Spannende finale motorcrosstrofee Eerste overwinning voor Olympia Marlie Braber flink op dreef in Kapelle Tijdig herstel dames BC Vlissingen: 65-4C Simpele biljartzege voor Cees den Boe sport Richard Leeuwesteyn en Steven Mangnus succesvol Rugbyers Tovaal kloppen Octopus Winst en verlies Squashzzy DINSDAG 29 OKTOBER 1991 sbw van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Zelden heelt de finale van de Zeeuwse motor crosstrofee zo'n spannend ver loop gehad als dit jaar. In de klassen 125cc en de 250/500cc moest tot de laatste finish-vlag gewacht worden voordat de kampioen bekend was. Bij de 125cc streek Richard Leeuwes teyn met de eer en bij de 250/500 was het hoogste podium voor Steven Mangnus. In de 60cc, 80cc en de recreatie-klas gingen de titels naar Peter Moortha- mer, Tim Goethals en Peter Rijk. De Zeeuwse 125cc-top moest buigen voor de Belgische GP-rij- der Jimmy Verburg die beide manches won. Maar voor het klassement telde hij niet mee omdat hij te te weinig manches heeft gereden. Die strijd ging tussen Leeuwesteyn en De Jon ge, die gezelschap kregen van een zeer sterke Cortvriendt die in de slag was met Overweel voor de derde plaats. Leeuwes teyn deed de beste zaken. De Jonge viel na een fout terug naar de vijfde plaats, terwijl Leeuwes teyn als tweede finishte. Cort vriendt pakte de derde plaats voor Overweel. Beslissing Succes voor schaatsers in Den Haag VLISSINGEN - Op de kunstijs baan De Uithof in Den Haag heeft schaatsjunior Jordy de Looff uit Zierikzee zijn persoon lijke record op de 500 en 1500 me ter verbeterd. Een aantal Zeeu wen kwam tot goede prestaties. Uitslagen: (500 en 1500 meteri. Leon van der Wielen (Zierikzee) 42.67. 2.09.36. Jaap Nieuwenhuize l's-Heer Arendskerkei 45 74, 2,17 21. Frans Levnse (Middelburg) 47.43. 2.26.56 Jordy de Looff (Zierikzee) 49.00. 2.31.88. voor Mangnus zou finishen, was alsnog het kampioenschap voor hem. Dré van Espen .pakte di rect de leiding en stond die niet meer af. Achter hem ontspon zich het duel om de titel met Mangnus constant enkele me ters voor Van der Wekken. Mangnus sloeg alle aanvallen van Van der Wekken af. waar door hij met enkele meters ver schil de titel pakte. Bij de 80cc heerste Tim Goet hals en toonde zich een waardig kampioen. Hetzelfde gold voor Peter Rijk bij de ree. klas. Peter Moorthamer won niet bij de 60cc maar stelde wel zijn titel veilig. De dagwinst was voor Peter Ga briel. De tweede manche moest de be slissing brengen waarbij Leeu westeyn de opdracht had kort achter de Jonge te finshen en Cortvriend voor Overweel moest eindigen om de derde plaats te pakken. Leeuwesteyn voldeed aan zijn opdracht. Cortvriendt werd door een kapotte zuiger veer tot opgave gedwongen. De 250/500cc moest ook in de laatste manche de beslissing brengen. De eerste manche werd een overwinning voor Van der Wekken, terwijl Mangnus er niet in slaagde Van Espen van de tweede plaats te verdringen en als derde finishte. Als Van dei- Wekken in de derde manche Tweede dan voor Meyer en Sturms ,TERNEUZEN - Ron Meyer en Theo Sturms uit Terneuzen heb ben gisteren de tweede dan ka rate behaald. In sporthal West te Veenendaal legden de leerlingen van Shotokan-karateschool Wim van de Leur met succes de zware proef af. van onze rugbymedewerker VLISSINGEN - De rugbyers van Tovaal wonnen dit weekeinde op sportpark Het Schenge in Goes van koploper Octopus uit Uden. Na een 16-0-voorspong bij rust, moesten de Goesenaren in de tweede helft alle zeilen bij zetten om de voorsprong vast te houden: 16-9. Blue Diamonds zakt steeds ver der weg en bivakkeert na het 20- 4-verlies bij Dukes 2 op de voor laatste plaats van de derde klas se D. Tovaal - Octopus 16-9: De Goese Rugbyclub startte sterk tegen medekoploper Octopus uit Uden. De Goesenaren hadden geluk dat Jan Moelker twee pa- nalty-kicks wist te verzilveren en Tovaal na 20 minuten op een 6-0-voorspong zette. Een derde poging belandde op de paal. maar na 30 minuten kwam To vaal opnieuw tot scoren. André Quinten vormde de basis van een uitstekende maul op 10 me ter van de tryline, waarna Ton nis van der Tuin simpel kon sco ren: 10-0. Jan Moelker had geen moeite met de conversion: 12-0. Octopus was op dat moment rijp voor de slachtbank en de Goese naren maakten daar handig ge bruik van. Sjoerd van Benthem brak ver door in de Octopus de- fentie en via Jan Moelker kwam de bal bij Hein Peeters, die sim pel wist te scoren: 16-0. Jan Moelker miste de conver sion. maar de voorsprong die To vaal in de eerste helft had opge bouwd leek ruim voldoende om de gasten in de tweede helft defi nitief af te schudden. Na de rust kwam Octopus echter sterk te rug. Eerst werd het 16-3 uit een penalty-kick en 10 minuten voor het eindsignaal kwam Octopus terug tot 16-9. In de slotfase hield Tovaal moeizaam stand. I)e cross-kampioenen: vlnr) Steven Mangnus, Peter Rijk, Richard Leeuwesteyn, Tim Goethals en staand Peter Moorthamer. foto Ruben Oreel Eindstand: 50/60cc: 1 Peter Moorthamer. 2 Ste fan Leeraart, 3 Bennie Gabriels. 80cc. 1 Tim Goethals. 2 Erik van Tatenho- ve. 3 Ronnie van Hove. 4 Peter Rot tier, 5 Pascal de Zeeuw, 6 Edwin Fit ters, 7 Rick van Landschoot, 8 Jur- gen Bolle, 9 Ronald Bimmel. 10 Bart van Hove. 125cc: 1 Richard Leeuwes teyn, 2 Gianni de Jonge, 3 Marco Overweel, 4 Ad win Cortvriendt, 5 Wim Moerdijk, 6 Kees den Hollander, 7 Fabian Rijckaert. 8 Michel van de Goor, 9 Frank van Engen, 10 Jimmy Verburg. 250/500: 1 Steven Mangnus, 2 Erik van der Wekken, 3 Jacco Paau- we. 4 Peter van de Weele, 5 Ronnie Bos, 6 Dré van Espen,7 Peter de Booy, 8 Arjen Blaas, 9 Wim van den Eijnden, 10 Sjaak Meulmeester Ree.-klas: 1 Peter Rijk. 2 Peter Boone, 3 Eddy Eversdijk. Jacky Westdorp was uiterst suc cesvol in de door Motorclub Hontenisse in de Dekkerspolder van Sas van Gent gehouden cross. In de zwaarste klasse, de Inters A, kon de ex-Schoondij- kenaar zich na een verbeten strijd met de Bleiswijker Nico Heystek als winnaar laten huldi gen. Uitslagen: Inters A: 1 Jacky West dorp. Schoondijke; 2 Nico Heystek, Bleiswijk; 3 Alain Roels, Belgie. In ters B. 1 Steven Mangnus, Vogel waarde. 2 Peter van Kamthout,, Bel gie; 3 Herman van den Boe, Koe wacht; 4 Frank van Kruyssen, Kloos- terzande. Nat. 250cc: 1 Patrick Pies- sens, Kapellebrug; 2 Patrek Bellon. Belgie; 3 Roland Suyckerbuyk, Sep- pe. Debutanten 125cc.: 1 Aeron Deby- ne, België; 2 Ton Questier, België; 3 Davy van Hoepen, Kloosterzande. Juniors 125cc: 1 Gino Cornu, België; 5 Ronny van Hove, Vogelwaarde. Ju nioren 250cc: 1 Martin van de Bulk. Belgie; 14 Evert Leeraert, Nieuw-Na- men. Senioren 125cc: 1 Lieven de Vijl- der, Wachtebeke; 2 Martien Jansen, Sluiskil. KAPELLE - De Vlissingse Marlie Braber heeft in Ka pelle op de tweede Speedo jaargangwedstrijd van het seizoen enkele uitstekende prestaties geleverd. Bij de meisjes jaargang 1980 zwom zij de 100 m vrije slag in de tijd van 1.06.6. Ze vestigde daarmee tevens een kringrecord. Ook op de rugslag was zij niet te kloppen. Met haar tijd van 1.21.2 heeft ze zich zeker in de top-20 van Neder land gezwommen. Ook Maartje van Keulen kwam op deze nummers tot goede tijden. Melanie Riverola no teerde op de 200 m wisselslag de knappe tijd van 3.19.1 minuten. Bij de jongens zwom de Goesenaar Erik Buijs naar een goede tijd op de 400 meter vrije slag (6.11.8) en won Mark Dekkers na spannende strijd de 100 m school slag van Maarten Buijs. Voor beide jongens werden goede tijden afgedrukt. Opvallend waren de vele diskwalificaties op het on derdeel vlinderslag. De resultaten waren: Meisjes: 100 m ss jaargang 1982 el: 1. Ariska Tax, Stormvogel, 1.55.3: 2. Dana Geus. de Ganze, 1.57.5; 3. Brenda Hallema, Onderdak, 1.58 5, 100 m vs jaargang 1980 1 Marlie Braber, STV, 1.06.6; Maartje van Keulen. STV, 1.09.9; 3. Debbie van de Meer, OND, 1.17 7; 200 m ws jaargang 1981: l Melanie Riverola, STV, 3.19.1.2. Annelies Beukert. STV. 3.35.7,3. Petrie Openeer, Zee- landia, 3.44.0. 50 m vis jaargang 1982 el: Sylvia de Heus. Zuidwester, 59.1: 2. Ariska Tax, 59.7. 3 Carlien Schrijvershof. STV, 1 00.0 100 m rs jaargang 1980: 1. Marlie Braber, 1.21.2; 2. Maartel van Keulen, 1.26.4, 3. Patricia Forat. STV, 1.31.1 Jongens: 100 m ss jaargang 1982 el 1. Mark Dekkers, STV. 1.42.3; 2. Maarten Buijs. GAN, 1 42.8; 3. Robbie Vermeulen. STV. 1 55.7 100 m vs. jaargang 1980: 1. Enk Buijs, GAN. 1.15.5; 2. Alexander van Putten, OND, 1 26 2; Peter Hofman, Luctor, 1.31.6; 200 m ws jaargang 1981: 1. Boy Dirksen, STV. 3.29.3, 2. Joshua Tange, STV, 3.43 3. 50 m vis jaargang 1982 el 1. Mark Dekkers, 46.7, 2. Maarten Buijs, 51.8; 3. Christiaan van Putten, 1.04.7. 400 m vs jaargang 1980: 1 Erik Buijs. 6.11.8; 2. Alexander van Putten, 7 02.0; 3. Peter Hofman, 7.09.8. Koploper Vlissingen verslaat Goes van onze hockeymedewerker VLISSINGEN - In de tweede klasse van de hockeycompetitie behaalden de heren van Olym pia de eerste overwinning. Uit tegen Pelikaan werd het 1-3 door doelpunten van Robert van Hemert en Martijn Snood- ijk (2x). Itapide verloor met 8-1 van AMHC'65 en is nu samen met Dordrecht laatste. Koplo per Vlissingen won in de vierde klasse met 3-2 van nummer twee Goes. Door deze overwin ning heeft Vlissingen nu drie punten voorsprong op Teterin- gen en vier punten op Goes. De dames van Olympia (tweede klasse) wonnen nipt, met 3-2 van Prinsenbeek. In de vierde klasse blijven de dames van Goes win nen (5-0 tegen Spijkenisse), ter wijl Middelburg goed volgt, 3-0 tegen Hoekse Waard. In de hoogste klasse bij de jon gens, won Middelburg met 1-0 van Tempo, Rapide behoudt aansluiting door een overwin ning op Zwart Wit (vier doelpun ten van Neroen Fassaert). Stand: Breda 6-12, Middelburg 6-9, Rapide 6-7, Tempo 6-6, Zwart Wit 6-2. Prinsenbeek 6-0. Een klasse lager heeft Vlissingen met grote cijfers van Zevenber gen verloren: 10-1. HSD was met 6-0 een maatje te groot was voor Goes. Bij de meisjes blijft Goes le klasse) uitstekend presteren. Een 6-0-overwinning op Zwart Wit (doelpunten van Mariëtte Beukers. Danielle Beuekers, Roelien de Haas 2x en Ellen Oos- trom (2x). In de tweede klasse won Olympia met 7-0 van HSD en in de derde klasse blijft Vapi- de stevig op kop na de 6-0-winst op Middelburg. Goes A II won met 2-1 van Etten Leur A III. Dames 2e klasse D Olympia-Prinsenbeek 3-2: De thuisclub startte goed in dit vier-punten-duel. Martine van Haelst opende de score uit een voorzet van Dionne van Soest.. In de slotfase van de eerste helft scoorde Eline de Vlercq uit een strafcorner 2-0. Direct na de her vatting was het weer Martine van Haelst. die na een solo de Brabantse keepster uitspeelde: 3-0. Uit enkele rommelige situa ties voor het Olympia doel kwa men de bezoeksters terug tot 3-2, Etten Leur-Vlissingen 1-0: Een gelijkspel had de krachtsver houding van deze wedstrijd be ter weergegeven. De thuisclub scoorde na vijftien minuten de winnende treffer uit een romme lige situatie voor het Zeeuwse doel. Stand: Dordrecht 7-12, Etten Leur 7- 10. Ommoord 7-10, Krimpen 7-9. Sou- burgh 7-7, Capelle 7-6. Tempo 7-6. Olympia 7-5, Vliwsingen 7-3. Prinsen beek 7-2. Martine van Ilaelst van Olympia (witte rokmaakster van twee doelpunten, hier in duel met tegenstandster van Prinsenkbeek. fotoCamile Schelstraete 3e klasse D Rapide-Pelikaan 0-3: Het pro bleem van de dames van Rapide is het scoren van doelpunten. Door twee snelle Brabantse aan vallen had de ploeg uit Hulst bij de rust een 0-2-aehterstand. Na de thee bracht Rapide met enke le fraaie combinaties Pelikaan in de problemen, maar faalden in de afwerking. 4e klasse D Goes-Spijkenisse 5-0: Alle doel punten in dit duel ontstonden uit veldsituaties. De ruststand was 2-0 door doelpunten van Me- rijn de Haas en Yolanda de Wit. Mariëtte Beukers. Yolanda de Wit en Merijn de Haas bepaal den de eindstand op 5-0. Middelburg-Hoekse Waard 3-0: In de eerste helft benutte de thuisclub twee kansen die door Siegrid Jonkers en Rineke van Leen werden benut. Na de rust was Hoekse Waard meer in de aanval, maar een goed keepende Denise Maljaars hield haar doel schoon. Maar vijf minuten voor tijd scoorde Marise Waterman na een solo. ILSD-Oudenbosch 0-6: HSD gaf in de eerste helft weinig kansen weg. Na de thee was Ouden bosch oppermachtig: 0-6. Heren 2e klasse E Rapide-AMHC'65 1-8: Een ge fiatteerde uitslag". De thuisploeg kwam in de tweede minuut op een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Mario Boon. Bij een 1-2-stand miste Mario Boon de kans op de gelijkmaker door een strafbal tegen de keeper te pushen. Een technisch beter AMHC bouwde na deze misser de voorsprong rustig uit tot 1-8. Pelikaan-Olympia 1-3: Olympia was de dominerende ploeg, maar na een minuut keek het al tegen een 1-0-achtërstand aan. Martijn Snoodijk scoorde uit een strafcorner de verdiende ge lijkmaker 1-1. In de tweede helft werd Pelikaan volledig zoek ge speeld. Olympia kwam op voor sprong door Robert van Hemert die een voorzet van Hans Diele- man in de bovenhoek van het doel pushte. Martijn Snoodijk besliste vijf minuten later de wedstrijd. Stand: Zwart Wit 7-13, AMHC'65 7- 10, Pelikaan 7-9, Berkel Enschot 7-9. Etten Leur 7-7, Oude Maas 7-7, Vlij men 7-5, Olympia 7-4, Dordrecht 7-3, Rapide 7-3. 3e klasse D Ze venbergen-M idde 1 b u rg 2-0: De Zeeuwen verzuimden in de eerste helft de kansen te benut ten. De Brabanders, die met de rust een 1-0-voorsprong hadden, waren vooral in de tweede helft sterker in de combinatie. Mid delburg verdedigde goed. maar kon een nederlaag niet voorko men. 4e klasse D Cadetten-HSD 6-2: Een sterk be gin van een met tien man spe lend HSD. Mark van Doorne ver kleinde na twintig minuten de achterstand tot 2-1 uit een straf corner. De laatste twintig minu ten van de tweede'helft werd HSD bij een 3-2-stand (een doel punt gescoord door Chris Scho- nenman) weggespeeld. Goes-Vlissingen 2-3: De twee teams waren aan elkaar ge waagd. Rust: 1-2. Gijs Simons scoorde na vijf minuten de ope ningstreffer voor Boes 1-0. Door twee doelpunten van Ronald Brasser, gescoord uit strafcor- ners, kwam Vlissingen op voor sprong. Na de rust, nam Goes de teugels stevig in handen. Bas- tiaan Gerris bracht beide ploe gen, na een goed genomen straf corner, op gelijke hoogte. Na de ze gelijkmaker zette de thuis ploeg alles op de aanval, maai- faalde in de afwerking. In de laatste miuut van de wedstrijd scoorde Willem Weerstra voor Vlissingen de winnende treffer uit een strafcorner. van onze basketbalmedewerker VLISSINGEN - BC Vlissingen behaalde bij Agon Breda een nuttige overwinning: 65-40. De Vlissingse basketbalsters ken den net als in vorige wedstrij den een slechte start en dat is volgens coach André Boer te wijten aan een gebrek aan con centratie in de beginfase. In de tiende minuut stond BC Vlissin gen op een 15-3-achterstand. BC Vlissingen kwam gaandeweg beter in haar spel en via Ilse Cal- jouw (11 punten) was de achter stand bij rust beperkt tot vier punten 22-18. Kort na rust kwam BC Vlissin gen gelijk: 24-24. Agon nam nog even de leiding (28-24), maar was hierna niet meer opgewassen te gen de pressie van de Vlissingse ploeg. BC Vlissingen drukte via Ietje Boerma (14 punten) door tot een 32-45-voorsprong in de 13e minuut en op dat moment was het een gelopen wedstrijd. Ondanks het slechte vrije-worp- percentage (9 op 29) won BC Vlissingen deze wedstrijd toch nog overtuigend met 40-56. Volharding-Oirsehot 50-46: Vol harding had in de thuiswedstrijd tegen Oirschot via Georete Stam een uitstekende start. Na de voorsprong van 9-2 in de vijf de minuut werd het spel van Vol harding rommelig, waardoor Oirschot het initiatief overnam. De Zeeuwse dames gaven veel kansen weg en kwamen daar door bij rust met 17-23 achter. In de tweede helft pakte Volhar ding de goede draad op en via een strakke verdediging onder leiding van Magret Roelands kwam de ploeg terug in de wed strijd. In de zevende minuut werd een gelijke stand bereikt van 31-31. Volharding was in de slotfase beter en via scores van Petra Molet won de ploeg van coach Kees Steur deze wedstrijd met 50-46. Marathon-Waldric 75-88: Coach Robert Brunke kon deze thuis wedstrijd niet beschikken over zijn twee centers. Dit weerhield Marathon er niet van flitsend te beginnen: 13-1-voorsprong. Op dat moment was Waldric wak ker geschud en werkte geleide lijk de achterstand weg tot een ruststand van 44-43. Bij Marathon was vooral Diana Beekman (22 punten) goed op dreef Bij de stand 66-65 in de zesde minuut moest de goed| lende Femke Vleesdrager punten) het veld verlaten. D; na kon Marathon geen poi meer breken, waardoor Wal( 1 deze wedstrijd verdiend me& 88 won. SVH-Smokkelhoek 40-36: een rommelige openings! ging de wedstrijd gelijk op: 20-17. Pas in de laatste minuten g Smokkelhoek feller spelen der leiding van Marianne Bri man en Ina op 't. Hof en kwar de 20e minuut op een gel stand: 36-36. Vervolgens sch'i SVH een driepunter en een vi worp raak: 40-36. OBC Oss-Dynamo '70 69-58: het begin van de wedstrijd i het aan beide kanten niet. In derde minuut werd pas de eei j, score aangetekend bij Dynai Vanaf de veertiende minuut li OBC uit via fast-breaks en en le driepunters. In de tweede helft ging Dynai l zone-spelen. Hierdoor funci n neerde de aanval beter. 1 kwam tot uiting via scores André Wissel en sterke reboi ding van Pie ter Lindhout. OBC nam hierna het heft weei handen en liep tien punten OBC consolideerde deze vc sprong en won met 69-57. Virtus-BC Vlissingen 67-5' Werkendam gingen de hei van BC Vlissingen gemotivei van start. Dat resulteerde nen drie minuten in een 2- voorsprong door scores van E Vandewync.kel (13 puntf Toen schakelde Virtus over een andere verdediging, door de Vlissingse aanval hap de. Virtus kwam terug tot 16- In de zevende minuut na de n was de stand 45-43. Doordat Vlissingen de volgende vijf nuten.niet tot scoren kwam, 1 Virtus een kloof slaan. Vlisi gen had geen antwoord: 67-51 Junioren De meisjesjunioren van BC V singen waren in de thuisw strijd een maatje te groot vt Black Eagles. De eindscore veelzeggend: 102-32. De Zeei se meisjes blijven ongesla? koploper in de hoofdklasse. De jongensjunioren van BC Vi singen verloren ook hun twef thuiswedstrijd. Het werd 72 voor Waldric. Finale eerste klas driebanden van onze biljartmedewerker VLISSINGEN - Sinds hij enkele seizoenen terug de biljartsport intensief ging beoefenen, is de ster van Cees den Boer in het district Schouvven-Duiveland snel gestegen. De all-rounder van biljartvereniging De Wig heeft al heel wat titels verza meld. De laatste kwam zondag uit de eindstrijd eerste klas driebanden van het district Schouwen-Duiveland, dat in hotel Van der Weijde in Noord- gouwe werd gespeeld. Den Boer hoefde niet al te diep te gaan om zich te laten huldi gen. Het meest noordelijke Zeeuwse biljartdistrict verwaar loost het driebandenspel zeker niet, maar de vier deelnemers die zich bij dit kampioenschap aanboden getuigden van de 'ar moede' die er in de eerste klas is. Met uitzondering van de latere kampioen demonstreerde het Stefan Gideonse wint course race VLISSINGEN - De geplande sla lomwedstrijd in het kader van de nationale slalomcompetitie bij surfvereniging Zuid-West 7 moest wegens te weinig wind omgezet worden in een course race. Veel deelnemers uit Zuid- Holland keerden voor de start huiswaarts, waardoor het een onderonsje van Zuid-West 7 werd. Uitslag: 1. Stefan Gideonse. 2. Arjen Gideonse, 3. Alexander Verhage, 4 Marco Boone, 5. William Wagenaar. MIDDELBURG - Het Middel burgse squashteam Squashzzy is de competitie in de derde divi sie met een overwinning en een nederlaag begonnen. Tegen het sterke Manger Cats uit Drieber gen werd met 1-4 verloren. Al leen Jan-Willem Rouwendal kon in deze wedstrijd een overwin ning behalen. In de tweede wed strijd, tegen Oosterhout, was er wel succes weggelegd voor de hoofdstedelingen. Alleen Jeffrey Pattianakotta moest zijn tegen stander feliciteren, zodat er een 4-1-overwinning op het score bord kwam. De uitslagen: Squashzzy - Manger Cats 1-4 Jan-Willem Rouwendal - A van Leerdam 5-9 9-4 9-5 9-4, John de Paau w - W. van Kuikhoven 1-9 2-9 5-9, Jan Hoogeboom - F. de Winter 6-9 2-9 5-9, Jeffrey Pattianakotta - W. Hoog veld 6-9 2-9 5-9 Squashzzy - Oosterhout 4-1. Rou wendal - B. Stadhouders 6-9 9-5 9-5 9- 4, De Paauw - J. van Wanrooy 9-1 9-0 9-1, Hoogeboom - P. Willemse 9-1 8-10 9-2 9-2, Pattianakotta - P. Gilde 2-9 4- 9 3-9. kwartet bovendien een ontsl lend gebrek aan klasse. De ne slag daarvan werd. in de eit stand weergegeven: drie vaii vier incasseerden een hele halve degradatie. Alleen Cf den Boer, die in dit povere schap wel kampioen móest w den, bleef boven de degrad-ai grens. Eindstand: 1 Cees en Boer. De 11-0.602-5; 2. Ger Monster, DOS s 0.505-5 (halve degradatie); 3. i t Bergman, OKK 5-0.513-4 (hele des 1 datie); 4 Aad Smits, Bommenedi 0 481-5 (halve degradatie). Dennis Nipius van de biljartv i eniging VEG/ABV uit Oost-S(| burg is gisteren in café Scheepvaart in Wemeldün kampioen vijfde klas libre jeu van het district Walcheren^ Bevelanden geworden. In slotpartij van het tweedaal toernooi versloeg Nipius clü maat Rocco Vader met 40-32, noeg om de kampioensmedai omgehangen te krijgen. Ook' gewestelijke afvaardiging gii naar Nipius. De uitslag in Wemeldinge, waar1 vier finalisten een dubbel roosl speelden: 1 en kampioen Dennis! pius, VEG/ABV 10-1 19-10; 2. Roi) Vader, VEG/ABV 6-1.24-14; 3. Mai Verhulst, VEG/ABV 6-1.09-7; 4. Wi dy de Punder, OHGL 2-0.90-6. Voor aanvang van het biljaj kampioenschap vijfde klas lib 2 van het district Walcheren Bevelanden had Rudi Koe:v van de biljartvereniging BV n uit Wemeldinge zich via de voi wedstrijden verzekerd van toppositie op de plaatsingslij,' f De 40-39-winst in de finale tegj Jean-Louis Smulder van HE bewees gisteren dat die klass1' ring geen toeval was. Ru Koens stak door die de winst de slotpartij ook de titel op Eindstand: 1. Rudi Koens, BVW 1.35-10; 2. Jean-Louis Smulder, Hl 4 10-1.36-8, 3. Arjen Geluk, HIO 8-1. 10; 4 Piet Mol, De Smidse 8-1.16-9: Adriaan Nieuwdorp, HBC 6-1.03-6, William de Jonge, De Toekomst, 1.06-10; 7. Dennis de Wael, HBC' 0.96-9; 8. Dien Rijkse-Van de Vijvij r Dampoort 3-0.95-8. Vast parkoers voor veldritten VLISSINGEN - Het wielercom i té Wemeldinge houdt in novet ber samen met ZTRC Theo Mil delkamp en WC Kapelle dri veldritten. Deze wedstrijd! zijn op zaterdag 2, 9 en 16 vember. De aanvang is steel 14.00 uur. Het parkoers waarop geredi wordt ligt romdom campit Klein Stelle. Aan de wedstrijd! kan worden deelgenomen do! profs, amateurs, junioren, nie. welingen en trimmers. Alle wei strijden tellen mee voor hu Zeeuwse veldritklassement W meldinge. Inschrijvingen vindt plaats camping 'Klein Stelle' of vi voorinschrijvingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16