Vlagic' Johnson seropositief an van der Weijde trimmer pur sang Besmetting van Johnson is regelrechte tragedie Portugal voert verjonging door Corn Boys kansloos in zaalvoetbalduel Kansloze nederlaag voor volleyballers ■n m\erikaanse basketbalvedette zet noodgedwongen punt achter loopbaan Koploper zaalvoetbal naar winst in derby - sport op tv mm IVOOD (ANP) - Earvin Johnson heeft donder- ujn basketbal-carrière lijd. De guard van de Los s Lakers zei op een pers ende besmet te zijn met elii f-virus, dat Aids kan ver en. Op medisch advies bij met onmiddellijke in- ien punt achter zijn loop- ezet. n besmet met het HIV -vi- ei Johnson in The Forum 2IÖ iewood. de speelzaal van Angeles Lakers. „Ik heb [ids. Dat wil ik er direct bij i, Mijn vrouw is negatief, even gaat verder. Basket- ijft belangrijk voor mij. Ik Ispel missen, maar blijf in idere functie betrokken bij i ers." on (32) vernam woensdag dei iseropositief was. Hij had reide testen ondergaan het afsluiten van een le- erzekering. Daarbij werd metting ontdekt. De spel ler voelde zich de laatste >/fct „et lekker. Hij had niet 1'arii gespeeld sinds de McDo- Open in Parijs. In de laat- fenwedstrijd voor de co- i in Salt Lake City ont- door een mysterieuze aanval ilde me zwak, verloor ge was constant vermoeid, .aan een griep-aanval", zei in. Hij ontbrak in de eer ie competitiewedstrijden. hervatte hij de trai- Tegen de Clippers deed hij lan de warming-up en zat bank. Woensdag kwam er brupt einde aan zijn fantas- eloopbaan. iiurlijk was het een schok", desgevraagd toe. „Ik had jvoel met mijn rug tegen de te staan." De basketballer laief te zijn geweest. „Het dijk 5-10 Schijnd.3 5-10 Tem. 1 5-3 5- 5 S Vught 1 5- 1 Gel. 2 5-5 Papendr. 2 5- 1 deklas landelijk afdeling 19 Backh. 1 5-5 ien3 .5- 7 BCO/Bali 5 5-5 tle'57 3 5- 7 Zwaluw. 3 5-4 ri 1 5-5 Veste 2 5- 1 eklas landelijk afdeling 20 5-10 Avanti2 5- 5 5- 8 Zwaluw. 2 5-2 le'57 4 5- 8 Tern 2 5-0 Bali 4 5-7 Sj. Bres. 1 5-0 sketbalstanden klas 5- 5 kan iedereen overkomen. Maar niemand denkt dat het hem zal overkomen. Zo dacht ik er ook over. Dat kan mij, Magie John son, toch niet gebeuren. Ik dacht onsterfelijk te zijn. Het is toch gebeurd. En ik zal ermee moeten leren leven," Johnson zal in de toekomst op treden als woordvoerder voor de mensen die door het HIV-virus besmet zijn. „Er bestaat zoveel onwetendheid over het virus. Dat alleen homo's het kunnen krijgen en dat soort dingen. Ie dereen denkt onmiddellijk datje Aids hebt. Ik wil met nadruk zeggen dat dat niet het geval is. Ik ben gezond, voel me goed en ga een normaal leven leiden. Ik zal niet meer spelen, maar wel veel wedstrijden bezoeken. Wat ik vooral zal missen, is de kame raadschap." Geschokt Johnson had zijn oude makkers telefonisch ingelicht over zijn vertrek. Zoals Larry Bird, Ka- reem Abdul Jabbar, zijn vroege re coach Pat Riley, thans bij de New York Knicks, en NBA-com missioner David Stern. „Ieder een was geschokt, niemand wil de het geloven", zei Johnson op de persconferentie. „Ik wilde het aanvankelijk ook niet geloven. Wie wel?" Bang voor de toe komst is de speler niet. „Het HIV-virus kan Aids veroorza ken. Binnen een jaar of over vijf tien jaar, dat weet niemand. Ik blijf positief denken. Zoals ik in het veld ook altijd positief bleef." Earvin Johnson werd in 1979 basketbalprof. Op dezelfde dag als Larry Bird. Hij kwam van de Michigan State University en werd aangetrokken door de Los Angeles Lakers. In Californië kreeg hij nummer 32 en dat num mer werd legendarisch. Hij speelde twaalf seizoenen in de NBA, de Amerikaanse profcom petitie. Werd de onbetwistbare leider van de Lakers binnen en buiten het veld. Leidde zijn ploeg naar vijf NBA-kampioen- schappen, werd drie keer (1987, '89 en '90) uitgeroepen tot MVP (waardevolste speler) van het seizoen. Met bijna 10.000 assists en 1700 intercepties leidt hij deze klasse menten aller tijden. In alle overi ge klassementen behoort hij tot de top vijf. Hij had zich beschik baar gesteld voor de Amerikaan se ploeg die aan de Olympische Spelen van Barcelona zal deel nemen. De bijnaam 'Magie' ver wierf hij door zijn magische spel, zijn magistrale assists, zijn cha rismatische uitstraling, zijn oog verblindende glimlach. Liefdadigheid De multi-miljonair vergat nooit zijn eigen komaf en deed veel aan liefdadigheid. In de zomer organiseerde hij jaarlijks een kamp en een soort All Star wed strijd waarvan de opbrengst naar een goed doel ging. In de loop der jaren bracht hij op deze manier zo'n tien miljoen gulden bijeen. Hij'was het idool voor de kinderen. Met Larry Bird, Michael Jordan en commissioner Stern was hij de architect van de enorme groei en bloei van de NBA. Het Ameri kaanse profbasketbal is de best verkochte sport in de wereld. Al leen in de Verenigde Staten wer den er televisiecontracten afge sloten ter waarde van 8 miljard gulden. Daarnaast worden de hoogtepunten verkocht aan 250 afnemers in de wereld. „Ik zal het dagelijkse ritueel missen", zei Johnson met wee moed in zijn moed. „Om vijf uur in de kleedkamer, om zes uur een kort praatje met de pers. De warming-up, de teamvoorstel ling. Het was een deel van mij. Ik genoot ervan. Zoals ik genoot van elke wedstrijd. Basketbal is mijn leven. Ook nu ik niet meer zal spelen, blijft het mijn leven." Niet ziek De spelverdeler verliet na een kwartier de perszaal Met zijn vrouw, zijn jeugdliefde met wie 1 hij in september in het huwelijk trad, met Kareem Abdul Jabbar en Stern. Voor de medische vra gen was Dr. Mellmann, de club arts beschikbaar. Hij had John son geadviseerd te stoppen met basketbal. „Laat ik voorop stel len dat Johnson niet ziek is", zei hij. „Hij krijgt medicijnen tegen het virus. Hij moet stoppen om dat basketbal een loodzware sport is. Het is een uitputtings slag op regelmatige basis. Dat is te zwaar voor hem, onder deze condities. Het tast de immuni teit aan." „Ik was altijd van plan na mijn pensioen als basketballer een normaal leven te gaan leiden", zei Johnson. „Dat plan is nood gedwongen vervroegd. Dit leven wordt een uitdaging voor mij. Ik ben van plan nog heel lang te le ven. Jullie zijn nog niet van mij af." Earvin 'Magie' Johnson in het shirt van Los Angeles Lakers. De Amerikaanse vedette is besmet met het HIV-virus en heeft zijn imposante loopbaan op medisch advies beëindigd, foto AFP INGLEWOOD (Rtr) - De verklaring van éen van Amerika's beroemdste basketballers Ear vin „Magie" Johnson, dat hij stopt met de sport omdat hij besmet is geraakt met het HIV-virus, heeft verslagenheid veroorzaakt. „Een regelrechte tragedie", omschreef zijn col lega Kevin McHale van de Boston Celtics het. „Hij was niet alleen een uiterst getalenteerd speler, maar ook een groot ambassadeur voor het basketbal en voor vele andere zaken." David Stern, commissioner van de NBA: „Mijn gedachten gaan in de eerste plaats uit naar Earvin en zijn vrouw. „Niemand heeft meer bij gedragen aan het succes van het Amerikaanse profbasketbal dan hij. Samen met Larry Bird heeft hij het spel een nieuwe dimensie gegeven. Zo zal hij in mijn herinnering voortleven. Ik kan alleen maar hopen dat het goed met hem zal gaan." Zijn coach bij Michigan State Jud Heathcote: „Ik heb alarische karakter. Ik denk dat we vol doende bestuurskracht hebben om onze eigen problemen op te lossen", aldus Van Sabben. pellenaar morgen in 61 kilometer lange Schipholloop onze verslaggever Gommeren 'ELLE - Jan van der Weijde (apelle is het toonbeeld van mvse nuchterheid. De 46-ja- Irimmer heeft inmiddels 24 athons gelopen, ontelbaar halve marathons, maar bo- juni dit jaar de 100 kilo- er van Torhout (Belgie). gen (zondag) start Van der jde in de 61 kilometer lange ipholloop. Hij moet haast een beetje gek zijn om der- jke afstanden te hollen. Wat eren daarvan vinden, kan niks schelen. Misschien wil nog wel verder dan die 100 mieter. i, mijn huisarts zegt, dat ik ben. Maar pas geleden mik hem tegen. Hardlopend Van der Weijde is natuurlijk al lang geen bezienswaardigheid meer. Ultralopers, want zo mag hij zich wel noemen, zijn er ge noeg te vinden. Zo starten mor gen in Amsterdam 160 deelne mers, terwijl ook in Torhout lo pers uit verschillende Europese landen van de partij waren. Dat betekent niet, dat het ultralopen binnen de nationale atletieku- nie en de internationale organi saties geaccepteerd is. Zij geven althans geen medewerking aan dit soort evenementen. Geen club Van der Weijde kan er niet mee zitten. De Kapellenaar is niet ie mand die zich snel ergens over zal opwinden. Wat atletiekbon- den doen of nalaten is hem om het even. Van der Weijde is dan ook geen lid van een atletiek- club. „AV'56 heeft een paai- keer bij me geïnformeerd of ik inte resse had om lid te worden. Maar daar heb ik geen zin in. Ik wil die binding niet, die verplichtin gen." Temeer, omdat hij al 35 jaar lang het slagwerk hanteert in het plaatselijk muziekkorps, vroeger voor Ons Genoegen, te genwoordig voor Jonge Kracht. Voor Van der Weijde is de SV Aloy uit het Zeeuws-Vlaamse Graauw „het Mekka" voor zijn sport. Waar zouden de trimmers in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn. vindt Van der Weijden, zonder het reizende circus van Remy Mangus, organisator van talloze trimlopen in het zuidelijk deel van Zeeland. Van der Weijden is dan ook in al les een trimmer. „Ik ga niet weg op een tijd, maar om heel aan te komen. Daarom kan ik ook meer dan twee marathons per jaar lo pen. Ik heb er als voorbereiding op Torhout drie kort achter el kaar gelopen. De langzaamste was Eindhoven, vorig jaar in de hitte: vier uur. Mijn snelste tijd is 3 uur 15, meestal zit ik rond de drie en een half uur. Maar nog maals, de tijd is niet belangrijk. Ik wil heel blijven. Geblesseerd ben ik nooit geweest in de tien jaar dat ik aan hardlopen doe. ik weet volgens mij heel goed, wat ik aan kan, hoe ver ik kan gaan." Rotterdam liep hij vier keer, de Herfstmarathon in Etten-Leur vijf keer, twee keer de niet meer bestaande Flandersmarathon (Beveren-Graauw), twee keer Eindhoven, twee keer Hilvaren- beek en verder de marathon van Utrecht, Apeldoorn (Midwinter), Tl I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I TTT" ffiRDAG 110.00 EURO: International mo- Port. HO,30 EURO: Eurolympics Al- <üiie' documentaire over de ge- Itdenis van de Olympische Win- 100 pelen H1.3Q EURO: Paardesport van- [Amsterdam 112.00 EURO: Benelux sportma- uie ;eefM3.00 EURO: Worstelen. 119.00 EURO: Saturday alive. 'Hl! afwisselend marathon van New t kunstrijden op de schaats (La- strofee vanuit Albertville), paar- Port (Jumping indoor Maas- )t). 5-13.30 Did 2: Sport in de VS. 5-18,00 BBC 1: Grandstand: met voetbal (voor- en nabeschouwin- I. Rugby, korfbal (Engeland-West Ssi. competitievoetbal en paar- inipr.nen. •9-15.35 Ned 1: Paardesport: Jum- stn 'Slndoor Maastricht. 11-16.00 Super: Sport. "-16.30 Sportnet: Tennis: Live in- 1-16.30 Super: The Great Offsho- *atersportmagazine. 10-18.05 Did 1: Sportschau-Tele- 110-19.00 Did 1: Sportschau: met 10-19.00 Ned 1: Sportpanorama 09-20.00 EURO: International mo- sport 51-20.05 BRT 1: Sport. JkOO.OO EURO: kunstrijden op de -ats (Lalique trofee) en indoor bonnen (3-daagse van Parijs), li- "1 55-21.10 BBC 2: Sport. 11-23.30 Did 2: Das aktuelle ^-Studio ^JI-22.50 Ned 3: Studio Sport "*"•00 BRT 1: Sport op Zater- 00.00-01.00 EURO: Boksen. ZONDAG 10.00-10.30 EURO: Eurofun. 10.30-11.30 EURO: Golf: Longiness Classic voor dames. 11.30-12.00 EURO: Track action: au to- en motormagazine. 12.00-12.45 Ned 2: Voetbal Plus. 12.00-13.00 EURO: Boksen 13.00-13.30 EURO: Supercross in Bar celona. 13.30-20.00 EURO: Sunday alive, met kunstrijden op schaats (Lalique tro fee). Supercross in Monte Carlo, In- door wielrennen (3-daagse van Pa rijs), live en paardesport (Jumping indoor Maastricht). 15.00-15.20 BRT 1: Tofsport: vrije- tijdssporten. 15.25-18.10 Did 2: Sport Extra. 16.00-16.30 Super: The Great Offsho re watersportmagazine 16.25-17.30 TV 5: Sports Loisirs. 16.45-17.35 RTL 4: Match. 18.05-19.05 BBC 2: Rugby Special 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-19.00 Ned 3: Studio Sport. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm 19.50-20.30 RTL 4: Match: voetbal (hoogtepunten uit de Italiaanse, Spaanse en Engelse competitie). 20.00-21.00 EURO: Free Climbing vanuit Frankfurt. 21.00-22.00 EURO: Badminton Open Duitse kampioenschappen. 22.00-23.00 EURO: Kunstrijden op de schaats: Lalique trofee. 22.05-22.25 Did 2: Sport am Sonntag, 22.30-22.55 BRT 1: Sport 22.35-. RTL Tennis toernooi in Oakland (alleen als Steffi Graf de Fi nale bereikt) 23.00-00.00 EURO: Wielrennen: 3- daagse van Parijs. Jan van der Weijde: „Ik ga niet weg op een tijd." foto Willem Mieras LISSABON (RTR) - Het voetbalelftal van Portugal is drastisch verjongd voor het EK-kwalificatieduel tegen Griekenland. Bondscoach Queiroz selecteerde voor de wedstrijd op 20 no vember in Lissabon zes spelers uit de ploeg die eerder wereld kampioen bij de junioren werd. De zes. overigens niet allen debuterend in de hoofdselectie, zijn Fernando Couto. Jorge Costa, Rui Bento, Emilio Peixe, Luis Fi- go en Joao Pinto II. De geroutineerde verdediger Veloso en Pa- checo behoren tot de afvallers. De groep van Queiroz bestaat uit twintig spelers. Portugal is na het verlies tegen Nederland, onlangs in Rotter dam, vrijwel uitgeschakeld voor plaatsing voor de eindronde. Voor Oranje is de wedstrijd in Lissabon van groot belang. Bij een overwinning van Portugal is Nederland vrijwel zeker geplaatst. De Europese titelstrijd wordt aan het einde van het seizoen in Zweden gespeeld. De selectie bestaat uit de volgende spelers: doel: Vitor Baia, Neno; verde- Jiging: Joao Pinto, Couto, Nogueira. Venancio. Jorge Costo, Rui Bento. L.eal; middenveld: Paneira. Peixe, Cruz, Figo, Rui Barros, Xavier, Seme- lo: aanvallers: Joao Pinto II. Brito. Futre en Cadete. van onze zaalvoetbalmedewerker HULST - Het Hulster zaalvoet balteam Het Bonte Hert bleef ook op de zesde speeldag van de hoofdklas zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen nog zon der puntverlies. De derby tegen De Kombuis werd in de sport hal Den Dullaert van Hulst met 7-4 in het voordeel van de koplo per beslist. Het Bonte Hert dwong door di recter spel meer kansen af dan zijn tegenstander in dit overi gens aantrekkelijke duel, Mar tin Voet scoorde voor rust een onvervalste hattrick. Ed van Bellen had tussendoor voor de gelijkmaker (1-1) gezorgd, maar halverwege liep Het Bonte Hert uit naar 3-1. In de tweede helft breidde Mar tin Fleurbaay de score uit naar 4-1, maar vlak daarop maakte Ed van Bellen zijn tweede treffer voor De Kombuis (4-2). Voet had blijkbaar goede benen, want hij bracht het verschil naar drie doelpunten (5-2). Steven Ocke- loen en Arno Zwegers voor Het Bonte Hert en aan de andere kant Davy van Overmeeren en Job Zwegers voor De Kombuis zorgden voor de 7-4-eindstand op het scorebord. Van de achtervolgers wist Chur chill Lions via een riante 7-2- winst tegen Koster Dey in het spoor van de leiders te blijven. Er vielen trouwens toch veel doelpunten. Zo verraste Heyn- drickx met een forse winst (7-1) tegen het overigens sterk debu terende Sporting '88. terwijl Broodje Ben met dezelfde cijfers (7-1Deto Jeans gemakkelijk op zij zette. Onderaan won Bleijen- bergh het vierpuntenduel tegen IZV met 7-5. Het betekende de eerste overwinning van de ploeg uit Hulst. Vervaet-EPC werd uit gesteld. Broodje Ben/De Ridder-Deto Jeans 7-1: De wedstrijd was bij de rust al gespeeld. Frits Meijer (3), Marco Bolleman. Bennie van Leeuwen en Jos van de Maas- schalkerweert (2) schoten raak voor de thuisclub, terwijl Leo Ze- gers de eer van Deto Jeans voor zijn rekening nam. Heyndrickx-Sporting '88 7-1: De thuisclub was voor rust sterk op dreef. Jan de Visser <4x) en Mark Leenknegt (3x> waren erg trefze ker. Bij Sporting kwam het eni ge doelpunt van de voet van Paul Tjan-Asem. IZV-Bleijenbergh 5-7: In dit be langrijke duel tussen twee staartploegen boekte Bleijen- bergh zijn eerste winst. De ploeg nam zelfs een 4-0-voorsprong, maar daarna moest men nog hard werken om de winst zien vast te houden. Jean Biesbroek (2). Patrick Mac Taggert (2), Evert Verwer, Carlo Blommaert en Peter Bouwman scoorden voor Bleijenbergh. terwijl de productie van IZV verzorgd werd door Harry Smies (2), John ny de Kort (2) en Mark van Troost. Koster Dèy/Transchemie-Chur- chill Lions 2-7: Tot aan de rust was het krachtsverschil (1-1) niet merkbaar, maar in de twee de helft sloeg Churchill Lions ge nadeloos toe. Serge Martinu had zelfs de Axelse ploeg op een 1-0 voorsprong gezet, maar Theo Schram bracht de partijen op gelijke (1-1) hoogte, Schram scoorde vervolgens nog eens twee keer, terwijl de overige doelpunten op naam kwamen van Michel van Craenenbroeck (2). Werner Corijn en Jos Diele- man. Rinus Scheele van Koster Dey scoorde na rust nog tegen. Eindstand derhalve: 2-7. De stand in de hoofdklas: 1 Het Bon te Hert 6-12 (31-10). 2 Churchill Lions 6-10 (40-15), 3 Broodje Ben/De Ridder 5-9 (27-10). 4 Sporting '88 6-9 (27-19), 5 Heyndrickx 5-6 (21-19). 6 De Kom buis 6-6 (31-25). 7 Koster Dey 6-6 (19- 20). 8 EPC 5-4 (16-25), 9 Vervaet 5-2 (14-24), 10 Deto Jeans 6-2 (13-32), 11 Bleijenbergh VaJo 6-2 (17-40). 12 IZV 6-0(21-38). CLINGE - In frituur Het Pleintje werd een kaarting gehouden. Et- waren 62 deelnemers. Uitslag bieden: 1 L. Smet. Clinge: 2 A Colaone. Axel, 3 L. van Goethem, Kloosterzande. Jokeren: 1 mevrouw De Bruijn. Kieldrecht. 2 mevrouw Rottier. Clinge: 3 mevrouw Colaone. Axel. Sittard (Grensland). Graauw, 's-Hertogenbosch (bestaat niet meer). Boedapest. New York, Barcelona en niet te vergeten Berlijn. In oktober 1989 was dat. Kort voor het vallen van De Muur. de toen nog bestaande scheidslijn tussen Oost- en West-Berlijn. Enorm aangegrepen heeft die er varing hem. Hij stond met veel andere deelnemers met zijn rug tegen De Muur. „We moesten de mensen aan de andere kant groeten. Zij groetten terug, maar hun geroep werd snel gesmoord. Dat kon je horen. Zij hadden die vrijheid niet. Ik kreeg er een brok van in mijn keel. Ze ston den een paar meter verderop en mochten niet deelnemen, ze mochten ons zelfs niet terug groeten." New York Naai- New York wil Van der Weij den nog eens terug. „Dat is zo'n fantastische marathon. Je weet niet wat je ziet als je door al die verschillende wijken loopt. In 1994 gaan we er waarschijnlijk naartoe met SV Aloy," Morgen wacht de uitdaging rond de Haarlemmermeer: de Schip holloop over 61 kilometer, naast de 100 kilometer van Winscho ten de enige wedstrijd voor ul tralopers in Nederland. Spier pijn zal Van der Weijden er niet van krijgen en zich kapot lopen zal hij ook niet. „Ik heb na een marathon altijd nog wat over. Dat had ik ook na Torhout. Ik ben weggegaan op een schema van 111/2 uur, ik finishte in 10 1/2 uur. Die laatste kilometer was fantastisch." „Natuurlijk krijg ik morgen moeilijke momenten. Dat heb ik ook altijd tijdens een marathon. In die zin zit ik niet anders in el kaar dan andere lopers. Maar ik kom meestal vrij snel over dat dode punt heen. En de volgende dag kan ik weer een stukje trai nen. Want last van stijfheid heb ik nooit." van onze zaalvoetbalmedewer- Tcêr SAS VAN GENT/TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Van der Gucht deden in het duel van de eerste klas C tegen Corn Boys aan prijs schieten. De koploper won dan ook met dubbele cij fers (10-2). Boudewijn Rietjens scoorde vier keer, terwijl Nelis de Visser, Gradus Dahmen en Piet de Visser elk twee treffers voor hun rekening namen. Rem- co Steyaert scoorde beide doel punten voor Corn Boys. Eén van de concurrenten. Het Bonte Hert 2, verloor met 3-1 te gen Lambert. Terneuzen, dat zelf niet in actie kwam, mag nu als de grootste concurrent wor den beschouwd voor de ongesla gen leiders. De Pooter en 't Polderken hiel den elkaar in evenwicht (2-2) en Ron 's Hair verloor weer al op 't nippertje (4-5). Dit keer was Broodje Ben 2 net iets sterker. Sporting van de Hemel won met 3-0 de Temeuzense derbv tegen EK YUGO. Het Bonte Hert 2-Lambert bouw- bedr. 1-3 (0-0) - Martin Voet voor Het Bonte Hert 2. Freddie van der Vee ken. Ludo de Bakker, Frans de Rooy voor Lambert. De Pooter-'t Polderken 2-2 - Ronnie de la Ruelle (2) voor 't Polderken Tom Meertens (strafschop). Tonnie Hendrikse voor De Pooter. Ron's Hair Fashion-Broodje Ben/De Ridder 2 4-5 - Eddie Breepoe! (2), Bert Knol. Mark Michielsen voor Ron's Hair Fashion. Arnold Plas (3), Werner Meijer. Fred Hoekstra voor Broodje Ben Sporting van de Hemel-EK YUGO 3-0 (2-0) - André Morcus, Cors Welle- man (2) voor Sporting van de Hemel. De stand in de eerste klas regio: 1 Van der Gucht 5-10 (36-14), 2 Terneu zen 5-8 (22-12), 3 Het Bonte Hert 2 6-8 (26-14). 4 Broodje Ben 2 6-7 (17-23). 5 Sporting van de Hemel 5-6 12-9), 6 't Polderken 6-6 (21-20). 7 Lambert bouwbedr. 5-4 17-20). 8 Corn Boys 6-4 (19-29). 9 De Pooter 5-3 (14-21). 10 Ron 's Hair Fashion 5-2 (20-28). 11 EK YU GO 6-2(11-24). Eerste klasse D Het Terneuzense zaalvoetbal team AZWZ deed goede zaken in de eerste klasse D van het zaal voetbal regio Zeeuwsch-Vlaan deren. In de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen kwam AZWZ na de 3-0 winst tegen DOW op gelij ke hoogte van koploper Maas Af bouw. Alle drie doelpunten van AZWZ werden gescoord door uitblinker Ed Jansen, waarvan de laatste treffer de schoon heidsprijs (een uitgekiende lob) verdiende. Koploper Maas Afbouw liet een punt (2-2) liggen tegen Le Feber, terwijl De Vlaanderen de op mars tegen Philippine voortzet te met een 5-1-overwinning. De derde teams van Broodje Ben en Het Bonte Hert stonden in Ter neuzen tegenover elkaar. De thuisclub won met 4-2. Het duel Witte-Boussen-De Bruin tegen Racing White werd verschoven naar een latere datum. L,e Feber-Maas Afbouw 2-2 (2-0) - Hans Zegers, Gino van Heeze voor Le Feber, Frans Scheele (2) voor Maas. Broodje Ben/De Ridder 3-Het Bonte Hert 3 4-2 (2-1) - August van de Bos sche. Ruud Lijzenaar (2), Jan van Nierop voor Broodje Ben. Ad van de Rijsse, Steven Ockeloen voor Het Bonte Hert. De Vlaanderen-Philippine 5-1 - Hans van de Boom (2). Capy van Kouteren (2). Arno van de Berge voor De Vlaan deren. Tonnie Goossens voor Philip pine. De stand in de eerste klas D: 1 Maas Afbouw 5-8 (21-10), 2 AZWZ 5-8 (19- 11). 3 De Vlaanderen 6-7 (23-16), 4 Dow 6-7 (13-12). 5 Cambrinus 5-6 (12- 13), 6 Racing White 4-5 (18-15). 7 Het Bonte Hert 3 5-5 (13-12), 8 Broodje Ben/De Ridder 3 6-5 (17-23), 9 Le Fe ber 6-3 15-24), 10 Philippine 5-2 (8-16), 11 Witte-Boussen-De Bruin 5-2 (16- 25). SEATTLE (ANP) - De prestaties van het Nederlandse mannen- volleybalteam in de Verenigde Staten gaan bergafwaarts. Na winst met 3-2 in de eerste ont moeting, verlies met 2-3 in de tweede, werd de derde van de vijf oefenwedstrijden in Seattle met 0-3 verloren. De setstanden: 11-15 13-15 5-15. Het feit wreekt zich dat bonds coach Harry Brokking met een kleine selectie op stap is gegaan. Zwerver. Benne en Teffer bleven thuis. In Amerika kreeg Ron Boudrie last van een voetblessu re en bleek Jan Held wegens een overbelasting in de knie alleen achterin het veld inzetbaar. Daarmee bleven in feite slechts zeven fitte spelers over. In de basis nam Van der Meulen de plaats in van Boudrie. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 11-11. Toen ondervonden de Nederlanders dat de Amerika nen met de ontdekking Dan Greenbaum op de spelverlers- plaats steeds sterker wordt; 11- 15. In de tweede set leidde Ne derland met 12-4. De wissel van spelverdeler: Arnold van Ree voor Avital Selinger bij 12-6 pak te verkeerd uit. Al na drie Ameri kaanse punten keerde Selinger terug, maar het ritme was weg. De Amerikanen liepen uit tot 12-13. waarna het uiteindelijk 13-15 werd. In de derde set bleef Selinger aan de kant en nam Van Ree met weinig succes zijn taak over; 5- 15. In deze fase van de strijd ble ven ook Klok en Koek beneden hun kunnen, zoals trouwens het hele team - op Selinger en Van der Horst na - matig presteerde. De laatste twee oefenwedstrij den vinden aan de Amerikaanse westkust plaats; in Sacramento en Berkeley. Seattle, oefenwedstrijd: Verenigde Staten - Nederland mannen (derde ontmoeting) 3-0(15-11 15-13 15-5). Japan: Wereldbekertoernooi volley bal vrouwen: Tokyo: voorronde groep A: Sovjetunie - Spanje 3-0 (15-1 15-10 15-2). Zuid-Korea - Peru 2-3 (2- 15 15-12 15-17 15-13 16-17) Sendai: Duitsland - China 0-3 (6-15 6- 15 10-15),.Cuba - Kenya 3-0 (15-3 15-5 15-2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 55