Begroting Arnemuiden toch rond PZC Praktijkles in de schooltuin Raad Terneuzen wil rol bewoners in strijd drugsoverlast Schedels opgegraven bij werk aan Koudekerkseweg Wethouder toch voorzitter van Petrus Hondius Pedro Burmeister een integer pianist streek Meevaller van Rijk vangt tekorten op Werkweekeinde in natuur Oranjezon le kunst ir VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1991 *S;b 14 J ARNEMUIDEN - I)e begroting 1992 van Arnemuiden is op de valreep gered door de septem bercirculaire van de overheid. Arnemuiden krijgt ruim een ton meer van het Rijk om prijsstij gingen en de vervallen rijksbij drage in de bijzondere bijstand op te vangen. De begroting 1992 van Arnemuiden wordt maan dag tijdens de raadsvergade ring officieel gepresenteerd aan de gemeenteraad. Bijeenkomst van Alliance Franchise TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alliance Fran?aise houdt woensdag 2 oktober een bijeen komst in restaurant De Milliano aan de Noteneeweg in Temeu- zen. Gastspreker is Henriette Walter, taaldocente aan de uni versiteit van Bretagne. Zij zal het hebben over de woorden schat van de jeugd. De avond be gint om 20.15 uur. Man beroofd van juist opgenomen geld uit automaat VLISSINGEN - Een 32-jarige Vlissinger is donderdagmiddag om tien over twee in de Bad huisstraat in Vlissingen van Vijfhonderd gulden beroofd. Hij had het geld zojuist uit een au tomaat aan het Vlissings Stad huisplein gehaald. De berover heeft zijn slachtoffer waarschijnlijk vanaf het Stad huisplein gevolgd. Bij een hotel aan de Badhuisstraat, in de rich ting van de Van Woelderenlaan, vond de overval plaats. Het slachtoffer werd bij zijn kraag gegrepen en kreeg te verstaan dat hij 'maar beter het geld kon afgeven, dat hij net had opgeno men'. De dader voegde dreigend toe dat hij een mes bij zich had. Hij kreeg het geld zonder het wa pen te tonen en maakte zich uit de voeten, over de Leeuwetrap, naar de Boulevard Evertsen. Het slachtoffer heeft de politie een uitgebreid signalement van zijn belager gegeven. Hij had zwarte schoenen en een spijker jack met lederen schouderstuk ken aan en is naar schatting 1,75 meter lang, heeft zwart haar en een normaal postuur. Het college wil de hogere rijks bijdrage niet gebruiken om de krappe begrotingsposten wat meer ruimte te geven. In plaats daarvan wordt de meevaller ge bruikt om de begrotingstekor ten in de meerjarenraming zo veel mogelijk weg te werken. In 1996 kunnen de gemeentelij ke financiën dan weer in de plus komen. Als het lukt om met de begroting 1992 uit te komen, kan de gemeente bovendien 'onge merkt' bezuinigen, hoopt het college. Maar de kans is groot dat de gemeente in de toekomst weer tegen tekorten zit aan te kijken. Het extra geld is imrn- ners bedoeld om prijsstijgingen op te vangen die dit jaar niet worden verrekend in de begro ting. Beleid De zorgen blijven dus groot in Arnemuiden. Er is geen geld voor nieuw beleid. Zelfs de plan nen die de gemeente al heeft ont wikkeld. kunnen door geldge brek niet allemaal worden uitge voerd. Zo worden de renovatie van het voetbalveld en de twee de fase van de herinrichting van de Langstraat uitgesteld tot na der order. Het college wil in ieder geval niet meer geld halen bij de bevol king. Arnemuiden is op Goes na, de duurste woon gemeente in Zeeland. Dat bleek uit de verge lijking tussen de inwonerslasten per gemeente die de provincie maakte. Ook om toekomstige bewoners niet af te schrikken is verhoging van de gemeentelijke heffingen daarom niet de manier om het begrotingstekort te ver helpen. Uitzondering daarbij zijn de hef fingen op dienstverlening. Het rioolrecht en de afvalstoffenhef fing moeten komend jaar voor het eerst de kosten helemaal dekken. De afvalstoffenheffing stijgt de komende jaren fors. kondigt het college aan. In 1992 is dat al een verhoging van een kleine dertig gulden: van 110 gulden per jaar naar 139,50 gul den. De huur van het vernieuw de gymgebouw stijgt van ƒ6,90 naar ƒ10 per uur. Ook de huur van de sportvelden stijgt nog eens met tien procent. Voor het nog niet gerenoveerde voetbal veld geldt een korting. Ook zwembadbezoek wordt tien pro cent duurder. Het college wil verder geld be sparen door veel subsidies aan instellingen wier doel niet direct met Arnemuiden te maken TERNEUZEN - Niet alleen Groen Links, maar alle politie ke partijen in Terneuzen willen maatregelen om de drugsover last in het stadscentrum zo snel mogelijk terug te dringen. Dat bleek donderdagavond, overi gens niet voor het eerst, tijdens de vergadering van de gemeen teraad. PvdA'er E. Kerckhaert drong er, mede namens de VVD, bij b en w op aan er alles aan te. doen om een einde te maken aan de overlast. Kerckhaert: „De politie en de gemeente kunnen het niet al leen, dat is duidelijk. Ook de be woners zullen mee moeten werken. En ik heb begrepen dat medewerking van die kant tot nu toe node werd gemist." Vol gens de PvdA'er is er regelmatig overleg nodig tussen de gemeen tebestuurders en de binnen stadsbewoners en dat kan alleen Visstand kreken bij Koewacht onder de loep KOEWACHT - Medewerkers van de firma Waardenburg uit Culemborg hebben donderdag in opdracht van het waterschap De Drie Ambachten steek proefsgewijs de visstand in de Boskreek en het Grote Gat bij Koewacht onderzocht. Het onderzoek hangt nauw sa men met het verzoek van de Koewachtse visvereniging om dc kreken uit te baggeren. Voor tot deze baggerwerken over te gaan wil het schap exact weten hoeveel vis er in de kreken leeft, wat de waterkwaliteit is en hoe het is gesteld met de onderwa tervegetatie. ..Ik kan begrijpen dat het schap precies wil weten hoe het met de kreken gesteld is. Baggeren is een kostbare zaak. Niettemin is het onze wens dat op korte ter mijn de dikke modderlaag uit de kreken verdwijnt", zei voorzitter R. A. M. Lammens van de club. Met de dierenrijkdom in de kre ken bleek het goed gesteld te zijn. De onderzoekers troffen in het water een grote verscheiden heid aan vissen aan. Voor de vis vereniging is het onderzoek een prettige bijkomstigheid, omdat het. beleid voor het. uitzetten van vis op de resultaten kan worden afgestemd. „Het laatst hebben we in mei vijfhonderd snoeken uitgezet. Voor het komend vis- seizoen wilden we rietvoorn, snoekbaars en pootaal uitzet ten, maar dat kan - nu we weten wat er in de kreken zit - op be scheiden schaal gebeuren." heeft, te schrappen of te weige ren. Op het lijstje staan onder meer de vereniging Milieudefen sie, de stichting Zeeuwse Volks universiteit en fondsen voor be strijding van ziekten. Ook de Ar- nemuidse bijdrage aan het nieu we milieu-educatie- en informa tiecentrum MicMec valt af. Het bureau slachtofferhulp Zeeland krijgt echter dit jaar wel subsi die van de gemeente, hoewel dat tot nu toe altijd geweigerd werd omdat die hulp een taak van de maatschappelijke dienstverle ning zou zijn. Nu het Rijk het bu reau rechtstreeks financiert, wil Arnemuiden niet weglopen van haar verantwoordelijkheden, staat in de begroting. als er sprake is van een 'breed klankbord'. De kersverse actie groep 'Overlast hardrugs, weg ermee!' vormt voor de gemeente een belangrijk aanspreekpunt, maar volgens Kerckhaert kan ook de beheerscommissie van wijkcentrum De Triangel in het Pastersbos een belangrijke rol spelen. „We hebben breed over leg nodig." Kerckhaert wist zich al verze kerd van de steun de VVD-frac- tie, maar kreeg ook direct bijval van Groen Links en het CDA. Burgemeester drs R. C. E. Barbé meldde dat hij dinsdag een ge sprek heeft met vier leden van de actiegroep. Die heeft zich overi gens nadrukkelijk gedistan tieerd van welke politieke in menging dan ook. Barbé bena drukte nogeens dat hij een goed, 'onafhankelijk opererend' klankbord wil. Basisschool in Westdorpe houdt muzikale vormingsweek WESTDORPE De rooms-ka- tholieke basisschool De Kreeke in Westdorpe houdt van 7 tot en met II oktober een muzikale vormingsweek. Het project wordt maandagavond om zeven uur officieel geopend met een festijn door en voor de kinderen van groep zes tot en met acht en hun ouders. Naast verschillen de sprekers is er een optreden van twee ensembles van de mu ziekschool Hulst. 'Wie is hier de baas?' is het the ma van een dansuitvoering over spanning, macht en humor die leerlingen uit groep vijf tot en met acht dinsdagochtend op de planken zetten. Verder geven le den van harmonie Eikels Wor den Bomen uitleg over hun in strument en het spelen in een muziekkorps. Aansluitend be gint 's avond om half zeven een uitvoering van de harmonie in zaal Concordia. Hoe zelf een muziekinstrument kan worden gemaakt, wordt woensdag uitgelegd aan alle klassen. De volgende dag volgen er uitvoeringen en lessen van Martien Groeneveld. ontwerpei- en bouwer van muziekinstru menten. Om 19.15 uur begint in zaal Concordia de opvoering van de musical Abacadabra door een toneelgezelschap uit Vogel waarde. Het project wordt vrij dagmiddag tussen half drie en half vier afgesloten met een op treden van het gemengd koor van Westdorpe. Kinderen van de Souburgse school De Belt wieden in hun schooltuin het onkruid tussen de laatste bloemen van dit groeiseizoen foto RiLben Oreel) OOST-SOUBURG - Generaties schoolkinderen hebben het moeten leren van de tekenkunst van hun onderwijzer: het ver haal van de stamper en de meeldraad, het ontkiemende boontje, het graan en het brood. Op de Oost-Souburgse basisschool De Belt hebben de leerlingen sinds maart in hun eigen schooltuin biologielessen gehad. Samen met de Van Duijvenvoordeschool in Oost-Souburg, De Houtuyn, de Frans Naereboutschool en Graaf Jan van Nassau- school in Vlissingen, was De Belt voorbeeldschool voor een tui- nenproject van de werkgroep natuur- en milieu-educatie van de gemeente Vlissingen. Volgend jaar kunnen vijf andere scholen zich inschrijven voor de cursus, vertelt Elly van Elsacker van de werkgroep. De scholen moeten elk een aantal ouders werven, die bij de werkgroep een cursus volgt om het tuinproject van de scholen te begeleiden. In het eerste project, dat in oktober afsluit met het winterklaar maken van de schooltuinen, hielpen vijftien ouders mee om de kinderen te leren tuinieren. Het project heeft veel kanten: de tuinlessen zijn afwisselend; kin deren leren spelenderwijs veel over de herkomst van voedsel; de relatie tussen dieren en planten; het schadelijk effect van be- schrijdingsmiddelen en de alternatieven. Ondertussen zijn ze buiten, leren ze met gereedschap omgaan en ontwikkelen ze ver antwoordelijkheid voor hun produkten, legt werkgroeplid Els Huibregtse uit. De vier werkgroepleden begeleiden elk een school tijdens het project. De vijf scholen die de spits afbeten, kunnen volgend jaar zelf verder, verwacht Lies van de Doef van de werkgroep natuur- en milieu-educatie. Het graf van Jacob Hobijn op de uit de vorige eeuw daterende begraafplaats in Vlissingen (foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Tijdens werkzaamheden aan de Koudekerkseweg in Vlissingen zijn de afge lopen dagen menselijke schedels en beende ren gevonden. Ze zijn afkomstig van de vroe gere algemene begraafplaats van Vlissingen tegenover het Streekziekenhuis Walcheren. De door de werknemers gevonden botten wor den verzameld en later, door de dienst beplan tingen van de gemeente, begraven op de huidi ge begraafplaats. Ook particulieren hebben schedels en botten gevonden en mee naar huis genomen. Voorlichter R. de Witte van de ge meente: „We proberen het te voorkomen, maar het is natuurlijk mogelijk dat mensen in het weekeinde of 's avonds gaan schatgraven. De beenderen dateren uit de vorige eeuw. Wij be schouwen ze als archeologische vondsten. Het is meer uit piëteit dat de botten en schedels worden herbegraven." De politie houdt gedu rende de werkzaamheden het terrein extra in de gaten. De begraafplaats aan de Koudekerkseweg werd in 1828 geopend, omdat het in Vlissingen verboden werd de doden in of om de kerk te begraven. In 1907 ging het kerkhof dicht. Later. in 1944. werd de begraafplaats bij de onderwa terzetting van Walcheren verwoest. De ge meenteraad van Vlissingen besloot in 1947 dat het kerkhof moest worden ontruimd, 'behou dens enkele graven die nog monumentale of historische waarde hebben.' De vroegere begraafplaats is nu een rustig plantsoen met elf oude grafmonumenten die her en der verspreid liggen tussen de bosscha ges. Een afgebroken pilaar markeert de plaats waar vice-admiraal J. F. D. Bouricius in 1859 zijn laatste rustplaats vond. Even verderop staat een markant, met; een hekwerk omgeven graf waarop de eerste herfstbladeren zijn ge vallen. Het pas schoongemaakte opschrift is duidelijk te lezen: „Hier ligt Jacob Hobijn die als ma troos 2e klasse op den 18 maart 1831 onder een hevig vijandelijk geweervuur de Nederland sehen viag' uit 's vijands handen redde en zwemmende terugbracht aan boord der ka nonneerboot no 30". De Belgische revolutie is even dichtbij, maar wordt snel verdrongen door het eentonige geluid van een graafmachi- Sluis wil zelf ouderennota opstellen SLUIS - De gemeente Sluis gaat zelf een ouderennota op stellen. Die mededeling deed wethouder A. Oosterling don derdag tijdens de raadsvergade ring naar aanleiding van opmer kingen van het PvdA-raadslid J. Boogaard. Deze vond dat daar aan behoefte was, omdat meer dan twintig procent van de be volking uit ouderen bestaat. Oosterling vertelde dat het eerst de bedoeling was om de nota te maken voor de drié West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Aardenburg haakte echter als eerste af. Oosterling is van me ning dat Sluis groot genoeg is om zelf een ouderennota te laten maken. Eind van dit jaar komen de opzet en de financiële conse quenties aan de orde. De heer P. Boekhout uit Retran- chement mag, zo besloot de raad, geen berging bouwen bij zijn woning aan de Noordstraat in zijn woonplaats. Het bestem mingsplan laat toe. dat er maxi maal twee bijgebouwen mogen staan. De toegestane bebouwing is echter al ruimschoots over schreden. Boekhout had beroep aangetekend tegen de afwijzing. De raad kon niets anders doen dan het beroep ongegrond ver klaren, maar vond eensgezind dat er naar een oplossing moet worden gezocht. „Dit is een voorbeeld van iemand die zich aan de regels houdt", vond Boogaard. Volgens burgemees ter M. Everaers komt er een nieuw voorstel van het college. „Het valt te regelen", aldus Eve raers. Inbreekster betrapt TERNEUZEN - De politie van Terneuzen hield in de nacht van woensdag op donderdag de Ter- neuzense G. S. aan nadat zij had ingebroken in de woning van de familie De J. in de Plataan straat. De politie was gealar meerd door de bewoners. Die schrokken wakker toen S. bene den de woning doorzocht. Ze had, zo bleek, al een paar tassen vol 'buit' klaar gezet. Het ging om een geldbedrag van 2200 gul den. twee foto-camera's, een draagbare televisie en een radio. VROUWENPOLDER - Het In stituut voor Natuurbescher mingseducatie houdt ieder jaar werkweekeinden voor jongeren tussen 15 en 30 jaar in de natuur. Dit jaar trekken de deelnemers het waterwingebied van Oran jezon in om de beheerder te hel pen bij noodzakelijk onder houdswerk waar deze zelf niet altijd aan toe komt. In het weekeinde van vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 oktober trekken de deelnemers het wa terwingebied bij Vrouwenpolder in. Ze slapen en eten bij de biolo- gisch-dynamische boerderij Lo- verendale. Het is de bedoeling dat de deelnemers in een groep van maximaal 20 personen een stuk terrein ontdoen van vogel kers en andere bosopslag rooien. Op deze manier ontstaat een stuk duingebied zonder bomen en struiken waar dan bijvoor beeld een kudde half wilde koeien of przewalskipaarden kan grazen, die zo het verdere onderhoud voor hun rekening nemen, Het werkweekeinde begint vrij dagavond en eindigt zondag middag. Tijdens de avonden wordt ook aandacht besteed aan de natuur, het milieu en andere zaken die daar mee te maken hebben. Het werkweekeinde wordt bege leid door de regio Zeeland van de Werkgroep van Kampbegelei- ■ders. Verminkt Ondanks leraarschap TERNEUZEN - Wethouder W. de Zeeuw (onderwijs) van Ter- neuzen mag voorzitter worden van de bestuurscommissie van de gemeentelijke scholenge meenschap Petrus Hondius, nu nog een rijksschool. De meer derheid van de gemeenteraad steunde donderdagavond een voorstel van b en w, waarin het voorzitterschap werd gereser veerd voor de wethouder van onderwijs. De Zeeuw is al meer dan dertig jaar leraar aan het PH. Nu hij wethouder is, geeft hij nog maar vier uur per week les. Maar hij loopt straks wel met twee petten rond in het school gebouw. die van voorzitter en die van leraar. D66'er J. van Mil omschreef dat zo: „Het is alle maal niet persoonlijk bedoeld, hoor. laat ik dat nogeens onder strepen. Maar je krijgt straks wel de situatie dat de wethouder de baas wordt van de rector en de rector ook weer baas is over de leraar, die toevallig ook wethou der is." PvdA'er E. Kerckhaert sprak, ook al los van de persoon (maar dat deed eigenlijk iedere woord voerder donderdagavond) van 'bepaald onverenigbare func ties'. Tijdens de discussies in de raadscommissie voor onderwijs, een paar weken geleden, had De Zeeuw gewezen op het feit dat hij nu toch al zolang leraar is en daarnaast politiek en bestuur lijk bezig en dat hij heeft bewe zen die zaken best gescheiden te kunnen houden. „Blijft toch de vraag of die combinatie kan", hield Kerckhaert vol. Om ver volgens zelf het antwoord te ge ven: „Nee, we moeten een ver menging van functies tegegaan. Het gaat om het behoud van de zuiverheid van het besturen. Het is net zoiets als wanneer je zegt: een ambtenaar mag geen raads lid zijn, tenzij hij wordt benoemd tot wethouder." Van Mil (D66) sprak van een overstandig besluit en Groen Links-woordvoerder G. Piscaer vond de functie-vermenging ook al onaanvaardbaar. CDA'er J. C. Schrier kampte met tweespalt in zijn fractie. De CDA'ers dr G. C. Dijkhuis en D. de BuckVon- den de functies om principiële reden onverenigbaar, de overige CDA-fractieleden hadden er veel minder moeite mee. SGP en WD dachten er net zo over. Een wijzigingsvoorstel van D66'er Van Mil om de tekst van de ver- ording waarin de bestuurlijke kant van de zaak wordt geregeld zo te veranderen dat de combi natie dat een wethouder die le raar is ook voorzitter van de be stuurscommissie kan zijn haal de het niet. Maar het was krap: Dijkhuis en De Buck van het CDA stemden voor, net als de vier PvdA-raadsleden, de twee leden van D66 en de twee van Groen Links, SGP, GPV/RPF, WD, de overige CDA-raadsle- den en de vier wethouders stem den tegen. Wijziging Ook een wijzigingsvoorstel van GPV'er F. K. Hamelink, mede- ondertekend door SGP en CDA, haalde het niet. Hamelink vond de hele discussie rond de invul ling van het voorzitterschap 'te zwaar aangezet', maar wilde wel wijziging van een van de voor waarden, waaraan leden van de bestuurscommissie moeten vol- Wethouder W. de Zeeuw (fi Camile Schelstraetei doen. Het ging hem om het ai kei, waarin werd vastgelegd a alleen voorstanders van opi baar onderwijs kandidaat kii nen zijn voor de bestuursca missie. Hamelink was bang <j op die manier 'mensen zoud kunnen worden buitengeslote Hij sprak zelfs van 'discrimii toire aspecten' en stelde ve| „Het gaat niet om de opvattj gen van zo'n kandidaat-comni sielid, maai' om de doelstelli van de school en of zo iemand I reid is die te onderschrijvel Dat wilde hij in de ontwerp-tel veranderd zien. De Zeeuw, al voor de vergaf ring op de hoogte van de we van Hamelink, had de jurisf van de Vereniging van Ned landse Gemeenten geraj pleegd. En die hadden hem vi zekerd dat de tekst, zoals die Terneuzen op papier was gez I niet afweek van soortgelijke vi ordeningen elders in het la? De Zeeuw: „Als bestuurder d je altijd aan belangenbeha? ging. Je staat voor je zaak. wij nu aan u voorstellen is voll men legaal, daar is niets ono baars aan." Ook het wijziginj voorstel van Hamelink haal het niet. Alleen SGP. GPV/RÏ en zes CDA'ers steunden het. Zeeuw herhaalde nogeens: „I als ik niet goed functioneer -j J verzeker ik u - stap ik op." Zj f partijgenoot W. H. Broekhi sen, vaderlijk: „Ach mensen, ten we toch niet zo dramatist doen over eventuele belangi verstrengeling enzo. Straks i je zien dat er helemaal niets d de hand is." Weekendcursus voor popmusici1 OOSTBURG - De Sticht) "1 Centrale voor Jeugd en Jon I renwerk (SJC) West-Zeeuwsi -1 Vlaanderen organiseert weekend-cursus popmuziek, lessenreeks wordt gegeven d( 7", een aantal docenten van f popcollectief De Koopvaart i Nijmegen. De cursus is bedoeld voor erf. ren muzikanten die jongereif18' collega-musici in jongerencp*1 tra, club- en buurthuizen, jeui1; sozen en popcollectieven will leren begeleiden bij de totstaf31' koming en uitvoering van p|01 songs. De deelnemers moet daarom zelf minimaal één 21 strument zeer goed beheerseiPei De cursus wordt gegeven vaii tot en met 20 oktober in131 Volkshogeschool Zeeland, zijn nog enkele plaatsen vrij. lwe langstellenden kunnen zich af8' melden bij de SJC in Oostbui311 SLUISKIL - In de PZC van donderdag zijn de artikelen over de opening van welzijnscentrum Meulengat in Sluiskil en de pro blemen rond de bouw van kleed ruimten voor de sportvelden in Breskens verminkt afgedrukt. Bij de technische afwerking zijn de twee verhalen verwisseld en op die manier onder de verkeer de kop in de verkeerde kolom men terecht gekomen. Waar voor excuses. Jik TERNEUZEN, Zuidlandtheater Pedro Burmester, piano Werken van Schubert, Liszt en Schumann Tussen al het geweld van grote en minder grote ensembles bij het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen donderdag in het Zuidland theater een solist. Het festi- valpubliek kon luisteren naar de Portugese pianist Pedro Burmester. Een nog jonge musicus, die echter zijn sporen op het interna tionale concertpodium reeds verdiend heeft. Een uitstekend pianist, die met zijn introverte en integere spel, maar ook een fabelach- eg jicï t te TT tige techniek de toehoor ders van begin tot eind boei de. Het gedeelte voor de pauze werd geheel in beslag genomen door de sonate in G van Schubert. Een werk ontstaan onder invloed van Beethoven, waarin Burmes ter vanaf de eerste noot de juiste sfeer te pakken had. Zijn bijdrage aan het 'Tod und Verklarung'-thema van het festival kwam direct na de pauze. Het waren 'La lu- gubre gondola' en 'Liebe- stod' van Liszt. Het eerste is van een late rijpe Liszt en een duidelijke voorbode van de twintigste eeuw; men mist ieder tonaal houvast in dit dreigende, oumbereL werk. Huiveringwekkend mooi en perfect gespeeld, was het eenstemmige slot. Het 'Liebestod' verwijstL naar de dood van Isolde uit! 'Tristan und Isolde' vanl^J Wagner. Een compositie uit: een vijftien jaar vroegere pe-~>^ riode, hetgeen aan karakter] en tonaliteit goed te horen is.LJ Het recital werd gegeven op! een nieuwe ster aan het con-, certvleugelfirmament: eenM Fazioli uit Venetië. Een fraai1'' doch enigszins karakterloos] instrument. Uiterst egaal enjQ tamelijk wollig van klank.ijzj Met deze piano is men weer^i een stap verder op de weg.L, die Steinway reeds lang is in-(,a geslagen; een gepolijste pia-ftw noklank met zo weinig mo-k gelijk verschil tussen de re-R gisters. Vanuit deze uit-L gangspunten gebouwde]a) vleugels staan wel heel ver af]n, van het instrumentarium] s waar Schubert, Schumann^ maar zeker ook Liszt hunke werken voor schreven. Pe-je dro Burmester besloot zijnjg optreden met de 'Kreisleria-K na' van Schumann. Een vir-kCj tuoos en zeer dankbaar re-L' pertoirestuk. dat hij moeite-jee loos speelde. De uiteenlo-Lj pende stemmingen en emo-j ties werden mooi gereali-j, seerd. In ingetogen gedeel-k,. ten leek het af en toe of de] pianist in de vleugel wilde^ kruipen. Het royaal aanwezi-L ge enthousiaste publiek|e werd nog getrakteerd op een^ lieftallig stukje Chopin, de-j^ gene aan wie Schumann zijrt,e 'Kreisleriana' had opgedra-h gen. i i Jos V.erpoorterL, P

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 38