Parkeerperikelen in Sirjansland Bogerdweg en Stoofweg in Dreischor moeten veiliger Raad Bruinisse sceptisch over volkstuindersclub Minder auto's in binnenstad door afsluiting Langeviele pas op kinderen Boete van 2000,- y na binnendringen woning ex-vriendin streek Van de bewoners mag het dorp flink wat groener worden Zevensprong brengt 2342 bijeen met actie 12 lezers schrijven VRIJDAG 8 NOVEMBER 1991 van onze verslaggeefster SIRJANSLAND - Sirjansland mag van de bewoners flink wat groener worden. En 't zou hen heel wal waard zijn als kerk gangers en cafébezoekers hun auto's niet in het centrum van het dorpje zouden zetten. Maai de eigen auto heeft, zo bleek Hengelwedstrijd - De hen gelsportvereniging 't Grondeltje uit Wemeldinge hield de laatste clubwedstrijd van het seizoen. Er werd gevist aan de Breedsen- dijk. De uitslag: 1 Anton de Vos, Wemeldinge, 1488 p.; 2 Sjaak de Jager, Kapel- Ie, 818 p.; 3 René de Jager, Ka- pelle. 728 p.; 4 René Zuiddijk jr., Wemeldinge, 660 p.; 5 Martin Oe- le, Kapelle, 592 p.; 6 Jan Tissing, Wemeldinge. 417 p.; 7 Erna Mol, Wemeldinge, 402 p.; Ernst Jan Tissing jr, Wemeldinge, 384 p.; 9 Rini Moelker, Wemeldinge, 297 p.; 10 Corné van Es. Wemeldin ge, 200 p. De bekeruitreiking over het jaarklassement vindt plaats tij dens de feestavond op zaterdag 16 november in café Kleine Stel le. donderdagavond tijdens een hoorzitting, althans een deel van de bevolking toch maar 't liefst voor de deur. Als er een ding duidelijk werd donderdagavond, dan was het wel dat niet alleen grote steden kampen met parkeerproblemen. Ook in het ruim 200 inwoners tel lende Sirjansland ergert een deel van de bewoners zich groen en geel aan de auto's van ande ren die voor de deur. voor de ga rage, of op het trottoir worden neergezet. De 'schuldigen' zijn mensen van buiten: mensen die niet in Sirjansland wonen, maar daar wel een pilsje pakken, en kerkgangers, die van ver buiten het dorp komen omdat in Sir jansland de enige kerk van de gereformeerde bond op het ei land staat. ,,'s Zondags kan ik mijn garage niet in of uit", constateerde een van de 35 aanwezigen. Een ander vond het erg lastig dat hij regel- Koor Exaudi - Het jubi leumconcert in de hervormde kerk in Westkapelle door het koor Exaudi wordt niet vandaag (vrijdag) gegeven, zoals abusie velijk was vermeld, maar vrijdag 15 november. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Door de Lan geviele autovrij te maken, komt er minder autoverkeer de Mid delburgse binnenstad in. De Dienst Gemeentewerken stelt dat in een rapport over metin gen die de dienst uitvoerde in de proefperiode (15 juli tot 14 okto ber) waarin de Langeviele daadwerkelijk was afgesloten. De dienst heeft het aantal auto's per etmaal gemeten. Gortstraat, Plein 1940, Zusterstraat, Volde- rijlaagte en natuurlijk de Lange viele zelf kregen honderden au to's per dag minder te verwer ken. De Vlasmarkt komt vijftig auto's per dag hoger uit. Het fietsverkeer in de Langevie le leverde volgens de dienst geen van onze verslaggever BRUINISSE - Burgemeester A. Vogelaar vroeg het de gemeen teraad van Bruinisse donder dagavond nadrukkelijk. „Maak privatisering van de volkstui nen op z'n minst bespreekbaar." Aanleiding voor die oproep was de unanieme opstelling van de fracties tégen het pleidooi van het college van b en w in de be- grotingsbrief om een vereni ging van Volkstuinders in Brui nisse op te richten, in verband met de komende opheffing van de tuingronden in het plan Rie- k us weel. De fracties onthielden zich ove rigens van verder commentaar. Want uit de woorden van de bur gemeester bleek tevens dat het Nieuwe leider zaalvoetbal regio Schouwen Z1ERIKZEE - Tijdens de laat ste speeldag in de zaalvoetbal competitie op Schouwen Duive- land heeft de ploeg van PTT de koppositie over genomen van De Beuze in de eerste klasse. In sporthal Onderdak in Zierikzee won de ploeg onder leiding van aanvoerder Kees Verkaart met ruime cijfers (7-1) van Restau rant De Beuze die hierdoor naar de tweede plaats zakte. De Beu ze miste een aantal spelers waaronder Erwin Theunisse en kon hierdoor haar leiderschap niet verdedigen. Toren Boys uit Zierikzee ging met 2-0 winst op Neffen d'Eule naar een derde plaats waardoor de kampioen van vorig jaar, Sporthuis Zierikzee, afzakte naar een vierde plaats. In de der de klas maakte de koploper Bij makelaardij geen enkele fout en won overtuigend van Deltan met 6-1. Knippe uit Burgh- Haamstede kreeg loon naai werken door Coen Honig 2 op een punten verdeling van 3-3 te houden. Uitslagen Woensdag 6 novmber FC Kerkwerve-Steiloore PJZ 1-3. Bijmakelaardij-Deltan 6-1 Toren Boys-NefTen d'Eule 2-0 Delta Cate ring-Garage Slager 11-2 Knippie- Coen Honig Optiek 2 3-3. PTT-Res- taurant De Beuze 7-1. Programma woensdag 13 november in sporthal Onderdak in Zierikzee: 19.00 De Roo'Veen-Droptiek Passa ge. 19 40 Sporthuis Zierikzee-Mevo. 20.20 De Steeg-Pinky Boys. 21.00 Bra- ber Gr. Voorz.-Vuur toren. 21.40 WIK-Sportsurf Jonker 22.20 Stella Boys 1-De Keien matig als hij uit zijn werk komt, zijn wagen een paar straten ver derop moet parkeren, omdat zijn plaats voor de deur bezet is. „Terwijl ik toch ook het recht heb mijn auto voor mijn huis te zetten." Om de problemen op te lossen, zouden er tientallen plaatsen bijmoeten. Daar voor zag het plan voor de omgeving van de Smidse, dat op de agenda stond, niet in, Het leek een van de sprekers maar het beste, dat de vreemden hun wagens wat verder uit het centrum zetten. Een bewoonster van de Dorps straat vond het erg jammer dat de burgemeester niet bij de hoorzitting was. Die had, zo zei ze, beloofd haar wens voor een woonerf met de raad te bespre ken. Alleen dan zou er een eind kunnen komen aan het 'racen' door haar straat en wellicht ook aan de cafbezoekers die in haar brievenbus plassen. Wethouder W. P. Stouten, die de vergade ring leidde, wist van niets. Voor mevrouw was de maat meer dan vol. Ze had reeds aangekondigd, dat als er niets gebeurt, zij een handtekeningenactie in het dorp zou opzetten. problemen op. Fietsers stappen af als de voetgangersdichtheid groter wordt. Naast deze positieve resultaten signaleert de dienst ook een pro bleem, en wel voor het bevoorra- dingsverkeer. De bocht Sint Jansstraat/Zusterstraat kan niet gemaakt worden door wa gens langer dan zes meter. Deze vrachtwagens waren daarom ge dwongen de Zusterstraat tegen de rijrichting in te verlaten ter wijl daar eigenlijk geen gelegen heid voor is. Conclusies staan niet in dit rap port. Het wachten is op de me ning van de winkeliers in de Lan geviele. Als die ook positief oor delen staat het licht op groen om de Langeviele permanent af te sluiten voor het autoverkeer. Niels Wolfert en Deborah Lobbezoo (beiden links) boden de cheque aan aan de heer C. Baak (rechts). foto Willem Mieras van onze verslaggever KRABBENDIJKE - De 135 leerlingen van basisschool De Ze vensprong in Krabbendijke hebben 2.342 gulden bij elkaar gelo pen voor de jeugdkankerbestrijding. Deborah Lobbezoo uit groep vier en Niels Wolfert uit groep één overhandigden don derdag een cheque aan consulent C. Baak van het Koningin Wil- helminafonds. Beide leerlingen waren die dag jarig; Debofah werd acht en Niels vijf. De school hield 30 oktober een sponsorwandeltocht rond Krabbendijke. Een initiatief van de oudercommissie, die elk jaar een ander goed doel bedenkt. niet de bedoeling van het college is om géén vervangende tuin grond beschikbaar te krijgen. „De tuinders moet eerste andere grond krijgen, dan kan er altijd nog over het oprichten van een vereniging gesproken worden", zo luidde de algemene redene ring van de raad. Behoudens wat- zorgelijke kant tekeningen van de fractie Alge meen Belang met betrekking tot de financiële situatie loodste het college de gemeentebegroting met uitzondering van één onder deeltje ongeschonden naar het eindstation: de vaststelling. Waar (behalve de twee wethou ders en CDA-raadslid J. S. Wie- brens). een meerderheid niets voor voelde was het collegevoor stel de proef met de toepassing van infrarood bij de onkruidbe- strijding in de Bruse straten nog eens met een jaar te verlengen. Wethouder J. Huizer (CDA) maakte zich tevergeefs sterk voor deze milieu-vriendelijke be- strijdingsmethode, die overi gens bij eerdere toepassing niet de gewenste resultaten had op geleverd. Maar de meerderheid was ongevoelig voor Huizers uit leg dat de weeersomstandighe- den daarvoor de grote boosdoe ner waren geweest en niet het in- fra-rood. Nieuwe garage Naar aanleiding van vragen be loofde burgemeester Vogelaar dat het college serieus gaat den ken over de bouw van een nieu we garage voor het brandweer korps. alsmede de financiering ervan. Ook noteerde hij de sug gestie van enkele fracties om voor dat doel alvast een reserve te gaan vormen, met als eerste storting: de opbrengst van de door de bouw van de nieuwe sporthal voor verkoop in aan merking komende voormalige gymzaal. Naar aanleiding van de oproep van raadslid M. Maaskant-Ok- kers (Algemeen Belang) tot b en w om toch vooral op de kleintjes te letten en te streven naar structurele besparingen noem de de voorzitter diverse voor beelden waaruit bleek dat het college die aangegeven koers al ruimschoots heeft uitgezet in de begroting voor 1992. Maaskant bepleitte tevens een wat terugtredende plaatselijke overheid. „Prima", redeneerde de burgemeester. „Maar dan al leen op basis van een goed voor zieningenniveau en tegen zo laag mogelijke belastingtarie ven voor de Bruënaars". De Bogerdweg en de Stoofweg (linksboven) in Dreischor moeten verkeersveiliger worden gemaakt. fotoPieterHonhoff Verkeersdruk levert gevaar op van onze verslaggever DREISCHOR - De gemeente Brouwershaven wil de Bogerd weg en de Stoofweg in Drei schor veiliger maken. Volgens een rapport van het adviesbu reau RBOI Middelburg, dat in opdracht van de gemeente is op gesteld, zorgt de toenemende verkeersdruk op deze wegen voor gevaarlijke situaties. Ook wordt het woon- en leefklimaat door het verkeer aangetast. Volgens het rapport voelen de meeste bewoners van de Bo gerdweg en de Stoofweg zich niet echt veilig op straat. Zij vin den dat er te hard op de wegen gereden wordt. Snelheidsmetin gen hebben uitgewezen dat op de Stoofweg twee op de drie au tomobilisten zich niet houden aan de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. Op de Bogerdweg rijden de meeste au tomobilisten niet te hard. De ad viessnelheid van dertig kilome ter op deze weg sorteert echter nauwelijks effect. Ondanks dat het verkeer op de Bogerdweg doorgaans niet har der rijdt dan vijftig kilometer per uur, vonden er in de periode 1985-1990 op deze weg zeven on gevallen plaats. Op de kruising Bogerdweg-Zijddijk werden in deze periode drie ongevallen ge noteerd en op de Stoofweg één. GOES NCVB - De NCVB-afdeling Goes houdt woensdag 13 no vember een bijeenkomst in de Oosterkerk. De heer en me vrouw Van Teylingen uit Schore vertellen aan de hand van dia's over het werk van hun dochter Els in Manilla. Zij is door 'Jeugd met een opdracht' daarheen uit gezonden voor werk onder de kinderen die daar op de vuilnis belt leven. De bijeenkomst be gint om 20,00 uur. Het verkeer op de Bogerdweg en de Stoofweg zorgt ook voor te veel geluidsoverlast. Metingen Schieting' - In De Koren beurs in 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggen de wip voor bejaarden en min- dervaliden. Er waren 28 deelne mers. Uitslag: de beide hoofdvogels waren voor H. de Jonge, Sora- nus; eerste zij vogel F. van Steen bergen, Willem Teil: tweede zij vogel A. Pikkaart. Zorgvlied: derde zij vogel H. de Jonge, Sora- nus; vierde zijvogel Ko van de Dries, VIOS; eerste kal N. Schouwenaar, Juliana: tweede kal J. de Jonge, Soranus; derde kal Jac. de Baar, Willem Teil: vierde kal E. Rentmeester. Wil lem Teil. Meeste kleine vogels, zeven, J. Goetheer. Juliana. De vliegende vogelprijs was voor M. Oosthoek, Concordia. De volgende schieting is dins dag 19 november. Een groot deel van de bewoners kon zich uiteindelijk best vinden in het plan van de gemeente voor de omgeving van de Smid se. dat vooral ook meer groen be vat. „Er moeten weer wat meer bomen komen in Sirjansland", zei een van hen, „Ik vind: groen, groen, groen. Dat is beter dan blik." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet tri behandeling geno men Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. MIMII I I I I I II I I' Ergens II In uw blad van 2 november heb ik in de rubriek Lezers Schrijven onder het hoofd Ergens het arti kel van de heer J. Scheltens gele zen. Hij schrijft onder meer dat gelovigen menen een vast punt ontdekt te hebben: God. een Ho gere Macht, ergens. De bijbel, het boek der boeken genaamd, zegt als het ware van zichzelf: „En wij hebben het profetisch woord, dat zeer vast is, en gij doet wel dat gij daarop acht hebt. als op een licht, schijnende in een duistere plaats, totdat de dag aanlichte en de morgenster (dat is: Christus) opga in uw har ten." Wonderen is blijkbaar in tegen stelling tot de zogenaamde vas te punten. Het wondergeloof is in de oude kerk altijd afgewezen als niet zijnde het geloof dat ons zalig maakt (zaligmakend ge loof). Simon de tovenaar, die van zichzelf zei dat hij wat groots was. wordt door Petrus bestraft en niet als christen erkend. Volg ik de natuurlijke spraak, dan zou ik bijvoorbeeld kunnen zeg gen dat er op technologisch ge bied wonderen worden verricht en ook verricht zijn. Wonderen van techniek. Het wonder dat aan Lourdes toegeschreven wordt raakt niet iedere christe lijke gemeenschap. Er zijn inder daad schone verbindingen op te zoeken in een wondere wereld. De wereld is door God gescha pen. Met de oorsprong van het kwaad heeft mijn gemeenschap geen filosofische bemoeiing. J. Pieters Ter Vestelaan 19 Middelburg Geen schommelstoel voor Hanja Met stijgende verontwaardiging heb ik het artikel 'Geen schom melstoel voor Hanja' in uw blad van 6 november gelezen. Om te beginnen komt dit artikel mij zeer discrimineel over ten aan zien van haai- 'vrouw' zijn: onder meer afkomst, Drents, opleidin gen, blosjes op wangen, brilletje enz. Over geen enkele minister wordt op deze wijze gesproken of smalend geschreven, ook al gaan ze nog zo in de fout. Ik vind de benadering van deze journa list zeer uit de tijd. Er zouden mijns inziens meer van dergelij ke ministers moeten zijn, die ini tiatief durven nemen en ronduit durven spreken. Vele mannelij ke collega's kunnen niet in haar au schaduw staan. Die zijn liever Er plomaat dan realistisch. 1 ov vrouw Maij behoeft men h; et geen manieren te leren. Ik#oi dat zij beter weet hoe bepaal de dingen horen dan menig jour- ie" list.. Omdat ik toevallig ook wj E" uit welke kringen zij komt en; ders dan hier in dit artikel we: f,J gesuggereerd. 50 E. P. Tuitman-v. d. Mn Kaersemakerstmi Zieriki ei Gokverslaving In de PZC van 6 november jj( de Middelburgse gemeentere 1v de oplossing voor de gokvt slaafde. [er Je opent een amusementpal .j] op Plein 1940, waar je de scha jeugd verslaafd maakt aan deo-spelletjes en flipperkast, kunt daar alleen je geld k» zonder wat te winnen. i Als je dan alk 18-jarige versla |f- naar buiten komt, word je mei1 eigen geld geholpen door ZCAD. Leuk bedacht. H. A.Joa Zusterstraat Middelt Forse buit aan sieraden bij inbraak Goes GOES - Verschillende sierat BI' met een waarde van vierd del zend gulden zijn in de nachlt nd: woensdag op donderdag ges Ijai len uit een woning aan de V( stad in Goes. De bewoons! isle was tijdens de inbraak thuis. De dader forceerde het slot de achterdeur en doorzocht ihr bovenverdieping van de woni spf waar hij uit een kast een ee met sieraden ontvreemdde ion bewoonster, die in de wood om mer zat, had niets gehoord. Dezelfde nacht werd ingebro! in een woning aan de Van D vei seldorpstraat, waar de bewon aei ock thuis waren. De daden fflu een leren jack met een was ïn van vierhonderd gulden Een fotozaak aan de Ld Kerkstraat was in de nachtfidi woensdag op donderdag nieuw het doelwit van inbrefc Zij wisten het metalen hekel de pui iets omhoog te tillen sloegen vervolgens de etais ruiten kapot. De buit bleef perkt tot enkele honderden; dens aan kasgeld. De vitri met foto- en videoapparati bleven onaangeroerd. at: r Ir. I hebben uitgewezen dat het aan tal decibels te hoog is. In het rapport worden diverse voorstellen gedaan om de ver- keersituatie op beide wegen te verbeteren. De samenstellers van het rapport denken aan wegversmallingen en de aanleg van diverse obstakels, waardoor het verkeer gedwongen wordt vaart te verminderen. Om fiet sers meer veiligheid te geven wordt het advies gegeven aparte rijstroken voor deze weggebrui kers aan te leggen. De gemeente Brouwershaven hoopt dat door de herinrichting de Bogerdweg en de Stoofweg minder aantrekkelijk worden voor doorgaand verkeer. Nu kie zen volgens de gemeente te veel automobilisten voor een route door Dreischor. Het rapport wordt woensdag avond 13 november aan de inwo ners van Dreischor voorgelegd. De informatiebijeenkomst be gint om 19.30 uur in het dorps huis van Dreischor. van onze rechtbankmedewerk- ster MIDDELBURG - De politie- rechter in Middelburg heeft de 22-jarige Axelaar R. van T. ver oordeeld tot 2000 gulden boete en vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf voor huisvre debreuk, vernieling, bedreiging en rijden onder invloed. In de periode van november vorig jaar tot en met februari, toen hij de delicten pleegde, was hij zwaar aan de drank. Begin januari drong Van T. rond vier uur 's nachts de woning van zijn ex-vriendin in Middelburg binnen. Met een hamer sloeg hij een gat in de afgesloten slaapka merdeur van de vrouw. Zij zei hem dat ze open wilde doen als hij beloofde haar kind, dat bij haar op de kamer sliep, met rust te laten. Vervolgens praatte ze in de woonkamer twee uur lang op hem in, waarbij hij met de hamer bleef spelen. „Wat zou ik hier mee je gezicht graag bewerken", kreeg de doodsbange vrouw te horen. Van T. kwam met het voorwend sel dat hij zijn videorecorder kwam ophalen, die na zijn ver trek in de woning was achterge bleven. Hij vertrok met medene ming van de huissleutel en 25 gulden. Op de zitting gaf hij toe dat de eigenlijke reden van zijn bezoek was dat hij niet kon heb ben dat de liefde uit was. „Ik heb daar nog steeds moeite mee", liet hij weten, maar inmiddels zou hij weer redelijk met zijn ex kunnen praten. Voorafgaand aan het incident had Van T. heel veel gedronken. Dat was ook het geval toen hij na cafébezoek nog even bij een Mid delburger thuis iets ging drin ken. Het tweetal kreeg hooglo pende ruzie en Van T. bedreigde de ander met een mes dat hij uit een rek aan de muur gepakt had. Omdat hij zijn gastheer dreigde af te maken, pakte ook deze een mes. Het bleef bij het wederzijds toebrengen van een paar schrammen. In november werd hij in Middelburg aangehouden toen hij met een slok op (420 mi crogram) in zijn auto reed. Officier van justitie mr J. C. F. van Gelder eiste voor het rijden onder invloed 900 gulden boete en voor de andere misdrijven twee weken voorwaardelijk en veertig uur dienstverlening i raadsman mr A. I. Cambiervt j de aan dat zijn cliënt na hel beurde hulp heeft gezochte zijn drankprobleem, dat hi) onder controle heeft. De pi rechter las uit, het reclasserii rapport dat Van T. zijn lesje leerd heeft en schrapte dienstverlening uit de straf in plaats daarvan een 1 boete op te leggen. weekend diensten 11111111 m 9 EN 10 NOVEMBER 19' CENTRAAL ALARMNUMU 06-1 i Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-nia. uur: A. W. van Geer. Zierö tel. 01110-12080. Spreekuur voor spoedgew van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Broü- wershaven: vrij. 18.00-ina' uur: J. L. Flach en S. W. K Simons, J. van Renesse^ Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedge'.'i van 11.30-12.00 uur en van!» 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en werkerk: vrij. 18.00 uur: A. Dorrestein, Dorps' Bruinisse, tel. 01113- ï>l *K Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevsj za. en zon. 16.30-17.30 uurs de Booij, Oudehaven 51.Za zee, tel. 01110-12693. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dart tel. 01110-12906, geopend» 09.00-12.30 uur en van 17.30 uur. Zo. van 12.00-12-31 jj.1 en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundig^ Schouwen-Duiveland: Dl! nacht voor dringende hulp1 ning onder tel. 01184-14441 itde Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): s 0*aiPr sma, Zierikzee, tel. O1110'1- Iding ®tn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 34