Zaamslag verspeelt koppositie Versterking voor wielervereniging Peter Picavet winnaar van trimloop Axel Scheldesport boven de honderd aan spelers Bevobo-team heeft tekort Belangrijk duel met SSV gaat verloren: 0-1 Volleybalteam Savok boekt overwinning Prijsuitreiking biljartclubs BKC wint van Kapelle Jubileumtoernooi Bevobo Bestuur tegen sponsors van onze medewerker ZAAMSLAG - De eerste perio de is zaterdag aan Zaamslag voorbij gegaan. De thuiswed strijd tegen SSV'65 moest ge wonnen worden om de periode- titel veilig te stellen. Maar al eerder in dit seizoen bleek dat Zaalvoetbal Terneuzen TERNEUZEN - Met een 4-0 overwinning op ABN zorgde Gemeente deze week voor een daverende verrassing in de tweede klas van het zaalvoet- balrayon Terneuzen. Vier wed strijden op rij was ABN onge slagen gebleven, maar tegen Gemeente werd de koploper ge vloerd. De nederlaag van ABN bracht in elk geval de spanning bovenaan de ranglijst volledig terug. Eer ste is nu HKC, dat zijn puntento taal uit zes wedstrijden op tien bracht en daarmee Gemeente één punt voorafgaat. Pas daarna volgt ABN, met acht uit vijf. Opvallend was overigens dat de ze week opnieuw met scherp ge schoten werd. Kees Mechielsen zorgde tegen Crunchtime voor de grootste uitslag (9-1), maar ook de overwinning van HKC te gen Atoom Boys (8-1) mocht er zijn. De uitslagen: Tweede klas. Dow 2 - Sportcomer 6-1, Atoom Boys - HKC 1-8, Crunchtime - Kees Mechielsen 1- 9. Dow 3 - Van Kouteren/Dieleman 3- 5 en ABN - Gemeente 0-4. De stand in de tweede klas: 1. HKC 6-10 2. Gemeente 6-9 3. ABN 5-8 4. Kees Mechielsen 5-7 5. Van Kouteren 5-6 6 Crunchtime 6-6 7. Dow 2 6-4 8. Beldo 5-4 9. Atoom Boys 5-3 10. Sportcomer 5-2 en 11Dow 3 6-1 Advertentie Jan de Zwarte (Zaamslag) ontwijkt een sliding van een tegenstander. foto Camile Schelstraete „Ik zag het vorige'week tegen Rillandia al aankomen. Toen liep het allemaal al wat stroever dan in de wedstrijden daarvoor. Daarom had ik ook wel ver wacht dat het moeilijk zou wor den tegen SSV", zou trainer Wim Jansen later zeggen. Toen Zaamslag zijn spelverdeler Ko Ruytenburg al in een vroeg stadium geblesseerd zag afha ken Mark de Putter was zijn ver vanger) kreeg het vervolgens toch meer vat op de tegenstan der. Dat leidde tot een paar kansjes. Nog voor de rust ging voorstopper Wim de Pooter uit stekend door tot aan de doellijn van SSV, zijn voorzet bereikte Johan Haak maar die zag zijn schot gestopt door doelman Ron Bosch. Ook de tweede helft was Zaam slag het meest aan de bal. Het overwicht bleef echter zonder rendement. En omdat de SSV- aanvallers Ronald Bun en Paul Bom volledig aan banden wer den gelegd door de Zaamslagse verdedigers zag het er al snel naar uit dat de ploeg die zou sco ren ook de winnaar was. Het was SSV dat die belangrijke eerste treffer voor zijn rekening- nam. Geen doelpunt na een vloeiende aanvallende aktie, maar wel één van fraai gehalte. Bas de Koeijer, de technisch be gaafde speler, besloot tot een af standsschot dat onhoudbaar voor doelman Dekker in de bo venhoek verdween: 0-1. Zaamslag bleef op zoek gaan naar een treffer maar zag die ge lijkmaker er niet komen omdat Aart Groenendijk een inzet van Peter van Langevelde, die fraai langs doelman Bosch draaide, van de lijn haalde. Zaamslag-SSV'65 0-1 (0-0). 69. Bas de Koeijer 0-1. Scheidsrechter: C. van Herpen uit Rijswijk. Toeschouwers: 100 Boeking: Peter Dees (Zaamslag). OOSTBURG - De wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren heeft in de afgelopen dagen nog meer verster king gekregen. De amateurs Johnny van Cadzand en Eric Vereecken hebben inmiddels ook besloten terug te keren bij de club waar ze destijds ook hun wieler- loopbaan zijn begonnen. Van Cadzand is enkele jaren geleden als junior overge stapt naar de wv Oudenbosch omdat er daar meer mo gelijkheden waren om aan grote wedstrijden deel te nemen. Inmiddels is Van Cadzand amateur geworden. Dit jaar maakte hij deel uit van de sponsorploeg Tijs Tapijtshop. Eric Vereecken keert na één seizoen terug op het oude nest. Na problemen met andere renners en onenigheid over selectieprocedures met betrekking tot deelname aan grote wedstrijden besloot Vereecken te vertrek ken naar de wv Oudenbosch. „Maar die problemen zijn nu allemaal opgelost. Ik heb een gesprek gehad met Vereecken. Hij heeft mij laten weten terug te ko men bij de club", kon voorzitter Constant van Water schoot dit weekeinde bekend maken. Verder bestaat de mogelijkheid dat ook John van de Ameele volgend jaar terugkeert naar Zeeuws-Vlaan- deren. AXEL - Peter Picavet schreef zaterdag verrassend gemakkelijk de CVB-loop in Axel op zijn naam. Al in de openingsfase ontsnapte de Hulstenaar uit de greep van het peloton. Hij wist de kloof tot het eind toe pro bleemloos in stand te hou den. Picavet was vooraf welis waar de grote favoriet voor de zege in de CVB-loop, maar hij moest dan eerst de voornaamste concurrent, Ig- nace van Nevel, zien te los sen. Die aanval slaagde een voudig en bovendien al erg vroeg in de wedstrijd. Samen met de winnaar van de zeven kilometer. Marlon Roels. ging Peter Picavet er in de openingsfase vandoor. Door een goede samenwer king bouwde het tweetal een dermate grote voorsprong op. dat de overwinning ter hoogte van het keerpunt voor de 7 kilometer-deelne mers in feite al niet meer in gevaar kon komen. Ignace van Nevel sleepte in zijn kielzog Patrick van Queckelberghe mee naar een uitstekende prestatie. De Aardenburger moest pas in de slotfase de rol lossen en kwam als derde over de fi nish. Op de 7 kilometer kwam de zege van Marlon Roels niet meer in gevaar, terwijl Ro bert van de Winckel, de plaatselijke favoriet op de kortste afstand, de verwach tingen inloste en de 3,2 kilo meter op zijn naam schreef. De organisatoren zagen 140 deelnemers van start gaan. De uitslagen: 14.5 km. - heren: 1. Peter Picavet (Hulst) 48.02. 2. Ig nace van Nevel (Maldegem) 49.06, 3. Patrick van Queckel berghe (Aardenburg) 49 22, 4 Ivan Mees (Zelzate) 51.44, 5. Christian Antheunis (Lokeren) 52.19. 6 Frank Verschorre (Bres- kens) 52.33, 7 Sjaak Boekhout (Terneuzen) 53.15, 8. Ludi de Vis ser (Terneuzen) 53 15, 9 R Neve (St, Jansteen) 54.18, 10. Bram Simpelaar (Terneuzen) 55.09 7 km. - heren. 1. Marlon Roels (Axel) 21.36. 2. Ann'e van Dui- vendijk (Terneuzen) 21.50. 3. Matthieu Warrens (Kloosterzan- dei 22.25. 4. Erwin Camphens (Zelzate) 22,55. 5. Fons Warrens (Kloosterzande) 23.05 Dames: 1. B. Rassenberg (Terneuzen) 26.34. 3,2 km. - heren 1 Ronald van de Winckel (Axel) 9 40, 2. Fran' ois Begijn (Hoek) 9.47,3. J. Verstrae- te (Eede) 9.49. Dames 1. Shirley Baert(Westdorpe) 12.25. Een spelmoment uit de wedstrijd tussen Scheldesport (donkere shirts) en Stonedunkers. Stonedunkers geen partij voor basketballers uit Terneuzen SAS VAN GENT - Met een zwaar bevochten zege (2-1op de eerste keus van Dhuyvetter her stelde het gemengde team van Savok zich in de recreatieve volleybalcompetitie in Sas van Gent van de onnodige neder laag tegen het tweede team van deze vereniging. Beide ploegen waren vorige week tot een aan trekkelijk en spannend duel in staat, dal door de gelijkopgaan- de strijd in de derde set door het tijdsignaal werd beslist. Dhuyvetter had op dat moment een 3-1 voorsprong en redde daarmee de eer, omdat de ploeg in de eerste twee sets telkens nipt het loodje had moeten leg gen. Ook de ontmoetingen tussen de heren van Carioca en Savok, de damesteams van Gilderakkers en 't Kliekske en de gemengde ploegen van Rabobank en VZN werden door het tijdsignaal be slist. In schril contrast daarmee stonden de overtuigende over winningen van Cerestar Bene lux 2 (dames tweede klas), Gara ge Bode 2 (gemengd tweede klas) en Peters Cleaning (dames eerste klas). De uitslagen: Eerste klas dames: Neijt Philippine- Peters Cleaning 0-3 (315. 7-15, 1-15), Gilderakkers- 't Kliekske 3-0(16-14.15-13,9-0): Savok- Swagemakers 2-1 (11-15, 15-11, 15-6). Tweede klas dames: Cerestar Bene lux 2- PLace du Marche 3-0(15-1,15-3, 15-4); 't Kliekske 2- Neijt Philippine 2 1-2 (13-15, 9-15, 155); De Doorzetters- De Sterre 2-1 (7-15. 15-5, 15-71. Eerste klas gemengd Dhuyvetter- Savok 1- '2 (14-16, 13-15, 3-1); Rabobank- VZN 3-0(15-6. 15-8. 13-11Tweedeklas ge mengd De Sterre- Gilderakkers 2 3-0 (15-12, 15-6. 15-13); Garage Bode '2- Super Cromheecke Hoek 2 3-0 (15-3, 15-3, 15-4) Heren: Canoca- Savok 2-1 (15-6, 15-8, 10-13); Houtland Westdor- pe- HAS 2-1 (9-15, 15-7,15-4). van onze basketbalmedewerker AXEL - De dames van Schelde sport lijken dit jaar een voor aanstaande rol te gaan spelen in de overgangsklasse van de bas ketbalcompetitie. Dankzij een riante winst (71-42) tegen Flash in Schijndel kon de Terneuzen- se damesploeg haar toppositie behouden. Ook de heren van Scheldesport gaven blijk van een goede vorm in de streekder- by tegen Stonedunkers (115-52). In 't Sportuus van Axel was het een partij eenrichtingsverkeer. Bij de rust was de stand al opge lopen tot 55-26 in het voordeel van Scheldesport. Beide teams verschenen niet in hun sterkste opstelling. Stone dunkers miste de lengte binnen de ploeg, terwijl Scheldesport zonder spelbepaler Willem van de Boogaart aantrad. Het deed niets af aan de gemakkelijke ze ge van de Terneuzenaren. Vanaf het begin dicteerde Schelde sport de wedstrijd. De titelkandidaat in de Zeeuwse eerste klas gebruikte het duel als opwarmer voor de komende duels tegen enkele belangrijke concurrenten. De 115 punten werd bij Scheldesport voor het grootste gedeelte verdeeld on der Grusé de Grave, Maarten Hozee en Ad Kimenai. Stone dunkers had in Ruud de Bruin met 25 punten zijn topscorer. Opvallend was verder, dat er geen scheidsrechters aanwezig waren. Het duel moest worden gefloten door scheidsrechters van Scheldesport. De reserves van Scheldesport waren kansloos (82-28) tegen BV Souburg. In de tweede klas houdt BV Oostburg via een 35-31 overwin ning tegen Marathon 3 aanslui ting met de top. Ook de dames van BV Oostburg zorgden in het vierpuntenduel tegen Marathon voor een belangrijke 39-31 over winning. Flash-Scheldesporl (dames) 42- 71 - De Terneuzense ploeg had een sterke start. Een snel verkre gen voorsprong (30-3) was hal verwege de eerste helft voldoen de om Scheldesport in een zetel naar de winst te brengen. De Brabantse dames, die evenals Scheldesport nog niet hadden verloren, werden in die fase vol ledig knock-out gezet. Na een 41-16 voorsprong bij de rust liet Scheldesport de teugels wat vie ren, maar echt gevaarlijk kon Flash niet meer worden. CLINGE - In het clublokaal van biljartvereniging De Troubadour in Clinge heeft (sport)wethouder Ben Picavet van Hulst de prijzen uitgereikt van het plaatselijke toernooi dat de vijf clubs uit Groot- Hulst onderling hielden. Zes spelers van elke club kwamen daarbij in een thuis- en uitwedstrijd in aktie in de spelsoorten libre en bandstoten. De Troubadour deed dat het best. Met lichte voorsprong op De Kroon uit Hulst liet de Clingse vereniging zich door de wethouder huldigen. De uilslag van het toernooi: i De Troubadour, Clinge 450,41 punten; 2 De Kroon, Hulst447,05; 3. De Smickel, Hulst443,16; 4. CBC, Clinge433,29: 5. OBK, Nieuw-Namen 407.02. SBK foto Camile Schelstraete van onze medewerker HULST-Het ziet er naar uit dat Broomchemie in de eerste klas heren van het bedrijfsvolleybal in Hulst voorlopig weinig con currentie te duchten heeft van 't Trefpunt, dat na de wedstrijden van de voorbije week op een achterstand van vier punten is gezet. Na vijf duels bezit de kop loper 15 punten,'t Trefpunt 11. Het onderlinge duel tussen deze twee teams eindigde deze week in een reglementaire 3-0 over winning voor de leiders. Wat vooraf als een echte topper was geafficheerd, bleek in de prak tijk dus niet meer dan een forma liteit, omdat de nummer twee van de ranglijst maar vier spe lers beschikbaar had. „Heel spijtig", vond Jef Meul- dijk, de leider, van 't Trefpunt, dat. „Maar we zaten er nu een maal mee dat twee spelers op za kenreis waren en twee man om andere redenen verhinderd wa ren. Gelukkig komt dat bij ons niet al te vaak voor: het was de eerste keer in driejaar." De overige wedstrijden in de eer ste klas heren vonden wel nor maal doorgang. Luctor Banden rukte naar de tweede plaats door een 3-0 overwinning op CVC/Doolaege en Smash 2000 weet zich inmiddels als vierde geklasseerd na de 2-1 overwin ning op Jong Morres 1. VV Heijn- drickx verschafte zich onderaan wat meer bewegingsruimte via een 2-1 zege op ABN. De uitslagen: Eerste klas heren: 't Trefpunt - Brandax 0-3, Jong Morres 1 - Smash 2000 1-2. ABN - VV Heijn- driekx 1-2 en CVC/Doolaege - Luctor Banden 1 0-3. Tweede klas heren: Jansenius 1 - Ambulo 2-1, De Vos Eggermont - Broomchemie 2 2-1, De Troubadour - Rijk bv 3-0, Luctor Banden 2 - Jong Morres 2 1-2 en 't Jagertje - Jansenius 2 2-1. De standen: Eerste klas heren: 1 Broomchemie 1 5-15 2. Luctor Ban den 1 5-12 3. 't Trefpunt 5-11 4. Smash 2000 5-11 5. Wemolin 5-10 6. Brandax 6-9 7. Jong Morres 1 5-8 8. VV Heijn- drickx 6-6 9. De Sterre 5-3 10. ABN 6-1 en 11. CVC/Doolaege 5-0. Tweede klas heren 1 De Trouba dour 6-15 2 De Vos Eggermont 5-12 3. Rijk bv 6-12 4. Jansenius 1 5-11 5. Jong Morres 2 6-9 6 Jansenius 2 5-8 7. Luctor Banden 2 5-8 8. Broomchemie 2 5-5 9. Ambulo 5-5 10. 't Jagertje 6-4 11. Bleyko bv 4-3 en 12. Van Westen 5-3. In de eerste klas dames profi teerde W Heijndrickx dank baarvan het feit, dat Jansenius 1 niet in actie behoefde te komen Hol and door een vrij gemakkelijke 3-d overwinning (15-9, 15-11 en 15-51 pri op Stuntmarkt VV H'eijndricki jej is nu eerste met 17 punten uit wedstrijden. Jansenius 1 volgt op de tweede plaats mét 15 pun' ten uit 5 duels. Onderaan boekte Lybeert Vet straeten een belangrijke 3-0 zege 'sy op SC Morres 3. Eei De uitslagen: Eerste klas dames. Be netton - Foto van Damme 2-1. Stunt markt - VV Heijndrickx 1 0-3. Van "ee Waterschoot - SC Morres 1 3-0 en SC Morres 3 - Lyb. Verstraeten 0-3, Tweede klas dames: A-Markt - Heijndrickx 2 3-0, Voorwaarts Hoeksen 3-0. RVS - Jong Morres 2 D Sterre - Wentzler 0-3 en C VC 2 - Van Wesemael 0-3 De standen: Eerste klas dames Heijndrickx 1 6-17 2 Jansenius 3. Benetton 6-13 4. SC Morres 1 6-125! Van Waterschoot 5-8 6. Ferket De Maat5-8 7. Foto van Damme 6-7 8. SV Morres 2 5-6 9. Lyb.Verstraeten 5-6 lö. Stuntmarkt 6-4 11. Jong Morres 1 54 en 12. SC Morres 3 6-0. Tweede klas dames: 1. Voorwaart 6-17 2. A-Markt 5-15 3. Wentzler 6-141 Van Wesemael 5-11 5. Jong Morres' 6-10 6 VV Heijndrickx 2 5-9 7. RVS 6/ 8. CVC 1 5-6 9. 't Hoeksken 6-4 10. De Sterre 5-2 11 Jansenius 2 5-2 en 12 CVC 2 6-0 TERNEUZEN - Van de Zeeuws-Vlaamse standaard teams in de competitie veld- korfbal kwam zaterdag alleen BKC uit Breskens in aktie. Bij KVK in Kapelle werd na een 44 ruststand met 10-7 gewonnen. De gelijke stand na een half uur was voor de thuisploeg lichtelijk geflatteerd. Omdat BKC in die fase echter nogal wat doelkan sen onbenut liet. kon KVK bij blijven. De beslissing viel al vrij vroeg in de tweede helft, toen de bezoe kers ineens wel over een goed schot bleken te beschikken en naar 7-4 wegliepen. KVK kreeg daarna geen kans meer om terug in de wedstrijd te komen. Voor BKC scoorden Hedy Cap- pon, Jacco Fenijn, Jerry van Ha- neghem en Edwin Verplanke al len twee keer. De overige doel punten kwamen van Jolanda van Haneghem en Angeline Os kam. Nicolien Hoogendoorn speelde bij Scheldesport met name ver dedigend een voortreffelijke wedstrijd. Ook Suzanne Plas viel op als topscoorster met 26 punten. Wil Kimenai en Miran da Pij pel ink scoorden respectie velijk 13 en 12 punten. Marathon-BV Oostburg 31-39 - Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Oostburgse da mes met de winst zouden gaan lopen. Na de eerste helft keek de ploeg tegen een 19-14 achter stand aan. Pas zes minuten voor het einde kwam BV Oostburg voor de eerste keer aan de lei ding (27-28). Vanaf dat moment rook men de winst. Josianne Sonnevijle (14 punten), Lisa Leunis (13 punten) en Marga van de Vijver (12 punten) scoorden de punten voor de ploeg uit Oostburg. Heren Marathon 3-BV Oostburg 31-35 - De Zeeuws-Vlamingen misten met Willem van de Broecke en Patrick Marteijn enkele belang rijke basisspelers. Jan Moggré nam de aanvallersrol met 16 punten uitstekend over, terwijl Leo Dekker goed was voor 11 punten. HULST - Het was zaterdag een drukte van jewelste in de sporthal Den Dullaert in Hulst, waar de plaatselijke be- drijfsvolleybalbond zijn 25-jarig bestaan vierde met een groots opgezet toernooi. In totaal kwamen tussen één en ne gen 38 teams in aktie, waaronder een groot aantal teams uit de beginjaren van de Bevobo. Voor Bevobo-voorzitter Gerrit Naessens kon het jubileum- toernooi vooraf al niet stuk. „Als bestuur zijn we ontzettend blij met de respons die we gekregen hebben", zo vertelde hij. „We hadden gerekend op zo'n 25 teams, het werden er uitein delijk dus 38, waarmee we uit organisatorisch oogpunt per fect uitkwamen." Het toernooi zelf verliep volgens Naessens uitzonderlijk goed. „We hadden twee leeftijdscategorieën, één categorie met spelers en speelsters die in de periode 1966-1975 actief zijn geweest en één categorie met spelers en speelsters uit de periode van 1975 tot nu." Lag bij de jongste categorie (de Beloften) het accent wat meer op het sportieve gebeuren, bij de oudjes (aangeduid met, Ou de Glorie en Oud-gedienden) ging het vooral om Het plezier. „De instelling bij de oudjes was meer van: we maken er een leuke dag van", aldus Naessens. Sfeer was er in elk geval genoeg in Den Dullaert. waar dc tri bunes bijna constant bezet waren. De uitslagen: Beloften: Dames 1 1 Benetton 2. VV Heijndrickx en 3. Jansenius. Dames 2: 1 Van Wesemael 2. 't Hoeksken en 3. CVC. Heren 2: 1. Jansenius 2. Luctor Banden wn en 3. Ambulo. Oud-gedienden: Heren: 1. Ambulo 2 2. Hako Daf en 3 Neckermann. Oude Glorie: Dames: 1. Lybeert Verstraeten 2. Wliking en 3. GVC Graauw. Heren: 1. KPJ 2 Morres en 3 CVC. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn in dc foyer van Den Dul laert, dat tot in de klein uurtjes duurde. Tijdens dit leest reikte Gerrit Naessens de prijzen uit. Zaamslag daar nog niet klaar voor is. Tegen ploegen waarvan verwacht mag worden dat ze voor het kampioenschap gaan strijden, komen de Zeeuws-Vla mingen nog tekort. Zo gebeurde het ook tegen SSV, dat gedisci- plineerder speelde en ook het beter verzorgde spel op de mat legde. SSV won met 0-1. Maar het moet gezegd: Zaam slag heeft zich tot het uiterste verzet om de nederlaag te ontlo pen. Alleen in het eerste half uur van de wedstrijd Kreeg de ploeg van trainer Wim Jansen weinig vat op het spel van de Goese te genstander. Maar door de agres sieve afweer kon SSV zich geen kansen creëren en kwam net eni ge gevaar uit een afstandsschot van Mark de Groote. dat echter werd gestopt werd door doel man Bram Dekker. Vice-voorzitter Cas Braafiiart (links met zonnebril) bezit niet de souplesse van een jeugdige sportman. Hij was niettemin een vallende verschijning in het doel. foto Camil HOEK - Met Esther Maris-Koster als toeschouwer en onder van scheidsrechter Jan Doorns stonden ze zaterdag voor eéri lijnrecht tegenover elkaar: de sponsors van de voetbalverenïgii Hoek en het bestuur. Voor zo'n kleine driehonderd man public namen de geldschieters en de beleidsvoerders het in een met een ludiek karakter tegen elkaar op, waarbij Jan Doorns hoofdrol voor zich opeiste. De gelegenheids-arbiter zwaaide driftig met rode kaarten, nogal eens een signaal van eén van zijn grensrechters kunnen voor mij geen buitenspel staan") en liet beide ploegen twee keer twintig minuten weer inrukken, De sponsors wonnen duel met 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28