Middelburg wint Walcheren-cup Jubilerende instructrices EHBO kregen legpenning i Poëzieprijzen voor kinderen streek Hengelsportverenigingen visten bij Zoutelande Bedrijfstennis Vlissingen Z x X S3 z vandonge interieur GEMEENTE 1 VALKENISSE GEMEENTE ARNEMUIDEI MAANDAG 28 OKTOBER 1991 van een medewerker MIDDELBURG - De hengel sportvereniging Middelburg heeft met grote overmacht de Walcheren-cup - een wisseltro fee als inzet van een wedstrijd tussen Walcherse hengelsport verenigingen - gewonnen. Zon dagmorgen werd aan de stran den tussen Valkenisse en Zoute lande de eerste editie van deze krachtmeting lussen Walcherse hengelsportverenigingen ge houden. Zes hengelsportvereni gingen - in totaal 137 henge laars - namen aan het evene ment deel. De Middelburgse hengelsportvereniging scoorde 5921 punten (het resultaat van de vijftien beste vissers) en bleef daarmee Westkapelle, dat 4188 punten bijelkaar viste, ruim voor. De Middelburgers - die deze eer ste wedstrijd organiseerden - waren ook in het persoonlijk kampioenschap de besten. De vijf hoogste plaatsen om de per soonlijke titel werden eveneens door Middelburgers ingenomen. L. Theissen werd met 1198 pun ten Walchers kampioen. Het jeugdkampioenschap was voor Sjacco Baayens, een 13-jarige hengelaar van de hengelsport vereniging 't Sloe uit Nieuw- dorp. Hij scoorde 416 punten en eindigde daarmee tevens op de 21-ste plaats in het algemeen klassement. De vangst was ondanks het fraaie herfstweer maar matig. Van de 137 deelnemers wisten er slechts 67 hengelaars in drie uur tijd slechts één of meerdere vis sen - voornamelijk wijting, schar en schol - aan de kant te halen. Eindstand, clubklassenicnl: 1 Mid delburg. 5921 punten, 2 Westkapelle. 4188 punten, 3 De Knoraenen, Zoute lande, 2909 punten, 4 't Sloe, Nieuw- dorp, 1564 punten, 5 Vlissingen. 1329 punten De Leeglopers uit 's-Heeren- hoek kwamen niet in aanmerking voor een plaatsing in het clubklasse ment. Deze vereniging kon de vereis te vijftien deelnemers die per vereni ging nodig waren om voor de Walche ren-cup mee te doen. niet bijelkaar krijgen.. De beste prestaties voor het per soonlijk klassement: 1 L. Theissen, 1198 punten, 2 J. S. Briggs, 1034 pun ten. 3 C. Lampers, 962 punten, 4 C. P. Beekman. 935 punten, 5 P. C. Beek man, 880 punten (allen Middelburg), 6 I. Verburg, Westkapelle, 875 pun ten. 7 P. Stroo, Westkapelle, 866 pun ten, 8 E. P. van de Velde. Middelburg, 850 punten. 9 A Schoolmeester, Nieuwdorp, 794 punten. 10 C. J. Mar- teijn, Middelburg, 777 punten. Tijdens de prijsuitreiking in de Couburg in Koudekerke maakte Middelburg-voorzitter L. van Straten nog bekend dat de strijd om de Walcheren-cup volgend jaar zondag 12 september (dus wat vroeger in het jaar) gehou den zal worden. Dan organiseert 't Sloe uit Nieuwdorp de Wal cherse titelstrijd. Gespannen kijken de deelnemers naar hun hengels of ze beet hebben. foto Ruben Oreel Tafeltennis voor bedrijven in Middelburg MIDDELBURG - In de eerste klas van de Walcherse Bedrijfs Tafeltennis Vereniging (WBTV) lijkt Deitan het grote overwicht van de voorgaande jaren een beetje kwijt te raken. De kam pioen van de laatste tijd liep een 4-6 verlies op tegen Gieterij I. Lansu haalde de eerste winst binnen. De ploeg van het admi nistratiekantoor zegevierde met 8-2 over PNL. In de tweede klas behaalde de formatie van Verbrugge-de Meyer een eervol gelijkspel te gen Werkplaatsen Walcheren (5-5). Het door omstandigheden verzwakte team van ETBZ moest de winst (8-2) aan Gieterij II laten. Nog geen belofte van Middelburg over opknappen sportcomplex MIDDELBURG - De clubs die van het Middelburgse sport complex Nadorsl/Nassaulaan gebruik maken, hebben nog geen toezeggingen van de ge meente gekregen over verbete ring van het in slechte staat ver kerende complex. Dat bleek za terdag tijdens een rondleiding die de sportclubs voor Middel burgse gemeentebestuurders op touw hadden gezet. De politi ci konden nu eens met eigen ogen aanschouwen hoe slecht het gesteld is met het sportcom plex. De vijf in het 'Nadorstoverleg' verenigde sportclubs presen teerden zaterdag het zwart/wit boek waarin, zoals eerder ge meld, de gebreken van het com plex op een rij zijn gezet. Een door de verenigingen opgesteld opknapplan kost circa 18.5 mil joen, gulden. Woordvoerder W. A. M. Vermeu- le van het Nadorstoverleg kon digde aan dat de verenigingen op korte termijn zullen praten met wethouder J, A. R. M. Dou- wes van sportzaken. Mogelijk komt dan ook privatisering van de verenigingen aan de orde. De clubs verwachten in ieder geval binnen een halfjaar een duide lijk voornemen van de gemeente Middelburg om 70 a 80 procent te realiseren van het verbete ringsplan. Vermeule denkt dat er geen echt beter plan te maken is. ..Wij zit ten op het complex. Wij weten het best waar de problemen zijn, dus kunnen we ook adequate op lossingen aandragen." Het plan zou in vier fasen gestal te moeten krijgen en moet uitge voerd kunnen worden in vier jaar. Drie inbraken mislukt VLISSINGEN Door verschil lende oorzaken zijn dit week einde tot drie maal toe inbraken in Vlissingen mislukt. Een huis aan de Toutenburg bleek zo goed beveiligd dat de dieven niet binnenkwamen. Er waren wel braaksporen. Een caravan aan de Noorder- baan vertoonde ook braakspo ren bij de ruiten en sloten. De in brekers zijn echter niet binnen gekomen. De inbreker van een woning in de Hobeinstraat was al binnen. De bewoners werden echter wakker van het lawaai dat hij maakte. Toen de vrouw des hui zes de gang op ging om te kijken wat er aan de hand was, kwam ze iemand tegen die daar niet thuis hoorde. De inbreker schrok zo dat hij onmiddellijk uit het dak raam klauterde en via de daken ontsnapte. In de derde klas boekte Meulen- berg een fraaie 8-2 winst op Bas- co II. Gieterij III bleef met 6-4 de baas over Madi I. Het gepromo veerde team van Amor II dwingt Meppers I een gelijkspel af (5-5). In de vierde klas ging Installa tiebedrijf Middelburg met 4-6 onderuit tegen Middelburg II. De formatie van V D behaalde een 6-4 zege op Madi II. Amor III haalde Meppers II met een forse 10-0 onderuit. De stand, eerste klas: 1 CBBZ 2-15, 2 Gieterij I 2-15,3 Basco I 2-12.4 Admi nistratiekantoor Lansu 3-12, 5 Del tan 2-11, 6 Amor I 2-9, 7 PNL 3-9. 8 Middelburg 12-7. Tweede klas: 1 Gieterij II 3-21, 2 Werkplaatsen Walcheren 2-12. 3 Pro vincie 12-11,4 Verbrugge de Meyer 2- 9.5 PPN 1-7,6 Geschiere Wattel 2-6,7 Havenschap 1-2, 8 ETBZ 1-2 Derde klas: 1 Meulenberg 2-15, 2 Ma di 12-11, 3 Amor II 2-11, 4 Gieterij III 2-9, 5 Meppers I 1-5, 6 Basco II 2-5, 7 Provincie H 1-4 Vierde klas: 1 Amor III 2-13, 2 Mid delburg II 2-12. 3 Installatiebedrijf Middelburg2-10.4 V D 2-10,5 Madi II2-8,6 Provincie III 1-7,7 Meppers II 1-0. Het wedstrijdprogramma voor ivoensdag 30 oktober in sportzaal Slaghvaert in Middelburg, eerste klas: CBBZ - Deltan. Gieterij I - Mid delburg I. Basco I - Amor I: tweede klas: Geschiere Wattel - Provincie I. Havenschap - Werkplaatsen. Giete rij II - PPN. Verbrugge de Meyer - ETBZ. van onze verslaggever MIDDELBURG - „In ons nieuwe huis/zit an der gespuis dan/in ons oude huis./ Op de zol der/zit een heks./In de muren/zitten reuzen die/stampen je 's morgens/uit je bed." Jelle de Plaa won met het gedicht waarvan hierboven het begin staat, de tweede prijs in een poëziewedstrijd. Boekhandel Van Ben- them en Jutting in Middelburg organiseerde de wedstrijd in de kinderboekenweek voor alle basisscholen op Walcheren. Ongeveer 150 leer lingen van acht scholen deden mee. De op dracht was een gedicht te schrijven rond het thema 'Huizen in boeken en boeken in huizen'. De jury werd gevormd door vormgeefster Juul Kortekaas en John Louws, docent aan de pabo in Middelburg. Pieter Harpe verdiende met zijn gedicht een waardebon van honderd gulden voor de aan koop van'boeken. Zijn school, basisschool De Schutte in Gapinge, kreeg ook een cheque van honderd gulden voor de schoolbibliotheek. Jel le de Plaa won vijftig gulden. Noor de Nood en Lotte den Hartog kregen gedeeld de derde prijs'; beiden mochten voor vijfentwintig gul den boeken uitkiezen. De winnaars van de schrijfwedstrijd op een rij: vlnr. Jelle de Plaa (tweede prijs). Lotte den Hartog (derde prijs), Pieter Harpe (eerste prijs), Noor de Nood (derde prijs). foto Lex de Meester Jo (r) en Leny Koets kregen niet alleen de legpenning maar werden ook uitbundig in de bloemetjes gezet. foto Ruben Oreel Reconstructie van Zuidstraat in gemeenteraad WESTKAPELLE - De gemeen teraad van Westkapelle moet zich donderdag uitspreken over een krediet voor de reconstruc tie van de Zuidstraat in Westka pelle. De raad nam in februari het besluit dat een reconstruc tie zinvol was. Daarop konden aannemers intekenen. Inmiddels is duidelijk dat het karwei 710.000 gulden moet gaan kosten. Dat is 22.000 gul den hoger dan de Centrale Dienst Gemeentewerken bere kend had. Het college van burge meester en wethouders vindt dat aanvaardbaar en wil zo snel mogelijk beginnen met de recon structie. Daarom hebben b en w de vraag voor het krediet als ex tra agendapunt opgevoerd voor de komende raadsvergadering. Mocht de raad akkoord gaan, dan wordt direct begonnen. Het college van b en w wil de recon structie als het enigszins moge lijk is vóór maart 1992 klaar heb ben. MIDDELBURG Hondenvereniging - De Hondenvereniging Walcheren houdt dinsdag 5 november een bijeenkomst in het Zuiderbaken in Middelburg waarop dieren arts Jan van Mameren een en an der vertelt over vlooien. De titel van zijn lezing luidt 'Uw huis...een broeinest voor hon derdduizend vlooien?'. Aan vang: 20.00 uur. van een medewerker VLISSINGEN - In de A-poule bij de dames van het bedrijfs tennis in het Vlissingse Racket centrum won koploper Jonge- pier/Dishoek/SKS overtuigend van de Kerngroep (8-0). ABI/ Herstaco versloeg met dezelfde cijfers het team van Aanne mingsbedrijf De Delta. In de dames B-poule haalde Hoechst de eerste punten van dit seizoen binnen uit de ont moeting met Schinkel/Thielen (2-6). Renaissance ging met 0-8 onderuit tegen Hotel De Distel. In de A-poule bij de heren moest Rhodos de winst aan Peiniger GP laten (4-14). Hoechst heeft nog geen wedstrijd gewonnen. Ditmaal was de formatie van Machinefabriek Knolle te sterk voor de ploeg uit Vlissingen- Oost. (6-12). In de heren B-poule liep Hertel Isolatie een 4-14 verlies op tegen De Bourgondiër. Audi/Poppe won het duel tegen Sicon/Leak Repairs. Alex de Bock pakte in de openingspartij tegen Sjaak Adriaanse op het nippertje de winst voor de autoploeg (6-5). Ruud Kuiper liep een 4-9 verlies op tegen Frank Verrips. Ferry Hubregtse bracht Poppe weer aan de leiding met een 6-5 zege op Josef Verschure. De stand werd weer gelijk nadat Joop Su- kel zijn partij tegen Harry Ver- kaart met 7-9 verloor. Pim Ken nis en Henk Ridderikhof brach ten met winst op respectievelijk Jo Pauwe (7-3) en Frans Versant- voort (10-4) Audi-Poppe in een riante positie. De dubbelspelen leverden een spannende strijd op waaruit de autoploeg uitein delijk toch de volledige winst be haalde. Eindstand 14-4. De stand bij de dames, poule A: 1 Jongepier/Dishoek/SKS 4-29, 2 ABI/ Herstaco 4-18, 3 Martens Willebrord/ Herbestrating Gerbrandystraat bijna voltooid VLISSINGEN - De opknap beurt van de Gerbrandystraat in Vlissingen nadert zijn vol tooiing. Het laatste stuk van de straat krijgt deze week een steenfundering en een onder laag van asfaltbeton. Tegelij kertijd worden de lichtmasten geplaatst. Na het aanbrengen van de on derlaag worden eerst de toevoer wegen herbestraat. Daarna komt er een tussenlaag van as faltbeton. In de laatste fase van het werk worden parkeerstro- ken, rabatstroken en rijwiel- en voetpaden aangelegd. De nuts bedrijven vernieuwen ondertus sen ook verschillende aanslui tingen. Leynse 4-17, 4 Van Belle 4-15, schuur 4-14,6 Kerngroep 4-13,7 4-12, 8 RVS 4-10. Poule B: 1 De Distel 4-21, 2 Ej Carlier 4-12, 3 Racketcentrum i De Bourgondiër 4-20, 5 Neufé^fc 18, 6 Renaissance 4-13, 7 Scb Thielen 4-13, 8 Hoechst 4-2. Het wedstrijdprogramma vocL dag 1 november, DAMES, po|— Verschuur - Martens Willejp Leynse. Kerngroep - ABÏÏHèfg; poule B: Eggink/Carlier - De 1 Renaissance - Neuféglise. P Zaterdag 2 november. HEREN le A: Geldof - Lammers/Holij, zl° duin - Peiniger: poule B: Milteitr De Bourgondiër, Sicon/LR - ,r nendijk. Jubilarissen CNV gehuldigd ARNEMUIDEN - De CNV fl< ling Arnemuiden hield vr(k de jaarlijkse bijeenkomst i| verenigingsgebouw De Arb2 Arnemuiden. Districtsbesijr der Y. van Rijssel huldigen: jubilerende vakbondslede^ Dit zijn voor vijftig jaar: J.je mer; veertig jaar: C. van Be K. van de Gruiter, L. Meen K. Poortvliet; vijfentwintig^. P. A. Matthijsse, A. de Nooij Schroevers. Voor de echte tes was er een bloemetje. Ir huldiging sprak de heer Rijssel over de problematic de bond over de AOW. de Zit wet en de nieuwe CAO. Dl' pauze werd een videofilnp draaid over het Europese i in Polen en werd bingo gesff Informatie voor ouderen over preventie" tegen inbraken VEERE/BIGGEKERKE - commissie Welzijn Oud Veere houdt morgen, dim een informatiebij eenkj over inbraakpreventie, vertegenwoordiger van Rijkspolitie geeft tips oW'e beste manier om een huis veiligen tegen grijpgrage gers. Bovendien bestaat de gelijkheid vragen te stellei bijeenkomst is van 14 tot II in het Verenigingsgeboui f Veere. De Biggekerkse ouderen nen woensdag naar een info tiemiddag. De heer Dol kamp van het Zilveren E vertelt onder meer over de wikkelingen in de volksver! ringen en de gevolgen voor o ren en de nieuwe maatreg voor medicijngebruik. Ook kunnen naar hartelust v% gesteld worden. Deze bijeenkomst is van lr 16 uur in het Dorpscentrum Biggekerke. Alcoholcontrole ARNEMUIDEN - De rijkspolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een alcoholcontrole gehouden in de omgeving van Arnemuiden. Veertig bestuur ders moesten een blaastest on dergaan. Drie automobilisten, die een sluiproute probeerden, werden onderschept. Eén van hen had 0,8 promille alcohol in zijn bloed. Dat kostte hem een bekeuring van 250 gulden. De anderen bleven binnen de li miet. Dieven stelen uit auto's in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Dieven hadden het in de nacht van za terdag op zondag in het bijzon der gemunt op auto's aan het Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg. Van één voertuig werden de siervelgen gestolen. De ande re auto werd opengebroken. De eigenaar mist speakers, een booster en enkele kleine artike len. De waarde van de buit is in beide gevallen niet bekend. OOST-SOUBURG NCVB De afdeling Oost- Souburg van de NCVB houdt woensdag de ledenvergadering in gebouw Irene. Pastoraal werkster Joke van de Vlies-Tak- ke uit Kapelle spreekt aan de hand van Marcus 10:46-52, over het onderwerp 'bijbellezen en menszijn'. De bijeenkomst be gint 's avonds om half acht. M 1B N O M Cm z n n z H van onze medewerker OOSTKAPELLE - Jo en Leny Koets zijn zaterdagmiddag on derscheiden met de Dr Tilanus legpenning, een onderscheiding van de Koninklijke Nederland se Vereniging EHBO voor leden die zich bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt voor de EHBO. Het tweetal kreeg de on derscheiding ter gelegenheid van hun 25-jarig jubileum als EHBO-instructrice in hun woonplaats Oostkapelle. In Ho tel Zeelandia in hun woon plaats werden de dames Koets uitbundig in het zonnetje gezet. Jo en Lenie Koets zijn al 37 jaar lid van de EHBO-vereniging in Oostkapelle en dat blijven ze nog. Maar het instructeurschap moeten ze neerleggen. Beiden hebben geen kaderopleiding ge had. Dat was in de beginperiode ook niet nodig. Maar de laatste jaren is de vereniging verplicht nieuwe cursisten te laten oplei den door een kaderinstructeur. Acht jaar gaven de dames Koets al met dispensatie EHBO-les. Die vrijstelling was overigens wel verdiend, want twintig jaar geleden maakten zij deel uit van de EHBO-ploeg die het landelijk kampioenschap behaalden en kortgeleden is een door hen op geleide ploeg uit Oostkapelle weer landskampioen geworden. Het 25-jarig jubileum werd ge zien als een goede afsluiting van hun werk als instructrice. Ze blijven overigens nog wel bij de opleidingen betrokken, maar nu als assistentes van de kaderin structeur. Jo Koets is tevens voorzitter van de afdeling Oostkapelle. Boven dien is zij secretaresse van het districtsbestuur en plaatsver vangend hoofdbestuurslid. Leny is bij die werkzaamheden altijd de stuwende kracht achter haar zuster. Ook op ander terrein, zo als kerkewerk en het organise ren van collectes, is het tweetal actief in hun woonplaats. Het jubilerende EHBO-duo kreeg onder anderen lof toege zwaaid door burgemeester H. W. Hietkamp, die hen schetste als buitengewoon trouw, enthou siast en toegewijd: eigenschap pen waarop de gemeenschap kan bouwen. Lof De heer M. Nijsse uit Wemeldin- ge overhandigde de legpennin gen namens het hoofdbestuur en dokter J. Geldof uit Driewegen dankte het tweetal en met. name Jo als voorzitter van het Zeeuw se EHBO-district. Vice-voorzitter J. Vos van de plaatselijke afdeling kon ook een aantal vertegenwoordigers van zusterverenigingen en oud leden verwelkomen. Dit jaar be staat de afdeling Oostkapelle 45 jaar. Eén van de oprichters. P. Vos, en het erelid mevrouw C. Dekker, eveneens 45 jaar lid, be hoorden eveneens tot de recep- tiegangers. WIJ STOFFEREN UW GEHELE WONING VAKKUNDIG GRAAG TOT ZIENS IN KOUDEKERKE GEMEENTERAADSVERGADERING De raad van de gemeente Valkenisse komt o donderdag 31 oktober 1991 in vergadering bijeeL De vergadering vindt plaats in het gemeentehin, te Koudekerke om 19.30 uur en is voor iedere^ toegankelijk. r HINDERWET Burgemeester en wethouders van Arnemuid brengen overeenkomstig het bepaalde in artik 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhyg ne ter openbare kennis dat hun college op 22 okt ber 1991 een nieuwe, de gehele inrichting omva tende (revisie)vergunning ingevolge de Hinde wet (art. 6a) heeft verleend aan L. Mieras C B.V., in verband met de uitbreiding/wijziging vi/ een fabriek voor de verwerking van schelpdiere!* gelegen aan de Keetweg 11-13 te Arnemuiden. j. De vergunning is overeenkomstig de eerder ter ij*, zage gelegde ontwerp-beschikking verleen? c waarbij voorschriften zijn gesteld ter voorkomin of beperking van gevaar, schade of hinder voor <f. omgeving. De hinderwetvergunning en alle ter zake zijnikj stukken liggen met ingang van 29 oktober tot met 28 november 1991 voor een ieder ter inzage <fs de afdeling algemene zaken ter gemeentesecret^j rie (Langstraat 35 te Arnemuiden) en wel ell werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.5 uur tot 16.00 uur, alsmede elke dinsdag van 17. uur tot 20.00 uur. v.' Gedurende deze periode kan tegen de verleen<N vergunning beroep worden ingesteld door: il a. de aanvrager; P b. de betrokken adviseurs; lk c. degenen die tegen de aanvraag en ontwerp-b)S< schikking bezwaren hebben ingediend; ck d. enige andere belanghebbende die aantoojkl dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweer 5 om tegen de aanvraag een ontwerp-beschijw king bezwaren in te brengen. s Het beroepschrift moet vóór 29 november 19^ worden ingediend bij de Afdeling voor de gpt schillen van bestuur van de Raad van Statis postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. pl Zij die beroep instellen kunnen overeenkoi/^ stig artikel 107 van de Wet op de Raad van St! te een verzoek doen om schorsing van de br schikking danwel tot het treffen van een voo lopige voorziening. j- Dit verzoek moet vóór genoemde datum wol den gericht aan de voorzitter van de Afdeliij voor de geschillen van bestuur van de Raa van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravet hage. jy De beschikking wordt niet van kracht voord» op dat verzoek is beslist. p Voor het inzien van de stukken op dinsdag avond dient men tijdens kantooruren een a spraak te maken met de gemeentesecretarie, tel. 01182-1553. Arnemuiden, 28 oktober 1991. Burgemeester en wethouders ye voornoemd, de burgemeester, drs. H. Visser, de secretaris, K. van Poppel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 6