Plan aanpak knelpunten Dishoek Westkappels korps mocht met vlammenzee oefenen PZC Bedrijfstennis Echtpaar Sohier vierde zijn zestigjarig huwelijk Bedrijfsvolleybal in Middelburg Zaalvoetbal Middelburg Streek DINSDAG 3 DECEMBER 1991 w 18 Oplossing nodig voor drukke zomerverkeer Zaalvoetbal Vlissingen Het zestigjarig bruidspaar snijdt de bruidstaart aan in hotel Britannia. foto Oscar van Beest van onze verslaggeefster KOUDEKERKE - De knelpun ten in Dishoek en Westduin worden aangepakt. Vooral voor het drukke zomerverkeer, het grootste probleem in de kleine toeristenkern, moet dringend een oplossing worden gevon den. Het college van Valkenisse wil ruim 60.000 gulden uittrek ken om een Goes' architecten bureau een plan te laten opstel len voor Dishoek en Westduin. van een medewerker VLISSINGEN - De damesteams hebben er in het bedrijfstennis in het Vlissingse Racketcen trum een halve competitie op zitten. In de A-poule mag het team van Jongepier/Dishoek/ SKS zich na een 8-0 overwin ning op RVS Verzekeringen herfstkampioen noemen. Ver schuur Sportmode en de Kern groep kwamen in de laatste wedstrijd van de eerste compe titiehelft niet verder dan een puntendeling, 4-4. In de B-poule veroverde het Racketcentrum de najaarstitel met een klinkende 8-0 zege op Woninginrichting Renaissance. Hoechst blijft de hekkesluiter na Gevonden - In de periode 29 oktober tot en met 11 november zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven bij de ge meentepolitie Middelburg: bankbiljetten; bril-etui, geel. mh. (look-over) bruin gevlamd; baal vee voer; plastic tasje, inh stopverf, jdonskrullers. zilverkleurig knoopje; rekenmachientje in etui; strippen kaart; bromfïetsverzekeringsplaten; ijsmuts, rood/wit/blauw: nylon re genjas. zwart; tricot das. ivoor met blauw/zwart gestreept, paraplu, zwart, portemonnee, inh. onder an dere rijbewijs, gouden armband; gouden schakelarmband; zilverkleu rige speld (palmtak); zilveren hals ketting met hangertje, onder andere letter 'S'; zilveren armband; diverse sleutels; damestas, beige, A4-model Dieren: lapjespoes; koe (vaars), plus minus 7 mnd; zwervershond. zwart. Voor het afhalen van verloren voorwerpen kan men onder kan toortijd terecht. De gevonden1 'voorwerpen op het bureau wor den maximaal drie maanden be waard. van een medewerker MIDDELBURG - In de eerste klas bij de heren van het be- drijfsvolleybal in Middelburg is Amnest.v/JCV uit de kopgroep weggevallen. Het team liep een 0-3 (9-15,4-15 en 11-15) verlies op tegen Voskamp/'t Zand. Koop centrum Groenendijk ging met 0-3 (9-15, 9-15 en 13-15) onderuit tegen Young Boys/Toekomst. In de eerste klas dames liep de formatie van Tonny Leijnse een 0-3 (10-15.7-15 en 5-15) nederlaag op tegen Melse/SVS. De teams van LVV en DVC/ABN/AMRO speelden met 1-1 (15-5. 14-16 en 9-7) gelijk. In de vierde klas bij de heren is Algemene Zeeuwse/'t Zand dank zij een 2-1 overwinning op Lavooy Mode de nieuwe lijst aanvoerder geworden. In de ove rige klassen handhaafden de koplopers hun posities. Burgerlijke stand. VLISSINGEN Geboren: Jerry van Luijk; Rob bert J. D. Wijnen; Paul us J. van Bezooijen: Julian H. van Baaien; Sanne Hoogesteger; Jahnita Jonkman; Guy J-P. M. Menger; Saphira C. J. Carbaat; Leroy van Damme; Armando Sj. R. J. Dar- san; Angela Hoorenman; Jan G. H. van der Laan: Rik A. van Leeuwen; Bouke Bongertman; Amanda P. Nijholt; Zahia Alha- jaji; Esmee Schipper; Souad Az- zannagui. Getrouwd: Mahrous Zaki Mek- hail Nakhla. 32 jr. en L. A. Klijn, 20 jr.; J. C. de Goffau, 41 jr. en J. Volmer. 35 jr.; M. M. G. Willem- sen. 31 jr. en Th. H. M. Lenaerts, 41 jr.; M. T. Verhoeven, '26 jr. en E. H. E. Brizee, 23 jr.; B. van Arend. 53 jr. en M. M. Verhoog, 45 jr. Overleden: M. J Boogaard. 18 jr.; W. H. P. M. Smit geb. Leeu wenburg, 93 jr.: M. Manhave geb. Huijsman. 75 jr.; L. van Strien. 80 jr. MIDDELBURG Volkskerstzang - In de Bur gerzaal van het Middelburgse stadhuis houdt de Koninklijke vereniging Uit het Volk - Voor het Volk zaterdag 14 december de jaarlijkse volkskerstzang. Daaraan verlenen dit jaar de christelijke brassband ONDA Middelburg, het rk-koor Canta te Domino en het Leger des Heils hun medewerking. De volks kerstzang begint om 20.00 uur en wordt omstreeks 21.30 uur afge sloten. Alle belangstellenden zijn welkom. De opdracht is een gevolg van de in maart 1989 vastgestelde structuurschets voor recreatie en toerisme. In dat plan werd voor Dishoek vooral kwaliteits verbetering voorgesteld. De raad stemde in met de conclusie dat Dishoek nog ruimte biedt om de verblijfsrecreatie in de richting van Westduin, aanslui tend op het oude dorp, uit te breiden. Dat zou in de vorm van kampeerplaatsen of apparte menten kunnen. Volgens de nota moet Dishoek een 8-0 verlies tegen Autohandel Neuféglise. In de A-poule bij de heren blijft Hoechst op de laatste plaats in de rangschikking door een ne derlaag tegen Peiniger GP. Dick van de Ploeg opende met een ne derlaag. Hans van de Linden speelde zich in een gedegen par tij naar een 6-10 winst. Sjaak Na- gelkerke moest de punten aan Bob Kats laten. 5-10. Gerrit Ver waal werd met 3-9 verslagen door Harry Mooibroek. Eddy Relyveld zette met aanvallend spel Horst Becker opzij (13-3). Wil Schroevers en Hans van Leeuwen deelden de punten, 6-6. Jan Cevaal ging op het nippertje onderuit tegen Peter de Jonge, 5-6. Peiniger GP won vervolgens twee van de drie dubbelspelen en pakte een 13-5 eindzege. Aan nemingsbedrijf Geldof had wei nig moeite met het team van Ma chinefabriek Knolle (12-6). In de B-poule bij de heren zege vierde Miltenburg Verzekerin gen overtuigend over Hertel Iso latie, 15-3. ABI Warmtetechniek haalde de Bourgondiër met 12-6 onderuit. De stand, DAMES, poule A. 1 Jonge- pier/Dishoek/SKS 7-13, 2 ABI/Her- staco 7-11, 3 Verschuur 7-9. 4 Kern groep 7-7, 5 Delta 7-4, 6 Martens Wil- lebrord/Leynse 7-4, 7 Van Belle 7-4, 8 RVS Verzekeringen 7-4. Poule B: 1 Racketcentrum 7-12,2 De Distel 7-10, 3 Neuféglise 7-10, 4 De Bourgondiër 7-8, 5 Schinkel/Thielen 7-8,6 Eggink/Carlier 7-6,7 Renaissan ce 7-2, 8 Hoechst 7-0. Het wedstrijdprogramma, vrijdag 6 december, DAMES, poule A: Van Bel- le-ABIIHerstaco, Delta-Martens Wil- lebrord/Leynse; poule B: Hoechst- EgginkJCarlier, Neuféglise-Schin- kel/Thielen. Zaterdag 7 december, HEREN, poule A: Rhodos-Knolle, AVV-Lammersl Holij; poule B: De Klerk-Sicon/LR, Audi Poppe-Groenendijk. De overige uitslagen, HEREN, twee de klas: Kruitmolen/Dauwendaele - Atochem Vlissingen 1-1, VC Kruit- molen - Oostkapelle I 0-3. Oostkapel- le II - Hoechst I 1-1, derde klas' AKZ Verzekeringen - Serooskerke II 1-2, VLV/Atlas - VPS 0-3, Voskamp/Dau- wendaele - Zeeland College 2-1; vier de klas; Kinderzorg - Installatiebe drijf Goes 0-3, Lavooy Mode - Alge mene Zeeuwse/'t Zand 1-2; vijfde klas: De Wellinge II - Hoechst n 0-1, SSGM - SV Duo II 1-2, zesde klas: Marathon - PZC 3-0, EPZ - Provincie I 3-0; zevende klas: Deltan I - Vanuus 3-o! Del tan II - Drukkerij Verhage 0-3. DAMES, tweede klas: Jong Ambon - Oostkapelle LO-3, Bijou Ledeiwaren - Uitzendbureau Walcheren/Dauwen- daele 0-3; derde klas; C'Est si bon - Verenigde Spaarbank/Dauwendaele 3-0, MPSO - Geldof 2-0; vierde klas: VPS - Verkaik/'t Zand 0-3, SV Duo II - Wasserij Edelweis/SVS II0-3. De stand, HEREN, eerste klas: 1 Ton ny Leijnse 6-12, 2 Scheldebouw/GM 6-10, 3 Amnesty/JCV 6-8, 4 Koopcen trum Groenendijk 6-6, 5 Young Boys/Toekomst 6-6, 6 Voskamp/'t Zand 6-5,7 Tecona 6-3,8 Serooskerke I 5-2. 9 Smash/Streekschool 5-0. Tweede klas 1 Oostkapelle 6-12, 2 Premier Middelburg 6-9, 3 Kruitmo len/Dauwendaele 6-7, 4 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 6-5, 5 Atochem Vlis singen 6-5, 6 Oostkapelle II 6-5. 7 VC Kruitmolen 6-3, 8 't. Schrobbelerke/ Amor 6-3, 9 Hoechst 16-2. Derde klas: 1 Maco I 6-12, 2 LVV 6-10, 3 SV Duo I 6-8, 4 Voskamp/Dauwen- daele 6-8, 5 Serooskerke n 6-4, 6 VPS 6-4, 7 VLV Atlas 6-2. 8 AKZ Verzeke ringen 6-2, 9 Zeeland College 6-2. Vierde klas: 1 Algemene Zeeuwse/'t Zand 6-12.2 SSW 6-11,3 Tonny Leijn se 6-10,4 Installatiebedrijf Goes 6-9, 5 DA Luitwieler 6-4, 6 Lavooy Mode 6- 3, 7 Van den Akker/Dauwendaele 6-3. 8 Kinderzorg 6-0, 9 De Wellingen 6- 12. Vijfde klas 1 Maco II6-10.2 Tah Xin Da Xin/Blauw Wit II 6-6, 3 Middel burg Zuid 6-6, 4 Hoechst n 6-6, 5 SV Duo II 6-6. 6 Frans Gillissen 6-5, 7 De Wellinge II6-5. 8 Astrow 6-5. 9 SSGM 6-2. Zesde klas: 1 EPZ 6-12. 2 Marathon 6-9,3 Brandweer 5-7,4 Provincie 6-7,5 Greenpeace 6-6, 6 SSW II 5-4, 7 Pro vincie II 5-2, 8 PZC 6-2, 9 Delta Colle ge 5-1 Zevende klas 1 Drukkerij Verhage 6-12,2 Deltan 16-11,3 'L Zand m 5-7,4 SV A/Kodde 5-5, 5 Vanuus 6-4, 6 Her cules 5-4, 7 Deltan II 6-3,8 Heao 6-2.9 Maartense Tapijt 6-0. DAMES, eerste klas: 1 Zekatel 6-12, 2 Esso Macor 6-8. 3 Autobedrijf Melse/ SVS 6-8. 4 Astrow 6-7, 5 Tonny Leijn se 6-7, 6 Surabaya/'t Zand 5-4, 7 Sla gerij Maliepaard 5-4, 8 LVV 6-1, 9 DVC ABN/AMRO 6)1. Tweede klas 1 SV Duo 6-12, 2 Uit zendbureau Walcheren 6-10, 3 Oost kapelle 6-8.4 Bijou Lederwaren 6-6, 5 Tonny Leijnse 5-4,6 Jong Ambon 6-4, 7 Schoonen Elektro 6-4, 8 Astrow II 5-2. 9 De Welinge 5-2. 1 C'Est si bon 6-12, 2 Schoonen Elek tro II 6-10,3 Delphi 6-8,4 LW II 6-6,5 MPSO 6-6, 6 Verenigde Spaarbank Dauwendaele 6-4, 7 DVC Rhodos 5-3. 8 Geldof 6-3, 9 Oostkapelle II 5-0. Vierde klas l Wasserij Edelweis 6-12 2 Serooskerke 6-10. 3 Fins Winkeltje 5-6. 4 SVA Van Marion 6-6, 5 Ver kaik/'t Zand 6-6, 6 SV Duo II 6-5. 7 VPS 6-3.8 Ardita 5-2,9 Zeeland Colle ge 6-2 verfraaid worden met bosaan- plant en aanplanting langs en kele wegen, hetgeen in 1989 op bezwaren stuitte van landbou wers en campingexploitanten. Inmiddels is het ruilverkave lingsplan op Walcheren klaar. Daarin is vastgelegd hoeveel landbouwgrond voor bosbouw bestemd moet worden. De kern aan de duinen zou haar cen trumfunctie voor strandbezoe- kers beter kunnen waarmaken indien het eindpunt van de Kaapduinseweg herschapen wordt in een bescheiden plein met enkele cultuurhistorische voorzieningen om de bezoekers ook bij minder mooi weer vast te houden. Voorwaarde voor al de ze verbeteringen is wel dat er een oplossing komt voor de proble men die het autoverkeer mee brengt. De betaalde parkeer plaatsen bij Dishoek worden nog niet optimaal gebruikt. Het aantal foutparkeerders is soms zo groot dat de zomerbus Zee land haar route geblokkeerd zag. De wegsleepregeling die op enkele weggedeelten van kracht is, wordt eveneens gefrusteerd doordat takelwagens simpelweg niet bij de auto's kunnen komen. Een verkeersroulatieplan kan volgens gemeentesecretaris D. J. Holtkamp van Valkenisse noodzakelijk worden om onge lukken tussen fietsers, voetgan gers en auto's bij camping-in gangen en duinovergangen te voorkomen. „Er zijn naai- mijn weten nog geen ongelukken voorgekomen omdat het ver keer daar langzaam rijdt. Maar we krijgen wel klachten over bij- na-ongelukken." zegt Holt kamp. De naar schatting driehonderd vaste inwoners van Dishoek worden geïnformeerd door de gemeente tijdens voorlichtings- en inspraakronden als de uit gangspunten van het plan be kend zijn en als het plan defini tief wordt. Dat duurt naar ver wachting nog 2,5 jaar. De ge meenteraad heeft besloten dat het besluit over Dishoek voor het einde van deze raadstermijn moet worden genomen - dat is in het voorjaar van 1994. De com missie voor ruimtelijke ordening ging maandagavond akkoord met de opdracht aan architec tenbureau Rothuizen en 't Hoofd. Deze week geeft de com missie bestuurszaken advies, waarna op donderdag 19 decem ber de gemeenteraad beslist. van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - „Zo n kans krijg je nooit meer," lachte de Westkappelse brandweercom mandant L. Huibregtse maan dagavond. Vijf houten vakan tiewoningen brandden in een uur tijd af tot gloeiende kolen op camping De Boomgaard. Het aanbod van campingeigenaar A. Verburg om de afgedankte buisjes als levensecht mate riaal voor een brandweeroefe ning te gebruiken, nam het Westkappelse korps van vrij willige brandweerlieden gretig aan. „En als je zoiets leuks hebt, een oefening met echt vuur. dan vraag je de buren erbij," vindt Huibregtse. De korpsen uit Ma- riekerke. Domburg en Zoutelan- de rukten uit met manschappen en materieel om de realistische namaakramp te helpen bestrij den. Ze hadden de handen vol. Nu eens geen bordjes met 'rook' en 'vuur', maar hout dat brand de als een fakkel, geholpen door van onze verslaggever VLISSINGEN - Na het aansnij den van de bruidstaart zoenden ze elkaar liefdevol, het jubile rend echtpaar Sohier uit Vlis singen. Een emotioneel mo ment. Ze trouwden zestig jaar geleden, D. W. Sohier (85) en L. Sohier-Jasperse (81). Zaterdag vierden ze hun jubileum in ho tel Britannia aan Boulevard Evertsen. Sohier woonde bij zijn ouders in de Clijverstraat in de Vlissingse Scheldebuurt. Zijn geliefde werkte als dienstbode bij een on derwijzer, ook in de Clijver straat. ,,'t Was een aardig meis je", herinnerde de jubilaris zich. „en wij kregen verkering." Het ging bijna mis in de verlo vingstijd. Hij vertelde het open lijk. „Ik ging altijd bij de biljart vereniging ABV aan de Badhuis straat spelen en kwam een keer een licht draaiend windje. De hulp van Verburg. die de over slaande brand op weg hielp, was nauwelijks nodig: vonkenregens vonden via gras en ligusterha gen zelf de weg naar de laatste van de rij bungalows. Verburg stak om tien voor zeven Vrouw-zijn - De Evangeli sche Omroep houdt woensdag 18 december een 'vrouw-zijn- ochtend' in de Ontmoetingskerk in de Oosterseheldestraat. Gast spreker is Lies Drop, die het the ma 'Een vrouw naar m'n hart' behandelt. Franny Vink en Pe ter van Essen verlenen muzikale medewerking. De presentatie is in handen van Bertie Richard son. De bijeenkomst begint om half tien. Kerstviering - Het Leger des Heils houdt zaterdag 21 de cember in scholengemeenschap De Wellinge in Middelburg een kerstviering voor ouderen en al leenstaanden. De viering begint om 14.30 uur. boven mijn theewater thuis. Een neef van m'n verloofde zag dat en zei tegen haar: 'moet je met hem trouwen 't Was direct uit. Ik ben na drie maanden met hangende pootjes teruggegaan en heb haar beloofd dat nooit meer te doen." Caramboles Gezond en wel leven ze nu in een flatwoning in de Vlissingse bin nenstad, zelfstandig. Sohier haalde een papiertje tevoor schijn: ,,We hebben vijf kinde ren, één zoon en vier dochters, elf kleinkinderen en tien ach terkleinkinderen." Hij gaat nog twee keer per week biljarten bij de bejaarden, in Bachten Kom- me aan de Badhuisstraat. Hij heeft landelijk in de eerste klas gespeeld. „Ik maakte zeventig tot tachtig caramboles." Het echtpaar is ruim twintig jaar geleden gestopt met werken. So- maandagavond het eerste huisje aan. Tien minuten later was het Westkappelse korps aanwezig. Toen de brand oversloeg, wer den de andere drie korpsen gea larmeerd. „Het is goed eens sa men te oefenen. Als er echt iets aan de hand is. moet je ook snel samenwerken," legt Huibregtse uit. Hij is tevreden, al merkte hij enkele 'schoonheidsfoutjes' op: de communicatie verliep niet vlekkeloos. Maar een bietenrij- dende boer wiens trekker plots opdoemde in de koplampen van de brandweerwagens, die kan je in het echt ook tegenkomen op de smalle wegen rond de cam ping. De belangstelling van het pu bliek was groot en het spektakel dat geboden werd navenant: se nior- en juniorleden van het Ro de Kruis deden er alles aan om als 'vertwijfelde ouders van slachtoffertjes' de spuitgasten van hun eigenlijke werk af te houden. Het scenario werd ge completeerd met een ernstig 'auto-ongeluk': afgeleid door de vlammen waren drie mensen hier zat al met zijn veertiende op de weg. „Ik wilde niet meer naar school. 'Da's goed', zei mijn va der, 'dan staat morgen de melk- kar klaar en blijft je moeder thuis.' Ik bracht 40 tot 50 liter melk rond in de stad. Ik kwam in sommige straten wel twee keer op een dag." Hij haalde zelf melk bij de boer. Dat leverde dertig cent extra per 100 liter op. Later kocht hij een motorbakfiets van het gespaarde geld, want So- hiers' credo luidt: „Eerst sparen dan kopen." Sohier wilde altijd al een winkel en toen er ééntje met een kelder vrijkwam aan de Hobeinstraat, in de Vlissingse Scheldebuurt, hapte hij gelijk toe. Zijn vrouw nam de zaak voor haar rekening, 32 jaar, tot eind jaren zestig. So hier constateerde heel nadruk kelijk: „We hebben het allemaal samen gedaan." met een auto een sloot ingere den. Aan de brandweer de taak om de knelzittende en zwaarge wonde 'slachtoffers' uit de auto te krijgen. De kantine van de camping fungeerde als opvcang- centrum voor de ontheemde 'vakantiegangers'. Campingeigenaar Verburg hield ondertussen de voortschrijden de vlammen nauw in het oog. „Het ruimt goed op. Wij hoeven morgen alleen nog de resten bij elkaar te schuiven. Anders moe ten we plank voor plank de zaak afbreken. Nu hebben we alleen de stoffen die vervuiling kunnen geven eruit gehaald. Maar het is niet de bedoeling dat er nog meer aan gaat," zegt hij. met een schuin oog op het recent ge bouwde badhuis naast de laat ste brandende bungalow. De huisjes moesten verdwijnen om plaats te maken voor de uitbrei ding van de camping. Verburg wil de toeristenplaatsen uitbrei den en legt een zwembad aan. Met Pinksteren moeten de plaatsen klaar zijn; het zwem bad neemt langere tijd. van een medewerker MIDDELBURG - In de derde klas van de zaalvoetbalcompe titie in het rayon Middelburg blijft Combinatie leider Dau wendaele goed volgen. De num mer twee op de ranglijst behaal de overigens maar een 5-4 winst op Amgas. De beide koplopers van de vier de klas, Middelburg III en Chroinpack, leverden strijd om de bovenste plaats. Middelburg won de topper met 4-1 en gaat nu alleen aan cle leiding. Welsinge II klom enkele plaatsen in de rang schikking dank zij een 7-4 over winning op Kraaien. FC Laurens IV en SVSW II blij ven de lijstaanvoerders van de vijfde klas. FC Laurens IV zege vierde met 4-2 over Draadkrab bers II en SVSW II klopte Mur- re/Moens met 4-3. In de tweede klas werd niet gespeeld. De stand, derde klas: 1 Dauwendaele I 7-11, 2 Combinatie 7-10, 3 FC Lau rens n 7-8, 4 Draadkrabbers I 7-8, 5 Maxis 7-8, 6 Bijou Lederwaren n 7-6, van een medewerker VLISSINGEN - In de tweede klasse van het zaalvoetbal rayon Vlissingen blijft Wind hoek 2 leider na 5-1 winst op Provincie Zeeland. De geflat teerde uitslag werd pas bij het einde bereikt. Concurrent J volgt de leider op één punt. Het verpletterde De Stoof met 17-5. De Stoof had slechts drie spe lers plus keeper. De subtopper TCV verloor ver rassend van PGV met 4-2. VOM liet FC Total op de laatste plaats en een 6-2 winst bracht VOM naar de middenmoot op de rang lijst. Van Boven Keukens met Mike Dek in de hoofdrol bracht Garage Van Oorschot een 6-3 ne derlaag toe. Stand tweede klasse: 1 Windhoek 2 10-16, 2 Concurrent J 10-15, 3 Schin kel Ass 2 10-14, 4 TCV 10-11, 5 De Stoof 10-11, 6 VOM 10-9, 7 Garage Van Oorschot 10-9,8 Van Boven Keu kens 10-9, 9 PGV 10-7, 10 Provincie Zeeland 10-6, 11 FC Total 10-3. Derde klasse. BW scoorde wel vier doelpunten, maar DW maakte er twee meer, zodat na acht wedstrijden BW zonder winstpunt bleef. Vlissin gen had de kans tegen TCV 2, maar ondanks goed tegenspel verloor Vlis singen opnieuw, nu met 4-2. Stand derde klasse. 1 Westkapelle 2 8-15, 2 Van uus 8-13, 3 VAW 2 8-11, 4 DW 8-11, 5 VPS 8-10, 6 EPZ 2 9-10, 7 Schinkel Ass 3 8-9, 8 TCV 2 8-6, 9 SSVW 8-4, 10 Vlissingen 9-1, 11 BW 8-0. Vijfde klasse. Bijna was Karwei 1 zijn ongeslagen record kwijt geweest, maar in de wedstrijd tegen Van Bo ven Keukens 2 werd in de slotfase toch nog de zege behaald met 4-3. Ui terton volgt de leider. Het won ge- MIDDELBURG Gevonden - Bij de gemeente politie Middelburg zijn door Ma xis Middelburg de volgende ge vonden voorwerpen ingeleverd: Diverse sjaals; bordeaux kinder- want, een paar bruine leren dames handschoenen; donkerblauwe leren dameshandschoen; linnen tas (Le vi's), inhoud panties; groen/beige ge breide muts; rose/zwart gestreepte sweater; zwarte opvouwbare para plu; groen/rose/paars kinderheuptas- je; knikkerzakje met inhoud; twee nieuwe panty's in verpakking; geel/ blauw/wit babyschoentje; wit baby schoentje; wit babysokje; zilver-/ goudkleurig horloge; muziekcasset- tebandje; wit met zwart afgeplakte portemonnee, metalen kammetje in zwart étui; leren bandje met ingesla gen siernagels; bordeaux brilétui; barbie-pop; rose speelgoedpaardje; zilverkleurige broche; zilverkleurige pen (tekst ingegraveerd); zilverkleu rige oorsteker; pasje van de Room pot; Viduet-pasje; zwart damestasje met inhoud; plastic mapje, inhoud gebruiksaanwijzing cd-speler en zwart snoertje. VLISSINGEN Sjoelen Zeven leden van de Souburgse sjoelvereniging Schijf '83 en vijf leden van de sjoelvereniging Vlissingen na men zaterdag deel aan een open toernooi in Puttershoek. Van Schijf '83 behaalde Ans Schilperoort met 2603 een eerste prijs in de dames B-klasse, Cor- rie Stijns met 2518 een derde prijs in de dames B-klasse, Cato v.d. Bergh met 2485 punten een eerste prijs in de dames C-klasse en Sijgie Toerse met 2201 pun ten een eerste prijs in de dames E-klasse. Leden van de sjoelvereniging Vlissingen behaalden de volgen de resultaten: heren B-klasse: tweede prijs André van Ontber gen met 2742 punten; derde prijs Adrie Sturm met 2715 punten; heren C-klasse: derde prijs Ko de Kayzer met 2540 punten; da mes B-klasse tweede prijs Suus Koole met 2574 punten. WESTKAPELLE Viswedstrijd - De hengel sportvereniging Westkapelle hield zaterdag bij Het Aardap peldal in Westkapelle haar der tiende wedstrijd die geldt voor het clubkampioenschap 1991. De 37 deelnemers vingen samen achttien bovenmaatse en 23 on dermaatse vissen. Wim Touten- hoofd wist met een wijting en een gul beslag te leggen op de eerste plaats. Bij de jeugd werd die gepakt door Martijn van Sabben met een fraaie schol. De uitslag, senioren: 1 W. Touten- •hoofd 1364 punten, 2 M. Peene 691, 3 A. Janse 510, 4 J. Steijn 411, 5 M. van Sabben (j) 324, 6 I. Verburg 306, 7 K Roelse 210, 8 P van Sighem 188, 9 J Peene 162, 10 R. van Doornik 147 punten; jeugd: 1 M. van Sabben 324 punten, 2 T Peene 50 punten. De veertiende wedstrijd die meetelt voor het clubkampioenschap 1991 wordt gehouden op zondag 8 decem ber van 9.00 tot 12.15 uur bij Het Kustlicht in Zoutelande 7 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit II 6-5, 8 Tramzicht 6-5,9 RPM17-5,10 Amgasi 7-2. Vierde klas. 1 Middelburg ni 7-12, 2 Chrompack 7-10, 3 Sinar II 7-10, 4 Welsinge II7-8,5 FC Laurens III 7-7,6 Streekschool 6-6, 7 Hoechstboys 7-6, 8 Dauwendaele II7-5, 9 SV Duo I 6-4, 10 Kraaien 7-0. Vijfde klas: 1 FC Laurens IV 7-13, 2 SVSW n 8-13. 3 APS Benelux 7-11,4 Draadkrabbers II 7-8, 5 FC Dauwen daele Hl 7-7, 6 Brandweer 7-7, 7 RPM 11 6-5, 8 SV Duo II 6-2, 9 VPV 6-2, 10 Murre/Moens 7-0 Het wedstrijdprogramma voor vrij dag 6 december, sporthal Nassau- laan: 19.00 uur Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit U-Tramzicht, 19 55 uur Rosario Il-Sinar I, 20.50 uur IB Mid- delburg-OCMA, 21.45 uur De Pinten- Middelburg II, sporthal Voorborch: 19.40 uur Dauwendaele III-Draad- krabbers 11, 20.35 uur APS Benelux- FC Laurens IV, 21.30 uur SV Duo II- MurrelMoens, 22.25 uur RPM II-VPV; sporthal Kruitmolen: 19.00 uur Kraaien-Middelburg III, 19.55 uur SV Duo I-Streekschool, 20.50 uur Dauwendaele II-Chrompack. 21.45 uur Draadkrabbers I-Dauwendaele I, 22.40 uur Bijou Ledenuaren II-Ma- xis. makkelijk van Sport Profile 2 met 5 2. EPZ won in een aantrekkelijke par tij van DW 2 met 5-3 Ook VAW 3 be haalde de winst. Karwei 2 werd teruf gedrongen met 3-1. Een keepersfou: in de laatste seconde van de wed strijd Deltan-Van uus 2 bracht Vat uus 2 de zege met 3-2. Stand vijfde klasse: 1 Kaiwei 1 9-18, i Uiterton 8-12, 3 Sport Profile 2 9-8, Van Boven Keukens 2 9-8, 5 VAW 3 8 8.6 EPZ 3 8-8,7 Karwei 2 9-8,8 Deltai 9-7, 9 DW 2 8-5,10 Van uus 2 9-4. Programma. Geen programma o; donderdag 5 december. Sporthal De Belt, Souburg, donder dag 12 december: 19.00 uur DW Karwei, 19.40 uur Van uus 2-Van Bo ven Keukens 2, 20.20 uur VAW 3-D el tan. 21.00 uur Uiterton-Karwei 2 21.40 uur EPZ 3-Sport Profile 2,22.21 uur Pechiney-Snookey Sporthal Baskensburg, Vlissinger vrijdag 13 december: IS.30 uur Men to-Houtenpen, 19.10 uur Torna 2 Westkapelle 3,19.50 uur Emergo-Ma roe, 20.30 uur Hoechst Boys-Schinke Ass 4,21.10 uur VAW 2-Westkapelle 2 21.50 uur VPS 1-Van uus 1. Huisvrouwen - De afdelinj Zoutelande van de Nederlandsl Vereniging van Huisvrouwei viert donderdag 5 december he sinterklaasfeest in Middendorp De volksdansgroep De Cirke verleent medewerking. Het pro gramma begint om 9.15 uur. Bowlingleagues in Middelburg van een medewerker MIDDELBURG - In de maan dagleague van de Bowlinj Bond Middelburg blijft Vai Ruiten Fruit aan kop, maar d< ploeg kwam tegen De Leesl Pauwelse niet verder dan een 2 2 gelijkspel. Sicon liep een 1- verlies op tegen Moviestar ei verloor tevens de tweede plaat op de ranglijst. Die is nu voo Pink Panther dat een 4-0 zeg boekte tegen Meermarkt. Th Umbrellas en Lammers Cafeta riao kwamen ook een puntende ling overeen, 2-2. Peperbooni Duck en Computer Center Zee land behaalden beide een 3- overwinning op respectievelij! Les Miserable en De Panda's. In de dinsdagleague behoud Kruitmolen II dank zij een 3- winst op Verkaik de koppositit De Geere II en Tridacna wonne: hun partij met 4-0 van respect» velijk Snookey en Kruitmolen en Mieras zegevierde met dezel de cijfers over Hertel. Hectoi team liep een 1-3 nederlaag o tegen het Abdijrestaurant tel wijl Van Iwaarden eveneens ee 1-3 verlies opliep tegen Rijkse. Borduurstudio Morena won me 4-0 van The Birds en behoudt d leiding in de woensdagcompet tie.Dick Schinkel blijft ondank een 4-0 verlies tegen Jan Kass de nummer twee in de ran( schikking. Pakbier bleef met 4- de baas over Albino. De Gouw Geit, EAC en De Geere IV woi nen met 3-1 van respectievelij Zeelandia Koerier, De Blauw Winkel en Steenbakker/Renes. Deltan consolideert de leider: positie in de bedrijvenleague. D ploeg zegevierde met 4-0 over li dufor. Total blijft tweede dan zij een 4-0 overwinning op Dal wendaele III. Dauwendaele verloor met 1-3 van Schrobbele ke en Hercules I ging met dezel de cijfers onderuit tegen Herct les XH. In de zondagleague is De Pi met een 3-1 winst op Astoria le der Golden Arrow tot op dr punten genaderd, 't Schrobb kruit verloor met 0,5 tegen 3 van Wolfschaap. Van Heumt stuurde Pyramide met een 4 nederlaag naar huis en Goei hart bleef met 3-1 de baas ovi TZN. De stand, maandaglcague: 1 V( Ruiten Fruit 35, 2 Pink Panther 31 Lammers 29, 4 Sicon 29, 5 Compui Center Zeeland 29, 6 De Leest/Pa welse 28, 7 Meermarkt 27, 8 Les Mi! rable 26.9 De Panda's 26,10 The Ui brellas 25. 11 Moviestar 15,5, 12 perboom/Duck 11,5. Dinsdagleague: 1 Kruitmolen n 35 De Geere II 32,5, 3 Tridacna 32,4 A dijrestaurant 315 Van Iwaarden 28 Mieras 25, .7 Verkaik 24,5,8 Hector i 9 Rijkse 23.5, 10 Kruitmolen I 20, Snookey 18,12 Hertel 14,5. Woensdagleague: 1 Borduurstuc Morena 36,2 Dick Schinkel 31.3 PJ bier 29. 4 Zeelandia Koerier 29, 5 i Gouwe Geit 28. 6 EAC 28. 7 De Get IV 26,5,8 Steenbakker/Renes 25,91 Blauwe Winkel 22, 10 Jan Kassa: 11 Albino 21.5, 12 The Birds 4,5. Bedrijvenleague: 51 Deltan 44, 21 tal 37,5, 3 Hercules XII 32,5, 4 El 27,5, 5 Schrobbelerke 25, 6 Herculf 22, 7 Dauwendaele I 21,5, 8,Dauwi daele III19. 9 Indufor 11. Zondagleague: 1 Golden Arrow 2'i De Pin 20.3 Goedhart 19,4 Pyrami 18, 5 't Schrobbekruit 17.5, 6 W( schaap 16,5, 7 Van Heumen 9, 8 T 7, 9 Astoria 6. Brandweerlieden ontfermen zich over een 'slachtoffer', terwijl op de achtergrond de vakantiehuisjes in lichterlaaie staan. Beest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 18