Ajax loot geniepige opponent Joop Hiele bedankt voor Nederlands elftal PZC Ivantsjoek klopt Timman opnieuw Hans van Breukelen is niet verrast Geen ruimte voor opening in conflict Brokking-Ne VoBo sport 19 Danny Blind vindt AA Gent geen topploeg Zaalvoetbalteam in groep van vijf VCV Zeeland 2 langs reserves van Telstar De Mos nog twee jaar trainer bij Anderlecht Denemarken en Italië reserve voor EK-voetbal Krajicek niet naar Spelen Zweden tegenstander van Olympisch elftal WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 niet in allerbeste doen en wij gaan steeds beter spelen." De loting voor de kwartfinales: Tori no iltai - KB Kopenhagen (Den). Sig ma Olomouc iTsj) - Real Madrid (Spa). Genua (Ita) - Liverpool (Eng). AA Gent (Bel) - Ajax (Ned). Speelda- ta; 4 en 18 maart 1992. GENEVE (ANP) - De Nederlandse zaalvoetbalploeg speelt van 10 tot 18 april in Catania (Ita) een kwalificatie-toernooi voor het WK in Hongkong, dat in november 1992 wordt ge houden. Nederland neemt het op tegen Italië. Joegoslavië, België en Portugal. De loting is gisteren verricht in Genève. De beste twee plaatsen zich voor de eindronde, de nummer drie speelt tegen de derde van het andere kwalificatie-evene ment. gehouden in Spanje. In La Coruna strijden Hongarije, Polen. Spanje en de Sovjetunie voor twee directe plaatsen in de eindronde. Nederland eindigde tijdens het eerste WK- zaalvoetbal als tweede. Dat toernooi werd in 1989 in eigen land gehouden vanwege het honderd-jarige bestaan van de KNVB. AMSTERDAM (GPD) - Ook het UEFA Cup-toernooi krijgt een Nederlands-Belgische kracht meting. Nadat landskampioe- nen PSV en Anderlecht eerder dit seizoen de degens kruisten, werden Ajax en AA Gent in de kwartfinales van de Europa Cup III door het lot aan elkaar gekoppeld. De Amsterdammers spelen op 4 maart eerst in het Otten-stadion in Gent, dat 25.000 toeschouwers kan ber gen. Ajax-verdediger Danny Blind is optimistisch over de af koop van de tweestrijd. „AA Gent is geen Europese topploeg; de halve finales moeten voor ons haalbaar zijn." Louis van Gaal is niet blij met de [Belgische subtopper, die achter- eenvolgens Lausanne Sports, |Eintracht Frankfurt en Dinarno i Moskou uitschakelde. „Er wa- iren", laat de technisch tirecteur |van Ajax weten, „twee tegen- standers die ik niet graag wilde I treffen en dat waren het Tsjechi- jsche Sigma Olomouc en AA |Gent." |Van Gaal omschrijft de Buffa lo's, zoals de bijnaam van de in '1896 opgerichte club uit Gent van onze verslaggever Marcel van der Kraan HENDRIK IDO AMBACHT - Joop Hiele zal nooit meer voor het Nederlands elftal uitkomen. De sluitpost van SVV/ Dordrecht'90 en reservedoel man van Oranje heeft bonds coach Rinus Michels medege deeld dat hij zich niet langer be schikbaar stelt voor het natio nale team en derhalve op eigen initiatief het Europees kam pioenschap in Zweden laat schieten. h'a twaalf jaar, acht interlands en 54 reservebeurten heeft Hiele besloten de eer aan zich zelf te houden en niet af te wachten tot iet moment waarop de bonds- loaches Michels en Advocaat lem zouden mededelen dat zij Ie voorkeur geven aan een jon gere keeper. De beslissing van liele, die amper zes maanden 'oor de eindronden van het EK üs een behoorlijke verrassing in ieist moet worden ervaren, kan liet los worden gezien van Hans san Breukelens besluit om vol lend jaar zomer eveneens een iunt te zetten achter zijn inter- andloopbaan. liele: „Dat Van Breukelen na iet EK stopt, is al een tijdje be- end. Het is begrijpelijk dat de echnische staf er dan over gaat ladenken om een jongere kee- ier mee te nemen. Ik word vol- ende week 33 jaar. De opvolger 'an Van Breukelen moet toch üige ervaring hebben. Als ik elf bondscoach was. zou ik ze er overwegen om naar het EK I die jongere vent mee te ne- nen." Mficieel verneemt Rinus Mi- hels pas vandaag per post dat liele heeft bedankt, maar de in- ''oner uit Hendrik Ido Ambacht eeft de 'Generaal' begin deze eek al telefonisch op de hoogte ebracht van de inhoud van zijn ihef. Joop Hiele maakt er geen eheim van dat hij zou hebben herwogen om zijn beslissing te- idberg en Seles )ereld kampioen ONDEN (RTR) - De Internatio- ale Tennis Federatie heeft Ste- sn Edberg en Monica Seles, 'invoerders van de wereld- nnglijsten, aangewezen als wc- ddkampioen van 1991. Afgelasting INDHOVEN (ANP) - De wed- fijd Eindhoven - Helmond Port, die gisteravond gespeeld 'U worden in de eerste divisie an het betaalde voetbal, werd 'gelast. luidt, als een „geniepige" tegen stander. „Het is een verdedigend ingestelde ploeg, waartegen het moeilijk voetballen is. Ze mik ken op de counter en hebben in Erwin Vanderbergh, Erik Vis- caal (ex-PSV) en Mare Vander- Linden levensgevaarlijke aan vallers. Het is geen onoverkome lijke horde, maar wel een hele sluwe tegenstander. Ze hebben natuurlijk ook niet zomaar een goede ploeg als Eintracht Frankfurt uitgeschakeld, al denk ik toch niet dat AA Gent bijzonder aanspreekt bij het pu bliek." Vandereycken Trainer van AA Gent is René Vandereycken. 38 jaar, 50-vou- dig Belgisch international, en uitkomend voor Club Brugge, Anderlecht. Genua, Blau Weiss Berlin en AA Gent. Hij zegt con tent te zijn met het resultaat van de loting. „In de kwartfinales zit nog weinig verschil in kwaliteit tussen de overgebleven ploegen. Je kunt wel een voorkeur heb ben, maar je moet tevreden zijn met hetgeen je krijgt voorge schoteld. Het huidige Ajax ken rug te draaien als de bondscoach hem tijdens het telefoongesprek had verteld dat er geen haar op zijn hoofd was die eraan dacht om hem te passeren voor Zwe den. „Maar dat zei hij niet, dus was daarmee de kous voor mij af." zegt Hiele nuchter en zonder enig blijk van emotie te geven. Weloverwogen „Nee, waarom zou ik er emotio neel over doen. Het is een wel overwogen beslissing geweest. Ik liep al een tijdje met de ge dachte om af te haken. Bij de laatste interland van het Neder lands elftal in Griekenland heb ik de knoop min of meer doorge hakt. Op de luchthaven van Thessaloniki heb ik bij het ver trek nog tegen Van Breukelen gezegd dat ik ergens over na dacht. Misschien is het daarom voor hem niet helemaal een ver rassing." Een deel van de vaderlandse sportpers heeft na het vertrek van Hiele bij Feyenoord voort durend gehamerd op een andere reservedoelman bij Oranje. De kritiek dat Rinus Michels geen dertig-plusser van een club als SVV/Dordrecht'90 als keeper achter Van Breukelen kon selec teren. heeft Hiele echter nooit geraakt. „Iedereen in het betaal de voetbal weet wat ik waard ben. Michels ook en daarom heeft hij mij er steeds bij gehou den. Ik weet dat ik in de eredivi sie ook nog zeker vier of vijfjaar mee kan. Op het moment dat ik het lichamelijk of geestelijk te zwaai' vind, zal ik pas gaan af bouwen". zegt Hiele, wiens con tract bij de Dordtse club pas over zes jaar afloopt. Grote waarde Hoewel hij bij het gros van zijn uitverkiezingen genoegen moest nemen met de rol van reserve, is Joop Hiele voor Oranje van gro te waarde geweest. De acht ke ren dat er wel een beroep op hem werd gedaan, waren de omstan digheden immers verre van ide aal. Dat begon al in 1980, toen hij met amper vier maanden eredi visie-ervaring in Ierland bij windkracht negen zijn debuut moest maken. Later volgden nog gedenkwaardige duels te gen Hongarije (na het beruchte 'pollëtjes'-incident met Van Breukelen) en tegen West-Duits- land, toen Theo Snelders het op het allerlaatste moment liet af weten. „Ik moest altijd onder extreme omstandigheden aan de bak en mocht nooit op mijn bek gaan. Neem vooral die interland tegen de Duitsers als voorbeeld. Voor Oranje verschrikkelijk belang rijk met het oog op de kwalifica tie. Ik was net terug na een zware ik nog onvoldoende om mijn elf tal er tactisch op in te stellen, maar er is nog tijd genoeg om de ploeg te ontleden." Vandereycken kreeg aan het eind van het seizoen 1988-1989 de technische teugels bij AA Gent in handen. Hij loste Erwin Vandendaele af. AA Gent kwam op dat moment uit in de tweede klasse, maar het promoveerde nog in hetzelfde seizoen via de eindronde, de Belgische nacom- knieblessure en zat voor de eer ste keer weer bij de selectie. Ik was nog maar voor 75 percent fit. In een volle Kuip heb ik het er toen goed van afgebracht. Maar inderdaad, als er problemen wa ren dan mocht Joop in het doel gaan staan." Instelling Hiele zegt desondanks met ple zier terug te kijken op zijn inter- landcairière. „Waarom zou ik klagen. Ik heb een schitterend EK en een WK meegemaakt en ben heel veel met Oranje op reis geweest. Ja, men bewonderde mij als tweede keeper achter Van Breukelen om mijn instel ling. Maar als ik heel eerlijk ben. moet ik toegeven dat het mij de laatste tijd wel degelijk moeite kostte om de accu op te laden. Ik wist steeds voor 99 percent zeker dat ik niet in actie hoelde te ko men. Dat werkt na zoveel jaren niet echt verfrissend meer." Met de vraag wie hem bij het Eu ropees kampioenschap in Zwe den moet gaan vervangen - en dus na de zomermaanden de po sitie van Van Breukelen moet in nemen - heeft hij zich nog niet bezig gehouden. „Is een zaak van de bondscoach. Maar het van onze verslaggever VLISSINGEN - Het tweede elf tal van VCV Zeeland hield gis teravond beide punten in VIis- singen. Telstar 2 kreeg vier te gentreffers te verwerken en produceerde zelf slechts één doelpunt. Tijdens het duel deel de scheidsrechter Van Haaften uit Kapelle twee rode kaarten uil. Brian Tevreden van Telstar en Nasser Gashi van Zeeland mochten voortijdig gaan dou chen. Brian Tevreden kreeg als eerste het rood te zien. Hij sloeg na een klein half uur spelen éen kopbal petitie. In zijn eerste volledige seizoen als trainer legde Vande reycken met Gent beslag op de zesde plaats, het afgelopen voet baljaar eindigde de ploeg als derde achter Anderlecht en KV Mechelen, In de 'lopende' com petitie staan de Buffalo's vijfde, met twintig punten uit zeven tien wedstrijden. Ex-Ajacied AA Gent heeft met Mark Ver- kuyl ook een ex-Ajacied (1988- lijkt mij dat er slechts drie kan didaten zijn: Ed de Goey van Feyenoord. Stanley Menzo van Ajax en Theo Snelders van Aberdeen. Persoonlijk vind ik dat Snelders de absolute topper De ploeg uit Velsen-Noord voel de dat er meer in zat en creëerde enkele doelrijpe kansen. Zee- 1990) in de gelederen. De vroege re Utrechter verheugt zich op de hernieuwde kennismaking met zijn vorige club. „Ik vind Ajax een leuke verrassing en ook een leuke uitdaging. Ik denk dat de kansen fifty-fifty zijn. Ajax is nog BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft gisteren officieel beves tigd dat trainer Aad de Mos nog twee jaar bij de club blijft. De Hagenaar is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij de topclub uit België. Anderlecht kiest daarmee voor langere termijn-politiek. Eerder al werd Bruno Versavel van KV Mechelen gekocht. De interna tional, die op 1 januari in het Astridpark begint, tekende voor vijfjaar. Na dit seizoen zal verde- van die drie is. Natuurlijk is hij destijds op een wat merkwaardi ge manier uit beeld geraakt, maar we zijn weer een paar jaar verder. In de groep (van het Ne derlands elftal) zal er niet moei lijk meer over dat akkefietje worden gedaan. Snelders heeft in de tussentijd het een en ander bijgeleerd en in Schotland bewe zen tot de beste keepers van Groot-Brittanniè te horen." zaterdagmorgen trainen. „Niet trainen betekent niet spelen", aldus de trainer van het tweede elftal, Bert Pentury. Voor hem is Poortvliet één van de 35. die zich net als de anderen aan de regels moet houden. Pentury was on danks de 4-1-overwinning niet echt tevreden, „Het yertoonde spel was niet goed. Enkele snelle jongens achterin zouden daarin verbetering kunnen brengen." VCV Zeeland - Telstar 4-1 (1-0). 28. Van Huizen 1-0.60. Proos 2-0.67. Jelle Visser 2-1. 85 Albert Slinger 3-1 88. Van Huizen 4-1. Scheidsrechter: Van Haaften (Kapelle). Toeschouwers: 200. Gele kaart: Sallem (Telstar). Ro de kaarten: Nasser Gashi (Zeeland). Tevreden (Telstar i. HILVERSUM (ANP) - Hel gaat allerminst naar wens met Jan Timman in de KRO-tweekamp. De eind vorige week veertig ge worden Amsterdammer ver loor gisteren in Hilversum ook het tweede duel met Vassili Ivantsjoek uit de Oekraïne. Met nog vier partijen te spelen en een achterstand van 0-2 is er voor Timman weinig eer meer te behalen. Of Timman nog last heeft van de griep, die hem vorige week trof. is niet bekend. Zieke schakers plegen nooit te klagen. Keres verscheen tijdens het Hoogo- venstoernooi ooit eens in pyama om in tien zetten remise te ma ken. En Botwinnik zei als hij zich niet lekker voelde steevast: „Een soldaat moet marcheren." Feit is wel. dat Timman de scherpte mist om de agressief spelende Ivantsjoek behoorlijk van repliek te dienen. Het was de zevende keer dat beide spelers elkaar achter het schaakbord troffen. Ivantsjoek won vijfmaal, twee partijen eindigden in remi se. De met wit spelende Ivantsjoek koerste in een Nimzo-Indische opening aan op vroegtijdige ruil van de dames. Met zijn secon dant Nebrasov had hij de stel ling tot en met de zeventiende zet Pflin de ochtenduren bij de voorbereiding al op bord gehad. Timman bood aanvankelijk goed tegenspel. Zijn negentien de zet (b5) was venijnig. Hij be- Zeilen Vrouwen, derde race:' 1. Moskalen- ko/Poholtsik (Sovj, 2. Hardwiger/Pin- nou (Dui), 3. Farrar/Van Vourhis (VSti. Nederlanders: 25. Kramer/Sta- venuiter, 32. Ammerlaan/Nadorp. Stand: 1. Isler/Healy iVSU 27,4. 2. Za- bel/Guerra (Spa) 29, 3. Hardwiger/ Pinnou 38. 10. Kramcr/Stavenuiter 53.33. Ammerlaan/Nadorp 107. Voetbal dierf echter alles door de vrese lijke zet 23. ,c6 in plaats van Td6. Voor Ivantsjoek was de afwikke ling in studio één toen niet al te moeilijk meer. Met 25. c3 had Timman nog enig verzet kunnen bieden. Hij koos echter voor Td6. waarna het van kwaad tot erger werd. Ivantsjoek nam de tijd om het vonnis over Timman te voltrekken. De Amsterdam mer haalde nog de eerste tijd- controle. maar daarmee was al les gezegd. Op de 44ste zet kon hij opgeven. De derde partij staat voor vandaag (woensdag) op het programma. Hilversum. Tweekamp over zes par tijen. Tweede partij: Ivantsjoek (Oek)-Timman (Ned) 1-0. Stand: 2-0. Zettenverloop: Wit: Ivantsjoek. Zwart: Timman 1. d2-d4. Pg8-f6. 2 c2-c4. e7-e6.3. Pbl-c3, Lf8-b4.4 e2-c3. b7-bG. 5. Pgl-e2. Lc8-a6, 6 Pc2-g3. Lb4xc3 t 7. b2xc3, d7-d5, 8. Lel-a3. La6xc4. 9. Lflxc4. d5xc4. 10. Ddl- a4>, Dd8-d7. 11. Da4.\c4. Dd7-c6. 12. Dc4xc6-tPb8xc6. 13. c3-c4. 0- 0-0, 14. Tal-cl. Kc8-b7; 15. Kel-c2. h7-b5, 16. l2-r3. h5-h4,17 Pg3-fl. TI18- hó. 18. La3-b2, Pc6-a5. 19 e3-e4. bfï- b5.20. Pfl-e3. b5xc4. 21. d4-d5. e6xd5. 22. Lb2xf6. g7xfö, 23. Pe3xd5. c7-c6. 24. Pd5xf6. Tg5-b5. 25. Tcl-c2, Td8- d6, 26. Pl'6-g4.17-f5, 27. Pg4-f2, Td6-gG. 28. Thl-gl, fö-f4,29. PI2-h3. Tg6-fö,30. Tgl-dl, Kb7-c7. 31. Ke2-d2. Tb5-c5. 32. Tdl-cl. Tf6-(8. 33. Kd2-el. Kc7-b6. 34. Ph3-I2, Tc5-g5. 35. Kel-fl, Kb6-b5. 36. Pf2-dl, Ttö-g8, 37. h2-h3. Kb5-b4. 38 Tcl-bl Kb4-a4. 39. Pdl- b2+. Ka4-a3. 40. Pb2xc4 Pa5xc4. 41 Tbl-b3+Ka3-a4. 42. Tc2xc4 ■>-, Ka4-a5. 43. Tc4-c2, Tg8- g6,44. Tb3-b7, zwart geelt op. daardoor al min of meer onmo gelijk gemaakt. „In ons standpunt is geen wijzi ging gekomen", liep bondsprae- ses vooruit op het komende on derhoud. „Ook niet na alle uit spraken de afgelopen week van de spelers en de coaches zelf. Wij willen verder met Brokking èn Selinger. Als Harrie dat niet ziet j zitten dan moet hij dat duidelijk uitspreken, ook al zouden we dat j enorm betreuren. Wat ons be treft hoeft het gesprek niet lan- I ger te duren dan vijf minuten." Tafeltennis Budapest (Hongarije), Europese li ga, mannen: Joegoslavië - Nederland 4-3. Lupulescu - De Vrind 21-10 21-13, Gruic - Heister 16-21 20-22. Kalinic - Keen 19-21 9-21. Lupulescu/Gruic - Heister/Keen 22-20 14-21 21-19, Lupu lescu - Heister 13-21 19-21, Gruic - Keen 25-23 17-21 21-19. Kalinic - De Vrind 21-15 21-14. skiën Madonna di Campiglio, slalom, we reldbeker, mannen: 1. Jagge (Noo) 1.28,41 (43.03 45.38), 2 Tomba (Ita» 1.28,50 (43,34 - 45.16) 3. FogdÖ (Zwei 1.28,97 (43,65 - 45,32), 4. Fu- ruseth (Noo) 1.29,33 (43.49 45,84). Stand wereldbeker slalom: 1. Tomba 360, 2. Accola en Jagge 286, 4. Furu- seth 190. Algemene ranglijst wereld beker: 1 Tomba 640. 2. Accola 581 Landenklassement: 1 Zwitserland 2814. EINDHOVEN (GPD) - Hans van Breukelen betreurt het dat hij in juni zonder Joop Hiele naar Zweden moet afreizen. De vaste keus van Michels zegt: „Ik sta niet perplex, want in Grieken land liep Joop inderdaad al met dit idee rond. Maar ik vind het wel ontzettend jammer. We hebben ons samen gekwalificeerd. Ik heb hem in Thessaloniki nog voorgesteld om dan ook samen na het Europees kampioenschap afscheid te nemen. Hij heeft blijkbaar niet zo lang willen wachten." Van Breukelen zegt met Hiele in de afgelopen tien jaar een bij zondere relatie te hebben opgebouwd. „Er komt daarom opeens een einde aan een spannende en leuke periode. In het begin wa ren we zeer felle concurrenten van èlkaar. Dat wisten de suppor ters ook, want de emoties laaiden soms hoog op. We zijn niet al tijd even fraai bezongen door de legioenen uit beide kampen. Joop heeft me door zijn fanatisme altijd heel scherp gehouden. Het is prachtig dat we van concurrenten collega's zijn geworden en later zelfs op privégebied veel contact hebben gekregen. Ik heb Joop goed leren kennen en heb daarom begrip voor zijn standpunt. Het zal wennen zijn om na al die jaren opeens nog een ander 'slapie' te krijgen op mijn kamer bij Oranje." van Jan de Rijke met de hand uit het doel. Uit de daaropvolgende strafschop wist Arthur van Hui zen de score te openen, 1-0. Pas nadat Ron Proos in de 60e mi nuut voor het tweede doelpunt van Zeeland had gezorgd, kon Telstar wat terug doen. Een schot na een snelle solo van Sa- bis vferd door Nasser Gashi van Zeeland met de hand wegge werkt. Van Haaften was conse quent en stuurde de Zeeuw weg. Jelle Visser verzilverde vervol gens de strafschop: 2-1. land doelman Elbekkaoui wen ste echter niet mee te werken. Door het offensief van Telstar ontstond de nodige ruimte, waarvan Zeeland dankbaar ge bruik maakte. Albert Slinger en opnieuw Arthur van Huizen wis ten in de laatste tien minuten de marge te vergroten tot drie doel punten: 4-1. Bij het tweede elftal van Zeeland zat Jan Poortvliet op de bank. De Eindhovenaar had afgelopen zaterdag bij de training van de reserves verstek laten gaan. Het is bij Zeeland de gewoonte dat spelers, die niet bij de eerste se lectie van zestien man zitten op Brisbane. WK 470: Mannen, derde race: 1 Reeser/Burnham fVSti. 2. Ty- niste/Tyniste (Est), 3. Lundgrun/Lag- neus (Zwei. Nederlanders: 16. Ber- geyck/Bos. 17. Schutte/Schutte. 18 Wolters/Deutz, 27 Kouwenhoven/ Kouwenhoven. 28. Stavenuiter/Stib- be. Stand: 1. Montefusco/Montefusco (Itai 42 punten. 2. Reeser/Burnhani 53.7. 3. Schutte/Schutte 56, 8 Ber- geyk/Bos 76, 14. Stavenuiter/Stibbe 93. 36 Kouwenhoven/Kouwenhoven 139,56. Paardekoper/Groth 166. Eindstand: I. Duitsland 4-8". 2. België 4-4, 3. Luxemburg 4-0. Frankrijk. 23ste speeldag: Paris SG - Olymplque Marseille 0-0. Aken. Kwalificatie EK voetbal on der 21 jaar, groep 5: Duitsland - Luxemburg 3-0 (1-0). Louis van Gaal: voetballen." „Tegen AA Gent is het moeilijk foto ANP diger Albert eveneens uit Me chelen overkomen. Verder voert Anderlecht bespre kingen met Degryse De club wil zijn sterspeler eveneens voor een lange periode vastleggen. „Lukt dat", zo verklaarde manager Verschueren, „dan hebben we nagenoeg de hele selectie voor een tijd van vier a vijfjaar vast gelegd. Op die manier verkijgt een club stabiliteit. Een betere investering in de toekomst is er niet." ichakeld, krijgt de beste van de lier verliezers de herkansing te- ;en Australië. De vier halve fina- isten gaan dan rechtstreeks iaar Barcelona. Wie de beste /erliezeris wordt bepaald aan de land van alle tot en met de iwartfinales gespeelde EK-kwa- ificatie-duels. Uederland speelt 11 maart in Utrecht eerst thuis tegen Zwe ien. Op 25 maart volgt de re- tegen Israel zag spelen: „We krij gen te maken met een stugge te genstander. Maar het had slech ter gekund. Italië en Duitsland zaten ook in de koker." De kwartfinales zijn: Denemarken - Polen, Nederland - Zweden, Tsjecho- slowakije - Italië, Duitsland - Schot land Halve finales: Denemarken of Polen - Tsjechoslowakije of Italië, Duits land of Schotland - Nederland of Zweden. van het organisatiecomité voor het EK is daarom besloten eventuele plaatsvervangers aan te wijzen. Het besluit van de commissie moet nog worden goedgekeurd door de vergadering van de UEFA op 16 januari, die de dag voor de loting voor het eindtoernooi zal plaats vinden, Denemarken was als tweede geëindigd in de groep die door Joegoslavië werd gewonnen, Italië was tweede achter de Sovjetunie. De onlangs opgerichte voetbal bond van de Oekraine heeft bekend gemaakt dat zijn spelers voor de Sovjetunie kunnen uitkomen in Zweden. GENEVE (RTR) - De Europese Voetbal Unie heeft Denemarken en Italië aangewezen als reserve voor de eindronde van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap 1992 in Zweden. De twee landen zullen worden opgeroepen indien Joegoslavië en de Sovjet unie niet in staat zouden blijken een elftal al' te vaardigen. De UEFA acht het niet onmogelijk dat de Sovjetunie door het uit eenvallen van de natie en Joegoslavië door de burgeroorlog zullen moeten afzien van deelneming aan de eindronde. In een bijeenkomst Ik liep al een tijdje met de gedachte om af te haken WOERDEN (GPD) - Volgens Ke- je Molenaar, de juridisch advi seur van Harrie Brokking, is het haast onmogelijk dat het be stuur van de Nederlandse Vol leybal Bond en de coach van de nationale mannenploeg nog een opening zullen vinden in het conflict dat rondom de benoe ming van Arie Selinger is ont staan. De standpunten van bei de partijen liggen in de optiek van Brokking's zaakwaarne mer dermate ver uiteen, „dat", gaf de Volendamse advocaat gisteren eerlijk toe, „een prakti sche oplossing uiterst moeilijk is geworden." Vanavond (woensdagavond) zal Brokking zich tegenover de lei ding van de NeVoBo moeten uit spreken of hij bereid is met in gang van 15 maart volgend jaar met Arie Selinger als assistent verder te werken. Tijdens dat ge sprek ligt een brief voor die Mo lenaar namens Brokking bij voorzitter Bert Funk heeft gede poneerd. „Daarin hebben we geen keiharde stelling ingeno men. Het is een uitnodigend en zakelijk schrijven", reageerde de ex-voetbalprof - met de onder handelingen in het verschiet voorzichtig. Funk eist in het onderhoud dui delijkheid van de bondscoach, die eerder kenbaar maakte dat hij een terugkeer van zijrv voor malige leermeester in de huidige situatie niet ziet zitten. Brok king vreest dat Selinger. die op voorspraak van de internatio nals met het oog op de Olympi sche kwalificatie en de Spelen in Barcelona aan de technische staf van het Nederlands team wordt toegevoegd, direct bij zijn rentree de macht zal overnemen. Bovendien is de Amstelvener verbolgen over het feit dat Funk c.s. hem links en rechts hebben gepasseerd bij de aanstelling van de in Japan werkzame Selin ger en dat zijn advies om Joop Alberda als assistent aan te stel ling niet serieus is genomen. Als gevolg van die halsstarrige houding heeft Brokking - on danks herhaalde verzoeken van de spelers en de bondsleiding - tot dusver nog steeds geweigerd telefonisch contact te zoeken met de in Japan werkzame ex- bondsqoach. Voor een aantal in ternationals, onder wie Edwin Benne en Ron Zwerver, heeft de technische bewindvoerder zich DEN HAAG (ANP) - Richard Krajicek heeft afgezien van een eventuele plaats in het Olympi sche tennistoernooi van Barce lona. Dat heeft de 20-jarige Ha genaar directeur sportief Stan ley Franker van de KNLTB dit weekeinde laten weten. Franker heeft bij het Nationale Olympische Comité drie man nen en drie vrouwen voor uitzen ding voorgedragen. Dat zijn Brenda Schultz. Manon Bolle- graf, Nicole Muns-Jagerman, Paul Haarhuis, Jan Siemerink en Mark Koevermans. De kop pels Schultz/Bollegraf en Haar huis/Koevermans zijn kandi daat voor het dubbelspel. Half februari volgt nominatie aan de hand van de wereldrang lijsten. De Internationale Ten nis Federatie heeft als norm voor Barcelona gesteld een plaats bij de eerste veertig. Voorts worden er nog kwalifica tietoernooien gehouden. „Krajicek vindt dat Barcelona niet past in zijn programma. Hij neemt dan deel aan toernooien in de Verenigde Staten", aldus Franker. „Hij denkt in 1996 in Atlanta ook een kans te hebben. Ik kan niet anders dan dat be sluit respecteren. Al ben ik van mening, datje beter nu kunt ne men wat zich voordoet. Over vier jaar sta je er misschien weer heel anders voor. De moeilijk heid in het tennis is. dat de Olympisch Spelen niet zo heel erg aanspreken. Iedereen droomt altijd van Wimbledon en de andere Grand Slamtoernooi- en. Dan is er ook nog de Davis Cup. Het programma is al over laden." [GENEVE (ANP) - Nol de Ruiter, bondscoach van het Olympisch elftal, toonde zich gisteren te vreden met Zweden als tegen stander in de kwartfinale van ,de strijd om het Europese kam pioenschap. [Als Oranje het duel wint, kwalifi ceert het zich bovendien voor de Olympische Spelen van Barce lona. De beste van de vier verlie zende kwartfinalisten plaatst zich eveneens rechtstreeks, in dien Schotland de halve finale bereikt. Als Schotland, dat Duitsland lootte, wordt uitge schakeld, krijgt de beste van de vier verliezers de herkansing te gen Australië. De vier halve fina listen gaan dan rechtstreeks naar Barcelona. Wie de beste verliezer is wordt bepaald aan de hand van alle tot en met de kwartfinales gespeelde EK-kwa- lificatie-duels. Nederland speelt 11 maart in Utrecht eerst thuis tegen Zwe den. Op 25 maart volgt de re turn. In welke plaats is nog niet bekend. Zweden wil, in verband met de weersomstandigheden, zo zuidelijk mogelijk spelen. Op 25 maart speelt het Neder lands elftal ook. De Europese kampioen komt dan vriend schappelijk in actie tegen Joego slavië. Over de gevolgde selec tieprocedure heeft De Ruiter nog geen overleg gevoerd met bondscoach Michels. „Maar ik ga er vanuit", zegt De Ruiter, „dat ik het sterkst mogelijke elf tal kan opstellen." De Ruiter, die Zweden onlangs tegen Israel zag spelen: „We krij gen te maken met een stugge te genstander. Maar het had slech ter gekund. Italië en Duitsland zaten ook in de koker." De kwartfinales zijn: Denemarken - Polen, Nederland - Zweden, Tsjecho slowakije - Italië, Duitsland - Schot land Halve finales: Denemarken of Polen - Tsjechoslowakije of Italië, Duits land of Schotland - Nederland of Zweden. Joop Hiele en Hans van Breukelen (rechts) zullen niet samen naar hel EK gaan. Gisteren kon digde Hiele zijn afscheid aan als international. foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 19