Kampeerboeren steunen elkaar PZC Wissenkerkse Kroonkrukkers vieren jubileum Nieuwbouwplannen van het Waterschap Walcheren in gevaaif LEER en SUEDE NU OOK IN GOES AUTOSERVICE BESUYEN APK MILIEUKEURING streek Vereniging opgericht van mini-campings in Westerschouwen Welfare houdt verkoopmiddag schietingen Forum over Brouwersdam Kelderbox opengebroken Stremmingen spoorbrug en duwvaartsluis Grevelingensluis op derde plaats recreatievaart Plan sport voor cara-patiënten Informatie over wonen en leven voor ouderen Voorlichting voor ouderen GEMEENTE WISSENKERKE Unieke atelierverkoop! Slechts 1 dag DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT KEURINGSSTATION Zonder afspraak Klaar terwijl u wacht Indien mogelijk gratis CO- afstellen van motor en koplampen afstellen Geopend: 08.00-17.00 uur H WOENSDAG 13 NOVEMBER 1991 b j van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - Veel vergaderd heeft de pas opge richte vereniging van kampeer- GOES - De dienst Welfare van de afdeling Goes-Borsele van het Nederlandse Rode Kruis houdt morgen, donderdag, een verkoop van handwerken in te huis Randhof in Goes. De hand werken die worden verkocht zijn gemaakt door bewoners van de bejaardentehuizen en particu liere deelnemers uit de gemeen ten Goes en Borsele. De verkoop duurt van 14 tot 16 uur. boeren in Westerschouwen nog niet. „Er wordt veel te veel ver gaderd in Westerschouwen, en in heel Nederland trouwens", vindt voorman B. Landegent. Hij ziet veel meer in het 'schrif telijk protest'. „Er moet veel meer zwart op wit worden ge zet." De gemeente heeft al een noodbrief van de vereniging ontvangen. Daarin wordt ge pleit voor meer kampeermidde len. Want daar zitten de mini- campings om te springen, 't Is bepaald geen toeval dat de agrarische recreatieve mini- campinghoudersvereniging 'Westerschouwen'. juist in Wes terschouwen is opgericht. Welis waar zet ook de vereniging van kampeerboeren (Vekabo) zich in voor het belang van de mini- campings. Maar vooral in Wes terschouwen is 'extra druk' vol gens Landegent noodzakelijk: „Dat komt omdat we hier zo moeilijk zitten, hé. We worden in deze gemeente zo kort gehou den, met die vijf vaste seizoen plaatsen en vijf erbij in het hoog seizoen. Dat is gewoon een pet regeling." Nee, dan Middenschouwen. de buurgemeente van Wester schouwen. Die hanteert, aldus de brief van de 25 leden tellende vereniging, de kampeerwet 'zeer soepel', 't Steekt de Wester- schouWenaren enorm dat er bij de buren 'veel meer mag'. Dat valt overigens wel mee, meldt een woordvoerder van Midden- schouwen. In Middenschouwen gelden dezelfde regels, maar „we zijn in het verleden niet zo bezig geweest met handhaving". Daar komt wellicht verandering in; de gemeenteraad bespreekt bin nenkort voorstellen voor een 'harder beleid'. Met scherpe controle heeft Wes terschouwen ervaring, maar Landegent en de zijnen hebben een veel simpeler oplossing. De vereniging ijvert voor vijftien plaatsen van half maart tot eind oktober, en tien erbij tijdens de hoogtijdagen en in het hoogsei zoen. De berichten in de krant over staatssecretaris Gabor. die denkt aan een maximum-aantal van 25. heeft de vereniging dan ook met grote vreugde gelezen. Zo moet het in Westerschouwen ook. vindt de club. Landegent is zich ervan bewust dat verrui ming nu niet mag, maar vindt dat er vooruitlopend op de nieu we wet op de openluchtrecreatie maar iets moet worden geregeld. Er zijn ook brieven naar de voor zitters van de fracties in de twee de kamer gegaan. „Nee. ik heb we er nog niets op gehoord. Die brieven verdwijnen in een bu- Vader 1) en zoon Landegent op hun mini-camping. ...Het boerenbedrijf moet blijven... 111111111 ii 1111 ii 1111111111 'S-HEERENHOEK - In De Ko renbeurs in 's-Heerenhoek hield de handboogvereniging Sora- nus 2 uit Heinkenszand een schieting op de liggende wip pen. Er waren 22 deelnemers- •Uitslag eerste wip: Eerste hoofdvogel. H. Boonman, Wil lem Teil, tweede hoofdvogel. P Vet te. Concordia. Eerste zijvogel, G. van Garsel, Soranus 2; tweede zijvogel, A. Pikkaart, Zorgvlied: derde zijvogel, J. van Steenbergen, Willem Teil; vier de zijvogel, L. de Jonge. Concordia, Eerste kal, A. Pikkaart. Zorgvlied; tweede kal. J de Jonge, Soranus 2; derde kal. Gertjan van Steenbergen, Willem Teil; vierde kal, L. de Jonge, Concordia. Op de tweede wip werd op de blokvogel geschoten. Hier was H. Koens van Spes Nostra met acht treffers de andere schutters te snel af. Tweede werd H. Fran se van Willem Teil en derde A. Pikkaart van Zorgvlied. De vliegende vogelprijs was voor H. Koens van Spes Nostra. KWADENDAMME - In 's Lands Welvaren in Kwadendamme hield de handboogvereniging Vooruitgang een schieting op de liggende wippen. Er waren 39 deelnemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel P de Jonge, Vooruitgang; tweede hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; eerste zijvogel, H. van Stee, Diana. De andere drie zijvogels werden bij loting toegekend. Eerste kal H v. Beek; tweede kal, Sj. Raas, beiden Victoria; derde kal J. vd Guchte, Zorgvlied; de vierde kal werd niet af geschoten. De vogel van 5,- werd ge schoten door M-, Steenbakker, Victo ria, en C. de Visser, Zorgvlied. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvo gel A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoofdvogel P. de Jonge, Vooruit gang; eerste zijvogel W de Jonge, ADLM; tweede zijvogel P. de Jonge, Vooruitgang; derde zijvogel H. van Stee, Diana: vierde zijvogel P. de Jonge. Vooruitgang; eerste kal L van Dijke, St Sebastiaan; tweede kal, Sj Raas, Victoria. Meeste kleine vogels (7) N. Schouwenaar, Juliana. De ex tra vogel van 5,- was voor mej. E. Steenbakker, Victoria. 'S-HEERENHOEK Sinterklaas - In 's-Heeren- hoek is de intocht van Sin terklaas dit jaar op zaterdag 23 november. De fanfare en het ma jorettekorps halen de Sint om 13 uur in op de hoek Werrillaan/ Van Zylstraat. Daarna volgt een rondgang door het dorp. Na af loop is er in De Korenbeurs een feestprogramma voor alle kinde ren tot twaalf jaar. KAPELLE Fototentoonstelling - Fo tografe Ineke Otto uit Heinkens zand exposeert van 11 tot en met 29 november werk in het ge meentehuis van Kapelle. Er zijn foto's te zien van de fruitteelt op Zuid-Beveland en van diverse landschappen in de Zak van Zuid-Beveland. De foto's zijn te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 12 uur. Kinderdagverblijf De Stichting Kinderopvang De Be- velanden houdt zaterdag 16 no vember een open dag in haar kinderdagverblijf in Kapelle Belangstellenden zijn welkom van 10 tot 13 uur. Vogelexpo - Vogelzangver eniging Zang en Kleur uit Ka pelle houdt vrijdag 15 en zater dag 16 november haar jaarlijkse tentoonstelling. Dat gebeurt in het plaatselijke ontmoetings centrum De Vroone. Op de ten toonstelling. die vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 21.30 uur toeganke lijk is. zijn ruim driehonderd ver schillende vogels te zien. KATTENDIJKE Rommelmarkt - De open bare basisschool De Katten- schulp in Kattendijke houdt za terdag 16 november in de school een rommelmarkt en een fancy- fair. De aanvang is om 14 uur. WILHELMINADORP Koffieconcert - Op uitnodi ging van muziekvereniging De Echo uit Wilhelminadorp geeft de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande zon dag 17 november een koffiecon cert in Het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp Deze harmo nie, die sinds 1974 onder leiding staat van dirigent Eddy Meijers, zal een gevarieerd programma ten gehore brengen. Het concert begint om 11.30 uur. WOLPHAARTSDIJK Vissen - De hengelsportver eniging De Zandkreek in Wol- phaartsdijk hield de achtste competitiewedstrijd aan de Westerschelde bij Borssele. De 25 deelnemers vingen 9 onder maatse en 28 bovenmaatse vis sen. De eerste vis was voor H. Bliek. De uitslag 1 A van Loo (1630 pun ten), 2 L, Fokke (1370), 3 A. Walhout (1340), 4 M. Goetheer (1035) en 5 W. van de Ende (885). De volgende wed strijd begint zaterdag 14 december om 13 30 uur en wordt gehouden aan het Veerse Meer WISSENKERKE - ,,'t Zijn er elf, 't ging vanzelf'. Met dit motto gaat de Carnavalsvereniging van Wissenkerke haar jubi leumjaar in. Elf is in het carna valeske jargon het gekkengetal, vandaar ook dit groots opgezet te jubileumfeest. De Wissen kerkse 'Kroonkrukkers' vieren dit jubileum zaterdag uitge breid in het Dorpshuis. Elf jaar geleden wilde een paar enthousiaste carnavalvierders in Wissenkerkeeen carnavals vereniging oprichten. De oprich ters werden voor gek verklaard. Toch is het gelukt. Na enkele ja ren werd zelfs een eigen carna valslied gemaakt. Met een opla ge van 200 bandjes werd dit op de markt gebracht. De bandjes gingen grif van de hand waarna het bestuur besloot hieraan een vervolg te geven. Dit jaar is het vijfde eigen carnavalslied ver schenen. Alle vijf de liedjes zijn geschreven door Kees van Bo ven en het laatste is op muziek gezet door Jacco van Boven. De muzikale begeleiding werd ver zorgd door de Wissenkerkse for matie 'May Day'. De tekst wordt gezongen door Prins Abraham met ondersteuning van de raad van elf. Prins Abraham I (Bram Dour- leijn) viert dit jaar ook zelf een jubileum, hij is elf jaar Prins Car naval van 'Het Zwijnegat', de BURGH-HAAMSTEDE - 'De Brouwersdam en W^st-Schou- wen'. Dat is het thema van een forumbijeenkomst op 25 novem ber, georganiseerd door de Vrienden van Westerschouwen. Inleiders zijn: M. H. Cohen Stuart, voorzitter van de Vrien den van Westerschouwen. L. C. Hart, wethouder gemeente Mid denschouwen, G. A. M. Cobus- sen. gemeenteraadslid Midden schouwen en H. P. Oost namens de organisatie van recreatie-on dernemers. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede en begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - Een kelderbox aan de Molenstraat in Vlissin- gen werd in de nacht van maan dag op dinsdag bezocht door een inbreker. De buit bestond uit een fietscomputer en een boor machine. reau, en voordat ze er weer uit komen, dat is een mijl op zeven." Wat Landegent betreft gaan er nog veel meer brieven uit. „Er moet nog veel meer geschreven worden." Vooral naar Wester schouwen, maar eigenlijk naar iedereen die het lot van de kam peerboeren in handen heeft. „En we doen het niet uit weel de", voegt Landegent daaraan toe. ,,'t Is gewoon puur voor een aanvullend inkomen. Het boe-' renbedrijf moet blijven. De boer KATS - Het basculegedeelte van de nieuwe Vlakespoorbrug kan van vrijdag 15 november vanaf 18.00 uur toten met maan dag 18 november tot 22.00 uur niet voor de scheepvaart wor den bediend. In de nacht van donderdag 28 op vrijdag 29 november worden er onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan de noordelijke duwvaartsluis van de Krammer sluizen. In verband met deze werkzaam heden is de noordelijke duw vaartsluis van de Krammerslui- zèn van donderdag 28 november 20.00 uur tot en met vrijdag 29 november 6.00 uur voor de scheepvaart gestremd. In die pe riode is de vrije doorvaarthoogte door de zuidelijke sluiskolk be perkt tot 14.15 meter. houdt zijn land schoon, en dat is niet alleen in het belang van de boer zelf, maar ook in het belang van het Zeeuwse landschap." Landegent zelf blijft zich, inmid dels met een vereniging vereni ging achter zich, onverminderd inzetten voor het inkomen van de nieuwe generatie boeren. „Ik ben 69, maar ik doe nog graag vechten hoor. Je moet je inzet ten voor je overtuiging." van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De Grevelingen sluis staat op de derde plaats in het rijtje met meest gepasseer de sluizen in Nederland. Deze gegevens heeft Rijkswaterstaat dinsdag bekend gemaakt. De recreatievaart op de Neder landse vaarwegen is deze zomer met 5,1 procent toegenomen. De groei wordt door Rijkswater staat verklaard uit de mooie zo mer en de groei van de recreatie- vaart met twee procent. Er wor den steeds meer en grotere bo ten verkocht, zo constateert Rijkswaterstaat. Het drukste punt in Nederland was de Krabbergatsluis in de dijk Enkhuizen-Lelystad (56.572 passages). De tweede plaats wordt ingenomen door de Oran jesluizen met 53.957 passages en op de derde plaats staat de Gre velingensluis met 50.384. van onze verslaggever MIDDELBURG - De sanering van het PZEM-terrein aan het Molenwater in Middelburg is vertraagd. Een woordvoerder van de provincie heeft dat dins dag desgevraagd bevestigd. De plannen van het Waterschap Walcheren om op het terrein een nieuw kantoor te bouwen komen daardoor in de knel. Het waterschap heeft met de Delta Nutsbedrijven en het ge meentebestuur van Middelburg overeenstemming bereikt over de aankoop van twee panden en een stuk grond. In beide con tracten is een clausulé opgeno men dat de koop niet doorgaat als het waterschap per 1 januari 1993 niet kan bouwen op de grond. De provincie ging er aanvanke lijk van uit dat het saneringson derzoek in oktober naar het Mi nisterie van Milieuhygiëne kon worden gestuurd. De minister zou dan uiterlijk 1 december be slissen of de schoonmaakopera- tie voor rekening van het Rijk komt. De schoonmaakoperatie kan dan in oktober 1992 begin nen en het waterschap zou in 1993 kunnen bouwen. Volgens de woordvoerder van de provin cie is het saneringsonderzoek vertraagd, omdat het ingehuur de bureau meer tijd nodig had om alle bodemmonsters te ana lyseren. De provincie verwacht dat het onderzoek eind dit jaar naar Den Haag kan worden gestuurd. Vol gens de procedure duurt het dan nog twee maanden voor de mi nister een beslissing neemt. Voor het waterschap komt de vertraging slecht uit, aldus graaf jkhr mr K. F. H. Scho „We hoeven voor 1 januari l i naar alle waarschijnlijk geen reactie van het minisi te verwachten en daar had we wel op gerekend, De alge ne vergadering kon dan in de cembervergadering een de: tief besluit nemen over koop." Het waterschap moet voor nuari 1992 aan de Delta Nuts f1 drijven en de gemeente Midi burg laten weten of de fe doorgaat. Het bestuur h twee mogelijkheden: van koop afzien, of onderhande met beide partijen om de mijn wat op te schuiven. Scho kiest voor het laatste. Als del ta Nutsbedrijven en de gemt te Middelburg niet bereid ziji koop over de vastgelegde data- heen te tillen, moeten alle ai D re opties voor nieuwbouw nieuw de revue passeren. MIDDELBURG - De Zeeui Sportraad wil, in samen* king met het Zeeuwse Kr een sport- en bewegingsacl teit organiseren voor cara tiënten op Zuid-Beveland. Gebleken is dat er onder cara tiënten behoefte bestaat i f* verantwoorde sportactiviteil n Hetdoel hiervan is de lichami n ke conditie op peil te houder te verbeteren. Bekeken word er voor dergelijke activitei een werkgroep kan worden 8 gericht die bestaat uit vrij* gers. foto Pieter Honhoff naam van Wissenkerke tijdens het carnaval. Alle bekende zusterverenigin gen uit de regio zijn op de gala avond present. Uit Kortgene zijn dat De Kwallen, uit Goes Arti, uit Kwadendamme De Pikpot- ters, uit Lewedorp De Kraaipik- kers en uit s'-Heerenhoek carna valsvereniging De Koenkelpot. Dë Koenkelpotters treden deze avond voor het eerst naar buiten met hun nieuwe Prins die op elf november is gekozen. Alle ver enigingen uit Wissenkerke zijn uitgenodigd om het jubileum mee te maken. De avond begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Stichting Welzijn Ouderen en de stuur groep Experiment Groepswo nen Schouwen-Duiveland hou den donderdag 28 november sa men een informatiemiddag in het infocentrum van de woning bouwvereniging Beter Wonen in Zierikzee. Vertoond wordt de film 'Een goe de start' van de vereniging Ne derlandse Woonbond. Tevens geeft de functionaris B. Pa- linckx van de Woonbond, naar aanleiding van de film, uitleg over het onderwerp'Woon- en Leefgemeenschappen van Ou deren'. Vervolgens kunnen vra gen worden gesteld aan een fo rum van deskundigen, onder lei ding van H. Kranendonk, voor zitter van de stuurgroep Schou wen-Duiveland. De informatiemiddag begint om 14.00 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. WISSENKERKE - De Stichting Welzijn voor Ouderen en het Bonden-Sozen Beraad Noord- Beveland houden vandaag (woensdag) een voorlichtings middag over de nieuwe ziekte kostenverzekering volgens het plan Simons. Een medewerker van het zieken fonds Midden- en Noord-Zee land geeft op deze bijeenkomst, die wordt gehouden in de recrea tieruimte van tehuis Vredestein in Wissenkerke, uitleg over de gevolgen die invoering van deze plannen kan hebben. De aan vang is om 14.30 uur. OPENBARE BEKENDMAKING Toepassing artikelen 19 en 19a van de Wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet Dhr. O. H. Schulte heeft een bouwplan ingediend dat voorziet in het bouwen van een berging op het perceel Saturnuslaan 10 te Kamperland, kada straal bekend gemeente Kamperland, sectie R, nummer 537. Het voorgestane bouwplan voldoet niet aan de uitgangspunten van het ter plaatse geldende be stemmingsplan 'Herziening Schotsman-Ruiter- plaat', maar is wel in overeenstemming met de door de gemeenteraad vastgestelde 2e totale her ziening van dit plan. Burgemeester en wethouders overwegen de daar voor vereiste vergunning dan ook te verlenen met toepassing van de artikelen 19 en 19a van de Wet op de ruimtelijke ordening en 50, lid 8 van de Wo ningwet. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het bouwplan, in gaande donderdag 14 november 1991, gedurende veertien dagen (derhalve van donderdag 14 no vember 1991 tot en met woensdag 27 november 1991voor een ieder ter inzage ter gemeente-secre tarie (afdeling algemene zaken), Voorstraat 31 te Wissenkerke. Eventuele bezwaren tegen het voorgestane bouw plan kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn schriftelijk worden kenbaar gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders van Wissenkerke, Voorstraat 31 te Wissenkerke. Wissenkerke, 13 november 1991. De burgemeester van Wissenkerke, P. Wisse. Donderdag 14 november a.§. van 14.00 tot 20,00 uur Keuze uit 1000 stuks! Absolute topkwaliteit; t/m maat 60 1 jaar schriftelijke garantie! Gratis vermaken Zaal: De Prins van Oranje Nieuwstraat 12/16 GOES centrum Tel. 01100-14107 's-Heer Hendrikskinderendijk 117, Goes NU OOK IN GOES AUTOSERVICE BESUYEN Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord en Zuid-Beveland; gelet op de artikelen 12 en eerste lid van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne; maakt bekend dat op 20 september 1991 een aanvraag is binnengekomen van N.V. Delta Nutsbedrijven te Middelburg, voor een ver gunning ingevolge de Wet verontreiniging opper vlaktewateren voor het lozen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen afkomstig van de bouw van het pompstation 'De Wranghe' aan de Daniël/Eeweg in Kapelle op oppervlakte water in beheer bij het waterschap; dat het voor nemens is de vergunning onder voorwaarden t verlenen. De aanvraag, de ontwerpvergunning en andere bijkomende stukken liggen met ingang van 13 no vember 1991 gedurende een maand ter inzage: - op het bureau bestuurszaken van het water schap Noord- en Zuid-Beveland, Nassaulaan 8 te Goes, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uui en van 13.00 uur tot 16.00 uur en na afspraak (tel 01100-41210) buiten de werkuren van 18.00 uur tot 21.00 uur. Desgewenst kan, met uitzonde ring van de avonduren, aldaar een mondelinge toelichting worden verkregen; - op de gemeentesecretarie van de gemeente Ka pelle, Kerkplein 1 te Kapelle, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16."" uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het bureau bestuurszaken van het waterschap. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (tel. 01100-41268) kunnen tot een week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden in gebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren tegen de bovengenoem de aanvraag dan wel de opgestelde ontwerp-be- schikking kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons bestuur worden ingebracht en dienen te worden gezonden aan het dagelijks be stuur van het waterschap. Degene die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend tt maken, Goes, 13 november 1991 Het dagelijks bestuur voornoemd, ir. P. J. Gruijters, dijkgraaf, mr. drs. J. A. de Visser, griffier,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 24