Verbod honden wel erg rigoureus dulloert CAPPENDIJK komt met de VOLVO AUTO'S TERNEUZEN naar HULST in DEN DULLAERT A-VXMrAp/NJiVV-yx Grandioze VOLVO show op Folklore Festival met gezelschappen uit de hele wereld Bankje Boerengat even kwijt B en w Terneuzen stellen Markt vooi|< festiviteiten open CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. streek Commissie midden- en kleinbedrijf Terneuzen heeft bedenkingen Gemeente Hontenisse DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991 z B| van onze verslaggever TERNEUZEN - De uitwerpse len van honden in de Terneu- zense Noordstraat vormden woensdag voer voor een lange discussie in de commissie mid den- en kleinbedrijf. Burge meester en wethouders willen de viervoeters vanaf februari volgend jaar de toegang tot de winkelstraat ontzeggen. De commissieleden erkennen dat er iets moet gebeuren, maar vragen zich af of een verbod voor honden de juiste oplossing is. Een 'toon-en-opruiin-beleid' (de drollenzak) lijkt eerder ge nade te kunnen vinden in de ogen van de commissieleden. De raads- en ondernemersverte genwoordigers hadden kritiek op de totstandkoming van de verbodsplannen. Het CDA- raadslid J.C. Schrier vond dat het college tekort is geschoten, omdat de ondernemers van de Stichting Noordstraat Prome nade niet van te voren op de hoogte waren gesteld van de voorgenomen maatregel. „Ik heb overleg met betrokkenen gemist", aldus Schrier. Voorzittend wethouder W. de Zeeuw gaf toe dat in de voorbe reidende fase een 'schoonheids foutje is gemaakt door een voor de Noordstraat belangrijke on dernemersclub niet tijdig in ken nis te stellen'. „Maar van wanbe leid" - één van de beschuldigen- Flinke schade bij botsing OOSTBURG - Twee personen auto's zijn bij een aanrijding op de kruising Nozemansweg - Lange Heerenstraat in Oost burg flink beschadigd. Beide voertuigen werden weggeta- keld. De aanrijding gebeurde dins dagmiddag rond kwart over drie, toen de auto bestuurd door E. H. uit Schoondijke, vanaf de Nozemansweg de kruising over stak richting Tragel West. Hij verleende daarbij geen voorrang aan de auto bestuurd door J.C. de H. uit Biervliet, die over de Lange Heerenstraat reed in de richting van Oostburg. de kreten die gisteren viel - „is beslist geen sprake." verdedigde De Zeeuw het door b en w be wandelde pad. De commissiele den slikte het excuus van de wethouder voor zoete koek. Mis schien iets te gemakkelijk, aldus J.M. van Mil (D66) na afloop van de vergadering. „Er wordt hier te vaak gezegd van: sorry, we zijn dat inderdaad vergeten, volgen de keer beloven we beterschap." De kogel is in ieder geval nog niet door de kerk. De commissie midden- en kleinbedrijf kon geen duidelijk standpunt naar voren brengen hoe zij denkt over het oplossen van de honde- noverlast in de winkelstraten. Een verbod, zo lieten de leden blijken, is eigenlijk wel rigou reus en zou wel eens kunnen be tekenen dat de (koop(toeristen met honden Terneuzen mijden van onze verslaggever SAS VAN GENT - De komst van tien groepen naar het Achttien de Folklore Festival Zeeland in Sas van Gent en Terneuzen is zeker. De namen van vier gezel schappen staan al vast: Echo uit Kiev, Rondo uit Noorwegen, de Engelse groep Ebbington Mor- res Dancers en Kremikofska Mladost uit Bulgarije zijn in ie der geval van de partij. Voor het eerst beslaat het festival twee weekeinden. De preciese data: van 18 tot en met 26 juli 1992. Het eerste weekeinde zal in het teken staan van de landen uit Oost-Europa. Voor het afsluiten de weekeinde wordt voor het eerst uitgeweken naar Terneu zen. Na de vrijdagavond in Sas van Gent onder het motto 'Euro pa danst en musiceert' wordt 's zaterdags gedanst en gemusi- ceert in de Scheldestad. 's Avonds verplaatst het hele ge zelschap zich weer naar Sas van Gent voor een galavoorstelling in de Vlaanderenhal. De dag daarop staan een grote optocht en optredens op drie Sasse podia op het programma. De organisatie van het festival, de Stichting Sasse Folkore- week, krijgt dit jaar ondersteu ning van de groepen Havanaqui- la uit Hontenisse en Pofajdok uit Hulst. Volksdansgroep De Grut- moole uit Sas van Gent hoeft daardoor niet meer alleen op te draaien voor de huisvesting van de gasten en het vinden van sponsors. De amateurgezel schappen betalen zelf hun reis kosten vanuit Polen, Tjechoslo- wakije, Hongarije, Bulgarije. Portugal of Spanje en Afrika en Azië. Het bankje van Boerengat wordt in de onderhoudswerkplaats van Dow Benelux onderhanden genomen. foto Osca r va n Beest van onze verslaggever BOERENGAT - De ouderen van Boerengat kunnen vanaf vrijdag weer op het bankje in het centrum van het gehucht plaatsnemen. De afdeling openbare werken van de ge meente Terneuzen was het bankje een paar dagen 'kwijt', maar vond het woens dag weer terug in de onder houdswerkplaats van Dow Benelux. Het 'sociaal trefpunt' van Boerengat werd viereneen half jaar geleden aan de bevol king aangeboden als geza menlijke gift van de gemeente Terneuzen en Dow. Destijds werd afgesproken dat Dow en de gemeente om beurten voor groot onderhoud van het zit- element zouden zorgen. Twee jaar geleden knapte openbare werken het bankje op en de gemeentelijke dienst had het buitenmeubel ook deze herfst weer op de onderhoudslijst staan. Chef plantsoenen L.M. Jan sen toonde zich maandag zelfs blij verrast dat zijn men sen al aan het onderhoud wa ren begonnen. Een dag later kwam hij er echter achter dat het bankje helemaal niet in de gemeentelijke werkplaats was te vinden. „Het bleek dat de onder houdsdienst van Dow het bankje ook in haar herstel schema had opgenomen en ons dus nèt even voor is ge weest. Om in de toekomst dit soort misverstanden te voor komen, hebben we direct af gesproken dat Dow het bank je in het vervolg zal onderhou den en dat wij de ondergrond en het groen er omheen blij ven verzorgen", verklaarde Jansen woensdag. Bange voorgevoelens van en kele Boerengattenaren dat de ontmanteling van het ge hucht in het kader van de zo neringsplannen voor de ge biedsgerichte benadering al was begonnen, werden - in elk geval voorlopig - niet bewaar heid. en in een 'klantvriendelijkere' stad gaan winkelen. Aan de an dere kant is het lastig etalagekij- ken manoeuvrerend tussen de hopen door. W. H. Broekhuysen (VVD): „Het probleem moet niet worden overdreven. Het is niet zo dat je tegenwoordig baggerend door de Noordstraat moet. Maai' dat er iets moet gebeuren, is duide lijk." De commissieleden lieten een strikte stellingname over de aanpak van het probleem over aan de collega's van algemene zaken, die volgende week don derdag de juridische aspecten van de door b en w voorgestelde maatregel bespreken. Het colle geplan moet verder nog worden goedgekeurd door de provincie. BRESKENS Koor - Het Christelijk ge mengd koor 'God is mijn lied' uit Breskens houdt zijn jaarlijkse uitvoering zaterdag 23 novem ber in gebouw 'De Uitkomst' aan de Langeweg te Breskens. Voor de pauze worden geestelijke en wereldlijke liederen gezongen. Na de pauze wordt het toneel stuk 'Wie niet sterk isvan Hans Wijngaarden opgevoerd. Er wordt in de pauze een verlo ting gehouden en is er gelegen heid voor een drankje. De uit voering begint om 19.30 uur: van onze versie TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn bereid de Markt vier keer per jaar gratis beschikbaar te stellen voor evenementen. „Het is dan wel de bedoeling dat de activiteit een algemeen karak ter krijgt en geen puur commer ciële aangelegenheid wordt," zei wethouder W. de Zeeuw woensdag in de commissie mid den- en kleinbedrijf. Als voorbeeld van de evenemen ten die zouden kunnen plaats vinden op de Markt, noemde De Zeeuw koninginnedagfestivitei ten en optredens in het kader van het jaarlijkse Schelde Jazz Festival. „Een geraniummarkt hoort niet tot de activiteiten waarvoor wij de Markt zonder huurkosten beschikbaar willen stellen." bracht de wethouder scheiding van zaken aan. De Zeeuw liet eveneens weten dat het college er alles aan gele gen is nog dit zomerseizoen te S'J kunnen beginnen met rondvi ten vanuit Terneuzen en openstelling van de kelders ng der de sluizen voor het publj k. Daarmee wordt een voorzicl ir begin gemaakt met het an te tieuze plan Portaal van Vla deren, dat de Scheldestad a f trekkelijker moet maken v et het toerisme. Een binnen plan voorzien nautisch infon tiecentrum op de Scheldei lijkt vooralsnog toekomst ziek. De Zeeuw: „Daarover moe we nog maar even niet teveel denken. Aan het centrum ha een te kolossaal prijskaartje, spelen in Terneuzen andere ken die onze prioriteit hebbel OOSTBURG leti schietingen I I I I I I I I I IT Concert - Ouderenkoor Za oe vreugd uit Oostburg viert i uw koperen jubileum met een I et renmiddag. Aan het concert zaterdag 16 november verleg gezelschappen uit Breske nii Zaamslag, Terneuzen, Axel Sluiskil hun medewerking, korenmiddag in de Nederlatjn; hervormde kerk in Oostburg gint om half twee. OSSENISSE GROEDE Plattelandsvrouwen - De afdeling Groede van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen komt donderdag 21 no vember bijeen in paviljoen De Groe aan de Zeeweg te Groede. Twee vrijwilligsters van de we reldwinkel komen thee en hap jes aanbieden. Ook wordt de dia serie 'Thee voor twee' getoond, waarin is te zien hoe boeren- en ■vrouwencoöperaties in Derde- Wereldlanden een eerlijke prijs voor hun produkten kunnen krijgen. Produkten worden ook tentoongesteld. De plattelands vrouwen vertrekken om 19 uur vanaf de Markt in Groede rich ting paviljoen De Groe. NIEUW-NAMEN Collecte - De collecte voor het Nationaal Jeugdfonds Jan tje Beton heeft in Nieuw-Namen 468,70 opgebracht. KLOOSTERZANDE - De schietvereniging De Reizende Kogel hield een clubwedstrijd in zaal De Reizende Man. Er waren 9 deelnemers. De uitslag: winnaar A-klasse: M. Dieleman, Ter neuzen, B-klasse: F. Verbunt, Kloos- terzande, C-klasse: A, Broere, Ter- Koersbal - De katholijfei bond van ouderen hield in A gemeenschapscentrum Hof Nesse een westrijd koersbal. Uitslag: 10, de Maat - J. Schrauwen; 2 A.E|fO£ tier - R. Reijns-De Kort; 3 A. naert - T. van Vooren. mg VOLVO '92 MODELLEN Mr. F.J. Haarmanweg 49, Terneuzen, tel.: 01150-97455 En de makelaar weet van wanten en kranten. nd Rl HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hontenisse mal ken op grond van het bepaalde in de Wet algemei ne bepalingen milieuhygiëne bekend dat bij hear de navolgende aanvragen om een hinderwetverjj gunning zijn ingekomen: a. op 11 oktober 1991 van de heer E. P. A. Kin< te Vogelwaarde waarbij vergunning wordt ge vraagd ingevolge artikel 6a van de Hinderwe (een nieuwe, de gehele inrichting omvattend? vergunning) voor de tuinbouwmechanisatie herstelinrichting op het perceel Hulsterweg 114 te Terhole; b. op 11 oktober 1991 van de heer E. P. A. Kindt te Vogelwaarde waarbij vergunning wordt vraagd ingevolge artikel 6a van de Hinderwet (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning) voor het landbouw- en tuinbouw mechanisatiebedrijf op het perceel Rapenburg 118-120 te Vogelwaarde; c. op 29 oktober 1991 van de heer P. J. Mei te Hengstdijk, waarbij vergunning wordt vraagd ingevolge artikel 6a van de Hinderwet (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning) in verband met de uitbreiding/wi ziging van het akkerbouw- en varkensbedrijf op het perceel Koningsdijk 1 te Hengstdijk. Voor een ieder liggen de hierboven vermelde ver zoeken met de bijbehorende bescheideneer inza ge gedurende een maand met ingang van 18 no vember 1991 op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Inzage kan worden verkre gen elke werkdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 16.00 uur. Bovendien liggen de stuken binnen de genoemde termijn ter inzage in de openbare bibliotheek, F ropaplein 2 te Kloosterzande, echter alleen vrijdagen van 18.00 tot 20.00 uur (indien op deze dag inzage wordt gewenst tussen 20.00 en 21.00 uur dient hiertoe vooraf een afspraak te worden gemaakt (tel. 01148-1851, tst. 26). Na 18 december 1991 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de definitieve beschikking, liggen de van belang zijnde stukken ter inzage ter gemeentesecretarie. Een ieder kan binnen de genoemde termijn van ter visielegging schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Te vens kan daarbij worden verzocht de persoonlijke gegevens niet bekens te maken. Dit verzoek moet tegelijkertijd bij het bezwaar schrift worden overlegd. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een op 4 december 1991 te houden openba re zitting in het gemeentehuis te Kloosterzande. Deze zitting vangt aan om 10.00 uur met betrek king tot de aanvraag vermeld onder a., om 10.30 uur met betrekking tot de aanvraag vermeld on der b. en om 11.00 uur ten aanzien van de onder c. vermelde aanvraag. Hierbij kan men tevens van gedachten wisselen met de aanvrager. Kloosterzande, 14 november 1991. Burgemeester en wethouders van Hontenisse, Th. A. M. Steenkamp, burgemeester, F. M. M. van Kuppeveld, secretaris. gemeente 'j BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Terneuzen maakt bekend, dat het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 8 oktober 1991 nr. 760/129, directie II, RO. goedgekeurd heeft het door de raad van deze gemeente in zijn vergade ring van 27 juni 1991 vastgestelde bestemmings plan 'Hoek'. Vorenbedoeld college heeft daarbij tevens mede gedeeld dat zijn besluit tot goedkeuring onher roepelijk is ten aanzien van het gehele bestem mingsplan. Dit laatste impliceert dat niemand bevoegd is ter zake beroep in te stellen bij de Kroon. Voormeld besluit van het College van Gedepu teerde Staten van Zeeland alsmede het goedge keurde bestemmingsplan 'Hoek' liggen vanaf 15 november 1991 op het Stadhuis, afdeling algeme- e"> ne zaken, bureau ruimtelijke ordening c.a., kamer 5.04, voor een ieder ter inzage. Terneuzen, 14 november 1991. De burgemeester voornoemd, drs. R. C. E. Barbé 'e: oe

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 32