Duitsland opent EK-deur weer Gapinge redt het niet tegen GDC imman opent egen Kasparov Hier zeuren spelers te veel Zaalvoetbalteam favoriet voor kampioenschap loeg van Berti Vogts boekt overtuigende zege op Wales Marseille wil vergunning voor Boksic uitslagen GROOTHANDELS -PRIJZEN. GROTE PARTIJ Tekentafels 995,-* Van Dooren bv RN BK KG (ANP/SID) - Berti ts deed voor het belangrijke alil'icatieduel met Wales nig anders dan zich aan alle rten indekken, maar de angst Ie oud-international was ns op gebaseerd. Als het ;ens moet, geven Duitsers altijd thuis. Op die regel ril in Nürnherg geen uitzon- ing gemaakt. Met een voor- ffelijke prestatie en een over ride zege (4-1) duwde de •eldkampioen de EK-deur er open. 46.000 toeschouwers in het nkenstadion hadden alle re- voor ouderwetse geestdnlt, vlak voor rust omsloeg in end enthousiasme. Andreas Ier (34e). Rudi Vóller (39e) en ïerstellende Karlheinz Ried- 45e) dreven in kort tijdsbe- de defensie van Wales tot ïhoop: 3-0. Na rust verhoogde imas Doll, die zijn vele lires lient op het middenveld bij io Roma, met zijn eerste in- anddoelpunt tot 4-0. es mocht in de slotfase nog terug doen. Wie anders dan Rush had er de hand in. De aarlijke aanvaller kon door aller Stefan Effenberg alleen koste van een strafschop van ies worden afgehouden. Paul in boekte dat alsnog vanaf neter. es leverde niet alleen de pun- in. maar raakte ook Dean nders kwijt. Die werd in de e minuut uit het veld ge- trd wegens grol' spel. Doll zijn laatste slachtoffer. ;roep 5 is Wales, dat met een jkspel tegen Duitsland de ;ets voor Zweden al bijna had kunnen bestellen, welisw eerste met zeven punten uit wedstrijdeh. maar de sele nog van Terry Yorath heeft de kan ji sen niet. meer in eigen hand. De ie hoogste troef kwam terecht bij de Duitsers, die via overwinnin gen op het al uitgeschakelde België en Luxemburg op eigen kracht de eindronde kunnen ha len. De Welshmen kunnen alleen hopen op een Duitse uitglijer in Karl Heinz Riedle kapt en draait zich door de verdediging van Wales. Belgie en een eigen monstersco re tegen Luxemburg. De Duitsers namen in Nürnberg afdoende wraak voor de neder laag (0-1 in Cardiff. Aanvallen, was het parool van Vogts. Riedle en Voller zaaiden voorin wind. met hulp van de aanjagers Doll en Möller vlak achter hen werd storm geoogst. Niet toevallig zijn de schutters hiermee gelijk genoemd, al bleef de taaie defen sie van Wales ruim een half uur onbeweeglijk staan. Aanvankelijk liep het dan aller minst naar wens bij de wereld kampioen. Bodo Illgner kreeg in het Duitse doel nauwelijks ge noeg te doen om de handen te warmen. Pas vlak voor rust moest hij enkele keren hande lend optreden, Moller. na een in gestudeerde hoekschop met Doll, en Voller, die zijn instinct voor doelpunten bewees bij een slechte terugspeelbal van Ma- guire. hadden toen al voor op luchting op de bank gezorgd. Móller werd door oud-bonds- coach Franz Beckenbauer tot uitblinker uitgeroepen. De Frankfurter haastte zich die eer te delen. ,.De samenwerking met Thomas Doll was voortreffelijk en vergeet alsjeblieft ook regis seur Lothar Matthaus niet Er is na dit resultaat wel reden tot vreugde, maar we zijn er natuur lijk nog niet. In Belgie moeten we nogmaals zo'n prestatie leve ren." Duitsland - Wales 4-1 (3-0). 34 Moller 1-0. 35) Vóller 2-0, 45 Riedle 3-0. 73 Doll 4-0. 84 Bodin 4-1 (strafschop) Scheidsrechter: Quiniou (Frai Toe schouwers 46 000 Rode kaart: 51 Saunders (Wal). Gele kaart: Brehme. Kohier (beiden Dub, Maguire. Home (beiden Wal). uidafrikaanse oeg Spelen DNEY (RTR) - Het Nationale idafrikaanse Olympische Co- :e (NOCSA) beslist begin no- iher over afvaardiging van ploeg naar de Olympische den van Barcelona. Volgens rzitter Sam Ramsamy ma- takken van sport, waar nog ;ds een systeem volgens rtheid wordt gevolgd, geen ele kans. moeten op een selectieve is te werk gaan", zei Ramsa- woensdag in Sydney tijdens congres van de Algemene ociatie van Sport Federaties •FIS). jHMMMHBHMMH 's-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse damcompetitie voor clubteams is weer van start gegaan, in de hoofd klas tien teams met achttallen, die gaan strijden om de hoogste titel. Het uit de eerste klas gepromoveerde Ga pinge redde het in eigen huis niet tegen GDC uit Goes. Het Bevelandse team won met 11-5. Aris de Heer in Oost-Souburg verloor in een uiterst span nende partij van Zierikzee: 9-7. Middelburg II hield de punten in eigen huis tegen de reserves van Lammeren- burg via een 11-5-overwinning. PWG 's-Gravenpolder III moest het in eigen huis opne men tegen het eerste team van BDV uit Bergen op Zoom. De jeugdige Dominique de Rooij (invaller deze avond) haalde na acht zetten er al een mooie damcombinatie uit en zette PWG hierdoor op voorsprong. Toch zou BDV na een zeer spannende wedstrijd beide punten meenemen naar Bergen op Zoom door te winnen met 9-7. Kampioen Aagtekerke leed een onverwachte nederlaag tegen me de-favoriet voor de titel Lammerenburg I: 4-12. Mogelijk speelde hierbij de afwezigheid van Johan Engelen vaart een grote rol. De uitslagen: Gaping I-Goes I 5-11 L. Kesleloo-C. Rijk 0-2, P Willemse-A. v.d. Berge 1-1, A C Riemens-J Sinkel-l.J H.KEs- selaar-AJ. Schol 1-1.Iz Walraven-M van Riet 1-1. L Walraven-J. Tilroe 0-2, W Waanders-R Lescher 1 1. P van Keulen-C. Hol- lestelle 0-2 Souburg I-ZIerikzee I 7-9 W de Beer-C v. d Wielen l-l. P C AUaarl-M J Walraven l-l. M. Bronke-C L. Boot 0-2. P Fills-J de Wild l-l. M. Buijtendijk-J de Jonge 2-0. J. van LPadje-M v.d Wielen 2-0 A Alewijnse-J M Honig 0-2 J Bras- ser-J. J Flikweert 0-2 Middelburg II-Lammerenburg II 11-5: D. Davidse-H J de Vlieger 2-0, J. Baayens-A. Francke 0-2. J L Grim-L van Schagen 2-0, R. A v Eenennaam-M Boone2-0.K J de Koeyer-W J van Oppen 2-0. P M. Walraven-R Jongejan 1-1, A. J. van Keulen-F Brasser l-l. P Tange-D. de Buck 1-1 PWG 's-Gravenpolder III-BDV17-9 C A. Korstanje-J van Beek 0-2. mej J v d Horst-F. Berkholst 2-0. Iz op 't Hof-P Karregat 0-2. D de Roolj-R A. Dusebout 2-0. P Versluis-J. de Jongh 0-2. A J Zegers-J. van Elewout 0-2, P. Geelhoed-H. Roodenburg 2-0. A W Kaat-G. Franken 1-1 Aagtekerke I-Lammerenburg I 4-12: D Bosselaar-C A van Rijswijk l-l, M Provoost-P. Francke 0-2, F. Blaas-A vanLuyk 1-1. J Houmes-J KoppejanO-2, J.Maranus-A. de Buck l -1M. C. de Snnt-J Boone 0-2. A Provoost-A. Darsan 0- '2. S de Visser-J. Vaucouleur 1-1 Stand na de eerste ronde: 1. Lammerenburg 11-2 (12-41, 2 Goesl 1-2(11-5): Middelburg II1-2 (11-5); 4. BDV 11-2 (9-7). Zierikzee 11- 2(9-7) 6 PWG s-Gravenpolder III1-0 (7-9). Souburg11-0(7-9), 8. Gapinge 11-0(5-111; Lammerenburg II 1-0(5-11); 10. Aagtekerke I 1-0(4-12) BURG (ANP) - Jan Timman nt vandaag', donderdag het Interpolis-schaaktoernooi wereldkampioen Gai'i parov. De Amsterdammer ft in Tilburg in de eerste ron- vit. Aan hel derde lustrum- nooi doen verder mee Kar- Barejev, Anand, Short, tsjnoi en Kamski. het achttal zijn Barejev en nd debutanten in Brabant. ejev is de invaller voor ïtsjoek. die bedankte voor nvitatie wegens een overvol ï'ramma. Het prijzengeld be- igt 104.000 gulden. De win- gaat met 25 mille naar huis. oting, woensdag in het stad- in Tilburg, werd gepresen- d door Goedele Liekens. ex- Belgie en thans seksuologe beroep. Van schaken had ze lig verstand, toch zag ze wel ■eenkomsten met haar bdwinning. ..Het gaat in bei- levallen om koningen en da mes. waarbij de een de ander wil mat zetten." In Tilburg waren woensdag alle halve finalisten van het kandi datentoernooi aanwezig. Short. Karpov en Timman behoren tot de deelnemers. Joesoepov. te genstander van Timman. zat op de tribune. Hij is in Brabant voor een vergadering' van het GMA- bestuur. De vakbondsleden bui gen zich onder andere over de toewijzing van de kandidaten matches in de halve eindstrijd van april. Een definitief besluit wordt nog niet. verwacht, omdat de inschrijvingstermijn nog niet officieel is gesloten. Het Spaanse Linares heeft zich aangemeld als organisator voor beide matches. Een dorp in Frankrijk wil een van de twee wedstrijden, de voorkeur gaat uit naar Short- Karpov. Programma Interpolis-toernooi eer ste ronde: Karpov (Sovt - Barejev (Sovi. Timman (Ned) - Kasparov iSovi. Short (Eng) - Anand (Ind). Kortsjnoi (Zwi) - Kamski (VSt). Li Ji Shu: Er is er maar een die de leiding heeft, en dat ben ik. foto Loek Zuyderduin Tafeltenniscoach Li Ji Shu man van de harde lijn door Rob Onderwater KATWIJK - Tafeltennis coach Li Ji Shu heeft een be langrijke boodschap voor de Nederlandse spelers. 'Geen Woorden, maar daden' is het credo van de 43-jarige Chi nees, vorige maand aange steld als coach van de Neder landse inannenploeg. Sinds zijn officiële indiensttreding liggen de kaarten duidelijk: er is er maar een de baas en dat is Li Ji Shu. sinds '89 woonachtig in Nederland. Gisteravond was de inwoner van Groningen voor de twee de keer de verantwoordelijke man in een wedstrijd van de inannenploeg voor de Euro pese Liga. De eerste keer ging het mis (4-1 in Belgie). in Kat wijk kreeg Oranje van Duits land de tweede nederlaag te verwerken: 1-4. Aan de hand van Jan Vlieg werd Li Ji Shu binnen de Ne derlandse tafeltennisbond ge loodst. Beiden kwamen el kaar tegen tijdens een toer nooi en Polen. Vlieg raakte onder de indruk van Li. nam hem vervolgens mee naar Groningen en verschafte hem een jaar lang onderdak in ei gen huis. Vlieg heeft, welhaast krom moeten liggen om de NTTB-bestuurders van Lis kwaliteiten (hij is bondscoach vail China geweest) te over tuigen. Dank zij de welwillen de medewerking van het Am sterdamse Tempo Team. dat zo vriendelijk was om de Chi nees als coach in dienst te ne men. kwam Li dan eindelijk aan werk. Sinds september kwam daar de deeltijdbaan bij de NTTB bij. Li vindt het allemaal best Tafeltennis is zijn lust en zijn leven. Zijn vrouw en dochter houden hem sinds kort gezelschap in zijn nieuwe woning. Praten in het Nederlands gaat hem nog niet al te best af. De discussie wordt gevoerd in een mengel moes van Chinees, Engels en Nederlands. Sinds vorige maand volgt hij een spoedcur sus Nederlands. Nu Li tot; coach is gepromoveerd moet hij de spelers tijdens de wed strijden van bruikbare tips in verstaanbare taal voorzien Paul Haldan. met afstand de nummer één in Nederland, vindt de aanstelling van Li een uitstekende zaak. ..Hij is er pas kort. dus ik kan er nog niet te veel van zeggen. Maar tot nu toe verloopt het naar wens. Ik had vrede met zijn komst en tot nu toe is er geen reden om te wanhopen. Die nederlaag in België kun je hem niet aanrekenen. Dat was simpelweg de schuld van de spelers" Li Ji Shu is dus4de opvolger van Jan Vlieg, die zich na het opstappen van Dusan Tiger- man met de vrouwen bezig houdt. Li heeft nog steeds nauw contact met de supervi sor van de NTTB. Li ..In grote lijnen zijn onze gedachten over tafeltennis dezelfde. Dus daar kunnen in elk geval geen problemen over onstaan". Paul Haldan verwacht even zeer dat de mannenselectie op een kwade dag rollebollend met Li over de speelvloer zal gaan: „Op het eerste gezicht denk je: Li is een Chinees dus heeft hij andere gedachten over tafeltennis. Dat is niet zo Li denkt Europees. Ook hij beseft dat de beste tijd van de Chinezen is geweest. In grote lijnen komt zijn visie met die Jan Vlieg overeen. Én dat rare taaltje van 'm. ach, daar zijn we zo langzamergand wel aan gewend". WK-ruzie Twee jaar is Li nu in Neder land en in die periode is het hem opgevallen dat de spelers zoveel praten en ruzie maken. Met de vrouwen heeft hij in principe niets te maken, maar hij denkt het mijne van de or dinaire WK-ruzie tussen Bet- tine Vriesekoop en Mirjam Hooman. „In China gebeurde ook wel eens wat. Maar hier is er altijd wel iets aan de hand. Een ruzietje hier. een conflict daar. Het lijkt soms of de spe lers de baas zijn. Dat moeten we dus niet hebben. Er is er maar één die de leiding heeft en dat ben ik. Ja. ik ben een voorstander van de harde lijn". Li is benauwd voor het tijd perk na Paul Haldan. Met de ex-Roemeen heeft Oranje een redelijk sterke ploeg, maar als Haldan straks wegvalt, is niet zomaar een topper voorhan den. „Trinko Keen en Danny Heister kunnen dat wel wor den Maar dan moeten ze wel luisteren en leren van de ne derlagen die ze nog te slikken krijgen Want dat gebeurt hier ook te weinig, he. Nadenken over het spelletje. En ik raad ze aan dat te doen. want we hebben geen tijd meer. Willen we Europees weer wat voor stellen. dan moeten die jon gens beter worden. Stabieler ook. want nu lijkt het met die jongens soms net op een casi no. Ik weet soms niet wat ik aan ze heb". van onze zaalvoetbalmedewerker AXEL - Het zaalvoetbalteam van Van der Gueht uit Hulst be hoort in dit prille stadium van de competitie al tot de grote fa voriet voor de titel in de eerste klas C van het zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen. In '1 Sportuus van Axel boekte Van der Gueht de vierde achtereen volgende overwinning (6-3) te gen Lambert Bouwbedrijf. Piet de Visser en Boudewijn Rietjens namen elk twee tref fers voor hun rekening, terwijl Gradius Damens en Ronnie Goossens het halve dozijn vol maakten. Aan Axelse zijde wa ren Ludo de Bakker en Robert de Meijer (2) de doelpuntenma kers. Van de concurrentie bleef Ter- neuzen enigszins met moeite (2-1 winst tegen Sporting van de He mel) in het spoor van de leiders, terwijl ook Het Bonte Hert 2 MARSEILLE (RTR) - Olympi- que Marseille wil een speelver- gtinning voor de Joegoslavische aanvaller Allen Boksic in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Het be stuur van de Franse titelhouder heeft daartoe woensdag bij de UEFA een verzoek ingediend. Olympique komt in de tweede rende uit legen Sparta Praag. Boksic (21) kwam afgelopen zo mer over van Hajduk Split. Hij is dit seizoen nog niet speelgerech tigd in de Franse competitie. Zijn transfer werd pas na het ver strijken van de overschrijvings termijn afgerond. Volgens de be leidsbepalers van Marseille staat dat speelverbod los van diens eventuele optreden in het belangrijkste Europese beker toernooi. Boksic moet bij Olym pique met topschutter Papin het nieuwe aanvalsduo gaan DONDERDAG 13.00-13.45 Did 3: Sport 3 extra: vrou wentennis vanuit Fiderstadt. live. 14.00-15.00 EURO: Hockey: Cham pions Trophy voor mannen 14.15-15.00 BBC 2: Golf: World Matchplay vanuit Wentworth. 15.00-15.30 EURO: Eurolympic Al- bertville. 15.30-16.00 EURO: Sportmagazine 16.00-17.00 BBC 2: Golf: World Matchplay vanuit Wentworth. 16.00-18.00 EURO: WK turnen vanuit Indianapolis, hoogtepunten 17.10-17.15 Did 2: Sport heute 18.00-18.55 EURO: Paardesport; con cours hippique 18.55-19.00 EURO: Sportnieuws 19.00-19.30 EURO: Motorsport- nieuws. 19.20-19.50 Ned 2: De heilige koe: au to- en motorsporlmagazine 19.30-20.00 EURO: Parapente 19.30-20.00 BRT 1: Sportjournaal. 20.00-21.00 SUPER: Prime sport: paardenrennen. 20.00-21.00 EURO: Transworld sport. 22.00-23.25 EURO: EK voetbal hoog tepunten kwalificatieduels. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal 22.30-22.55 BRT 1: Sport 23.25-23.30 EURO: Sportnieuws 23.30-00.00 EURO: Autosport: por tret van formule-1 coureur Ricardo Patrese. Straffen voor officials Heizeldrama gehandhaafd BRUSSEL (Reuter/AFP) - Het hoogste beroepsorgaan in Bel gie heeft gisteren de veroorde lingen tegen de bij het Heizel drama betrokken voetbalin stanties en -officials bevestigd. Op 29 mei 1985 kwamen voor de finale van de Europa Cup voor landskampioenen tussen Liver pool en Juventus 39, voorname lijk Italiaanse fans om het le ven. Met de beslissing van het Hof van Cassatie komt er een einde aan de nasleep van de affaire, De veroordelingen van de Zwitser Hans Bangerter. destijds secre taris-generaal van de UEFA. en de Europese Voetbal Unie zelf bleven ongewijzigd. Bangerter werd in 1989 aanvan kelijk vrijgesproken van grove nalatigheid met dodelijk gevolg. In hoger beroep werd de Zwitser tot drie maanden voorwaarde lijk veroordeeld. Volgens de uit spraak was Bangerter onacht zaam geweest door het verou derde stadion als plaats van handeling aan te wijzen. Daar naast kende het gerechtshof de nabestaanden van de doden smartegeld toe. Beiden straffen bleven woensdag in cassatie on gewijzigd. Van Dorssen naar EK landenteams NIEUYVEGEIN (ANP) - De Axelse judoka Ma rion van Dorssen is op genomen in de Neder landse ploeg voor de Eu ropese titelstrijd voor landenteams op 26 en 27 oktober, in sporthal De Maaspoort in Den Bosch. Zowel bij de mannen als de vrouwen wordt gestreden in ze ven gewichtsklassen. De ploegen zien er als volgt uit: Mannen: Pocorni (tot 60 kg). Van Buren (65), May (71), Wurth (78), Spijkers (86). Meyer (95) en Raven (boven 95). Vrouwen Endel (tot 48 kg), Jessica Gal (52), Marsman (56), Jenny Gal (61Han (66), Van Dorssen (72) en Van der Lee (boven 72). dankzij een 3-1 zege tegen EK YUGO de tweede plaats deelt met Terneuzen. De Pooler behaalde zijn eerste punten (3-4) tegen Corn Boys De strijd om de onderste plaatsen ligt volledig open. Broodje Ben/De Ridder 2-'t Pol derken 4-1 (2-1) - Andre de Regt (2i en Fred Hoekstra (2) voor Broodje Ben. Erik Maenhaut voor 't. Polderken. Sporting van de Hemel-Terncu- zen 1-2(1-11- Andre Morcus voor Sporting van de Hemel Michel de Ridder. Jóhnny de Lijzer voor Terneuzen. Het Bonte Hert2-EK YUGO 3-1 - Wim Verdoorn i2). Bennie Lan- geraert voor Het Bonte Hert. Mare Corijn voor EK YUGO. Corn Boys/Peters-l)e Pooler/ Triangel 3-4 - Marc Maes (3) voor Corn Boys. Sam Bakker (2). Tom Meertens (2) voor De Pooter. De stand in de eerste klas 1 Van der Gueht 4-8 <26-12). 2 Het Bonte Hert 2 4-6 19-10). 3 Terneuzen 4-6 (15- 10) 4 Broodje Ben/De Ridder 2 4-4 (11-18). 5 Sporting van de Hemel 3-3 (8-8). 6 't Polderken 4-3 114-15), 7 Ron's Hair Fashion 3-2 14-16), 8 De PooteivTriangel 3-2 (11-13). 9 Lam bert Bouwbedr. 3-2 (8-12). 10 Corn Boys'Peters 4-2 (10-13). 11 EK YUGO 4-2 (8-16) Eerste klas D Maas afbouw bleef in de topper van de eerste klas D overeind (3- 2i tegen AZWZ. Mare Cornelis- sen. Howard Völcke en Frans Scheele zorgden voor de produc tie van Maas. terwijl Peter de Back twee keer succesvol was voor AZWZ. De zaalvoetballer van Dow rukten na de 4-3 winst tegen Witte-Boussen-De Bruin op naar de derde plaats. In de Terneuzense derby gaf Dow bij na nog een 4-0 voorsprong uit handen. Doelman Toni Rosseau van Cambrinus scoorde op originele wijze de winnende treffer (4-3) te gen Racing White. Zijn uitworp verdween via de doelman van de tegenpartij rechtstreeks in het doel. Dow-Witte Boussen De Bruin 4-3 (3-0) - Enrico Pastor, Daniël Dobbelaar. Mark Bugajski, Ge rard van der Ven voor Dow. Maarten van der Staal (2), Den nis Lauret voor Witte-Boussen- De Bruin. Broodje Ben/De Ridder 3-De Vlaanderen 2-2 (1-1) - Jan van Nierop. Ronald de Waal voor Broodje Ben. Christian Pielaat, Capy van Kouteren voor De Vlaanderen. Le Feber-Philippine 2-2 - Gino van Heeze. Alexander Meijer voor Le Feber. Ivo Mohnen. Ton- nie Goossens voor Philippine. Racing White-Cambrinus 3-4 - Chris van de Veire (3) voor Ra cing White. Piet le Feber (2), Cees Saman, Rodi Rousseau voor Cambrinus. De stand in de eerste klas D: 1 Maas Afbouw 4-7 (19-8), 2 Het Bonte Hert 3 3-5 (11-7), 3 Dow 4-5 (8-7), 4 AZWZ 3-4 (11-8), 5 Cambrinus 4-4 (11-13), 6 Ra cing White 3-3 (13-13), 7 De Vlaande ren 4-3 12-13), 8 Broodje Ben/De Rid der 3 4-3 (11-16), 9 Philippine 3-2 (5-6), 10, Witte-Boussen-De Bruin 4-2 <14- 19). 11 Le Feber 4-2 (10-17). Handbal Tennis Schiedam. Hollandtoernooi. vrou wen, eerste speeldag: Nederland - Sovjetunie 13-26 (4-14) Doelpunten Nederland: Van Velzen 7. De Kok 3, Dulfer. Verkaik, Duynisveld. Hockey Auckland. Olympisch kwalificatie toernooi. Mannen: Groep A. tweede ronde: Sovjetunie - Italië 3-2, Nieuw- Zeeland - Japan 2-1. Canada - Ierland 2-1 Stand 1. Canada 2-4, 2. Nieuw- Zeeland 2-4,3. Ierland 2-2.4. Sovjetu nie 2-2, 5. Italië 2-0. 6 Japan 2-0. Vrouwen: Groep A. derde ronde: Duitsland - Nieuw-Zeeland 2-1. Frankrijk - Japan 2-1. Zuid-Korea - Verenigde Staten 3-1. Stand: 1 Duitsland 3-6. 2 Nieuw-Zeeland 3-4. 3 Zuid-Korea 3-4, 4 Japan 3-2, 5 Frankrijk 3-2, 6 Verenigde Staten 3- Lyon. Mannen, 1 miljoen gulden Eer ste ronde: Champion (Fra) - Noah (Frai 6-4 6-4, Curren (VSt) - Rostagno (VSU6) 6-7 7-6 7-6. Sampras (VS173) - Nijssen (Nedi 6-3 6-2, Van Rensburg (ZAf) - Fontang (Fra) 6-0 7-6 Tweede ronde: Mancini (Arg/6) - Kulti (Zwe) 7-6 6-4. Filderstadt. Vrouwen, 700.000 gul den: Eerste ronde: Tauziat (Fra/8) - Shriver (VSt) 5-7 6-3 6-1 Tweede ron de: Navratilova iVSt/1) - Reinach (ZAf) 6-4 7-5, Sukova (Tsj/7) - Frazler (VSt) 6-7 7-5 6-3, Novotna (Tsj/4) - ^Medvedeva (Sovi 6-4 6-4. Garrison (VSt/5) - Schultz (Ned) 6-3 4-6 6-2. Wenen. Mannen. 500.000 gulden, eer ste ronde: Korda (Tsji - Hombrecher (VSt) 4-6 6-1 6-2. Tweede ronde: Jar- ryd (Zwe/8) - Jelen (Duii 7-6 6-3, Steeb (Dui) Volkov (Sov/6) 6-2 6-7 6-3 Voetbal Tafeltennis Valognes (Fra). Europese liga. Groep A: Olkusz Polen - België 3-4. Grubba - Cabrera 21-16 21-8, Skierski - Jean- MichelSaive 10-21 17-21, Kucharski - Philippe Saive 21-17 15-21 21-23, Grubba - Jean-Michel Saive 21-12 21-9. Skierski - Philippe Saive 13-21 21-15 18-21. Kucharski - Cabrera 21- 19 15-21 19-21. Gruva/Kucharski - Jean-Michel Saive.'Cabrera 21-12 21- 19. Katw ijk aan Zee: Nederland - Duits land 1-4. Stand 1. Duitsland 2-4, 3. Belgie 2-4, 3 Polen 2-0 4. Nederland 2-0 Groep B Valognes: Frankrijk - Joe goslavië 4-1 Gatien - Grujic 21-10 21- 10. Eloi - Kalinic 21-8 21-19. Gatien - Lupulescu 21-15 21-16. Chatelain - Lupuleseu 16-21 21-17 15-21 Eloi-Ga- tien - Lupulescu'Grujic 17-21 21-14 22-20. Oroshaza. Hongarije - Zweden 0-4 Stand: Frankrijk2-4.2.Zweden2-2. 3 Joegoslavië 1-0. 4 Hongarije 1-0 Voor wedstrijd Joegoslavië - Honga rije (Uitgesteld op 17-9 en 8-10) nog geen nieuwe datum vastgesteld. Madrid. Eerste wedstrijd om de Spaanse Super Cup. Barcelona-Atle- tico Madrid 1-0 (0-0). 86. Amor 1-0. Toeschouwers: 17.200. EK voetbal onder 21: Moski 3: Sovjetunie - Italië 1-1 Sjoestikov 1-0. 59. Buso 1-1 Stand: Italië Sovjetunie Noorwegen Hongarije 5-1 1-7) Valetta. Groep 6: Malta Finland 1-3 (0-11.41.MurmelaO-1.73 Suda 1-1.79 Ruhanen 1-2. 83 Saumenen 1-3 Toe schouwers: 1000 Eindstand groep 6: Nederland i. Groep 6-8 4-7) 7-8 6-41 4-5(11-4) 6-10(20- 4) 6-109- 2) 6- 47-13) Portugal Finland Malta 6- 0( 5-22) Vaexjo. Groep 8: Zweden - Israel 2-1 (1-0). 8. Anderson 1-0. 49. Banin 1-1. 77 Axeldahl 2-1. Rode kaart: Zofin (Isn. Stand: Zweden 4-7<l4-2i Israel 3-37-4) Cyprus 4-32-1 li Griekenland 3-11 2-8 i AdvertentieI geheel verstelbaar doorlopend voetpedaal met veercompensatie - met afieggoot met plexi linialen afmeting 170x100 Normale prijs 1.725 - KASTEN met slot A0-lormaat A1 -formaat tl CT 140x95x57.5 cm 1)3x83x58 cm P,S1, 695,-* 675,- kantinetafels en stoelen, kasten enz 2.000 rrv showroom gratis rtuust Kantoormeubelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 33