Magie' Johnson seropositief an van der Weijde trimmer pur sang Besmetting van Johnson is regelrechte tragedie Portugal voert verjonging door Zaalvoetbal afgelast wegens lekkend dak FIFA niet blij met overdekte stadions Kansloze nederlaag voor volleyballers sport 39 merikaanse basketbalvedette zet noodgedwongen punt achter loopbaan sport op tv Geen EC-finales in Belgie ZATERDAG 9 NOVEMBER 1991 sbw fW'OOD (ANP) - Earvin Johnson heeft donder en basketbal-carrière idigd. De guard van de Los les Lakers zei op een pers ende besmet te zijn met UV-virus, dat Aids kan ver- jken. Op medisch advies jliij met onmiddellijke in- {een punt achter zijn loop- I lgezet. Ken besmet met het HIV -vi- K zei Johnson in The Forum Rglewood. de speelzaal van 1 Angeles Lakers. „Ik heb Aids. Dat wil ik er direct bij en. Mijn vrouw is negatief, leven gaat verder. Basket- hhjft belangrijk voor mij. Ik iet spel missen, maar blijf in andere functie betrokken bij akers." ison (32) vernam woensdag hij seropositief was. Hij had breide testen ondergaan het afsluiten van een le- ■rzekering. Daarbij werd getting ontdekt. De spel ler voelde zich de laatste 'niet lekker. Hij had niet [gespeeld sinds de McDo- jsOpen in Parijs. In de laat- oefenwedstrijd voor de co- fitie in Salt Lake City ont- hij door een mysterieuze J. [iep-aanval voelde me zwak, verloor ge it, was constant vermoeid, it aan een griep-aanval", zei ison. Hij ontbrak in de eer- dne competitiewedstrijden, ndag hervatte hij de trai- Tegen de Clippers deed hij aan de warming-up en zat Cbank. Woensdag kwam er örupt einde aan zijn fantas ie loopbaan. tuurlijk was het een schok", [ii] desgevraagd toe. „Ik had gevoel met mijn rug tegen de te staan." De basketballer ïaief te zijn geweest. „Het sketbalstanden klas [lelijk 5-10 Schijnd. 3 5-5 5-10 Tern. 1 5- 3 5- 5 SVughtl 5- 1 SGel. 2 5-5 Papendr. 2 5-1 deklas landelijk afdeling 19 5- 7 Backh. 1 5-5 5- 7 BCO/Bali 5 5-5 ille'57 3 5- 7 Zwaluw. 3 5-4 Veste 2 5- 1 deklas landelijk afdeling 20 5-10 Avanti2 5- 5 5- 8 Zwaluw. 2 5-2 ille'57 4 5- 8 Tem. 2 5-0 DBali 4 5-7 Sj. Bres. 1 5- 0 kan iedereen overkomen. Maar niemand denkt dat het hem zal overkomen. Zo dacht ik er ook over. Dat kan mij, Magie John son, toch niet gebeuren. Ik dacht onsterfelijk te zijn. Het is toch gebeurd. En ik zal ermee moeten leren leven." Johnson zal in de toekomst op treden als woordvoerder voor de mensen die door het HIV-virus besmet zijn. „Er bestaat zoveel onwetendheid over het virus. Dat alleen homo's het kunnen krijgen en dat soort dingen. Ie dereen denkt onmiddellijk datje Aids hebt. Ik wil met nadruk zeggen dat dat niet het geval is. Ik ben gezond, voel me goed en ga een normaal leven leiden. Ik zal niet meer spelen, maar wel veel wedstrijden bezoeken. Wat ik vooral zal missen, is de kame raadschap." Geschokt Johnson had zijn oude makkers telefonisch ingelicht over zijn vertrek. Zoals Larry Bird, Ka- reem Abdul Jabbar, zijn vroege re coach Pat Riley, thans bij de New York Knicks, en NBA-com missioner David Stern. „Ieder een was geschokt, niemand wil de het geloven", zei Johnson op de persconferentie. „Ik wilde het aanvankelijk ook niet geloven. Wie wel?" Bang voor de toe komst is de speler niet. „Het HIV-virus kan Aids veroorza ken. Binnen een jaar of over vijf tien jaar, dat weet niemand. Ik blijf positief denken. Zoals ik in het veld ook altijd positief bleef." Earvin Johnson werd in 1979 basketbalprof. Op dezelfde dag als Larry Bird. Hij kwam van de Michigan State University en werd aangetrokken door de Los Angeles Lakers. In Californië kreeg hij nummer 32 en dat num mer werd legendarisch. Hij speelde twaalf seizoenen in de NBA, de Amerikaanse profcom petitie. Werd de onbetwistbare leider van de Lakers binnen en buiten het veld. Leidde zijn ploeg naar vijf NBA-kampioen- schappen, werd drie keer (1987, '89 en '90) uitgeroepen tot MVP (waardevolste speler) van het seizoen. Met bijna 10.000 assists en 1700 intercepties leidt hij deze klasse menten aller tijden. In alle overi ge klassementen behoort hij tot de top vijf. Hij had zich beschik baar gesteld voor de Amerikaan se ploeg die aan de Olympische Spelen van Barcelona zal deel nemen. De bijnaam 'Magie' ver wierf hij door zijn magische spel, zijn magistrale assists, zijn cha rismatische uitstraling, zijn oog verblindende glimlach. Liefdadigheid De multi-miljonair vergat nooit zijn eigen komaf en deed veel aan liefdadigheid. In de zomer organiseerde hij jaarlijks een kamp en een soort All Star wed strijd waarvan de opbrengst naar een goed doel ging. In de loop der jaren bracht hij op deze manier zo'n tien miljoen gulden bijeen. Hij was het idool voor de kinderen. Met Larry Bird, Michael Jordan en commissioner Stern was hij de architect van de enorme groei en bloei van de NBA. Het Ameri kaanse profbasketbal is de best verkochte sport in de wereld. Al leen in de Verenigde Staten wer den er televisiecontracten afge sloten ter waarde van 8 miljard gulden. Daarnaast worden de hoogtepunten verkocht aan 250 afnemers in de wereld. „Ik zal het dagelijkse ritueel missen", zei Johnson met wee moed in zijn moed. „Om vijf uur in de kleedkamer, om zes uur een kort praatje met de pers. De warming-up, de teamvoorstel ling. Het was een deel van mij. Ik genoot ervan. Zoals ik genoot van elke wedstrijd. Basketbal is mijn leven. Ook nu ik niet meer zal spelen, blijft het mijn leven." Niet ziek De spelverdeler verliet na een kwartier de perszaal Met zijn vrouw, zijn jeugdliefde met wie hij in september in het huwelijk trad, met Kareem Abdul Jabbar en Stern. Voor de medische vra gen was Dr. Mellmann, de club arts beschikbaar. Hij had John son geadviseerd te stoppen met basketbal. „Laat ik voorop stel len dat Johnson niet ziek is", zei hij. „Hij krijgt medicijnen tegen het virus. Hij moet stoppen om dat basketbal een loodzware sport is. Het is een uitputtings slag op regelmatige basis. Dat is te zwaar voor hem, onder deze condities. Het tast de immuni teit aan." „Ik was altijd van plan na mijn pensioen als basketballer een normaal leven te gaan leiden", zei Johnson. „Dat pl^an is nood gedwongen vervroegd. Dit leven wordt een uitdaging voor mij. Ik ben van plan nog heel lang te le ven. Jullie zijn nog niet van mij af." Earvin 'Magie' Johnson in het shirt van Los Angeles Lakers. De Amerikaanse vedette is besmet met het HIV-virus en heeft zijn imposante loopbaan op medisch advies beëindigd, foto AFP INGLEWOOD (Rtr) - De verklaring van één van Amerika's beroemdste basketballers Ear vin „Magie" Johnson, dat hij stopt met de sport omdat hij besmet is geraakt met het HIV-virus, heeft verslagenheid veroorzaakt. „Een regelrechte tragedie", omschreef zijn col lega Kevin McHale van de Boston Celtics het. „Hij was niet alleen een uiterst getalenteerd speler, maar ook een groot ambassadeur voor het basketbal en voor vele andere zaken." David Stem, commissioner van de NBA: „Mijn gedachten gaan in de eerste plaats uit naar Earvin en zijn vrouw. „Niemand heeft meer bij gedragen aan het succes van het Amerikaanse profbasketbal dan hij. Samen met Larry Bird heeft hij het spel een nieuwe dimensie gegeven. Zo zal hij in mijn herinnering voortleven. Ik kan alleen maar hopen dat het goed met hem zal gaan." Zijn coach bij Michigan State Jud Heathcote: „Ik heb alarische karakter. Ik denk dat we vol doende bestuurskracht hebben om onze eigen problemen op te lossen", aldus Van Sabben. pellenaar morgen in 61 kilometer lange Schipholloop onze verslaggever iGommeren 'ELLE - Jan van der Weijde Rapelle is het toonbeeld van s' uwse nuchterheid. De 46-ja- 'a) trimmer heeft inmiddels 24 ralhons gelopen, ontelbaar halve marathons, maar bo il in juni dit jaar de 100 kilo- Itr van Torhout (België). ;en (zondag) start Van der in de (il kilometer lange ipholloop. Hij moet haast een beetje gek zijn om der- |ke afstanden te hollen. Wat iren daarvan vinden, kan miks schelen. Misschien wil nog wel verder dan die 100 iffl ®eler- jlS ö,mijn huisarts zegt, dat ik ben. Maar pas geleden gli unikhem tegen. Hardlopend Van der Weijde is natuurlijk al lang geen bezienswaardigheid meer. Ultralopers, want zo mag hij zich wel noemen, zijn er ge noeg te vinden. Zo starten mor gen in Amsterdam 160 deelne mers, terwijl ook in Torhout lo pers uit verschillende Europese landen van de partij waren. Dat betekent niet, dat het ultralopen binnen de nationale atletieku- nie en de internationale organi saties geaccepteerd is. Zij geven althans geen medewerking aan dit soort evenementen. Geen club Van der Weijde kan er niet mee zitten. De Kapellenaar is niet ie mand die zich snel ergens over zal opwinden. Wat atletiekbon- den doen of nalaten is hem om het even. Van der Weijde is dan ook geen lid van een atletiek- club. „AV'56 heeft een paar keer bij me geïnformeerd of ik inte resse had om lid te worden. Maar daar heb ik geen zin in. Ik wil die binding niet, die verplichtin gen." Temeer, omdat hij al 35 jaar lang het slagwerk hanteert in het plaatselijk muziekkorps, vroeger voor Ons Genoegen, te genwoordig voor Jonge Kracht. Voor Van der Weijde is de SV Aloy uit het Zeeuws-Vlaamse Graauw „het Mekka" voor zijn sport. Waar zouden de trimmers in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn, vindt Van der Weijden, zonder het reizende circus van Remy Mangus, organisator van talloze trimlopen in het zuideüjk deel van Zeeland. Van der Weijden is dan ook in al les een trimmer. „Ik ga niet weg op een tijd, maar om heel aan te komen. Daarom kan ik ook meer dan twee marathons per jaar lo pen. Ik heb er als voorbereiding op Torhout drie kort achter el kaar gelopen. De langzaamste was Eindhoven, vorig jaar in de hitte: vier uur. Mijn snelste tijd is 3 uur 15, meestal zit ik rond de drie en een half uur. Maar nog maals, de tijd is niet belangrijk. Ik wil heel blijven. Geblesseerd ben ik nooit geweest in de tien jaar dat ik aan hardlopen doe. ik weet volgens mij heel goed, wat ik aan kan, hoe ver ik kan gaan." Rotterdam liep hij vier keer, de Herfstmarathon in Etten-Leur vijf keer, twee keer de niet meer bestaande Flandersmarathon (Beveren-Graauw), twee keer Eindhoven, twee keer Hilvaren- beek en verder de marathon van Utrecht, Apeldoorn (Midwinter), 11 1 I I I I I I I I I I I I I I I I erdag 10.00 EURO: International mo- ort. •10.30 EURO: Eurolympics Al- iflle, documentaire over de ge- Klems van de Olympische Win- ulen. •11.30 EURO: Paardesport van- pjtèföam. L12.00 EURO: Benelux sportma- jt 43.00 EURO: Worstelen. 1-19.00 EURO: Saturday alive, ^wisselend marathon van New kunstrijden op de schaats (La- trofee vanuit Albertville). paar- (Jumping indoor Maas- •13.30 Did 2: Sport in de VS. 48.00 BBC 1: Grandstand: met 'oetbal (voor- en nabeschouwin- ■Rugby, korfbal (Engeland-West competitievoetbal en paar- n. (15.35 Ned 1: Paardesport: Jum- •ndoor Maastricht. 16.00 Super: Sport. 16.30 Sportnet: Tennis: Live in- 30 Super: The Great Offsho- rsportmagazine. 05 Did 1: Sportschau-Tele- 19.00 Did I: Sportschau: met desligavoetbal. 19.00 Ned 1: Sportpanorama "0 EURO: International mo- 05 BRT 1: Sport. 00 EURO: kunstnjden op de (Lalique trofee) en indoor en (3-daagse van Parijs), li- 10 BBC. 2: Sport. Did 2: Das aktuelle tudio. 50 Ned 3: Studio Sport 00 BRT 1: Sport op Zater- 00.00-01.00 EURO: Boksen. ZONDAG 10.00-10.30 EURO: Eurofun 10.30-11.30 EURO: Golf Longiness Classic voor dames. 11.30-12.00 EURO: Track action: au to- en motormagazine. 12.00-12.45 Ned 2: Voetbal Plus. 12.00-13.00 EURO: Boksen. 13.00-13.30 EURO: Supercross in Bar celona. 13.30-20.00 EURO: Sunday alive, met kunstrijden op schaats (Lalique tro fee). Supercross in Monte Carlo. In- door wielrennen (3-daagse van Pa rijs), live en paardesport (Jumping indoor Maastricht). 15.00-15.20 BRT 1: Tofsport: vrije- tijdssporten. 15.25-18.10 Did 2: Sport Extra. 16.00-16.30 Super: The Great Offsho re: watersportmagazine 16.25-17.30 TV 5: Sports Loisirs. 16.45-17.35 RTL 4: Match 18.05-19.05 BBC 2; Rugby Special 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-19.00 Ned 3: Studio Sport 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.30 RTL 4: Match: voetbal (hoogtepunten uit de Italiaanse, Spaanse en Engelse competitie) 20.00-21.00 EURO: Free Climbing vanuit Frankfurt 21.00-22.00 EURO: Badminton: Open Duitse kampioenschappen 22.00-23.00 EURO: Kunstrijden op de schaats. Lalique trofee. 22.05-22.25 Did 2: Sport am Sonntag 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.35-. RTL -: Tennis: toernooi in Oakland (alleen als Steffi Graf de fi nale bereikt). 23.00-00.00 EURO: Wielrennen: 3- daagse van Parijs. Jan van der Weijde: „Ik ga niet weg op een tijd." foto Willem Mieras Sittard (Grensland), Graauw, 's-Hertogenbosch (bestaat niet meer). Boedapest, New York, Barcelona en niet te vergeten Berlijn. In oktober 1989 was dat. Kort voor het vallen van De Muur, de toen nog bestaande scheidslijn tussen Oost- en West-Berlijn. Enorm aangegrepen heeft die er varing hem. Hij stond met veel andere deelnemers met zijn rug tegen De Muur. „We moesten de mensen aan de andere kant groeten. Zij groetten terug, maar hun geroep werd snel gesmoord. Dat kon je horen. Zij hadden die vrijheid niet. Ik kreeg er een brok van in mijn keel. Ze ston den een paar meter verderop en mochten niet deelnemen, ze mochten ons zelfs niet terug groeten." New York Naar New York wil Van der Weij den nog eens terug. „Dat is zo'n fantastische marathon. Je weet niet wat je ziet als je door al die verschillende wijken loopt. In 1994 gaan we er waarschijnlijk naartoe met SV Aloy." Morgen wacht de uitdaging rond de Haarlemmermeer: de Schip holloop over 61 kilometer, naast de 100 kilometer van Winscho ten de enige wedstrijd voor ul- tralopers in Nederland. Spier pijn zal Van der Weijden er niet van krijgen en zich kapot lopen zal hij ook niet. „Ik heb na een marathon altijd nog wat over. Dat had ik ook na Torhout. Ik ben weggegaan op een schema van 111/2 uur, ik finishte in 10 1/2 uur. Die laatste kilometer was fantastisch." „Natuurlijk krijg ik morgen moeilijke momenten. Dat heb ik ook altijd tijdens een marathon. In die zin zit ik niet anders in el kaar dan andere lopers. Maar ik kom meestal vrij snel over dat dode punt heen. En de volgende dag kan ik weer een stukje trai nen. Want last van stijfheid heb ik nooit." van onze zaalvoetbalmedewerker M1DDELBURG/GOES - In de hoofdklas zaalvoetbal regio Walcheren/Beveland moest in het Goese sportcentrum een wedstrijd worden afgelast. Het regende en het dak van de sport hal bleek niet waterdicht. Plas sen op de speelvloer veroor zaakten levensgevaarlijke si tuaties voor de spelers. Het was onverantwoord om te spelen. De wedstrijd Parbo-Middel- burg kon daardoor niet door gaan. Ook een wedstrijd van het rayon Goes haalde om die reden het einde niet. Eerder op de avond - het was toen nog droog - speelden Bie- zentrappers tegen Van Ruiten Fruit. De ploegen kwamen een puntendeling overeen (5-5). De wedstrijd Kloetinge tegen Pfaff/ Hemelaar/GVV. die nog later op de avond op het programma stond kon wel doorgaan. Jaap van Toledo, competitieleider van het Goese rayon, kon die partij in een andere zaal van het sportcentrum laten spelen. Daar was nog een uurtje beschikbaar omdat de beker-competitie vroeger was afgelopen dan ver wacht. Kloetinge won met 4-1. Kloetinge heeft door die over winning de leiding genomen in de hoofdklas. De overige teams hebben echter bijna allemaal een wedstrijd minder gespeeld dan de koploper. Biezentrappers - Van Ruiten Fruit 5-5: Patrick Paauwe open de de score voor Biezentrappers. Maar Van Ruiten Fruit kwam snel terug. Door twee treffers van Leon Hillebrand en één van Wim Houweling kwamen de Vlissingers aan de leiding, 3-1. Nog voor rust maakte Patrick Paauwe er 3-2 van. Richard van Ruiten schoot de fruitploeg naar 4-2. De keeper van de Vlissingers werd vervolgens voor vijf minu ten naar de strafbank gestuurd en de toegekende strafschop werd feilloos ingeschoten door René Paauwe, 3-4. Biezentrap pers profiteerde van de numerie ke meerderheid en René Paau we schoot nog tweemaal raak waardoor de ploeg uit Biezelinge op voorsprong kwam, 5-4. In de laatste minuten kwam Van Rui ten Fruit nog langszij toen Wim Houweling zijn tweede treffer plaatste. Kloetinge - Pfaff/Hemelaar/ GW 4-1: Kloetinge was net iets te sterk voor de ploeg van de naaimachinehandel. Aan het be gin van de tweede helft stond Kloetinge al met 2-0 voor door doelpunten van Diederick Hiensch en Stoffel Biesterbosch. Jeroen Korstanje bracht GW nog terug tot 2-1 maar dat bleek achteraf het enige doelpunt van de Goesenaren. Het werd ten slotte 4-1 voor Kloetinge nadat achtereenvolgens Biesterbosch en Ronald Bun raak schoten. De stand: 1 Kloetinge 8-11, 2 Wind hoek 7-10, 3 Jongepier Sport 7-10, 4 Van Ruiten Fruit 7-10, 5 Middelburg 7-10. 6 Parbo 7-9, 7 Koopcentrum Groenendijk 6-6,8 Schinkel Assuran tiën 7-6, 9 Feesthuis Goes 6-5. 10 Bie zentrappers 8-5, 11 Neptunes 6-2, 12 Pfafi/Hemelaar/GW 8-0. Het wed strijdprogramma voor woensdag 13 november, sporthal Baskensbnrg, LISSABON (RTR) - Het voetbalelftal van Portugal is drastisch verjongd voor het EK-kwalificatieduel tegen Griekenland. Bondscoach Queiroz selecteerde voor de wedstrijd op 20 no vember in Lissabon zes spelers uit de ploeg die eerder wereld kampioen bij de junioren werd. De zes, overigens niet allen debuterend in de hoofdselectie, zijn Fernando Couto, Jorge Costa, Rui Bento, Emilio Peixe, Luis Fi- go en Joao Pinto II. De geroutineerde verdediger Veloso en Pa- checo behoren tot de afvallers. De groep van Queiroz bestaat uit twintig spelers. Portugal is na het verlies tegen Nederland, onlangs in Rotter dam, vrijwel uitgeschakeld voor plaatsing voor de eindronde Voor Oranje is de wedstrijd in Lissabon van groot belang. Bij een overwinning van Portugal is Nederland vrijwel zeker geplaatst. De Europese titelstrijd wordt aan het einde van het seizoen in Zweden gespeeld. De selectie bestaat uit de volgende spelers: doel: VitorBaia. Neno. verde diging: Joao Pinto, Couto, Nogueira. Venancio, Jorge Costo, Rui Bento. _,eal; middenveld: Paneira, Peixe, Cruz, Figo. Rui Barros, Xavier. Seme- io; aanvallers: Joao Pinto II. Brito. Futre en Cadete. Vlissingen 20.20 uur Van Ruiten Fruit. - Parbo. 21.15 uur Jongepier Sport - Windhoek; sporthal Nassau- laati. Middelburg: 21.00 uur Middel burg - Koopcentrum Groenendijk. Middelburgse zaalvoetballers bekeren verder MIDDELBURG - John van El- burg was voor Maartense Ta pijt de held in het zaalvoetbal bekerduel tegen DRC '91. De doelman van het Middelburgse zaalvoetbalteam stopte na de 1-1-eindstand maar liefst alle drie strafschoppen van de Dordtse eerste-divisieclub. Om dat Chris Mouthaan voor Maar tense wel raak schoot, bekert de ploeg van Guus Duden verder. Hoewel de lage score anders doet vermoeden, was het duel in Middelburg beslist het aankij ken waard. Alleen beide doel mannen waren bijna niet te kloppen. Men moest tot diep in de tweede helft wachten tot aleer DRC op een 1-0-voor sprong kwam. De Zeeuwse lei der van de tweede divisie leek verslagen, maar vlak voor tijd forceerde Paul Bom de gelijkma ker (1-1). De strafschoppenserie viel met slechts een van de zes benutte strafschoppen in het voordeel van Maartense uit. Daardoor zitten de Middelbur gers voor de eerste keer bij de laatste zestien van Nederland. GENEVE (Reuter) - Belgie kan de toewijzing van een Europese bekerfinale (landskampioenen of bekerwinnaars) voorlopig vergeten. De Europese voetbal bond bracht dat bericht donder dag naar buiten als reactie op de uitspraak van het Belgisch hooggerechtshof. Dat bleef on langs bij het standpunt, dat UE- FA-official Hans Bangerter „wegens grove nalatigheid" mede verantwoordelijk was voor het Heysel-drama. De UEFA is van mening, dat de organisatie geen enkele blaam treft voor dergelijke ontsporin gen in het buitenland, behalve dat ze de wedstrijd daaraan heb ben toegewezen. Penningsmees- ter Jo van Marle liet vorige week al doorschemeren dat er discus sies op komst waren over het ge heel uitsluiten van wedstrijden onder UEFA-auspiciën in Bel gië. De UEFA wees voorlopig het Wembley-stadion in Londen aan voor de eindstrijd om de Europe se beker voor landskampioenen, die op 20 mei wordt betwist. Het Estadio da Luz van Benfica is de belangrijkste gegadigde voor de huisvesting van de EC-finale der bekerwinnaars. Deze voorstel len moeten volgende maand bij de vergadering in New York wor den bekrachtigd. LOS ANGELES (AFP) - De we reld voetbalbond FIFA is niet enthousiast over de Ameri kaanse plannen een deel van de wedstrijden bij het wereldkam pioenschap 1994 in overdekte stadions te laten plaatsvinden. Hermann Neuberger, vice-voor- zitter van de FIFA en lid van de ïnspectieploeg van de bond, stel de donderdag in Los Angeles dat overdekte accommodaties, zo als het Superdome in New Or leans moeilijk aanvaardbaar zijn. „Zo'n stadion, met een veld van kunstgras, schept ongelijke voorwaarden. Het is moeilijk voor landen die gewend zijn in de open lucht en op gras te spe len. De Duitse voorzitter van de or- ganisatiecomité's voor de laat ste WK-eindronden heeft een deel van de mogelijke stadions bezocht. Hij was in Washington, Atlanta, Miami, Tampa, Orlan do. New Orleans, Dallas, Kansas City, Los Angeles en Pasadena. Volgens Neuberger zijn in het Coliseum, het Olympisch Sta dion van Los Angeles en in de Rose Bowl van Pasadena, waar Jan Keizer de Olympische finale tussen Brazilië en Frankrijk floot, aanzienlijke aanpassingen nodig om te kunnen voldoen aan de voorwaarden, die de FIFA stelt. Volgens Walter Gagg, die het be zoek als technisch vertegen woordiger van de FIFA mee maakte, komen van de twaalf stadions die bekeken werden, slechts zeven in aanmerking tij dens het WK-toemooi te worden gebruikt. SEATTLE (ANP) - De prestaties van het Nederlandse mannen- volleybalteam in de Verenigde Staten gaan bergafwaarts. Na winst met 3-2 in de eerste ont moeting, verlies met 2-3 in de tweede, werd de derde van de vijf oefenwedstrijden in Seattle met 0-3 verloren. De setstanden: 11-15 13-15 5-15. Het feit wreekt zich dat bonds coach Harry Brokking met een kleine selectie op stap is gegaan. Zwerver, Benne en Teffer bleven thuis. In Amerika kreeg Ron Boudrie last van een voetblessu re en bleek Jan Held wegens een overbelasting in de knie alleen achterin het veld inzetbaar. Daarmee bleven in feite slechts zeven fitte spelers over. In de basis nam Van der Meulen de plaats in van Boudrie. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 11-11. Toen ondervonden de Nederlanders dat de Amerika nen met de ontdekking Dan Greenbaum op de spelverlers- plaats steeds sterker wordt: 11- 15. In de tweede set leidde Ne derland met 12-4. De wissel van spelverdeler: Arnold van Ree voor Avital Selinger bij 12-6 pak te verkeerd uit. Al na drie Ameri kaanse punten keerde Selinger terug, maar het ritme was weg. De Amerikanen liepen uit tot 12-13, waarna het uiteindelijk 13-15 werd. In de derde set bleef Selinger aan de kant en nam Van Ree met weinig succes zijn taak over; 5- 15. In deze fase van de strijd ble ven ook Klok en Koek beneden hun kunnen, zoals trouwens het hele team - op Selinger en Van der Horst na - matig presteerde. De laatste twee oefenwedstrij den vinden aan de Amerikaanse westkust plaats; in Sacramento en Berkeley. Seattle, oefenwedstrijd: Verenigde Staten - Nederland mannen (derde ontmoeting). 3-0 (15-11 15-13 15-5). Japan: Wereldbekertoernooi volley bal vrouwen: Tokyo: voorronde groep A: Sovjetunie - Spaqje 3-0 15-1 15-10 15-2), Zuid-Korea - Peru 2-3 (2- 15 15-12 15-17 15-13 16-17) Sendai: Duitsland - China 0-3 (6-15 6- 15 10-15), Cuba - Kenya 3-0 (15-3 15-5 15-2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 39