Verdeelde reacties op herindeling Flarden uit een loodsenleven Vlissinger zonder rijbewijs gaf zich uit voor zijn broer Scherpe kritiek VVD op beleid b en w van Hulst Politie sceptisch over niveau van raadscommissie Verhogen tarief kabel kan leiden tot abonnee verlies provincie ivte gemeenten instemmend, kleintjes zien niets in samenvoeging 11 entallen irs olie in loehaven Het Nederlandse zwemsprookje ZATERDAG 9 NOVEMBER 1991 linzeverslaggevers jlNGEN - Een gemeenle- berindeling, die door de nfracties van PvdA, VVD via de algemene be- wingen opnieuw de pro- is ingeslingerd, ontmoet (|de reacties. In de 'getrof- lieden' - de staten kijken ükkclijk eerst naar de Ka- El[l ione, Noord-Beveland en uwen-Duiveland - reage- egrote gemeenten instem- I De kleintjes zien niets in spelletje landjepikken. remgbare identiteiten en itematief van de gemeen- ipelijke regeling zijn de gehoorde argumenten, uitzondering vormt Noord- land. Daar zijn de geluiden gemeentebesturen van Re verslaggeefster JsiNGEN - Enkele tiental pers zware stookolie zijn norgen omstreeks half echt gekomen in het wa- I\an de Vlissingse Sloeha- K Dat gebeurde tijdens het laden van 500 ton stookolie |de binnen vaarttanker Gra- |öil Antwerpen) naar het, in iloehaven afgemeerde, Chi- j vrachtschip Su-Yu. Door foute berekening van de - iees', liep een van de bun- J inks over. De olie kwam de ontluchting op het dek tpvervolgens de haven in. schatting ging het om lig a veertig liter zware ilie. Volgens een woord der van de rijkspolitie te wa ls de hoeveelheid te gering ten schoonmaakactie te L Omdat het wel om ver- igvan het milieu ging, werd icier van justitie in Middel- ingeschakeld. Die deed de sein van het Chinese vracht- i een schikkingsvoorstel Ifnceeduizend gulden. Het be- iverd meteen betaald. De ;j (overigens ongeladen) is naar Breinen vertrok- Kortgene en Wissenkerke, die el kaar wat betreft het aantal inwo ners weinig ontlopen, overwe gend positief. Een verdergaande samenwer king lijkt burgemeester R. C. E. Barbé, van Terneuzen ontont- beerlijk in het licht van een Eu ropa zonder grenzen. Hij laat we ten ook niet vies te zijn van een gemeentelijke herindeling. „Als samenwerken niet voldoende blijkt, moeten we niet schromen naar verdergaande maatregelen te zoeken", vindt Barbé. Zijn collega J. M. H. M. van Rest in Sas van Gent is dat niet met hem eens. „We hebben al een goede bestuurlijke samenwer king. het samenvoegen van de gemeenten is nergens voor no dig. Bovendien moeten we reke ning houden met de identiteit in de verschillende kernen. De be volking verschilt hier enorm. Dat kun je niet op één hoop gooi en". Ook gemeentesecretaris J. P. van Sabben in Axel voelt niets voor een vrijage met Terneuzen. Hij ziet zelfs helemaal geen ver wantschap. „Axel is overwegend agrarisch en heeft weinig ge meen met de Kanaalzone. Daar horen wij helemaal niet bij". Zielsgelukkig Op Schouwen-Duiveland lijkt niemand voor een herindeling te porren. De gemeentebesturen zijn daar zielsgelukkig met de samenwerkingsverbanden die er op dit moment al zijn. Burge meester A. Vogelaar van Brui- nisse is bang dat de afstand bur ger-bestuur, die nu klein is, gro ter zal worden. Zijn collega H. Tees van Westerschouwen, ziet meer in een streekraad zoals die waarin zijn vroegere Groningse gemeente functioneerde. De al gemene tendens op het eiland is- Eerst onderzoeken hoe taken die het Rijk naar de gemeenten de centraliseert, in gemeenschap pelijke regelingen adequaat kunnen worden opgevangen. Lukt dat niet, dan kun je altijd nog herindelen. De Schouwse burgemeesters vinden dat de staten de discussie over andere samenwerkingsverbanden niet moeten blokkeren door een her indeling opnieuw aan de orde te stellen. Voorzitter Dek, brandweercommandant Broekhoven en burgemeester Steenkamp (vlnr) bij de ge schonken apparatuur. foto Camile Schelstraete De Noordbevelandse gemeen ten. van wie er geen bang hoeft te zijn dat de ene de ander op slokt, hebben het meest oren naar samenvoeging. Bij sommi ge bestuurders, bijvoorbeeld PvdA-raadslid A. C. G. Ouds hoorn. wordt de wil tot samen gaan ingegeven door angst voor expansiedrang op andere eilan den. „We moeten snel gaan pra ten met Kortgene, zegt Ouds- hoom in Wissenkerke. anders zouden Veere en Goes hun be langstelling weieens beloond kunnen zien". Burgemeester P. Wisse van Wissenkerke voelt zich wel prettig in de huidige si tuatie maai' ziet ook een aantal taken op de kleine gemeente af komen. „En dan houd ik toch mijn hart vast". Zijn Kortgeense collega houdt zich op de vlakte. Mevrouw E. J. Hoogendijk-van Duijn: „Op dit moment ligt het buiten onze competentie om hierover met een standpunt te komen". Burgemeester J. C. T. van der Doef van Vlissingen denkt daar wel anders over. Hij vindt dat de staten er goed aan doen om de gemeenten aan de op handen zijnde schaalvergroting te herin neren. „Maar de provincie moet de lokale besturen wel de tijd gunnen om zelf met voorstellen te komen over verdergaande sa menwerking", vond Van der Doef in zijn nieuwe functie van voorzitter van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VNG). van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Een fikse stijging van het aantal abonnees kan de Zeeuwse kabeltelevisiemaatschappij Zekatel uit de problemen helpen. Voorzitter ing A. M. Dek van de Raad van Commissarissen van de kabel maatschappij mikt in de eerste plaats op een dergelijke stijging; voor het optrekken van de tarieven is hij hui verig, want dat zou kunnen leiden tot 'ledenverlies'. Dek rekende het een gezelschap genodigden vrijdagoch tend in de raadzaal van het gemeentehuis van Hontenis- se voor; 10.000 extra abonnees leveren 2,4 miljoen gulden extra op. En dat kan Zekatel goed gebruiken. In het ge meentehuis in Kloosterzande vierde de kabelmaat schappij vrijdag de mijlpaal van de 100.000ste aanslui ting. Dek tijdens de feestelijke bijeenkomst, waar de champagne gul werd geschonken; „Maar voor het func tioneren van Zekatel is het nodig dat het aantal abon nees nog veel verder toeneemt. De basis voor die groei is gelegd en uiteindelijk hebben we straks 150.000 wonin gen van een aansluiting voorzien. Omgerekend kunnen we dus nog 50 procent groeien in abonnee-aantal." Ing Dek stelde zich hardop de vraag op welke manier Zekatel uit de problemen kan komen. Een eenmalige 'gift' van moedermaatschappij Deltanutsbedrijven zou de lucht al flink doen opklaren, maar belangrijk is ook de steun van de grote gemeenten. Want alleen met hun 'ja' is het, constateerde Dek nog maar eens, mogelijk ooit één tarief voor de hele provincie te bewerkstelligen. Schotel Die tarieven, gaf hij toe, zullen dan wel wat omhoog moe ten. Maar de stijging mag ook weer niet dusdanige vor men aannemen dat 'de klant' Zekatel de rug toekeert en simpelweg een schotel of zelfs weer een antenne op het dak zet. In ieder geval gaat Zekatel binnenkort weer met de grote Zeeuwse gemeenten praten om 'een solidariteitsgevoel' op te roepen. Want enkel met de steun van die gemeen ten kan uniformiteit in de tarieven voor de hele provin cie worden bewerkstelligd. De mijlpaal van 100.000 aansluitingen werd eind oktober bereikt, liet directeur ir P. Stoter vrijdagochtend weten. Eind 1992 is de hele provincie bekabeld. Meer dan 90 pro cent van de gezinnen kan dan worden bereikt. Hontenis- se, maar dat voor de statistiek, telt nu 1445 abonnees. Daar komen er eind dit jaar nogeens 500 bij. want in Lamswaarde, Terhole, Ossenisse en Walsoorden wordt nog aan 'de kabel' gewerkt. Brandweercommandant W. Broekhoven van de vrijwil lige brandweer van Hontenisse ontving, tijdens de bij eenkomst in de raadzaal, een gloednieuwe televisie en een videorecorder voor het instructielokaal van de brandweer. Het was overigens een cadeautje van de Ze- katel-leveranciers Philips en Teletronica bv. Broekho ven was er blij mee. Maar hij merkte wel droogjes op; „Nu is het wachten nog op dat instructielokaal..." Daarna werd het glas geheven. foto Ruben Oreel Helemaal gelukkig is auteur Sjouke Joustra niet met de titel die de uitgeverij aan zijn boek gaf. kndel van Vlissinger Sjouke Joustra «nonze verslaggeefster Qaudia Sondervan llfSSINGEN - De achtereb- Me bolletjesbeurt, stoepjes •"vuiltjes, het is allemaal ge iden koek voor de mannen tJn het loodswezen. Wat 'pa- betekent op de Wester- *helde voelt een landrot nog 'daan. Zeker na de opschud- door het patatje tussen ^British Esk en de Ipanema, fonderdagmorgen. En de aan- "tkkelijkheid van een boere- valt ook nog wel te '"""gronden. Maar bij kreten Is'een kofje achteruit' kan leek zich achter de oren ban krabben. het boekje 'Vertrouw ^it een zeelóods' wordt die Wieimtaal wat duidelijker, zij de verklarende woor- f%t achterin. De Vlis- rivierloods in ruste Joustra houdt vrijdag "November zijn eerste verha- ®oundel met die titel ten Aangespoord door zijn touwen familie begon hij drie geleden de notities van kwart eeuw beloodsen bij ^aar te zoeken en uit te ty pen. Het resultaat is een bun del van negen verhalen. Helemaal gelukkig is Joustra niet met de titel die de Baarn- se uitgeverij Hollandia voor de omslag koos. Zelf had hij 'Loodsdienst gestaakt' in ge dachten. „De titel zal heel wat losmaken bij de collega's", zucht hij. „Ik ben altijd een te genstander geweest van ani mositeit tussen rivier- en zee- loodsen. Er kwam een tijd ge leden al een collega naar me toe. een zeeloods. Hij zei: 'Dat had ik van jou niet verwacht'. Hij zal wel lezen hoe de zee- loodsen er in het boek afko men." Tijdgeest De tijd verspringt vaak in de verhalen De Tweede Wereld oorlog. de achttiende eeuw, de jaren zeventig en de jaren vijf tig lopen vrijelijk door elkaar. Het maakt het de lezer soms moeilijk om zich te plaatsen in de juiste tijdgeest. Wanneer Frans Naerebout ten tonele verschijnt is dat geen pro bleem. Maar loods Jacob Bos wijk, Joustra's eigelijke hoofd- figuur, duikt diverse malen op in een tijdbestek dat enkele decennia moet beslaan. De fi guren in de verhalen zijn geba seerd op bestaande loodsen die weliswaar al lange tijd dienst uit zijn. „Ik heb de na men veranderd, en enkele klei ne dingen. Zoals een pijp. Maar voor de collega's zal dui delijk zijn wie ik bedoel." Er is, sinds Joustra zestien jaar geleden het 'fio' (de lood- sen-vut) inging, wel wat veran derd. „De schepen, de rivier blijven hetzelfde. Maar toen duurde een dienst vijftien uur, uit en thuis. Tegenwoordig is dat negen uur. En de anker plaats bij Antwerpen is veran derd. Vroeger lagen daar zo veel schepen, daar was soms geen doorkomen aan." Maar de verhalen blijven actueel. In 'Een havenjobje' vertelt Jou stra over een bijna-botsing tussen een ongeladen Japanse autocarrier en een Italiaanse naftatanker. Bij de wisseling van zee- en ri- vierloods op de rede blijken de ankers van de Jap te krabben. De autocarrier dreigt tegen de naftatanker te drijven. „Eén van mijn laatste reizen." knikt Joustra. „Je weet als loods nauwelijks watje vervoert. De informatie die je kreeg vóór je aan boord werd gezet was vaak minimaal. Je vroeg eerst hoe hard 'ie liep. Dan wat de diepgang van het schip was." Variëteit Aan een tweede bundel denkt Joustra niet. Als oud-voorzit ter van de Heemkundige kring Walcheren publiceerde hij eer der in de Jan Vaderbundels en in het blad De Wete. „Ik heb er als eindopdracht voor de Zee vaartschool nog eens een op stel over zeemansverhalen ge schreven", grinnikt het Vlis singse oud-raadslid. „Mijn stelling was deze; op een schip leeft zo'n kleine gemeenschap, er kan nooit veel variëteit in die verhalen zitten. Daarom zijn nautische romans altijd gedoemd te mislukken." Vrijdag 15 november om 17.00 uur wordt in boekhandel Bik ker in Vlissingen het eerste ex emplaar van de bundel gepre senteerd aan burgemeester J. C. Th. van der Doef. De auteur is zaterdag 16 november tus sen 14.00 en 16.00 aanwezig om te signeren. van onze rechtbankmedewerk- ster MIDDELBURG - De 46-jarige Vlissinger R. P. stond donder dag voor de politierechter in Middelburg wegens rijden tij dens een ontzegging, zonder rij bewijs en zonder wa-verzeke- ring. Ook moest hij zich verant woorden voor het opgeven van een valse naam. P. kreeg vorig jaar juni een langdurige rijont zegging opgelegd omdat hij na drankgebruik achter het stuur was betrapt. Om toch te kunnen blijven rij den verzon hij een list. Hij had zijn auto gefinancierd op naam van zijn broer (die van niets wist) en had ook een post-identiteits- kaart met diens naam, maar met een foto van zichzelf. Dat mocht niet baten toen een Vlissingse politieman hem over, de Gort straat in Middelburg zag rijden. De agent wist precies wie hij voorhad en ook dat P. nooit een rijbewijs had bezeten. Een week later werd P, betrapt op de autosnelweg bij Goes. Bij die gelegenheid gaf hij zijn broers naam op aan de politie. Dat was nog geen reden om het rijden ta laten, want weer een week later zag de eerdergenoem de Vlissingse agent P. op de Roo- seveltlaan in zijn woonplaats toeren. De auto werd in beslag genomen en de financier ervan kreeg hem terug omdat er beta lingsachterstand was. P.'s vrien din kocht het voertuig van hem voor een zacht prijsje en P. bleef er evenzo vrolijk in rijden. Officier van justitie mr J. C. F. van Gelder eiste voor het rijden tijdens de ontzegging twee we ken gevangenisstraf en voor de overige misstappen duizend gul den boete en een half jaar ont- Thema-avonden borstvoeding VLISSINGEN - De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk begint deze maand met een cyclus van vier thema-avonden. De infor matie-avonden zijn bedoeld voor (aanstaande) moeders in Zeeland die meer willen weten over borstvoeding. De eerste bij eenkomst wordt woensdag 13 november van 20.00 tot 22.00 uur gehouden op het adres Plata- nenstraat 4 in Oost-Souburg. Het onderwerp van deze avond is: 'Borstvoeding, hoe werkt het en waarom is het zo belangrijk?" van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst kampt met achterstallig onder houd van onder meer straten en rioleringen, omdat b en w geen impopulaire maatregelen dur ven nemen. Mulst geeft meer geld uit aan onder meer kinder opvang, de huisvesting van mo torclub Red Wings en de speel-o-theek en de stichting Kreatieve Vorming. Hier wreekt zich het feit dat PvdA- wethouder P. Weemaes zowel fi nanciën als welzijn, cultuur en gemeenschapshuizen in porte feuille heeft. Daarnaast is Wee maes ook nog voorzitter van Kreatieve Vorming. „Het geeft een te voorspellen frictie als een wethouder zowel de portefeuille financiën be heert, als de uitgeefportefeuilles in de zachte sector. Dat is het zelfde als een vos op de kippen laten passen", schrijft de Hul ster VVD-fractie in haar algeme ne beschouwingen. Volgens de VVD trekt het colle ge 'een zware wissel op de toe komst' van de Reynaertstad door de problemen voor zich uit te schuiven. De liberalen voor zien dan nu ook al dat een vol gend college met de gebakken peren zal zitten over 2,5 jaar. Wethouder Weemaes heeft geen moeite om de verschillende pet ten die hij heeft uit elkaar te hou den. meldde hij vrijdagmiddag. Hij gaf toe dat Kreatieve Vor ming op het ogenblik behoorlijk goed bij kas zit. Maar Weemaes dankt dat aan een klein erfenisje dat de stich ting kreeg bij de fusie met het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming. „De inventaris die we toen in de schoot kregen geworpen, heeft onze financiële positie geen kwaad gedaan. Maar de WD moet niet net doen of wij bij Kreatieve Vorming al dat geld houden. We bekijken op het ogenblik samen met de ge meente wanneer we een bepaald bedrag zullen terugstorten." Dat levert Hulst geen extra mee vallers op, want in de begroting is al rekening gehouden met de teruggave, meldde Weemaes. De wethouder vindt de kritiek van de WD een 'beetje flauw'. „Sinds ik voorzitter van Kreatie ve Vorming ben. ben ik juist hard bezig om die club structuur te geven. Samen met de andere bestuursleden heb ik er de laat ste jaren juist voor gezorgd dat de Hulster gemeenschap geld werd bespaard. Tot nu toe heeft dan ook nooit iemand geklaagd dat ik belangen van de ene orga nisatie verkwansel om de ander te bevoordelen", stelde Wee maes. Overigens wacht hij rustig de begrotingsraad af. „Mocht de VVD deze besehuldi ging hard willen spelen dan zal ik een zeer degelijk weerwoord formuleren. De gemeente Hulst heeft nooit nadelen ondervon den van het feit dat ik financiën en een aantal welzijnszaken in mijn portefeuille heb. Hetzelfde geldt voor mijn voorzitterschap van Kreatieve Vorming En ik twijfel er ook niet aan of de meer derheid van de raad zal dat bea men. De VVD heeft vorig jaar bij de portefeuilleverdeling overi gens ook geen mond open ge daan". zei Weemaes. Hogeweg Twee wensen van de VVD - de ontsluiting van het industrieter rein aan de Hogeweg en de re constructie van de Wilhelmina- straat door Sint Jansteen - zijn overigens raadsbreed terug te vinden in de algemene beschou wingen. Een meerderheid van de partijen wil die zaken volgend jaar al aanpakken in plaats van in '95 (Hogeweg) en '93 (Wilhel- minastraat). De VVD is de enige die - nogmaals - oppert dat de onroerend-goedbelasting moet dalen nu er een rioolheffing komt. Daarnaast heeft de oppositie partij nog een uitgebreide ver langlijst met opvallende wensen als een forse bijdrage voor de VW (gedeeltelijk te financieren door parkeergelden 'waarvan het leewedeel wordt ontvangen van (koop)toeristen', stelt de WD) en bijdragen voor het op knappen van voetbalvelden in Graauw en Hulst. Bezuinigin gen moeten vooral uit de wel- zijnshoek komen. Zo is het onzin dat Hulst zelf nog geld inves teert in kinderopvang als er al een rijksregeling is, stelt VVD- fractievoorzitter W. Kayser. De overige fracties hebben hun beschouwingen allemaal een stuk rustiger getoonzet dan de VVD. Vooral de eenmansfracties zien, in tegenstelling tot bijvoor beeld de PvdA, niets in een ex tern onderzoek naar de reorgani satie van de ambtenarij. Het be nodigde kwart miljoen kan beter voor andere zaken worden ge bruikt, vinden de raadsleden J. van Dorsselaer en A. Brugge- man. SVEDEX DEUREN ALLES VOOR DE VAKMAN ONDER ÉÉN DAK Stanleyweg 2 De Poel II Goes (bij de Zeelandhallen) Geopend ma. t/m za. zegging. Ook vroeg zij P. nog een week voorwaardelijk van zijn vo rige vonnis te laten uitzitten om dat hij toen de alcohol-verkeers- cursus niet had afgemaakt. De politierechter besloot dat P. de vrijheidsstraf mag afdoen met zestig uur dienstverlening. Verzet C. G. (21) uit Vlissingen werd voor rijden onder invloed en ver zet tegen de politie bij verstek conform de eis veroordeeld tot 1200 gulden boete en een week voorwaardelijk. Hij trok de aandacht van de poli tie doordat hij op de Vlasmarkt in Middelburg 's nachts plotse ling stopte en zijn lichten doof de. toen hij een surveillancewa gen in het vizier kreeg. Hij wilde zijn papieren niet laten zien en zijn naam niet noemen. Zijn overbrenging naar het bureau ontaardde in een vechtpartij, waarbij de surveillanten assis tentie inriepen G. blies bij de ademanalyse 475 microgram, maar beweerde dat hij niets gedronken had en eiste een bloedproef. Die werd vol gens politierechter mr M. J M. Klarenbeek terecht geweigerd, omdat vaststond dat er alcohol in het spel was. Wildwest R. L. (22) uit Middelburg werd ju li vorig jaar op de Lelièndaalse- weg in zijn woonplaats na het ne geren van een stopteken en een wildwest-achtervolging aange houden. Hij reed honderd in de bebouwde kom, gebruikte het fietspad en kwam tegen een auto tot stilstand. L. had een slecht geweten omdat hij zonder rijbe wijs en zonder verzekering reed. Hij had daarvoor al vele veroor delingen achter de rug en dit maal hoorde hij zeven weken ge vangenis en een halfjaar ontzeg ging eisen. De politierechter be sloot dat L. niet hoeft te zitten maar in plaats daarvan veertig uur dienstverlening moet doen. Van onze verslaggever Jaques Cats MIDDELBURG - Er zijn twij fels over het niveau van de raadscommissie die gaat onder zoeken wat er fout kan zitten bij de Middelburgse gemeentepoli tie. Men had liever gezien dat meer mensen met kennis van de politie in de commissie waren opgenomen. Dat is duidelijke geworden tijdens twee bijeen komsten van het korps. De bij eenkomsten stonden onder lei ding van de dienstcommissie die de gelegenheid aangreep om nader zicht te krijgen op de ei gen positie. De met afgevaardigden van alle raadsfracties samengestelde commissie begint woensdag aan het onderzoek naar de gang van zaken bij de Middelburgse ge meentepolitie, Het onderzoek komt op gang naar aanleiding van een artikelenreeks in de PZC. Daarin werd gewag ge maakt van een algemene onvre de in het Middelburgse korps. Een deel van de kritiek richt zich op de korpsleiding die onvol doende sturing zou geven aan de lokale politie-organisatie. Ook kwam aan het licht dat er een opvallend aantal processen loopt van politiemensen die het niet eens zijn met het gevoerde bevorderingsbeleid. In de spe ciale raadscommissie hebben vertegenwoordigers uit alle raadsfracties zitting genomen. Het zijn: J. C. van Dijk-Sturm (VVD), J. E. van Raas (PvdA), J. Louwerse (CDA), R. Koper (D66), L. A. Kodde (SGP/RPF/ GPV) en J. Goetheer (Groen Links). Tijdens de eerste bijeen komst worden er werkafspraken gemaakt en zal een voorzitter worden gekozen. De dienstcommissie van de Mid delburgse politie heeft tijdens twee korpsbijeenkomsten twee maal haar misnoegen uitgespro ken over het uitlekken van inter ne informatie over het reilen en zeilen binnen het korps. Tot een echte discussie over wezenlijke vraagstukken kwam het niet. Op het verzoek aan de aanwezi ge politiemensen om met reac ties te komen werd nauwelijks gereageerd. „Bij ons bleef het voornamelijk ijzig stil", zo zei één van de politiemensen na af loop. Advertentie Aan de balie van het PZC-kan- toor in Vlissingen werd vrijdag een advertentie aangeboden waarin 'de medewerkers van de gemeentepolitie Middelburg' met verwijzing naar de PCZ-arti- kelen melden dat 'deze subjec tieve en tendensieuze berichtge ving vap anonieme personen ten onrechte afbreuk doet aan het korps'. De boodschap in de advertentie was niet ondertekend. Voorzit ter J. P de Feijter van de dienst commissie wilde vrijdag niet reageren op de vraag van wie het initiatief tot het plaatsen van de advertentie afkomstig is. Voor zitter J. Schouwenaar van de Al gemene Christelijke Politie Bond afdeling Middelburg bleek op de hoogte van de advertentie. Op de vraag of met de 'medewer kers' het gehele korps wordt be doeld, reageerde Schouwenaar met de opmerking: „Het stuk spreekt voor zich." Advertentie Betoverend gezond genieten in Domburg, net zo lang u wilt, óók in de weekends. Babelweg - 4357 BT Domburg Tel. (01188) 3230 Sauna, bowling, squash enz-enz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 11