Spannende finale motorcrosstrofee ie- Terneuzense Boys leider na 0-4-zege Eerste overwinning voor Olympia l Zwemploeg van I Scheldestroom p oppermachtig Prima debuut van Hontenisse Hoofdprijs voor Rob Bijvank Eindsprint brengt i Cor de Jonge zege Spannende strijd in; tenniscompetities sport Richard Leeuwesteyn en Steven Mangnus succesvol Debutant aanwinst in het zaalvoetbal DINSDAG 29 OKTOBER 1991 van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Zelden heeft de finale van de Zeeuwse motor crosstrofee zo'n spannend ver loop gehad als dit jaar. In de klassen 125cc en de 250/500cc moest tot de laatste finish-vlag gewacht worden voordat de kampioen bekend was. Bij de 125cc streek Richard Leeuwes teyn met de eer en bij de 250/500 was het hoogste podium voor Steven Mangnus. In de 60cc, 80cc en de recreatie-klas gingen de titels naar Peter Moortha- mer, Tim Goethals en Peter Rijk. De Zeeuwse 125cc-top moest buigen voor de Belgische GP-rij- der Jimmy Verburg die beide manches won. Maar voor het klassement telde hij niet mee omdat hij te te weinig manches heeft gereden. Die strijd ging tussen Leeuwesteyn en De Jon ge, <3ie gezelschap kregen van een zeer sterke Cortvriendt die in de slag was met O verweel voor de derde plaats. Leeuwes teyn deed de beste zaken, De Jonge viel na een fout terug naar de vijfde plaats, terwijl Leeuwes teyn als tweede finishte. Cort vriendt pakte de derde plaats voor O verweel. Beslissing Vast parkoers voor veldritten VLISSINGEN - Het wielercomi- té Wemeldinge houdt in novem ber samen met ZTRC Theo Mid delkamp en WC Kapelle drie veldritten. Deze wedstrijden zijn op zaterdag 2, 9 en 16 no vember. I)e aanvang is steeds 14.00 uur. Het parkoers waarop gereden wordt ligt romdom camping Klein Stelle. Aan de wedstrijden kan worden deelgenomen door profs, amateurs, junioren, nieu welingen en trimmers. Alle wed strijden tellen mee voor het Zeeuwse veldritklassement We meldinge. Inschrijvingen vindt plaats op camping 'Klein Stelle' of via voorinschrijvingen. voor Mangnus zou finishen, was alsnog het kampioenschap voor hem, Dré van Espen pakte di rect de leiding en stond die niet meer af Achter hem ontspon zich het duel om de titel met Mangnus constant enkele me ters voor Van der Wekken. Mangnus sloeg alle aanvallen van Van der Wekken af, waar door hij met enkele meters ver schil de titel pakte. Bij de 80cc heerste Tim Goet hals en toonde zich een waardig kampioen. Hetzelfde gold voor Peter Rijk bij de ree. klas. Peter Moorthamer won niet bij de 60cc maai- stelde wel zijn titel veilig. De dagwinst was voor Peter Ga briel. De tweede manche moest de be slissing brengen waarbij Leeu westeyn de opdracht had kort a« ter de Jonge te finshen en Cortvriend voor Overweel moest eindigen om de derde plaats te pakken. Leeuwesteyn voldeed aan zijn opdracht. Cortvriendt werd door een kapotte zuiger veer tot opgave gedwongen. De 250/500cc moest ook in de laatste manche de beslissing brengen. De eerste manche werd een overwinning voor Van dei- Wekken, terwijl Mangnus er niet in slaagde Van Espen van de tweede plaats te verdringen en als derde finishte. Als Van der Wekken in de derde manche Tweede dan voor Meyer en Sturms TERNEUZEN - Ron Meyer en Theo Sturms uit Temeuzen heb ben gisteren de tweede dan ka rate behaald. In sporthal West te Veènendaal legden de leerlingen van Shotokan-karateschool Wim van de Leur met succes de zware proef af. SAS VAN GENT - De Sasse zaalvoetbalcompetitie is dit jaar van start gegaan met 10 teams. De ploegen van Rijn vaart en De Spetters debuteren dit seizoen. De Spetters is een aanwinst. Na een aantal wedstrijden voert de ze ploeg van Corn Boys de rang lijst aan. Met 5-3 werd IZV 3 dooi de koploper aan de zegekar ge bonden. In de wedstrijd van Benny Sport tegen Marinet was de conditie van het senioren- team veel tekort te schieten: 7-1. Knit en Knit won na een 0-0- ruststand toch nog eenvoudig van Philippine 2. 3-1. Rijnvaart pakte de volle winst tegen de Tukker: 2-1. Stand: De Spetters'5-8. Benny Sport 4-6. Cerestar 4-6. Knit en Knit 4-6, ADEG 3-4, Rijnvaart 4-4. De Tukker 4-4. IZV 3 5-4, Marinet 4-0. Philippine 2 5-0. In Axel zijn 16 teams begonnen aan de zaalvoetbalcompetitie. Engelhard en Administratie kantoor De Ruyter vullen twee open gevallen plaatsen op (De Tukker-Eeuwige Lente verdwe nen). Primus Pluym won met 6-0 van Van Alten Vastgoed. Johan Ris- seeuw <3x>. Gerrie Timmers (2x) en Frans Groothart zorgden voor de forse zege. Uitslagen: Steelant-Disco Love 1 2-5, Dax Pallets-Disco Love 2 2-2. Marine Service-Adm. kantoor de Ruyter 3-3. Shake-Engelhard 10-0, IZV 2-Broom- chemie 1-2, Grensvrienden-Benetton 5-1. Woensdag worden de kwartfina les voor de Axelse beker ge speeld: Primus Pluym-Shake, Ratjetoe-De Pooter, Marine Ser vice-Lambert, Koster Dey-Le Feber. Eindstand: 50/60cc: 1 Peter Moorthamer. 2 Ste fan Leeraart, 3 Bennie Gabriels. 80cc: 1 Tim Goethals, 2 Erik van Tatenho- ve, 3 Ronnie van Hove, 4 Peter Rot tier, 5 Pascal de Zeeuw. 6 Edwin Fit ters, 7 Rick van Landschoot, 8 Jur- gen Bollé. 9 Ronald Bimmel, 10 Bart van Hove. 125cc 1 Richard Leeuwes teyn, 2 Gianni de Jonge. 3 Marco Overweel, 4 Adwin Cortvriendt, 5 Wim Moerdijk, 6 Kees den Hollander, 7 Fabian Rijckaert, 8 Michel van de Goor. 9 Frank van Engen, 10 Jimmy Verburg 250/500: 1 Steven Mangnus. 2 Erik van der Wekken. 3 Jacco Paau- we, 4 Peter van de Weele, 5 Ronnie Bos, 6 Dré van Espen,7 Peter de Booy, 8 Arjen Blaas. 9 Wim van den Eijnden, 10 Sjaak Meulmeester. Ree -klas: 1 Peter Rijk. 2 Peter Boone, 3 Eddy Eversdijk. Jacky Westdorp Jacky Westdorp was uiterst suc cesvol in de door Motorclub Hontenisse in de Dekkerspolder van Sas van Gent gehouden cross. In de zwaarste klasse, de Inters A, kon de ex-Schoondij- kenaar zich na een verbeten strijd met de Bleiswijker Nico Heystek als winnaar laten huldi gen. Uitslagen: Inters A: 1 Jacky West- dorp, Schoondijke; 2 Nico Heystek, Bleiswijk, 3 Alain Roels, Belgié. In ters B: I Steven Mangnus, Vogel waarde: 2 Peter van Kamthout, Bel gië; 3 Herman van den Boe, Koe wacht, 4 Frank van Kruyssen, Kloos- terzande. Nat. 250cc: 1 Patrick Pies- sens, Kapellebrug; 2 Patrck Bellon, België; 3 Roland Suyckerbuyk, Sep- pe Debutanten 125cc 1 Aeron Deby- ne, Belgie; 2 Ton Questier, België; 3 Davy van Hoepen, Kloosterzande. Juniors 125cc: 1 Gino Cornu, België; 5 Ronny van Hove, Vogelwaarde. Ju- nioren 250cc. 1 Martin van de Bulk. België; 14 Evert Leeraert. Nieuw-Na- men. Senioren 125cc: 1 Lieven de Vijl- der, Wachtebeke, 2 Martien Jansen, Sluiskil. TERNEUZEN - Terneuzense Boys is alleen leider ge worden in de eerste klas van het Zeeuwse damesvoet bal. In een prima wedstrijd werd concurrent Yerseke met 4-0 kansloos verslagen. Spui herstelde zich goed van de nederlagen van de afgelopen weken en werkte zich door winst op Nieuwdorp op tot de middenmoot. Het soepel draaiende Terneuzeris team speelde een eer ste helft, waarin alles lukte. Al in de eerste minuut zorgde Silvie Tollenaar na een uitgespeelde aanval voor 0-1. De zelfde speelster scoorde voor rust nog twee maal en schreef zodoende een onvervalste hattrick op haar naam. Yerseke kon maar weinig inbrengen tegen het Terneuzens spel. Na rust namen de bezoeksters gas te rug. Inge Suy zorgde met een stiftbal over de prima keep- ster van Yerseke voor de 0-4-eindstand. Spui-Nieuwdorp 3-1 - Een aanvallend ingesteld Spui be nutte de kansen beter en kwam na twintig minuten op voorsprong toen Josa van der Vliet een door de keepster afgeweerd afstandsschot binnenwerkte. Janet Dekker bracht de stand op 2-0. Na de rust een feller Nieuwdorp dat door een afstandsschot van Lonneke van Antwerpen terugkwam. Janet Dekker zorgde, nadat Josa van dei- Vliet knap de buitenspelval had omzeild, voor 3-1. Breskens-RCS 1-3 - Breskens liet in het duel met RCS (tweede klas) heel wat kansen liggen. Claudia Schokker scoorde het enige doelpunt voor Breskens. HVV'24-IJzendijke 3-8 - HW kon slechts acht dames binnen de lijnen brengen in dit duel voor de derde klas. Dat wreekte zich in de loop van de wedstrijd. IJzendijke bouwde na de 1-4-ruststand de score moeiteloos uit. Voor HVV scoorden Wendy van Overloop en Barby en Bonnie Bogaerd, voor IJzendijke waren Marieke van de Vijver (4x) en Femke de Wilde en Cindy de Muynck (elk 2x) succesvol. Hoek 2-Koewacht 0-1 - Koewacht had de grootste moei te een bres in de verdediging van Hoek te slaan. Uitein delijk zorgde Heidi Lambert twintig minuten voor het einde voor de winnende treffer. Terneuzense Boys 2-Biervliet 0-3 - Een regelmatige en verdiende Biervliet-zege. Door dit resultaat gaat Bier vliet aan de leiding in de derde klas. Natasja Mogree(2x) en Joyce Buyze zorgden voor de doelpunten. Koploper Viissingen verslaat Goes van onze hockeymedewerker VLISSINGEN - In de tweede klasse van de hockeycompetitie behaalden de heren van Olym pia de eerste overwinning. Uit tegen Pelikaan werd het 1-3 door doelpunten van Robert van Hemert en Martijn Snood- ijk (2x). Itapide verloor met 8-1 van AMHC'65'en is nu samen met Dordrecht laatste. Koplo per Viissingen won in de vierde klasse met 3-2 van nummer twee Goes. Door deze overwin ning heeft Viissingen nu drie punten voorsprong op Teterin- gen en vier punten op Goes. De dames van Olympia (tweede klasse) wonnen nipt met 3-2 van Prinsenbeek, In de vierde klasse blijven de dames van Goes win nen (5-0 tegen Spijkenisse), ter wijl Middelburg goed volgt. 3-Ö tegen Hoekse Waard. In de hoogste klasse bij de jon gens, won Middelburg met 1-0 van Tempo. Rapide behoudt aansluiting door een overwin ning op Zwart Wit (vier doelpun ten van Neroen Fassaert). Stand: Breda 6-12. Middelburg 6-9, Rapide 6-7, Tempo 6-6, Zwartwit 6-2, Prinsenbeek 0-0 Een klasse lager heeft Viissingen met grote cijfers van Zevenber gen verloren. 10-1. HSD was met 6-0 een maatje te groot was voor Goes. Bij de meisjes blijft Goes le klasse) uitstekend presteren. Een 6-0-overwinning op ZWart Wit (doelpunten van Mariëtte Beukers, Danielle Beuekers. Roelien de Haas 2x en Ellen Oos- trom (2x). In de tweede klasse won Olympia met 7-0 van HSD en in de derde klasse blijft Vapi- de stevig op kop na de 6-0-winst op Middelburg. Goès A II won met 2-1 van Etten Leur A III. Dames 2e klasse D Olympia-Prinsenbeek 3-2: De thuisclub startte goed in dit vier-punten-duel. Martine van Haelst opende de score uit een voorzet van Dionne van Soest. In de slotfase van de eerste helft scoorde Eline de Vlercq uit een strafcorner 2-0. Direct na de her vatting was het weer Martine van Haelst, die na een solo de Brabantse keepster uitspeelde: 3-0. Uit enkele rommelige situa ties voor het Olympia doel kwa men de bezoeksters terug tot 3-2. Etten Leur-Vlissingen 1-0: Een gelijkspel had de krachtsver houding van deze wedstrijd be ter weergegeven. De thuisclub scoorde na vijftien minuten de winnende treffer uit een romme lige situatie voor het. Zeeuwse doel. Stand: Dordrecht 7-12, Etten Leur 7- 10. Ommoord 7-10, Krimpen 7-9. Sou- burgh 7-7, Capelle 7-6, Tempo 7-6. Olympia 7-5. Vliwsingen 7-3. Prinsen- 3e klasse D Rapide-Pelikaan 0-3: Het pro bleem van de dames van Rapide is het scoren van doelpunten. Door twee snelle Brabantse aan vallen had de ploeg uit Hulst bij de rust een 0-2-achterstand. Na de thee bracht Rapide met enke le fraaie combinaties Pelikaan in de problemen, maar faalden in de afwerking. 4e klasse D Goes-Spijkenisse 5-0: Alle doel punten in dit duel ontstonden uit veldsituaties. De ruststand was 2-0 door doelpunten van Me- rijn de Haas en Yolanda de Wit. Mariëtte Beukers, Yolanda de Wit en Merijn de Haas bepaal den de eindstand op 5-0. Middelburg-Hoekse Waard 3-0: In de eerste helft benutte de thuisclub twee kansen die door Siegrid Jonkers en Rineke van Leen werden benut. Na de rust was Hoekse Waard meer in de aanval, maar een goed keepende Denïse Maljaars hield haai- doel schoon. Maar vijf minuten voor tijd scoorde Marise Waterman na een solo HSD-Oudenbosch 0-6: HSD gaf in de eerste helft weinig kansen weg. Na de thee was Ouden bosch oppermachtig: 0-6. Heren 2e klasse E Rapide-AMHC'65 1-8: Een ge flatteerde uitslag. De thuisploeg kwam in de tweede minuut op een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Mario Boon. Bij een 1-2-stand miste Mario Boon de kans op de gelijkmaker door een strafbal tegen de keeper te pushen. Een technisch beter AMHC bouwde na deze misser de voorsprong rustig uit tot 1-8. Pëlikaan-Olympia 1-3: Olympia was de dominerende ploeg, maar na een minuut keek het al tegen een 1-0-achterstand aan. Martijn Snoodijk scoorde uit een strafcorner de verdiende ge lijkmaker 1-1. In de tweede helft werd Pelikaan volledig zoek ge speeld. Olympia kwam op voor sprong door Robert van Hemert die een voorzet van Hans Diele- man in de bovenhoek van het doel pushte. Martijn Snoodijk besliste vijf minuten later de wedstrijd. Stand: Zwart Wit 7-13. AMHC-65 7- 10, Pelikaan 7-9, Berkel Enschot 7-9, Etten Leur 7-7. Oude Maas 7-7, Vlij men 7-5. Olympia 7-4, Dordrecht 7-3, Rapide 7-3. 3e klasse D Zevenbergen-Middelburg 2-0: De Zeeuwen verzuimden in de eerste helft de kansen te benut ten. De Brabanders, die met de rust een 1-0-voorsprong hadden, waren vooral in de tweede helft sterker in de combinatie. Mid delburg verdedigde goed, maar kon een nederlaag niet voorko men. 4e klasse D Cadetten-HSD 6-2: Een sterk be gin van een met tien man spe lend HSD. Mark van Doorne ver kleinde na twintig minuten de achterstand tot 2-1 uit een straf corner. De laatste twintig minu ten van de tweede helft werd HSD bij een 3-2-stand (een doel punt gescoord door Chris Scho- nenman) weggespeeld. Goes-Vlissingen 2-3: De twee teams waren aan elkaar ge waagd. Rust: 1-2. Gijs Simons scoorde na vijf minuten de ope ningstreffer voor Boes 1-0. Door twee doelpunten van Ronald Brasser, gescoord uit strafcor- ners, kwam Viissingen op voor sprong. Na de rust nam Goes de teugels stevig in handen. Bas- tiaan Gems bracht beide ploe gen. na een goed genomen straf corner, op gelijke hoogte. Na de ze gelijkmaker zette de thuis ploeg alles op de aanval, maar faalde in de afwerking. In de laatste miuut van de wedstrijd scoorde Willem Weerstra voor Viissingen de winnende treffer uit een strafcorner. Frank Hoste (tweede van links) overhandigt de hoofdprijs aan Rob Bijvank (tweede van rechts). Rick de la Ruelle (links) en Johan Krap (rechts) wonnen de andere klassementen. foto Camile Schelstraete Van onze medewerker SLUISKIL - De winnaars in de verschillende klassementen van de Wieier Trimbond mochten dit weekeinde in Sluiskil de prij zen afhalen. De organisatie van deze trimwedstrijden had in dit eerste seizoen ruim dertig wedstrijden op de kalender staan. Voor volgend jaar ziet het er naar uit. dat nog meer wedstrijden komen, waarbij onder meer een vier dagen durende Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen voor trimmers. Rick de la Ruelle (tot 33 jaar) en Johan Krap (bij de ouderen) waren de regelmatigste rijders. Zij eindigden als eersten in hun categorie. Rob Bijvank werd winnaar van het door beroepsren ner Frank Hoste (die na dit jaar overigens afscheid neemt als profrenner) gesponsorde klassement. Van onze biljartmedewerker HULST - De sterke eind sprint die Cor de Jonge er in de slotronden van de bil jarttriatlon in brasserie De Smickel uitperste, bleek tenslotte voldoende voor de toernooizege. Met twee overwinningen (op Ronny Roets en Theo Schauwaert) kwam de Axelse biljarter op de valreep nog naast koplo per Jan de Rijke. Het setsal do (28-25) besliste tenslotte in het voordeel van Cor de Jonge, die zijn titel daarmee prolongeerde. De winnaar zelf bleek na af loop nog het meest verrast. „Want ik speelde echt niet geweldig. Pas in de slotron den had ik het gevoel dat ik de triatlon kon winnen. Maai- echt overtuigend ging het allemaal niet", keek Cor de Jonge direct na afloop te rug. „Ik dacht dat J an de Rij ke het zou halen." Die veronderstelling was zo gek nog niet. De Rijke, in de nadagen van een rijk biljart leven in de Hulster biljart club De Smickel weer hele- - maal opgebloeid, diende zich vrijdag, bij de start vanL de triatlon, al meteen aan inP een kwartet dat sterk open-y< de. Omdat Cor de Jonge enj Ronny Roets daarna even haperden en Nico Kalden nog wat verder wegzakte,i voerde Jan de Rijke na del eerste wedstrijdhelft het ge zelschap met voorsprong aan. De Rijke leek op fluweel te zitten. Het pakte anders uit. Alleen het driebanden werd voor hem genoteerd, libre en bandstoten gingen naar Roets. Daardoor haalde De Jonge het toch nog. De eindstand van de triatlon (matchpunten, setpunten, moyenne, hoogste series libre, bandstoten, driebanden): 1 Cor de Jonge, Axel 10-28-1.63-\ 13-10-3; 2. Jan de Rijke. Hulst 10-ir, 25-1.51-24-14-4. 3. Hugo Willaertjl Clinge 9-22-1.63-14-17-4; 4. Ron-[ ny Roets. Eede 8-26-1.64-15-6-4; fll 5. Nico Kalden. Temeuzen 6-21-1 1.46-20-13-3; 6. Theo Schauwaert,SO Hulst 6-20-1.57-18-11-3; 7 Janl Cruson, Breskens 5-19-1.61-16-6- 4; 8. Ad Buit, Temeuzen 2-7-0.97- L 12-6-3. Jij HOEK - Het tennisteam Lon- gueville speelt evenals voor gaande jaren weer een hoofdrol in de tenniscompetitie voor mi xedteams in De Braakman. Na de 8-4-winst op te Dow werd nu met dezelfde cijfers gewonnen van Braakman BV. Bij de heren wist ZVH I na een bijzonder spannende strijd Braakman met 7-5 te bedwin gen. Ron's Hairfashion voert hier de ranglijst aan na de 12-0- zege op ASOC. Heren. Poule A: ZVH I-Braakman 7- 5; Ron's Hairfashion-ASOC 12-0. Poule B: C1000-KWS 10-2; Dees-PTT Post 3-9. Mixed. Poule A: Longuevil- le-Braakman 8-4; Dow-Iezendieke 8- 4. Poule B: Haheli-De Paepe 6-6; Big Boss-Vermeire 3-9. Dames. Poule F Volhouders-Drops- hotjes 4-0; Meppers-Roava 0-4. Poule H: TVS II-Ador Sport 1-3; Denoek- Stap voor Stap 2-2. In de damestenniscompetitie te Cadzand opende in poule A de combinatie De Craemer/Henry met een ruime 11-5-overwinning op het duo Van Eenennaam/ Glimmerveen. Uitslagen: Poule A: Dhont/Van Don- gen-Verleye/Schouppe 8-8; Van E ennaam/Glimmerveen-De Craen Henry 5-11. Poule B: Trompet Brakman-De Milliano/Verhagen 10; Van Keulen/Hendenkse-I Wisse 5-10. Poule C: Mabelis/Du M lie-Heijens/Verduyn 10-7. Poule De Winter/Hamelink-Gijssel/Uytt hoven 5-11. Poule E: Timmerm Minnaert-Nijsse/Van de Hemel Petersen/Neuhaus-Lietaer/Heyne- man 5-10. Poule F: De Waard/) Wely-Clark/Pieters 8-10; QuaakA der Slikke-Doornebos/Jansen Rosendaal 6-9. Poule G: Polderm Smits-Vinke/Janssen 7-8; Goeth Risseeuw-Lensen/Heijdens 9-6 In poule B van de Hulster-i mescompetitie won Boundli met 6-2 van De Vlasbloem. Sli ley Buyze en Ineke de Schepi zorgden voor de enige punt voor De Vlasbloem door Simo Hermans en Martha van Duj met 6-4 te kloppen. De overi drie partijen werden een gemi kelijke prooi voor Wentzler/B kers, Wentzler/Van Duyse Hermans/Beckers. Uitslagen: Poule A: 'tBoemeltje-l seeuw 8-0; Deltour-Veertig Plus Hontenisse-Vogelvlucht Dream-TAH 7-1. Poule B less-De Vlasbloem 6-2; Lappel Vogelvlucht II 6-2. de. TERNEUZEN - De jeugdzwem- ploeg van Scheldestroom is in Terneuzen opnieuw met grote overmacht winnaar geworden van de tweede Speedo-jaar- gangwedstijd van het seizoen. Alleen bij de jongens konden le den van andere clubs zich bij de top drie zwemmen. Pascal Ver- naeve scoorde met zijn twee overwinningen niet alleen het hoogste, hij zwom ook goede tij den. Dc uitslagen waren: Meisjes: 100 m ss 1982 el1. Ellen van der Velde, ZVS. 1 45 6; 2. Laura Mookhoek. ZVS, 1.52.3; Laura Lince, ZVS, 1.55.2. 100 m vs 1980: 1. Sandra Temmer man, ZVS, 1.13.3, 2, Jakolien den Dekker, ZVS, 1.17,7: 4. Evelien Alme- kinders, ZVS, 1.21.3. 200 m wi 1981:1. CaroliendeMilliano, ZVS, 3.01.4; 2. Evelien Verplanke, ZVS, 3.04.1; 3. Martine den Dekk ZVS, 3.16.3. 50 m vis 1982 el: 1. Saraleen Jansi ZVS, 47.8: 2. Ellen van de Velde, Z) 48.4; 3. Laura Lince. ZVS. 48.7. 100 m rs 1980: 1. Sandra Temm man, 1.23.6; 2. Jakolien den Dekk 1.27.7; 3. Martinique Jansen, ZV 1.30.4. Jongens: 100 m ss 1982 el: 1 BertH gels, Bruinvis, 1.44.8; Maurits Wc dergem, ZVS. 1.55.8; Maikel Braakman, 2.01 7. 100 m vs 1980: 1. Pascal Vemae ZCK, 1.11.9; 2. Michiel Kortsn ZCK, 1.17.2; 3. Stephan Antonisi ZVS, 1.17.8. 200 m wi 1981: 1 Michiel Wonderge ZVS. 3.09.3; 2 Martijn Buijsse. ZV 3.10 6; 3. Angelo Hamers, Bruinv 3.18.2. 50 m vis 1982 el: 1. Maurits Wondl gem, 58.2; 2. Michiel Baecke, ZV 1.09.9 400 m vs 1980: 1. Pascal Vernae: 5.31.0; 2 Michiel Kortsmit. 6.03.2; Gertjan Ramondt. Bruinvis, 6.05.3 TERNEUZEN - De mannen- ploeg van Hontenisse debuteer de uitstekend in de eerste klas se. De Zeeuws-Vlamingen wal sten over Delta Sport 3 heen en zorgden voor een waar doelpun- tenfestijn: 38-13. Slechts één kwartier slaagde Delta Sport 3 erin om enigszins in de pas te blijven bij Hontenis se 1. Bij een stand van 5-3 begon de blauw-witte motor toen ech ter goed op gang te komen, waardoor halverwege de partij al een veilige marge op de bor den stond (18-4). Ook na de pauze buitte de thuis ploeg haar conditionele voor sprong volledig uit. Erwin Bel met 13 treffers en Wim de Kok en Hans Spiering met beiden 9 doelpunten achter hun naam hadden het grootste aandeel in de uiteindelijke 38-13-overwin- ning. De dames van Hontenisse waren graag net zo overtuigend aan de competitie begonnen als hun mannelijke clubgenoten, maar zij moeten nog een weekje wach ten. Tegenstandsier GSC kwam namelijk niet op. Hulst liep tegen een nederlaa aan, omdat het tegen Orion ve zaakte de opgelegde kansen verzilveren. De selectie van tra ner René' de Bart speelde ee goede eerste helft, maar faalö in aanvallend opzicht jamme: lijk, Orion sleepte simpel een 14-zege in de wacht. HVSV 2 had tegen Olympus met Nicole Boussen in ee hoofdrol, totaal geen tegenstan: te duchten. Het publiek kreé waar voor haar geld en HVSV maar liefst 31 maal sec ren. Olympus 3 trof 3 maal doel In de tweede klasse wonnen ooi de heren van HVSV 2. Tegen he 'nieuwe' HV Hulst bleven de gt routineerde Terneuzenaren ge makkelijk overeind: 17-9. Omdat scheidsrechter Frei Tromp geen aanstelling had oni vangen voor Operatie '71 tege Olympus 3, maakten de ploege er maar een vriendschappelijk partij van. Operatie won met 21 13, maar de punten telden du niet. OMBÜtlS De cross-kampioenen: (vlnr) Steven Mangnus, Peter Rijk, Richard Leeuwesteyn, Tim Goethals en staand Peter Moorthamer. Oreel foto Ruben

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26