■Rel koren om nachtmis Sluiskil Reuzenbed op rondreis Festival werkt naar slot toe PZC uidhoek boekte forse omzetgroei si Wissenkerke wil aantal tarieven fors verhogen Vrouwelijke Easy Rider Technisch onderwijs %int terrein terug provincie lames moeten na traditie van dertig jaar wijken voor jongeren 15 lezers schrijven ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1991 ILUISKIL - De eerste noten an het Stille Nacht Heilige acht zullen tijdens de nacht- iis van 24 op 25 december in de ooms-katholieke kerk van jluiskil ongetwijfeld op de ge- loederen werken. Binnen de ntonius van Padua-parochie een 'strijd' ontbrand tussen etvvee koren van de kerk. Bei- e groepen willen de nachtmis ingen. it dameskoor, dat deze tradi- al ruim dertig jaar vertolkt, ;t met kerstmis 1991 voor het »rst in zijn geschiedenis plaats moeten nemen in de kerkban- in in plaats van op het oksaal, it kerkbestuur wil het meer rofessioneel ingestelde kerk- oor 2, dat vorig jaar september erd opgericht, dit keer de eer an de nachtmis gunnen, ehele gang van zaken is de da les danig in het verkeerde keel- atgeschoten. „Bij de laatstere petitie is ons meegedeeld dat het dameskoor na dertig jaar trouwe dienst voor de sfeervolste kerk dienst met kerst dit jaar niet meer nodig is", schrijft dirigente en organiste A. Goethals in een brief op poten aan het parochie bestuur. „Bij de voorbereidin gen was alles al in kannen en kruiken. Het programma stond al vast. Overleg was niet meer mogelijk. Je vraagt je af: heeft onze Sluiskilse gemeenschap op die avond behoefte aan een 'con cert' of aan een sfeervolle, vredi ge dienst met kerstliederen die iedereen kan meezingen?" Pastoor J. Voeten is terughou dend met een reactie op de koor kwestie. Hij wil het probleem lie ver eerst intern uitpraten. „We hebben het bestuur van het da meskoor uitgenodigd voor een gesprek. Er zijn bepaalde argu menten geweest om tot de huidi ge opzet te besluiten. Als er tij dens dat overleg andere argu- *ok werkdruk toegenomen jllERIKZEE - De directie van jjet vverkvoorzieningsschap De (uidhoek in Zierikzee is tevre- n over de financiële resulta- van het eerste halfjaar. laar de directie verheelt in het alfjaarlijks verslag niet dat er uk zorgen zijn. De werkdruk is te hoog en het ziektever- lim moet lager. ooral de resultaten in het cul- ïurtechnisch bedrijf zijn ver bo- >n verwachting. In het eerste 0 ]2 ilfjaar werd vergeleken met vo- 5 jaar 40 procent meer omzet aliseerd. Bij het industrieel leleveringsbedrijf is de op- ingst- minder, maar toch nog 5,5 procent meer dan in het halfjaar van 1990. De di- ctie is buitengewoon te spre- en over de resultaten, maar M onstateert anderzijds dat de erkzaamheden een grote druk ggen op de werknemers. Soms 0 n ordt er overgewerkt, maar al- ïapi en door vrijwilligers en alleen luifp iet toestemming van de ar- lidsinspectie. menten tegen ons voostel ko men, zullen we daar over pra ten." De pastoor beklemtoont dat er nog niets is beklonken. De zaak ligt volgens hem open. „An ders zou feen gesprek geen zin hebben", aldus Voeten. Repertoire Voor dirigent Driessen van kerk koor 2 spelen de muzikale argu menten de grootste rol. Het zo genaamde 'jongerenkoor' werd vorig jaar september opgericht en timmert sindsdien hard aan de weg om een zo gevarieérd mo gelijk repertoire te brengen. Driessen; „Het probleem is dat je in de parochie van Sluiskil twee koren hebt voor één nacht mis. Daarom hebben we met de pastoor afgesproken om de ko ren met de kerst- en paasmis af wisselend te laten optreden. Wij dus dit jaar met kerst en het da meskoor volgend jaar weer. Bij die afspraak was ook iemand van het dameskoor aanwezig. Als dat andere koor er op had ge staan deze nachtmis te zingen, dan zouden wij ons hebben te ruggetrokken. Het lijkt me niet nodig voor dit soort dingen een rel te laten uitbreken." Hij wil de verworven positie in de kerk echter niet meer zonder slag of stoot gewonnen geven. „Als nu achteraf blijkt dat uit het dameskoor protesten komen tegen de gemaakte afspraak, moeten we de indeling opnieuw bespreken", aldus Driessen. Een gezamenlijke nachtmis van beide koren is volgens de diri gent van kerkkoor 2 niet reëel. „Wij werken met een ander re pertoire. Van zo'n kerstdienst moet je iets speciaals maken. Wij brengen ook meerstemmige liederen. Ik denk dat zoiets te hoog is gegrepen voor het da meskoor," In de werkvoorziening, en ook bij De Zuidhoek, is het nodige te doen over de discussienota 'Werk met perspectief van de overkoepelende nationale orga nisatie van werkvoorzienings schappen. Een van de heikele punten is de suggestie de werk voorziening, het beleid voor langdurig werklozen en het ar beidsmarktgerichte deel van de sociale vernieuwing te integre ren. De doelgroep kan dan om schreven worden als de 'kansar men'. Te denken valt in dat ver band aan langdurig werklozen, ex-verslaafden, ex-psychiatri sche patiënten, ex-gedetineer den en drop-outs. De directeur van De Zuidhoek, drs P. de Groot, geeft woensdag 25 september in de vergadering van het algemeen bestuur een toelichting op de nota. Een standpunt wordt in een daarop volgende vergadering bepaald. Ook het halfjaarlijkse verslag wordt woensdag besproken. De vergadering begint om 15.30 uur. Sponsoractie Hoechst- werknemers VLISSINGEN - Het moet dé blikvanger worden van de sponsortoertocht: een zieken huisbed met een lengte van ruim dertien meter. Vanaf dinsdag 24 september rijdt het gevaarte op een oplegger vijf dagen lang kris, kras door Nederland. Veertien fietsende werknemers van chemiegi- gant Hoechst uit Vlissingen- Oost rijden voor de vrachtwa gen uit. De opbrengsten van de sponsortoertocht - organi- sator Hans Beijer rekent op tenminste twintigduizend gulden - gaan naar het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Het initiatief van de sponsor toertocht is afkomstig van de begin dit jaar bij een schaats- ongeval overleden J. Ver- donck. Zijn weduwe geeft woensdag het startschot voor de tocht. De plannen om met een ziekenhuisbed een totale afstand van 750 kilometer af te leggen, langs vestigingen van de chemiereus, is ontsproten aan het brein van Beijer's buurman. In de vrije uurtjes hebben de leden van de Hoechst Toerclub zeven oude bedden aan elkaar gefabri- Het reuzenbed van de Hoechst-sponsortoertocht staat klaar voor het vertrek (foto Lex de MeesterI ceerd. Na afloop van de tocht gaan de bedden, die bedoeld zijn voor Indonesië, terug naar de Oosterscheldeziekenhui- zen. Het ziekenhuisbed staat - met het hoofdeinde iets omhoog - op de oplegger. Aan weerszij den komen borden te hangen van bedrijven die de tocht sponsoren. Een sprei met op schrift maakt duidelijk waar voor de fietsers zich inzetten. Een begeleidingsbus maakt de stoet compleet. Giften Voor de stoet vertrekt, wordt op het bedrijf gecollecteerd. Die inzamelingsacties vinden dagelijks plaats bij alle grote en kleine vestigingen van Hoechst. Bij de toerclub zijn al spontane giften binnengeko men, bijvoorbeeld van een vrouw van wie twee dochters ooit werden verpleegd in het kinderziekenhuis. Of van de bedrijfsleider van een zakenre latie van het chemiebedrijf. Hij vroeg of hij mee kon rijden. Zijn baas kwam spontaan met tweeduizend piek over de brug. Om de overnachtingskosten te beperken, doen maar veer tien fietsers mee aan de hele tocht. Aan de laatste etappe - van Amsterdam naar Rotter dam - nemen meer dan veertig fietsers deel. E. J. Broedelet van het ziekenhuis neemt dan het opgehaalde bedrag in ont vangst. Begroting 1992 WISSENKERKE - De reini gingsrechten in de gemeente Wissenkerke gaan volgend jaar drastisch omhoog. In een po ging de vuilafvoer en afvalver werking de komende jaren kos tendekkend te maken, willen burgemeester en wethouders de rechten voor 1992 verhogen met 46 procent. Ook het gebruik van het zwembad, de gymlokalen en het sportterrein gaal de inwo ners van Wissenkerke aanmer kelijk meer kosten. Dit blijkt uit de vrijdag gepresenteerde begroting voor 1992. Wissenkerke wil een groot aan tal gemeentelijke voorzieningen de komende jaren kostendek kend maken. Daarom moeten de heffingen voor sommige voorzie ningen fors omhoog. Zo gaat een gezin in Wissenkerke. als de plannen van b en w doorgaan. 36 gulden meer aan reinigingsrech ten betalen. Met deze stijging hoopt Wissenkerke dat de reini gingsdienst in 1994 uiteindelijk zichzelf kan bedruipen. Wissenkerke wil het komend jaar ook minder geld in de sport- voorzieningen steken. Sport clubs moeten in 1992 25 procent meer gaan betalen voor de ge meentelijke sportterreinen en tien procent voor de huur van gymlokalen. Ook het kaartje voor het zwembad wordt tien procent duurder. De subsidies in de welzijnssector blijven voor het tweede achter eenvolgende jaar bevroren. Dat betekent ook dat de gemeente geen nieuwe subsidie-aanvra gen behandelt. Voor de meest urgente gevallen wil het college van b en w toch een zogenoemde 'knelpuntenpot' op de begroting opnemen. Om die gevuld te krij gen. moeten de huidige subsi die-ontvangers echter wel vijf procent inleveren. Wissenkerke wil het komend jaar extra aandacht besteden aan bestrijding van de criminali teit. Dat moet gebeuren door middel van voorlichting en de registratie van waardevolle spullen. In 1992 hoopt de ge meente ook de bestemmings plannen voor bedrijventerrein- tjes bij Kamperland en Wissen kerke rond te krijgen, De intro ductie van een nulieubox in de Wissenkerkse huishoudens moeteven wachten. De gemeen te is wel overtuigd van hef effect daarvan, maar vindt invoering nu nog te duur. De raadsleden hebben tot eind oktober de tijd om schriftelijk op de plannen van het college te reageren. Be gin november volgt dan het ant woord van b en w. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. IT (On)deskundig WAO-verhaal Prof. dr. W. S. P. Fortuijn is als arbeidsvoorwaardendeskundi- ge nu vaste medewerker van de PZC geworden. De krant van 17-9-1991 bevat zijn eerste arti kel. Natuurlijk gaat het over de WAO: een deskundig verhaal daarover kan nog heel wat licht verschaffen. De WAO-premie wordt door werkgevers en werknemers be taald, zegt hij in het begin van zijn beschouwing. Juist is, dat deze premie geheel door inhouding op het loon, door de werknemer wordt betaald. Dat gaat voor velen niet om kin derachtige bedragen, maar dat mag ook voor een goede verzeke ring. Dit even terzijde. In het vervolg van het artikel bouwt F. echter op de eerder ge noemde stelling, een argumen tatie rondom het bruto-netto- loontrajekt waarin het werkge versaandeel een rol speelt. Lagere uitkeringen doen de pre mie dalen. Er zou een speelruim te kunnen ontstaan voor over heid en bedrijfsleven met moge lijkheden voor wat geschuif in dat bruto-netto-trajekt. Hij oppert enkele vragen daar omheen en geeft een paar sug gesties. Dat slaat natuurlijk ner gens op, als het uitgangspunt niet deugt. De hooggeleerde heer heeft zijn betoog slecht voorbereid en schrijft zodoende een kwasie we tenschappelijk artikel. Ook een wetenschapper moet zijn voor de hand liggende ge dachten wel eens toetsen aan een gewoon boekje, lijkt mij. C. Rome Eikenlaan 60 Goes Verf voor beelden Uit de PZC van 12 september j.l. heb ik vernomen, dat momen teel schilderwerk wordt uitge voerd aan het fronton met beel dengroep van de stadhuisgevel aan de Grote Markt te Goes. In het bij de foto geplaatste on derschrift wordt gesuggereerd, dat het hier om een herhaling gaat van schilderwerk wat tij dens de jongste restauratie van 1972 is uitgevoerd. Dit is echter onjuist. Intensief betrokken bij genoemde restauratie merk ik op, dat een zorgvuldig uitge voerd onderzoek toendertijd heeft uitgewezen, dat de betref fende beeldengroep met balu strade nooit van een verflaag voorzien is geweest. Het ontbre ken van enig bewijs hiervoor was dan ook aanleiding om de zand steen in zijn oorspronkelijke na tuurlijke ldeur te handhaven. Thans meent men echter onder het mom van bescherming op fraaie gevelbekroning een verf laag aan te moeten brengen, waarbij de kleurstelling wordt gebaseerd op een 19e eeuws schilderij van Geraard Braam. Een dergelijke rigoreuse wijzi ging van een monument, waar bij niet voldoende kan worden aangetoond dat het ooit in deze toestand is geweest kan ik he laas niet anders zien als pure ge schiedvervalsing en historisch gezien niet verantwoord. Ik ben thans zeer benieuwd wanneer de transeptgevel van de Grote of Maria Magdalenakerk, die even eens op dit schilderij voorkomt, onder een verflaag zal verdwij nen. Immers ook de natuursteen van deze gevel is onderhevig aan ver vuiling erosie. Ik vertrouw er echter op, dat het kerkbestuur zich niet laat inspireren door de kleuren van een schilderij, maar gebruik zal maken van de hier voor in de handel zijnde kleurlo ze beschermingsmiddelen, H. Goedegebure Lajige Achtenoeg 36 's-Heer Arendskerke Oorzaak? In het interessante artikel van Mieke van der Jagt staat een zin die bij mij twijfel opwekt. Er zou een oorzakelijk verband bestaain tussen dingen die in de hersenen gebeuren en het gedrag van mensen. Hoe komt men er aan dat er een verband is tussen li chaam en geest en dat dat ver band oorzakelijk zou zijn? Het enige wat men weet is dat soms tegelijkertijd of bijna tegelijker tijd lichamelijke en geestelijke verschijnselen plaats vinden. Het ene behoeft niet de oorzaak van het andere te zijn. Men kan dat vergelijken met verwarming van een stuk ijzer. Het ijzer wordt van hard weker en de kleur verandert van blauwach tig tot rood. Maar het is niet zo dat het weker worden de oor zaak is van het rood worden of andersom. Mijns inziens wordt het noodzakelijk verband tus sen lichaam en geest te gemak kelijk aangenomen. Zijn er aan wijzingen voor? J. Scheltetis Zuidsingel 8 Middelburg Onderzoek naar borstkanker KAPELLE - Dezer dagen wor den alle vrouwen van vijftig jaar en ouder uit de gemeente Kapelle uitgenodigd mee te doen aan een bevolkingsonder zoek naar borstkanker. Het on derzoek, dat bestaat uit het ma ken van röntgenfoto's, vindt plaats in het Borstonderzoek- centrum, Schuttershof 7 in Goes. Voor vrouwen die meer informa tie willen, worden twee voorlich tingsavonden gehouden. De eer ste is op maandag 30 september in 'De Vroone' in Kapelle. aan vang om 19.30 uur, de tweede op 1 oktober in 'Het Dorpshuis' te Wemeldinge, aanvang om 14.00 uur. Het borstkankeronderzoek in de gemeente Borsele is bijna afge rond. Zeventig procent van de vrouwen die voor een onderzoek werden uitgenodigd, maakte daarvan ook gebruik. Vrouwen die dat nog niet deden, kunnen alsnog een afspraak maken. Commissie over herinrichtingen BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financiën van de ge meente Westerschouwen houdt woensdag 25 september vanaf 19.30 uur een openbare vergade ring in het gemeentehuis in Burgh-Haamstede. De commis sie bespreekt onder meer de kos ten van de herinrichting van de tuin van het gemeentehuis en die van de herinrichting van de begraafplaats. stukken presenteren, 's avonds (19.00 uur) worden werkstukken gedraaid van de Amerikaan Dan Graham, de Duitser Sigmar Polke (Duits land) en de Canadezen Ri chard Kerr en Patricia Gru- ben. Zitvlees Gamarea Natura wordt zon dagmiddag besloten met een film voor mensen die veel zit vlees hebben: de drie uren du rende rolprent La Region Cen trale van de Canadees Michael Snow. Onderwerp: een verla ten landschap in Canada. Snow liet voor deze uit 1970 daterende film een speciaal apparaat bouwen, waarmee de camera in alle mogelijke richtingen kon draaien. Het programmaboekje van Came ra Natura belooft: „De draai ingen van de camera creëren een kosmische sfeer en leiden ons uiteindelijk tot het univer sum (Schuttershof 14.00 uur). Zaterdag vindt verder nog een tweede voorstelling plaats van Barton Fink, bekroond met de Gouden Palm van Cannes 1991. Deze film van de Ameri kaanse gebroeders Coen speelt zich voor een groot deel af in een hotelkamer, waarin een jonge, serieuze toneel schrijver zich heeft afgezon derd om het script voor een worstel-film te schrijven. Zijn buurman leert hem uiteinde lijk het ware leven met z'n schaduwkanten kénnen. Een film zonder veel actie, die niet temin zeer geladen is met hu mor en spanning. {Electro 22.00 uur). filmfestival Hploma's KMS-school Geslaagden bedrijfssehool De Schelde: Primaire opleidingen: L. Dingeman- se, E van Belzen. J, Jansen. A. de Kort(booglassen); E, Crucq. J. D. den Herder. J M Wiersma (onderhouds- bankwerken; J A. Lakke, D. de Rooy (plaat- en constructiewerker); A. j. van Leerdam, M. Meijer (constructie bankwerker); R Hillebrand. E. Loij- ens, C. Kamminga. R. F. van der Tak (scheepsmetaalbewerker); J. Baken, E. R. Hamelijnck, N. Heijnsdijk, A. D N. van Hoorn, J. Overdam (construc tiewerker in de scheepsbouw); V. Kok (bank- en plaatwerker lichtme taal); P. J. Pieterse (draaien); R. Sim pelaar (machinaal verspanen); M. Bleijenberg, P. J van Dijke, R. C, Jas- perse. E. J. P van der Leemkolk, P. L. van Slooten, D. R. de Vries (installa tiemonteur meet- en regeltechniek): H. Bruijnooge. C. L. A, de Graaf. L. C. de Koster, W L. C. van Oosterhout, P. A. Rijckaerl, M. D Wight, (monteur electrische bedrijfsinstallalies); M. Francke. M. de Groot, A Hitijahu- bessy. M Louwerse, P. de Ridder. J. Theune (ecaboi; J. J. van Belois, H. Harinck. H G. de Jonge, H D. Kra mer. H J van de Moere, P J. Roelofs en A. Scholte (kraanbesturen) Koudekerkse school krijgt er lokaal bij KOUDEKERKE - De openbare basisschool De Sprong in Kou- dekerke krijgt een zevende lo kaal. Er wordt al gewerkt aan de bouw van een semi-perma- nente ruimte. De gemeenteraad van Valkenisse moet zich nog uitspreken over een jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van 2000 gulden. Al in 1989. bij de ingebruikname van het vijfde en het zesde lo kaal, voorspelde directeur A. Ketting dat die uitbreiding on voldoende was. In mei van dit jaar beschikte de staatssecreta ris dat een zevende lokaal er mocht komen. Het lokaal kan na de herfstvakantie in gebruik worden genomen. Dorpsplan Biggekerke kan zich, als de raad akkoord gaat met het voteren van 25 mille, verheugen in her nieuwde belangstelling voor de opstelling van een dorpsplan. Nadat de knelpunten waren geïnventariseerd stond de zaak een tijdje stil 'wegens het stellen van andere prioriteiten', aldus b en w in hun voorstel. Inmiddels is een werkgroep samengesteld. Het definitieve plan kan over an derhalfjaar op tafel liggen. De raad vergadert donderdag vanaf 19.30 uur. Het slolweekeinde van Middelburgs Filmfesti val Zeeland Iracteert nog op een tweetal Nederlandse voorpremières: die van Peter Greenawa.vs reeds veelbe sproken 'kunstwerk' Prospe- ro's Books en Ridley Scott's vrouwelijke Easy Rider Thel- ma en Loziise. In die laatste film zwerven de hoofdrol- speelsters niet op de motor, maar per auto over het doek. Wie liever zelf in de auto zit, moet naar de drive-in bio scoop, die op het terrein van McDonalds wordt ingericht. De liefhebbei's kunnen daar zaterdagavond in fast-food ambiance American Graffity bekijken (21.00 uur). Zoals gemeld is de belangstel ling voor Prospero's Books zo groot (de voorstelling was al snel uitverkocht), dat een ex tra vertoning is ingelast op zondagmiddag 14.00 uur in Electro. De 'verrassingsfilm', waarmee het festival wordt besloten, heet De Provincie. Deze 'oer- Hollandse film' werd afgelo pen donderdag ook al ver toond, goed ontvangen en zal vanaf zondagavond dagelijks in Middelburg draaien (Schut tershof 20.30) Na afloop vindt in het nieuwe filmcafé een 'slotfeest' plaats, bedoeld voor festivalmedewerkenden en publiek. Dit nachtje napraten wordt bescheiden opgeluis terd met live-muziek. Zeeuws In de bibliotheek worden van daag nog de hele dag oude Zeeuwse filmpjes gedraaid, 's ochtends vanaf 10.00 uur zijn er historische beelden uit de Bevelanden te zien. 's middags vanaf 14.00 uur is Schouwen- Duiveland aan de beurt. Hel bijprograhilna Camera Natura (film en landschap) vertoont zaterdag in het Schuttei'shoftheater vier speelfilms, waaronder drie van Michelangelo Antonioni: l'Eclisse (14.00 uur), Deserto Rosso (16.00 uur) en l'Avventu- ra (22.00 uur). Verder nog een keer Depardons woestijnepos La Captive du Désert (19.30 uur). Daarnaast draaien in de Klo veniersdoelen de hele middag en avond korte art-films over natuur en landschap 's Mid dags (14.00 uur) komen de Duitse kunstenaars Ursula Wevers. Sefan Sachs en Klaus Telscher daar hun filmwerk- L1SSINGEN - Het technisch iderwijs wint een beetje ter terug van het algemeen ormend onderwijs. A. Buijs, oorzitter van de centx-ale di ctie van het Zeeland College, mslaleerde dat vrijdagmid- agin Vlissingen op de feestelij- diploma-uitreiking van de chelde-bedrijfsschool. „En dat lordl hoog tijd", voegde hij er imiddellijk aan toe. et aanbod van leerlingen in m aantal vakken blijft overi- iiis schaars. C. Stok, bedrijfsdi- cteur van de reparatiewerf cheldepoort, noemde in zijn lespraak met name de con- uctievakken. De scholieren ij ezen daar steeds minder voor. et als gevolg dat het op de lan- termijn moeilijk wordt vaca- res in te vullen. De totale be- jefte alleen al bij De Schelde in '2 bedraagt 43 personen. >k reikte vrijdagmiddag onge il' vijftig diploma's uit. Leer- ;n die met een diploma op naar huis gingen, hebben jwel allemaal direct een baan 'onden. Niet alleen daaruit jkt. dat de bedrijfssehool in behoefte voorziet, verklaar- J. Roelse, hoofd van de looi. Ook steeds meer regio- Ie bedrijven kloppen bij de ïool aan. Veel leerlingen vin- nnog wel werk bij De Schelde, aar de bedrijfssehool heeft een V mtract met de Delta Nutsbe- jven voor een aantal oplei- igsplaatsen en ze ontplooit tiviteiten voor GTI, Pechiney, ichst, SICON, AKF, DOW ïmical en PSD. ercentages percentage geslaagden in de kwam deze keer bedui- id lager uit dan vorig jaar; 50 :ent (het landelijk gemiddel- tegen 81 procent in 1990. Ve- struikelden over de vakken :unde en natuurkunde. Het aantal verschillende oplei- ;en in de metaal is één van de zei Buijs van het Zee- "lljd College. Dat was echter zijn grootste zorg. Hij pleitte )r het op peil houden van het •fonisch onderwijs door vol- "•nde investeringen in appara- ir. anders kunnen scholen it meer aan de vraag van het drijfsleven voldoen. De be- fijfsschool heeft afgelopen jaar iti 250.000 gulden geïnves- 'rd in nieuwe machines. De feekschool. onderdeel van het B ftland College, is voor de in- htaris in de nieuwbouw - 92/1993 gereed - 8 miljoen gul- n toegezegd. De film Thelma en Louise is de eei'ste 'buddy-roadmovie', waarin vrouwen de hoofrol spelen. Susan Saradon (Thelma) en Geena Davis (Louise) trekken met een snelle auto de wijde Ameri kaanse wereld in, op zoek naar avontuui-. De mannen die ze op hun weg vinden lijken hen op het eerste gezicht oké, maar er blijkt er geeneen zo tof of er is wel een steekje aan los. Hetgeen de fxivole rit steeds dieper in crimineel vaarwater brengt. De juke-boxen in de film laten zich daardoor niet van de wijs brengen. Ze drenken de tocht naar de vTijheid in rock- en countrymuziek (Electro, zaterdag 19.30 uur). Scène uil Thelma en Louise.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 41