Camping Wattel toch weer open a H óók voor W Veere sluit actie Tankslag bij IPA-huis Serooskerke af Schuurtje uitgebrand Archief Retranchement geordend te boek gesteld Waterschap wacht met uitvoering van zoetwaterproject AUTO VERHUUR streek Gemeente Domburg vergat bezwaar aan te tekenen ft u W N W z a< REIMERSWAAL REIMERSWAAL Café 't GOUDEN MUILTJE r££L£BV UITNODIGING - SPUITVOORLICHTING WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 van onze verslaggever OOSTKAPELLE - L. Wattel kan het volgend seizoen zijn gang gaan met het ontvangen van re- ereanten op zijn mini-camping. De landbouwer uit Oostkapelle, die al jaren in de clinch ligt met de gemeente Domburg over zijn activiteiten als kampeerboer. MIDDELBURG Plattelandsvrouwen - De afdeling Walcheren van de Christelijke Plattelandsvrou wen Bond houdt morgen, don derdag, haar kerstmiddag in de Middelburgse Getuigeniskerk. De leden verzorgen zelf een litur gie en een kerstverhaal. Ook is er een zangkoortje. De bijeen komst begint om 14.00 uur heeft binnen de gestelde ter mijn geen bericht gekregen van de gemeente dat zij bezwaar aantekent tegen het verzoek om vrijstelling voor het maken van kampeerplaatsen. „Er zijn nu geen formele bezwa- VEERE Kerstconcerten - Muziek vereniging Veere's Genoegen geeft dit jaar twee kerstconcer ten. Zaterdagmorgen speelt het ensemble van 10.00 tot 11.00 uur op de traditionele kerstmarkt in de Grote Kerk in Veere. Op kerstavond speelt Veere's Ge noegen tijdens de kerstnacht dienst in de Nederlands her vormde kerk in Veere. De dienst begint om 22.30 uur. Het orkest speelt vanaf 22.00 uur kerstmu- ziek. ren meer tegen de vergunning. Ik heb geen boterbriefje van de gemeente Domburg meer nodig om volgend seizoen gasten te ontvangen." meldt de mini-cam pinghouder in een reactie. Wattel vroeg in juli een vergun ning voor het beschikbaar stel len van staanplaatsen. Elke boer die een mini-camping beheert, moet zo'n vergunning elk jaar aanvragen. In veel gevallen blijft het bij een formaliteit. Burge meester drs H. W. Hietkamp had echter in het geval Wattel aange kondigd de man geen duim breed toe te geven. De gemeente Domburg stoort zich al geruime tijd aan Wattel, omdat deze glashard het maxi mum aantal plaatsen dat toege staan is (op dit moment tien) overschrijdt. Er zijn al diverse processen gevoerd. Eind juni werd Wattel nog vrijgesproken van een boete van ruim tiendui zend gulden voor zijn vermeen de onoirbare manier van doen. De beschikking had twee maan den na het verzoek van Wattel moeten komen, maar hij heeft binnen die termijn niets ontvan gen. „Blijkbaar is er iets misge gaan op het gemeentehuis," er- van onze verslaggeefster SEROOSKERKE (W) - Een ou de opslagtank voor huisbrando lie van 15.000 liter krijg je al leen schoon als je er in afdaalt. Dat deed een medewerker van aannemingsbedrijf Van Dijk uit Maasland dinsdagmiddag dan ook. Hij kroop door een gat van een kleine veertig centimeter doorsnee, met een mengeling van afgrijzen en bewondering gadegeslagen door wethouder Sanderse van Veere en leden van de stichting IPA-huis Zee land. In de tuin van het vakantiehuis Welgelegen van de International Police Association (I.P.A.) in Se rooskerke werd dinsdag het startsein gegeven voor de actie Tankslag in de gemeente Veere. Vandaag moeten alle dertig ou de opslagtanks voor olie in de gemeente uit de grond gehaald of schoongemaakt zijn. Beschermd door een afsluitend pdk en perslucht spoot de mede werker met een hete waterstraal en gewoon afwasmiddel als ont- vetter de tank van binnen schoon. Een benauwd karwei, in de krap bemeten ruimte vol stoom. „Het is vreselijk warm daar beneden." lacht zijn al even tenger gebouwde collega die de slangen voor water en luchttoe voer van buitenaf regelt. „Zo'n pak ventileert niet. Je komt er doornat van het zweet uit." De tank onder de oprijlaan van het IPA-huis bleek bij de inspec tie vooraf niet doorgeroest, zo dat er van bodemverontreini ging geen sprake was. Daardoor mocht de tank met zand worden opgevuld en hoefde hij. tot op luchting van secretaris Paul Pie- ters van IPA-huis Zeeland niet de grond uit. „Dit kost ook weer een schep geld, hoewel de ge meente subsidie geeft. Dit is de tweede keer dat we maatregelen voor het milieu moeten treffen sinds we het huis in 1988 in ge bruik namen. De eerste maal be trof het een bliksemafleider met radioactieve stof. De opruim- kosten en de vervanging van zo'n afleider zijn een aanslag op het budget van een huis dat door vrijwilligers wordt gerund." De oude, in onbruik geraakte olietanks moeten in heel Neder land worden opgeruimd om ver ontreiniging van de grond en daarmee het grondwater door lekkende resten olie te voorko men. De bestuursmaatregel wordt effectief in 1995. Vuile tanks bij huizen en gebouwen die dan nog in de grond zitten moeten er uit worden gehaald. Tot die tijd geven gemeenten huiseigenaars de gelegenheid om de tanks onschadelijk te la ten maken met een subsidie. In Veere werden dertig tanks aan gemeld voor de actie. Vandaag, woensdag, moet de laatste daar van gereinigd en gevuld of ver wijderd worden. „Maar vaak we ten eigenaren van oude panden helemaal niet dat er nog zo'n tank ondergronds ligt," weet aannemer F. van Dijk. „Er moe ten er nog overal honderddui zenden liggen die gewoon verge ten zijn." Veere betaalt 200 gulden van de schoonmaakkosten per tank, zo'n 700 gulden. Bovendien krij gen de huiseigenaren een blij vend presentje ter compensatie van het ongemak van de milieu- beschermende actie: „Mensen met een gewone tuin hebben niet zoveel ruimte, die krijgen een conifeer." vertelt wethouder Sanderse. Voor het park rondom huis Welgelegen bracht hij een jonge es mee. Die kreeg een plaats in het plantsoen, vlak bij de tank. „Geheugensteuntje," lacht Pieters. „Die vergeten we niet meer." De Middelburgse brandweer kon weinig meer van het schuurtje aan de Breeweg redden. foto Oscar van Beest MIDDELBURG - Een schuurtje achter een woning aan de Bree weg in Middelburg is dinsdag avond geheel uitgebrand. brandweer vermoedt dat er sprake is van kortsluiting, maar verwondert zich er wel over dat dit het tweede schuur tje binnen aan maand tijd is dat in deze buurt in vlammen op gaat. De schade wordt geschat op zo'n 10.000 gulden. De brand werd enkele minuten na zeven uur ontdekt. Om tien over zeven was de brandweer ter plaatse, maar er viel weinig meer te redden. Aanvankelijk zorgde een gasfles voor ontploffingsge vaar. Dat kon worden afgewend door de fles te blussen en, nadat de afsluiter was dichtgedraaid, naar buiten te brengen. Toen het van een medewerker SLUIS - In de raadszaal van het Sluisse stadhuis werd dinsdag middag, in het kader van De cember Cultuurmaand, de in ventarisatie van het archief van de voormalige gemeente Re tranchement in het licht gege ven. Burgemeester M. L. Eve- raers ontving uit handen van archivaris II. Schwartz, die het afgelopen half jaar de inventa risatie voor zijn rekening nam, het eerste exemplaar van hel boekwerkje waarin de archief stukken omschreven staan. In zijn openingswoord memo reerde burgemeester Everaers de voorgeschiedenis van de in ventarisatie. Deze nam een hall jaar in beslag en kostte de ge meente 20.000 gulden. Provin ciaal archiefmspecteur O. Hoo- gerhuis wees op het belang en de waarde van het archief. Daarbij kondigde hij de komst van een nieuwe archiefwet in 1992 aan. waarin aan beheerders strenge re eisen zullen worden gesteld. Aansluitend op de actualiteit vermeldde Hoogerhuis de aan wezigheid van negentiende- eeuwse stukken in het Retran- chementse archief waarin spra ke is van een mogelijke herinde ling. Volgens de bestuurderen was het noodzakelijk dat het dorp samengevoegd zou worden met Cadzand. Archivaris Schwartz vertelde de aanwezi gen, onder wie leden van het Sluisse college van b en w en de gemeenteraad, over zijn werk zaamheden. Hij verklaarde dat het archief van Retranchement in opvallend goede staat ver kent gemeentesecretaris drs H. Coerts. „Ik heb om een rapporta ge gevraagd, maar die is pas donderdag beschikbaar. Pas dan weet ik zeker wat er aan de hand is, maar zoals het er nu uit ziet hebben we de aanvraag van Wattel inderdaad over het hoofd gezien." De gemeente Domburg is niet van plan dwars te liggen als blijkt dat zij de schuld in eigen gelederen moet zoeken, hoe ver velend de gang van zaken ook is. Hietkamp was dinsdagavond niet bereikbaar voor commen taar. Aannemer F. van Dijk, wethouder W. Sanderse en secretaris Paul Pieters van de stichting IPA-huis Zeeland kijken toe hoe de ondergrondse tank wordt schoongemaakt. foto Ruben Oreel vuur, met twee stralen hoge- druk, was gedoofd, achtte men het noodzakelijk de muren van het schuurtje om te halen in ver band met instortingsgevaar. Bij de brand ging ook een hoeveel heid gereedschap verloren. De brandweer kon na ongeveer an derhalf uur naar de kazerne te rugkeren. Bewoner B„ die tegen brand is verzekerd, was ten tijde van de brand niet aanwezig. keert en praktisch compleet is. Namens de documentatiegroep Retranchement, die een studie maakt van de geschiedenis van het dorp. voerde J. Hennekeij het woord. Hij wees op het ge bruik dat de groep nu kan ma ken van de geordende stukken. Tevens vermeldde hij dat de werkgroep momenteel de ar chieven verzamelt van enkele voormalige Retranchementse verenigingen en deze in de toe komst in het gemeente-archiei hoopt onder te brengen. Het boekje met de inventarisatie is gedrukt in een oplage van 75 ex emplaren, waarvan een deel ver spreid wordt over provinciale af delingen en in bibliotheken. Het resterende aantal wordt door de gemeente Sluis aan belangstel lenden verkocht. van onze verslaggever GOES - Het waterschap Noord en Zuid-Beveland maakt een pas op de plaats met de uitvoe ring van het zoetwaterproject voor de Reigersbergsche Pol der. Omdat met Rijkswater staat nog geen duidelijke af spraken zijn gemaakt over de kwaliteit van het aan te voeren water uit het Zoommeer, wil het schap zich voorlopig beper ken tot het maken van een be stek voor het plan. Bovendien wil het schap, in afwachting van meer duidelijkheid over de wateraanvoer, op dit moment slecht voorlopige koopcontrac ten voor de benodigde grond af sluiten. Dijkgraaf ir P. J. Gruij- ters maakte dat dinsdagavond bekend tijdens een algemene vergadering van het schap. Volgens Gruijters kan het nog wel even duren voordat de af spraken met Rijkswaterstaat helemaal rond zijn. „Er valt nog een hoop te regelen, maai- ik heb goede hoop dat we eruit ko men", aldus Gruijters. De dijk graaf vroeg de hoofd-ingezete- nen in te stemmen met het op maken van een bestek en het aangaan van voorlopige koop contracten en zich pas in een la ter stadium over andere onder delen van het project uit te spre ken. De aanwezige hoofd-ingezete- nen hadden weinig moeite met het voorstel. Wel werd het dage- Hollandse buit bij inbraak in Middelburgs huis MIDDELBURG - De inbrekers van een woning in de Grevelin- genstraat in Middelburg legden hebben bij het doorzoeken van de woning een duidelijke voor keur aan de dag gelegd. Het huis werd tussen vrijdagavond en maandagavond vermoedelijk met een valse sleutel binnenge gaan! De bewoners misten bij te rugkeer een cd-speler en verder louter Hollandse spullen: elf Ne derlandstalige cd's en (uit de koelkast) prei. spruiten, tartaar- tjes, frikadellen en een krat bier. De totale waarde van de gesto len spullen bedraagt naar schat ting 815 gulden. lijks bestuur van het waterschap gevraagd de vinger strak aan de pols te houden. „We moeten op tijd duidelijkheid over de kwali teit van het water krijgen, want de risico's die we lopen zijn enorm", aldus een van de aanwe zigen. Het zoetwaterproject gaat naar schatting 1,7 miljoen gul den kosten. Het grootste deel daarvan wordt betaald door rijk en provincie. Schietwedstrijd - De schietyereniging De Reizende Kogel hield een clubwedstrijd in zaal De Reizende Man in Kloos- terzande. Er waren achttien deelnemers. Uitslag: A-klasse N. Boogaert, Kloosterzande; B- klasse F. Verbunt, Vogelwaarde; C-klasse A. Broere, Terneuzen. Biljarten - in zaal De Nachtegaal in Nieuw-Namen werd een biljartprijskamp ge houden. Uitslag: 1 A. de Koster- F. de Bleyser. 2 E. Goossens-E. Timmerna, 3 F. van der Hey- den-P. Werrens. Boeken In de bibliotheek van Kloosterzande worden vrij dag afgeschreven boeken ver kocht. Tussen half twee en vijf uur en van zes tot acht uur 's avonds kunnen belangstellen den die dag in de bibliotheek te recht. Natuurlijk kunt u bij ons ook auto's huren. Zowel personen- als bestel wagens. Wij zorgen dat 'ie blinkend voor u klaar staat. Rijden maar. Meer weten of een afspraak maken? Bel 01100-20440. Official Ford Dealer autn adria Westhavendijk 150, Goes 01100 20440 N mZ ft BESTEMMINGSPLAN BEDRIJFSTERREIN STATIONSWEG Bij Koninklijk Besluit van 31 oktober 1991 is het beroep van de heer J. Baas tegen het bestem mingsplan Bedrijfsterrein Stationsweg onge grond verklaard. Het besluit van Gedeputeerde Staten van 28 au gustus 1990 tot goedkeuring van het bestem mingsplan, met uitzondering van een gedeelte van de voorschriften, is nu onherroepelijk. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 19 de cember 1991 voor een ieder ter inzage ter gemeen tesecretarie te Kruiningen, bureau VROM. als mede tijdens de openingsuren op de hulpsecreta rie in de diverse kernen. Kruiningen, 18 december 1991. De burgemeester van Reimerswaal, A. Verbree ONTWERP- BESTEMMINGSPLANNEN Met ingang van 19 december 1991 liggen de ont werpen van de bestemmingsplannen Krabbendijke, Meiboom II en 2e herziening Bebouwde kom Krabbendijke, gedeelte Nieulande e.o„ gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie te Kruiningen, bureau VROM, alsmede tijdens de openingsuren op de hulpsecretarie in de diverse kernen. Gedurende deze termijn van een maand kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen de ontwerp-bestemmingsplan- nen. Zij die tijdig bezwaren indienen, worden in de ge legenheid gesteld deze bezwaren tegenover een commissie uit de gemeenteraad nader toe te lich ten. Kruiningen, 18 december 1991. De burgemeester van Reimerswaal, A. Verbree wenst VRIENDEN EN KENNISSEN PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR 1e Kerst gesloten 2e Kerst geopend van 10.00 tot 20.00 uur MAGDALENASTRAAT 9 GOES TEL.: 01100-20012 Postbus 2, 4470 AA Wolphaartsdijk Tel. 01198-1751 Stadseweg 14, 4471 PD Wolphaartsdijk Telefax 01198-1872 In samenwerking met HOMBURG Machinehandel uit Stiens, al ruim 30 jaar impo teur van 's werelds grootste producent van gewasbeschermingsapparatuur 'HAI Dl' organiseren wij een voorlichtingsmiddag op het gebied van spuittechniek. Hierbij nodigen wij u uit voor deze voor u zeer nuttige middag. Themapunten die aan de orde komen zijn: doppenkeuze, nieuwste spuitmethode meerjarenplan gewasbescherming etc. Tevens wordt deze middag het paradepaardje van HARDI gedemonstreerd, c HARDI-TWIN. Deze voorlichtingsmiddag is op 19 december en begint om 13.30 uur precies op In bedrijf Van Weele aan de Stadseweg te Wolphaartsdijk. <HARDI> <HARDI>

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22