Israëlisch bedrijf naar Sluiskil Zeeuwse bands brengen blijdschap in Bratislava Geslaagd seizoen voor Schorpioen en w handhaven ubsidieregeling lubs Aardenburg Geen duidelijkheid over ontwikkeling van regiopolitie Oorzaak ongeluk bij Zaamslag is nog niet bekend provincie ominegroup bouwt distributiecentrum broomprodukten Intocht Sinterklaas in Terneuzen in het teken van de fiets lezers schrijven DINSDAG 29 OKTOBER 1991 z 3 Bareman SKIL - De multinational hsea Bromine Company n kraël neemt volgend jaar 1 groot distributiecentrum Europa in gebruik bij enkil. Het centrum wordt ge- op het bedrijventerrein s ile gemeente Sas van Gent. ongeveer 15.000 vier- ere meter in beslag. Met de is tien tot vijftien miljoen l(:*gn gemoeid, de sb rkecrsregels men huis aan '"is in de bus /ei verslaggever - Alle inwo- bi van Zeeland krijgen dezer een kaart in de bus met reglement verkeers- ls en -tekens, aangevuld algemene informatie over ;eersveiligheid. De teksten nen de entourage van een itailleerde wegenkaart van and (inclusief alle carpool- tsen) en een kaart met alle dwegen van Nederland, presentje is een initiatief Rijkswaterstaat, het Regio- Orgaan Verkeersveilig- Zeeland (ROVZ) en de VB. ;ens secretaris A. C. Lodder het ROVZ hebben Rijk pro- ie en gemeenten zich ver ijlt het aantal verkeersonge- •apn terug te brengen. „Maar", lt hij aan, „of het verkeer echt :ger wordt is vooral afhanke- jni/an de weggebruikers." taart werd maandag officieel tijdens de bedrij- Contacta in Goes. De vestigingsplannen van de Is raëlische multinational werden maandagavond bevestigd door burgemeester ing J. M. van Rest van Sas van Gent. Het is de tweede impuls die haar gemeen te in korte tijd krijgt. De Finse staalgigant Outokumpu besloot eerder twee fabrieken te bouwen op de Axelse Vlakte. En er is. vol gens Van Rest, meer op komst. Er zijn momenteel ook bespre kingen gaande over nieuwe be drijfsactiviteiten op de terreinen van de voormalige suikerfabrie ken CSM en Suikerunie. De bur gemeester van Sas- „Het loopt inderdaad allemaal op rolletjes. Ach, als het komt, komt het meestal onverwacht." Ze ver wacht geen planologische of mi lieutechnische problemen bij de verwezenlijking van de plannen van de Brominegroup, die de broomprodukten per container Videocamera bank gestolen OOSTBURG - Een videocame ra van de Rabobank in Oostburg is zaterdagmorgen tussen half twee en twaalf uur gestolen. De camera hing aan de zijgevel van de bank. De waarde bedraagt ruim drieduizend gulden. aanvoert via Antwerpen. Het gaat om ongeveer 3000 contai ners per jaar, maar dat aantal kan nog aanzienlijk groeien. De plannen voor de vestiging van een hypermodern distribu tiecentrum 'ergens in de Ka naalzone' zijn uit de koker van burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneuzen, die eerder dit jaar ook een belangrijke rol speelde bij 'het strikken' van Outokumpu- Barbé lanceerde de plannen vier jaar geleden. Doorvoer Daarna werden ze door een ge specialiseerd onderzoeksbureau verder uitgewerkt. Twee weken geleden kreeg Bar bé. tijdens een werkbezoek aan de hoofdvestiging van de Bromi negroup in Beersheva, de mede deling dat de plannen rond wa ren. Uit een veertiental lokaties had de leiding van de multina tional gekozen voor die bij Sluis kil. pal naast de vestiging van het internationale transportbe drijf De Rijke ter hoogte van Stroodorpe. De Rijke gaat ook een belangrijke rol spelen bij het beheer van het distributiecen trum. De containers worden op geslagen in grote hallen en ver volgens per as of over water doorgevoerd. Juist die doorvoer kan de nodige werkgelegenheid voor de Kanaalzone opleveren. Het distributiecentrum zelf was ook ANWB-direc- J. Barkhof aanwezig. Hij van een 'uniek initiatief. kaarten worden door de ge- :nten huis-aan-huis ver- niid. Verschillende mensen p?gen echter hoe nu de Belgen lebereiken, want zij zijn in - luwsch-Vlaanderen relatief hk betrokken bij ernstige on- ïakken. Volgens Lodder zoekt •rlROVZ om contact met Bel- e-the grensgemeenten, om hen ie|.ewegen voorlichtingsactivi- s en op touw te zetten, ij "I van onze verslaggever MIDDELBURG - Ramschip De Schorpioen kan terugkij ken op een zeer geslaagd sei zoen. Een week voordat het museumschip zijn deuren sluit voor de winter, kon de 25.000ste bezoeker worden verwelkomd. Dat is een verbe tering met ruim drieduizend vergeleken met het vorige sei- H. Berger en Marco en Moritz Spork uit het Duitse Freus- burg waren maandagochtend de gelukkigen. Zij kregen uit handen van Mary Dunnes, een van de trouwe vrijwilligers die op het ramschip werkt, een bos bloemen en twee boekjes. Dit seizoen zijn de voorzienin gen aan boord van de Schor pioen uitgebreid met poppen die marine-uniformen uit de negentiende eeuw dragen. „Bovendien is een appelbloe- semkleurig! streep op de bui tenkant aangebracht. Die streep zat vroeger op dezelfde plek, ter hoogte van de water lijn", vertelt W. van Son, be heerster van het voormalige ramschip. „We hebber aan merkelijk meer subsidies en donaties gekregen. Daardoor zijn we in staat verwarming aan te leggen en volgend sei zoen een paar kanonnen te plaatsen." Er blijft uiteraard altijd iets te wensen over. De sloepen ont breken nog. Verder wil Van Son graag de hut van de com mandant, de zogeheten gamel lenhut. compleet inrichten De inrichting van de apotheek kan ook een stuk beter. Momenteel wordt gewerkt aan de inrichting van een kinder hoek op het onderdek. Als er ook meer vrijwilligers gevon den worden voor de activitei ten op het schip en als de stich ting oude manschappenunifor- men uit- vroeger tijden op de kop kan tikken, is Van Son he lemaal een tevreden mens. De 'jubileumbezoekers' van dit seizoen op de Schorpioen: vim- Hans Berger, Moritz Spork (6) en Marco Spork (10), in gezelschap van vrijwilligster Mary Dunnes. foto Ruben Oreel >i onze verslaggever RDENBURG - Burgemees- en wethouders van Aarden- :g blijven bij hun eerder uit werkte nieuwe subsidiever lening voor gemeentelijke enigingen, instellingen en eperingen. Een groot aantal bs en de oppositionele raads- ^ties hebben al felle kritiek 'ïn horen, maar het college ®dt dat het een 'eenvoudige Suidelijke regeling' heeft op geld. k b en w hechten aan 'een ïd en gezond verenigingsle- i', maar de kikkerstad moet fedstrijden jugdbrandweer ij Bruinisse BnÏSSE - In Bruinisse 3jden zaterdag 2 november ajeugdbrandweerkorpsen van °.»land om de sportieve eer. De ailnemende korpsen komen Goes, Vlissingen, Middel- Terneuzen, St. Philips- '1d, Veere, Westerschouwen ^Bruinisse. Om 7.30 uur wor- de jeugdige brandweerlie- 1 in de brandweerkazerne in 1)i ontvangen. uur later beginnen de wed- tjijden. Rond het middaguur de deelnemers uit in het van de her- fmde kerk. Burgemeester A. van Bruinisse zal dan 1 gastheer optreden. Het spor- •ve treffen wordt om 17.30 uur jesloten met een prestatie- )p over twee kilometer. De ijsuitreiking begint om 18.30 ir. iULST (iaauwe Hoeve - in het, ,fzorgings- en verpleegtehuis d Blaauwe Hoeve wordt zater- 2 en zondag 3 november de tentoonstelling en ver- van handwerkprodukton houden. De huisvlijt van de fleren wordt beide dagen van jtot 17.30 uur tentoongesteld, jjzoekers kunnen deelnemen ji verschillende spelen en ook het rad van avontuur, jjor de inwendige mens zijn ei kels met koffie. Met de op- fngst van de verkoop worden spullen aangeschaft ■pr de creatieve ontspannings- eenkomsten van de ouderen. nu eenmaal ook de tering naai de nering zetten. „Het afgrende len van een 'open-eind'-situatie in het subsidiebeleid achten wij noodzaak om de financiële eind jes van de gemeente samen te knopen", schrijft het college in zijn voorstel. De coalitiepartijen CDA en Gemeentebelangen lie ten al tijdens het consultatief overleg van raadsleden horen dat ze het betoog van de college leden ondersteunden. Aangenomen mag dus worden dat - met de nodige kanttekenin gen van PvdA, D66, lijst Ram- melaere en misschien VVD - de subsidieverordening door de meerderheid van de gemeente raad donderdag wordt aangeno men. De raadsleden zullen tij dens de vergadering naar alle waarschijnlijkheid graag een gift van de Kiwanis van 25 mille accepteren. Het presentje is be doeld om de contouren van het oude Romeinse Castellum aan de Burchtstraat bloot te leggen. Samen met een eerder toegezeg de gemeentelijke subsidie van bijna 25 mille en tienduizend gulden van het cultuurfonds van de Bank voor Nederlandse Ge meenten is dan bijna 60.000 gul den in kas. Een som gelds waar 'daadwerkelijk mee aan de slag kan worden gegaan', stellen b en w. Ambtswoning Het, college wil de Baarlandse oud-profwielrenner W. du Bois graag tegemoetkomen. Du Bois wil zijn bedrijfje (handel in com missies en agenturen van twee- wielers) graag in de kikkerstad voortzetten. Naast hemzelf zul len in de toekomst drie mensen bij de commissiehandel werk zaam zijn, verwacht Du Bois. De Baarlander heeft wel met on middellijke ingang een onderkó men in Aardenburg nodig. B en w zijn bereid om de ondernemer tijdelijk zijn intrek te laten ne men in de voormalige ambtswo ning aan de Markt. Du Bois mag daar tot uiterlijk december '93 wonen voor 250 gulden per maand. Alle kosten die nodig zijn om het pand bewoonbaar te maken, komen voor rekening van Du Bois. De gemeente blijft alleen de verzekeringspremie te gen calamiteiten (storm, brand en wateroverlast) voor haar re kening nemen. De leden van de gemeenteraad kunnen donderdag laten horen wat zij van het voorstel vinden. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Destreetparade van de Zeeuwse jazzbands trok veel aandacht in de straten van Bratislava. foto Os van Beest van onze verslaggever TERNEUZEN - Ze kunnen er geen woorden voor vinden. „Eindeloos", zegt Ed Bardoul. „Nee, dat is het niet. Leuk of ge slaagd is ook veel te obligaat", reageert Maja Lemmen meteen. Beide Terneuzense jazzliefheb bers zijn nog totaal onderstebo ven van de beroering die de streetparade van twee Zeeuws- Vlaamse jazz-bands in het Tsje chische Bratislava teweeg bracht. Het fenomeen 'streetparade' was tot zaterdag in Tsjechoslo- wakije geheel onbekend. De na tionale televisiezender kwam zelfs opnamen maken toen de N. O. Longfield Jazzcrackers en The Flying Dixies door Bratisla va paradeerden. Mooier vonden Lemmen en Bardoul echter de reacties van de bevolking. „De verbazing en het ongeloof dat er muziek, op straat speelde. Vro lijkheid voor niks, amusement waar niet voor betaald hoefde te worden. De blijdschap was van de gezichten te scheppen", her innert Lemmen zich. Op uitnodiging van de Tsjechi sche bandleider en jazz-zanger Peter Lipa. bekend van ver scheidene Schelde Jazz-festi vals. organiseerden Lemmen en Bardoul het tochtje naar het voormalige Oostblokland. Vlak na hun terugkomst maandag morgen wisten ze al dat er vol gend jaar wederom een Zeeuws- Vlaamse afvaardiging naar Tsje- choslowakije afreist. Niet alleen omdat ze nu als vorsten zijn ont vangen, maar vooral ook omdat de mensen geen genoeg konden krijgen van de muziek van Crac kers en Dixies. Mensen die gelukzalig glimla chend uit de ramen hingen, kin deren èn ouden van dagen die om snoepjes vroegen. Kippevel kregen ze er van, nu nog als ze er aan terugdenken. Bardoul durft het eigenlijk niet goed te zeggen, bang dat. het te sentimenteel klinkt. Zijn schroom overwin nend zegt hij dan toch: „Muzi kanten die door de straat lopen en gewoon voor iedereen een concert geven. Dat hadden ze daar nog nooit gezien. En dan Kerkdiensten AXEL - In de rk kerk van Axel wordt vrijdag 1 november om 19.00 uur Allerheiligen gevierd. Zaterdag 2 november is in de kerk in Zuiddorpe om 17.00 uur de viering van Allerzielen en in Axel om 19.00 uur. Zondag 3 no vember om 14.00 uur is in de rk kerk in Axel de traditionele dienst voor de overledenen met bij goed weer zegening van de graven op de begraafplaats in Axel. die pure, emotionele reacties. De koude rillingen lopen nu nog over mijn rug...." van een medewerker TERNEUZEN - Wanneer zater dag 16 november Sint-Nicolaas zijn opwachting maakt in Ter neuzen zal hij een schimmel als vervoermiddel gebruiken, maar zijn 30 zwarte volgers zul len zich merendeels per fiets of te voet voortbewegen. Het the ma van de intocht dit jaar is dan ook De Fiets. De Terneuzense Evenementen commissie De Vliegende Hollan der die namens de Goed Heilig- man zijn komst naar Zeeuwsch- Vlaanderen voorbereidt wil hier mee de fiets als milieu- en par- keervriendelijk vervoermiddel in de belangstelling zetten. Ook zullen show-pieten voorafgaand aan de aankomst op het plein van de Veerhaven een demon stratie geven, waarbij ook de fiets weer een vooraanstaande rol zal spelen. Het gebruikelijke strooigoed wordt per (bak)fiets vervoerd. Om 13.45 uur komt de bisschop draait voornamelijk op compu ters. De eerste tijd levért, het cen trum vermoedelijk slechts werk aan een st.uk of tien mensen. Op termijn zouden de duizenden containers rechtstreeks afge voerd kunnen worden via Ter neuzen. Die aan- en doorvoer past precies in de (nog vage) plannen voor de bouw van een maritieme containerterminal in het havengebied. De Brominegroup is overigens geen onbékende in de Kanaalzo ne. In de jaren zeventig vestigde Broomchemie. een volle doch ter. zich op een terrein aan de Verlengde Zevenaarhaven. Bij Broomchemie werken ongeveer honderd mensen. van onze verslaggeefslei VLISSINGEN - Er is een voor stel over de grootte die de basis groepen van de Zeeuwse regio politie straks moeten krijgen. Maar wat dat voorstel inhoudt, wordt pas bekend als het goed geformuleerd op papier staat. Dat zei de Middelburgse burge meester C. Rutten, voorzitter van het Regionaal College en beoogd korpsbeheerder voor de toekomstige regiopolitie in Zeeland, maandag in Vlissin gen. Rutten weigerde de verzamelde Zeeuwse burgemeesters te ver tellen wat het akkoord van het zogenaamde beheersdriehoek, gevormd door Rutten, korps chef en projectleider A. Smeels en hoofdofficier van justitie J. Huigen, inhoudt. „Heb vertrou wen." maande Rutten de mor rende burgemeesters. Het ak koord kwam te laat om meege nomen te kunnen worden op de agenda van de vergadering van maandag, hoewel het wel voor die agenda opstond. Pas op de vergadering van 4 .november kan het voorstel besproken wor den. Het Regionaal College bereidt de vorming van één regionaal politiekorps voor Zeeland voor. In 1993 moeten gemeente- en rijkspolitie samengaan tot één organisatie. Er dreigt vertraging in dat proces, maar absoluut niet door onenigheid die zou be staan tussen burgemeesters of korpschefs, benadrukte Rutten onder bijval van de vergadering. De politie op Schouwen moet komende zomer weer enige bij stand krijgen, werd besloten. Gepoogd wordt eerst om die bij stand uit de regio Zeeland te ha len. Mocht dat niet lukken, dan wordt, toch een beroep gedaan op het ministerie van justitie om bijstand van elders, kondigde Rutten aan. Tijdens de vergadering werd de Vlissingse burgemeester J. van der Doef op persoonlijke titel be noemd als plaatsvervangend korpsbeheerder. Burgemeester J. Mandos was er niet gelukkig mee dat zowel de korpsbeheer der als diens vervanger 'gemeen- tepolitieburgemeesters' waren. Liever had hij een burgemeester uit het verzorgingsgebied van de rijkspolitie in dat team gezien. Van der Doef antwoordde dat zijn functie als hoofd van een korps gemeentepolitie niets met de voordracht van doen had. „We moeten gebruik maken van de kennis en de ervaring die op dit moment beschikbaar is. Die kennis en ervaring heb ik," ant woordde hij. Vogelkwekers winnen goud en zilver in België SINT JANSTEEN - Frank Totté uit Sint Jansteen heeft tijdens Europese kampioenschappen voor vogelkwekers afgelopen weekeinde in het Belgisehe Tie nen goud gewonnen met een opaline lichtgroene grasparkiet van 1991. De prijs bestond uit een tinnen bord met inscriptie. Totté nam met elf grasparkieten deel aan deze vierde titelstrijd. Ook een drie jaar oude overjari ge grasparkiet in de kleur mauve kreeg een kampioenstitel. In de ze klasse was er echter geen Eu ropese titelstrijd. Frank Totté is lid van de vogelvereniging 'De Nachtegaal' uit Nieuw-Namen. De Hoekse vogelkweker Johan Platteeuw haalde bij de stam men (groepjes van vier) in de standaardkleur goud-groen een tweede prijs. Ook een enkeling- in de mutaties, een 'oranjerode phale ivoorkleurige schimmel', behaalde zilver. De organisatie van de Europese titelstrijd was in handen van de vereniging 'De Witte Spreeu wen' uit Tienen. In de grote Ma negezaal brachten 157 inzenders uit verschillende Europese lan den ruim 4.000 vogels naar de keuringstafel. Daar beoordeel den juryleden de dieren op onder meer kleur, formaat, conditie, masker, vorm, houding en dikte van de kop. van onze verslaggever TERNEUZEN - Bij hei ernstige verkeersongeluk op Rijksweg N61 tussen Zaamslag en Zaam- slagveer vrijdagavond zijn me vrouw C. Bogaert (42) uit Kloos- terzande en F. Commers (24) uit Antwerpen om het leven geko men. De auto's van beide slacht offers botsten omstreeks tien uur vrijdagavond frontaal op elkaar. De vier inzittenden die bij Com mers in de auto zaten, zijn bui ten levensgevaar, D. D. (36) uit Antwerpen is er het slechtst aan toe. Hij ligt met schedelletsel in het Academisch Ziekenhuis van Gent. Zijn plaatsgenoot J. C. (35) en mevrouw H. van der W. (28) uit Hulst verblijven met ver- Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reac ties op in de PZC ver schenen berichten, arti kelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duide lijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling ge nomen. Bijdragen mo gen'niet langer zijn dan 250 woorden. De redac tie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over gewei gerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. I I I I I I II ITT met de sleepboot Zeeland - nieu we editie - van Willem Muller langszij de ponton in de Veerha ven. waar hij aansluitend zal worden begroet door Kapitein Willem van der Decken (die jeu- diger zal ogen dan ooit tevoren) en het gemeentebestuur onder leiding van burgemeester drs R.C.E. Barbé. Rondrit Om 14.15 uur begint de rondrit door Terneuzen, waar Sint als eerste winkelgebied de Axelse- straat voor zijn rekening neemt. Om 14.45 uur wordt hij welkom geheten door het VOA-winkel- bestuur ter hoogte van het kruis punt Axelsestraat-Kerkhoflaan. Om kwart over drie, verlaat de Sint in de Vlooswijkstraat zijn trouwe schimmel om vandaar te voet naar de Noordstraat te gaan. Nabij het ABC-complex komt om 16.00 uur een eind aan de rondgang die wordt begeleid door showband Irene en harmo nie De Vliegende Hollander. VCV Zeeland Hé, hé, even zuchten voor een woede-uitbarsting Waarom is iedereen zo tegen de VCV Zee land? Waarom kan er geen betaald voetbal in Zeeland en in de ande re provincies wel? Waarom is Richard Tannhauser van de PZC zo negatief, een Zeeuwse eigenschap, ze kraken elkaar graag af. Moeten er dan spelers uit België, Frankrijk of Duitsland komen? Jullie moe ten die club juist steunen, de jon gens doen ook hun best en hun trainer ook. Mijn complimenten dat die zo zijn ploeg blijft steu nen. Maar alles, maar dan ook al les hebben ze tegen: 'tweer (steeds in de stromende regen) en de voorhoede: komen ze twee a drie keer alleen voor dé keeper en die bal wil er niet in. Nu een reactie op de ingezonden brief van de heer Marinisse (PZC 22-10) over dat 'gestumper' te gen Eindhoven. Die mijnheer heeft zeker Nederland-Portugal niet gezien? Wij hebben de VCV zien spelen tegen Cambuur, Wa- geningen, NAC en Helmond Sport. Dat was beslist geen 'ge stumper'. Dat was louter pech en nog eens pech. ze kregen er geen bal in, jammer. Kijk nu naar VCV 2 tegen Ajax 2: de Vlis- singers krijgen voor het neerleg gen van een speler rood en die van Ajax voor hetzelfde vergrijp geel. Vier natrappen van een Ajax-speler ziet de scheidsrech ter zogenaamd niet. Heb je dan de wind tegen ja of nee? En dan zegt Marinisse: „Nu hebben ze een deskundige trainer in Mid delburg'. Was Paul Telussa dat niet, twee keer waren ze kam pioen. nee, Paul werd als een vuilniszak aan de kant gezet. Die kon inrukken en dat zijn nou echte Zeeuwen. Is het jaloezie of afgunst ten opzichte van de VCV? N. J. Schipper Lewestraat 28 Kloetinge scheidene verwondingen nog in het Terneuzense streekzieken huis De Honte. De 34-jarige K. de M. uit Antwerpen, die alleen wat kneuzingen opliep, mocht dat ziekenhuis zaterdag al verla ten. Getuigenverklaringen hebben tot nu toe nog geen goed beeld opgeleverd van de oorzaak van het ongeluk. Zo is niet duidelijk welk voertuig aan de verkeerde kant van de weg heeft gereden en welke oorzaak dat had. „We kunnen er nog niks zinnigs over zeggen. De technische recherche is nog volop bezig om meer klaarheid in de toedracht van het ongeluk te brengen. We wil len getuigen nogmaals oproepen om contact met het politiebu reau in Terneuzen op te nemen", zei een politiewoordvoerder maandagmiddag. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn dit jaar tot. nu toe 24 mensen in het verkeer omgekomen. Donderdag besluit over Arsenaalgebied van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraad moet donderdag beslissen of hij bereid is 8,7 mil joen gulden beschikbaar te stel len voor de ontwikkeling van het Arsenaalgebied. Het college van b en w doet een 'ultieme po ging' (aldus het raadsvoorstel) om de eerste schop voor het eind van het jaar de grond in te krijgen. Dat is nodig omdat an ders aanzienlijke rijkssubsidies met een totaal van twee miljoen aan de neus van Vlissingen voorbijgaan. De 8,7 miljoen zijn bedoeld voor de restauratie van het Arsenaal, het bouw- en woonrijpmaken, de openbare infrastructuur en een bijdrage voor het tegen de dijk geplande openluchttheater. Een bijdrage aan de exploitatie is nog niet inbegrepen: die komt pas aan de orde zodra de daad werkelijke exploitatie van start gaat. Plan WOV slot van pagina 9 bouw van de tunnel de vaart van en naar Antwerpen in belangrij- ke mate zal hinderen of onmoge lijk zal maken. Hoofdingenieur-directeur ir T. G. van der Meer van de provin ciale directie milieu en water staat noemde de argumenten van AGHA onzin: „Het hele pro ject is op de computer doorgere kend met een zogenaamd ma thematisch model en daar heb ik alle vertrouwen in." Van der Meer geeft tevens aan dat met België overleg over de WOV wordt gevoerd. Dat gebeurt in de technische Scheldecommis- sie. De argumenten die in de brief staan zijn volgens hem niet nieuw, maar hij bestrijdt dat de scheepvaart hinder van de WOV zal ondervinden. „Alles wat nu op de Westerschelde vaart zal onder de brug door kunnen. We laten momenteel een risico-ana lyse uitvoeren naar het verlagen van de brughoogte en de lokatie van de ankerplaatsen." Hij voegt er aan toe dat de tunnel niet alleen berekend is opvallen- de ankers, maar zelfs op zinken- de schepen. Uit de brief blijkt volgens hem dan ook dat de op- stellers 'niet gehinderd worden - door enige kennis'. Overigens laat hij weten dat een geboorde tunnel niet helemaal van de baan is, indien een van de aannemers een betaalbaar en goed plan daarvoor aanbiedt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 23