Stormvogel slaat nieuwe weg in De Schelde succesvol in tenniscompetitie Van Leeuwen en Duits achterhalen koplopers Driebanders van ONDA op kop in biljartcompetitie Motorsportkalender 1992 samengesteld Geen verschuiving in wintercompetitie Van de Kreeke win marathonwedstrij d l li l iaa sport 18 Zwem- en poloclub schenkt meer aandacht aan breedtesport Manchester weert fans tegenstanders WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 bws van onze verslaggever Han Gommeren VLISSINGEN - Er zit weer le ven in Stormvogel. Volgens be stuur en kader bruist de Vlis- singse zwem- en poloclub weer van activiteiten. Dat is een ge volg van de gewijzigde aanpak binnen de vereniging, die naast de prestatiesport nu ook na drukkelijk meer aandacht schenkt aan de breedtesport en opvang plus begeleiding van de jeugd. Dat zegt trainerscoördinator Frans Bos. die samen met een grote groep trainers sinds sep tember vorm geeft aan de nieu we opzet binnen de zwemafde ling van Stormvogel Bos con stateert dat er een toeloop is ont staan van jeugdleden en dat de ze ook enthousiast zijn en na een kennismakingsperiode bij de club blijven. Bos: ..In het nog recente verle den kenden we een te groot ver loop onder de jeugd. Bovendien liet de samenwerking tussen de polo- en zwemafdeling te wensen over. Verder werd er te weinig gedaan voor oudere leden. Dat hebben we geconstateerd, nadat MANCHESTER (RTR) - Man chester United wil met ingang van het volgende seizoen geen supporters van de tegenstan ders meer toelaten tot het sta dion Old Trafford. Dit om de veiligheid van de eigen fans te garanderen. Gemiddeld wordt Manchester United dit seizoen bezocht door 45.000 toeschouwers. De capaci teit van het stadion wordt echter teruggebracht tot 34.000. Alle 'staanplaatsen zullen verdwij nen. ..We hebben 60.000 leden", verklaarde voorzitter Edwards. ..Daarvan zullen we er al een aantal moeten teleurstellen. Het is duidelijk dat er voor de sup portérs van de tegenstander dan geen plaats overblijft." Sinds de ramp in het Heizelsta- dion van Brussel, waarbij in 1985 39 toeschouwers om het leven kwamen, heeft de UEFA sterk aangedrongen op stadions met louter zitplaatsen de club in samenwerking met de Zeeuwse sportraad was doorge licht. Een aantal mensen van Stormvogel heeft daarna een soort managementscursus ge volgd. We hebben de organisatie van het trainerskorps aanzien lijk veranderd." Demotiverend De Vlissingse club heeft volgens Frans Bos de verschillende trai ners meer eigen verantwoorde lijkheid gegeven. Bos: „Na het vertrek van hoofdtrainer Johan Hietbrink, want onder Hiet- brink trainden alle zwemmers op zijn schema's. Alle groepen hadden weliswaar een eigen trai ner, maar die hadden in de sa menstelling' van de trainings- aanpak geen enkele zeggen schap. Dat werkte demotive rend, vandaar dat we ertoe zijn overgegaan alle trainers zelf ver antwoordelijk te laten zijn voor hun eigen groep." Stormvogel heeft, voortbordu rend op een plan dat door de zwembond is gelanceerd, de zwemafdeling in vier groepen onderverdeeld. In de zogeheten groep Aa zitten de sterkste zwemsters en zwemmers: Mela- nie Bos, Wilco van Gemert. Ste phanie Juranek en Nicolaas Ri- verola, Natasha Rijk, Marcel van Hese en Sandy Plijte. Deze staat onder leiding van Joop van Gemert. In groep A bevinden zich de talentvolle jeugd (Frans Bos: „De prestatieve toekomst van Stormvogel"), de oud-wed- strijdzwemmers en de midden moters. Tonny Dommisse heeft hierover de leiding. Daaronder volgen de B-groep (10 tot en met 13-jarigen, die voor zwemmen boven polo hebben gekozen) en de C-groep (6 tot en met 9-jari- gen), waarin de jeugd kennis maakt met zowel de zwem- als de polosport. De B-groep wordt geleid door Theo Dekker en Ad- dy Meerman, de C-groep door Marja Sanders en Carla Kuipers. Aantrekkelijker Het doel van de nieuwe opzet binnen Stormvogel is de zwem en polosport aantrekkelijker te maken voor de jeugd. „Deze sporten waren voor de j eugd dui- delijk niet aantrekkelijk genoeg. De vereniging zat op dood spoor, want er was nauwelijks aanwas van jeugd. Maar we zijn inmid dels duidelijk over het dode punt heen", denkt Bos, die ervan overtuigd is dat de nieuwe aan pak de Vlissingse club geen windeieren zal leggen. Hoewel de aandacht, in tegen stelling tot de voorgaande jaren, niet meer alleen op de prestatie- sport ligt, blijven bestuur en trainers ervan overtuigd dat Stormvogel nog van zich doet spreken de komende jaren. ..Het prestatiezwemmen blijft hoog in het vaandel staan. We zijn nu De trainers van Stormvogel. Van links naar rechts: Paul Jurcka, Joop van Gemert, Addy Meerman, Truus Dommisse, Maria Sanders en Ria Tax. foto Oscar van Beest eenmaal een prestatieclub en geen recreatievereniging", zegt Bos, ..Alleen doen we het nu op een andere manier, waardoor we denken dat zowel de zwemmers als het kader gemotiveerd blij ven." Dat de nieuwe aanpak ook prestatief werkt, blijkt volgens Bos uit het aantal aangescherp te persoonlijke records van en kele zwemmers, zoals Marlie Braber, Mark Dekker en Yvonne Sanders. Stormvogel hoopt zich niet zijn sterkste zwemgroep te handhaven in de nationale B- competitie, waarin het vorig sei zoen als tiende eindigde. Mo menteel wordt daarin de achtste plaats bezet. Polo Ook de polo-afdeling van Storm vogel. van oudsher een wat on dergeschoven kindje, is nieuw leven ingeblazen. Dat zegt Jan Kees Mol, bestuurslid en lid van de waterpolocommissie van de Walcherse club. „We hadden tot voor kort geen enkel jeugdlid. De situatie was dan ook uiter mate alarmerend. Op dit mo ment heeft de polo-afdeling ruim dertig jeugdpoloërs, die razend enthousiast zijn. Vooralsnog trainen ze één maal een uur per week. In februari is er hier in Vlissingen een jeugdpolo-toer- nooi. De laatste keer dat we zo'n evenement hebben gehouden, kan ik me niet eens meer herin neren." van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Nog voor het einde van het jaar hebben de Zeeuwse motorcrossverenigingen de kalender voor het volgend seizoen sa mengesteld. Tot nu toe staan er reeds 45 wedstrijden op, terwijl daarop de supercrossen van Aagtekerke en Kwadendamme nog ontbreken, omdat er nog geen datum geprikt kon worden. Zeelands grootste motorsportvereniging de Mc Axel voert de lijst aan met tien 'eigen' wedstrijden, een wedstrijd van de KNMV, terwijl men ook weer enkele malen gastheer is voor Belgische bonden. Nieuw in Axel is, dat de licentiehouders ook op zaterdag tijdens de RES-wedstrijden van start gaan. Voorzitter Kees Overbeeke: „De wedstrijden op woensdagavond zijn geen succes geworden, dus heb ben we naar een andere oplossing gezocht. In het nieuwe seizoen rijden ook de licentiehouders op zaterdag." Dat gebeurt dan in een gecombineerde klasse. De 125, 250 en 500 cc starten samen, maar voor de 125 en de 250/500 cc zullen aparte klassementen worden op gemaakt. „Bij de licentiehouders is het aantal deelnemers in de 500cc-klasse ver teruggelopen zodat we die niet apart splitsen zoals bij de ama teurs". aldus Overbeeke. Boven De Schelde voert de MSV De Uitlaat in Vlissingen de ranglijst Drie titels voor Vlissingse vereniging van onze tennismedewerker VLISSINGEN - De Schelde heeft de herfsteditie van de dis- tricts-indoortenniscompetitie succesvol afgesloten. De eerste, derde en vierde mixed-selectie van de Vlissingse vereniging sleepten de titel in de wacht. MLTC 4 completeerde het aan tal kampioenen op deze laatste wedstrijddag van het jaar. MLTC 1 en De Stoof 2 degra deerden. De hoofdmacht van De Schelde nam dit weekeinde geen enkel ri- sico in de confrontatie met MLTC en drukte dat in cijfers uit: 10-2. Het kampioenschap was daarmee een feit, want ri vaal Animo 2 was op een onover brugbare achterstand gezet. Serge Carpentier toonde zich een voortreffelijk aanvoerder door de basis voor de forse winst te leggen. Hij versloeg' Amr Taw- fik. Lennard van de Boom klopte vervolgens Ramon de Jong. De dames Cora Cijvat en Marjolein Meulenberg waren te sterk voor respectievelijk Annemarie Bruynzeel en Eva Labruyère. Gesteund door Remco Maandag sprokkelde Amr Tawfik nog twee puntjes bijeen in de laatste speelperiode, maar meer zat er voor de Middelburgers niet in. Ondanks het meespelen van Marjolein Kodde-Cijsouw won het duo Cijvat/Meulenberg van De Schelde het damesdubbel. MLTC. al sinds begin november hekkesluiter. degradeerde uit de A-poule. DOS dat ook in de ge varenzone stond, ontsprong de dans. Tegen de reserves van MLTC werd weliswaar dik verlo ren, maar omdat het duo Michel Gorsse/Serge Eude voor de eni ge zege in de wedstrijd had ge zorgd, redde DOS het vege lijf. De reserves van MLTC wonnen alle andere partijen. Dennis de Jong in het enkelspel en Chan tal de Vey en Marjet Groenleer in twee disciplines waren daarvoor verantwoordelijk: 11-1. Prestigeduel In Terneuzen eindigde het pres tigeduel tussen de eerste keus en de reserves van Animo onbe slist: 6-6. Daardoor werden de re serves draai tweede achter kam pioen De Schelde. Guido Tol- hoek en Kelly Bouman zetten Animo 1 op voorsprong. Kim Langeraert en Annelies Everix - de laatste via een walk over - brachten de bezoekers weer langszij, waarna in de dubbels al evenmin een beslissing gefor ceerd kon worden. In groep B stond in de wedstrijd Yerseke - De Schelde 3 de titel op het spel. De Vlissingers sleep ten een puntendeling uit het vuur en dat was voldoende voor de titel. Jos Verschuure zette Yerseke op voorsprong. Hij ver sloeg' Joost Grevink. Ruben Hendrikse herstelde het even wicht door Boudewijn Ruis- saard te kloppen. Jeanet Bom hielp met de zege op Monique Walraven de Bevelandse forma tie opnieuw aan een voorsprong, maar Elsa Grootenhuis ant woordde namens de gasten. Bri- git Oostrom was het slachtoffer. Beide teams bleken uiteindelijk niet voor elkaar onder te. doen, want ook in de laatste speelpe riode werden de punten broeder lijk gedeeld, 6-6. Animo 3 dat begin deze maand een zware nederlaag leed tegen de Schelde 2, waardoor degrada tie een feit was, nam afscheid de ze klasse met een 10-2-nederlaag tegen Goes. MLTC 3 en de Schel de 2 waren aan elkaar gewaagd: Uitslagen: Animo 3-T.V.Goes. Ri chard van de Vne 0-2; Remco Klaas- sen 2-2; Marije Heeringa 2-4; Yvonne Stolk 2-6; R.van de Vrie/G.J.Schelle- kens 2-8; M Heeringa/Y.Stolk 2-10. MLTC 3-de Schelde 2. Sigvard van Olm 0-2: Sebastiaan Linnenbank 0-4. Erica Ouwehand 2-4; Marije Delfsma 4-4; S.van Olm/S.Linnenbank 4-6: E.Ouwehand/M.Delfsma 6-6. C-klasse In de C-klasse werd MLTC 4 kampioen. De Middelburgers bonden degradant De Stoof 2 aan hun zegekar, middels posi tieve prestaties van Armando Probert, Roelf ter Berg en Fem ke Jonkers in het enkel- en het dubbelspel. Alissia van Belzen moest tegenstandster Cordelie Huibregtse de halve winst toe staan, maar samen met Femke Jonkers droeg ook zij vervolgens haar steentje bij tot de 11-1-over- winning. Het als tweede geklas seerde Drive, dat kennelijk niet meer in de eigen kansen geloof de, verloor van De Stoof 1: 7-5. Kapelle finishte als derde, mede dank zij het gelijke spel tegen DOS 2, dat daardoor het vege lijf redde. Uitslagen: Drive 1-de Stoof 1. Fred Hendrikse 0-2; Jean Paul Suvaal 0-4, Marie Christine Poppe en Jeanet van Ginkel 1-5; Debbie Schelfaut 3-5; C.de Jonge/R van Remortel 5-5; J.van Ginkel/I.Rempt 5-7. Kapelle 1-DOS 2. Dennis Huige 2-0: Jeroen Moeleker 4-0; Nathalie Vin- koert 4-2; Sylvia van Hellemond 4-4. D.Huige/J Moeleker 6-4; N.Vinkoert/ S.van Hellemond 6-6. Ook in poule C heerste T)e Schel de. De vierde selectie, die Dau- wendaele met 10-2 klopte. mocht de kampioensvlag hijsen. Het vijftal Aart Jan de Looff, Joost Grootenhuis, Christiaan Kats, Sophie van Leeuwen en Willeke Duits tekende voor deze prestatie. Hulster Ambacht sloot de eerste competitieperio de af met een 8-4-zege op Drive 2 en werd tweede. Animo 4 haalde genadeloos uit tegen het troosteloos onderaan staande De Westkaap. Uitslagen: Drive 2-Hulster Ambacht l. Niek Stellenaaar 2-0; Pascal van Poecke 2-2; Sophie van Dierendonck 2-4; Nancy Verstraeten 2-6, N.Stelle- naar/A.de Mey 4-6; S.van Dieren- donck/N.Verstraeten 4-8. Animo 4-de Westkaap 1. Mark de Bokx 2-0; Edwin van de Zeyst 4-0; Lester Bergen Henegouwen 6-0; Ma- nska Porsinck 8-0; M.de Bokx/E.van de Zeyst 10-0; L.Bergen Henegou- wen/M.Porsinck 12-0 van onze tennismedewerker GOES - Het tweetal Chantal van LeeuwenAVilleke Duits is in poule A van het Tennis en Squash Promotions Jeugdcir- euit op gelijke hoogte gekomen met de koploopsters Femke Jonkers/Annemiek Huibregtse. Het duo had dat te danken aan de maximale score, die werd ge boekt op de Vlissingse meisjes op Marileine Kats/Ellen Brusse. In groep B vond een wisseling van de wacht plaats. Esther de Rijke en Marieke Ton namen daar via een 6-0-overwinning op Laura Beekhuizen/Marielle Eversdijk de leiding over van El len van Belzen/Barba Turlette. Dat duo moest een veer laten te gen Suzanne Adel/Ingrid Saai man. Een niveau lager maakten de aanvoerders van de rang schikking. Robert-Paul Ferket en Eelco Eversdijk, geen enkele fout. Daar de naaste concurren ten, Edwin Nieuwland en Robert de Kok, evenmin een krimp ga ven, blijft de spanning onver minderd gehandhaafd. Van de zware nederlaag, die Rickert van de Veer en Thijs Moens in af deling D leden, profiteerde het duo Rogier van Splunder/Michel de Rooy. Zij leiden nu, voor Kees Slagboom/James Louisse en Ferry Ton/Sebastiaan Abbink. Drie formaties geven na de wed strijdronde van het afgelopen weekeinde de toon aan in poule E. Howel dit trio een gelijk pun tentotaal heeft, zien de papieren van Cynthia Westerweel en Anouk Verstraaten er duidelijk beter uit. Uitslagen. Poule A: Chantal van Leeuwen-Marileine Kats 10-2. Wille ke Duits-Lella Brusse 10-3; Ch van Leeuwen/W.Duits-M Kats/L.Brusse 9-4 Poule B: Esmir Hoogendoorn- Kim van der Kuyl 1 -7; Amber Weeze- poel-Kirsten van der Kuyl 0-15, E Hoogendoorn/A.Weezepoel-K van der Kuyl K.van der Kuyl 4-6 Esther de Rijke-Laura Beekhuizen 12-1; Ma rieke Ton-Marielle Eversdijk 11-2; E de Rijke/M Ton-L.Beekhuizen M Eversdijk 11-0. Suzanne Adel-El- len van Belzen 4-6; Ingrid Saalman- Barba Turlette 6-4. S. Adel/I Saal- man-E.van Belzen/B.Turlette 2-9. Poule C: Joey Langeveld-Richard de Witte 5-8; Gijs Grootenhuis-Wouter Verstijnen 4-8; J Langeveld/G.Groot- enhuis-R.de Witte/W.Verstijnen 5-7; Kees van Overloop-Edwin Nieuw land 2-10. Thijs van Overloop-Robert de Kok 3-6; K.van Overloop/Th.van Overloop-E Nieuwland/R de Kok 4- 8. Eli Verhage-Robert-Paul l'erket 2- 7; Richard Bimmel-Eelco Eversdijk 2-13; E.Verhage/R.Bimmel- RFer-» ket/E.Eversdijk 1-13 Jaap Vogelaar- Rutger van Dierendonck 6-5. Jos Korstanje-Olav lijnbach 5-6, J.Voge- laar/J.Korstanje-R.van Dieren- donck/O.Lijnbach 5-8. Poule D: Mark Clausing-Chris Gan 10-1. Frank Clausing-Ru tger Mulder 10-5; M Clausing/F.Clausing-Ch.Gan/ R Mulder 10-4. Rogier van Splunder- Rickerl van de Veer 12-2; Michel de Rooy-Thijs Moens 8-2. R.van Splun- der/M de Rooy-R van de Veer Th.Moens 10-3. Kees Slagboom-Lau- ran van Win 7-2; James Louisse-Ste- fan Maljers 6-1; K.SlagboonVJ.Louis- se-L.van Win/S Maljers 9-1. Jaap Pie- ters-Ferry Ton 0-i8; Ard van Mid- lum-Sebastiaan Abbink 4-7. J.Pie- tersi'A. van Midtum-F.Ton/S, Abbink 4-7. poule E: Emmy van de Merwe- Yvonne Bom 7-5: Jantien van de Dries-Babette Bom 11-0, Evan de Merwe/E de Rijke-Y.BonvB Bom 6-4. van onze tennismedewerker BIGGEKERKE - In Biggekerke zijn de restanten van het eerste deel van de Kaasboer-winter competitie afgewerkt. Verande ring in de rangschikkingen bracht dat niet teweeg. De kam pioenen en de degradanten wa ren reeds bekend. In poule A sloot de organiseren de vereniging de wedstrijdreeks af tegen Service Super Tevel. Toon Maranus en Ad Roelse zorgden daarbij voor de indivi duele zeges van de als voorlaat ste geklasseerde formatie, ter wijl Huib Houmes een gelijkspel boekte. Ron Roelse en Ko Siere- veld schreven in deze fase van de strijd de successen van Service Super Tevel op hun naam. Aan de aldus verkregen 6-5-tussen- stand werd in de laatste speelpe riode met name door het dubbel Ad Roelse/Ron Roose nog ingrij pend gesleuteld. 10-6. Uitslagen: Matchpoint-Domburg. Theo Jacobs 0-3. Jan Passenier 3-3; Wim Maranus 6-3; Joost Roelse 7-5; T Jacobs/J.Provoost 8-7. R.van Ier- sel/J Roelse 8-10. Van Rietschoten Houwens-Installa- tiebedrijf Middelburg. Jan Adriaan- se 0-3. Hans Jobse 0-6; Arry Jobse 0-9; Piet Filius 0-12; H.Jobse/A.Jobse 0- 15; JAdriaanse/P.Filius 0-18. The Outsiders finishte in groep B, zoals de ploeg in september van start was gegaan: puntlo Ook tegen Autoservice Soubi kon namelijk geen succes boekt worden, hoewel het be len van een gelijkspel achte bezien wellicht mogelijk was weest. Thomas de Jong. Wal Rullens en Peter de Krijgen gaarden namens de hekkesi ter de punten in de singles, Autoservice Souburg hadi Rob Wondergem en Ad Trier de grootste inbreng, zei als hun prestaties in het dubl spel daarbij ook in ogenscho genomen worden. 9-8. Uitslagen: Boetiek Sietske-Dro terij Luitwieler. Sam van Bakert 0-3. Ed Compeer 0-6, B van Belze 6. M van de Velde 6-6; S.van Bal gem/E. Compeer 6-9. B.van Bet M.van de Velde 9-9 De kampioen in klasse C, Do boekte de zesde zege op rij in tweekamp met de Klapp Bert de Visser, Simon Passeni Roel Klap en Wim de Pagten ren in het enkelspel een maa te groot voor hun tegenstand! In het afrondende speeluur ten de Klappers van zich vooral door toedoen van de co binatie Chiel de Jonge/P Leynse, 14-4. Uitslagen. Poule D: Installatit drijf Middelburg 2-van Ouvverkt Wijnhandel. Wim Sanstra 0-3; Fr Kasander 0-6; Mels Janse 0-9, Ji Jansen 2-10; W.van Oers/F.Kasan 3-12. M.Janse/W. Sanstra 3-15 aan met als uitschieters de strandcross op 6 september en op Hemel vaartsdag het Nederlands kampioenschap voor viertakt crossmoto ren aangevuld met de 250 cc cup, en wedstrijden voor zijspannen, quads en trikes. Daarnaast heeft de club negen 'eigen' wedstrijden op het programma staan. De Mc de Sproeier in Wemeldinge en de Mc Rilland in Rilland-Bath komen met respectievelijk zeven en zes wed strijden. De Mc Hontenisse staat geboekt voor een supercross en een wed strijd voor de Zeeuwse motorcrosstrofee, terwijl ook de club ook gastheer voor de Belgische BLB zal zijn. De volledige kalender ziet er als volgt uit. maart: 7 Axel (1), 14 Vlissingen (1). 21 Rilland-Bath D.28 Axel (2). April 4 Vlissingen (2), 11 Axel (3), 18 Rilland (2), 20 Hontenisse, supercross, 25 Wemeldinge (1), 30 Axel KNMV jeugd/regio. Vlissingen (3). Mei: 2 Wemeldinge (2), 9 Axel (4), 16 Axel (5), 23 Rilland (3), 28 Vlissingen KNMV NK 4-takt, 30 Wemeldinge (3). Juni: 6 Vlissingen (4), 8 We meldinge (4), 13 Axel (6), Rilland (4), 20 Axel (7). 27 Vlissingen (5). Juli: 4 Rilland (5), Hontenisse spring wedstrijden, 8 Vlissingen supercross, 11 Wemeldinge (5), 15 Axel supercross, 18 juli Vlissingen (6). 25 Axel (8) Augustus 1 Wemeldin ge 6. 22 Vlissingen 7, 29 Axel (9) Rilland (6) September 7 Wemeldinge 7,6 Vlis singen strandcross, 12 Vlissingen (8), 19 Rilland le Zeeuws kampioenschap, 26 Axel (10). Oktober: 3 Vlissingen (9), 10 Hontenisse 2e Zeeuws kampioen schap, 17 Vlissingen 3e Zeeuws kampioenschap, 24 finale Zeeuws kampioen schap Axel. iün DEN HAAG - Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke heelt op De Uithof in Den Haag de vierde wedstrijdavond van de marathoncompetitie gewon nen. In een wedstrijd over 35 ronden kwam hij met een voor sprong van een halve ronde over de finish. Van de Kreeke ontsnapte twaalf ronden voor het einde, op het moment dat een uitlooppoging van Frans van de Berge teniet werd ge daan. Van de Berge finishte uit eindelijk nog als elfde. In de- B-categorie leverde Adriaan Provoost uit Domburg opnieuw een prima prestatie. In een wedstrijd over dertig ronden eindigde hij in de eindsprint als derde achter de winnaar en oud- kernploeglid Henry Kraayenbos en Rob Bijlsma. Fop Fonteyne uit Haamstede eindigde in deze categorie als elfde. Henk Angenent uit Woubrui was opnieuw oppermachtig de wedstrijd over vijftig rom in de A-categorie. Hij won eindsprint van een kopgri van vier man. Leon van Wie uit Zierikzee maakte ook i tijd deel uit van de kopgroep, moest uiteindelijk genoegen men met een zevende plaats.! de in deze categorie werd K. Hoogerland uit Yerseke. Dorien Janse nam in Eindhoi deel aan een vierkamp, waa ook de sterke Duitse verenig Erfurt deel nam. Haar resulta waren: 500 m: 50.51, 1000 1.43.08,1000 m: 1.57.46 (metv 1500 m: 2.44.87. In Den Haag reden twee Ze wen een 1000 meter. Jaap Ni wenhuize realiseerde 1.32 Geert van der Weyden 1.29.6! van onze biljartmedewerker OOST-SOUBURG - De biljart- sport in de drie Zeeuwse dis tricten komt hoofdzakelijk naar buiten via de persoonlijke kampioenschappen in de diver se spelsoorten. De acht finalis ten worden bijna wekelijks ten tonele gevoerd. Dat er ook nog een competitie voor teams be staat, wordt haast niet opge merkt. „Dat komt misschien omdat het allemaal in het don ker gebeurt. De teamsport is voornamelijk een avondsport. Maar elke week spelen, alleen al in het district Walcheren de Bevelanden, toch zo'n tachtig teams (ongeveer 300 spelers) hun wedstrijdje", weet voorzitter Bart de Willigen van genoemd district uit Oost-Sou burg. De Willigen, tijdelijk wed strijdleider voor de zieke Wim de Schrijver uit Nieuw- en Sint Joosland. heeft de resultaten verzameld van de eerste helft van deze gigantische competi tie. Die zien e» aldus uit (aantal gespeelde wedstrijden, gewon nen. verloren): Driebanden BI ONDA 10 50-28 OKK 10 32-38 Vgabv 10 41-30 DOS 10 31-40 Rdlhs 10 39-31 DOS 10 30-40 OBK 10 38-33 Sprtvr 10 28-42 LBV 10 36-30 Vgbv 2 10 26-44 HBC 10 34-37 Dat het team van ONDA de ranglijst aanvoert is geen verrassing. Hetzelf de team werd vorig seizoen Neder- OHGL 3 en HIO zijn in deze klas permachtig. De onderlinge confi tatie in de eerste competitiehelft digde in een 9-0 winst voor HIO C4 (groep 1) ONDA 9 54-27 Zaete TOG 10 50-40 O Ons DOS 10 48-42 Rdths Schldz 9 47-34 C4(groep 2) Zaete 10 57-33 SNA OKK 9 48-33 Dmprt OBK 9 42-39 BVM Br Café 9 40-41 C5 10 2 9 3! Ohgl 10 4! BVW2 10 V. BVW 1 10 3! Schldz 10 31 Vgabv 10 2' HIO 1 10 62-28 HIO 2 10 60-30 Tkmst 10 54-36 HBC 10 50-40 ONDA 10 47-43 TOG 10 45-45 In C5 maakt HIO uit Heinkensz de dienst uit. Niet minder dan 4( Iers van de twee teams moeten ii tweede helft van de competitie i ook naar een hoger aantal punten die tweede helft wordt de taak competitieleider waargenomen d Ivo Dekkers uit Vlissingen. sport op tv lands kampioen B2 ONDA 10 43-27 OKK 10 33-39 LBV 10 42-32 HBC 10 33-41 HIO 10 36-28 BVW 10 33-39 DOS 10 35-35 Smids 10 30-40 Schldz 10 34-36 ALM 10 24-46 Sprtvr 10 33-29 B3 ALM 8 35-23 Scheldz 8 28-30 Zaete 8 34-24 ONDA 8 24-34 RBC 8 32-24 TOG 8 22-36 Delta 8 31-37 O Ons 8 18-40 Jacobs 8 28-14 Het team Jacobs kreeg punten afge trokken omdat Gerrit Blom veel ho ger speelde dan hij was ingezet en dat niet tijdig werd gemeld. LIBRE Cl Serge Carpentier (archieffoto) legde de basis voor de winst van het eerste team van De Schelde, dat kampioen werd. foto Oscar van Beest BVM 8 35-21 Vgabv 1 8 27-29 HBC 8 30-26 Vgabv2 8 21-35 DOS 8 27-29 C2 LBV 8 41-15 Rehawe 8 23-33 Damprt 8 35-21 Tkmst 2 8 22-34 HBC 2 8 33-23 Vgabv 8 21-35 Scheldz 8 32-24 Tkmst 1 8 16-40 HBC 1 8 29-27 C3 Ohgl 3 10 62-28 OBK 10 45-45 HIO 10 61-29 Br Café 10 42-48 Delta 2 10 53-37 Ohgl 1 10 34-36 Ohgl 2 10 52-38 SNA 10 29-61 Delta 1 10 46-44 Tkmst 10 26-64 Smids 10 46-44 09.30-11.30 EURO: Skiën om de reldbeker: slalom voor mannen v uit Madonna di Campiglio (Italië) 11.30-12.00 EURO: Eurolympics bertville. ,12.00-12.30 EURO: Eurofun 12.30-13.00 EURO: Skiën om de reldbeker; slalom voor vrouwen mannen. 12.30-13.00 Super: Hang Loose: a natief sportmagazine 13.00-14.00 EURO: Skiën om de reldbeker: slalom voor mannen v uit Madonna di Campiglio (Italië) 14.00-15.30 EURO: WK Kickbok voor amateurs vanuit Parijs. 15.30-16.00 EURO: Eurofun 16.00-18.00 EURO: Tennis: slam toernooi vanuit München 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute 18.00-19.00 EURO: Eurogoals, bal. 19.00-19.30 EURO: Eurolympics] bertville. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.30-20.30 EURO: WK Triatl^ vanuit Australië. 20.00-21.00 Super: Prime Sport. I 0.30-21.30 EURO: Rallysport Racj champions vanuit Madrid. 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieu] 21.30-22.00 BBC 1: A Question| Sport. quiz. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport.!' naai 22.35-22.55 BRT 1: Sport. 23.00-00.00 EURO: WK Voetbal' vrouwen vanuit China. 00.00-00.30 EURO: Eurofun 00.30-01.00 EURO: Eurosport nie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 18