Ajax bedreigd door leegloop Jaap Hamelink mikt in kader 38/2 op titel PZC SpOrt DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991 sbw 2ft Feyenoord scoort na zes uur in de Kuip Jan Hoek goed in vorm voor de Mosselloop Consemulder grijpt winst op moyenne zu groen sport op tv T riathlonvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen reeds in oprichting 85r Amsterdammers houden serieus rekening met vertrek Wouters naar Bayern van onze biljartmedewerker MIDDELBURG - Nadat hij in de eerste toernooihelft van de eindstrijd vierde klas libre on geslagen was gebleven, ging Adrie Consemulder van de bil jartvereniging DOS uit Middel burg in café Dampoort niet zon der moeite als winnaar over de finish. Vooral Coen de Wit en Al- fons Schenkel kwamen in de slotronden nog dichtbij, maar pakten tenslotte door een lager moyenne naast het kampioen schap. Dat ging dus naar Consemulder, die een week eerder flitsend uit de startblokken was gekomen en na vier overwinningen op rij Magie Johnson wil Olympisch goud NEW YORK (AFP) - De Ameri- kaanse basketballer Earvin „Magie" Johnson, die vorige week zijn profioopbaan bij de Los Angeles Lakers abrupt beeindigde nadat bekend was geworden dat hij seropositief is, heeft in een interview in Sports Illustrated verklaard dat hij deelneming aan de Olympische Spelen niet uitsluit. Hij wil goud. Dat moet volgend jaar in Barce lona, dankzij het toelaten van de geharde NB A-profs, gebeuren met de sterkste en spektaculair- ste ploeg die ooit bij de Spelen te bewonderen was. Johnson zal daar, als zijn gezondheidstoe stand dat toelaat, een team vor men met andere grootheden als Larry Bird en Michael Jordan. „Ik heb alles bereikt in de sport. Ik heb alle mogelijke trofeeën ontvangen, maar een gouden Olympische medaille ontbreekt in de verzameling. Als ik me goed voel, wil ik er graag bij zijn in Barcelona", zei Johnson. het (voor deze klas) respectal gemiddelde van 2.14 liet ren. Op dat moment vorrai Dies Wouterse (de OHGL-spf kende een zwakke tweede hel Alfons Schenkel en Nico Bul (in de slotronden was er ook de speler van De Smidse uil Gravenpolder het beste af) e achtervolgend trio. Daar vielen Buijze en Schenl na een zwak vervolg weg, na alleen De Wit nog een bedi ging vormde voor een koploj die in het zicht van de streep twee keer toe een nederl! moest slikken. Consemuli bleek in de finalepartij teg Dies Wouterse echter ine weer de vorm uit de eerste n den te pakken te hebben en sli het toernooi sterk af (60-46 in beurten). Voor Coen de Witbl de - aantrekkelijke - troostpi van de gewestelijke deelname De eindstand in Middelburg; Adrie Consemulder. DOS M 10-2 15; 2. Coen de Wit, 't Raedthuys 1.88-14; 3. Alfons Schenkel, VEGA 10-1 69-13; 4. Dies Wouterse, OHI 8-1.84-13; 5. Nico Buijze, De 8-1.51-12; 6. Walter Willemse, AU 1 63-12; 7. Dies Meijaard, Schel zicht 2-1.48-12; 8. Sjaak Rijn, SNA 1.47-8. De Zeeuwse deelnemers aani Grand Prix Super Optima, driebandentoernooi met deeli me van Zeeuwse en Brabani specialisten, hebben de twee ronde naar hun hand gezet, zaal Atlanta in Bergen op Zoo bleven zowel Piet Koek uit Go als Jo Schuit uit Vlissingen hun poule ongeslagen. Ko met een moyenne van 091 Schuit zelfs met 1.052. De stii om de toernooiwinst werd do Piet Koek in zijn voordeel slist (25-22). In de eindstand! den Koek en Schuit 1 en 2. Ii stand na twee toernooien be#; Jo Schuit achter André Clar uit Bergen op Zoom de twe» plaats, Piet Koek is vierde. Driebander Jan Westdorp op scherp van onze biljartmedewerker GOES/MIDDELBURG - Het biljartdistrict Walcheren de Bevelanden heeft voor deze en volgende week een paar aantrekkelijke finales op de kalender staan. In Goes is Jaap Hameling favoriet in de eindstrijd kader 38/2 van het district die daar morgen (vrijdag) begint. Het ge westelijk kampioenschap eerste klas driebanden, vol gende week in Middelburg, moet de droomwens van Jan Westdorp (een ticket voor de nationale finale) in vervul ling doen gaan. De opgave lijkt voor Jaap Ha meling iets eenvoudiger dan voor zijn clubmaat van de bil jartclub ALM uit Goes. Hoe wel hij niet als eerste is ge plaatst (Peter de Bree van VE- GABV uit Oost-Souburg werd vorig jaar kampioen) is de 40-jarige Hameling met voorsprong de beste kader speler van het district. Het ta lent van de in het caféleven opgegroeide ALM-speler is er niet helemaal uitgekomen. Voor een deel, omdat hij nooit les nam. Nu hij op die periode terugkijkt, betreurt hij de af wezigheid van een leermees ter tóen: „Die had me op mijn fouten kunnen wijzen. Zelf zie je die niet zo gauw. Omdat ik voelde dat ik ze toch maakte, heb ik wel eens met het idee rondgelopen om rond het bil jart allemaal spiegels aan te brengen." Die zijn er niet gekomen. De afwezigheid ervan hield de progressie overigens niet te gen. Beginjaren tachtig kwam er een lange stop. Drie jaar geleden is Jaap Hameling weer begonnen. Hij speelt ka der, zijn favoriete spelsoort, en driebanden. In dat laatste kan hij zijn creativiteit kwijt. Want Jaap Hameling is een biljartkunstenaar. Iemand die altijd op zoek is naar fan tasierijke oplossingen. Het districtskampioenschap kader 38/2 'doet' hij zonder veel voorbereiding. Deson danks ziet hij Peter de Bree als zijn enige echte concur rent voor het kampioenschap. Droomwens Jan Westdorp oogt wat gede- gener. Als boekhouder van een drankengroothandel kan hij zich ook minder frivolitei ten veroorloven. Na een perio de bij DOS Ovezande, richtte hij halverwege de jaren zestig in 's-Heerenhoek zelf een ver eniging op: het nog altijd be staande OBK. Na een lange periode van in activiteit. veroorzaakt door een groeiend gezin, dikt hij als lid van ALM daarna eerst zijn erelijst nog wat aan met kam pioenschappen in de spel- soorten libre (hoofdklas), ka der 38/2, en bandstoten (twee de klas) alvorens voorgoed over te stappen naar het drie banden. De bondsmedaille die hij on langs in Krabbendijke omge hangen kreeg, was de eerste in die spelsoort. Als het aan Jan Westdorp ligt niet de laatste. In de voorbe reiding op de gewestelijke eindstrijd speelt hij op het ei gen biljart dagelijks een uur tje. „Maar ik zorg er vooral ook voor om straks geestelijk en lichamelijk fit aan de start te komen. Oefenen doe ik al leen maar om het gevoel te houden, de patronen zitten er wel in", aldus Jan Westdorp. De concurrentie in Middel burg zal volgende week een 'kwaaie' aan hem hebben, want „het is altijd een wens droom van me geweest om nog eens in een nationaal kampioenschap te staan", laat Westdorp strijdlustig we ten, die als vierde geplaatste beseft niet als favoriet van start te gaan. „Maar mentaal ik kan een stootje hebben en ik raak ook niet zo snel in pa niek. Ik ben zeker niet kans loos," 14.00-15.00 EURO: Basketball; Ne- dertand-België 15.00-15.30 EURO: Eurolympic Al- bertville 15.30-16.00 EURO: Sport magazine 16.00-17.00 EURO: Mountainbike. 16.35-17.00 Did 2: Pfiff: sportpro gramma voor dejeugd. 17.00-18.00 EURO: EK Karate. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.00-19.00 EURO: Paardesport. 19.00-19.30 EURO: Motorsport- nieuws. 19.20-19.50 Ned 2: De Heilige Koe: au to- en motorsportmagazine. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.30-20.30 EURO: Trans World Sport 20.00-21.00 Super: Prime Sport 20.30-21.30 EURO: Motorsport. 21.30-22.00 EURO: Sportnieuws. 21.40-22.10 BRT 2: Sport 22.00-23.30 EURO: Voetbal hoo! punten van Europacupwedstrijde 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jo naai. 22.30-22.50 BRT 1: Sport. 23.00-23.30 Did 1: Sport Extra: ter. (samenvatting van de finale van ATP-toernooi in Frankfurt). 23.10-00.00 RTL 4: Match Barend Van Dorp 23.30-00.30 EURO: Motorsport. 00.15-00.30 RTL 4: Autosport)! naai. 00.30-01.00 EURO: Sportnieuws. Jaap Hamelink (links) mikt op een districtstiteltitel in het kader 38/2, Jan Westdorp hoopt zich te kwalificeren voor het nationaal kampioenschap driebanden. foto Wilem Mieras Sjaak Sinke juicht oprichting toe van onze verslaggever OOSTBURG - Zeeland krijgt er een tweede triathlonvereniging bij, naast de Triathlon Vereni ging Zeeland. Momenteel wor den voorbereidingen getroffen om een club op te richten in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Een concurrent van de al bestaande TVZ wordt het beslist niet", zo stelt Ronald Vanhijfte uit Oost burg, een van de initiatiefne mer: „We willen in goede ver standhouding naast elkaar le ven". Met nadruk wil Vanhijfte de ge ruchten ontzenuwen dat de club geboren wordt uit onvrede met het rommelende bestuursbeleid binnen TVZ. De omstreden posi tie van voorzitter Bram van Lare uit Sluis ligt zeker niet ten grondslag aan het oprichten van een nieuwe club, zo verzekert Vanhuijfte. „We hebben met Van Lare geen enkel contact en verwachten dat op korte termijn ook niet te krijgen omdat hij in het ziekenhuis verblijft. Maar het blijft natuurlijk mogelijk dat hij in de toekomst ons met zijn kennis zal steunen". De enige oorzaak van het ont staan van de club ligt volgens Vanhijfte in de geografische lig ging van Zeeuwsch-Vlaanderen. „De Westerschelde blijft altijd en eeuwig een hinderpaal. Je moet om samen te trainen steeds naar de overkant of de at leten van Walcheren en Zuid-Be veland moeten naar hier komen. Steeds is er de boot die voor veel oponthoud zorgt. Vandaar dat we de koppen bij elkaar hebben gestoken en tot dit initiatief zijn gekomen". Geronseld Sjaak Sinke uit Vlissingen, vi- ce-voorzitter van de Triathlon Vereniging Zeeland, is er zeker van dat de strubbelingen rond de omstreden TVZ-voorzitter Bram van Lare uit Sluis, wel de oorzaak zijn van de oprichting van de Zeeuws-Vlaamse club: „Onlangs belden we met Frank Dhaenens uit Oostburg, een an dere initiatiefnemer van de nieu we club, en hij zei: voor inlichtin gen moet je bij Bram van Lare zijn. Het is ons ook bekend dat er al geronseld wordt onder triatle ten van TVZ, die ook lid zijn van .de atletiekvereniging De Wielin gen". Overigens juicht Sjaak Sinke de de oprichting van een clul Zeeuwsch-Vlaanderen toe: hebben altijd gezegd, dat wi een splitsing moeten kome: de tijd er rijp voor is. Als weoor( training op Walcheren heb (T zijn er bijna geen atleten Zeeuwsch-Vlaanderen. we een training in Zeeuwi. Vlaanderen geven, zie je l geen deelnemers uit Walchi of Zuid-Beveland. Er is dusj 'ni: te zeggen voor de oprichting een Zeeuws-Vlaamse tnath vereniging. Het is alleen beetje triest dat een conflict ors de basis staat van die nief^1 club. Toch willen ook wij in de harmonie samen werken f een nieuwe club". Bewondering Een tiental triatleten, van een groot deel op dinsdagavog, in het bad van het sportcomi s!' De Veerhoek al gezamei js voor het zwemonderdeel tri jj, meldde zich aan als lid. we hopen dat ook veel anc uit Zeeuwsch-Vlaanderen bij ons aansluiten", zegt Van! te. De andere initiatiefnen zijn Frank Dhaenens uit 0 burg en Theo Kappeteijn Terneuzen. Dhaenens, beheerder van sportcomplex De Veerhi !'e: houdt enerzijds zijn zakelijkenoe langen in de gaten, maar aai eel andere kant steunt hij de ini tieven uit pure bewondet 'nei voor de triathlonsport: „Ik: 'at een liefhebber van alle spoil Maar ik heb wel extra veel wondering voor de inzet triatleten. Vandaar dat ik medewerking heb toegezegd denk dat ik kan helpen stim: ren en organiseren. Je ziet da; individuele sport steeds met Kf opmars is. De nieuwe verem; kan daar mogelijk op inspel yg In de toekomst kun je missel denken aan een soort on VL1 sportvereniging waar veel ra raa sen op een leuke maai- profes din nele manier aan hun condjvoo kunnen werken". Voor het eind van het jaar ho] ver de initiatiefnemers rond te i rui: De aanvraagformulieren ra ner ten nog naar de bond worden stuurd. „Ik denk niet dat d rug bezwaren zullen bestaa He meent Vanhijfte. „Het ontstf tin van onze club komt tenslo ui niet voort uit onvrede over functioneren van de TVZ, ra uit praktische problemen". TVui met verschillende originele applicaties Ajax heb ik ook de afspraak ge maakt dat ik weg kan als ik me kan verbeteren. Dus als Bayern München mij wil, dan ben ik daar wel voor in. 'Ja graag', zeg ik dan". Geruchten De club uit Beieren heeft nog geen contact met Ajax opgeno men over de aankoop van de nummer vier, die sinds de zomer van 1986 voor de Amsterdamse club uitkomt. „Maar het zou me niets verbazen als dat zou ge beuren", laat penningmeester Arie van Os weten. „In het ge ruchtencircuit heb ik van de in teresse van Bayern München vernomen". Van Os zou de be- ROTTERDAM (ANP) - Na meer dan zes uur zonder doel punten heeft Feyenoord weer eens gescoord in de Kuip. Dat gebeurde gisteren in de derde ronde van het toer nooi om de KNVB-beker tegen MVV: 1-0. Na een uur liet Griga de ruim 3.000 toeschouwers weer eens juichen. Maar de treffer van de Tsjechoslowaak kon het manco bij de Rotterdamse bekerhouder nauwelijks camoufleren. Niet alleen scoren is een probleem in de Kuip - slechts zeven keer trof Feyenoord dit seizoen in eigen omgeving het doel van de tegenstander - maar het scheppen van kansen ook. Tegen MW werd er voor rust geen één gecreëerd, daarna drie, waarvan slechts eentje werd benut. Met het oog op de als topper aangekondigde confronta tie met Ajax is weinig aanleiding tot optimisme in het Rotterdamse kamp Door personele problemen op vitale plaatsen wegens blessures en schorsingen is Feyenoord op dit moment niet meer dan een modaal elftal. Het ge brek aan klasse, kracht, ideeën en uitgespeelde kansen waren in de eerste helft, zo duidelijk, dat Feyenoord, be halve de laatste vijf minuten via Griga en Scholten, MVV logischerwijs nauwelijks kon verontrusten. MVV dwong Feyenoord het spel te maken, maar daartoe bleek de ploeg van Wim Jansen voor de paüze niet in staat. Na de hervatting speelde Feyenoord met meer pressie en in een hoger tempo. MVV-doelman Agu be hoefde echter niet in actie te komen. Toen de Nigeriaan, die na de tegen FC Groningen opgelopen hersenschud ding zijn rentree maakte, na een ruim een uur handelend moest optreden wgs hij kansloos. Griga draaide na een pass van Bosz weg van zijn tegenstander en scoorde, 1-0. MVV verlegde noodgedwongen het accent van de defen sie meer op de aanval. Feyenoord trok zich terug op ei gen helft en liet het initiatief aan de Limburgers, die ach terin ëén op één speelden. Het leverde Feyenoord meer ruimte en een unieke kans op. Van dichtbij schoot Da- maschin na een voorzet van Witschge tegen de paal. In de slotminuut miste Griga alleen voor Agu. daarmee de schotloosheid in de Kuip nog eens illustrerend. Rotterdam, derde ronde: Feyenoord - MVV 1-0 (0-0). 63. Griga 1- 0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3444. Gele kaart: Scholten (Feyenoord), Joordens (MW). M'Barek Ehzou niet van start van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Zaterdag staat in het domeinen-ge bied van Westenschouwen de 24e Mosselloop van atletiekelub Delta Sport op het programma. Deze cross heeft de afgelopen jaren een behoorlijk sta tus opgebouwd en mag gezien worden als de grootste wedstrijd van Zeeland. Naast de vele Zeeuwse deelnemers starten ook veel atleten uit Zuid-Holland en Brabant. Het selectieve par cours met een lengte van 9000 meter oefent zelfs aantrekkingskracht uit op deelnemers uit alle windstreken van Nederland. De winnaar van vorig jaar. Kim Reynierse. laat we ten dat hij nog niet beslist heeft om zijn wisselprijs te verdedigen. Hij heeft ondermeer last van irrita tie aan een knie. Grote afwezige is de Marokkaan M'barek Ezhou van atletiekelub Dynamo. De 31- jarige atleet heeft gekozen voor de Warandaloop zondag in Tilburg. De 28-jarige Jan Hoek, lid van de organiserende atletiekelub Delta Sport, beschouwt de Mossel loop als één van de belangrijkste wedstrijden in het jaar. Hoek. die momenteel de sterkste crosser van Delta Sport is, zorgde afgelopen maanden voor uitstekende resultaten op de Zeeuwse wed strijden. Achter Ezhou en Van der Velden liep hij zich regelmatig in de kijker met een klassering bij de beste vijf. „Het is voor mij een thuiswedstrijd. In dat gebied train ik regelmatig en juist voor de Mos selloop heb ik extra hard getraind. Aan een over winning denk ik niet, maar een klassering als twee de Zeeuw of bij de beste tien moet zaterdag haal baar zijn", aldus Hoek. De succesvolle atleet van Delta Sport kan in ieder geval tegenstand ver wachten van onder anderen Rian van de Broeke, Leon van der Velden en Kees van Koeveringen. Vooraf aan de herenloop vind tradioneel de dames loop over 3000 meter plaats. De winnares van vorig jaar. de 23-jarige Carlien Harmsen van Haag Atle tiek, zal wederom haar titel verdedigen. Zij kan re kenen op tegenstand van Jopie Daane (Vlissin gen), Suzanne van de Haak (Spijkenisse) en Marja Weerman uit Tilburg. van onze verslaggever Jan Mennega AMSTERDAM - Ajax wordt be dreigd door een leegloop. John van 't Schip wil weg. John van Loen speelt'nu eveneens met die gedachte. Bovendien wordt in De Meer inmiddels ook serieus rekening gehouden met het ver trek van Jan Wouters. Bayern München heeft serieuze belang stelling voor de 31-jarige Utrechter en hoopt de transfer nog deze week af te ronden. De club van Lerby, Beckenbauer en Rummenigge ziet in Wouters de ideale persoon om de dit sei zoen in verval geraakte voet balgigant uit Zuid-Duitsland weer uit het moeras te trekken. De onrust aan de Amsterdamse Middenweg had gisteravond te gen Roda JC geen invloed op de verrichtingen van de spelers. Ajax boekte een regelmatige 2-0 overwinning. Jan Wouters, uit gerekend hij. tekende vlak na de rust voor de openingstreffer; zijn 26ste in Amsterdamse dienst. En Dennis Bergkamp verstevig de in de slotfase van de slechts bij vlagen aantrekkelijke wed strijd zijn leidende positie op de Nederlandse topscorerslijst. Met zijn vijftiende doelpunt van dit seizoen bracht Bergkamp de 2-0 eindstand op het scorebord. Alle aandacht ging voor, tijdens en na afloop van Ajax-Roda JC evenwel uit naar Jan Wouters en zijn vrijage met Bayern Mün chen. De hoofdpersoon zelf zegt nog van niks te weten. „En met geruchten kan ik niet zo veel doen. Maar het is bekend dat ik graag naar het buitenland wil. Twee jaar geleden heb ik dat al kenbaar gemaakt en er is wat dat betreft niks veranderd. Met langstelling van de Zuidduitsers voor Jan Wouters ook logisch vinden. „Bayern München", legt hij uit, „heeft grote problemen en een type als Jan Wouters zou die misschien kunnen oplos sen". Behalve Bayern München, dat dinsdag al de verdediger Alois Reinhardt voor 900.000 DM van Bayer Leverkusen aantrok, zijn er volgens Van Os meer kapers op de kust voor de 41-voudige in ternational. „Er is van diverse kanten belangstelling voor Jan Wouters", zegt hij en hij noemt Arsenal met name. Voor een transfer naar de kampioen van Engeland zou Wouters ook wel voelen, maar naar een overstap naar Bayern München heeft hij meer oren. „Bayern München is een club met een grote naam". Bij monde van Arie van Os heeft Ajax laten weten aan een over gang van Wouters naai- Bayern München mee te zullen werken. Mits het natuurlijk bereid is diep in de buidel te tasten voor de middenvelder wiens contract bij de club uit De Meer nog tot me dio 1994 doorloopt. Van Os: „Maar we hebben al in een eer der stadium Jan Wouters de toe zegging gedaan dat hij weg kan als zich een topclub voor hem meldt. Wij staan op het stand punt dat je een speler van 31 jaar. die nog één keer een klap per kan maken, niet tegen kunt houden. En Bayern München is natuurlijk een topclub, al gaat het daar nu dan even niet naar wens". Naar verluidt zou Ajax een transfervergoeding voor Wou ters in gedachten hebben van drie miljoen gulden. „Dat vind ik erg veel geld. Zoveel ga je toch niet vragen voor een speler van 31 jaar". Arie van Os denkt daar anders over. Hij wil de hoogte van de vergoedingssom die hij voor Wouters in gedachten heeft, niet prijsgeven. „Maar ik heb al wel een bedrag in mijn hoofd". Van Os laat weten Wouters 'het liefst' bij Ajax te houden. „Maar ik moet ook het kosten/baten plaatje in de gaten houden. Over twee jaar krijgen we niets meer voor Jan Wouters". De penning meester zegt te verwachten dat Bayern München eerst de onder handelingen met Jan Wouters afrondt, voordat het zich tot Ajax wendt. „Als Bayern er Fi nancieel met Wouters niet uit komt, heeft het natuurlijk geen enkele zin contact met Ajax op te nemen. Maar als Bayern zich bij ons meldt, en de prijs die het wil betalen is goed, dan kan het in één dag rond zijn". Stefan Pettersson kopt de bal door. Bert Verhagen springt vergeefs mee namens Roda. foto Paul Vreeker/ANP Ajax-Roda JC 2-0 (0-0). 51. Wouters 1-0, 84. Bergkamp 2-0. Scheidsrech ter Van der Ende. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Bergkamp en Wouters (Ajax), Verhagen en Senden (Roda). Advertentiei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26