sraëlisch bedrijf naar Sluiskil Laborante: oog voor mens achter het bloedmonster 'PZC Geslaagd seizoen voor Schorpioen Oorzaak ongeluk bij Zaamslag is nog niet bekend it Provincie kiest nog liet tussen vliegveld l~n recreatiegebied Geen duidelijkheid over ontwikkeling van regiopolitie provincie ominegroup bouwt distributiecentrum broomprodukten lezers schrijven ;ii reeli "QSWout Bareman [SKIL - De multinational en <hsea Bromine Company rjsraël neemt volgend jaar i'la groot distributiecentrum Europa in gebruik bij en jkil. Het centrum wordt ge- op het bedrijventerrein 'inefle gemeente Sas van Gent. der jieemt ongeveer 15.000 vier- :htee meter in beslag. Met de acty is tien tot vijftien miljoen adeen gemoeid, hij uitirkeersresels rich' hujmen huis aan wejis in de bus at cbnze verslaggever biJDEKERKE - Alle inwo- ploj van Zeeland krijgen dezer een kaart in de bus met nieuwe reglement verkeers- ils en -tekens, aangevuld algemene informatie over teersveiligheid. De teksten nen de entourage van een 'tailleerde wegenkaart van land (inclusief alle carpool- ilsen) en een kaart met alle fdwegen van Nederland, presentje is een initiatief Rijkswaterstaat, het Regio- I Orgaan Verkeersveilig- I Zeeland (ROVZ) en de VB. jens secretaris A. C. Lodder het ROVZ hebben Rijk pro- stel'6 en ê'emeenten zich ver- vapt het aantal verkeersonge- r in terug te brengen. „Maar". rcj t hij aan, „of het verkeer echt n j'Jger wordt is vooral afhanke- en van de weggebruikers." dhsaart werd maandag officieel tijdens de bedrij- hèeurs Contacta in Goes, was ook ANWB-direc- hoir J. Barkhof aanwezig. Hij ik van een 'uniek initiatief. 'an kaarten worden door de ge- i enmten huis-aan-huis ver- Ie j£id. Verschillende mensen us#ëen echter hoe nu de Belgen jbereiken, want zij zijn in Vlaanderen relatief betrokken bij ernstige on- Volgens Lodder zoekt at,e.ROVZ om contact met Bel- neehe grensgemeenten, om hen kjeiewegen voorlichtingsactivi- bijpn op touw te zetten, erii (-:■ 1 - De vestigingsplannen van de Is raëlische multinational werden maandagavond bevestigd door burgemeester ing J. M. van Rest van Sas van Gent. Het is de tweede impuls die haar gemeen te in korte tijd krijgt. De Finse staalgigant Outokumpu besloot eerder twee fabrieken te bouwen op de Axelse Vlakte. En er is, vol gens Van Rest, meer op komst. Er zijn momenteel ook bespre kingen gaande over nieuwe be drijfsactiviteiten op de terreinen van de voormalige suikerfabrie ken CSM en Suikerunie. De bur gemeester van Sas: „Het loopt inderdaad allemaal op rolletjes. Ach, als het komt, komt het meestal onverwacht." Ze ver wacht geen planologische of mi lieutechnische problemen bij de verwezenlijking van de plannen van de Brominegroup, die de broomprodukten per container Videocamera bank gestolen OOSTBURG - Een videocame ra van de Rabobank in Oostburg is zaterdagmorgen tussen half twee en twaalf uur gestolen. De camera hing aan de zijgevel van de bank. De waarde bedraagt ruim drieduizend gulden. aanvoert via Antwerpen. Het gaat om ongeveer 3000 contai ners per jaar. maar dat aantal kan nog aanzienlijk groeien. De plannen voor de vestiging van een hypermodern distribu tiecentrum 'ergens in de Ka naalzone' zijn uit de koker van burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneuzen, die eerder dit jaar ook een belangrijke rol speelde bij 'het strikken' van Outokumpu. Barbé lanceerde de plannen vier jaar geleden.. Doorvoer Daarna werden ze door een ge specialiseerd onderzoeksbureau verder uitgewerkt. Twee weken geleden kreeg Bar bé, tijdens een werkbezoek aan de hoofdvestiging van de Bromi negroup in Beersheva, de mede deling dat de plannen rond wa ren. Uit een veertiental lokaties had de leiding van de multina tional gekozen voor die bij Sluis kil. pal naast de vestiging van het internationale transportbe drijf De Rijke ter hoogte van Stroodorpe. De Rijke gaat ook een belangrijke rol spelen bij het beheer van het distributiecen trum. De containers worden op geslagen in grote hallen en ver volgens per as of over water doorgevoerd. Juist die doorvoer kan de nodige werkgelegenheid voor de Kanaalzone opleveren. Het distributiecentrum zelf van onze verslaggever MIDDELBURG - Ramschip De Schorpioen kan terugkij ken op een zeer geslaagd sei zoen. Een week voordat het museumschip zijn deuren sluit voor de winter, kon de 25.000ste bezoeker worden verwelkomd. Dat is een verbe tering met ruim drieduizend vergeleken met het vorige sei zoen. H. Berger en Marco en Moritz Spork uit het Duitse Freus- burg waren maandagochtend de gelukkigen. Zij kregen uit handen van Mary Dunnes, een van de trouwe vrijwilligers die op het ramschip werkt, een bos bloemen en twee boekjes. Dit seizoen zijn de voorzienin gen aan boord van de Schor pioen uitgebreid met poppen die marine-uniformen uit de negentiende eeuw dragen. „Bovendien is een appelbloe- semkleurige streep op de bui tenkant aangebracht. Die streep zat vroeger op dezelfde plek, ter hoogte van de water lijn", vertelt W. van Son, be heerster van het voormalige ramschip. „We hebben aan merkelijk meer subsidies en donaties gekregen. Daardoor zijn we in staat verwarming aan te leggen en volgend sei zoen een paai- kanonnen te plaatsen." Er blijft uiteraard altijd iets te wensen over. De sloepen ont breken nog. Verder wil Van Son graag de hut van de com mandant, de zogeheten gamel lenhut, compleet inrichten. De inrichting van de apotheek kan ook een stuk beter. Momenteel wordt gewerkt aan de inrichting van een kinder hoek op het onderdek. Als er ook meer vrijwilligers gevon den worden voor de activitei ten op het schip en als de stich ting oude manschappenunifor- men uit vroeger tijden op de kop kan tikken, is Van Son he lemaal een tevreden mens. De 'jubileumbezoekers' van dit seizoen op de Schorpioen: vlnr Hans Berger, Moritz Spork (6) en Marco Spork (10), in gezelschap van vrijwilligster Mary Dunnes. foto Ruben Oreel onze verslaggeefster NEMUIDEN - Het college i gedeputeerde staten van (land wil nog geen standpunt nemen over het het structuur- n verblijfsrecreatie Oranje- at van de gemeente Arne- iden. Gs wil wachten op de Hiomst van het onderzoek dat Rijksluchtvaartdienst doet ïr een nieuwe zonering rond §ne luchtvaartterreinen, zo- hel Vliegveld Midden-Zee- Jrru]d. Het recreatiegebied Oran- laat is de buurman van het egveld. reactie van gs maakt het col- e van Arnemuiden bekend in o beantwoording van de alge- tne beschouwingen over de 1992. In het structuur- wil de gemeente de weg vrij- Been voor de plannen voor een te ègalowpark en een uitbrei- d Ig van camping de Witte Raaf f ïbranjeplaat. Dat kan alleen n; (de groei van de activiteiten het vliegveld wordt beperkt, rdat het recreatiegebied niet in dcgeluidszone rond het vlieg- n kl komt te liggen. Om dat te jrkomen houdt de gemeente ;gr<aemuiden vast aan een maxi- niefle groei tot 50.000 vliegbewe- atejgen per jaar. reekplan Rijksluchtvaartdienst (RLD) it bij de zonering rond het fegveld uit van een maximaal Clital vliegbewegingen van wel ntu aan Wedstrijden (ugdbrandweer i Bruinisse tUINISSE - In Bruinisse 'ijden zaterdag 2 november eibc ugdbrandweerkorpsen van eland om de sportieve eer. De .'tlnemende korpsen komen j1C.i Goes, Vlissingen, Middel- ;"drg, Terneuzen, St. Philips- aiid, Veere, Westerschouwen Bruinisse. Om 7.30 uur wor- eih de jeugdige brandweerlie- lorL in de brandweerkazerne in aïu ontvangen. n uur later beginnen de wed- 5l°Jijden. Rond het middaguur eHten de deelnemers uit in het Tenigingsgebouw van de her- irHmde kerk. Burgemeester A. "gelaar van Bruinisse zal dan gastheer optreden. Het spor- 5%e treffen wordt om 17.30 uur .gesloten met een prestatie- m 5p over twee kilometer. De lvoijsuitreiking begint om 18.30 70.000 per jaar. 'De beperkingen, voortvloeiend uit een geluidszo nering. moeten worden aan vaard. In het streekplan Zeeland is aangegeven dat enige groei van het luchtverkeer mogelijk en aanvaardbaar is. Het oog merk daarbij is te bewerkstelli gen dat het vliegveld minder af hankelijk van overheidssteun kan worden en daarmee zijn be staansrecht bewijst,' aldus de reactie van gs. Vorig jaar haalde het vliegveld een aantal vliegbewegingen van 36.000. De 'enige groei' uit het streekplan is. op basis van de ge gevens uit die tijd, dus al ruim schoots gerealiseerd, claimt Ar nemuiden. Het vliegveld scoor de in 1987 namelijk 24.000 vlieg bewegingen. De norm van de RLD is vooi- Arnemuiden onaan vaardbaar. De gemeenteraad van Arnemui den sprak zich maandagavond tijdens de raadsvergadering nog eens uit over de vaststelling van de gedeeltelijk herziene bestem mingplannen Recreatiegebied Oranjeplaat-West en Buitenge bied. De raad ging, met uitzon dering van de SGP (op principië le gronden), akkoord met die plannen, waarin de gemeente de ruimte krijgt om op Oranjeplaat invulling te geven aan het 45- hectarengebied voor het bunga lowpark en het 16-hectarenge- bied voor de uitbreiding van de camping. Bezwaren Zowel de RLD als het vliegveld- bestuur maakten bezwaar tegen de gedeeltelijke herzieningen. De grens van maximaal 50.000 vliegbewegingen is door de ge meente vertaald in de zoge naamde 50 dBa-contour. De be zwaren zijn de te grote beper king van de ontwikkelingsmoge lijkheden van het vliegveld en het feit dat het recreatiegebied zo dicht bij de start- en landings baan komt te liggen dat het vliegverkeer mogelijk gevaar kan opleveren voor de recrean ten. Volgéns wethouder J. van Belzen waarborgt die contour juist dat het vliegverkeer nooit gevaar kan opleveren voor de mensen op de camping. De RPF had twijfels of die con tour wel genoeg was om de ge meente te vrijwaren van juridi sche procedures in verband met die veiligheid. De wethouder antwoordde RPF-fractievoorzit- ter J. Siereveld met de medede ling dat als de gemeentelijke plannen dat gevaar kans gaven, daar nog altijd de provinciale controle was die zo'n omissie zou onderscheppen. L. Scherphuis-Phaff verlaat Streeklaboratoriiim door Frank Balkenende GOES - Het prikje van de hoofdlaborante deed zelden echt pijn. De lijdende voor werpen die met knikkende knieën de mouw omhoog' stroopten, leidde ze af van de naderende naald. Met een praatje, een anecdote of 'net wat in haar opkwam'. Zo hield ze potentiële flauwval- lers op de been. Het Slreekla- boratorium Zeeland verliest in hoofdlaborante L. Scherp huis-Phaff van de afdeling se rologic een bekwame kracht. De analiste van het eerste uur treedt vervroegd uit. In 1956, een jaar na de vesti ging van het streeklaborato riiim, trad ze aan na enkele ja ren analysewerk op het Proef station voor de Fruitteelt in Wilhelminadorp. Bloed leek haar als onderzoeksobject in teressanter dan Zeeuwse klei. Vreemd was dat niet. want de animo voor een medisch be roep werd thuis springlevend gehouden. Moeder was ver pleegster geweest, een zusje verdiende het brood als che misch analyste en een andere zus zocht haar toekomst in de apothekersbranche. Hoofdlaborante Scherphuis, een functie die ze al eind jaren zestig verwierf, belandde al snel op serologie. Die afdeling bestudeert het serum in bloed monsters. „De meeste reacties worden met het serum ge daan. Zeg maar, alles wat door bacteriën en anti-lichamen zo als virussen wordt veroor zaakt. Wij sporen onder meel de ziekte van Pfeiffer, zwan gerschappen, geslachtsziek ten en tekenbeten op. Ja. ook hepatitus-B en aids." Mens Of het nu in de barak bij het Gasthuis was of het nieuwe lab aan de Valckeslotlaan, me vrouw Scherphuis hield, met inachtneming van het be roepsgeheim. de mens achter het bloedmonster in de gaten. „De laatste jaren is aids na tuurlijk een hot item. Als er een spoedopdracht kwam. ook al hadden we hartje zomer een geringe bezetting, probeerde ik die altijd nog dezelfde dag uit te voeren. Je beseft immers dat de patiënt in onzekerheid leeft. Die wil zo snel mogelijk de uitslag." Haar baan speelde zich voor Mevrouw L. Scherphuis-Phaff neemt vrijdag afsscheid als hoofdlaborante van het Slreeklabora- torium Zeeland. foto Pieter Honhoff een belangrijk deel achter de gesloten deuren Van het labo- ratium af. Bloed prikken was dan ook haar lust en haar le ven. „Door het directe contact met patiënten, dat vond ik ei genlijk het allerleukste." Het ging haar wonderbaarlijk goed af. Pantoffelhelden hielp ze, babbelend over de meest uiteenlopende onderwerpen, door het angstige bloedtap- moment heen. „Afleiding werkte doorgaans heel goed. Dikwijls hoorde ik achteraf' goh, is 't al gebeurd, ik heb niets gevoeld." Ook bij de asielzoekers uit het aangrenzende AZC Bergzicht. die ze sinds 1987 in het kader van een standaardprocedure bloed afnam, werkte haar the rapeutische aanpak Als een vluchteling dreigde te 'bezwij ken', wierp ze haar beste Frans. Duits of Engels in de strijd. Ze heeft er bovendien voor gezorgd dat asielzoekers bij haar terecht konden voor tests. waarvoor ze eigenlijk in het ziekenhuis moesten zijn. „Dat bespaarde hen een hoop rompslomp. Trouwens ook de vrijwilligers die asielzoekers begeleiden naar het Ooster- scheldeziekenhuis. Voor de risico's van het vak. zoals besmetting, is ze nooit beducht geweest, „Het bloed- prikken gebeurt zonder hand schoenen. want anders voel je de aders niet goed. Je moest gewoon uitkijken dat je jezelf niet prikte met een vuile naald. En verder de regels na leven, zoals je handen wassen met een onsmettingsmiddel." Met verbazing en woede las ze dan ook het bericht over het bloedtransfusieschandaal in Frankrijk. Van 1980 tot 1989 heeft de Franse bloedtransfu siedienst volgens het avond blad Le Monde minstens 400.000 inwoners besmet met het hepatitus-B- en -C-virus. Hoewel de directeur en hoog geplaatste gezondheidsfunc tionarissen al in mei 1985 van de besmetting afwisten, wer den de voorraden pas maan den later vervangen door hon derd procent veilige partijen bloed uit buitenlandse labora toria. „Schandelijk, ronduit schandelijk. Ik zou daar op m'n dood zijn voor een bloed transfusie." De 59-jarige hoofdlaborante neemt vrijdag tijdens een be- sloten receptie in het Goese hotel Ockenburg afscheid van het personeel, artsen, specia listen. vroegere collega's, fa milie en vrienden. Om vervol gens te genieten van de vrije tijd, handwerken en piano spe len. Ook wil ze in de lijn van haar beroep vrijwilligerswerk gaan verrichten. DINSDAG 29 OKTOBER 1991 sbw 13 draait voornamelijk op compu ters. De eerste tijd levert het cen trum vermoedelijk slechts werk aan een stuk of tien mensen. Op termijn zouden de duizenden containers rechtstreeks afge voerd kunnen worden via Ter neuzen. Die aan- en doorvoer past precies in de (nog vage) plannen voor de bouw van een maritieme containerterminal in het havengebied. De Brominegroup is overigens geen onbekende in de Kanaalzo ne. In de jaren zeventig vestigde Broomchemie, een volle doch ter, zich op een terrein aan de Verlengde Zevenaarhaven. Bij Broomchemie werken ongeveer honderd mensen. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Er is een voor stel over de grootte die de basis groepen van de Zeeuwse regio politie straks moeten krijgen. Maar wat dal voorstel inhoudt, wordt pas bekend als het goed geformuleerd op papier staat. Dat zei de Middelburgse burge meester C. Rutten, voorzitter van het Regionaal College en beoogd korpsbeheerder voor de toekomstige regiopolitie in Zeeland, maandag in Vlissin gen, Rutten weigerde de verzamelde Zeeuwse burgemeesters te ver tellen wat het akkoord van het zogenaamde beheersdriehoek, gevormd door Rutten, korps chef en projectleider A. Smeels en hoofdofficier van justitie J. Huigen, inhoudt. „Heb vertrou wen," maande Rutten de mor rende burgemeesters. Het ak koord kwam te laat om meege nomen te kunnen worden op de agenda van de vergadering van maandag, hoewel het wel voor die agenda opstond. Pas op de vergadering van 4 november kan het voorstel besproken wor den. Het Regionaal College bereidt de vorming van één regionaal politiekorps voor Zeeland voor. In 1993 moeten gemeente- en rijkspolitie samengaan tot een organisatie. Er dreigt vertraging i in dat proces, maar absoluut niet door onenigheid die zou be staan tussen burgemeesters of korpschefs, benadrukte Rutten onder bijval van de vergadering. De politie op Schouwen moet komende zomer weer enige bij stand krijgen, werd besloten. Gepoogd wordt eerst om die bij stand uit de regio Zeeland te ha-1 len. Moc.ht dat niet lukken, dan wordt toch een beroep gedaan op het ministerie van justitie om i bijstand van elders, kondigde Rutten aan. Tijdens de vergadering werd de Vlissingse burgemeester J. van der Doef op persoonlijke titel be noemd als plaatsvervangend i korpsbeheerder. Burgemeester J. Mandos was er niet gelukkig mee dat zowel de korpsbeheer- der als diens vervanger 'gemeen- tepolitieburgemeesters' waren, i Liever had hij een burgemeester uit het verzorgingsgebied van de rijkspolitie in dat team gezien. Van der Doef antwoordde dat zijn functie als hoofd van een. korps gemeentepolitie niets met de voordracht van doen had., „We moeten gebruik maken vam de kennis en de ervaring die op dit moment beschikbaar is. Die kennis en ervaring heb ik," ant woordde hij. van onze verslaggever TERNEUZEN - Bij hel ernstige verkeersongeluk op Rijksweg N61 tussen Zaamslag en Zaam- slagveer vrijdagavond zijn me vrouw C. Bogaert (42) uil Kloos- terzande en F. Commers (24) uit Antwerpen om hel leven geko men. De auto's van beide slacht offers botsten omstreeks tien uur vrijdagavond frontaal op elkaar. De vier inzittenden die bij Com mers in de auto zaten, zijn bui ten levensgevaar. D. D. (36) uit Antwerpen is er het. slechtst aan toe. Hij ligt met schedelletsel in het Academisch Ziekenhuis van Gent. Zijn plaatsgenoot J. C. (35) en mevrouw H. van der W. (28) uit Hulst verblijven met ver- Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reac ties op in de PZC ver schenen berichten, arti kelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duide lijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling ge nomen. Bijdragen mo gen niet langer zijn dan 250 woorden. De redac tie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over gewei gerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. II ITT VCV Zeeland Hé. hé, even zuchten voor een woede-uitbarsting. Waarom is iedereen zo tegen de VCV Zee land? Waarom kan er geen betaald voetbal in Zeeland en in de ande re provincies wel9 Waarom is Richard Tannhauser van de PZC zo negatief, een Zeeuwse eigenschap, ze kraken elkaar graag af. Moeten er dan spelers uit België. Frankrijk of Duitsland komen? Jullie moe ten die club juist steunen, de jon gens doen ook hun best en hun trainer ook. Mijn complimenten dat die zo zijn ploeg blijft steu nen. Maar alles, maar dan ook al les hebben ze tegen: 'tweer (steeds in de stromende regen) en de voorhoede; komen ze twee a drie keer alleen \^>or de keeper en die bal wil er niet in. Nu een reactie op de ingezonden brief van de heer Marinisse PZC 22-10) over dat 'gestumper' te gen Eindhoven. Die mijnheer heeft zeker Nederland-Portugal niet gezien? Wij hebben de VCV zien spelen tegen Cambuur, Wa- geningen. NAC en Helmond Sport. Dat was beslist geen 'ge stumper'. Dat was louter pech en nog eens pech, ze kregen er geen bal in, jammer. Kijk nu naar VCV 2 tegen Ajax 2: de Vlis- singers krijgen voor het neerleg gen van een speler rood en die van Ajax voor hetzelfde vergrijp geel. Vier natrappen van een Ajax-speler ziet de scheidsrech ter zogenaamd niet. Heb je dan de wind tegen ja of nee? En dan zegt Marinisse: „Nu hebben ze een deskundige trainer in Mid delburg'. Was Paul Telussa dat niet, twee keer waren ze kam pioen, nee, Paul werd als een vuilniszak aan de kant gezet. Die kon inrukken en dat zijn nou echte Zeeuwen. Is het jaloezie of afgunst ten opzichte van de VCV? Iv. j. Schipper Leivestraat 28 Kloetinge scheidene verwondingen nog in het Terneuzense streekzieken huis De Honte. De 34-jarige K. de M. uit Antwerpen, die alleen wat kneuzingen opliep, mocht dat ziekenhuis zaterdag al verla ten. Getuigenverklaringen hebben tot nu toe nog geen goed beeld opgeleverd van de oor/aak van het ongeluk. Zo is niet duidelijk welk voertuig aan de verkeerde kant van de weg heeft gereden en welke oorzaak dat had. „We kunnen er nog niks zinnigs over zeggen. De technische recherche is nog volop bezig om meer klaarheid in de toedracht van het ongeluk te brengen. We wil len getuigen nogmaals oproepen om contact met het politiebu reau in Terneuzen op te nemen", zei een politiewoordvoerder maandagmiddag. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn dit jaar tot nu toe 24 mensen in het verkeer omgekomen. Donderdag besluit over Arsenaalgebied van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraad moet donderdag beslissen of hij bereid is 8,7 mil joen gulden beschikbaar te stel len voor de ontwikkeling van het Arsenaalgebied. Het college van b en w doet een 'ultieme po ging' (aldus het raadsvoorstel) om de eerste schop voor het eind van het jaar de grond in te krijgen. Dat is nodig omdat an ders aanzienlijke rijkssubsidies met een totaal van twee miljoen aan de neus van Vlissingen voorbijgaan. De 8,7 miljoen zijn bedoeld voor de restauratie van het Arsenaal, het bouw- en woonrijpmaken. de openbare infrastructuur en een bijdrage voor het tegen de dijk geplande openluchttheater. Een bi,jdrage aan de exploitatie is nog niet inbegrepen; die komt pas aan de orde zodra de daad werkelijke exploitatie van start gaat. Plan WOV slot van pagina 9 bouw van de tunnel de vaart van en naar Antwerpen in belangrij ke mate zal hinderen of onmoge lijk zal maken. Hoofdingenieur-directeur 'ir T G. van der Meer van de provin ciale directie milieu en water staat noemde de argumenten van AGHA onzin: „Het hele pro ject is op de computer doorgere kend met een zogenaamd ma thematisch model en daar heb ik alle vertrouwen in." Van der Meer geeft tevens aan dat met België overleg over de WOV wordt gevoerd. Dat gebeurt in de technische Scheldecommis- sie. De argumenten die in de brief staan zijn volgens hem niet nieuw, maar hij bestrijdt dat de scheepvaart hinder van de WOV zal ondervinden. „Alles wat nu op de Westerschelde vaart zal onder de brug door kunnen. We •laten momenteel een risico-ana lyse uitvoeren naar het verlagen van de brughoogte en de lokatie van de ankerplaatsen." Hij voegt er aan toe dat de tunnel niet alleen berekend is op vallen-> de ankers, maar zelfs op zinkenj de schepen. Uit de brief blijkt? volgens hem dan ook dat de op- stellers 'niet gehinderd worden door enige kennis'. Overigens laat hij weten dat een geboorde tunnel niet helemaal van de baan is. indien een van de aannemers een betaalbaar en goed plan daarvoor aanbiedt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 21