met sociale vernieuwing Bemiddelingsbureau voor herplaatsing huisdieren van Dixhoorn ruis introduceert Jrkeervergunning Raad Hulst viert record met zoenen van burgemeester Beschouwingen in Hulst worden niet meer voorgelezen \%Voet ge© streek P.C. Hamelinck van Terneuzen: nu knopen doorhakken Om onze collectie compleet te maken NU... yarA//ri<f Aan de hand van de geformu leerde wensen wordt in de loop van december een concreet plan van aanpak opgesteld- Wethou der Hamelinck wil dat plan zo snel mogelijk aan de gemeente raad voorleggen. Dan ook kan worden bekeken hoe het be schikbare geld moet worden ver deeld. Verdeelsleutel Dit jaar heeft de gemeente nog 54.000 gulden beschikbaar voor zaken, die kunnen worden ver wezenlijkt in het kader van de sociale vernieuwing. De verdeel sleutel is heel simpel: 18.000 gul den voor de binnenstad en een zelfde bedrag voor de Bomen- buurt. Daarnaast is er nogeens 18.000 gulden beschikbaar voor 'toevalligheden'. Hamelinck: „Dat kunnen trouwens ook be paalde zaken in andere buurten of wijken zijn." In '92 wordt op de gemeentebe groting 80.000 gulden voor socia le vernieuwing gereserveerd. Hamelinck: ..Wat er gebeurt, is volkomen afhankelijk van de in breng van de mensen. Wij moe ten als overheid nie+ langer aan geven wat goed voor ze is. Daar om vind ik het ook zo belangrijk dat de mensen zelf met ideeën komen. En dat het allemaal zo lang geduurd heeft., nou ja. in ieder geval gaan we nu echt spij kers met koppen slaan." VRIJDAG 1 NOVEMBER 1991 J\ Initiatief M. Vermeulen uit Zandberg van onze verslaggever Renê Hoonhorst ZANDBERG - Mensen halen dieren in huis om een scala van redenen. Een oppasser voor huis en haard, een kame raadje voor de kinderen, een vriend die voor gezelligheid en zell's aanspraak in een een zaam leven zorgt. Maar een kleine verandering in de huiselijke omstandigheden kan er voor zorgen dat de die renliefhebber opeens danig met zijn troetelbeest in de maag zit. Fikkie reageert wat kribbig als kleine kinderen hem willen aanhalen. Bello kan toch niet zo goed uit de weg, driehoog achter op de flatwoning, kleu ter Katja is allergisch voor katten en Lorre krijst minder melodieus en vooral harder dan gewenst. Of de persoonlij ke omstandigheden van het baasje veranderen: een ver huizing, een scheiding, een sterfgeval. Het beestje moet dus de deur uit. maar naar het asiel brengen is ook nogal wat. Het dier is tenslotte een beetje familielid geworden. M. Ver meulen. dierengek uit het Oost-Zeeuws-Vlaamse Zand berg, begint daarom een soort bemiddelingsbureautje voor het herplaatsen van huisdie ren, Dierenbezitters die om een ol andere reden van hun trouwe huisgenoot af willen, kunnen Vermeulen inschakelen om een permanent logeeradres el ders in de regio te vinden. Als het om een hond gaat, stelt de bemiddelaar van Huisdieren Onder Dak (HOD) zich voor dat hij persoonlijk op bezoek komt. Hij maakt kennis met de kwispelaar om zijn karak ter te doorgronden en neemt een foto van het adoptie zoe kende beest. Mensen die een hond willen hebben, bellen de bemiddelaar en kunnen op hun gemak de portretjes bekij ken. Mocht de baas in spé bin nen twee weken merken dal het toch niet helemaal klikt met zijn nieuwe aanwinst dan gaat het dier weer terug naar de oude eigenaar. Voorwaarde Vermeulen: „Dat is natuurlijk wel een voorwaarde, omdat ik thuis die dieren ook niet alle maal kan onderbrengen. Ik heb nu wel een aardig onder komen in het buitengebied, maar op het ogenblik bivakke ren hier ook al zeven honden, drie katten en een papegaai. Voor twee van die honden moet ik ook nog een nieuw baasje vinden." Voor kleinere huisdieren be middelt Vermeulen telefo nisch. „Mensen laten mij we ten dat de marmot, de cavia, de parkiet, het aquarium met guppies of de kat door omstan digheden niet langer in huis kan blijven. En ik geef hen, zo gauw ik ze heb, de adressen en telefoonnummers door van de genen die graag zo'n huisge noot willen opnemen." Vermeulen heeft de dieren artsen G. de Bruijckere in Breskens en A. de Bruyn in Sint Jansteen medewerking gevraagd. De Bruyn laat we ten dat hij wel sympathiek staat tegenover het initiatiel om dieren ergens anders te plaatsen. „Vooral het contact tussen oude en nieuwe eige naar is voor velen belangrijk. Mensen die hun huisdier om persoonlijke redenen niet lan ger kunnen houden, willen graag weten dat het beest goed terecht komt." Huisdieren Onder Dak in Zandbergen wordt geen com mercieel bedrijf. Vermeulen is hartpatiënt en heeft een uitke ring van het GAK. Hij heeft toestemming van het admini stratiekantoor gekregen om het bemiddelingsbureau te be ginnen op voorwaarde dat hij er niets aan verdient. ill i medewerkster - Sluis wil vergunnin- Hchen voor het parkeren Een verorde- i. iver het parkeren kwam liekconcours Jen Dullaert T-De Koninklijke Stede- harmonie houdt zondag in Verking met de Westbra- ,Jen Zeeuwse Muziekbond jrovincie Zeeland een fe- ;f muziekconcours in het jisehapscentrum Den eyt. uur klinkt er in de muziek van de tien verenigingen. De komen uit in di- afdelingen variërend van tot en met de afdeling ehtend. De fanfare Nooit uit Graauw, onder lei- in dirigent D. Pielaet, bijt af. Naast de muzikan- ij Graauw zorgen de leden 3(]organiserende Koninklij- [lelijke Harmonie voor de ie inbreng. De acht ande- isen komen uit Oost- en (oord-Brabant. Het och- Dgramma wordt om- i 13.15 uur afgesloten met clrste prijsuitreiking, ^iiddagprogramma begint iCTlater en het muzikale fes- Jdigt omstreeks 17.45 uur. izikaliteit van de deelne- i verenigingen wordt leeld door de juryleden J. uit Tilburg, Jaap vjuit Alblasserdam en A. de 's-Hertogenbosch. De harmonie uit Hulst, jaar 190 jaar bestaat, leiding van J. de laatste korps op in de Hg Uitmuntend. \ellebrug lejikransgebed - In de O. L. Vrouw ter Eec- Jrdt zaterdag het maande- jrozenkransgebed gehou- -ie aanvangstijd is 14.30 cRKBAIMDEKI: ni Ig)ns het laagst in prijs [formeer vrijblijvend j 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAPj Eedenstraat 1 j Tel. 01150-13456 SjZandeplein 17 Tel. 01148-1412 donderdag aan de orde tijdens de raadsvergadering. Parkeer- vergunningen kunnen worden verleend aan Sluissenaars die in de gemeente wonen of er een beroep of bedrijf uitoefenen en die kunnen aantonen dat een parkeerplaats noodzakelijk is. Op het verlenen van die vergun ning willen de raadsleden in commissieverband terugko men. Het verhogen van de tarie ven voor de parkeerterreinen aan de Sint Annastraat, in de Maria- en Havenpolder en in het Zwingebied van 2 naar 2,50 per dag. ging het CDA-raadslid T. Tas, niet ver genoeg. „Waar om verhogen we het bedrag niet naar 3. Óok op particuliere ter reinen wordt dat gevraagd", al dus Tas. J. Bogaard (VVD) was het niet met hem eens. „We moe ten het niet te zot maken", vond hij. Ook de lokale omroep kwam aan de orde. De Sluisse raad zal het commissariaat - van de media kenbaar maken, dat de adspi- rant programmaraad van de West Zeeuws-Vlaamse omroep- stichting (WOS) geen voldoende afspiegeling is van de in de ge meente aanwezige instellingen en groepen. Samenvoeging van initiatieven van de WOS met de Sluisse Omroep Stichting en de Stichting Lokale Omroep Sluis kan volgens de raad misschien tot de gewenste representativi teit leiden. H. Masclee (D66) merkte op dat het besluit van de gemeenteraad weinig voorstelt. „De verant woordelijkheid van de raad is heel beperkt. Het is een formele zaak en die moetje ook zo afhan delen". aldus Masclee. De ande re raadsleden waren het met hem eens. Ziektekosten Een initiatiefvoorstel van de VVD-fractie over de stelstelher- ziening ziektekostenverzeke ring werd door de hele raad ge steund. De VVD-fractie maakt zich zorgen over de vergoeding- voor medische behandelingen in België. Door de stelselherzie ning zou die vergoeding door ziektekostenverzekeraars beëindigd worden. De Zeeuws-Vlaamse bevolking zal dan aangewezen zijn op me dische hulp in Nederland, die op grotere afstand zal liggen en moeilijker bereikbaar zal zijn dan nu het geval is. Het zal vol gens het voorstel kostenverho gend werken, terwijl de kwaliteit van de medische voorzieningen in België gelijk is aan die in Ne derland. „Ik denk dat ze in Den Haag niet weten hoe het in Zeeuwsch- Vlaanderen gaat", lichtte het VVD-raadslid C. van de Vijver het voorstel toe, „Het is tijd om ons te laten horen", vond zij. De initiatiefnemer van het bemiddelingsbureau voor herplaatsing van huisdieren M. Vermeulen uit Zandberg. foto Camile Schelstraete - Het gemeente van Terneuzen stelt er niet terughoudend op ontwikkeling van plan kader van de sociale Wethouder P.C. (financiën en socia- wijst dergelijke be- met klem van de name vanuit de Bo- sinds jaar en dag een kreeg de wet- r de laatste weken veel t Met plannen, door de van de de gemeente ingediend, niets zijn gedaan, waarschijnlijk in de on- van het bureau van de wethouder beland, luidde één van de beschuldigingen. Hame linck: „Absoluut niet. Ik geef de bewonerscommissie voor een deel gelijk. Het duurt misschien allemaal wat te lang naar haar zin. Maar we hebben hier te ma ken met een nieuw instrument en alle mogelijke instellingen en overheidslichamen moeten nog leren daarop in te spelen. Er is het afgelopen half jaar ontzet tend veel gepraat over de aan pak. Ik heb onlangs de knoop doorgehakt en gezegd: nu moe ten we daadwerkelijk iets gaan doen." Zaterdag 30 november wordt in het nieuwe multifunctioneel centrum De Triangel in de bin nenstad (ook een probleemge bied van de eerste orde) een in formatie- en ideeenmarkt ge houden. Hamelinck: „In de Bo- menbuurt zou men het idee kun nen krijgen dat we hen daar overslaan en nu de binnenstad, waar vooral de drugsoverlast zorgen baart, eerst aan bod laten komen. Niets is minder waar. Slaat die informatiemarkt, waar alle mogelijke betrokken instel lingen en organisaties zichzelf presenteren, aan, dan is het niet uitgesloten dat we pakweg een week later al een vergelijkbare markt houden in de Bomen- buurt. Trouwens, de mensen uit die wijk zijn ook in De Triangel welkom." Waar het Hamelinck vooral om n de binnenstad van Terneuzen: de Tholenstraat. foto Camile Schelstraete gaat, is dat de bewoners van de verschillende wijken hun wen sen ten aanzien van de woonom geving en de leefbaarheid in z'n totaliteit kenbaar maken. „Tot nu toe was het meestal zo dat wij als overheid een speeltuin of een stukje groen verwezenlijkten en tegen de mensen zeiden: 'nou. wees daar nu maar blij mee'. Een vorm van eenrichtingsverkeer die niet past bij de sociale ver nieuwing. In dat proces is de aanpak juist andersom: luiste ren naar de wensen van de be trokken bewoners en daar naar handelen. Willen de mensen een wijkbeheerder, dan kunnen wij uitzoeken of daartoe de moge lijkheid bestaat. Ach, er kunnen zoveel wensen op tafel komen." van onze verslaggever HULST - Met drie klapzoe nen van burgemeester mr A.A.L.G.M. Kessen op de wangen van het enige vrou welijke raadslid mevrouw A.A.H. van Wees-Hegger vierde de Hulster gemeente raad donderdagavond een record. De raadsvergade ring werd voor het eerst sinds mensenheugenis bin nen een uurtje afgeraffeld in de Reynaertstad. Bij het begin van de vergade ring zette Kessen de zeven tien raadsleden al tot spoed aan. De burgemeester had uit de boeken gehaald dat de raadsvergadering van maart 1982 om half negen was afge hamerd. Met een blik op de agenda. voorgekauwde voorstellen in afwachting van de begrotingsraad vol gende maand, zag kessen ideale mogelijkheden om binnen anderhalf uur het stadhuis te verlaten. PvdA-fractievoorzitter Van Wees wilde wel eens weten wat daar voor beloning te genover stond. Toen haar enkele oud-Limburgse smakkers van de voorzitter in het vooruitzicht werden gesteld, merkte ze op: „Nou, dan doen we er deze keer maar eens lekker lang over," Van Wees wilde echter geen spelbreker zijn toen bleek dat de vergadering inder daad nauwelijks stof tot dis cussie opleverde. Ze maakte daarom geen oneigenlijk ge bruik van de rondvraag maar incasseerde na 51 mi nuten 'vrouwhaftig' de aan slagen op haar wangen. Om de feestvreugde te complete ren drukte wethouder B. H. Picavet nog een tedere kus op haar hand. waarna eenie der zich huiswaarts spoedde om het acht-uur-Journaal nog te halen. van onze verslaggever HULST - De algemene beschou wingen van de zeven Hulster raadsfracties worden dit jaar niet door de fractievoorzitters voorgelezen tijdens een extra raadsvergadering. W.D.M. Kay- ser (VVD) stelde voor de be schouwingen op schrift bij de gemeentesecretaris in te leve ren. De secretaris zorgt er vervolgens voor dat de verschillende be schouwingen worden gebundeld en tijdens de begro tings verga dering kan eenieder dan ingaan op punten die hij of zij nog eens extra over het voetlicht wil bren gen. Bij de meeste gemeenten is dit de laatste jaren al gebruike lijk en ook in provinciale staten worden de beschouwingen niet meer in hun geheel voorgelezen, wist burgemeester mr A.A.L.G.M. Kessen. Sommige raadsleden aarzelden even omdat ze via een geschre ven stuk niet meer 'de speciale nadruk' op bepaalde passages zouden kunnen leggen of omdat de burgers niet meer in de gele genheid worden gesteld de standpunten van de verschillen de partijen te horen. Aan deze wensen kan echter ook via de raadsvergadering over de begro ting eind november worden vol daan, betoogde Kayser. Alle raadsleden gingen tenslotte ak koord om dit jaar eens 'op proef te kijken of de nieuwe maatregel bevalt. Dat-houdt in dat de extra vergadering van donderdag 7 november komt te vervallen. Aanrijding met veel blikschade SINT KRUIS - Bij een aanrij ding op de kruising Eilandweg- Molenweg in Sint Kruis, don derdagmorgen omstreeks elf uur, zijn twee personenauto's flink beschadigd. Een auto, bestuurd door N. A. D. uit Aardenburg. reed over de Ei- landweg in de richting van Sint Kruis. D. verleende op de krui sing geen voorrang aan een auto, bestuurd door A, B„ M. uit Bier vliet, die vanaf de Molenweg uit de richting Aardenburg kwam. Beide voertuigen moesten wor den weggetakeld. De laatste vergadering vóór de begrotingsdebatten leverde ver volgens weinig nieuwe discus sies meer op. A.A.H. van Wees- Hegger (PvdA) wilde wel graag kwijt dat ze zich 'zeer had ge stoord' aan een brief van het be stuur van het gemeenschaps centrum Den Dullaert. De op merking dat de raad zich niet moet bemoeien met het Dul- laert-beleid was haar in het ver keerde keelgat geschoten. „Het laatste woord is hier nog niet over gezegd", nam ze alvast een voorschotje op het begrotings debat. W.D.M. Kayser Stadskantoor Hulst te kijk HULST - De drie ontwerpen voor het nieuwe Hulster stads kantoor zijn vanaf vandaag, vrijdag, te bezichtigen in de burgerzaal van hel stadhuis aan de Markt. De details van het winnende ontwerp van de Bre dase architect Ruys kunnen nauwgezet worden bekeken. De Hulster bevolking kan zo te gelijkertijd bekijken of ze het met de gemeenteraad eens is dat de ideeën van architectenbu reaus uit Hulst en Terneuzen een stuk minder aantrekkelijk zijn. Vandaag en morgen zijn de drie ontwerpen tussen twee en vijf uur 's middags te zien. Tot en met 15 november kunnen be langstellenden op werkdagen tussen 9 en 17 uur het stadhuis binnenwandelen. IAdvertentie MEN S FASHION Promenade Noordstraat 15, 4531 GA Terneuzen Telefoon (01150) - 12692

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 37