eyenoord blij met lottenham gaan heei goed samen Ajax gematigd optimistisch Jfan Poortvliet kondigt zijn vertrek aan Roda JC speelt met Den Haag Geen voetbal in afdeling Zeeland -i ill9* a. rp a a l i emus en uaumiiuuii ubleiding rekent op volle Kuip tegen Engelsen Tennis en badminton Loting Europa Cup uitslagen i i i i M rr Mariëlle Riddenkhoff jDEN/ROTTERDAM (GPD/ i|. Feyenoord speelt in de irtfinaie van het Europa- (oernooi voor bekerw in- 13; R tegen een oude bekende. jenève werd de Rotterdam- J lub gisteren gekoppeld aan Engelse Tottenham Hot- I. Feyenoords woordvoer- jn Genève, Fred Blanke- ir, gaat ervan uit dat De pin maart zal vollopen voor wedstrijd tegen Tottenham spur. Omdat de wedstrijden het voorjaar plaats vin- al technisch directeur u Jansen zich voorlopig nog in Londen oriënteren, enoord-trainer Wim Jansen 1 weinig van het huidige Tot- iam. „We zullen informatie urnen en volgend jaar een uduels bekijken", zei hij gis- n. „Het heeft geen zin om nu lEngeland te gaan kijken. In r; art kan Tottenham met een ander team spelen." voor Tottenham Hotspur de koppeling aan Feye- I 'een geschenk uit de he- Manager Peter Shreeves louter goede herinneringen de Rotterdammers te heb- „In 1983." aldus de coach de Londense club, „was ik rde baas bij Tottenham toen ?eyenoord in de tweede ron- 'aJvande UEFA Cup uitschakel- den. Ik wil niet opscheppen, maar toen stonden bij Feye- noord ene meneer Cruijff en ene meneer Gullit op het veld. Ik kan me niet voorstellen dat Feyenoord nu een sterker elftal heeft dan toen." Tottenham won in datzelfde sei zoen de UEFA-beker door in de finale Anderlecht te verslaan. Shreeves: „Het was een prachtig jaar. Die wedstrijden tegen Feyenoord zal ik trouwens niet gauw vergeten. Op White Hart Lane veegden we de vloer aan met Cruijff en zijn maatjes." Feyenoord heeft in Tottenham een oude bekende getroffen. Bei de clubs kwamen drie keer eer der tegen elkaar uit in een Euro pees bekertoernooi. In 1974 won nen de Rotterdammers, met de huidige technisch directeur Wim Jansen op het middenveld, de UEFA-Cup door in de finale Tottenham te verslaan. De eer ste wedstrijd in Engeland ein digde in 2-2. In de Kuip zegevier de Feyenoord met 2-0. Peter Shreeves nam dit jaar de technische leiding over van Ter ry Venables. De ex-coach van Queens Park Rangers en Barce lona is bij de Spurs directeur ge worden, nadat hij in de zomer maanden met een groep zaken vrienden het grootste deel van de aandelen had opgekocht. Peter Shreeves zal een van de komende weken zijn collega Bobby Robson bellen met het verzoek de verrichtingen van Feyenoord tot aan maart nauw lettend te volgen. „Ik zal hem vragen een mooi rapport op te stellen. Bobby is voor ons na tuurlijk een ideale spion. Hij heeft al een aantal keren tegen Feyenoord gespeeld met PSV en kent inmiddels ook de kracht van het Nederlandse voetbal." Paul Gascoigne is nog altijd speelgerechtigd voor Totten- ham. De middenvelder heeft een lucratief voor-contract bij Lazio Roma getekend, maar zijn over gang naar Italië hangt af van een medische keuring die hij vol gend jaar zomer moet onder gaan. Gascoigne is nog niet her steld van zijn zware knieblessu re, die hij opliep in de finale van het toernooi om de Engelse be ker tegen Nottingsham. Het ge kwetste gewricht zit nog in het gips. Gascoigne heeft de hoop op zijn aanwezigheid in de duels met Feyenoord niet opgegeven. „Ik richt me tijdens mijn revali datie op de maand maart", zei de international deze week in een Engelse krant. Wim Jansen gaat Tottenham pas in 1992 bekijken, foto ANP GENÈVE - In Genève is gisteren de loting verricht voor de diverse Europese bekertoernooien. De landskampioenen gaan verder in twee groepen en begin nen hun poule-wedstrijden op 27 november. Ook de heen wedstrijden in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi Istaan voor 27 november gepland. De kwartfinales in het toer nooi voor bekerwinnaars zijn op 4 en 18 maart 1992. iDe loting is als volgt: Beker voor landskampioenen, halve-finale- jroepen (hele competitie met speeldata 27 november, 11 december, 4 en 18 maart, 1 en 15 april): Groep 1: Rode Ster Belgrado (Joe), Ander- Hecht (Bel), Panathinaikos (Gri) en Sampdoria Genua (Ita). Groep 2: Sparta Praag (Tsj), Dinamo Kiev (Sov), Benfica (Por) en Bar celona (Spa). Programma eerste speeldag 27 november: Groep 1: Anderlecht - Pa nathinaikos..Sampdoria - Rode Ster Belgrado. Groep 2: Dinamo Kiev Benfica, Barcelona - Sparta Praag. Beker voor Bekerwinnaars, derde ronde (speeldata 4 en 18 maart 1992): Feyenoord (Ned) - Tottenham Hotspur (Eng), Werder Bremen (Dui) - Galatasaray (Tur), AS Roma (Ita) - Monaco (Fra), Atletico de Madrid (Spa) - Club Brugge (Bel). UEFA-beker, derde ronde (speeldata 27 november en 11 december): Osasuna Pamplona (Spa) - Ajax (Ned), BK '03 Kopenhagen (Den) - Trabzonspor (Tur), AA Gent (Bel) - Dinamo Moskou (Sov), HSV Ham burg (Dui) - Sigma Olomouc (Tsj), FC Tirol (Oos) - Liverpool (Eng), Steaua Bukarest (Roe) - Genua (Ita), AEK Athene (Gri) - Torino (Ita), Neuchatel Xamax (Zwi) - Real Madrid (Spa). Counterploeg Osasuna opponent Amsterdammers AMSTERDAM (GPD) - In het kamp van Ajax is gematigd op timistisch gereageerd op de koppeling van het lot aan Osa suna Pamplona. „Wij hadden het beter kunnen treffen, maar ook slechter," vindt Louis van Gaal. De technisch directeur van de Amsterdamse club zegt de Spaanse Europa-Cuptegen stander van zijn ploeg onvol doende te kennen om er een af gerond oordeel over te kunnen geven. „Wat ik er van weet, is dat het een ploeg is die vanuit de verdediging speelt en met counters de tegenstander pro beert te verrassen. Wij hebben het tegen dat soort ploegen al tijd moeilijk." Ajax speelt op 27 november eerst in Pamplona en hoopt voor de thuiswedstrijd veertien dagen later opnieuw in het Düsseldorfer Rheinstdion terecht te kunnen. Ronald Koeman bevestigt het summiere beeld dat Van Gaal van Osasuna schetst. „Osasuna speelt met vijf man achterin en voorin met twee snelle spitsen. Gezien de individuele klasse moet Ajax verder kunnen ko men, maar het zal een lastige klus worden," oordeelt de libero van Barcelona, morgen toevalli gerwijze gastheer van Osasuna. Tonnie Pronk, chef-scout van Ajax en trainer van het tweede elftal, zal als spion bij dat duel aanwezig zijn. Zeven dagen later speelt Osasuna een thuiswed strijd tegen Guus Hiddinks' Va lencia. Waarschijnlijk gaat as sistent-trainer Gerard van der Lem dan een kijkje nemen. Middenmoter Met Osasuna Pamplona treft Ajax een middenmoter uit de Spaanse competitie. De club uit het Noorden van Spanje neemt daarin momenteel de tiende plaats in. met acht punten uit evenzovele wedstrijden. Osasu na scoorde tot dusver zeven keer en kreeg tien doelpunten tegen. Vorig seizoen eindigden de toen verrassend sterk presterende Basken als vierde, achter kam pioen Barcelona, en de Madri- leense giganten Atletico en Real. In 38 duels verzamelden zij toen 45 punten. In het UEFA-cuptoemooi reken de Osasuna in de eerste ronde af met Slavia Sofia. Na een 1-0-ne- derlaag in Bulgarije, wonnen de Spanjaarden hun thuiswed strijd met 4-0. In de tweede ron de werd VfB Stuttgart een kopje kleiner gemaakt. De Duitsers waanden zich na de 0-0 in Pam plona al zeker van kwalificatie, maai- kwamen dinsdagavond in het eigen Necker-stadion van een koude kermis thuis: 2-3. Jan Urban (2x) en Miguel Angel Me rino namen de produktie van Osasuna voor hun rekening. Met de 29-jarige Poolse interna tional Jan Urban is één van de twee Oosteuropese spelers ge noemd die bij Osasuna op de loonlijst staan. De 26-jarige Joe goslaaf Predag Spasic is de an dere. Spasic, afkomstig van Par- tizan Belgrado, werd afgelopen zomer overgenomen van Real Madrid, waar hij was mislukt. Martin Dominguez is de enige speler van Osasuna die af en toe deel uit maakt van de Spaanse nationale selectie. Standbeeld Coach van Osasuna is Pedro Ma ria Zabalda, 47 jaar en geboren in Pamplona. Na de uitschake ling van VfB Stuttgart wordt Za balda door de fans van Osasuna op handen gedragen. Zij willen zelfs een standbeeld voor hem oprichten. outinier voelt zich overbodig bij VCV Zeeland nonze verslaggever co van den Velde v; NDHOVEN - Jan Poortviet aan het einde van het sei- nde VCV Zeeland verlaten. 35-jarige voetballer is con- ^Jactueel weliswaar verplicht ^anderhalf seizoen te spelen Vlissingen, maar ziet het niet ;a[ Iten nog langer uit te komen d[f Mreen club, waar zijn inbreng th niet langer op prijs wordt sleld. „Als het mogelijk is zal zelfs al op 1 januari vertrek- beweert Poortvliet, beslissing van Poortvliet om een punt achter te zetten, is ral ingegeven door een on- loud, dat hij eerder deze tek had met de technische staf o het bestuur. Poortvliet had u wielijk de wens uitgesproken - a het voetballen op een lager - tje te zetten en zich bezig te ian houden met de begeleiding jonge spelers. Poortvliet iludeerde zelf na de bijeen- iist dat dat voor hem niet mo- Jijk was, omdat zijn relatie "tde technische staf te wensen er laat. wrtvliet: „Ik heb nu vijftien edstrijden gespeeld en we heb- "vijf punten gehaald. Er wa ll wedstrijden bij dat het to- al niet ging met me. Die vijf unten hadden ze ook wel zon- erme gehaald. Ik wilde daarom i'Louis Verstraaten (trainer) etlanger een beroep op me zou ?n en vond dat ik meer waar- zou hebben als ik wat in de fileiding kon gaan doen. rtvliet kreeg echter te horen er alleen ruimte voor een sehnische functie zou zijn, wan- ^r hij al zijn voetbalactivitei- '8 zou staken en zich volledig [hter de technische staf zou tharen. „Dat zag ik niet zitten, er niet voldoende ver ouwen is tussen Verstraaten Hijzelf. Ik heb toen zelf ge lid: laten we hier nog maar 'on mee wachten." weedracht was angst, dat ik voor twee- facht zou zorgen wanneer ik in e groep zou blijven", weet ^rtvliet, die aangeeft dat die loos ook terecht is. „Het be- hiur en de technische staf ver- oten me dat ik de positie van f trainer ondermijnde en daar adden ze gelijk in. Ik heb de af- g |'°Pen maanden wat dingen tegen bestuursleden en 'olers. Die dingen had ik recht- uoeks tegen Verstraaten moe manier verandert er niets. Ik vind, dat nog niet alles is gepro beerd om een beter resultaat te halen." De oud-Arnemuidenaar is wel zo eerlijk om toe te geven dat de kritiek voor een groot deel is in gegeven door frustatie. Poort vliet haalde namelijk aan het einde van het vorige seizoen een kleine twintig nieuwe spelers binnen als technisch manager. Poortvliet trok vervolgens zelf de voetbalschoenen weer aan en verspeelde daardoor zijn be voegdheden als technisch ma nager. De middenvelder voelt zich nog steeds verantwoorde lijk voor de gang van zaken. „Ik voel me nu zo machteloos. Ik ben degene, die de spelers ge haald heeft en nu het zo slecht gaat kijkt iedereen naar mij. Maar ik kan er ook niets aan ver anderen, want ik heb helemaal niets meer te vertellen." „Misschien heb ik me wel teveel dingen op de hals gehaald aan het begin van het seizoen", trekt hij vervolgens het boetekleed aan. „Ik heb zelf de spelers aan getrokken en ook ben ik nog eens gaan voetballen. De druk op me is daardoor erg groot ge worden. Misschien wel te groot." Hoe ziet de toekomst er nu uit voor Jan Poortvliet bij de VCV Zeeland? De Eindhovenaar wees zelf een plaats in de techni sche staf af en het is nog maar de vraag of Poortvliet nog in actie zal komen voor de hoofdmacht. Poortvliet is weliswaar één van van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBURG - Mariëlle Rid- derikhoff maakt korte metten met het vooroordeel dat tennis en badminton twee niet te com bineren sporten zijn. Van jongs af aan heeft ze te horen gekre gen dat ze één van de twee spor ten moet laten vallen om hoge rop te komen. „Dan zeiden ze te gen me 'bij badminton sla je vanuit de pols en bij tennis van uit je arm'. Maar als ik tennis dan kijk ik wel uit om een bad- mintonslag te maken. Dat doet pijn, een tennisracket is veel zwaarder dan een badminton- racket. Ik zou binnen de kortste keren een tennisarm hebben", beseft de 19-jarige Mariëlle Rid- derikhoff, lid van tennisvereni ging MLTC en badmintonclub Avanti uit Middelburg. Wel heeft badminton haar abso lute voorkeur. Als er een bad minton- en tenniswedstrijd op dezelde dag staan gepland, dan kiest ze zondermeer voor bad minton. „Tennis gaat soms zo traag, badminton is een actieve sport, vol dynamiek. Bij MLTC speel ik ook geen competitie wedstrijden, wel bij Avanti", reageert Mariélle Ridderikhoff, die de kost verdient als chauf feur bij de landmacht. „Een spannend beroep. Ik ma noeuvreer met tien-tonners bij de transportgroep in Ossen- drecht. Het bevalt me daar zo goed dat ik nog voor twee jaar heb bijgetekend. Ik ga binnen kort voor anderhalve week op oefening naar Duitsland. Ik baal er wel van dat ik daardoor de badmintontopper tegen Drunen misloop. Maar heel vaak komen oefeningen niet voor. Elke avond rijd ik in mijn dieseltje naar huis. hier in Middelburg, 's Avonds is er op de kazerne toch weinig te beleven en op deze ma nier kan ik 's avonds bij Avanti trainen." Fanatiek Op 13-jarige leeftijd stond ze voor de keuze badminton öf ten nis intensief te gaan beoefenen. „Daartoe werd ik gedwongen, want als het aan mij had gelegen dan zou ik gewoon op dezelfde voet zijn doorgegaan Ik heb toen voor badminton gekozen en tennis doe ik er min of meer vrijblijvend bij. Hoewel", zegt ze Jan Poortvliet. Erw ortvliet wil liever niet ingaan 'details, maar wil wel kwijt dat efstraaten volgens hem niet in°eg haalt uit de spelers- oeP- „We kunnen elke week zeggen dat we niet genoeg ^liteiten hebben, maar op die KERKRADE (ANP) - Expedities van FC Den Haag naar Lim burg waren tot vrijdag deze competitie succesvol. Een zege bij Fortuna Sittard en een gelijkspel bij MW. Een derde van het puntentotaal werd door de ploeg van de vertrekkende Adriaan- se in het zuiden behaald. Roda JC droogde in een nat Kërkrade FC Den Haag af, 5-0. Het was de hoogste nederlaag van FC Den Haag dit seizoen. Voor Roda JC was het de hoogste overwinning, waardoor het negatief doelsaldo positief werd. Op de been blijven was al bijna onmogelijk in Gemeentelijk Sportpark Kaalheide, laat staan behoorlijk voetballen. De Lim burgers hadden als eerste in de gaten dat op het gladde veld met schoten van afstand de kans op succes het grootste was. Na een aantal mislukte pogingen slaagde Roda's beste man Boerebach in de 26ste minuut wel. Stam was kansloos, 1-0. Na de hervatting aarzelde de thuisclub niet zijn bedoelingen dui delijk te maken. Purvis schoot van schrik bijna in eigen doel en Stam behoedde, evenalsvoor de rust, bij inzetten van Boerebach en Haan FC Den Haag voor grotere achterstand. De Haagse doel man was desondanks de oorzaak van de beslissing. Hij liet twin tig minuten na rust een schot van Hofman glippen. Verhagen scoorde 2-0. Vlak daarvoor had Van Eijkeren verzuimd de gelij- maker te maken. Die klap kwam FC Den Haag niet meer te boven. De Nigeriaan Ajah bewees het gelijk van trainer Koster - hij wisselde Haan - door een minuut na zijn entree 3-0 te scoren. Hofman bekroonde een kwartier voor tijd zijn uitstekende wedstrijd na een solo met de vierde treffer. Arnold maakte het leed voor FC Den Haag en de vreugde voor Roda JC nog groter, 5-0. Roda JC - FC Den Haag 5-0 (1-0). 26. Boerebach 1-0, 65 Verhagen 2-0. 68. Ajah 3-0,76. Hofman 4-0,88. Arnold 5-0 Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 1000. Gele kaart: Edmund Vriesde en Van Oosten (beiden FC Den Haag) In de eerste divisie ging het duel tussen FC Zwolle en Cambuur Leeuwar den gisteravond niet door. ineens fel. „als ik aan een tennis toernooi meedoe, dan ben ik fa natiek en wil ik altijd winnen." Zowel met het tennisracket als met het badmintonracket kan de rechtshandige speelster rede lijk overweg. „Vroeger ben ik een paar keer Zeeuws jeugdkam pioene badminton geworden. In deze badmintoncompetitie, we staan in de vierde klas boven aan, win ik soms partijen, die ik ook met links winnend had kun nen afsluiten. Dan vraag ik me af: waarom train ik eigenlijk Jammer, denk ik dan, dat we niet in een hogere klas spelen." En twee jaar geleden stond Ma riëlle Ridderikhoff in de finale van het Zeeuwse tenniskam pioenschap in de C-l-klasse. „Ik ging toen helaas door mijn enkel en moest opgeven," Hoger niveau Ze is er niet van overtuigd dat ze een hoger niveau had kunnen bereiken als ze al haar aandacht aan een sport had gegeven. „Ik heb nu nog steeds heel veel ple zier in beide sporten. Heel veel tennissers, die vroeger veel geld hebben gestoken in dure tennis- lessen zijn er echt niet zo veel be ter op geworden. Die zijn eerder afgeknapt op het tennissen. Ik ben nooit overvoerd geweest met tennislessen." Volgens haar komt de wekelijk se tennistraining van Marjolein Cysouw haar badmintonspel zelfs ten goede. „Ik ben er krach tiger door gaan badmintonnen. Ik houd er van om diep te spelen, van de ene naar de andere ach terlijn en dan afmaken met een smash." Ze snapt eigenlijk niet dat er niet meer mensen deze twee rac keteporten tegelijkertijd beoefe nen. „Dat zal wel te maken heb ben met tijdgebrek, want ik zie juist veel overeenkomsten tus sen deze twee sporten. De smash van badminton lijkt op de servi ce van het tennis. Voor beide sporten heb je spelinzicht nodig. En heel soms verras ik mijn te genstandster bij het tennis met een soort 'backhand-badmin- tonslag'. Maar dat kan alleen als ik dicht bij het net sta. Ik wil nog heel lang deze twee sporten com- bineren. En wat badminton be treft. volgend seizoen probeer ik op de A-lijst te komen en dan wil ik Jacqueline van Esch onttro nen als Zeeuws kampioene bad minton." de 33 selectie-spelers, maar het is maar de vraag of trainer Louis Verstraaten nog gebruik zal ma ken van de diensten van de re bellerende speler. Beschikbaar Poortvliet: „Ik ben gewoon be schikbaar, zelfs voor het tweede elftal. Ik ben prof genoeg om me goed op te stellen. Ik ben nu ge blesseerd, maar ik zal binnen kort weer gaan trainen. Ik heb ook altijd alleen het belang van de VCV Zeeland willen verdedi gen. We vechten tenslotte alle maal voor dezelfde zaak." Toch heeft Poortvliet de conclu sie getrokken, dat hij aan het einde van dit seizoen vertrekt en, wanneer de mogelijkheid zich voordoet, misschien nog wel eerder. „Ik was aan het begin van dit seizoen mondeling over eengekomen met Ad Tax en Jan Dieleman twee jaar te blijven, maar wanneer het mogelijk is zal ik zeker weggaan. Ik heb nu nog niet rond gekeken naar een an dere club, maar aan het einde van het seizoen ben ik zeker ver trokken. Nee, het bestuur van VCV Zeeland zal me weinig in de weg leggen, denk ik, zeker als ik toch geen inbreng meer heb." „In februari wil ik mijn oefen- meester II gaan halen en een clubje gaan trainen en mis schien ook nog wat gaan voet ballen. Best mogelijk dat dat bij een club in Zeeland is. maar ze ker niet bij de VCV Zeeland." Pim Kraan VCV Zeeland-voorzitter Pim Kraan kan dat laatste alleen maar beamen „Het is duidelijk dat de handelwijze van Jan Poortvliet voor de technische staf moeilijk te verteren is. Als Jan de conclusie trekt dat hij volgend seizoen niet meer bij Zeeland speelt, lijkt me dat vrij logisch gezien zijn moelijke posi tie. Wij zullen ons hierover in tern gaan beraden" aldus Kraan, die het onzin vindt dat Poortvliet zich „machteloos" voelt. „Hij heeft daar zelf voor gekozen. Hij heeft spelers aange trokken als manager en koos er vervolgens zelf voor om zijn functie weer in te leveren om weer te gaan voetballen." Trainer Louis Verstraaten voel de zich nog niet geroepen om te reageren. Hij houdt zich liever bezig met de voorbereiding op het duel tegen Heracles, dat van avond in Almelo wordt gespeeld. Verstraaten kan geen beroep doen op de geschorste Huib Meerman. „Ook het mee spelen van Carlo van Tour en Adrie Bel- froid is onzeker", weet de ge plaagde trainer. „Zij zijn tijdens de training geblesseerd geraakt. Pas vandaag zal blijken of ze al dan niet inzetbaar zijn. Mariëlle Ridderikhoff: „Als ik tennis dan kijk ik wel uit om een badmintonslag te maken." foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De afdeling Zeeland van de KNVB heeft gis teren alle wedstrijden voor vandaag (zaterdag) afgelast. De overvloedige regenval van de laatste dagen is daar debet aan. Ook in de volgende afdelingen van de KNVB wordt vandaag niet gevoetbald: Arnhem, Dordrecht, Gelderland, Gouda, Noord-Brabant, Nijmegen, Rotterdam, Twente, Utrecht en Zwolle afgelast. i i i i i i i i i ttt Tennis Birmingham. Mannen, 1 miljoen gulden, tweede ronde: Agenor (Hai) - Cash (Ausi 4-6 6-4 6-2; kwartfinales: Raoux (Fra) - Nljssen (Ned) 6-7 7-5 6- 3, Reneberg (VSt/3) - Ferreira (ZAC5) 6-4 6-4, Champion (Fra/6) - Washing ton (VSt/4) 6-4 6-4. Kwartfinales: Chang (VSt/li - Agenor (Hai) 4-2 op gave Agenor. Moskou. Mannen, 660.000 gulden, kwartfinales: Gorriz (Spa» - Steeb (Dui) 2-6 6-2 7-6, Volkov (Sov/8) - Grabb (VSt) 7-6 4-6 6-3, Tsjerkasov (Sov/4) - Rosset (Zwi) 4-6 6-1 7-5, Hla- sek (Zwi/3) - Siemerink (Ned/5) 6-7 6-2 6-2. Sao Paulo. Mannen, 500.000 gulden, kwartfinales: Clavet (Frai - Motta (Brai 6-2 6-2, Marcelino (Bra) - Roig (Spa) 6-3 6-4. Oncins(Brai - Carbonell (Spa) 6-7 6-2 6-1. Nashville, vrouwen 300.000 gulden: tweede ronde: Medvedeva (Sov/7) - Porwik (Dui) 6-1 7-6, Whittington (VSt) - Allen (VSt) 7-5 2-6 6-4, Appel mans (Bel/4) - Cunninham (VSt) 6-4 6-3, Habsudova (Tsj) - Provis lAus) 6- 2 4-6 6-1. Oakland vrouwen: 700.000 gulden: tweede ronde: Pierce (Fra/8i - White (VSt) 6-3 6-3. Seles (Joe/1) - Javer (GBr) 6-2 6-0. McNeil (VSt/6) - Fen- dick (VSt) 6-4 7-6, Maleeva/Fragniere (Zwi/3) - Paz (Arg) 6-2 6-3. Waterpolo Voorronde Europa Cup, mannen, eerste wedstrijd: Stockholm. Landskampioen: Span- dau Berlin (Dui) - Polar Bears (Ned) 17-12 (4-3 5-4 4-0 4-5). SKK Stockholm (Zwei - THV Innsbruck (Oos) 20-9. Hannover. EC 2: AZC (Ned) - Macca- bi (Isr> 22-12 (4-1 6-4 6-5 6-21, Han nover (Dui) - Tourcoing (Fra) 18-7 (7-2 5-0 1-2 5-3). Voetbal Duitsland, zeventiende speeldag: Borussia Dortmund - Wattenscheid 09 1-1, FC Nümberg - MSV Duisburg Paardesport Maastricht. CS1. tweede dag: Inter nationaal jachtspringen: 1. Bost (Fra) Nicomea Bose 48,80 seconden. 2 Skelton <GBri AP Florida 49,95, 3. Philippaerts (Bel) Opt. Adora 52,71, 6. Raymakers (Ned) Opt. Rinnetou Z 57.42, 7. Van der Vleuten (ed) Callga- ry's T 58,80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 37