Romario opnieuw naar Brazilië De ambitie van Mike But PZC Redding voor ploeg Gisbers EINDEJAARSAKTIEA Dennis Heine traint mee met VCV Zeeland Regilio Tuur steeds dichter bij wereldtop Forget simpele prooi voor Lendl Milan Ruzie gestopt bij vv Terneuzen VLISSINGEN sport °SV'er komt waarschijnlijk pas na de winterstop weer in actie Limburgse voetbalderby afgelast 15.000,- BRUISESD ALS DE BRANDING uitslagen ZATERDAG 7 DECEMBER 1991 15 INDHOVEN (ANP) - Romario i gisteravond voor de tweede eer dit seizoen teruggekeerd aar Rio de Janeiro om zich te iten behandelen aan de enkel, ie aanvaller van PSV denkt dat Heen zijn „eigen" fysiothera- eut Nilton Petrone hem van ijn welhaast chronische bles ure kan afhelpen. Ie topschutter kwam dit sei nen nauwelijks in actie voor de indskampioen. Tijdens de wed- trijd om de Super Cup tegen 'eyenoord raakte hij gebles- eerd. Pas na een verblijf in Bra- ilie, waar vertrouwensman Nil- on hem eveneens begeleidde, wam hij sporadisch weer in ac- ie. n de Europese wedstrijd tegen iesiktas maakt hij zijn rentree, ïegens conditie-gebrek werd tomario door trainer Robson [ewisseld. De speler maakte laarover veel misbaar, hetgeen iem op een schorsing van een duel kwam te staan. In de topper tegen Ajax maakte de Brazi liaan zowaar een doelpunt. In de thuiswedstrijd tegen Ander- lecht, in de tweede ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, viel hij opnieuw uit. „Sindsdien hebben wij hem op het trainingsveld niet meer ge zien", verklaarde assistent trai ner c.q. elftalbegeleider Frank Arnesen gisteren. „Naar wat ik heb begrepen kan hij niets doen, zelfs niet lopen. Hij heeft veel vertrouwen in Nilton. Vandaar dat is besloten hem toch maar naar Brazilië te laten gaan." Romario gaf eerder te kennen naar Rio de Janeiro terug te wil len. De leiding van PSV achtte de eigen medische staf echter ca pabel genoeg aan het herstel van de international te werken. Bo vendien had de Braziliaanse fy siotherapeut zich eerder uiterst denigrerend uitgelaten over de GREENVILLE (GPD) - Regilio ruur is weer iets verder gevor- ierd op zijn weg naar de we reldtop. De tegenwoordig in (lew York woonachtige bokser lit Hoogvliet stond vooraf aan lijn achtentwintigste profpar- lij, afgelopen nacht in Greenvil le, South Carolina, al als vierde [enoteerd op de binnenkort te publiceren ranglijst van de fforld Boxing Council. Zijn ze- pe op Bobby Brewer, en vooral je manier waarop die tot stand kwam, zal aan die stipnotering jeker geen afbreuk doen. Tuur (24) won na tien harde ron- ien op punten. Naar schatting 3500 toeschouwers in de zaal en miljoenen tv-kijkers thuis voor ie buis zagen een enerverend ge recht. dat van de eerste tot de laatste gong door de Rotterdam mer werd gedomineerd. Brewer, een 27-jarige Ameri kaan die dertien van zijn zeven tien gevechten had gewonnen en ondermeer een hardhandig ein de maakte aan de Amerikaanse carrière van de Sovjetrus Serge Artemiev, bleek een typische 'survivor'. Hij was niet neer te krijgen. Wat Tuur ook probeer de, welke schitterende combina- medische staf van de Eindho- vense club. Volgens Arnesen heeft de medische afdeling van de club toegestemd in het ver trek van de Braziliaan. „Dokter Van den Hoogenband heeft hem een brief voor zijn fy siotherapeut meegegeven. Daarin staat wat aan de hand is en hoe hij eventueel dient te wor den behandeld." Arnesen wist niet wanneer Romario in Eind hoven wordt terug verwacht. Het lijkt uitgesloten dat hij nog voor de winterstop in actie komt. ties hij ook uit de kast haalde en hoe venijnig hij zijn stoten ook afvuurde, de lichtgewicht uit Denver bleef zij het vaak met de grootste moeite op de been. Dat de drie juryleden de zege unaniem aan Regilio Tuur toe kenden, verbaasde niemand. En Brewer al helemaal niet. Nauwe lijks verstaanbaar, putte hij zich uit in loftuitingen aan het adres van de beschermeling van Madi son Square Garden Produc tions, die zijn 'record' nu op 26- l-l heeft gebracht. Achttien keer besliste hij een gevecht vroegtij dig. Supervedergewicht Tuur, van wie inmiddels de ook van het honkballen bekende 'sport- cards' zijn gemaakt (verzamel- plaatjes die worden ingesloten in pakken cornflakes, bij kauw gom e.d.), bokst in maart of april weer in Nederland. Voor die tijd, op vrijdag 31 januari, komt hij in het Belgische Waregem in de ring tegen de Afrikaan Peter Ko- nyewaghie. Daar bokst dan ook zijn trainingsmaatje Kevin Kel- ley die inmiddels bij de vederge wichten is opgeklommen naar de tweede plaats op de WBC- ranglijst. SITTARD (ANP) - Scheidsrech ter Houben heeft vrijdagavond de Limburgse voetbalderby tus sen Fortuna en MVV bij de stand van 0-0 na de eerste helft afgelast wegens mist. Houben inspecteerde drie keer de toestand en kwam na het reglementaire half uur wachten tot de conclusie dat verder spe len onmogelijk was. „Ik zag de hoeken van het veld niet meer, de grensrechters waren ook on zichtbaar en het publiek zag ook niets. De wedstrijd wordt in zijn geheel ingehaald. Wanneer dat gaat ge beuren is niet bekend. Zaterdag in ieder geval niet volgens Hou ben en voor zondag is de kans ook klein omdat het een risico duel betreft. En de politie in Zuid-Limburg heeft in het week einde te weinig mankracht in verband met de Eurotop in Maastricht. Ivan Lendl in actie tijdens zijn partij tegen Guy Forget. foto VanDiest ANTWERPEN (ANP) - De Franse Daviscupheld Guy Forget deed gisteren wat er van hem werd verwacht. In twee sets verloor (4-6 4-6) hij van Ivan Lendl. Direct na zijn nederlaag sprong hij in zijn privé-vliegtuig en ging op weg naar Parijs voor de ont vangst door president Mitte- rand. Antwerpen zag hem nauwe lijks aan het werk. Tijdens de twee middagsessies, waarin hij aantrad, waren de tribunes vol lege plekken. Dat kon de Fransman niet worden verwe ten. Met schroeiende opsla gen en kurkdroge passings voldeed hij ruimschoots aan zijn professioneel plichtsbe sef. Riskeerde zelfs vererge ring van zijn knie-blessure, waardoor mogelijk zelfs zijn deelneming volgende week in München in het gedrang kan komen. Ivan Lendl is na zijn eenvou dige overwinning op Forget nog twee winstpartijen ver wijderd van het moment dat hij zich voor de tweede maal ontfermt over de wisseltrofee; het met 1600 diamantjes op gesierde gouden racket. Antwerpen. Mannen. ECC-toer- nooi, 2 miljoen gulden, kwartfi nales: Krickstein (VSt) - Gustafè- son (Zwe) 6-1 6-4, Lendl (Tsj) -For get (Fra) 6-4 6-4, Becker (Dui) - Korda (Tsj) 7-6 6-2, Camporese (Ita) - Sampras (VSt) 6-3 6-4. Halve finales: Krickstein - Cam porese en Lendl - Becker. van onze medewerker TERNEUZEN - Milan Ruzie (36) uit Gent is gestopt met voetbal len. De Kroaat liet deze week de voetbalvereniging Terneuzen weten zijn werkzaamheden (ploegendiensten) bij de unie van redding en sleepdienst in Terneuzen niet langer te kunnen combineren met het voetballen. Ruzie komt ook niet meer toe aan voetballen omdat hij mo menteel scoutingswerk verricht voor de Belgische eersteklassers A.A. Gent, Eendracht Aalst en Waregem. In die functie pro beert Ruzie getalenteerde voet ballers uit Kroatië zo snel moge lijk bij de Belgische profclubs onder te brengen. Milan Ruzie kwam dit seizoen slechts enkele keren uit voor het eerste elftal van de vv Terneu zen. Zijn laatste duel speelde hij tegen Breskens. In eerste instan tie wilde Ruzie na de winterstop nog proberen in actie te komen voor de zondag vierdeklasser, maar na overleg met Terneu- zen-trainer Jan Dooms is het be sluit om te stoppen nu al defini tief geworden. Vorig jaar vroeg Ruzie over schrijving van Hoek (hij speelde DEN HAAG (ANP) - Festina wordt met ingang van 1 januari hoofdsponsor van de wielerfor- matie van Jan Gisbers. De Ne derlandse equipe bereikte gis teren in principe met het Spaanse bedrijf, dat horloges ontwerpt en verkoopt in Euro pa, een akkoord van drie jaar, met een optie voor nog twee jaar. PDM, de huidige hoofd sponsor van Gisbers. blijft nog een jaar co-sponsor. Het Spaanse bedrijf was de afge lopen jaren co-sponsor van de Spaanse Lotus-ploeg, waarbij de Olympia's Ronde doet België aan DEN HAAG (ANP) - Olympia's Ronde van Nederland zal in 1992 voor de derde keer in suc cessie Belgie aandoen. In tegen stelling tot de vorige twee jaar is Zottegem echter alleen aan komstplaats. De ronde wordt van 16 tot 24 mei gehouden. Het etappeschema ziet er als volgt uit: zaterdag 16 mei: proloogtijdrit te Zoetermeer, 6 km en Zoetermeer - Zoetermeer, 132 km; 17 mei: Zoeter meer - Ossendrecht, 140 km en ploe gentijdrit te Ossendrecht, 40 km, 18 mei: Ossendrecht - Zottegem (België) 193 km; 19 mei Den Bosch-Goor, 150 km; 20 mei: Goor - Klazinaveen, 160 km; 21 mei; Klazinaveen - Dieren, 150 km; 22 mei: Dieren - Zaltbommel, 130 km en tijdrit Zaltbommel 30 km; 23 mei: Zaltbommel - Kortenhoef 150 km; 24 mei; Kortenhoef - Uitgeest 170 km. Nederlanders Hermans en Suy- kerbuyk onder contract staan. Een aantal maanden geleden onderhandelde manager Man fred Krikke ook al met de Span jaarden. Die onderhandelingen hadden geen succes. Gerrie van Gerwen. coördinator van het be- roepswielrennen in Nederland, bracht de partyen donderdag in Amsterdam weer bij elkaar. Dit keer met succes. PDM heeft al geruime tijd be kend gemaakt na 1992 te stop pen met de wielerploeg. De sponsor had evenwel laten we ten te willen terugtreden als 'hoofdsponsor indien Krikke en Gisbers een geschikte kandi daat zouden vinden. Volgens Gerrie van Gerwen is de komst van Festina de redding van de ploeg, die onder een Nederland se licentie blijft rijden. Schorsing voetballers van Emmen ingetrokken ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft de maan dag uitgesproken straffen voor trainer Verhoef van Emmen en speler Van Oostrum van dezelf de club ingetrokken. Het duo kreeg een schorsing van twee duels wegens het niet betalen van een opgelegde geldboete. Nadat later echter was aange toond dat de boetes wel degelijk tijdig waren overgemaakt aan de KNVB kwam de tuchtcom- missie terug op zijn besluit. daar twee seizoenen) naar Ter neuzen, omdat deze vereniging hem aan werk kon helpen. Milan Ruzie voetbalde ettelijke keren voor het nationaal team van Joegoslavië. In België kwam Ruzie het langst uit voor A.A. Gent, dat in die periode on der meer de Nederlandse trai ners Ab Fafïé, Han Grijzenhout en Pummy Bergholtz in dienst had. met meer dan aan prijzen! WEKELIJKSE TREKKING SUPERTREKKING 24 december. Iedere zaterdag prijs uitreiking in de binnenstad. De aktie loopt van 12 november tot 24 december 14.00 uur! Voetbal Tafeltennis Duitsland, 21e speeldag: Shalke '04 - Eintracht Frankfurt 1-1, Werder Bremen - Borussia Dortmund 0-1, Fortuna Düsseldorf - FC Nümberg 1-2. Belgie, zestiende speeldag: AA Gent - Anderlecht 1-3. Frankrijk, 21e speeldag: Caen - Lens 2-0. Dammen Tallinn. Tweekamp wereldtitel elf de partij: Valneris (Let) - Tsitsjov (Rus) 1-1, stand 15-7 in voordeel Tsitsjov (maximaal 20 partijen of 21 punten). Paardesport Frankfurt. CSI. Dressuur, Intermediaire II: 1. Bontje (Ned) Olympic Larius 1258 punten, 2 Rothenberger (Dui) Attention 1252, 3. Lange (Dui) Arius 1242. Springen, openingswedstrijd: 1 Moyersoen (Ita) Eikom 0-51,71, 2. Melliger (Zwi) Apollo M 0-53,19, 3. Kurt Maier (Dui) Quastries du Bear 0-56,07, 4 Sprunger (Zwi) Gaston M 0-59,49, 5 Frühmann (Oos) Boeck- mann's Gan 0-60,79,6. Nelson Pessoa (Bra) Souviens-Toi 0-60,98. Zwemmen Gelsenkirchen. EK sprint, eerste twee van series naar finale:Mannen: 100 m. wissel, eerste serie: 1. Dekker (Ned) 55,93,2. Carbonari (Ita) 56,64, 3 Sievinen (Fin) 56.80, tweede serie: 1 Volkov (Sov) 57,45, 2. Shortman (GBr) 57,80. 3. Maden (GBri 58,42, derde derie: l.Batoekhtin (Sov) 55,57, 2. Hladky (Dui) 55,87, 3. Glombitza (Dui) 57,21 50 m. vlinder, eerste serie: 1. Karlsson (Zwe) 24,16, 2. Jakovlev (Let) 24,63, 3. Rudolph (Dui) 24,89, tweede serie: 1. Belfiore (Ita) 24,57, 2 Khnikin (Sov) 24,88.3 Suurvali (Est) 25,42, derde se rie: 1. Sanchez (Spa) 24,91, 2. Haase (Dui) 25,14. 3 Bradley (GBr) 25,33. vierde serie: 1. Koelikov (Sov) 24,77, 2 Artinger (Dui) 25,23, 3. Fibbens (GBr) 25.28 Vrouwen: 50 m. vrij. eerste serie. 1. Karlsson (Zwe) 25,70, 2. Verbauwen (Bel) 26,29, 3. Ermakova (Sov) 26,40, tweede serie: 1 Hunger (Dui) 25,83, 2 Moravcova (Tsj) 26,05. 3 Jus (Oos) 26,27, derde serie: 1. Osygus (Dui) 25,08, 2. Hollemann (Dui) 25,97, 3. Dittmann (Dui) 26,11, vierde serie 1. Olofsson (Zwe) 25,67, 2 De Bruijn (Ned) 26.14, 3. Susin (Ita) 26,56, vijfde serie: 1. Tolkoenova (Sov) 26,13, 2. Sheppard (GBr) 26,19, 3. Chiuson (Ita) 26,40 Skiën Tignes (Fra). Wereldbeker free style: Mannen, ballet: 1. Kristiansen (Noo) 28,80 punten. 2. Franco (Ita) 28,80, 3. Pierce (Can) 28.30, 4. Spina (VSt) 27.80.5. Walker (Can) 26.40.26. Zwaai (Ned) 19,40. Buckel: 1. Allemand (Fra) 26,51, 55. Plas (Ned) 16,29. Vrouwen, ballet: 1. Kissling (Zwi) 26,30. 2 Snell (GBr) 24,75, 3. Breen (VSt) 23,35, 4 Petzold (VSt) 23,35, 5. Johansson (Zwe) 22,10, 21. Witte (Ned) 13,80,22. Koevoet (Ned) 11,50. Helsinki. Open Finse kampioen schappen, Landenwedstrijd: Mannen: Eerste ronde: Nederland - Estland 3-2: De Vrind (Ned) - Kivits (Est) 21-18 20-22 11-21, De Vrind/Bak ker jr- Kivits/Solopov 21-17 21-10, De Vrind - Solopov 18-21 21-23, Bakker jr. - Kivits 21-8 24-22. Kwartfinales: Nederland - Zweden 0- 3: Bakker jr. - Von Scheele 16-21 21- 23, De Vrind - Lundquist 18-21 15-21, De Vrind/Bakker jr - Karlsson/Von Scheele 21-18 14-21 15-21 Finale: China - Sovjetunie 3-0. Vrouwen: Eerste ronde: Nederand - Filand II 3-1: Muller (Ned) - Suomo- laine (Fini 20-22 18-21, Hooman (Ned) - Valasti (Fin) 21-14 21-13. Muller/ Hooman - Suomolaine/Valasti 21-17 21-6, Hooman - Suomalianen 24-22 22-20. Kwartfinales: Nederland - China 0-3: Muller - Gao Jun (Chil 16-21 14-21, Hooman - Liu Wei (Chb 19-21 21-19 10-21, Muller/Hooman - Goa Jun/ Chen Zihe 10-21, 13-21. Finale: China - Zweden 3-0. Turnen Stuttgart. DTB-beker. Zeskamp, mannen: 1. Tsjerbo (Sov) 58,20, 2. Tsjaripov (Sov) 57,50, 3 Wecker (Dui) 57,25, Büchner (Dui) 57,25, 5. Supola (Hon) 56,40, 6 Beckmann (Dui) 56.35, 7. Hibbert (Can) 56.10, 8. Huai Shan (Chi) 55,55, 9. Tanaka (Jap) 55,50, 10. Giubellini (Zwi) 55,40 Basketbal Kampioenschap van Europa voor clubteams, groep B: Arts Saloniki (Gril - Den Helder (Ned) 74-69 (44-38) Scores: Badalona (Spa) - Partizan Belgrado (Joe) 79-76, Milan (Ita) - Leverkusen (Dui) 103-82, Estu- diantes Madrid (Spa) - Mechelen (Bel) 101-83 Stand: 1. Badalona 4-8, 2. Partizan 4-7, 3. Milan, Leverkusen, Aris en Estudiantes 4-6, 7. Den Hel der 4-5,8. Mechelen 4-4 Groep A: Maccabi Tel Aviv (Isr) - Ka- lev Talin (Sovi 129-118, Antibes (Fra) - Cibona Zagreb Joel 93-100, Slobod- na Split (Joe) - Barcelona (Spa) 79-80, Caserta (Ita) - Bologna (Ita) 72-77. Stand 1. Cibona en Maccabi 4-8, 3. Bologna en Barcelona 4-7, 5. Slobod- na en Antibes 4-5,7. Caserta en Kalev Tennis I^engnau (Zwi). EK landenteams, mannen, groep A: Groot-Brittanmë - Duitsland 2-1. Petchey - Kühnen 5-7 4-6. Bates - Zöcke 6-2 6-7 6-1, Bates/ Broad - Jelen/Riglewski 6-2 7-6. Ne derland vrij Groep B: Frankrijk - Sovjetunie 3-0 Tsjechoslowakije vrij. Spo Paulo (Brazilië), vrouwen, 140.000 gulden, tweede ronde Tarabini (Arg) - Paz (Arg) 2-6 6-4 6-1; Ruano (Spa) - Bonsignora (Ita) 6-3 7- 6; Faber (VSt) - Vieira (Bra) 6-1 6-3 Lengnau (Zwi). Europese beker lan denteams Groep 1: Duitsland - Nederland 2-1: Kühnen (Duii - Wibier (Ned) 7-5 6-4, Zoecke (Dull - Krajieck (Ned) 7-5 6-7 6-7, Jelen/Riglewski (Dui) - Kemper/ Krajicek (Ned) 6-4 6-4 Groep 2: Tsjechoslowakije - Sovjetu nie 3-0. Middelburger zet alles opzij om te slagen als profvoetballer van onze verslaggever VLISSINGEN - Volgens Jan Poortvliet heeft hij alles in zich om in het profvoetbal te slagen. Mike But moet echt een grote kunnen worden, be weerde de negentienvoudige voetbal-international enkele dagen geleden. En VCV Zee land-trainer Louis Verstraat- en, die geen boodschap meer heeft aan opmerkingen van Jan Poortvliet, is het wat dat betreft wel eens met de routi nier en vindt ook dat But een aanstormend talent is „Mike is er goed mee bezig. Als trainer kan je alleen maar blij zijn dat een jonge speler zich zo mani festeert." Mike But wordt zelf een beetje stil van alle loftuigingen. „Het is natuurlijk alleen maar goed als ze op die manier over je pra ten", zegt hij bescheiden. „Ik moet nu zorgen dat ik er bij blijf en die woorden kan waarma ken. Ik kom tenslotte nog maar net kijken." De Middelburger laat wat dat betreft niets aan het toeval over. De speler van VCV Zee land, dat morgenmiddag (zon dag) op eigen veld (aanvang 14.30 uur) tegen BW Den Bosch speelt, zet er alles voor opzij om als profvoetballer te slagen. Terwijl donderdag avond vrijwel iedereen pakjes avond vierde, werkte Mike But in het clubhuis van Vlissingen als enige speler in het speciaal ingerichte krachthonk aan zijn conditie. En ook is hij van plan zich aan te melden bij de nieu we atletiekclub Sporting Wal cheren van trainer Niek Knol. „Om te werken aan mijn start snelheid en het korte werk. Dat is een beetje mijn zwakke punt", beseft But. Telstar Mike But was aan het begin van het seizoen één van de zes Middelburgers die de overstap waagde naar VCV Zeeland. In tegenstelling tot de meeste van zijn ploeggenoten die al snel een basisplaats veroverden in de hoofdmacht, kwam But aanvankelijk terecht in het tweede team, Mike But, die op 20 novémber 20 jaar werd, moest eerst rijpen voor hij de sprong naar de eerste divisie mocht maken. Voor de blonde spits was in het begin van het seizoen alleen maar plaats op de reserve-bank van het eerste elftal. „Dat was best wel even een te leurstelling", erkent But, die echter in de thuiswedstrijd te gen Telstar op 25 september voor het eerst een basisplaats veroverde. In dat duel scoorde But meteen een doelpunt en sindsdien is hij niet meer ver dwenen uit de basiself. „Die ba sisplaats kwam eigenlijk nog eerder dan verwacht. In de uit wedstrijd tegen Emmen (1-3- zege) had Louis Verstraaten me apart genomen en me ver teld dat ik geduld moest heb ben. Ik rekende namelijk toen op een basisplaats, maar Ver straaten wilde me niet te snel voor de leeuwen gooien. Maar drie weken later stond ik in de basis, dus dat viel ontzettend mee." Topscorer But heeft inmiddels zijn draai gevonden en is één van de wei nige lichtpuntjes in de Zeeuw se profploeg, die vrijwel elke week het onderspit moet del ven. Het is een publiek geheim dat But, die met vijf doelpun ten club topscorer is, bijna elke week wordt gevolgd door scouts van andere betaald voetbalorganisaties. „Je hoort een hoop dingen", geeft Mike But toe. „Maar ik weet niet of ik het allemaal moet geloven. Er is tenminste nog geen club die zich echt gemeld heeft." De leerling aan het MDGO in Vlissingen weet dan ook dat hij er alles aan moet doen om zijn niveau vast te houden. Maar dat valt natuurlijk niet mee in een ploeg die al weken zonder een greintje zelfvertrouwen haar wedstrijden afwerkt. „Het wordt steeds moeilijker. In het begin speel je onbevangen, maar na verloop van tijd word je gewoon meegetrokken met Dennis Heine in de kleedkamer VCV Zeeland, vlak voor zijn eer ste training. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Dennis Heine trainde gistermiddag voor de eerste keer mee met de eerste selectie van VCV Zeeland. De 25-jarige Deense middenvel der is op proef bij de Zeeuwse profploeg en onderhandelt de komende dagen samen met zijn ploeggenoot van KB Ko penhagen Leif Nielsen over een eventuele overgang naar VCV Zeeland. Leif Nielsen ar riveert overigens pas vanmid dag in Vlissingen. Nielsen en Heine zullen dins dagavond opdraven in een spe ciaal voor hen georganiseerde oefenwedstrijd tegen hoofd klasser Halsteren in Halsteren, aanvang 19.30 uur. „We praten de komende dagen met beide spelers. Na de oefenwedstrijd hopen we de zaak definitief af te ronden", verklaarde voorzit ter Pim Kraan. Trainer Louis Verstraaten moet morgen (zondag) zijn elf tal op nogal wat plaatsen wijzi gen. Carlo van Tour, Danny Magi to en Jos Kaijser zijn allen één duel geschorst, terwijl John Alleman door een blessu re niet inzetbaar is. Lichtpunt is de terugkeer van spits Paul Schipper, die weer voldoende hersteld lijkt van een dijbeen blessure. „Het zal tegen een sterke ploeg als BW Den Bosch een zware opgave wor den", beseft Verstraaten. Het duel tegen BW Den Bosch geldt als een zogenaamde risi co-wedstrijd en is om die reden verplaatst van de zaterdag avond naar de zondagmiddag (aanvang 14.30 uur). In ver band met de veiligheid moeten de toeschouwers er rekpning mee houden dat ze bij toegang van het stadion gefouilleerd zullen worden en er zal vanaf 12.30 uur een alcoholverbod van kracht zijn in en rondom het stadion. Ad de Jong De disciplinaire straf van Ad de Jong werd gisteravond opgehe ven. De Brabantse verdediger, vorig seizoen nog regelmatig uitkomend in de hoofdmacht maar dit seizoen vast in het tweede elftal, maakte twee we ken geleden wat al te luid ken baar dat hij het niet eens was met een reserve-beurt in het tweede elftal. Na dat voorval mocht De Jong niet meer mee- trainen met de tweede selectie. Na een onderhoud met de trai ners Louis Verstraaten en Bert Pentury werd gisteravond be sloten Ad de Jong weer mee te laten trainen met de spelers groep. de rest van de ploeg. Je moetje elke wedstrijd ontzettend opla den om daaraan te ontkomen." Mike But, een zoon van John But de gerenommeerde keeper van het kampioenselftal van Middelburg in de zestiger ja ren, heeft kennis genomen van de stelling van routinier Jan Poortvliet die beweerde dat But momenteel stilstaat in zijn ontwikkeling. Volgens Poort vliet zou dit veroorzaakt wor den door de slechte training van Louis Verstraaten. Mike But, schouderophalend; „Ik weet eigenlijk niet of ik stil sta. Ik heb juist het idee dat ik dit jaar ontzettend veel geleerd heb. Ik ga nog wel eens kijken bij Middelburg en dan zie je toch enorme verschillen met de eerste divisie. Die niveaus zijn niet met elkaar te vergelijken." „Misschien zou er wat meer in dividueel met me getraind moeten worden. Ik heb wel het gevoel dat ik bijvoorbeeld wat meer baat zou hebben bij een training op afwerken. Als spits wil je toch dat net zien bollen. Als aanvaller van Zeeland sta je namelijk het grootste gedeel te van de tijd ergens op de mid denlijn, zonder dat het doel in zicht komt. Als je dan een keer een kans krijgt, mis je die meestal nog ook." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15