Gemeente doet lege panden weg beh<md kleine M Miele maakt de mooiste en de beste keukens Miele Ontdek vandaag de woonstijl van morgen... IJ Duiveland bevecht voor Sirjansland streek CJV krijgt voormalig Rode-Kruisgebouw Bruinisse Vluchthaven Zijpe in de aanbieding weekenddiensten er is geen betere VRIJDAG 1 NOVEMBER 1991 van onze verslaggever BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse heeft donderdag avond besloten enkele vrijgeko men - dan wel vrijkomende - gebouwen al' te stoten. Aan het raadsbesluit is uitvoerig over leg vooraf gegaan tussen het college van b en w en een aantal verenigingen. Het voormalige gebouw van de peuterspeelzaal aan de Dokter de Kockstraat wordt verkocht bij inschrijving. Verder wordt de verhuur voorbereid van het voormalige Rode-Kruisgebouw aan het Christelijk Jongeren Verbond (CJV). Tevens stelde de raad 7.500 gulden beschikbaar voor het uitvoeren van onder houdswerkzaamheden aan dat gebouw. Het huidige CJV-onder- komen aan De Dreef wordt ver kocht voor de sloop. Het besluit van de gemeente raad behelsde voorts verkoop bij inschrijving van het voormalige gymnastiekgebouw. voor detail handels-, dienstverlenende- dan wel kantoordoeleinden. Gemeentewerken Zonder op- of aanmerkingen be sloot de gemeenteraad aan te sluiten bij het op stapel staande regionale samenwerkingsver band Schouwen-Duiveland voor de uitvoering van gemeentelijke taken op milieugebied. Aan de orde is met name een samenwer king op dat terrein met de cen trale dienst gemeentewerken Walcheren/Noord-Beveland en Sint Philipsland. Voor geestelijk gehandicapten 15.000 bijeen ZIERIKZEE - De nationale col lecte voor geestelijk gehandi capten heeft op Schouwen-Dui veland een bedrag van bijna 15.000 gulden opgebracht. Per plaats waren de opbreng sten als volgt: Dreischor 401,-; Noordgouwe ƒ230,15; Zonne- maire ƒ370,50; Brouwershaven ƒ570.-; Bruinisse 1.621,20; Ou- werkerk 488,65; Sirjansland ƒ208,50; Nieuwerkerk 1.077.65; Oosterland 1.002,85; Scharen- dijke ƒ804.50; Kerkwerve 483,70; Noordwelle 129,-: Se- rooskerke 45.75; Renesse 909,40: Burgh-Haamstede 1.841.25; Zierikzee 4.574,70. 2 EN 3 NOVEMBER 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. 01110-12280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen Het SGP-raadslid G. E. Houte kamer bracht in de rondvraag- een brief van de zes Schouwen- Duivelandse colleges van burge meesters en wethouders ter sprake, waarin afwijzend wordt gereageerd op een verzoek van het waterschap voor een ge meentelijke bijdrage in de extra lasten van de overcapacitieit van een aantal zuiveringsinstal laties. tengevolge van de recrea tie. De colleges van b en w willen voelen er niets voor om die extra kosten bij de recreanten in reke ning te brengen, maar Houteka mer zag daarvoor wèl een moge lijkheid, namelijk in de vorm van een geringe verhoging van de toeristenbelasting. Burge meester A. Vogelaar wees hem erop dat wat Bruinisse aangaat een dergelijke verhoging reeds wordt voorbereid, en nader aan de orde komt bij de komende be grotingsbehandeling. De gemeenteraad ging akkoord met een voorstel van de burge meester over enige tijd nog eens uitgebreid, zij het informeel, met elkaar te praten over het man daatvan de gemeentelijke verte genwoordigers in gemeenschap pelijke regelingen. Aanleiding was ht stemgedrag van het raadslid J. L. Kempe (Lijst Van de Velde) die onlangs vóór een wijziging van de gemeenschap pelijke regeling sociale werk voorziening stemde, in weerwil van het feit dat de meerderheid van de gemeenteraad hem had opgedragen het tegenoverge stelde te doen. Met name CDA- wethouder J. Huizer was er boos over dat Kempe die uitspraak van de gemeenteraad naast zich Groep jongelui stichtte brandje in laatste trein VLISSINGEN - De laatste trein uit Roosendaal naar Vlissingen is de afgelopen nacht met een vertraging van zeven minuten op het NS-station binnengelo pen. De machinist had de trein voor de spoorovergang bij de Oostsouburgse weg stilgezet nadat een aantal jongelui in de trein een brandje had gesticht. De machinist heeft het vuur ei genhandig geblust. Doordat de trein voor de overweg stilstond bleven de spoorbomen ongeveer zeven minuten dicht, wat tot een kleine file van wachtende auto mobilisten leidde. De Vlissingse politie is na de melding over de ontstane file ter plekke gaan kij ken, maar is niet op het brandje opmerkzaam gemaakt. fotoPieterHonhoff Bruinisse buigt zich over de toekomst van de vluehthaven aan het Zijpe. GOES Filmavond - Het Leger des Heils in Goes houdt zondag 3 no vember een filmavond. Op het programma staat de rolprent 'Bamboe in de Winter'. Bezoe kers kunnen vanaf 18.30 uur te recht in de zaal van het Leger des Heils. Groene Jager 12 te Goes. van onze verslaggever BRUINISSE - Alle fracties in de gemeenteraad van Bruinisse vragen in hun algemene be schouwingen op de gemeente begroting aandacht voor de toe komst van de vluchthaven aan het Zijpe. Dit in verband met de mogelijke overdracht van die rijkshaven aan de gemeente, in het kader van de decentralisa tie 'beheer natte waterstaats werken'. De CDA-fractie signaleert de vluchthaven als een mogelijke oplossing voor de ruimteproble men in de gemeentelijke vissers haven. Ook denkt deze fractie aan een toekomstige uitbreiding van het industrieterrein in de richting van de vluchthaven. De fractie Lijst Van de Velde laat een tegenovergesteld geluid ho ren. Haar standpunt komt erop neer dat Bruinisse niets met de van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieu werkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg. Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. G. W. G. den Broeder. Oude Haven 51, Zierikzee. tel. 01110-13388. Apotheken: haven kan beginnen. „De ge meente kan altijd nog aan over name denken als zich een indus trie aandien die zich aan de ha ven wil vestigen", aldus de frac tie Lijst Van de Velde. De fractie Algemeen Belang vindt overname van havens pri ma. Maar dat moet dan wel in groter verband gebeuren. Zo kan Algemeen Belang zich voor stellen dat Bru in Zeeland- Noord de meest ideale los- en overslagplaats aan het water zou kunnen worden. 'Maar dan wel ingebed in een totaalplan, èn met steun van rijk en provin cie'. De visie van de SGP houdt in dat een 'gedwongen' overna me van waterstaatswerken in eerste instantie een zware last op de gemeentebegroting zal leggen. De SGP Bruinisse trekt in de be- Apotheek 'Zierikzee', Dam 18. tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 urn en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. schouwing fel van leer tegen de milieu-organisaties die volgens de fractie proberen 'de eeuwen oude mosselvisserij' de voet dwars te zetten. 'Wanneer er iets beschermd moet worden dan is het toch zeker deze aloude be drijfstak'. De christen-democraten vragen burgemeester en wethouders met Rijkswaterstaat te gaan praten over de problemen van het wegverkeer over de Greve- lingensluis. Volgens het CDA wordt het hoog tijd om, voor een betere doorstroming van het verkeer, zogenaamde 'bloktij- den' voor het openen van de brug in te voeren. De fractie Al gemeen Belang maakt zich sterk voor het instellen van een maxi mum snelheid van 30 km/uur in een groot deel van de kern Brui nisse. had neergelegd en zijn eigen koers had aangehouden. Na afloop van de raadsvergade ring onthulde mevrouw A. M. Hage-Louwerse uit Oostkapelle een geschilderd portret van haat- schoonvader S. Hage, die van 1909 tot 1939 burgemeester van Bruinisse was. Het portret heeft een plaatsje gekregen in het trappenhuis van het gemeente huis Burgemeester Vogelaar ge tuigde, namens het gemeentebe stuur, van zijn erkentelijkheid voor de schenking. Politie heft spreekuur in Nieuwerkerk op van onze verslaggeefster NIEUWERKERK - Het spreek uur van de politie in Nieuwer kerk wordt wegens gebrek aan belangstelling opgeheven. In plaats daarvan gaan de politie agenten de straat op. De burge meester van Duiveland, A. Bergshoeff, deelde dit donder dagavond in de gemeenteraad mee tijdens de behandeling van de begroting. De fracties waren het er mee eens dat een spreekuur geen zin heeft als er geen mensen komen. n ze deelden de vreugde van de ourgemeester. dat de uren die de politie besteedt aan hun ge meente, wel behouden blijven. Voortaan surveilleren de agen ten op woensdagmiddag van 13.00 tot 17.00, in plaats van eerst twee uur in het gemeente huis te zitten en daarna twee uur te controleren. Het besluit van de gemeente Duiveland om op milieugebied samen te werken met andere ge meenten, wijkt iets af van dat van andere gemeenten. Duive land wil niet alleen een onder zoek naar dë mogelijkheden tot samenwerking met de centrale dienst voor gemeentewerken voor Walcheren, Noord-Beve land en Sint Philipsland. maar ook naar samenwerking met de regio Tholen/Zuid-Beveland. Groot voordeel van de laatste optie is volgens burgemeester Bergshoeff. dat dat gebied wat afwijkt van de regio Schouwen- Duiveland, zodat er meer specia lismen in huis zijn. Maar als de andere gemeenten anders be sluiten, legt Duiveland zich daarbij neer. van onze verslaggeefster NIEUWERKERK - De gemeen te Duiveland zal er alles aan doen de kleine openbare basis school in Sirjansland open te houden. Maar als de ouders op Sirjansland hun kinderen niet eens naar de 'eigen' school stu ren, dan wordt de strijd aan merkelijk moeilijker. VVD- raadslid G. van den Ouden, die dit donderdagavond consta teerde tijdens de gemeente raadsvergadering, deed de sug gestie, de kwestie met de ouders te bespreken. Het college wilde daar niet een twee drie aan. De zestien leerlingen tellende school in Sirjansland kan vol gens de huidige normen tot 1994 blijven bestaan. Maar een toene mend aantal ouders kiest voor een school buiten Sirjansland. Van den Ouden-Zwart leek het nuttig, eens met de ouders te praten over hun beweegrede nen. Want als de zaken op Sir jansland er zo voor staan, wordt het naar haar oordeel voor de ge meente een stuk moeilijker het behoud van de school te beplei ten. Haar CDA-collega M. A. Klaas- sen-Meijer sloot zich bij dit be toog aan, en adviseerde, de zaak volgende week reeds tijdens een voorziene hoorzitting over de herinrichting van het cjorp, te behandelen. Het college wees dit idee af. De vrijheid van onder wijs - ouders mogen zelf kiezen waar de kinderen heen gaan - staat bij het college voorop, al dus wethouder C. W. Flikweert (SGP). Hij stelde de spreeksters een nota over onderwijs in het vooruitzicht, waarmee zij zich tevreden stelden. Hoorzitting Het had C. J. Hillebrand (PvdA) zeer verbaasd dat de raad moest besluiten over een krediet voor de herinrichting van Sirjans land, terwijl de hoorzitting' voor de bevolking pas volgende week is. Er zat haast achter, zei VVD- wethouder W. P. Stouten, en el ke maand telde. Maar als c^r woners andere suggesties j- ben, dan kunnen die vo)D hem net zo goed ter spraker men, ook al is het raadsbea om geld beschikbaar te stel^d genomen. ne Tijdens de behandeling vfta begroting kondigde burgeijia ter A. Bergshoeff aan, dat g(ei beerd wordt volgend jaafo; Stolpweg aan te pakken.ei een impasse of een patsteH: zoals Hillebrand het noemja volgens hem geen sprake. D) woners zijn gehoord, hunle gesties zijn 'meegenomenjv volgend jaar ligt het plannc snelheidsbeperkende maat: len - bijvoorbeeld drempelse tafel, jk Het idee van de liberaal Varfr Ouden-Zwart vracht,wagerni laten betalen voor parkere)0 een daartoe in te richten te#£ in-Nieuwerkerk en Ooster vond bij het college een w- onthaal. De vergunningen den afgegeven op nummerg controle zou ook niet zo mo zijn, dacht Bergshoeff. Vocf rijksweg N59 en met name d rallelweg. een grote zorgjg Van den Ouden, werd geei lossing gevonden. Het veil rijdt te hard, maar wat daah gedaan moet worden is ondlt lijk. Borden alleen zouderé gens Bergshoeff niet helpenh Ruilbeurs in Bergen op Zo<? BERGEN OP ZOOM - DejK ling Bergen op Zoom van.d)t derlandse vereniging De \8 meiaar houdt zondag 3 nek ber in de gemeentelijke eü mentenhal De Stoelemat aik Westersingel in Bergen op 2e een grote internationale da|b beurs. Men kan er terechtlk onder meer munten en pe gen, post- en herdenkingsze oude ansicht- en fantasie)] ten. prentjes, oude boekel klein antiek. De beurs duurt 10 tot 17 uur. L Kerstpakketten voor Roemeens dorp Luncani Daarvan overtuigen wij u graag. Miele maakt erg mooie en zeer goede keukens. Met de perfektie en duurzaamheid die u van Miele mag verwachten. De hoge kwaliteit vindt u veelvuldig terug in elk van de tientallen Miele keukenprogramma's, in de meer dan 200 oogstrelende designs, in de doordachte details en in de fantastische afwerking. Naar onze mening maakt Miele de mooiste en de beste keukens. Het zal ons niet moeilijk vallen ook u daarvan te overtuigen. Want met Miele kunnen we van uw keuken een eenheid maken, passend bij uw smaak, voorkeur en stijl. Daarin zullen we u graag vrijblijvend adviseren en uw keuken samen met u, stap voor stap laten 'ontstaan'. Tot in de details. Want bij Miele levensduur en Miele komfort hoort een doordacht, vakkundig opgesteld totaalkoncept. Ook daarom onze voorkeur voor Miele. En waarschijnlijk, binnenkort, ook voor u. Na 'n vrijblijvend informatiebezoek. Terneuzen Miele-Keuken-Centrum "Terneuzen". Axelsestraat 25, tel. 01150-13533/96496. St.Maartensdijk Miele-Keuken-Centrum "Tholen". Markt 55, tel, 01666-2335. ZIERIKZEE - De hervormde gemeente van Zierikzee gaat kerstpakketen inzamelen voor het Roemeense dorpje Luncani. De gemeente hoopt ongeveer vijfhonderd voedselpakketten naar Roemenië te kunnen stu ren. De hervormde kerk van Lunca ni. een dorpje in het noorden van Roemenië met ongeveer twee duizend inwoners, is sinds kort een zustergemeente van de her- vormde gemeente in Zierikzee. In het voorjaar bracht een Zie- rikzeese delegatie onder leiding van ds N. de Boo een bezoek aan Luncani. Toen werd het idee op gevat om in Zierikzee een actie op touw te zetten voor alle inwo ners van het dorpje. Alle gemeenteleden hebben in middels een brief ontvangen van de commissie 'Licht voor Lunca ni', waarin staat wat er allemaal in de paketten moet worden ge stopt. Het ligt in de bedoeling dat de pakketten omstreeks 14 december naar Luncani kunnen worden vervoerd. GEMEENTE DUIVELAND BEKENDMAKING De burgemeester van Duiveland maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 31 oktober 1991 heeft besloten te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan 'Buitengebied'. Deze herziening omvat het totale gebied van de gemeente, met uitzondering van die delen waar voor reeds bestemmingsplannen zijn vastgesteld, zoals is aangegeven op de bij dit besluit behoren de en als zodanig gewaarmerkte kaart. Het besluit houdt in. dat een nieuw bestemmings plan 'Buitengebied' in voorbereiding wordt geno men. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking- met ingang van 2 november 1991 en ligt met in gang van deze datum, met de daarbij behorende kaart, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Nieuwerkerk, 1 november 1991. De burgemeester voornoemd. A. Bergshoeff. De Tomorrow Kollektie brengt meubelen en accessoires die zich voegen naar uw stemming, uw persoonlijkheid. Soms uitbundig en vrolijk, dan weer neigend naar dramatiek. Ontdek vandaag het wonen van morgen: in een wisselend decor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 34