Vlissingen wil toegezegde 2,5 ton A STIHL! Franse minstreel Jean Nehr zingt HOE TAAI HEL f 00K MAG ZIJN, STIHL KRIJGT HET KLEIN. Middelburgsestraat Koudekerke krijgt j aparte fietsstrook streek 12 Bedrag is nodig voor uitbreiding reptielenzoo Fracties Valkenisse zijn ontevreden over schrappen sporthal weekenddiensten VRAAG 00K NAAR ONS PROGRAMMA HOUTVERSNIPPERAARS Laroenleer Goës b.v. Comité Paauwenburg neemt heft in handen DAGO, EEN GARANTIE VOOR KWALITEIT EN SERVICE ROLLUIKEN, VRIJDAG 1 NOVEMBER 1991 van onze verslaggever VLISSINGEN - Wethouder H. J. M. de Haas van Vlissingen gaat proberen 250.000 gulden los te peuteren van gedeputeerde G. de Vrïes-Hommes. De provincie heeft dat bedrag bij monde van oud-gedeputeerde J. B. Vente- vogel toegezegd aan de toenma lige wethouder D. J. P. Brui- nooge (thans gedeputeerde voor van onze verslaggever KOUDEKERKE - De bouw van een sporthal in de gemeente Valkenisse mag niet zomaar op de lange baan geschoven wor den. Het college van burge meester en wethouders gaat te makkelijk voorbij aan alle tijd en moeite die jaren lang in de plannen zijn gestoken. De ge meenteraadsfracties hebben er begrip voor dat het college niet alle projecten tegelijkertijd kan realiseren. Een goede reden voor de keuze die nu gemaakt is. is echter in de begroting niet te rug te vinden. De PvdA is op dit punt het felst van de vier fracties. Zij is een Groep jongelui stichtte brandje in laatste trein VLISSINGEN - De laatste trein uit Roosendaal naar Vlissingen is de afgelopen nacht met een vertraging van zeven minuten op het NS-station binnengelo pen. De machinist had de trein voor de spoorovergang bij de Oostsouburgse weg stilgezet nadat een aantal jongelui in de trein een brandje had gesticht. De machinist heeft het vuur ei genhandig geblust. Doordat de trein voor de overweg stilstond bleven de spoorbomen ongeveer zeven minuten dicht, wat tot een kleine file van wachtende auto mobilisten leidde. De Vlissingse politie is na de melding over de ontstane file ter plekke gaan kij ken. maar is niet op het brandje opmerkzaam gemaakt. CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen. za. 0.00-24.00 uur: A. J. MijnlielT. N. Beetlaan 15. tel. 12525. zo. 0.00-24.00 uur: F. G. Snijder. Burg. van Woelderenlaan 12. tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg, vrij. 17.00-za. 23.00 uur: J. K. Dominicus. Dam 30. tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. L F. Wortelboer. Kromme Weele 7. tel. 39933 Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Patiënten Wijkgezondheidscen- groot voorstander van een sport hal. Als de hal er nu niet komt. dan komt hij er nooit meer. meent de PvdA. Zij verwijt het college gebrek aan een duidelij ke visie. Om aan te tonen dat de hal best te financieren is geeft de fractie een eigen, aangepaste be rekening. Die gaat uit van be sparingen op sportvoorzienin- gen en verbetering van de effi ciency van de gemeentelijke in stellingen. Het college heeft afgezien van de bouw van een sporthal, omdat het vond dat de centralisatie van de buitendienst belangrij ker was. De fracties nemen niet voetstoots aan dat het bijeen brengen van gemeentewerken en brandweer in één gebouw zo belangrijk is dat al het andere daarvoor moet wijken. De VVD wil graag dat eerst fatsoenlijk wordt uitgerekend wat zowel de bouw van de sporthal als de cen tralisatie uiteindelijk gaan kos ten, voordat zij de begroting op dit punt steunt. Het CDA is fel ler: „Wij zien geen enkele nood zaak om dit project voorrang te verlenen." De fractie is vooral verbolgen over het feit dat het rapport waarin het belang van centralisatie aan de orde wordt gesteld, nog nooit behandeld is in welke commissie dan ook. laat staan in de gemeenteraad. De SGP deelt de verontwaardi ging. Onvrede heerst in het bijzonder bij de VVD over het verhogen van de onroerend-goedbelastin- gen. Die stijgen volgend jaar met 16.9 procent. De partij wil van b e w weten of dat een reele stijging is. Ook de SGP en het CDA vin den de stijging aan de hoge kant. Tien procent verhoging is mooi genoeg, menen de fracties. trum Middelburg, artsen Kod de, Visser en Ponten: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arne- muiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, za. 0.00-24.00 uur: Souburg. Nieuwland en Arne muiden. za. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn. Lekstraat 6. Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. zo. 0. 00-24. 00 uur: C. Wattel. Amstelstraat 55. Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Gapinge. Grijpskerke. Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder. Veere en Zanddijk: R. Ubels. Vroonstraat 11. Seroos kerke. tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Bigge- kerke, Meliskerke en Weslka- pelle. Voorde praktijken van de artsen Van Eede .Vaandrager, financiën) voor de uitbreiding van de Vlissingse reptielenzoo Iguana. De provincie is nog niet over de brug gekomen. De Haas praat volgende week met De Vries-Hommes over de vraag of de provincie de toezegging na komt. De Vlissingse gemeenteraad trok donderdagavond een kwart miljoen gulden uit voor de uit breiding van Iguana. De kosten voor de gemeente zijn nog hoger, omdat de reptielenzoo het aan grenzende pand Breehof voor het symbolische bedrag van slechts honderd gulden mag hu ren. De gebruikers van dat ge bouw moeten naar een andere behuizing uitzien. Naar ver wacht kost dat de gemeente nog eens 150.000 gulden. Het minis terie van Landbouw. Natuurbe heer en Visserij draagt anderhal ve ton bij in de aankoop van hok ken. De subsidie wordt alleen overgemaakt als Iguana belooft dat het twintig jaar lang dieren zal opvangen. Bijna alle fracties vonden de subsidie van het departement schamel, temeer daar de nood zakelijke verbouwing en uitbrei ding te wijten is aan datzelfde ministerie. Landbouw, natuur beheer en visserij doet regelma tig een beroep op Iguana om in beslag genomen reptielen op te vangen. Over de kosten die daar mee gepaard gaan. worden al sinds jaren moeizame onderhan delingen gevoerd tussen de mi nister en het stichtingsbestuur van de reptielenzoo. De gemeen teraad drong bij wethouder De Haas aan op actie om een hoge re. kostendekkende vergoeding in de wacht te slepen. Hij zag dat somber in. „Ik heb daar niet zul ke hoge verwachtingen van. We krijgen van de rijksoverheid wel steeds meer te vertellen, maar er komt minder geld bij." Wel zeg de De Haas de fracties toe bij de provincie aan te kloppen. De gemeenteraad besloot verder bijna tien miljoen gulden uit te trekken voor de opknapbeurt MIDDELBURG - In de Middel burgse Kloveniersdoelen is 8 november een optreden te zien van de Franse 'minstreel' Jean Nehr. Onder begeleiding van Grégory Knop (gitaar en accor deon) brengt hij daar zijn pro gramma Chant des poètes. De aanvang is om 20.15 uur. Het is het eerste van een serie optredens buiten Frankrijk, waarbij Nehr zich ten doel stelt het culturele erfgoed van zijn va derland toegankelijk te maken voor een niet-Franstalig pu bliek. Chant des poètes is een bloemlezing van werk uit de Middeleeuwen tot heden. Op het programma staan liederen en gedichten van Corneille. Charles Baudelaire en La Fontaine tot meer hedendaagse liederen van Guillaume Apollinaire, Charles Cros. Paul Fort, Jacques Pré- vert en Georges Brassens. Jean Nehr, in Frankrijk ook be kend om zijn rollen als acteur in blijspelen, maakt met het optre den in Middelburg zijn Neder landse debuut. Hij heeft dan ook speciale banden met Zeeland: zijnvrouw is afkomstig van Wal cheren. Ook voor Grégory Knop. net als Nehr naast musi cus ook acteur, is Nederland geen onbekend terrein. De ac cordeonist/gitarist woonde ge ruime tijd in Amsterdam, waar hij het Conservatorium bezocht. De Franse troubadour Jean Nehr I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I ITT- Van der Male en Noorlander. vrij. 18.00-7.on. 24.00 uur: A. v. d. Male, Duinweg 59. Zoutelande, tel 01186-1282. Biggekerke en Meliskerke voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). vrij. 18.00- ma 08.00: A Stutterheim. Beu- kelmanstraat. 8. Meliskerke. tel. 01186-1760. Tandartsen: Walcheren: M. H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1. Middelburg, tel. 01180-35688. N°1 IN DE WERELD Meer inlichtingen over de Stihl motorgereedschappen bij uw dealer. machines met dat beetje meer Albert Plesmanweg 5 - Industrieterrein De Poel I - Goes Telefoon 01100-12820, 's avonds 01102-43592 Showroom zaterdagochtend open van Paauwenburg Zuid-Oost. De fracties maakten weinig woorden vuil aan het krediet. De sloop- en bebouwingsplannen van de wijk zijn in februari al uit voerig aan de orde geweest. Al leen D66 drukte wethouder C. de Keijzer op het hart meer te over leggen met de bewoners. De wet houder beloofde dat. maar vroeg zich wel hardop af of de kritiek, die hem via de media ter ore was gekomen, wel gerechtvaardigd was. „Je moet wel realistisch lij ven: de een zegt dat we niks doen. een ander zegt dat we te weinig doen en een derde vindt dat we te veel doen. We trekken wel eventjes tien miljoen gulden uit voor één wijk. Men moet be seffen dat het om een groot pro ject gaat. waar veel mensen, met evenveel visies, bij betrokken zijn." De gemeenteraad trok voorts ZOUTELANDE Huisvrouwen - De afdeling Zoutelande van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen maakt dinsdag 5 november het jaarlijkse reisje, dat dit keer naar Brugge voert. Een rondlei ding met gidsen door de stad en een bezoek aan het Boudewijn- park met dolftjnenshow staan onder meer op het programma. Het gezelschap vertrekt "s mor gens om acht uur bij de hervorm de kerk'in Zoutelande. een bedrag van 8.7 miljoen ujt voor de uitvoering van het Arse naalproject. Gemeente licht plan Zuidstraat Westkapelle toe WESTKAPELLE - De inwoners van Westkapelle horen maan dag 4 november wal hen te wachten staat tijdens de recon structie van de Zuidstraat. De Centrale Dienst Gemeentewer ken en de aannemer Zeeuwse Bouw- en Wegenbouwmaat schappij uit Goes zijn aanwezig op een informatie-avond in dorpshuis Westkapelle Herrijst om vragen te beantwoorden. Het oostelijk deel van de Zuid straat en de aansluiting met de Grindweg worden opnieuw inge richt. Het wegdek en de straat verlichting worden vernieuwd, er wordt nieuwe beplanting en straatmeubilair aangebracht, kabels en leidingen worden ver legd en gerepareerd. Het werk, dat maandag begint, gaat gerui me tijd in beslag nemen. In to taal kost de operatie ruim zeven ton. De informatie-avond is bedoeld om de bewoners op de hoogte te brengen van het werkschema, de tijdsplanning en de verkeers- omleidingen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. KOUDEKERKE - De derde fase van de herinrichting van de Middelburgsestraat/Duinstraat in Koudekerke mag wat betreft de gemeenteraad van Valkenis se doorgaan. Dat betekent on der meer dat de fietsstrook in een andere kleur dan de rest van de weg uitgevoerd wordt. Of er een fietssymbool op de rijstrook komt is nog onzeker. De fracties van CDA en PvdA bleken don derdag sterk van mening te ver schillen over het nut van zo'n symbool. A. van Vlaanderen (CDA) meent dat het aanbrengen van een fietssymbool gevaarlijk is. Als een fietser in zo'n situatie buiten de fietsstrook komt en wordt aangereden, is hij schuldig. Als het symbool er niet op staat, blijft de automobilist in nage noeg alle gevallen verantwoor delijk. E. J. Gelok (PvdA) denkt dat het fietssymbool een enorme verbe tering van de veiligheid van fielp sers betekent. Hij wees erop dajj, het hier niet om een techniscl,a detail gaat, maar om de veilig^ heid van mensen. Als de gej,, meente wacht tot het eerste ern^ stige ongeval gebeurd is. is z^.e veel te laat. n De beslissing over het al dan nie,a aanbrengen van het symboo- wordt uitgesteld tot bekeken L, wat het effect is van de ander^tl kleur van de fietsstrook. ,u De raad vroeg zich bovendien aja of de verplaatsing van de müL ziektent in Zoutelande wel rnoejg( doorgaan. De raming voor d\. herinrichting van de Langstraat is al een keer overschreden. Al^t dat weer gebeurt, kan het heltal project flink uit de hand lopen^ De fracties willen binnenkoriu opnieuw praten over het belang, en de kosten van de verplaats sing. Alleen de VVD heeft geer bezwaren tegen de verhuizing- van de muziektent. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 18.00-ma. 00.00 uur: Mw. A. de Gaaij. tel. 71768. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09.00 uur: M. de Jonge, p/a Gandhi- straat5. tel. 16761. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803. visites aanvragen van 08.00-09.00 uur: Kleine huisdieren (spreekuren zonder afspraak zat. en zon. 11- van onze verslaggever VLISSINGEN - Het wijkcomité Paauwenburg is het wachten op de gemeente Vlissingen beu. In een verontwaardigde brief aan het college schrijft het comité zelf het initiatief te nemen een stuurgroep in het leven te roe pen die de renovatie van de wijk gaat begeleiden. Ondanks herhaalde verzoeken van het comité en toezeggingen van wethouder C. de Keijzer, is een begeleidingsgroep nog steeds niet begonnen. In een brief van '21 oktober jongstleden stelde het comité de gemeente al voor om vóór 1 no vember een stuurgroep in te stel- 12 en 17-18 uur): E. v. d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. Dierenartsen praktijk 'Oostka- pelle': Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle. tel. 01188- 1443. Behandeling kleine huis dieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam. Kelderweg 1. tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren (voor kleine huisdieren): Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077. Spreekuur zat. 10- 11 uur. Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. len. „Dt is niet gebeurd", aldus de nieuwe, boze brief. „Er is niet eens gereageerd op deze brief." Het comité heeft vorig jaar de cember voor het eerst uitgebreid gedebatteerd over de plannen voor Paauwenburg Zuid-Oost en de instelling van een stuur groep. De gemeenteraad zegde tijdens de raadsvergadering van februari toe. Ook de verantwoor delijke wethouder beloofde in het wijkblaadje nog voor sep tember een begeleidingsgroep te zullen installeren. Het wijkcomité nodigt het ge meentebestuur en woningbouw vereniging Basco uit om op dins dag 5 november bij elkaar te ko men om afspraken te maken. Apotheken: Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Vlissingen: Apotheek Singel, Singel 9. tel. 12730. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren via Alarmcentrale tel. 01184-14444. in eigen fabriek op maat vervaardigd. Belangrijke kenmerken: hoogwaardige isolatie én geluidsdicht door volgeschuimde lamellen van aluminium onderhoudsvrij inbraak-preventief handbediend of elektrisch tot volautomatisch in vele kleuren leverbaar korte leveringstermijnen garantie: 2 jaren vakkundige montage Adviezen en offertes worden vrijblijvend verstrekt op aanvraag. SHOW ROOM OOK OP ZATERDAG OPEN Nieuwst raat 11 Middelburg, Tel. 01180-38750 (óók 's avonds bereikbaar) In samenwerking met JW-Interieur presenteren wij tevens: Parket-, Kurk- en onderhoudsvrije Lamett-kunststof-vloeren. GEMEENTE WESTKAPELLE BEKENDMAKING Met ingang van 1 november aanstaande liggen op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentese cretarie aan de Markt 95 te Westkapelle voor een ieder ter inzage de voorontwerpen van de bestem mingsplanherzieningen van: 1. bedrijfsterrein Oude Zandweg (le herziening) 2. Kom Westkapelle (le herziening) Beide genoemde plannen liggen ter inzage op grond van het bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Per plan kan het vol gende worden opgemerkt: a. Bedrijfsterrein Oude Zandweg (le herziening) Deze eerste herziening van dit bestemmings plan heeft betrekking op de bestemming re creatie met de subbestemming manege (Rm) en omringende bedrijfsbestemmingen. Vestiging van een manege op de gronden met de bestemming Rm is niet meer actueel, zodat deze gronden (ca. 4000 m2) toegevoegd kunnen worden aan het bedrijfsterrein. Deze toevoe ging is ook noodzakelijk omdat er vrijwel geen uitgeefbaar terrein meer beschikbaar is. b. Kom Westkapelle le herziening) Deze herziening is noodzakelijk geworden om de volgende redenen. Dit bestemmingsplan is op enkele onderde len na. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland (G.S.). Ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening moet dit G.S.-besluit nu in dit plan worden verwerkt. Het juridisch-planologisch regelen van nieuwe woningbouwmogelijkheden in het uitbreidingsgebied Benoorden 't Hout. Het aan het plan toevoegen van het be stemmingsplan Zeewering, waardoor het gehele komgebied is ondergebracht in een bestemmingsplan. Het actualiseren van de plankaart door het verwerken van de diverse bouwplannen. Tot 2 december aanstaande kunnen opmerkin gen worden gemaakt over de nieuwe plannen. Deze opmerkingen zullen nog niet aangemerkt worden als bezwaarschrift, maar zullen wel mee genomen worden bij de totstandkoming van de definitieve plannen. Tegen deze definitieve ontwerpen kunnen te zij ner tijd bezwaren worden ingediend bij de ge meenteraad c.q. het college van burgemeester en wethouders. Westkapelle. 1 november 1991. De burgemeester voornoemd. H. A. van Maldegem. Bel 020-242316 en informeer naar het effect van Co- adverteren in de dagbladen. Cebucof fff DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT verkeersinstruktie Y5JASPERSE MIDDELBURG Nwe Vlissmgseweg 366 Tel 01180-13387 Nieuwe regels en borden Meer weten? Volg onze compact-cursus .autorijden plus'. In één voorlichtingsavond brengen wij u up to date op de hoogte met de nieuwe regels en borden. Voor slechts 29,75 krijgt u een twee uur durende uiteenzetting (met dia's) over de veranderingen en vernieuwingen die op 1 november a.s. zullen ingaan. U ontvangt tevens het bekende boek .autorijden plus' (winkelwaarde 19,75) waarin de nieuwe regels en borden zijn opgenomen. Opgeven kan met onderstaande bon. U kunt kiezen uit 2 avonden: Woensdag 27 november 19.30 u. of maandag 2 december 19.30 u. naam: adres: telefoon: aantal personen: ik kies voor: JAAP van ZWEDEN, HAN de VRIES en JACOB SLAGTER spelen TELEMA.NN, BACH en FÖRSTER. Ook dit jaar is de Verenigde Spaarbank er weer in geslaagd een aantal vermaarde musici te contracteren: Jaap van Zweden, Han de Vries, Jacob Slagter en de Amsterdamse Bach Solisten spelen voor u muziek van Tele- mann, Försteren van vaderen zoon Bach. Een toegangsbewijs voor dit concert kunt u bij een groot aantal kan toren van de Verenigde Spaarbank kopen. De entree bedraagt f 20,-. Clienten van de Verenigde Spaarbank, CJP-houders (en Stadspashouders), alsmede 65+ers knjgen een reductie van f 5,-. De muziek die tijdens deze unieke concerten ten gehore wordt gebracht, hebben wij verzameld op een CD en musicassette. Deze CD en musicassette zijn exclusief verkrijgbaar bij de Verenigde Spaarbank I MIDDELBURG-CONCERT-F.\ GEHOOR De prijzen zijn respectievelijk f 25,- en f 17,50 maar clienten van de bank I ZAAL - W NOVEMBER M). OM 30.15 UUR. betajen f 5 mmder De Verenigde Spaarbank doet meer. S_ Kaartverkoop via het regio-hoofdkantoor van de Verenigde Spaarbank te Middelburg, Lange Delft 32-36.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12