Swift-Animo: een beladen derby Europees debuut Kristel van den Velde De Bruin slaat toe in slotfase Late promotie volleybalsters Zaalvoetballers Goes in de watten gelegd Michel Burm wint' driekamp in Hulst. Leonard Debbaut is klaar voor korfduel tegen z'n oude club VLISSINGEN - Swift - Animo, een korfbalderby. Maar wel een bijzondere. Een beladen pot. Met veel tegenstrijdige belan gen. Swift, al jaren het korfbal- bolwerk van Zeeland, mag ui teraard niet verliezen. Animo, debutant en outsider in de over gangsklasse, heeft niets te ver liezen. Het duel krijgt extra ca chet, omdat de vader van Swift-speler Dennis Voshart, Jan, trainer is van Animo. Daar naast heeft Leonard Debbaut ruim een jaar geleden de over stap van Animo naar de Middel burgse club gemaakt. Logisch, dat de Zeeuwse korfbalbotsing al geruime tijd de gemoederen bezig houdt. Dennis Voshart heeft zijn maat regelen al genomen. Hij ver zuimde de afgelopen dagen zijn ouders te visiteren. Bewust. Va der en zoon hebben immers res pect voor el kaai-. Waarom dan de rivaliteit in huiselijke kring op de spits drijven Leonard Debbaut ontloopt de discussies niet. Hij woont dan ook nog gewoon bij pa en ma. Die zaterdagmiddag een moeilij ke keuze moeten maken. Moe ten ze zoonlief steunen Of Animo Leonard durft die vraag niet te beantwoorden. Al hoopt hij vurig op het eerste. ,Ik weet het niet", klinkt het voorzichtig. ..Ik denk, dat mijn ouders diep in mijn hart hopen, dat ik een goe de wedstrijd zal spelen. Maar of ze hopen, dat ik win Nagedacht Leonard Debbaut koos in de zo mer van 1990 voor Swift. Zijn moeder vroeg 'm, of hij er wel goed over nagedacht had. Hij antwoordde bevestigend en werd niet tegengewerkt. „We staan achter jouw beslissing, zei mijn moeder. Al vond ze het niet leuk. Ze heeft zelf jarenlang in het eerste team van Animo ge speeld. Heeft er ook voor ge zorgd. dat ik er ging korfballen. Eigenlijk wilde ik gaan voetbal len, maar om lid te worden van een club, moet je acht zijn. Ik was zes en wel welkom bij Ani mo. Ik ben dus gaan korfballen, •kreeg bij Animo mijn vrienden 'en heb dus het voetballen uit mijn hoofd gezet." Voor zijn vader, die geen korf bal-achtergrond heeft (Leonard: „Hij heeft altijd gevoetbald") zal het waarschijnlijk eenvoudiger zijn geweest, om de verhuizing van zijn zoon naar Swift goed te keuren. Opa (Hans) Groenevelt Seniorenbridge voor paren in Kruiningen KRUININGEN - De strijd om het landelijk seniorenbridge voor paren wordt in het district Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond begonnen met een voorronde op maandag 7 okto ber 1991 in Kruiningen. De voor geschreven leeftijd is op 1-1- 1991 minimaal 50 jaar, terwijl de partners samen 110 jaar moe ten zijn. Van elke vier paren gaat er één door naar de regio nale finale die op 5 november 1991 in Bergen op Zoom wordt gespeeld. Een kwart hiervan plaatst zich voor de landelijke finale in Utrecht op zaterdag 30 november en zondag 1 decem ber 1991. Van de in het vorig seizoen grhouden districtscompetitie voor senioren hebben zich auto matisch geplaatst voor de regio nale finale te Bergen op Zoom: Zeeland-Midden: Meijer-West- veer, echt. Verhaart en dames Polderman-Westveer. Zeeland-Noord: echtp. v. d. Berge, mevr. Henderson-v Eek. echtp. Gihj- amse en de dames de Feijfer-Tenne- kens Zeeland-Zuid: echtp. Biesbroeck. echtp. Kint en mevr v. Cauteren- Stallaert. Limiet voor Van Vlaanderen DEN HAAG (ANP) - Bert van Vlaanderen moet zondag in de marathon van Berlijn een tijd binnen de 2.11.30 lopen en bo vendien bij de eerste acht eindi gen om genomineerd te worden voor de Olympische Spelen van Barcelona. Dat zijn de besturen van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie en het Neder landse Olympisch Comité dins dag overeengekomen. De KNAU zal Van Vlaanderen voordragen als hij aan beide voorwaarden voldoet. De 26-jarige atleet van Hellas uit Utrecht deed dit jaar van zich spreken in de marathon van Rotterdam. Hoewel hij eigenlijk als haas was aangetrokken en zijn eerste wedstrijd over 42 kilo meter en 195 meter aflegde, fi nishte hij als achtste in de per soonlijke recordtijd van 2.12.48. Berlijn, waar het startsein al om negen uur in de ochtend wordt gegeven, wordt de tweede mara thon van Van Vlaanderen. Gideonse wint surfmarathon KAMPERLAND - Stefan Gi deonse won de marathon op het Vcerse Meer voor surfers uit re gio 5: Zeeland en Zuid-Holland. Uitslag Overall; 1 Stefan Gideonse. 2 Marco Boone. 3 S. Kasenier. Dames: 1 Imke Goudzwaard. 2 Ilonka v d. Knaap Junioren: l Stefan Gideonse, 2 Alexa Noordegraaf Senioren: 1 Tonny v. d. Kaap, 2 Jan Basic had er heel wat meer moeite mee. Groenevelt is een Animo- man van het zuiverste water. Hanteerde jaren de voorzitters hamer. In de tijd, dat Swift in de hoofdklasse (zaal) meedraaide, was Groenevelt nog wel eens ge tuige van een duel in Middel burg. Maar sinds zijn kleinzoon het blauw-wit gestreepte shirt heeft ingeruild voor het oranje hemd. is hij er niet meer geweest. Groenevelt wilde en kon het niet aanzien, dat z'n kleinzoon de kleuren van de eeuwige rivaal verdedigde. .Nee, mijn opa vindt het niet leuk, dat ik nu bij Swift speel. Het is gelukkig niet zo, dat we nu ruzie met elkaar hebben, maar hij heeft me wel gezegd, hoe hij erover dacht. Het klopt, dat hij niet een keer bij Swift is komen kijken. Maar zaterdag zal hij van de partij zijn. Reken daar maar op." Ambitieus De Zeeuwse korfbalfamilie is klein en hecht. Iedereen kent ie dereen. Velen hopen, dat Swift een pak slaag krijgt van de ver rassende debutant in de over gangsklasse. Swift is immers ambitieus en steekt dat niet on der stoelen of banken. En dat is niet voor iedereen in het door gaans gemoedelijke en beschei den kringetje gemakkelijk te ac cepteren. Leonard Debbaut beseft, dat Swift zaterdag veel te verliezen heeft. „Er zijn mensen, die er hartelijk om zullen lachen. Bela chelijk, want als Swift het ko mend seizoen weer meedraait in de zaal, dan komen ze weer met z'n allen kijken. Voor Zeeland is het goed, dat er een club is die aan de weg timmert. Die ambitie brengt inderdaad met zich mee, dat je veel te verliezen hebt. Maar volgens mij geldt dat ook voor Animo. Goed, die ploeg is nieuw in de overgangsklasse en kan onbevangen aan de derby beginnen. Maar toch. Zij hebben er natuurlijk ook veel belang bij om deze wedstrijd te winnen." Volksclub Tussen Swift en Animo zit een wereld van verschil. Leonard Debbaut weet er alles van. „Ani mo is een volksclub, Swift is an ders... Zegmaar: de arbeiders te gen de studenten. Zo zie ik het. Beide clubs hebben hun char mes. Bij Animo heerst veel meer de sfeer van 'ouwe-jongens-kren- tebrood'. Na afloop van een wed strijd kruipt het hele team in de kantine bij elkaar om gezellig lang na te praten. Bij Swift is dat wat minder. Al wil ik niet zeg gen, dat de sfeer er minder is. We gaan leuk met elkaar om en nu ik er een jaartje zit. voel ik me er zeer op m'n gemak." „Swift is een club. die hogerop wil. Dat straalt overal vanaf. Voor het eerste team is alles tot in de puntjes geregeld. Daarvoor zorgt de begeleidingscommissie. De shirtjes liggen zaterdag klaar, we hoeven niet zelf de lij nen uit te leggen. Kunnen ons in alle rust op een wedstrijd voor bereiden. Best prettig. En als je geblesseerd bent, dan krijg je di rect een briefje, waarmee je naar de fysiotherapeut kan." Toch is Leonard Debbaut zijn oude club nog niet vergeten. Niet alleen is hij nog steeds lid: hij geeft er ook training aan de jeugd. „Waarom zou dat niet kunnen", vraagt hij zich hardop af. „Ik heb nooit problemen ge had bij Animo. Zelfs niet, toen ik naar Swift ging. Erik Maljers. mijn trainer in die tijd, en team genoot Peter Crucq vonden, dat ik het moest doen als ik voor honderd procent achter die be slissing zou staan." Drama De ambitieuze korfballer koos voor Swift, omdat hij zijn korf balkwaliteiten op een hoger ni veau wilden testen. Het eerste jaar verliep zeker niet naar wens. „Ik heb veel aanpassingsproble men gehad. De eerste competi tiehelft op het veld was een dra ma. Ik had veel moeite met het Swift-systeem en de vormen, die er op het veld werden gelopen. Het was dan ook terecht, dat ik niet in het eerste zaal-team kwam. al vond ik dat best verve lend." In de tweede competitiehelft op het veld ging het echter beter met Leonard, maar dat was geen garantie voor een basisplaats voor het lopende seizoen. Net als in de zaal. wordt er immers sinds enkele maanden ook op het gras in twee vakken gespeeld. Leo nard had voor zekerheid kunnen kiezen door terug te keren naar Animo, maar hij koos liever voor de moeilijke weg. „Ik weet ge woon. dat ik bij Swift kan slagen. En wil dat ook. Een extra prikkel was, dat mensen bij Animo dan zouden denken, dat ik het ni veau van Swift niet zou aankun nen. In de afgelopen zomer heb ik erg veel voor mezelf getraind. Wilde topfit zijn en mijn kans pakken in de voorbereiding. Dat is gelukt." Geen probleem Met als gevolg, dat hij in de vier de competitiewedstrijd tegen zijn kameraden staat. „Geen en kel probleem", zegt Leonard Debbaut. „Buiten het veld zijn we vrienden, in het veld tegen standers. Ik hoop. dat we er met zijn allen een mooie wedstrijd van maken. Ook leuk voor het publiek, want dat het druk wordt, staat nu al vast. Om zo veel mogelijk korfballers de kans te geven te komen kijken, begint het duel pas om kwart voor zes." Vooraf wenst Leonard Debbaut geen olie op het vuur te gooien. „Ik doe geen voorspelling. In de voorbereiding heeft Animo van ons gewonnen (9-7), maar wij misten toen Leo Langebeeke en Ralph Gillissen. Bovendien wordt het een totaal andere wed strijd. want er staat nu wat op het spel. Echt. ik gun Animo het allerbeste. Van mij mogen ze dit seizoen alle duels winnen. Be halve van Swift..." Leonard Debbaut zet zijn tanden in het Animo-shirt, dat ruim vijftie Oscar van Beest i jaar om zijn schouders hing {foto HULST - Ruim een week voor het begin van het volleybalseizoen is het damesteam van Morres/Hulst alsnog ingedeeld in de derde di visie F. De Hulst-ploeg, die vorig seizoen uit deze klasse degradeerde, neemt de plaats in van De Burgst uit Breda, dat zich eind vorige week terugtrok uit de landelijke competitie. Jo Everaert werd gisteren telefonisch van deze onverwachte meevaller op de hoogte gesteld. „De schriftelijke bevestiging is onderweg", al dus Everaert. „We zijn natuurlijk erg gelukkig. Ik denk dat we onplezierig dominant zouden zijn geweest in de Zeeuwse promotieklas." De plaats van Morres/Hulst wordt in deze hoogste Zeeuwse klas (vanwege het late tijd stip van wijziging) niet ingenomen. De Zeeuws-Vlaamse dames spelen voorts als ge volg van deze verrassende ontwikkeling vijf thuiswedstrijden in sporthal De Vlaanderen van Sas van Gent. De overige zes thuiswed strijden worden in sporthal Den Dullaert (Hulst) afgewerkt. Met bekerwinnaar V en L zaterdag tegen het Franse Metz MIDDELBURG - Jarenlang mocht handbalster Kristel van den Velde aan de eredivi sie ruiken, maar nooit heeft ze in die selecte divisie daadwer kelijk een bijdrage geleverd. Bij het Middelburgse EMM, waarin ze vanaf haar vijftien dejaar een plaats in het eerste team opeiste, speelde ze in de eerste en tweede divisie. Daar na zocht ze het hogerop bij DWS uit Schiedam. Met die club zou ze van de eerste naai de eredivisie promoveren. Maar die ambitieuze doelstel ling werd gedurende haar twee-jarige verblijf niet ge haald. In Limburg, nog steeds het handbalwalhalla van Ne derland, werd haar ideaal om ooit nog op eredivisie niveau te spelen gerealiseerd. En bo vendien debuteert de van ori gine Middelburgse dit week einde in het Europa Cup toer nooi voor bekerwinnaars. Haar successtory begon vorig seizoen bij Swift Roermond. Onder leiding van trainster Ilo- na Venema promoveerde de 26-jarige Van den Velde met Swift naar de eredivisie. „Het was een geweldig seizoen. Ik heb veel geleerd bij Swift". blikt ze terug. Toch zal Van den Velde niet met Swift voor de eerste maal optreden in de hoogste klasse. Een andere Limburgse eredivi sieclub. V en L uit Geleen. lijf de haar onlangs in. „Bij Swift kwam ik niet met de sponsors overeen en dat kwam ik wel bij V en L". glimlacht Van den Vel de Ook Ilona Venema. de train ster voor wie Van den Velde veel waardering heeft, vertrok dit jaar en koos voor Visé. „Nee. ik heb er niet aan ge dacht haar te volgen Want in België wordt op veel lager ni veau gehandbald dan in Ne derland. Ik zou Visé als een de gradatie opvatten," Ze heeft het nu al uitstekend naar haar zin bij V en L en in tussen heeft ze ondervonden dat V en L een goed georgani seerde vereniging is. „De ver goedingen en reiskosten laten niet lang op zich wachten. De medische verzorging is opper best. maar ook wordt daar aan kleine dingen gedacht, zoals de kleding die schoongewassen voor een wedstrijd klaar ligt in de kleedkamer." Toonaangevend V en L is dan ook al heel lang een toonaangevende club in het Nederlandse handbal. Vo rig seizoen speelde het dames team ook in het toernooi voor Kristel van den Velde: „Ik had eerder in de eredivisie kunnen spelen, als ik niet naar DWS gegaan. Dal zijn twee verloren jaren geweest" foto Lex de Meester bekerwinnaars en ook tegen hetzelfde team als dit jaar: Metz. de bekerwinnaar van Frankrijk. „Door Metz werd V en L vorig seizoen direct uit het toernooi geworpen. In Frank rijk verloor V en L met vijf doel punten verschil en thuis won het met vier doelpunten ver schil." Op één doelpunt strandde de club uit Geleen voor de volgen de ronde. „Nu moeten we eerst thuis. We zullen dus veel doel punten moeten maken om een week later gerust aan de return te beginnen", weet Van den Velde, die geniet van het spe ciale sfeertje rond een Europa Cup wedstrijd. „Ik heb dit nog nooit meege maakt. We zijn 23 augustus met de training begonnen. Alle ogen zijn op de eerste twee Eu ropa Cup wedstrijden gericht. We oefenen voortdurend op een speciale verdedigende tac tiek die we ook zullen toepas sen tijdens de EC-wedstrijden. Een speelster. Carla Kleintjes, een meervoudige internatio nal, speelt heel ver vooruitge schoven. Ik speel daar. samen met een teamgenote, een klein stukje achter, Het is een zoge naamde 3-2-1 -verdediging, een ruimtedekking, die heel veel energie kost. Ik heb altijd op ,de hoek verdedigd, dus deze ma nier van spelen vraagt veel aanpassing." Break-out Vandaar dat haar sterke wa pen, de break-out, zo vroeg in het seizoen nog niet erg wil vlotten. „Ik heb mijn handen vol aan de verdedigende activi teiten, Het is een jonge ploeg, die nog op elkaar ingespeeld moet raken. Onze trainer, Wiel Maintz. heeft als eerste doel ge steld dat we deze competitie een plaats bij de top acht berei ken. Slagen we daarin, dan kunnen we de play-offs spelen en op die manier volgend sei zoen weer aan een Europees toernooi mee doen." Niet direct heeft Maintz zijn zinnen gezet op een kampioen schap, „Hij vernacht namelijk dat we pas na een hele compe titie onze draai vinden. Vol gend seizoen moet het met dit team mogelijk zijn om als kan didaat voor de titel te starten. Naast Carla Kleintjes speelt er nog een international in het team. Karin Pisters. Voor mij en de speelsters van rond de 20 jaar zal de ervaring van een sei zoen in de eredivisie volgend jaar zijn vruchten afwerpen. Denk en hoop ik." Kristel van den Velde noemt zichzelf een handbalgek en een laatbloeier. „Ik had eerder in de eredivisie kunnen spelen, als ik niet naar DWS uit Schie dam was gegaan. Dat zijn twee verloren jaren geweest. Als ik terugkijk dan heb ik toen de verkeerde keuze gemaakt. Quintus en PSV waren destijds in mij geïnteresseerd. Maar DWS leek een goed alternatief. De leiding vertelde me dat er naar gestreefd werd snel te pro moveren naar de eredivisie. Het was ook een vertrouwde ploeg omdat daar onder ande re Diana Niemantsverdriet (oud-Zeeuwse handbalster) speelde." Maar Kristel van den Velde kon nooit aarden bij DWS. „En we promoveerden ook niet. Vandaar dat ik twee jaar gele den graag inging op het aan bod van Swift Roermond. Ik woon in Roermond en heb fijn werk in Swalmen als admin- stratief medewerkster van de verkoopafdeling van een ma chinefabriek. Geleen is maar dertig kilometer van Roer mond. De voorzitter van V en L is directeur van de DSM, dus wie weet verhuis ik eens naar Geleen als hij voor een baan in die buurt kan zorgen." Laatste kans De verloren jaren bij DWS haalt Kristel van den Velde in Limburg in. „Ik zie het als mijn laatste kans. En ik heb het ge voel dat het ook zal lukken." Over de vraag of ze in haar ach terhoofd aan het nationale team denkt, reageert ze zoals een eredivisiespeelster be taamt: „Natuurlijk ambieer ik dat, Al denk ik dat ik nog maar weinig tijd over heb, want een bondscoach zal volgens mij lie ver jonge meiden oproepen en begeleiden." Vooralsnog eisen de eerste twee Europa Cup-duels haar aandacht op. „Fransen spelen doorgaans technisch hoog staand handbal, maar ze schij nen mentaal minder sterk te zijn. We zullen ze met onze aan vallende verdediging proberen te intimideren." Komt V en L de eerste ronde door. dan maakt Kristel van den Velde zich weinig illusies over het verdere verloop van het bekertoernooi. „Dan is de kans groot dat we een Russi sche of Tsjechische tegen standster krijgen. Dat zijn pu re profs, die zich niet door een club uit Nederland laten ver schalken. Of we zouden voor een enorme verrassing moeten zorgen." MIDDELBURG/GOES - De Zeeuwse zaalvoetbalteams El Toro en Maartense Tapijt ont moeten elkaar vandaag (woens dag) in Middelburg voor de eer ste competitiewedstrijd van de tweede divisie in het landelijk zaalvoetbal. Beide ploegen beginnen met een verschillende doelstelling aan de zaalvoetbalcompetitie. Voor El Toro telt alleen promotie, ter wijl Maartense zich tevreden stelt met een plaats ergens in de middenmoot. De ambitieuze Goese vereniging (men heeft drie teams) werkt dan ook met een enorm budget. Volgens manager Gerard Koom- en geeft El Toro een slordige 50.000 gulden per jaar aan vaste kosten uit. „We geven de spelers een reiskostenvergoeding, want we hebben maar éen doel: zo snel mogelijk, liefst binnen vier jaar, naar de top van het lande lijk zaalvoetbal. Ik weet zeker, dat de zaalvoetballers bij ons meer krijgen dan bij de veldvoet- balverenigingen Kloetinge en Goes om maar eens iets te noe men. Daar bovenop wordt nog eens een extra bedrag van 20.000 gulden uitgegeven voor toer nooien, oefenduels, de ont vangst van tegenstanders en ook een trip naar Spanje." Copa America El Toro heeft onlangs dankzij contacten van Armand Does burg met Suriname een schitte rende aanbieding gehad. De ploeg is uitgenodigd voor een van de sterkst bezette zaalvoet baltoernooien de 'Copa Ameri ca' dat volgend jaar juni in Suri name wordt gehouden. El Toro is gedurende drie weken de eni ge Nederlandse deelnemer. „We spelen daar tegen de nationale teams van onder meer Brazilië, Verenigde Staten. Het klinkt misschien hooghartig, maar als de spelers gemotiveerd zijn, zul len we niet eens zo'n gek figuur slaan", meent Koomen. Dit seizoen wordt het jaar van de waarheid voor El Toro, want de eerste twee teems promoveren rechtstreeks. Bovendien heeft nummer drie nog een kans in een rechtstreeks promotieduel. „We zijn bezig met de opbouw van een jong team. We komen er eer lijk voor uit, dat we spelers bena deren. Ja, ook van Maartense." Paul Bom Het heetste hangijzer voor Maartense was het benaderen van Paul Bom. Coach Guus Du- den van Maartense en Zeeuwse team, toont zich bijster gelukkig met de han wijze van El Toro. „Paul Boi in eerste instantie benadert heeft toen nee gezegd tegen Toro, maar enkele weken n; overschrijvingstermijn wild? op zijn beslissing terugkon Ik vind het allemaal vreemd, omdat Bom zich teg over Maartense eerst zijn wo i, had gehouden. Je hebt dit niet in de hand. maar echt zijn we er niet mee." Ook rc nier en Maartense-voor: John Tahapary (vooral op zoek van coach Armand burg) en Taco van den Ve (uitkomend voor Molier/In mast uit Roosendaal) zijn bi derd door El Toro, maar onv schillende redenen ging overgang niet door. In elk geval start El Toro vL avond als de grote favoriet v n de winst tegen de Middelt r( gers. „We kunnen ons geen i r( lies veroorloven. We hebben r woon meer kwaliteit dan Mi r tense, waarvan de spelers a Ei maal stuk voor stuk ouder El Toro zal geheel volgens taktiek de tegenstander vast d ten. Bij balverlies geen afsp n mogelijkheden creëren Maartense", aldus Koomen. n. Guus Duden ziet dus zijn pl t] gemanoeuvreerd in de um H dogspositie. „De onderlinge n valiteit heerst. Als ze de ment teit kunnen opbrengen, dan g s, ik ze een kans. Tegen de Ej bantse ploegen laten ze het i r al eens afweten, maar ik i a wacht nu een echte presti ic strijd." Vorig jaar eindigde treffen tussen de twee bej>e Zeeuwse zaalvoetbalteams ti keer onbeslist. Het duel aan de Nassaulaan Middelburg begint om 21 De selecties: Maartense Tapijt: d 0 mannen John van der Elburg John Bish, Harro Hazelaar, John hapary, Edwin Leijnse, Michael I jj stra. Chris Mouthaan, Marco Gf ers, Paul Bom, Henk Willemse, lel Schipper. Nieuw: Jean-Pierre Lieshout, Mark Pasveer Vertrok) René Schreuder. Coach: Guus den Verzorger: Van Lieshout. El Toro: doelmannen Eddie Geijt j| Alex Daniels. Pearl Doesburg, Ba s Koeijer, Jurriaan Maccow, Micl Boedhoe. Chris Bal, Tom Huisk Nieuw: Alex Lourens, Ronnie B ket. Vertrokken: Roy Hendrik Meivin Roethof. Stoffel Biesc bosch. Coach: Armand Doesb Verzorger: Arjan Slabber. AIPY Hf» ftfl HULST - Tijdens de werpmeer- kamp en springtweekamp op het sportpark in Hulst zorgden de C- en D-junioren voor aardi ge prestaties. Michel Burm van de organiserende atletiekclub RKHAV won met overmacht de werpdriekamp bij de C-jon- gens. Uitslagen: Meisjes C: Werpdrie kamp: 1. Fiona Zuidhof, AV kogel 9.37, discus 26.86, speer 27.71 1376 pnt. 2. Karin van Opdorp. SS kogel 8.95., discus 23.12., speer 30.76. 1341 pnt. 3. Belia verbeem, AV kogel 8.77.. discus 17.30., speer 24.92. Spring tweekamp: 1. Diona de Koning, RK ver 4.57.. hoog 1.35.1032 pnt. 2. Anjo- lie Wisse, AV ver 4.65., hoog 1.30.1012 pnt. 3. Maartje Everaards, RK ver 4 34 hoog 1 30 958 pnt. Bijnummers: 80 meter 1. Anjolie Wisse, 10 8. 1000 m.: 1. Anjolie Wisse. 3.12.7 Jongens C: Werpdriekamp: 1. Michel Burm, RK kogel 13.29., discus 24.00., speer 43.80. 1737 pnt, 2. Guido op 't Hof, AV kogel 9.82 discus 29 60.speer 41.84, 1646 pnt. 3. Peter Metdepenning, Lokeren kogel 10.33 discus 35.50.. speer 31.37. 1609 pnt. Springtweekamp: 1. Wil- bert Murre. SS ver 5.89 hoog 1.80. 1644 pnt. 2 Alex de Kraker, SS 4.94 hoog 1 55. 1272 pnt. 3. Erik derman. AV ver 4.53. hoog 1.6 pnt. Bijnummers: 100 m.: 1. Mortier, Rk 11.6. 1000 m.: 1. Rat Bekkenk, DS 2.54.1. Jongens Werpdriekamp: 1 Wilfried de RK kogel 10.37 discus 26 98. s; 32.13 1495 pnt. 2. Ben Verbeem, kogel 8.85. discus 23.40., speer 31 1337 pnt 3 Pirn v Eikeren, AV k 8.30 discus 22.00 speer 25.62, pnt. Springtweekamp: 1. Jos del ker, RK ver 4.30. hoog 1.35 943 pil Tom van Reemoorte, RK ver 3 hoog 1.40. 929 pnt, 3. John Zuid AV ver 4.04 hoog 1.35. 925 pnt nummers: 80 m.: 1. John Zuidhot, 11.3 1000 m.: 1 Martin Decorte, 3.21.8. Meisjes D: Werpdriekamt Marieke Nooy, AV kogel 10.57, dis 18.40 speer 27.76 1285 pnt. 2 lotte Broos, SS kogel 9 75., 23.02., speer 22.83 1247 pnt 3. Cl Moes, AV kogel 7.65., discus 17 speer 15.24. 894 pnt. Springt! kamp: 1 Sofie Broos, SS ver 4 hoog 1.35. 967 pnt 2. Eva Dijkt SS ver 3.61 hoog 1.30 802 pnt 3.1 ke Hove, AV ver 3.63., hoog 1.15 pnt. Bijnummers: 60 m 1 Mari Nooy, AV 8.8. 1000 m„ 1. Man Nooy, AV 3.49.8. TERNEUZEN - Voor de tweede maal binnen eéri week bleek Ivo de Bruin succesvol in Terneu- zen. Nadat hij woensdag de snelste was in de Coopertest van Scheldesport, won de Hul stenaar deze week de Oude Vaartloop. De Bruin bleef in de slotfase de Belg Van Nevel voor. Ignace van Nevel leek vooraf de te kloppen man in de Terneuzen- se Oude Vaartloop. De Belg had zijn sporen de laatste weken na melijk al achtergelaten in het Zeeuws-Vlaamse trimloop we reldje dankzij zeges in de Bres- kense Kustloop en de IJzendijk- se Boulevardloop. De verwachtingen leken uit te gaan komen, want direct na de start nestelde Van Nevel zich aan de kop van het 50 deelne mers tellende peloton en ont snapte. Alleen Ivo de Bruin slaagde erin om met de favoriet mee te springen. Het duo had er flink de sokken in. want bij elke doorkomst (de deelnemers hepen drie ronden van 3,4 kilometer) bleek de voor sprong ongeveer met een mi nuut gegroeid te zijn. Het was dus wel duidelijk dat de winnaar uit het koppel Van Nevel-De Bruin voort moest komen. Ivo de Bruin trok uiteindelijk aan het langste eind. De Hulstenaar. die woensdag met de Coopertest ook al een evenement van Schel desport op zijn naam schreef. ontsnapte in de slotfase uit greep van zijn concurrent ging met een voorsprong i vier seconden over de meet. De strijd om de derde pla ging tussen drie Terneuzenaj Bram Simpelaar had de lang adem en liet Henk van Taten ve en Sjaak Boekhout ach zich. Ook de wedstrijd over tweer den eindigde in een Hulsterse ge. Sjaak den Hamer bleef thi loper George de Block in de s fase voor. Petra Rasenberg i de snelste dame. Uitslagen: 10,2 km. - heren: 1 Ivc Bruin (Hulst) 35 02. 2. Ignace v vel (Maldegem) 35.06. 3. Bram Sm laai" (Terneuzem 38.11, 4. Henk! Tatenhove (Terneuzen) 38.16. Sjaak Boekhout (Terneuzen) 38.2 Piet Gans (Axel) 39,26, 7 Kees CC (Terneuzen) 39.45, 8 Ebe Bla (Terneuzen) 39 59, 9. Jan de Jc (Terneuzen) 40.00. 10. Karei deB Lamswaarde41.34. 6.8 km. - heren: 1. Sjaak den Hui (Hulst) 26.03,2. George de Bloekl' neuzen) 26.09. 3, Carlo de HuÜ (Sluiskil) 26 38, 4. Ko den Hu: (Biervliet) 27.28, 5. Ko Bakker neuzen) 28.13. Dames: 1 Petra senberg (Terneuzen) 28.24, 2 Yvo de Grave (Terneuzen) 30.29. 3. Zweistra (Terneuzen) 35 36. 4 Ne'. Ruiter (Zaamslag) 37 19. 3.4 km. - heren: 1. Ed Huisman/ neuzen) 12.11, 2. Angelo van them (Terneuzen) 12.24, 3 Leut Nicolai (Breskens) 13 11. 4 Flons Jonge (Terneuzen) 14.03, 5. i> Schuit (Terneuzen) 15.46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 34