Ajax bedreigd door leegloop Jan Hoek goed in vorm voor de Mosselloop Jaap Hamelink mikt op titel in kader 38/2 Feyenoord scoort na zes uur in de Kuip Tennisteam grijpt titel mixedstrijd Elmer Lie bereik halve finale Huls sport 2( Amsterdammers houden serieus rekening met vertrek Wouters naar Bayern T riathlonver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen reeds in oprichting DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991 van onze verslaggever Jan Mennega AMSTERDAM - Ajax wordt be dreigd door een leegloop. John van 't Schip wil weg. John van Loen speelt nu eveneens met die gedachte. Bovendien wordt in De Meer inmiddels ook serieus rekening gehouden met het ver trek van Jan Wouters. Bayern Munchen heeft serieuze belang stelling voor de 31-jarige Utrechter en hoopt de transfer nog deze week af te ronden. De club van Lerby, Beckenbauer en Rummenigge ziet in Wouters de ideale persoon om de dit sei zoen in verval geraakte voet balgigant uit Zuid-Duitsland weer uit het moeras te trekken. De onrust aan de Amsterdamse Middenweg had gisteravond te gen Roda JC geen invloed op de verrichtingen van de spelers. Ajax boekte een regelmatige 2-0 overwinning. Jan Wouters, uit gerekend hij, tekende vlak na de rust voor de openingstreffer: zijn 26ste in Amsterdamse dienst. En Dennis Bergkamp verstevig de in de slotfase van de slechts bij vlagen aantrekkelijke wed strijd zijn leidende positie op de Nederlandse topscorerslijst. Met zijn vijftiende doelpunt van dit seizoen bracht Bergkamp de 2-0 eindstand op het scorebord. Alle aandacht ging voor, tijdens en na afloop van Ajax-Roda JC evenwel uit naai' Jan Wouters en zijn vrijage met Bayern Mun chen. De hoofdpersoon zelf zegt nog van niks te weten. „En met geruchten kan ik niet zo veel doen. Maar het is bekend dat ik graag naar het buitenland wil. Twee jaar geleden heb ik dat al kenbaar gemaakt en er is wat dat betreft niks veranderd. Met Ajax heb ik ook de afspraak ge maakt dat ik weg kan als ik me kan verbeteren. Dus als Bayern München mij wil. dan ben ik daar wel voor in. 'Ja graag', zeg ik dan". Geruchten De club uit Beieren heeft nog geen contact met Ajax opgeno men pver de aankoop van de nummer vier, die sinds de zomer van 1986 voor de Amsterdamse club uitkomt. „Maar het zou me niets verbazen als dat zou ge beuren". laat penningmeester Arie van Os weten. „In het ge ruchtencircuit heb ik van de in teresse van Bayern München vernomen". Van Os zou de be langstelling van de Zuidduitsers voor Jan Wouters ook logisch vinden. „Bayern München", legt hij uit, „heeft grote problemen en een type als Jan Wouters zou die misschien kunnen oplos sen", Behalve Bayern München, dat dinsdag al de verdediger Alois Reinhardt voor 900.000 DM van Bayer Leverkusen aantpk, zijn er volgens Van Os meer kapers op de kust voor de 41-voudige in ternational. „Er is van diverse kanten belangstelling voor Jan Wouters", zegt hij en hij noemt Arsenal met name. Voor een transfer naar de kampioen van Engeland zou Wouters ook wel voelen, maar naar een overstap naar Bayern München heeft hij meer oren. „Bayern München is een club met een grote naam". Bij monde van Arie van Os heeft Ajax laten weten aan een over gang van Wouters naai' Bayern Munchen mee te zullen werken. Mits het natuurlijk bereid is diep in de buidel te tasten voor de middenvelder wiens contract bij de club uit De Meer nog tot me dio 1994 doorloopt. Van Os: „Maar we hebben al in een eer der stadium Jan Wouters de toe zegging gedaan dat hij weg kan als zich een topclub voor hem meldt. Wij staan op het stand punt dat je een speler van 31 jaar. die nog één keer een klap per kan maken, niet tegen kunt houden. En Bayem München is natuurlijk een topclub, al gaat het daar nu dan even niet naar wens". Naar verluidt zou Ajax een transfervergoeding voor Wou ters in gedachten hebben van drie miljoen gulden. „Dat vind ik erg veel geld. Zoveel ga je toch niet vragen voor een speler van 31 jaar". Arie van Os denkt daar anders over. Hij wil de hoogte van de vergoedingssom die hij voor Wouters in gedachten heeft, niet prijsgeven. „Maar ik heb al wel een bedrag in mijn hoofd". Van Os laat weten Wouters 'het liefst' bij Ajax te houden. „Maar ik moet ook het kosten/baten plaatje in de gaten houden. Over twee jaar krijgen we niets meer voor Jan Wouters". De penning meester zegt te verwachten dat Bayern München eerst de onder handelingen met Jan Wouters afrondt, voordat het zich tot Ajax wendt. „Als Bayern er fi nancieel met Wouters niet uit komt. heeft het natuurlijk geen enkele zin contact met Ajax op te nemen. Maar als Bayern zich bij ons meldt, en de prijs die het wil betalen is goed, dan kan het in één dag rond zijn". Ajax-Roda JC 2-0 (0-0). 51. Wouters 1-0, 84. Bergkamp 2-0. Scheidsrech ter: Van der Ende Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Bergkamp en Wouters (Ajax). Verhagen en Senden '(Roda). ROTTERDAM (ANP) - Na meer dan zes uur zonder doel punten heeft Feyenoord weer eens gescoord in de Kuip. Dat gebeurde gisteren in de derde ronde van het toer nooi om de KNVB-beker tegen MVV: 1-0. Na een uur liet Griga de ruim 3.000 toeschouwers weer eens juichen. Maar de treffer van de Tsjechoslowaak kon het manco bij de Rotterdamse bekerhouder nauwelijks Camoufleren. Niet alleen scoren is een probleem in de Kuip - slechts zeven keer trof Feyenoord dit seizoen in eigen omgeving het doel van de tegenstander - maar het scheppen van kansen ook. Tegen MVV werd er voor rust geen één gecreëerd, daarna drie, waarvan slechts eentje werd benut. Met het oog op de als topper aangekondigde confronta tie met Ajax is weinig aanleiding tot optimisme in het Rotterdamse kamp. Door personele problemen op vitale plaatsen wegens blessures en schorsingen is Feyenoord op dit moment niet meer dan een modaal elftal. Het ge brek aan klasse, kracht, ideeën en uitgespeelde kansen waren in de eerste helft zo duidelijk, dat Feyenoord, be halve de laatste vijf minuten via Griga en Scholten, MVV logischerwijs nauwelijks kon verontrusten. MW dwong Feyenoord het spel te maken, maar daartoe bleek de ploeg van Wim Jansen voor de pauze niet in staat. Na de hervatting speelde Feyenoord met meer pressie en in een hoger tempo. MW-doelman Agu be hoefde echter niet in actie te komen. Toen de Nigeriaan, die na de tegen FC Groningen opgelopen hersenschud- M'Barek Ehzou niet van start van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Zaterdag staat in het domeinen-ge bied van Westenschouwen de 24e Mosselloop van atletiekclub Delta Sport op het programma. Deze cross heeft de afgelopen jaren een behoorlijk sta tus opgebouwd en mag gezien worden als de grootste wedstrijd van Zeeland. Naast de vele Zeeuwse deelnemers starten ook veel atleten uit Zuid-Holland en Brabant. Het selectieve par cours met een lengte van 9000 meter oefent zelfs aantrekkingskracht uit op deelnemers uit alle windstreken van Nederland. De winnaar van vorig jaar, Kim Reynierse. laat we ten dat hij nog niet beslist heeft om zijn wisselprijs te verdedigen. Hij heeft ondermeer last van irrita tie aan een knie. Grote afwezige is de Marokkaan M'barek Ezhou van atletiekclub Dynamo. De 31- jarige atleet heeft gekozen voor de Warandaloop zondag in Tilburg. De 28-jarige Jan Hoek, lid van de organiserende atletiekclub Delta Sport, beschouwt de Mossel loop als één van de belangrijkste wedstrijden in het jaar. Hoek, die momenteel de sterkste crosser van Delta Sport is, zorgde afgelopen maanden voor uitstekende resultaten op de Zeeuwse wed strijden. Achter Ezhou en Van der Velden liep hij zich regelmatig in de kijker met een klassering bij de beste vijf. „Het is voor mij een thuiswedstrijd. In dat gebied train ik regelmatig en juist voor de Mos selloop heb ik extra hard getraind. Aan een over winning denk ik niet, maar een klassering als twee de Zeeuw of bij de beste tien moet zaterdag haal baar zijn", aldus Hoek. De succesvolle atleet van Delta Sport kan in ieder geval tegenstand ver wachten van onder anderen Rian van de Broeke, Leon van der Velden en Kees van Koeveringen. Vooraf aan de herenloop vind tradioneel de dames loop over 3000 meter plaats. De winnares van vorig jaar, de 23-jarige Carlien Harmsen van Haag Atle tiek, zal wederom haar titel verdedigen. Zij kan re kenen op tegenstand van Jopie Daane (Vlissin- gen), Suzanne van de Haak (Spijkenisse) en Marja Weerman uit Tilburg. Advertentie 1§1 Jaap Harmeling (links) mikt op een districtstiteltitel in het kader 38/2, Jan Westdorp hoopt zich te kwalificeren 'voor het nationaal kampioenschap driebanden. foto Wilem Mieras Driebander Jan Westdorp op scherp van onze biljartmedewerker GOES/MIDDELBURG - Het biljartdistrict Walcheren de Bevelanden heeft voor deze en volgende week een paar aantrekkelijke finales op de kalender staan. In Goes is Jaap Hameling favoriet in de eindstrijd kader 38/2 van het district die daar morgen (vrijdag) begint. Het ge westelijk kampioenschap eersté klas driebanden, vol gende week in Middelburg, moet de droomwens van Jan Westdorp (een ticket voor de nationale finale) in vervul ling doen gaan. De opgave lijkt, voor Jaap Ha meling iets eenvoudiger dan voor zijn clubmaat van de bil jartclub ALM uit Goes. Hoe wel hij niet als eerste is ge plaatst (Peter de Bree van VE- GABV uit Oost-Souburg werd vorig jaar kampioen) is de 40-jarige Hameling met voorsprong de beste kader speler van het district. Het ta lent van de in het caféleven opgegroeide ALM-speler is er niet helemaal uitgekomen. Voor een deel, omdat hij nooit les nam. Nu hij op die periode terugkijkt, betreurt hij de af wezigheid van een leermees ter tóen: „Die had me op mijn fouten kunnen wijzen. Zelf zie je die niet zo gauw. Omdat ik voelde dat ik ze toch maakte, heb ik wel eens met het idee rondgelopen om rond het bil jart allemaal spiegels aan te brengen." Die zijn er niet gekomen. De afwezigheid ervan hield de progressie overigens niet te gen. Beginjaren tachtig kwam er een lange stop. Drie jaar geleden is Jaap Hameling weer begonnen. Hij speelt ka der, zijn favoriete spelsoort, en driebanden. In dat laatste kan hij zijn creativiteit kwijt. Want Jaap Hameling is een biljartkunstenaar, Iemand die altijd op zoek is naar fan tasierijke oplossingen. Het districtskampioenschap kader 38/2 'doet' hij zonder veel voorbereiding. Deson danks ziet hij Peter de Bree als zijn enige echte concur rent voor het kampioenschap. Droomwens Jan Westdorp oogt wat gede- gener. Als boekhouder van een drankengroothandel kan hij zich ook minder frivolitei ten veroorloven. Na een perio de bij DOS Ovezande, richtte hij halverwege de jaren zestig in 's-Heerenhoek zelf een ver eniging op: het nog altijd be staande OBK. Na een lange periode van in activiteit, veroorzaakt door een groeiend gezin, dikt hij als lid van ALM daarna eerst zijn erelijst nog wat aan met kam pioenschappen in de spel- soorten libre (hoofdklas), ka der 38/2, en bandstoten (twee de klas) alvorens voorgoed over te stappen naar het drie banden. De bondsmedaille die hij on langs in Krabbendijke omge hangen kreeg, was de eerste in die spelsoort. Als het aan Jan Westdorp ligt niet de laatste. In de voorbe reiding op de gewestelijke eindstrijd speelt hij op het ei gen biljart dagelijks een uur tje. „Maar ik zorg er vooral ook voor om straks geestelijk en lichamelijk fit aan de start te komen. Oefenen doe ik al leen maar om het gevoel te houden, de patronen zitten er wel in", aldus Jan Westdorp. De concurrentie in Middel burg zal volgende week een 'kwaaie' aan hem hebben, want „het is altijd een wens droom van me geweest om nog eens in een nationaal kampioenschap te staan", laat Westdorp strijdlustig we ten, die als vierde geplaatste beseft niet als favoriet van start te gaan. „Maar mentaal ik kan een stootje hebben en ik raak ook niet zo snel in pa niek. Ik ben zeker niet kans loos." Sjaak Sinke juicht oprichting toe ding zijn rentree maakte, na een ruim een uur handelend moest optreden was hij kansloos. Griga draaide na een pass van Bosz weg van zijn tegenstander en scoorde, 1-0. MVV verlegde noodgedwongen het accent van de defen sie meer op de aanval. Feyenoord trok zich terug op ei gen helft en liet het initiatief aan de Limburgers, die ach terin één op één speelden. Het leverde Feyenoord meer ruimte en een unieke kans op. Van dichtbij schoot Da- maschin na een voorzet van Witschge tegen de paal. In de slotminuut miste Griga alleen voor Agü, daarmee de schotloosheid in de Kuip nog eens illustrerend. Rotterdam, derde ronde: Feyenoord - MVV 1-0 (0-0). 63. Griga 1- 0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3444. Gele kaart: Scholten (Feyenoord), Joordens (MW). van onze verslaggever OOSTBURG - Zeeland krijgt er een tweede triathlonvereniging bij, naast de Triathlon Vereni ging Zeeland. Momenteel wor den voorbereidingen getroffen om een club op te richten in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Een concurrent van de al bestaande TVZ wordt het beslist niet", zo stelt Ronald Vanhijfte uit Oost- burg, een van de initiatiefne mer: „We willen in goede ver standhouding naast elkaar le ven". Met nadruk wil Vanhijfte de ge ruchten ontzenuwen dat de club geboren wordt uit onvrede met het rommelende bestuursbeleid binnen TVZ. De omstreden posi tie van voorzitter Bram van Lare uit Sluis ligt zeker niet ten grondslag aan het oprichten van een nieuwe club, zo verzekert Vanhuijfte. „We hebben met Van Lare geen enkel contact en verwachten dat op korte termijn ook niet te krijgen omdat hij in het ziekenhuis verblijft. Maar het blijft natuurlijk mogelijk dat hij in de toekomst ons met zijn kennis zal steunen". De enige oorzaak van het ont staan van de club ligt volgens Vanhijfte in de geografische lig ging van Zeeuwsch-Vlaanderen. „De Westerschelde blijft altijd en eeuwig een hinderpaal. Je moet om samen te trainen steeds naar de overkant of de at leten van Walcheren en Zuid-Be- vel'and moeten naar hier komen. Steeds is er de boot die voor veel oponthoud zorgt. Vandaar dat we de koppen bij elkaar hebben gestoken en tot dit initiatief zijn gekomen". Geronseld Sjaak Sinke uit Vlissingen, vi- ce-voorzitter van de Triathlon Vereniging Zeeland, is er zeker van dat de strubbelingen rond de omstreden TVZ-voorzitter Bram van Lare uit Sluis, wel de oorzaak zijn van de oprichting van de Zeeuws-Vlaamse club: „Onlangs belden we mét- Frank Dhaenens uit Oostburg, een an dere initiatiefnemer van de nieu we club, en hij zei: voor inlichtin gen moet je bij Bram van Lare zijn. Het is ons ook bekend dat er al geronseld wordt onder triatle- ten van TVZ, die ook lid zijn van de atletiekvereniging De Wielin gen". Overigens juicht Sjaak Sinke de oprichting van een club Zeeuwsch-Vlaanderen toe: hebben altijd gezegd, dat we een splitsing moeten komen de tijd er rijp voor is. Als we training op Walcheren hebl zijn er bijna geen atleten Zeeuwsch-Vlaanderen. En we een training in Zeeuw Vlaanderen geven, zie je bi geen deelnemers uit Walche of Zuid-Beveland. Er is dus: te zeggen voor de oprichting een Zeeuws-Vlaamse triath vereniging. Het is alleen beetje triest dat een conflict de basis staat van die niei club. Toch willen ook wij inj de harmonie samen werken 1 een nieuwe club". Bewondering Een tiental triatleten, van een groot deel op dinsdagavJre in het bad van het sportcomp le De Veerhoek al gezameij voor het zwemonderdeel tra au meldde zich aan als lid. ,,Mw we hopen dat ook veel ande ii uit Zeeuwsch-Vlaanderen ei bij ons aansluiten", zegt Vanl ci te. De andere initiatiefhen zijn Frank Dhaenens uit ojn burg' en Theo Kappeteijn Temeuzen. Dhaenens, beheerder van sportcomplex De Veerhc houdt enerzijds zijn zakelijke langen in de gaten, maar aai andere kant steunt hij de ini tieven uit pure bewonder fl voor de triathlonsport: „Iki een liefhebber van alle spoil 0 Maar ik heb wel extra veel wondering voor de inzet triatleten. Vandaar dat ik medewerking heb toegezegd denk dat ik kan helpen stam: ren en organiseren. Je ziet dal individuele sport steeds mee opmars is. De nieuwe verenig kan daar mogelijk op inspe| In de toekomst kun je missel denken aan een soort or sportvereniging waar veel n sen op een leuke maar profes nele manier aan hun cont kunnen werken". Voor het eind van het jaar hop de initiatiefnemers rond te z De aanvraagformulieren n ten nog naar de bond worden stuurd. „Ik denk niet dat bezwaren zullen bestas meent Vanhijfte. „Het ontsti van onze club komt tensli niet voort'uit onvrede over functioneren van de TVZ, uit praktische problemen" van onze medewerker HOEK - Het tennisteam Lon- gueville is winnaar geworden van de eerste ronde van de mi xedcompetitie in De Braakman. De laatste wedstrijd tegen Ie- zendieke werd met 11-1 overtui gend gewonnen. TC Dow ein digde op de tweede plaats door een overwinning met dezelfde cijfers op Braakman. In dé com petitie voor herenteams legde Ron's Hairfashion ondanks een 4-8-verlies tegen Braakman be slag op de eerste plaats. Het winnend team kwam een luttel punt tekort om de eerste plaats te bemachtigen. Uitslagen en standen: Heren Poule A: ZVH I-Asoc 12-0; Ron's Hairfashion-Braakman 4-8. Poule B: C 1000-Bundeltouw/PTT Post 6-6; Dees-KWS 7-5. Eindstand eerste ronde: Poule A Ron's Hairfashion 26; Braakman 25; ZVH I 21; Asoc 0. Poule B: Bundelt- puw/PTT Post 25; Dees 20; C 1000 18; KWS 9. Mixed. Poule A: Longueville-Iezen- dieke 11-1; TC Dow-Braakman 11-1. Poule B: Haheti Brugge-Vermeire 4- 8; Big Boss-De Paepe 11-1 Eindstand eerste ronde: Longueville 27: TC Dow 23; Iezendieke 17; Braak man 5. Poule B: Vermeire 27. Haheti Brugge 20; Big Boss 16; De Paepe 9. Dames. Poule I: Boskreek IV-Door- zetters 4-0; ZVH n-Kolijn 0-4. Eindstand. Poule G: Nijsse 10; Boskreek III en Jojo's 6; Smash 4. Poule H: Stap voor Stap en Ador 8; Denoek 5; TVS II 3. Poule I: Boskreek IV 10; Kolijn 8; ZVH H 4; Doorzetters 2. Jeugd. Poule A: Agassi-Chang 10-14; Wilander-Connors 15-9; McEnroe- Becker 17-7; Edberg-Lendl 5-19 Pou le B- Garrison-Graf 14-10; Mandliko- va-Seles 9-15; Navratilova-Sabatini 20-4; Sanches-Evert 16-8. Standen. Poule A: Wilander 30; Chang 29; Lendl 28; McEnroe Agassi en Connors 25; Becker 15; berg 13. Poule B: Garrison 32; S 31; Navratilova 29; Graf 25; Sant 24; Evert 21; MandlikoVa 20; Saba 10. Het beperkte programma vat tenniscompetitie in De Vlaai J° ren leverde Topspin in de mix0 competitie een kleine 7-5-z op tegen Cerestar H. In het mesdubbel was de combini Van Bergen Henegouwen/li baert met 7-6 succesvol tei Misseghers/Wauters. Het herm duo Van Bergen Henegouï Claes bouwde de voorspnc voor Cerestar verder uit d met 9-3 van Van der Zalm/All burg te winnen. De gemengd dubbelparti s brachten Topspin echter als de overwinning. De combina Misseghers/Van der Zalm, li ters/Van der Zalm en Mis 1 hers/Altenburg waren goed t de volle winst. De vierde mi) partij eindigde gelijk waard Topspin de ontmoeting in voordeel wist te beslechten. Uitslagen: Heren poule B Cerf I-De Polder 12-0. Mixed. Poule C: GVD-Van Fras II-1. Poule D: Cerestar II-Topsp j Bridgedrive - De Oostb se recreatiebridgeclub spe in hotel 'Du Commerce' te 0 burg voor de laddercompetil5P De uitslagen: groep A (10 paren dames PlasschaerüHendriksen echtpaar Brugge: 3. de heer Van li Hooft/mevrouw Verbist; 4. men e De Ruij ter/de heer Langedijk. groep B (10 paren): 1. echtpaar Hamer: 2. heren BarendregW 3 houts; 3. echtpaar Steenberge; dames Gernaert/Lako en heren mans/De Nooijer. van onze medewerker HULST - Elmer Lie ontdeed zich in de Dl-categorie van het K tennistoernooi met opvallend gemak van de hoger geplaatste Wouters. De 11-4-overwinning was voor Lie voldoende om als ste de halve finale binnen te stappen. De eerstgeplaatste Liet Ei linck klopte in de tweede ronde Jack Faas. Bij de D2-heren voldeed Hans van de Klooster aan de verwachtte door zich met 8-3 de meerdere te tonen van Jan Westeneng. I - halve finale wordt Peter Koole zijn tegenstander. Ineke Vantf plaatste zich in dezelfde categorie bij de dames voor de kwartfi Vrijdagavond vinden in Den Dullaert de eerste partijen in de B-< gorie plaats. Uitslagen: HED1 tweede ronde: Liet Erpelinck-Jack Faas 9-5; kwartfinal mer Lie-Ivo Wouters 11-4. HED2 kwartfinale: Hans van de Klooster-Jan Westeneng 8-3. DED tweede ronde: Ineke Vantricht-Jannie de Visser 8-1. DDD1 kwartfinale: Adriaansens/Mast-Van Tiggelen/Tarant 7-3. DDD2 tweede ronde: Bolssens/Van Damme-Van Duyse/Deijman 9-3. GDD1 kwartfinale: Huis/Erpelinck-Blanckaert/Van Puymbrouck 9-5; kaert/De Smet-Lauwereijs/Lammens 10-6; Fraanje/Koen-AdriaansensU que 9-4. GDD2 kwartfinale; De Nijs/Van Pamelen-Vantricht/Vantricht 10-2. Dennis Bergkamp, de maker van Ajax' tweede doelpunt, kopt de bal door. Bert Verhagen springt vergeefs mee namens Roda. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 34