z a Q Camping Wattel toch weer open Z 06 06 U H OS u O u u u PZC Schuurtje uitgebrand Nieuwland bang voor rijksweg 57 Nieuw gebouw Scheldemond in juli 1992 klaar H O O gemeente vlissingen Veere sluit actie Tankslag bij IPA-huis Serooskerke af streek gemeente Domburg vergat bezwaar aan te tekenen monumenten wet bouwaanvragen mededelingen WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 w"|5 vuur, met twee stralen hoge- druk, was gedoofd, achtte men het noodzakelijk de muren van het schuurtje om te halen in ver band met instortingsgevaar. Bij de brand ging ook een hoeveel heid gereedschap verloren. De brandweer kon na ongeveer an derhalf uur naar de kazerne te rugkeren. Bewoner B., die tegen brand is verzekerd, was ten tijde van de brand niet aanwezig. zestiende maal het jaarlijkse kerst-schoolkorfbaltoernooi. Het toernooi duurt van 8.30 tot 1(1.45 uur en speelt zich af in sportzaal De Belling. Er doen achttien teams van ze ven basisscholen aan mee. Het zijn scholen uit Serooskerke, Oostkapelle. Aagtekerke, Big- gekerke, Zoutelande en Westka- pelle. Rond 16.45 uur worden de prijzen uitgereikt. an onze verslaggeefster SEROOSKERKE (W) - Een ou de opslag tank voor huisbrando lie van 15.000 liter krijg je al leen schoon als je er in afdaalt, fat deed een medewerker van aannemingsbedrijf Van Dijk uit Maasland dinsdagmiddag dan ook. Hij kroop door een gat van een kleine veertig centimeter doorsnee, met een mengeling van afgrijzen en bewondering üadeges lagen door wethouder Sanderse van Veere en leden van de stichting IPA-huis Zee land. In de tuin van het vakantiehuis Welgelegen van de International Police Association (I.P.A.) in Se rooskerke werd dinsdag het startsein gegeven voor de actie Tankslag in de gemeente Veere. Vandaag moeten alle dertig ou de opslagtanks voor olie in de gemeente uit de grond gehaald of schoongemaakt zijn. Beschermd door een afsluitend Pak en perslucht spoot de mede werker met een hete waterstraal on gewoon afwasmiddel als ont- 'etter de tank van binnen «hoon. Een benauwd karwei, in de kmp bemeten ruimte vol stoom. ..Het is vreselijk warm daar beneden," lacht zijn al even tenger gebouwde collega die de slangen voor water en luchttoe voer van buitenaf regelt. „Zo'n pak ventileert niet. Je komt ex- doornat van het zweet uit." De tank onder de oprijlaan van het IPA-huis bleek bij de inspec tie vooraf niet dooi'geroest. zo dat er van bodemverontreini- ging geen sprake was. Daardoor mocht de tank met zand worden opgevuld en hoefde hij. tot op luchting van secretaris Paul Pie- tei's van IPA-huis Zeeland niet de grond uit. „Dit kost ook weel een schep geld, hoewel de ge meente subsidie geeft. Dit is de tweede keer dat we maatregelen voor het milieu moeten treffen sinds we het huis in 1988 in ge bruik namen. De eerste maal be trof het een bliksemafleider met radioactieve stof. De opruim- kosten en de vervanging van zo'n afleider zijn een aanslag op het budget van een huis dat door vrijwilligers wordt gerund." De oude, in onbi-uik geraakte olietanks moeten in heel Neder land worden opgeruimd om ver ontreiniging van de grond en daarmee het grondwater door lekkende resten olie te voorko men. De bestuursmaatregel wordt effectief in 1995. Vuile tanks bij huizen en gebouwen De brand werd enkele minuten na zeven uur ontdekt. Om tien over zeven was de brandweer ter plaatse, maar er viel weinig meer te redden. Aanvankelijk zorgde een gastles voor ontploffingsge vaar. Dat kon worden afgewend door de fles te blussen en, nadat de afsluiter was dichtgedraaid, naar buiten te brengen. Toen het bron van ergernis. De geluidhin der maakt uitbreiding van het dorp op een aantal plaatsen on mogelijk. En dan is er het druk ke verkeer door de dorpskern naar Arnemuiden, Lewedorp en ook Nieuwdorp. De aanleg van rijksweg 57 over de huidige Nieuwlandseweg, vier banen breed, zal die situatie alleen maar verergeren, vrezen bewo ners. Geluidschermen L. Adriaansen van Rijkswater staat, directie Zeeland, gaf toe dat de geluidhinder bij de huizen aan de Nieuwlandseweg toe neemt. Geluidschermen kunnen naar zijn mening een oplossing zijn. „Maar dan verliezen wij ons uitzicht", luidde de reactie. Adriaansen dacht mee: „Wij zul len daarover na de vaststelling van het tracé zeker met de bewo ners in overleg treden." De remedie voor de problemen van de bewoners van de Nieuw landseweg bij Nieuw- en Sint- Joosland is de aanleg van een ander tracé, meer ten noorden van Middelburg richting Arne muiden. In de milieu-effect rap portage komt dat alternatief minder goed uit de bus. De rijks weg zou zes a negen meter boven die dan nog in de grond zitten moeten er uit worden gehaald. Tot die tijd geven gemeenten huiseigenaars de gelegenheid om de tanks onschadelijk te la ten maken met een subsidie. In Veere werden dertig tanks aan gemeld voor de actie. Vandaag, woensdag, moet de laatste daar van gereinigd en gevuld of ver wijderd worden. „Maar vaak we ten eigenaren van oude panden helemaal niet dat er nog zo'n tank ondergronds ligt," weet aannemer F. van Dijk. „Er moe ten er nog overal honderddui zenden liggen die gewoon verge ten zijn." Veere betaalt 200 gulden van de schoonmaakkosten per tank, zo'n 700 gulden. Bovendien krij gen de huiseigenaren een blij vend presentje ter compensatie van het ongemak van de milieu- beschermende actie: „Mensen met een gewone tuin hebben niet zoveel ruimte, die krijgen een conifeer," vertelt wethouder Sanderse. Voor het park rondom huis Welgelegen bracht hij een jonge es mee. Die kreeg een plaats in het plantsoen, vlak bij de tank. „Geheugensteuntje." lacht Pieters. „Die vergeten we niet meer." het maaiveld moeten worden ge bouwd om de spoorlijn te kun nen kruisen. Een rustiek polder gebied wordt dan doorsneden. Landbouwer L. F. Polderdijk die ter plaatse in een cultuur-histo risch waardevolle boerderij woont, pleitte voor handhaving van de huidige situatie. Hij on derkende tegelijkertijd dat daarmee het probleem op het bordje van zijn mede-Nieuwlan ders terecht komt. De deskundigen van Rijkswa terstaat benadrukten steeds dat niets vaststaat, zelfs niet dat de nieuwe rijksweg 57 er komt. Ze riepen de bezoekers ook op hun op- en aanmerkingen kenbaar te maken bij de Raad van de Wa terstaat in Den Haag. Bezwaar schriften kunnen tot 18 januari bij die instantie worden inge diend en de Raad komt 26 fe bruari naar Zeeland om een hoorzitting te houden. Sint-Laurens Zeker ook uit Sint-Laurens zul len bezwaarschriften komen. Rijksweg 57 doorkruist nu dat dorp en, als de plannen door gaan, is dat na het j aai' 2000 niet meer zo. De grote vraag voor en kele sprekers was in hoeverre Sint-Laurens wordt ontlast. Zij van onze verslaggever VLISSINGEN - De vlag ging dinsdagmiddag in top aan de Weyevlietweg in Vlissingen. Rijksscholengemeenschap Scheldemond had een feest te vieren: het hoogste punt van de nieuwbouw tussen de Vlis- singse buitenwijken Bossen- burgh en Westerzicht was be reikt. De officiële plechtigheid markeerde tegelijkertijd het einde van de rijksscholenge meenschap. Scheldemond gaat vanaf 1 januari volgend jaar als gemeentelijke scholengemeen schap voor mavo, havo en vwo door het leven. De nieuwbouw moet 25 juli 1992 klaar zijn. Het tijdschema is door het aannemingsbedrijf Christiaansen uit Vlissingen op scherp gesteld om die datum te halen. Het regenachtige weer van de laatste weken en de vorst noopten daartoe. „Het gaat luk ken". sprak Scheldemond-rec- tor B. Maas dinsdagmiddag vol vertrouwen. Het hoogste punt van het drie verdiepingen tellen de lokalengebouw werd gisteren bereikt, maar dat stuk van het complex is niet het opmerke lijkst. Dat is de aula in de andere vleugel, waar een grote 'kuil' wordt gebouwd met vijfhonderd zitplaatsen en een podium met professionele geluids- en belich- tingsapparatuur. De Schelde- mond-directie heeft daarvoor bewust gekozen, omdat in de zijn bang dat het verkeer van de Veerse Dam richting Middel burg en Vlissingen gewoon door hun dorp blijft rijden. Volgens de berekeningen van Rijkswater staat is dat voor 40 procent in derdaad het geval, maar de rest zal gebruik maken van het nieu we tracé. De deskundigen van Rijkswa terstaat hebben oveiïgens een aantal in Serooskerke geuite be zwaren ter harte genomen. Het fietsverkeer zou tussen Seroos kerke en Middelburg over een parallelweg moeten met open baar vervoer, landbouwverkeer en op een gegeven moment zelfs alle verkeer. De plannenmakers onderkennen dat dat een ver slechtering is en deixken toch aan een apart fietspad. Zij voe len ook voor een extra dwarsver binding over de nieuwe rijksweg 57 tussen Serooskerke en Vrou wenpolder. De vele gelijkvloerse oversteekplaatsen in de huidige rijksweg 57 verdwijnen met het oog op de verkeersveiligheid, maar Rijkswaterstaat wil van de nieuwe rijksweg 57 ook niet een al te grote barrière maken op Walcheren. Het fiets- en land bouwverkeer zou daarvan met name de gevolgen ondervinden. school veel aan toneel wordt ge daan. De gemeente Vlissingen wordt officieel bestuurster van de school én eigenaresse van het schoolgebouw, dat bij wijze van bruidsschat door het Rijk wordt betaald. Het ministerie van On derwijs wil van zijn scholen af en de nieuwbouw was in Vlissingen een mooi lokkertje. Schelde mond is nog ondergebracht aan de Brouwenaarstraat. vlakbij het stadhuis, en aan de Adriaen Coortelaan. De Scheldemond-directie is een grote mate van onafhankelijk heid gewend. Het Rijk heeft al tijd op afstand bestuurd. Schel- demond-rector Maas prees zich dinsdagmiddag gelukkig dat de gemeente Vlissingen die hou ding overneemt. De eindverant woordelijkheid ligt bij het colle ge van b en w, maar het beheer, personeelsbeleid, financieel be heer en het onderwijskundig be leid zijn aan de schooldirectie overgedragen. „Progressief', kenschetste Maas dit besluit. „Sommige gemeentebesturen houden liever een vinger in de pap om zich met het openbaar onderwijs te kunnen bemoeien, om eventueel politieke stok paardjes te kunnen berijden. Vlissingen heeft voor het bestu ren op afstand gekozen, dat is prima." Het college van b en w heeft zich wel één recht voorbe houden: de benoeming van een rector. gaan op het gemeentehuis," er kent gemeentesecretaris drs H. Coerts „Ik heb om een rapporta ge gevraagd, maar die is pas donderdag beschikbaar. Pas dan weet ik zeker wat er aan de hand is. maar zoals het er nu uit ziet hebben we de aanvraag van Wattel inderdaad over het hoofd gezien." De gemeente Domburg is niet van plan dwars te liggen als blijkt dat zij de schuld in eigen gelederen moet zoeken, hoe ver velend de gang van zaken ook is. Hietkamp was dinsdagavond niet bereikbaar voor commen taar. Hollandse buit bij inbraak in Middelburgs huis MIDDELBURG - De inbrekers van een woning in de Grevelin- genstraat. in Middelburg legden hebben bij het doorzoeken van de woning een duidelijke voor keur aan de dag gelegd. Het huis werd tussen vrijdagavond en maandagavond vermoedelijk met een valse sleutel binnenge gaan. De bewoners misten bij te rugkeer een cd-speler en verder louter Hollandse spullen: elf Ne derlandstalige cd's en tuit de koelkast) prei. spruiten, tartaar- tjes. frikadellen en een krat bier. De totale waarde van de gesto len spullen bedraagt naar schat ting 815 gulden. MIDDELBURG Plattelandsvrouwen - De afdeling Walcheren van de Christelijke Plattelandsvrou wen Bond houdt morgen, don derdag. haar kerstmiddag in de Middelburgse Getuigeniskerk. De leden verzorgen zelf een litur gie en een kerstverhaal. Ook is er een zangkoortje. De bijeen komst begint om 14.00 uur. VEERE Kerstconcerten - Muziek vereniging Veere's Genoegen geeft dit jaar twee kerstconcer ten. Zaterdagmorgen speelt het ensemble van 10.00 tot 11.00 uur op de traditionele kerstmarkt in de Grote Kerk in Veere Op kerstavond speelt Veere's Ge noegen tijdens de kerstnacht- dienst in de Nederlands her vormde kerk in Veere. De dienst begint, om 22.30 uur. Het orkest speelt vanaf 22.00 uur kerstmu- ziek. zie voor gemeentelijke informatie ook 'in den blauw geruiien kiel' in 'de vlissinger'van vandaag. s Voor een gezellige Kerst met veel lekkers van de Warme Bakker gaat u natuurlijk naar Bakkerij De Visser in Oostkapelle. Roomboterstollen Roomboter amandelkransen C/tó kerstbrood in veie soorten Bonbons en kerst chocolade Zo'n assortiment ziet u zelden DORPSSTRAAT 50 OOSTKAPELLE En voor uw kerstgeschenken of gewoon om uw kerstfeest extra gezellig te maken van kerstkaart tot allerlei kerstversiering kunt u terecht in Kadoshop 't Opschikje DORPSSTRAAT 46 OOSTKAPELLE jn onze verslaggever OSTKAPELLE - L. Wattel kan volgend seizoen zijn gang met het ontvangen van re eanten op zijn mini-camping, c landbouwer uit Oostkapelle, al jaren in de clinch ligt met Domburg over zijn teïten als kampeerboer, binnen de gestelde ter- geen bericht gekregen van gemeente dat zij bezwaar tegen het verzoek om voor het maken van tafeltennis oor bedrijven an een medewerker IIDDELBURG - In de eerste las van de Middelburgse Iïe- rijfs Tafeltennis Vereniging l'BTV) behaalde Basco een for- >8-2 zege op hekkesluiter PNL. liddelburg I en Deltan deelden «punten, 5-5 en Administratie- antoor Lansu bleel' met 7-3 de over Amor I. de tweede klas kon Haven- de prestatie van vorige niet herhalen. De ploeg ig met 2-8 onderuit tegen Ver- ,gge De Meyer. Gieterij II lurde het team Van Geschie- 'attel met een 8-2 nederlaag r huis. Werkplaatsen Wal- iren haalde fors uit naar IZ, 9-1. stand, eerste klas: 1 Gieterij I 5- 2 Basco 16-34, 3 CBBZ 5-31,4 Mid- fiburg I 6-28, 5 Deltan 4-24, 6 Admi- istratiekantoor Lansu 6-23, 7 Amor 5-19. 8 PNL 5-13 \veede klas: 1 Gieterij II7-52,2 Pro- Incie 16-47, 3 Werkplaatsen Walche- m 6-39,4 Verbrugge De Meyer 6-30,5 Ivenschap Vlissingen 7-29, 6 PPN 21.7 Geschiere Wattel 6-21,8 ETBZ Ede klas: 1 Meulenberg 5-31, 2 or II4-27,3 Madi 15-25,4 Meppers (-22,5 Provincie II 4-21.6 Gieterij III [i5,7 Basco II 4-9. lerde klas: 1 Provincie III 4-35, 2 iiddelburgg II5-28,3 Amor III4-27,4 D 4-20, 5 Madi II 5-16, 6 Installa- lebedrijf Middelburg 4-13,7 Meppers [4-11. Ie rest van 1991 ligt de competitie iin de WBTV stil. De eerstvolgende ledstrijden worden gespeeld op roensdag 8 januari. Het programma idan, eerste klas: Deltan - Amor I, IBBZ - Gieterij I; derde klas Basco I-Meppers I, Amor II - Meulenberg, Heterij III - Provincie II: vierde klas: iislallatiebedrijl' Middelburg - Mep- ers II. Amor III - Middelburg II. V )-Provincie III. Sea Sound Singers traden )p in Wenen fLISSINGEN - Het dames-bar- lershopkoor de Sea Sound Sin- iers uit Vlissingen keerde dins- lag terug van een vijfdaagse jeis naar de Oostenrijkse hoofd- jlad Wenen. Het koor was daar ip uitnodiging van hel Institut ür Billdungsreisen en het Veense Ministerie van Cultuur jlhet kader van het Mozartjaar inhet tienjarig bestaan van de bgeheten Internationale Ad- ents-singen, een evenement iaaraan zo'n tachtig koren uit Ichele wereld deelnemen. 3e Sea Sound Singers gaven loncerten in het Weense Ra- haus en in het hypermoderne inkelcentrum Lugern, waar )ok het kwartet Key Change nummers ten gehore racht. Op de trappen van het lordes en in de hal van het paleis jchönbrunn gaf het koor tijdens en bezoek spontaan een optre- :n weg, dat veel bijval oogstte. et Nederlandse kampioens oor gaat 11 januari voor een oncert naar Duitsland. Verder laat een reis naar Engeland op iet programma en zijn er plan- Jen voor een reis naar Praag. „Er zijn nu geen formele bezwa ren meer tegen de vergunning. Ik heb geen boterbriefje van de gemeente Domburg meer nodig om volgend seizoen gasten te ontvangen," meldt de mini-cam pinghouder in een reactie. Wattel vroeg in juli een vergun ning voor het beschikbaar stel len van staanplaatsen. Elke boer die een mini-camping beheert, moet zo'n vergunning elk jaar aanvragen. In veel gevallen blijft het bij een formaliteit. Burge meester drs H. W. Hietkamp had echter in het geval Wattel aange kondigd de man geen duim breed toe te geven. De gemeente Domburg stoort zich al geruime tijd aan Wattel. omdat deze glashard het maxi mum aantal plaatsen dat toege staan is (op dit moment tien) overschrijdt. Er zijn al diverse processen gevoerd. Eind juni werd Wattel nog vrijgesproken van een boete van ruim tiendui- MIDDELBURG - Een schuurtje achter een woning aan de Bree- weg in Middelburg is dinsdag avond geheel uitgebrand. brandweer vermoedt dat er sprake is van kortsluiting, maar verwondert zich er wel over dat dit het tweede schuur tje binnen aan maand tijd is dat in deze buurt in vlammen op gaat. De schade wordt geschat op zo'n 10.000 gulden. vuur, met twee stralen hoge- zend gulden voor zijn vermeen de onoirbare manier van doen. De beschikking had twee maan den na het verzoek van Wattel moeten komen, maar hij heeft binnen die termijn niets ontvan gen. „Blijkbaar is er iets misge- Kersttoernooi schoolkorfbal WESTKAPELLE - Korfbalver eniging Stormvogels houdt maandag 23 december voor de zestiende maal het jaarlijkse van onze verslaggever MIDDELBURG - Nieuw- en Sint-Joosland dreigt het kind van de rekening te worden bij de aanleg van de nieuwe rijks weg 57 van de Veerse Dam naar rijksweg 58. Zeker als rijksweg 57, komende vanaf het Kanaal door Walcheren, over een ge deelte van de bestaande Nieuw landseweg wordt geleid. Een aantal bewoners van de Middel burgse dorpskern liet maandag avond deze noodkreet horen op de tweede informatiebijeen komst over het nieuwe trace voor rijksweg 57 over Walche ren. De gevolgen die vernieuwing van de rijksweg 57 teweeg brengt, zijn groter dan menig on derzoeker van Rijkswaterstaat waarschijnlijk heeft vermoed. De ambtelijke voorlichters kre gen vorige week maandag in Se rooskerke een lawine van kriti sche opmerkingen over zich heen. Het was gisteren in de Mid delburgse Schouwburg niet veel anders. Bewoners van Nieuw- en Sint- Joosland schetsten een somber toekomstbeeld voor hun dorp, opgesloten door rijkswegen. De bestaande rijksweg 58 is al een Aannemer F. van Dijk, wethouder W. Sanderse en secretaris Paul Pieters van de stichting IPA-huis Zeeland kijken toe hoe de onder grondse tank wordt schoongemaakt. foto Ruben Oreel stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 Ingevolge artikel 12, lid 8 van de Mo numentenwet maakt de burgemeester van Vlissingen bekend dat vergunning is gevraagd op grond van artikel 11 van eerder genoemde wet om aan het volgende beschermde monument wij zigingen c.a. aan te brengen: bouw serre voor Beursplein 5-7. Voordat over het verlenen van de ver gunning een beslissing wordt geno men liggen, de bouw- en situatieteke ningen ter inzage, ingaande 19 decem ber 1991 gedurende een periode van veertien dagen (derhalve tot en met 2 januari 1992). Belangstellenden kun nen de betreffende plannen inzien bij de sector stadsontwikkeling, sectie wonen en milieu (in de hal). Tijdens bovengenoemde termijn heb ben belanghebbenden de 'gelegen heid eventuele bezwaren tegen de plannen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen. Vlissingen, 18 december 1991. J. C. Th. van der Doef, burgemeester. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat bij het college van burgemeester en wethou ders van deze gemeente zijn ingeko men de volgende bouwaanvragen van: F. ten Haken voor de bouw van een woning aan de Zuidbeekseweg 5; Proverko voor de bouw van een wo ning aan de Weijevlietweg 29; Flipse B.V. voor de bouw van een wo ning aan de Weijevlietweg 37; A. L. Kloet voor de bouw van een tuin huisje aan de v. d. Veerlaan 6; W. Veneman voor de uitbreiding van een woning aan de Offenbachlaan 69, J. de Boer voor de bouw van een gara ge/berging aan de Prattenburg 2; Sorteerbedr. Vliss. voor de bouw van een onthoutingsïnstallatie aan de Westerhavenweg; K.M. de Schelde voor de bouw van: een opslagloods aan de Ritthemse- straat 500; een portiersloge aan de Rit- themsestraat 500; een kantoorunit aan de Ritthemsestraat 500; 21 kan toorunits aan de Ritthemsestraat 500. Burgemeester en wethouders over wegen de gevraagde bouwvergunnin gen te verlenen, waartoe de artikelen 18a of 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of 50, lid 8 van de Wo ningwet de mogelijkheid openen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwvergunning(en) een beslissing wordt genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen, ingaande 19 de cember 1991 gedurende 14 dagen (derhalve tot en met 3 januari 1992) voor een ieder op het stadhuis ter inza ge bij de sector stadsontwikkeling, sectie wonen en milieu (in de hal op de 2e verdieping). Gedurende bovengenoemde termijn worden belanghebbenden in de gele genheid gesteld schriftelijk hun even tuele bezwaren hiertegen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. Vlissingen, 18 december 1991. J. C. Th. van der Doef, burgemeester. stadsvernieuwingsfonds Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat de gemeente raad in zijn vergadering van 28 november 1991 de verdeling van de middelen voor de stadsvernieuwing voor het jaar 1992 als volgt heeft vastgesteld: 200.000,- 1.250.000,- f 150.455,- 1. Verwerving bijdragen in de verwervings- en ontruimingskosten van Coosje Buskenstraat 176. 2. Herstel monumenten (besteding vastgelegd in raadsbesluit van 23 februari 1991) 3. Verbetering particuliere compensatie tekort 1991 binnen rehabilitatiegebieden: complexgewijze woningverbetering incidentele woningverbetering 4. Woonbuurtaanpassing ten behoeve van aanpassing Beatrïxlaan/ Korenbloemlaan en Nieuwstraat restant 5. Herinrichting kernwinkelgebied 6. Puiverbetering en luifelsten behoeve van het aanbrengen van luifels in Walstraat-midden en Walstraat-noord, het aanbrengen van een overkapping in de Lange Zelke, het realiseren van winkeluitbreidingen in de Lange Zelke en puiverbetering 3.307.925,- Het raadsbesluit met de daarbijbehorende toelichting ligt ter inzage in de hal van de sector stadsontwikkeling, 2e verdieping van het stadhuis. Nadere infor matie kan worden verkregen bij de heer C. M. Luteijn, kamer 227 van het stad huis, tel. 87319. Vlissingen, 18 december 1991. J. C. Th. van der Doef, burgemeester, J. M. A, van Nassau, secretaris. 519.000,- 87.604,- 200.000,- 600.000,- 300.000,- I vergunning aanvragen Burgemeester en wethouders van Vlissingen en Oostburg brengen ter openbare kennis, dat op grond van het Rijksreglement ontgrondingen, ver gunningaanvragen zijn ingediend tot ontgronden in de Westerschelde, in gebieden die gedeeltelijk zijn gelegen in de gemeenten Vlissingen en Oost burg door: - Zand- en Grinthandel Van Ouwer- kerk B.V, te Middelburg; - Zandhandel W. Faasse B.V. te Goes; - S.E.A.M. Oosterlee B.V. Zandzuig- en Transportbedrijf te Maassluis; - Transportmaatschappij "Terneu- zen" B.V. te Terneuzen; - Rederij Van der Kooi en Zn. B.V. te Kampen. De aanvragen en de daarbij overge legde bescheiden liggen gedurende dertig dagen ter inzage op het stad huis te Vlissingen, op de sector stads ontwikkeling op de daarvoor bestem de informatietafel. Nadere informatie te verkrijgen bij de sectie nieuwe werken van voornoemde sector (tel. 01184-87235). Een ieder kan tegen de inwilliging van de aanvragen bezwa ren indienen gedurende de termijn van tervisielegging bij de hoofdinge nieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland, Koestraat 30, postbus 5014 KA Middelburg. Vlissingen, 18 december 1991. J.£. Th. van der Doef, burgemeester, J. M. A. van Nassau, secretaris, Oostburg, 18 december 1991, J. Kruise, burgemeester, C. Geerse, secretaris, RAADSVERGADERING Morgen, donderdag 19 december 1991, vergadert om 19.30 uur in het stadhuis de gemeenteraad van Vlis singen. De agenda en de raadsvoor stellen liggen ter inzage in de gemeen telijke ïnformatiehoeken. Bij de sectie communicatie kunt u bovendien de achterliggende stukken ter inzage krij gen. NIEUWJAARSRECEPTIE Voor de inwoners van Vlissingen hou den burgemeester en wethouders van Vlissingen op vrijdag 3 januari 1992 een nieuwjaarsreceptie in de raadzaal van het stadhuis. De receptie begint om 16.30 uur en eindigt om 18.00 uur. Vlissingen, 18 december 1991. J. C. Th. van der Doef, burgemeester, J. M. A. van Nassau, secretaris,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15