13 Jaar. Uitgekafferd Afgetuigd Op straat gezet. kabinet bepleit herstel overleg |akbeweging n werkgevers ond de tafel swm,. SPRINT PHOTO maand Haag: in Akkoord binnen PontMeyervJ- Den Haag: leger uit Kroatië Spoedprocedure partijen in Bonn voor asielzoekers Lichttoren Texel naar museum ;luggy van vondeling 21 Hamburg gestolen Bar Dancing Karrewiel Sint wordt directeur )innenlandse zaken Zondagavond 13 oktober om 21.20 uur bij RTL4. Geef zwerfkinderen een thuis: giro 100.000. Protest vakantie 25 t/m 29 ébers weigert kamer concessies inzake WAO 17 t/m 23 kunst cultuur Jean M. Auel HAAG (GPD) - De vakbe- ing en de werkgeversorga- zullen elkaar binnen- rlontmoeten om beider posi- te bespreken in het conflict de Ziektewet en de WAO de algemene beschouwingen Tweede Kamer. De vak- itrales zien in elk geval wei- niets in overleg, samen de ondernemersorganisa- met het kabinet, kamerdebat heeft geen we- rnil lijke verandering gebracht in opstelling van het kabinet, eoi regering houdt vast aan in- ffl pen in het ziekengeld en in de van de WAO-uitkeringen. iói vakbeweging maakt er on- leV toen een hard punt van dat eto et cao-overleg de verslechte rn 'gerepareerd' worden, vakcentrales zijn diep te- gesteld over de houding van politiek' in de Ziektewet- en O-discussie. Voorzitter Ge lvan Dalen van de meest ge- igde Vakcentrale MHP Mei ba ar en hoger personeel) rspelde dat de werkgevers de fjitste last met de vakbewe- zullen krijgen over de Ziek st. In een Najaarsoverleg "het kabinet zei hij ook abso- 'geen nut te zien. de ondernemersorganisa- j Jhestaan al contacten om tot gesprek te komen, zo wilde Y-voorzitter Johan Stekelen- ?na enig aandringen wel la- Wijken. In centraal (Najaars- Meg, met het kabinet erbij, 0U Stekelenburg geen heil te al zal hij een uitnodiging zonder meer naast zich 'loggen. CNV-bestuurder Aart-Jan de Geus toonde zich minder bereidwillig. Hij zei „met het kabinet geen zinvolle (verga- der-)agenda te kunnen maken". De vakbonden zeggen voluit door te zullen gaan met hun po gingen óm de aantallen mensen in WAO en ziektewet omlaag te krijgen en zullen daarbij het in brengen van eventuele 'arbeids voorwaardelijke prikkels' niet uit de weg gaan. FNV-voorzitter Stekelenburg zei gisteren, na de Tweede-Kamerdebatten, niet aan loonsverlaging te denken maar wel aan het eventueel inle veren van vakantiedagen. Voorwaarde zal echter zijn dat bijvoorbeeld eerst het aantal vakantiedagen wordt verhoogd, waardoor mensen die zich niet (of heel weinig) ziek melden ex tra dagen vakantie overhouden. Advertentie PRESENTEERT Vanavond vrijdag 11 oktober de populaire live-band Muziek voor iedereen. Toegang gratis. Aanvang optreden 23.00 uur. DEN HAAG (ANP) - De voormalig voorzitter van de Partij 'Sn de Arbeid, Marjanne Sint, zal binnenkort worden be noemd tot directeur Interbestuurlijke Betrekkingen en In formatievoorziening van het ministerie van binnenlandse aken. Zij zal vermoedelijk al op 1 november in dienst tre den. Dat heeft het ministerie van binnenlandse zaken don- In: lierdag bekend gemaakt. vc Sint (42) heeft economie gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam. Zij bekleedde diverse beleidsfuncties bij het mi nisterie van economische zaken en het toenmalige ministerie 'an CRM. Daarna werkte ze als redacteur en vervolgens hoofdredacteur bij het weekblad Intermediair. Van 1982 tot '987 was zij uitgever van de Intermediair Uitgeefgroep VNU. Schending iAdvertentie Ook het achtste bestand in Joe goslavië werd gisteren op grote schaal geschonden. Volgens Ra dio Zagreb beschoten Servische militieleden de stad Osijek in Oost-Slavonië en werd bij Nova Gradiska, 130 kilometer ten zuidoosten van Zagreb, hevig gevochten. De EG-waarnemers in Kroatië hebben de strijdende partijen een nieuw ultimatum gesteld. Voor vandaag 12.00 uur moeten de blokkades van de kazernes van het federale leger zijn opge heven en aan de andere voor waarden van het afgesproken bestand zijn voldaan, anders zullen zij hun missie beëindigen, zo meldde donderdagavond het Joegoslavische peresbureau Tanjug. Generaal Johan Kosters, hoofd Zondagavond bij RTL 4 zwerfkinderen in Nederland, Kinderen van dertien, veertien jaar. Soms wat ouder, soms zelfs nog jonger. Door ouders of verzorgers verwaarloosd. Mishandeld. Op straat gezet. Of zelfvan huis weggelopen. Duizenden kinderen die hulp nodig hebben. Dus is er geld nodig. Geld voor opvanghuizen. Eten. Kleren. Onderwijs. Werk. Het begin van een geregeld leven. Uw bijdrage is meer dan welkom op gironr. 100.000 ten name van'Doen! Zwerfkinderen'. PARIJS - Een Franse ac trice laat tijdens een de monstratie in Parijs dui delijk weten tegen de in grepen in de werkloos heidsuitkeringen te zijn foto Eric BaradatJAFP) Vlissingen, Wolstraat 78 ^tTjKriZm'^aar ook bewol- I 19 <8r I I VB tT\ Middelburg, Korte Delft 1b •^g. Matige tot vrij krachtige wind uit li» !"-»: H J* T 1 i i w I ttrnt r,L dtkzuidoost. Middagtemperatuur J Gtoes, Lange vorsisnuui „beeks 20 araden. ■;vJk B; 1 Het beste adres voor kwaliteit en sen/ice Skiën in de voetsporen van Atil- la de Hun, langlaufen naast de gemzen en borrelen bij het haardvuur: in de bijlage Vakan tie. Kreymborg neemt hondebont na actie uit handel LEEUWARDEN (ANP) - Bij C& A, Kreymborg en Zy zijn don derdag alle kleding en accessoi res met hondebont uit de collec tie genomen. Dat gebeurde na acties van de Stichting Bont voor Dieren uit Leeuwarden en PETTEN - De lichttoren van de Texel hangt in de takels bij de eerste fase van de gisteren begonnen sloop van het lichtschip. De Texel sloeg vorige week tijdens een storm van de ankers en kwam terecht op de Hondsbos- sche Zeewering bij Petten. De Stichting Nautische Monumenten in Den Helder heeft het Direc toraat Generaal Scheepvaart en Maritieme Zaken van het ministerie van verkeer en water staat, de eigenaar van het schip, gevraagd de toren in een museum te mogen plaatsen. De DGSM heeft nog niet gereageerd op het verzoek (foto Cor Out/ANP aandacht in de media. Hoewel algemeen directeur B. Suidman van Kreymborg eerder beweerde het hondebont niet uit de collectie te nemen, sprak hij nu van een vergissing. Hondebont is afkomstig uit Ko rea, waar duizenden honden door ophanging in een strop om het leven komen. De minuten lange doodstrijd zorgt ervoor dat de honden andrenaline pro duceren. Dat zorgt ervoor dat het vlees mals kan worden geser veerd als delicatesse in de res taurants. HAAG (GPD) - Het kabi- werkgevers en vakbonden rallen weer met elkaar in ge raken. Er moet een einde nerLn aan de huidige situatie ;v0 irin elk der partijen alleen eigen standpunten verde- R. zonder een hand uit te ste- :ob maar de anderen. „Er is een 5M imunicatieve houding van ;abinet. Wij willen echt pra- unier Lubbers heeft dit giste- jn de Kamer gezegd tijdens algemene politieke beschou- D'1 gen. „Zo kan het niet verder. ce'1 moeten wegen vinden om met elkaar om tafel te zit- aldus de eerste minister, gesprek zal echter zonder waarden vooraf moeten 1 tsvinden. De bijeenkomst N behoedzaam opgebouwd m sten worden, wil ze geloof- Pij irdig kunnen zijn. De premier waarschuwde de so ciale partners er echter voor niet eerst te wachten op toezeggin gen of concessies van het kabi net voordat men wil praten. „Van dat misverstand moeten we afaldus Lubbers. „Als men vraagt wat wij te bieden hebben, komt mijn wedervraag: en wat heeft u dan te bieden". De recente botsingen tussen ka binet en sociale partners, waar bij stevige taal is gesproken, noemde Lubbers „prima". Vol gens hem moet dat ook kunnen in een pluriforme samenleving. Over het grote vakbondsprotest tegen de plannen met Ziektewet en WAO zei hij: „Er was behoefte aan een stevig protest van de vakbeweging". De minister-president zei dat het kabinet zal afzien van een wijziging van het Burgerlijk Wetboek om aanvullingen op Ziektewetuitkeringen niet meer automatisch te laten doorgaan, als werkgevers en vakbonden tot een gezamenlijke oproep ko men aan hun leden om daarover opnieuw te gaan praten. Tevens zei hij te willen bezien of werkge vers die een ex-WAO'er in dienst nemen daarvoor een loonkos tensubsidie kunnen krijgen. Voor het overige deed Lubbers geen enkele concessie op het ter rein van Ziektewet en WAO. Dat gold ook voor het voorstel-Van Mierlo (D66) om een besluit tot ingrijpen in de wao-uitkeringen tenminste uit te stellen totdat de wetsontwerpen over Ziekte- wet en WAO bij de Kamer zijn. „Daarmee wordt de norm, de taakstelling uit het kabinetsbe leid gehaald. Het is het wegha len van de muur, de grens", al dus Lubbers. De motie werd ver worpen. Lubbers wees ook een voorstel- Beckers (Groen Links) van de hand om helemaal af te zien van een ingreep in de hoogte van WAO-uitkeringen. „Dat voorstel moet ik ontraden", zei hij. Het idee kreeg geen kamermeerder heid. Een negatieve reactie kwam er ook op een voorstel- Bolkestein (VVD) waarin op ba sis van het WD-altematief voor de Miljoenennota een uiterste inspanning werd gevraagd om iets te doen voor onomkeerbare gevallen in de wao. De WD wil alle WAO'ers daartoe herkeuren en hen dan sneller verplichten tot het aanvaarden van passend werk. De Kamer was hier in Het Cinekid Festival verovert tijdens de herfstvakantie de Zeeuwse bioscopen. Rutin baan voor de betere jeugdfilm. Verder in de bijlage Kunst Cultuur: Verjaagd door de wind krijgt een vervolg Het beest Alice Cooper heeft ook menselijke trekjes Nieuwe verhalen van Huub Beurskens Tijdsbeeld Bob van Pingen: verstilde schoonheid Tour deforce van Jan Wolkers Tivee doldicaze man nen zoeken de lach Nacht van Schmelzer als burlesque toneel Joyce Carol Oates en het geweld Rembrandt in vers Uit-agen- da, filmwijzer, exposities. ten. Terwijl wij hier praten, zei Van den Broek, moeten de af spraken over onder meer de beëindiging van de diverse blok kades worden nagekomen. Het gesprek duurde bijna vijf uur. De nieuwe afspraken worden van daag door de EG en de strijden de partijen in Zagreb verder uit gewerkt. Van den Broek wil kort na afloop van de termijn van een maand de slot-bijeenkomst van de vre desconferentie houden. Dan moet duidelijk zijn hoe de toe komstige samenwerking van de deelrepublieken eruit komt te zien. Hij acht het mogelijk dat de federale staat verdwijnt en een losse associatie van onafhanke lijke staten of een confederatie haar plaats inneemt. van de EG-missie, uitte dit drei gement nadat hij had geconsta teerd dat de twee partijen geen haast maakten met het opheffen van de blokkades. i Advertentie) HAAGMAN ADVOCATEN ROTTERDAM or; c? VK EDA (GPD) - Het wandelwagentje waarin de negen maanden Ie vondeling 'Sandra' op 20 september in de Bredase binnenstad rdgevonden, blijkt veertien dagen voordien uit een portiek van iHamburgse flat gestolen te zijn. Duitse politie heeft dat kunnen achterhalen aan de hand van een gifte van een gezin irf die stad. De Bredase politie vermoedt dat m: lief en degene die het meisje in Breda heeft achtergelaten, een en elfde persoon zijn. i woordvoerder van het Bredase korps zegt te hopen dat in de itvolgende uitzending van het Duitse opsporingsprogramma XY M [elost, de evenknie van het Avro-programma Opsporing Ver- lit. de zaak aan de orde zal komen. Het meisje, dat volgens een Ije dat aan de buggy hing Sandra zou heten, is inmiddels op een fsOndergebracht en maakt het goed. J i rechercheurs zijn nog steeds met het onderzoek bezig. De Bre- e politie heeft haar Duitse collega's om medewerking gevraagd n lat de buggy, een zuigfles, kleding en andere spullen die bij het 1 achtergelaten waren, in Duitsland gefabriceerd en verkocht S ten. UK meerderheid tegen. Voorstellen Voorstellen die het wel haalden, waren: - de motie Brinkman-Wöltgens (CDA-PvdA) waarin om nieuw overleg van het kabinet met pro vincies en gemeenten werd ge vraagd over de overdracht van meer taken, waarbij ook een bij drage wordt geleverd aan socia le vernieuwing en het schrappen van overbodige en belemmeren de regels, - het voorstel Van Mierlo-Bec- kers (D66-Groen Links) om meer geld uit te trekken voor de op vang van buitenlanders, - een idee Van Mierlo (D66) om binnen enkele maanden serieus te bezien of er een wet bevorde ring arbeidskansen voor min derheden moet komen, - het plan van Van Mierlo (D66) (Slot zie pagina 3 kolom 1 DEN HAAG/ZAGREB (GPD) - Het federale leger van Joegosla vië zal zich binnen een maand uit Kroatië terugtrekken. Tege lijkertijd moeten de strijdende partijen een politieke overeen komst bereiken over de toe komst van het land. Dat hebben de Europese Gemeenschap, Kroatië en Servië donderdag in Den Haag afgesproken. Bij de politieke overeenkomst zal het vooral gaan om het pro bleem van de etnische minder heden. Hun rechten moeten ge waarborgd zijn. Tevens houdt de EG vast aan het beginsel dat de interne grenzen niet met wapen geweld veranderd mogen wor den. De EG heeft zich voorgenomen na afloop van de betreffende maand een besluit te nemen over de erkenning van Slovenië en Kroatië. Deze republieken hebben zich inmiddels eenzijdig onafhankelijk verklaard. Even tueel kan de periode van een maand verlengd worden voor de regeling van nog enkele details. Minister Van den Broek bereikte hierover overeenstemming met de presidenten van Kroatië. Tudjman, en Servië, Milosevic. Bij het gesprek, donderdag in Den Haag. was ook de federale minister van defensie. Kadijevic aanwezig. De Joegoslaven bevestigden op nieuw de overeenkomst die de EG-waarnemers woensdag in Zagreb met de partijen bereik- (Van onze correspondent) BONN - De grote Duitse politie ke partijen hebben donderdag een eerste gemeenschappelijke stap gezet op de weg naar in damming van de stroom asiel zoekers. CDU, CSU, FDP en SPD besloten dat over asielaanvra gen met ingang van 1 januari binnen zes weken moet worden beslist. Asielzoekers zullen tot er een besluit is gevallen wor den ondergebracht in centrale opvangkampen met een capaci teit van in totaal 43.000 plaat sen. Dat zijn de voornaamste resulta ten van het tweede, brede partij- enoverleg binnen veertien da gen bij kanselier Kohl. De christen-democraten blijven echter bij hun eis het uiterst libe rale grondwetsartikel over asiel te veranderen. Ze willen met een eigen wetsontwerp komen als de nu afgesproken maatregelen on voldoende effect hebben, zo Advertentie OPEN HUIS Info Markt Voor professionals Vrijdag 11 okt. van 16.00-19.00 uur Kleverskerkseweg 29 Middelburg Tel.: 01180-24442 deelde minister van binnenland se zaken Schauble (CDU) na af loop van het beraad mee. FDP-voorzitter Lambsdorff en zijn SPD-collega Engholm toon den zich tevreden over het ge vonden compromis en herhaal den dat er met hun partijen geen verandering van de grondwet komt. Engholm, die sprak van een 'doorbraak', noemde het buitengewoon belangrijk dat 'schijn'-asielzoekers nu sneller kunnen worden teruggestuurd, terwijl daarnaast het recht op asiel onaangetast in de grond wet blijft staan. (Advertentie) HET DAL DER BELOFTEN NU IN PAPERBACK Uitgeverij Het Spectrum per deel ƒ42,50 ook verkrijgbaar in pajierback: De stam van de holebeer De vallei van de paarden De mammoet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 1