Nieuwe lijn van Jan-Willem Baars Zilveren Ganze toernooi kiest voor kwaliteit Koploper met de hakken over sloot Willy Verle hekelt optreden arbiter Vlarion van Dorssen liet naar titelstrijd Nieuwe districtstrainer-KNLTB staat voor regelmatig overleg Korfbalclub Luctor zet Van Waele aan de kant ledrijfstennis n Hulst Faillissement Albert Voorn Koersbal rat y n onze verslaggever ,(lith Ramakers kip JOES - Jan-Willem Baars wil nieuwe districtsleraar (dtl) n de KNLTB-Zeeland staps wijs zijn plannen uitvoeren, j weet nu al dat het geen eft om gehaast zijn speerpun- n te verwezenlijken. Baars, in irgen op Zoom woonachtig, •eft tijd nodig om aan de elling van de tennissers te irken en om inzicht in de (ei- nlaardigheden van Zeeland krijgen. „Toen ik eind sep- mber begon, jeukten mijn inden. Maar ik weet dat ik rï(rst mijn ideeën in de week loet leggen", zegt de 29-jarige nnistrainer. oor de Middelburger Remco die als assistent-dtl hirst met Hans Felius en vervol- n r pe; ir in onze verslaggeefster tr roiLISSINGEN - Marion toi orssen heeft afgezegd voor het ederlandse kampioenschap do voor vrouwen dit weekein- in Den Bosch. De Axelse (23) door haar prestaties op het K en WK (in beide toernooien jroverde ze brons) genomi- ierd voor de Olympische Spe- Volgens haar trainer Staf Moor is het NK niet te combi- •ren met het sterk bezette lernooi in Fukuoka, waar Ma- on van Dorssen over een week irmbehoud moet tonen. gens met Frits ten Bruggen Cate samenwerkte, heeft Jan-Willem Baars zich in de Zeeuwse tennis sport in laten wijden. Hij meent dan ook dat de mentale afstand tussen het Zeeuwse en Neder landse circuit kleiner moet wor den. Zeeuwse kinderen moeten er van doordrongen zijn dat ze landelijk mee kunnen. Er is hier genoeg kennis, er zijn redelijk veel getalenteerde speelsters en spelers. Zeeland is een dunbe volkte provincie, dan is het lo gisch dat er minder tennissers naar de top doorstromen. Maar mogelijk is dat natuurlijk wel. Kijk maar naar Stéphanie Rot tier. Ze moeten er dan wel zelf in geloven." Regiotrainer Jan-Willem Baars kan een Zeeuwse speler vergelijken met 'udoka kiest voor toernooi in Japan een tennisser uit een ander dis trict. In Gouda deed hij ervaring op als regiotrainer en nog steeds verzorgt hij in de regio Rotter dam trainingen. „Die kinderen wonen geestelijk en werkelijk dichterbij het landelijke cir cuit", weet Baars die zelf ook ge tennist heeft, maar 'voor de top net niet voldoende kwaliteiten had.' Met kinderen die de bondstrai- ning volgen (tot en met 16 jaar), willen Maandag en Baars nog in tensiever de Zeeuwse provincie grens overgaan. „Voor de ont wikkeling van de spelers is dat noodzakelijk. Ik noem nu Ma rian Ganseman, Virgel Greeve, Kelly Bouwman, Marion Cop- pier, als zeer getalenteerde jon geren. Maar ik heb van Remco (Maandag) gehoord dat de lich ting daar onder (tot 12 jaar)' sinds lange tijd veel breder ver tegenwoordigd is. Ik kan dat niet niet bevestigen of ontken nen. Ik heb slechts geconsta teerd dat er veel goede spelers in die leeftijdscategorie rondlo pen", weet Baars die twee maal in de week in Hoek districtstrai ning geeft en drie maal wekelijks in Goes. Remco Maandag ver zorgt driemaal wekelijks dis trictstrainingen in Biggekerke en de andere drie dagen is hij in Goes present. Voordelen Dat een klein district ook voor delen heeft, wil Jan-Willem Baars met voorbeelden onder strepen. „Alle trainers kennen elkaar. Ik ken nu al het meren deel van de veertig trainers. Overleg tussen de trainers on derling is zo geregeld. Het is in een kleine provincie eenvoudi ger om op een lijn te komen, dan in een grote provincie. Bij bij voorbeeld clubtrainers moet de bereidheid er zijn dat hun kinde ren aan een districtstraining meedoen. Ze moeten het dan ook zien als een aanvulling op de club-training. Met alleen twee trainingen in de week word je geen topper. In grote provincie levert dat weieens problemen op, omdat de tennisscholen de kinderen zelf volledig opeisen en willen begeleiden. In Zeeland leeft dat veel minder." Het ideale plaatje is dat de club- en districtstraining in eikaars verlengde liggen. „Andere trai ners hoeven het met mijn werk- of zienswijze niet eens te zijn. Als ze maar na blijven denken over de sport. Door frequent contact weetje watje aan elkaar hebt." Overduidelijk is dat Baars de districtstrainingen belangrijk vindt, „maar minstens zo be langrijk is dat ze de band met hun eigen trainer koesteren. Tussen een speler en privé-trai- ner ontstaat vaak een vertrou wensrelatie. Op die persoon moeten ze in tegenspoed terug kunnen vallen. Wat gebeurt er met een tennisser die te oud wordt om een districtstraining te volgen? Hoe reageert een spe ler als najaren blijkt dat hij het niveau niet aan kan?" Vandaar ook. zo vinden Baars en Maandag, is het noodzakelijk dat er in competitieverband in Zeeland hoog gespeeld wordt. Een (ex)-districtsspeler kan zich bijvoorbeeld als lid van De Schelde, Zierikzee of Tholen aansluiten om in de Zeeuwse Tennis Combinatie (een bunde ling van Zeeuws talent) aan de competitie mee te doen. Hoewel deze bundeling van talent los staat van de districtstraining, geeft het een aantal tennissers de mogelijkheid om prestaties op niveau te blijven leveren. De samenwerking tussen Maan dag en Baars, die tegelijkertijd in Amsterdam het C-trainersdi- ploma hebben gehaald, 'ver loopt uitstekend'. „Onze visie op tennis komt overeen. En dat is toch de basis van succes." ene de Kok komt zaterdag Van orssen in de Maaspoort niet te- >n, evenmin als Masha Broe ds, de judoka die vorige week dezelfde klasse als De Kok en an Dorssen, -72 kilo, Europees ugdkampioene werd. „Een iede prestatie neerzetten op ree grote toernooien in zo'n trt tijdsbestek is niet mogelijk, aar hoefje geen al te grote ken- over trainingsleer voor te ibben. Dit is geen beslissing e uit de lucht is komen vallen, orig jaar moesten we aan het K meedoen, maar liever had- in we toen al een minder belas- ULST - Het tennisteam Kay- ;r is een klasse apart in de lerk bezette Al-poule van de edrijfscompetitie in Den Dul- lert. Voor de derde achtereen- olgende keer werd een 8-0 inst geboekt met deze maal ïunesse als slachtoffer. Zaman port blijft de eerste achtervol- :r na de toch wel verrassende winst op Jansenius. Ly- eert/Verstraeten is duidelijk :n maatje te klein en moest nu iet 0-8 het hoofd buigen voor eBoy. de onderste regionen van de -poule boekte Blommaert een eflatteerde 7-1 wins t op Petrus aulus. Margot Lauwereys kon :n verkregen voorsprong tegen drie Tijssen niet vasthouden •6). Peter de Blok vergrootte de oorsprong voor Blommaert oor met 7-3 van Donna Nanna winnen. De combinatie Blom- iaert/De Blok bleven met 7-5 de aas over Mahu/Nanna. Lauwe- fys/Mahu zorgden voor het eni- tegenpunt door met 6-6 gelijk spelen tegen het duo Tijssen/ lommaert. litslagen. tende route uitgestippeld. Het is voor een topsporter onverant woord zo snel achter elkaar zich leeg te knokken", zei Staf de Moor. De Moor ontkent dat een duel met De Kok bewust uit de weg wordt gegaan. „Fukuoka is in dit geval voor Marion belangrij ker dan het NK. Het is, met Pa rijs en München, een door de bond aangewezen evenement waar de genomineerden vorm behoud moeten tonen. Als Ma rion mee zou doen aan het NK, moet ze minstens een week van tevoren de trainingsintensiteit terugbrengen. Marion zou maar liefst twee weken training mislo pen in de aanloop naar een zwaar toernooi in Japan." Voor de Tilburgse Irene de Kok, die alles op alles zet om haar co- me-back te laten slagen, is de na tionale titelstrijd van groot be lang. De Kok kan in Den Bosch uitzending naar grote toernooi en afdwingen. Zelfs is voor de ex-wereldkampioene een start bewijs voor de EK te verdienen, omdat Marion van Dorssen en de andere Olympische genomi neerden dat toernooi (begin mei in Parijs) - zoals het er nu uitziet - links zullen laten liggen. Jan-Willem Baars, de nieuwe tennistrainer van het district Zeeland, geeft jeugdige talenten. uning aan Fabian Probert (rechts) en Jens van de Weele, twee foto Willem Mieras oule Al: Zaman Sport-Jansenius 6- Kayser Lingerie-Jeunesse 8-0; De oy-Lybeert/Verstraeten 8-0. oule A2: Luctor-Kojo 2-6; Kriec- aert-Delforge 0-8; Van de Hemel-Fy- o Tennis 0-8. iule C: d'Aubioul-Rademakers 1-7; etrus Paulus-Blommaert 1-7; ermont Terneuzen-CIS 4-4. oule D: Stuntmarkt II-Wabeko 3-5; iman Ass.-Fassaert Bouw 5-3; Ine assaert-Roctus 8-0. tanden. Kayser 24, De Boy 10; erstraeten 2 Delforge 1 rieckaert 12; ir 3. aan de kop: JRabo Hulst tuntmarkt II, Zaman 16; Jeunesse Jansenius 9; Lybeert/ 9; Fysio 16; Kojo 14; Van de Hemel 8; Luc- Ine Fassaert 20; HAS 16; Fassaert Bouw 15; Terra Nova en Pluym loek dor Sport heeft met grote over nacht beslag gelegd op de eer- te plaats in de eerste ronde in loule E van de herencompetitie n De Braakman. De 10-2 winst concurrent Etec was voldoen- fe voor promotie naar de D-pou- De Positivo's kwamen door tn 8-4 winst op ZVH m nog net aast dit team in de eindrang- fhikking. Uitslagen. leren. Poule E: ZVH Hl-Positivo's 18. Ador Sport-Etec 10-2 Eindstand erste ronde: Ador Sport 32; Etec 20; W III en Positivo's 10. tanes Poule H: Smash-Stap voor tep 0-4. Boskreek IV-Ador Sport 0- Poule I: Kolijn-TVS II2-2; ZVH II- oorzetters 2-2. Barcelona met zoon Johan Cruijff deelnemer van onze verslaggever GOES - Vijf jaar geleden be gon het toernooi bescheiden met de jeugdige voetbalploe gen van Robur, SSV en 's-Heer Arendskerke. Tegenwoordig is het Zilveren Ganze jeugd- voetbaltoernooi uitgegroeid tot één van de toptoernooien, waar de sterkste jeugd van Europa in actie komt. De orga nisatie is er voor de komende editie weer in geslaagd een topbezetting te zorgen. De UE- FA-junioren van Barcelona, KV Mechelen, Bayer Lever kussen, Ajax, Feyenoord, PSV, VCV Zeeland en Jong Zeeland komen van 20 tot en met 23 mei in actie in Goes en Terneu- zen. „We hebben dit keer voor kwaliteit gekozen in plaats van kwantiteit", legt Kees Pe- kaar van het organisatie-co mité uit. Kees Pekaar heeft een streep gezet onder de deelname van Zeeuwse ploegen. Alleen Jong Zeeland en VCV Zeeland mo gen nog deelnemen met ploe gen onder de 21 jaar, maar voor andere teams is geen plaats meer. „In voorgaande jaren hadden we nog Bevelandse ploegen of combinaties en vo rig jaar de Zilveren Ganze- combinatie. Maar die komen toch gewoon kwaliteit tekort", legt Pekaar uit. „Ik denk ook niet dat het ons toeschouwers zal kosten. We hebben met ploegen als Barcelona, Ajax, Feyenoord en PSV aardige trekpleisters." Er is daarom nu ook gekozen voor een andere opzet. Daar waar in het verleden nog werd gekozen voor een toernooi waar van 's-ochtends vroeg tot 's avonds laat werd gevoetbald op verschillende voetbalvel den, is het nu mogelijk ge maakt voor het publiek om vrijwel elk duel te volgen. Pe kaar: „We hebben acht ploe gen uitgenodigd, die verdeeld over vier dagen in actie komen. Op die manier kan het publiek alle wedstrijden op een dag zo'n beetje volgen. Vorig jaar moest een toeschouwer twaalf uur blijven rondhangen om al les te zien. Nu kan hij vrijwel alles op de voet volgen." Een nieuwtje is eveneens dat de eerste dag van het toernooi, donderdag 20 augustus, wordt afgewerkt in Terneuzen. Op die dag wordt het toernooi ge opend met de wedstrijden PSV - VCV Zeeland en Ajax - Jong Zeeland. Pekaar; „We willen ook Zeeuwsch-Vlaanderen warm maken voor het toer nooi. Omdat het vervoer vaak een drempel is voor Zeeuws- Daniel Amocachi, deze zomer nog actief op het Zilveren Ganze toernooi, is inmiddels doorgedrongen tot de hoofdmacht van Club Brugge. foto Willem Mieras Vlamingen om naar Goes te komen, komen we nu zelf naar Zeeuwsch-Vlaanderen toe. Ik denk ook dat die wedstrijden zullen aanslaan in Terneuzen, omdat Ajax en PSV daar zel den komen." De acht deelnemers die in actie komen zijn Verdeeld in twee poule's, namelijk in poule A: PSV, Barcelona. KV Mechelen en VCV Zeeland Poule B; Ajax, Feyenoord, Bayer Lever kussen en Jong Zeeland. Vrij dag wordt in Goes verder ge speeld (Bayer Barcelona - KV Mechelen en Feyenoord - Bayer Lever kussen) en zater dag wordt het restant van de poule wedstrijden afgewerkt. Zondagochtend vinden er kruisfinales plaats en zondag middag staan de finales op het programma. Barcelona Eén van de grote trekpleisters op het toernooi is ongetwijfeld de UEFA-ploeg van het Spaan se Barcelona, waar ook de zoon van Johan Cruijff, Jordi, in speelt. Kees Pekaar wil wel toegeven dat hij de komst van Barcelona voor een groot deel te danken heeft aan zijn goede contacten met Ajax en PSV. „Als je een briefje stuurt met het verzoek om te komen spe len bij het Zilveren Ganze Toernooi, belandt zo'n brief ne gen van de tien keer in de prul lenbak. Maar omdat we Barce lona samen met PSV hebben uitgenodigd, komen ze nu toch. Eerst spelen ze bij ons en een week later zijn ze actief op het toernooi van PSV. De kos ten delen we ook samen", al dus Pekaar, die net als vorig jaar beschikt over een budget van een ton. „Maar er is natuurlijk veel meer te zien op het toernooi. De spelers die in Goes en Ter neuzen in actie komen, beho ren over enkele jaren in de hoofdmacht van hun club te staan. Het zijn de sterrren van morgen", weet Pekaar, die on danks de korte historie van de club enkele voorbeelden kan geven. Zo speelden in vorige edities van het Zilveren Ganze toernooi de PSV-spelers Toine Scheepers, Peter Hoekstra en de Ajax-spelers Edgar Davids en Michel Kreek mee. En de beste speler van het vori ge toernooi, Daniël Amocachi van Club Brugge, is inmiddels ook al doorgebroken op het hoogste niveau. De winnaar van het vorige jaar, Club Brug ge. is vanzelfsprekend niet van de partij omdat achteraf bleek dat zes spelers (waaronder Amocachi) al de achttien jaar (toegestane maximum-leef tijd) hadden gepasseerd. Dat kwam Club Brugge op een schorsing van driejaar te staan en tevens moest de eerste prijs worden ingeleverd. „Ach, het was een symbolische straf. Als Club Brugge volgend jaar weer te kennen geeft mee te willen doen. dan zal dat waarschijnlijk ook kunnen. Ie dereen heeft toch genoten van die Amocachi", beweert Pe kaar, die uitsluit dat in de toe komst nog met leeftijden kan worden geknoeid. „Er zijn zelfs twee orde-bewaarders aange steld die naast de spelerslij sten ook de paspoorten bekij ken. We controleren alles." Pekaar weet dat het toernooi financieel rond is als er over vier dagen vijfduizend betalen de toeschouwers komen. „Dat moet kunnen, lijkt me. Ik hoop in ieder geval op een Neder landse finale. Vorig seizoen speelden Club Brugge en Bayer Leverkussen een fantas tische finale maar bleek dat toch minder aan te spreken bij het publiek. Die zien liever een finale tussen Ajax en PSV." TERNEUZEN - De korfbalver eniging Luctor uit Terneuzen moet op zoek naar een andere trainer voor de eerste en tweede selectie. Na een eerdere commu nicatiestoring op het veld vormde de manier waarop de zaalploeg werd samengesteld voor het bestuur van de club aanleiding om het het contract met trainer Charles de Waele uit Gent voortijdig te verbre ken. „Ik heb dinsdag een goed gesprek met hem gehad, hij had begrip voor ons besluit om zon der hem verder te gaan", zei Luctor-voorzitter Rinus Nieuw- dorp gisteren. Tot Luctor een andere oefenmeester heeft ge vonden nemen aanvoerder Kees Proost en Christian Geene de trainingen over. Geen ideale situatie, maar het leek beide partijen beter om nu uit elkaar te gaan dan wanneer dat straks mogelijk met ruzie zou gebeuren. Luctor verwijt de Belgische oefenmeester vooral te veel dictator te zijn én een ge brek aan tact. Bij de start van de veldcompeti- tie presenteerde Charles de Wae le een ploeg van - gedeeltelijk - tweede garnituur. Een aantal 'vaste waarden' van de selectie werd toen wegens 'gebrek aan trainingsdiscipline' naar de re serves verwezen. Na een tussen tijds gesprek waarin het onge noegen werd opgeruimd, kon De Waele voor de zaal echter de sterkste selectie weer opstellen. Dat betekende echter dat, naar het oordeel van de trainer. Peter Durink, Christian Geene en Af- ke van Dijkhuizen er naast kwa men te staan. Toen hij dat vorige week bekend maakte kwam niet alleen de kritiek van de gepas seerde spelers los, maar werd Charles de Waele ook oneerlijk heid verweten. „Bovendien haalden een paar mensen aan dat ze zoveel voor de club deden. Op grond daarvan verwachtten ze een plaats in de ploeg. Maar als ik daarop zou selecteren moet ik natuurlijk ook de voor zitter en de penningmeester een basisplaats geven", reageert Charles de Waele. „Ik heb naar eer en geweten geselecteerd en voor de beste mensen gekozen. Met vriendjespolitiek houd ik me niet bezig", aldus de Gentse trainer, die er nog wel "in kan ko men" dat de manier waarop hij de selectie bekend maakte be kritiseerd werd. „Maar bij ons (in België) worden er nou eenmaal geen inspraakprocedures op na gehouden. Dictatoriaal? Mis schien. Maar wel eerlijk", besluit hij Een aantal Luctor-spelers heeft de manier waarop men er naast kwam te staan niet 'gepikt'. Bfj het eerste gesprek naar aanlei ding van de samenstelling van de veldploeg werd de afspraak gemaakt dat elke volgende se lectie vooraf met de aanvoerders besproken zou worden. Tevens werd daar overeen gekomen dat de speler of speelster die niet ge kozen werd vooraf zou worden ingelicht. Maar vorige week kreeg de totale groep na de trai ning de opstellingen te horen. Die procedurefout was aanlei ding voor de spelers om met het bestuur rond de tafel te gaan zit ten. Het Luctor-bestuur stond achter hen, Charles de Waele kreeg een dag later te horen dat men het contract tussentijds wilde verbreken. SAS VAN GENT - Het zaalvoet balteam van De Vlaanderen kon maar ternauwernood zijn top positie in de eerste klas D van het regionale zaalvoetbal Zeeuwsch-Vlaanderen behou den. In Sas van Gent won de koploper met nipte cijfers (5-4) van het laaggeklasseerde Le Fe- ber uit Axel. Arno van de Berge (3), Capy van Kouteren en Hans van de Boom scoorden voor de Sasse koploper, terwijl Le Fe- ber in Hans Zegers (2), Alex de Meijer en Jaap de Pooter zijn doelpuntenmakers had. Maas Afbouw is kennelijk van slag. De leider van het eerste uur was kansloos (6-2) tegen Racing White. Deze Belgisch getinte ploeg vormt daardoor een se rieuze bedreiging voor De Vlaan deren. Onderaan boekte Philip pine een verrassende 3-1 over winning tegen Cambrinus. In Hulst incasseerde het wissel vallig spelende AZWZ tegen Het Bonte Hert 3 een 4-2 nederlaag. De Terneuzense derby tussen Witte-Boussen-De Bruin en Broodje Ben/De Ridder 3 werd door laatstgenoemde met 6-4 ge wonnen. Philippine-Cambrinus 3-1 - Har ry Vermeire (2), Tonnie Goos- sens voor Philippine. Wim Sinke voor Cambrinus. Het Bonte Hert 3-AZWZ 4-2 - Bruno Everaert (3), Bennie Lan- geraert voor Het Bonte Hert. Pe ter Dieleman, Ed Jansen voor AZWZ. Maas Afbouw-Racing White 2-6 (1-3) - Mare Cornelissen, Bram Comelissen voor Maas Afbouw. Luc Felix (2), Chris van de Veire (2), Kurt van Loo (2) voor Racing White. Witte-Boussen-De Bruin- Broodje Ben/De Ridder 3 4-6 - Alf IJsebaart (2), Dennis Lauret (2) voor Witte-Boussen-De Bruin. Jan van Nierop (3), Ro nald de Waal, Luc de Maaijer (2) voor Broodje Ben. De stand in de eerste klas regio: 1 De Vlaanderen 9-13 (36-24), 2 Racing White 7-11 (34-23), 3 Maas Atbouw 8- 10 (27-19), 4 Cambrinus 8-10 (21-19), 5 Het Bonte Hert 3 8-8 (22-20), 6 AZWZ 8-8 (27-26), 7 Dow 8-7 (16-18), 8 Brood je Ben/De Ridder 3 8-7 (25-30), 9 Phi lippine 8-5 (16-24). 10 Le Feber 8-5 (22-31), 11 Witte-Boussen-De Bruin 8-4(25-39). TERNEUZEN - Op de vijfde competitieronde zal door Hon- tenisse met meer dan gemengde gevoelens worden teruggeke ken. De dames hadden het moei lijk met HVSV 2 en de arbitrale leiding, wat een nederlaag bete kende. Ook de eerste en tweede herenselectie verloren hun wedstrijden. Hontenisse-HVSV 2 was een van die schaarse partijen in de eerste klasse die in de buurt kon ko men van derde divisieniveau. De twee Zeeuws-Vlaamse vertegen woordigsters maken samen met GSC de dienst uit in de dames competitie van de afdeling Zee land en met spanning werd dan ook uitgekeken naar de derby. Bij rust bleek het verschil tussen de vrijwel even sterke ploegen slechts één doepunt in het voor deel van HVSV 2 (34), dat uitein delijk ook met 8-12 won. Hontenisse-trainer Willy Verle zocht de oorzaak van de»neder- laag echter in de „partijdige" ar biter Tromp. „Wij kregen maar liefst 9 maal 2 minuten straftijd, HVSV slechts 2 maal. Ook het aantal 7-meters was met 7 tegen 2 in het voordeel van HVSV zeer oneerlijk verdeeld. Met een der gelijke arbiter, die de speelsters ook nog eens intimideerde en herhaaldelijk liet weten dat ze hun muil moesten houden, breek je het handbal af." Het commentaar van de Hontenis- se-oefenmeester was een duide lijke klacht aan het adres van de Zeeuwse handbalbond. Tromp is namelijk lid van HVSV, is zelfs gehuwd met de keepster van de ploeg die zondag tegen Honte- nisse aantrad. Op die manier werk je eventuele vooroordelen wel erg in de hand. De dames van Hulst bleven we derom zonder punten. Olympus 2 bleek een maatje te groot en won met 15-8. De heren van Hontenisse speel den een zwakke wedstrijd tegen GSC 1. De Goesse titelkandi daat in de eerste klasse had wel iswaar het beste van het spel, maar op de momenten dat Hon tenisse aanvallend actief was toonden de Zeeuws Vlamingen zich slecht in de afwerking. Met een zwak acterende sluitpost was de balans zodoende snel op gemaakt. Na een ruststand van 14-3 werd het uiteindelijk 29-11 voor GSC 1. In de tweede klasse moest de tweede selectie van Hontenisse ook het hoofd buigen voor GSC. De 'reserves' van GSC wonnen met 19-16. Operatie '71 speelde een slechte eerste helft tegen het jrugdige HVSV 2. Maar liefst drie penal ty's weigerden de Oostburgers te verzilveren, waardoor de wed strijd halverwege nog volledig open was (12-11). In de tweede helft kreeg de thuisploeg de wed strijd echter meer onder contro le. Hoewel HVSV 2 met doelman Van Boven in de hoofdrol knap partij bood ging de zege zodoen de toch naar Operatie '71: 22-16. KNEGSEL (GPD) - Springrui ter Albert Voorn is failliet. Voorn moet stoppen met zijn hippische onderneming de Rainbow Stables in Knegsel. Door fouten van zijn admini strateur werd hij onlangs ge confronteerd met een forse be lastingschuld. Twee weken geleden had Voorn al zijn afscheid van de springs- port aangekondigd, omdat hij zich niet langer kon verenigen met het beleid van bondscoach Hans Hom. „Die beslissing staat helemaal los van de huidige pro blemen". aldus Voorn. De paar den van zijn sponsor zijn inmid dels doorverkocht aan Jan Tops. De mi ter zelf bezint zich op zijn toekomst. TERHOLE - De katholieke bond van ouderen hield in het dorpshuis in Terhole een wed strijd koersbal. Uitslag 1 M van Campen-A. van Delft, 2 W Cambeen-A. van Dries- sche, 3 P Sponselee-A. Lauwers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 39