Gevelde atleet waarschuwt lopers Abel van de Sande werkt zich in Jong Oranje PSV-fan klaagt over Belgische rijkswacht Hoofdrol voor Savok bij recreatievolleybal Tweede plaats voor; vallende Westdorp Verrassend verlies zaalvoetbalteams Ook Anke naar halve Lijbaart finales Onverlichte fietser rijdt droom David Goedegebuure aan flarden Weer winst voor dames Baggen-Mast Geschutter van schutter van onze verslaggever Richard Thannhauser GOES - Hij had zo graag het zil veren jubileum op de marathon willen vieren. David Goedege buure, één van de ontelbare loopfanaten die ons land telt, had zich al 24 maal aan de klas sieke uithoudingsproef ge waagd en wilde zich zo graag nog één keer bewijzen. Daarna zou het welletjes zijn, want Goedegebuure (55) besefte, dat de jaartjes gingen tellen. Z'n grootste wens was om zijn ruim 15-jarige loopbaan als wed strijd-atleet te beëindigen met de marathon van New York. Het was een droom, die vorige week woensdag wreed werd verstoord door een fietser. Tijdens zijn da gelijkse trainingsuurtje werd Goedegebuure omver gereden. Hij brak zijn schèenbeen op twee plaatsen, onderging dezelfde dag twee operaties en moet van daag opnieuw onder het mes. Of hij ooit nog lange afstanden hardlopen zal overbruggen Goedegebuure vreest het ergste. Hardlopen was de grote passie van David Goedegebuure. Hij zag het als een therapie. Zijn da gelijkse arbeid verrichtte hij voornamelijk zittend. De geest gebruikte hij meer dan zijn be nen. „Bijna elke dag ging ik een uurtje rennen. Holde ik alle so res van me af', zegt Goedege buure. Woensdag 6 november was voor David Goedegebuure een dag als alle andere. Nadat de arbeid was verricht, trok hij zijn trai ningspak en zijn loopschoenen aan. Aangezien het al begon te schemeren, trok hij ook een re flecterend hesje over zijn stevige schouders, want de ervaren hardloper wilde gezien worden op de weg. Noodlot Buiten waaide het nogal, zodat Goedegebuure de luwte van de bomen in recreatiegebied De Piet opzocht. Een bewuste keu ze, vooral omdat een verhard fietspad hem extra veiligheid zou bieden. Een half uurtje was Goedegebuure onderweg, toen het noodlot hem trof. Hij herin nert zich de fatale klap en wat er na gebeurde nog helemaal. „Ik liep op het fietspad en werd door de felle koplampen van een auto verblind. Heel even keek ik naar de grond. Een fractie later voelde ik een klap op m'n kin en m'n been. 'Wat gebeurt er', riep ik verschrikt, maar voor ik 't wist lag ik al op de grond. Iets verderop lag een jongen naast zijn racefiets. Zo'n fiets met een triathlonstuur. Hij krabbelde snel overeind, was er goed vanaf gekomen. Hij was met zijn fiets over de kop geslagen, maar had het geluk, dat een rugzak zijn val had gebroken. Vervolgens heeft die jongen een auto aangehou den en de hulpverlening op gang gebracht. Het duurde een half uur eer ik in het ziekenhuis was. Ik had nogal lang op de weg gele gen en was onderkoeld. Want warme kleding had ik natuurlijk niet aan." Pinnen „In het ziekenhuis werden on middellijk röntgenfoto's ge maakt en toen bleek, dat mijn scheenbeen op twee plaatsen was gebroken. Ook zaten er scheurtjes in het bot, mijn scheenbeen was nog net niet ver brijzeld. Ik werd geopereerd, er werden pinnen in mijn been ge zet. Een dag later heeft de dokter opnieuw foto's laten maken. Ge constateerd werd, dat er nog een botje los zat, waardoor ik nog een keer geopereerd moet wor den." Fruitmand David Goedegebuure is niet haatdragend. De veroorzaker van al het leed stond twee dagen later aan zijn ziekbed in het Goe- se Oosterscheldeziekenhuis. Met een enorme fruitmand. „Een aardige jongen. Hij erken de, dat hij zonder licht had gere den. Hij had een armlampje om, maai- omdat de batterijen altijd snel leeg raakten, zette hij het lampje op dat lange fietspad al tijd uit. Hij zei ook, dat hij over het stuur gebogen zat en me daarom niet heeft gezien. Hij herinnerde zich, dat hij me met zijn hoofd had geraakt. Op zijn fietscomputer zag hij later, dat hij op dat moment zo'n 35 kilo meter per uur had gereden." Atleten, die zich op de openbare weg begeven, maken wel vaker hachelijke situaties mee. Loslo pende honden, te hard rijdende auto's en onverlichte fietsers be zorgen David Goedegebuure en zijn companen regelmatig be nauwde ogenblikken. Meestal gaat het net goed. Soms ook niet. Goedegebuure had deze keer minder geluk, al beseft hij dat de gevolgen van het ongeval nog ernstiger hadden kunnen zijn. „Als de fietser goede verlichting had gevoerd, dan was het onge luk waarschijnlijk niet gebeurd. Waarschuwing Vrijwel zeker had mijn reflecte rende kleding hem al in een vroegtijdig stadium gewaar schuwd. Al jaren voeren de KNAU (atletiekunie) en de ANWB campagnes om hardlo pers en fietsers ertoe te bewegen zich te laten zien. Ook bij AV'56, mijn club. wordt er constant op gehamerd. Je ziet dan ook, dat de meeste hardlopers wel zo'n hesje dragen. Helaas zijn nog veel fietsers en bromfietsers zich er niet van bewust, dat het le vensgevaarlijk is om zonder ver lichting de weg op te gaan. De jongen, die mij aanreed, had net zo goed over een grote steen kunnen rijden. Of tegen een hert, David Goedegebuure herstelt van een dubbele beenbreuk in het Goese Oosterschelde Ziekenhuis foto Willem Mieras Hotelschool in Brugge verandert leven rugbyer Oemoemenoe van onze verslaggeefster Edith Ramakers KOUDEKERKE - De laatste twee jaar heeft Abel van de San- de niets te klagen, zo beweert hij. De 18-jarige Koudekerke naar gedijt opperbest in Brugge waar hij een klassieke oplei ding aan de middelbare hotel school volgt en vorige maand hoorde de speler van de Middel burgse rugbyclub Oemoemenoe tot zijn verrassing dat hij met Jong Oranje naar Engeland mocht voor deelname aan een sterk internationaal rugby- toernooi. „Het gaat lekker met mijn studie en sport. In twee jaar tijd ben ik dertig kilo afge slankt. Ik heb een veel betere conditie dan vroeger, ik ben een completere rugbyer geworden", zegt Van de Sande. „Sinds de oprichting van Oe moemenoe in 1972 hebben twin tig tot dertig leden in Klein Oranje (15.16 jaar), Jong Oranje (17. 18 jaar) of Oranje (senioren) gespeeld. Oemoemenoe heeft al tijd een goede jeugd gehad. Veel moeilijker is het om in het echte Oranje een plaats te veroveren. WOENSDAG 17.00-18.00 EURO: Autosport, terug blik op afgelopen seizoen 19.15-20.20 BBC 2: Voetbal: EK-voet- bal kwalificatiewedstrijd tussen Po len en Engeland 19.30-20.00 EURO: Eurolympics Al- bertville, documentaire 19.30-20.05 BRT 1: Sport 20.00-21.00 Super: Prime Sport. 20.00-21.00 EURO: Golf: Longmess Classic voor dames. 20.30-22.00 Ned 3: Studio Sport (met eredivisievoetbal, basketbal (Neder- land-Belgiè), portret Wim Jansen, technisch directeur bij Feyenoord; gesprek met PDM-ploegleider Jan Gisbers; historisch filmpje over vrou wenvoetbal) 20.50-23.00 BRT 2: Sportavond. 21.00-21.30 EURO: Supercross in Monte Carlo. 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuws. 22.00-23.00 EURO: Kunstrfjden op de schaats: Lalique trofee 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.40-23.00 BRT 1: Sport. 22.45-22.50 Super: Sportnieuws 23.00-00.30 EURO: Basketball: Ne- derland-Belgie 23.05-23.30 Old 1: Sport Extra: tennis (samenvatting van de finale van het ATP-toernooi in Frankfurt). 23.20-01.20 BBC 1. Sportsnight met aandacht voor EK-voetbal kwalifica tiewedstrijden. Van al die geselecteerden is al leen Arno Seybel erin geslaagd tot Oranje door te dringen. Dat zegt genoeg over de zware con currentie", zégt Abel van de Sande realistisch. Stoer Het is nu moeilijk voor te stellen hoe Abel van de Sande twee jaar geleden als een rugbyer van ruim honderd kilo zijn mannetje kon staan. Van de Sande oogt na het verlies aan kilo's aangenaam stoer. „Ik weeg nu 85 kilo en ik ben 1.80 meter. „Ik speelde altijd als prop. Op die plaats moet je onder andere proberen zo snel mogelijk de bal te veroveren en die doorspelen naar de voor- waartsen. Maar omdat ik lichter ben geworden, kan ik ook het snellere spel aan als flankspe ler." Na een 'mislukt jaar' op de mid delbare hotelschool in Middel burg, ging Abel van de Sande naar Brugge. „In Middelburg had ik het niet naar mijn zin en mijn resultaten waren niet goed. Van onder andere Jeroen Seybel. ook een lid van Oemoe menoe en een persoon die zich min of meer als de mentor van Abel van de Sande heeft opge worpen, hoorde hij dat met na me de praktijk-lessen van de ho telschool in Brugge hoog staan aangeschreven. Die keuze pakte goed uit. „Mijn prestaties op alle gebied zijn verbeterd. Met hoge cijfers ben ik naar het tweede jaar overgegaan." De hele week verblijft hij intern op de school in Brugge waar hij een kamer deelt met een andere jongen. „Ik houd wel van de dis cipline in het Belgische onder wijs, omdat ik de bevestiging krijg dat ik op die manier ook veel oppik." te passen in de eerste selectie. „In het eerste team krijg je stevi ge klappen te verduren, de te genstanders zijn groter, het spel gaat feller en veel harder. Ik vind het terecht dat ze jongeren daar voor 'beschermen'." Het liefste zou hij dan ook in een coltsteam (17,18-jarigen) spelen. „Maar helaas heeft Oemoeme noe dit keer niet genoeg jonge spelers voor zo'n team. Het is toch het leukste om tegen leef tijdsgenoten te spelen die fysiek gewaagd zijn aan elkaar. Nu is het tweede team opgebouwd uit enkele ouderen die niet meer in het eerste willen spelen en jonge re spelers als ik. We vullen elkaar goed aan, net als ons eerste team staan we bovenaan." Scouts Een districtsploeg is het voor stadium van Jong Oranje. In wedstrijden van die ploegen vol gen scouts en coaches de ver richtingen van de spelers. „Ik heb me tijdens het districten- toernooi in de kijker gespeeld voor Jong Oranje. Wybejan Jor- ritsma, een andere speler van Oemoemenoe staat ook op de nominatie om door te dringen tot Jong Oranje." Hij beseft dat de concurrentie groot is, maar noemt het een voordeel dat de bondscoach hem al een keer in een interland heeft zien spelen Dat was tij dens het toernooi Engeland dat op verschillende accommoda ties in de omgeving van Man chester werd gehouden. Neder land eindigde op een voorlaatste plaats. „Ik maakte mijn debuut in de wedstrijd tegen het natio nale team van Argentinië. Het Abel van de Sande: nadat ik dertig kilo ben kwijtgeraakt, kan ik ook het snellere spel als flankspeler aan. foto Oscar van Beest ging redelijk goed. Voor een nieuweling is het niet gek om er van de vier wedstrijd een volle dig uit te spelen. Vijf spelers heb ben alleen maar vanaf de bank mogen toekijken." van onze bridgemedewerkster VLISSINGEN - In district Zee land van de Nederlandse Bridge Bond afdeling Zuid werd de vierde zitting gespeeld van de dames parencompetitie. Ook deze zitting leverde een over winning op voor het paar Bag gen-Mast, dat met 15% voor sprong op nummer twee een riante positie heeft. Uitslag van de 4e zitting: 1 Bogaert- Hillige 58.33. 2 Baggen-Mast 56.85, Bron-v Leiden 56.55, 4 Hamelink-v. Leeuwe 53.57, 5 Biesbroeck-Goosen 54.27,6 Remijn-Voogdt 52.98,7 Hane- gem-Knuijt 51.19.8 Brevet-de Ridder 50.60, 9 Aronson-de Haan 49.40, 10 Vroome-v. d. Linde 47.92,11 Stolte-v. d. Velde 46.73, 12 Te Beek-Brasser 46.13, 13 Hootegem-Voet 41.96, 14 Schijve-de Zwart 34.52% Stand na 4 ronden: 1 Baggen-Mast 230.36, 2 Aronson-de Haan 215.76, 3 Vroome-v. d. Linde 212.20, 4 Stolte-v. d. Velde 209.22, 5 Brevet-de Ridder 205.95, 6 Biesbroeck-Goossen 204,45, 7 Hamelink-v. Leeuwe 199.10, 8 v. d. Bogaert-Hillege 198.80, 9 Remijn- Voogdt 196.73, 10 Hanegem-Knuijt 195.52, 11 Hootegem-Voet 189.58, 12 Bron-v. Leiden 183.93, 13 Schijve- Zwart 180.65, 14 Te Beek-Brasser 177.68%. Kentering Brugge bracht dus een kente ring te weeg bij Abel van de San de Zodra hij naar die school ging wilde hij zijn overgewicht drastisch bestrijden. Tweemaal bezocht hij een diëtiste en volg de haar adviezen nauwgezet op. De kilo's vlogen eraf, hij kwam veel beter in zijn vel te zitten, wat ook tot uiting kwam in het rugbyen. „Vroeger was ik vaak uitgeput na een training of wed strijd, maar tegenwoordig kan ik die veel beter aan." Elke vrijdagavond wordt hij door zijn moeder van de boot af gehaald om linea recta door te rijden naar de training van Oe moemenoe. Doordeweek werkt hij conscentieus zijn trainings schema af dat hij van de district strainer heeft gekregen. Hij weet waarvoor hij traint. Bij Oemoe menoe speelt hij in het tweede team. want het is de regel van die club om jeugdigen rustig Ua Mishandeld na Anderlecht-PSV EINDHOVEN (ANP) - De 40-jarige PSV-supporter W. van der Steen uit het Brabantse Liempde heeft een klacht ingediend tegen de Belgische rijkswacht wegens het naar zijn mening on nodig gewelddadig optreden na afloop van de wedstrijd Ander lecht-PSV, vorige week woensdag in Brussel. Ook de supportersvereniging van PSV onderneemt actie. Voor zitter Ad Schreuders bevestigde dinsdag dat schriftelijk een uit gebreide klacht naar de UEFA, de Europese voetbalbond, zal worden gestuurd. „Men is in Brussel niet in staat tot enige orga nisatie waar grote groepen buitenlanders bij betrokken zijn. De overspannen en overtrokken manier van reageren en optreden op dit soort bijeenkomsten maken België ongeschikt voor het houden van internationale ontmoetingen. De UEFA en de FIFA moeten België voorjaren in de ban doen voor de organisatie van internationale wedstrijden. Een gestresst politie-apparaat is ge vaarlijker dan tweeduizend 'voetbalvandalen'. De Brusselse rijkswacht bestond uit provocateurs, die geen gelegenheid voor bij lieten gaan de PSV-aanhang uit de tent te lokken", schrijft Schreuders aan de UEFA. PSV-supporter Van der Steen werd na afloop van de wedstrijd op zijn rug en in zijn kruis geslagen en geschopt. Hij moest uiteinde lijk met een ziekenwagen worden afgevoerd naar een ziekenhuis. Daar bleek dat hij kneuzingen had aan zijn hoofd. Een wond aan een van zijn oren moest met zeven hechtingen worden gedicht. Volgens van der Steen was er niets aan de hand. „Ik heb last van mijn rug. Daarom verliet ik kennelijk niet snel genoeg het sta dion. We hebben de rijkswacht op geen enkele manier geprovo ceerd. Het geweld was totaal zinloos", aldus Van der Steen, die al meer dan 25 jaar supporter is van PSV. Volgens hem heeft een Belgische agente nog tevergeefs geprobeerd om de slaande en schoppende rijkswachter tot bedaren te brengen. Van der Steen mocht in Brussel pas de volgende dag het zieken huis verlaten. Meteen daarna heeft hij een klacht ingediend bij de politie in de Brusselse wijk Anderlecht. Daar is hij naar zijn zeggen keurig behandeld. „Ik had twee getuigen, onder wie een neef. Die is ook zonder aanleiding mishandeld. Een wond aan zijn hoofd moest met zes hechtingen gedicht worden". dieren die je regelmatig 's avonds in dit recreatiegebied ziet lopen", waarschuwt hij. David Goedegebuure zit met de gebakken peren. Hij mist zijn huis, haard, werk, het hardlopen en heeft zijn jubileum-marathon al uit zijn hoofd gezet. „Ik hoop, dat ik ooit weer kan hardlopen, want ik ben gehecht aan mijn sport. Nee, die 25e marathon kan ik nu wel vergeten. Als het kan ga ik nog wel lopen, maar niet meer zo intensief. Ik word straks 56, dus..." Mooie tijd Een bittere pil, maar de levens lustige Goedegebuure laat zich niet uit het veld slaan. „Ik heb een mooie tijd gehad. Ruim vijf tienjaar geleden kwam ik in het bestuur van AV'56 en ben ik gaan lopen. Al gauw werd ik ve teraan. Mijn beste tijd op de ma rathon: 2.46.30. In Eindhoven, 1983. Er was een tijd, dat ik drie marathons per jaar liep. De mooiste ervaring Dat was voor mij de marathon van Londen. Op het parkoers liepen me af en toe de rillingen over mijn rug. Zoveel publiek, allemaal dolen thousiaste mensen. Nee, eigen lijk liep je daar niet, je had het gevoel dat je zweefde. Fantas tisch. Ik heb ook in Athene gelo pen. De klassieke marathon, maar daar was de sfeer een stuk minder." PARKER (SID) - De Amerikaan se schutter Robert Plante heeft zich maandag met zijn eigen wapen om het leven gebracht. Plante (29), winnaar van een gouden en een bronzen medaille bij wereldbekerwedstrijden in Mexico en kandidaat voor de Amerikaanse Olympische ploeg, werd dodelijk getroffen toen het semi-automatische pi stool onverwacht afging. Volgens het politieonderzoek had Plante zich maandag een nieuw pistool aangeschaft, dat hij meenam naar het trainings kamp van de Amerikaanse schuttersploeg te Parker in de staat Colorado. Tijdens een ge sprek met twee Spaanse schut ters zette Parker het pas verwor ven wapen tegen zijn hoofd. Vrij wel onmiddellijk daarop ging het pistool af. van onze medewerker SAS VAN GENT - Op het re- creantentoernooi van de volley balvereniging Philippine scoor de Savok het hoogst. Vooral de heren van de Sasse club deden het goed met een eerste en een derde plaats. In de sporthal van het evene mentencomplex De Vlaanderen in Sas van Gent speelden de teams iedere keer 2 sets van 13 minuten. Savok speelde zich ruim in het eremetaal met een eerste plaats voor het eerste team en een der de plaats voor de 'reserves'. In poule 1 van de gemengde teams werden de Sassenaren tweede, achter winnaar Akke. In de an dere gemengde poule ging de ge naar de het team van Fluii teltjes, dat ook wat spelers Savok herbergde. Bij de dames ging de eindst tussen 't Kliekske en Elwé. naar werd 't Kliekske. Eindstanden: Heren: 1. Savok 1, 2. Citroén Wiss Savok 2, 4. Delta Nuts/Gemeent i De Knokkers. Gemengd poule Akke, 2. Savok, 3. Rabobank, 4 rioka, 5 Dhuyvetter 1, 6 Gilde kers 1. Gemengd poule 2: 1. De F] keteltjes, 2. Dhuyvetter 2, 3 S Cromheecke, 4. Garage Bode Spuit 11,6. Gilderakkers 2. Damf 't Kliekske, 2. Elwé, 3. Ceresta Pieters Cleaning, 5. Gilderakkei Savok 1, 7. Swagemakers, 8. f 9 Neijtl. 10, Neijt2. van onze motorsportmedewerker OVERSLAG - Jack Westdorp heeft zijn Zeeuws-Vlaamse sup porters zondag op het circuit van Overslag in de laatste wed strijd van de BLB hartkloppin gen bezorgd. In de eerste man che ging de in België wonende Zeeuws-Vlaming over de kop, maar finishte in de totaalstand toch als tweede. Martien Jansen en Davy van Hoepen maakten het Zeeuwse succes compleet door ook op het erepodium te eindigen. Jack Westdorp heeft tot halfweg de tweede manche van de inter nationalen A uitzicht gehad op de eindoverwinning. Op het, on danks de vele regen, zeer goed berijdbare circuit ontging hem de zege tenslotte door het uitval len van Nico Heystek. In de eer ste manche leverde Westdorp een enorm duel met Jan Blanc- quart, die van achteruit tot bij de Zeeuws-Vlaming kwam. Na dat die over de kop sloeg, greep Blancquart de manche-zege. In de tweede manche nestelde hij zich direct aan kop en nam afstand van zijn concurrenl rr Blanquart greep alsnog de ei overwinning. Een tweede pla voor Heystek zou Westdorp eindzege hebben bezorgd, m ic de Brabander viel uit met pei Bij de 125cc senioren had N ji tien Jansen het zwaar aan stok met Johnny Matthieu, o de Axelaar in de tweede mam i" geen seconde rust gunde. Tot de finishlijn bleef de Belg proberen, maar Janssen hi ri stand en scoorde zo evem punten. De uitslagen: 125cc junioren: 1 Cornu (B), 4 Ronnie van Hove, F tenisse; 125cc debutanten: 1 D, Ingels (B), 2 Davy van Hoepen Ha nisse. 8 Bart van Hove Honteni Junioren 250cc: 1 Carlo Soeterbi (NI), 13 Peter de Booy Axel; Senit 125cc: 1 Lieven de Vijlder (B), 2) I] tien Jansen Axel; Internationale: I 1 Jan Goethals; 5 Steven Mangn 0 Frank Van Kruyssen; Int. A: 1 Blancquaert, 2 Jack Westdi Ree.klas: 1 J. de Gezelle (B), 5 F 'jj Rijk Hontenisse. In het Brabantse Lierop leve Karin Goetheer weer een pu prestatie. Met tweemaal eem r' de plaats eindigde de Lewedo r se als derde in het eindkla; ment. van onze medewerker SAS VAN GENT - Leider De Spetters werd deze week zonder de spelen de lachende derde in de Sasse zaalvoetbalcompeti tie. De naaste concurrenten Benny Sport en Cerestar lieten namelijk de kans liggen langs zij te komen. Benny Sport verloor na een 3-0- voorsprong verrassend met 4-3 van het laag geklasseerde IZV 3. Cerestar en Knit en Knit deel den in een goede wedstrijd de punten: 2-2. Tonnie Harinck trof twee maal doel voor Cerestar. Danny Jansen en Frank Inghefs (penalty) scoorden voor Knit en Knit. ADEG klimt op de ranglijst door de overwinning op De Tukker: 3-2. Voor ADEG scoorden: Wil liam Goethals, Johan Bonte en Dany Maas. De doelpunten van De Tukker kwamen van Hei- munt Crombeen en Emiel Blom- maert. Het seniorenteam van Marinet hield tot 1 minuut voor tijd stond tegen Philippine 2. In de slotminuut maakte Philippi ne 2 het karwei af: 4-3. Stand: De Spetters 5-8, Cerestar 5-7, Knit en Knit 5-7, ADEG 4-6, Benny Sport 5-6, IZV 3 6-6. Rijnvaart De Tukker 5-4, Philippine 2 6-2,1 rinet. Ratjetoe en Grensvrienden de enige ploegen in de A» zaalvoetbalcompetitie die i geen puntverlies leden. Ratje versloeg Primus Pluym met en Grensvrienden bereikte zelfde score in het duel te Broomchemie. De Pieper haalde in de de wedstrijd van de competitief delijk eens de volle winst t nen. Het nog puntloze Van Al Vastgoed werd met 9-1 terug wezen. Ook Benetton deed v het eerst va zich spreken. II verloor het duel met 2-7. Engelhard blijft rode lanta: drager ondanks de drie doelp ten van De Visser. Compietli Sponselee en Bouwens scoon voor Disco Love I. Shake/Nui One verstevigde de koppos door een 9-1 overwinning te{ Steelant. Stand: Shake 4-7, Ratjetoe Grensvrienden 3-6Marine Ser; 4-6, Disco Love II 3-5, Dex Pallet 5, Disco Love I 4-4, Pieper 3-3,i mus Pluym 3-3, Benetton 3-1 Ruyter 3-3, Broomchemie 3-3,E 3-0, Van Alten 3-0, Steelant 2-0,! gelhard van onze medewerker HULST - Anke Lijbaart voegde zich als laatste bij de vier speel sters die in de C-categorie van het Kojo-tennistoernooi de hal ve finales zullen betwisten. Lij- baart, die favoriete Anita van Broeck als volgende tegen standster ontmoet, rekende daartoe af met Danielle van Zweeden, die ondanks goed te genspel met 6-4 ten onder ging. In de C2-categorie bij de heren moeten Koert van de Akker en Peter van der Sloot uitmaken wie in de finale tegenover Mark- Jan de Jonge komt te staan. Van de Akker wees Maayk Schut met 9-4 terug en Van der Sloot scha kelde enigszins verrassend de geplaatste Patrick Vervaet uit: 8-6. Uitslagen: DEC kwartfinale: Anke Lijbaart-Danielle van Zweeden 6-4. HEC2 kwartfinale Koert van de Ak- ker-Maayk Schut 9-4; Peter van der Sloot-Patrick Vervaet 8-6. HED1 tweede ronde: Elmer Lie-Pieter de Klerk 10-3; Maayk Schut-Michael van Jole 6-4, HED2 tweede ronde: Werner Crombeen-Ron Remijn 12-0; Jan Westeneng-Martien Sponselee 9-3, Hans van de Klooster-Kees Ver- haegen 8-2. DED2 tweede ronde: Ria Scheele-Sandra Ollebek w.o.; Ria Kolijn-Marleen van Mossevelde 6-4; kwartfinale: Greet Inghels-Linda Roman 8-3. HDD1 kwartfinale. Jes- pers/Van Puymbrouck-De la Ruelle/ Kouijzer 10-3 HDD2 tweede ronde: Blommaert/De Kort-Van Alem/Vi- veen 10-5. DDD2 tweede ronde: Blanckaert/Kool-Asselman/De Bak ker 9-3. GDD1 tweede ronde: Mast/ Van Wanrooy-Scheele/Asselman 11- 2; Visser/Bleijenberg-Verschueren/ Bouwens 10-4; Fraanje/Koen-Jonge- lie/Jongelie 8-7; kwartfinale: Visser/ Bleijenberg-Mast/Van Wanrooy 8-5. GDD2 tweede ronde: Blanckï Burm-Haas/Brandt 10-7; Breep Van de Klooster-Neve/Neve 8-7; U makers/Lauwereijs-Eshuis/Eshuis 10-1; De Nijs/Van Pamelen-Ï maes/De Bakker 10-1; kwartfln Van de Wiele/Roeland-Blanckai Burm 7-6. Goed werk van Eppo Roovers DELFT/ERMELO - Eppo R< vers boekte tijdens de NB dressuurwedstrijden in mant De IJzeren Man in Weert enk fraaie resultaten. In de klal Zwaar ZZ stuurde de Kr ningse instructeur de vierv ter Adron in een veld van tien deelnemers naar een delf en vierde plaats. Tijdens zijn eerste proef behi de Roovers in het zadel van de negenjarige ruin een tota core van 60.67%. Een score tijdens de afsluitende proefd de Bevelandse combinatie werd overtroffen (62%). Het taal aantal winstpunten Roovers en Adron komt hien op zeven, zodat hen nog punten scheiden van promt naar Prix Sint George niveau De driejarige Zeeuwse her Giorgo behaalde tijdens het tionaal kampioenschap v sportpaarden in Ermelo eeni de plaats. Het paard, eigend van Joop de Jonge uit Breske werd bereden door amazone! xandra van der Peijl. Behalve disciplines springen en dress werd ook veel aandacht beste aan het exterieur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 42