NAC moet van Zeeland winnen Arold Back: routine tussen talent Snelrecht bij duel VCV Zeeland-NAC 1 Ex-doelman Wemeldinge John Karelse (21) al vijf jaar onder de lat in Breda Twee derbies eerste dag badmintonseizoen Jorritsma mist start Champions Trophy Geen zaterdagvoetbal in afdeling Zeeland sport op tv re Door Taco van den Velde BREDA - NAC kan zich zondag tegen de VCV Zeeland geen mis stap veroorloven. De positie van hoofdtrainer Cor Pot wordt al weken openlijk ter discussie gesteld door de pers en het fana tieke Bredase publiek, dat na een teleurstellend begin van het seizoen vreest dat NAC op nieuw naast alle prijzen zal grij pen. „Er zijn nogal wat geruch ten", moet ook John Karelse, de uit Wemeldinge afkomstige doelman van NAC toegeven. „Als we verliezen van Zeeland zal dat de positie van de techni sche staf niet bepaald beter ma ken." De Bredase eerstedivisionist zit nu al zo'n jaar of drie aan te hik ken tegen een overgang naar de hoogste klasse. De club telt 25 contractspelers, onder wie acht fullprofs, en draait met een be groting van zo'n kleine drie mil joen gulden. Kortom: alles bij NAC is berekend op de eredivi sie. De laatste jaren komt de club ondanks alle investeringen echter steeds iets te kort. Daar om moet nu eindelijk een vol daan worden aan de hoge ver wachtingen. „Het publiek is nog net niet gef- Boulevardloop gaat niet door VLISSINGEN - De Boulevard loop zal dit jaar niet worden ge houden. Het traditionele atle- tiekevenement in Vlissingen ondervindt teveel hinder van de verbouwingen in de Vlis- singse binnenstad. „Door al die verbouwingen wordt al het ver keer over de boulevard omge leid. Het is echt onverantwoord om daar een atletiekwedstrijd te houden", vindt Gerrie ter Meulen van het organiserende Marathon. Volgens Ter Meulen zal er ook niet naar een alternatief worden gezocht. „Dat heeft weinig zin. We kunnen niet naar een andere datunf uitwijken (de boulevard loop zou 20 oktober worden ge houden), omdat we dan in de knel komen met andere atletiek wedstrijden. We kunnen ook niet ergens anders gaan lopen, omdat ook in de rest van de bin nenstad overal wordt gebouwd. We stellen daarom de Boule vardloop gewoon een jaartje uit." rusteerd, maar verlangt nu ein delijk eens de promotie naar de eredivisie. Iedereen wil wel eens wat anders dan wedstrijden te gen Emmen en Telstar", ver klaart Karelse de gespannen stemming. De oud-Zeeuw, die tegenwoordig woonachtig is in Breda, weet dat bij de thuiswed strijden van de club tegenwoor dig spandoeken als "Pot, rot op' langs de zijlijn worcen opgehan gen. „We hebben een fantastisch publiek als het goed gaat met de ploeg. Maar als het tegenzit is er geen kritischer publiek dan dat van NAC", beweert Karelse. „Ton Cornelissen schopte er vo rig seizoen 35 in en was topscorer van Nederland. Toen hij in de eerste wedstrijd van het seizoen een paar kansen miste, werd hij uitgefloten en werd er geroepen om een wissel. Zo gaat dat hier." Luxe-probleem Toch moet; Karelse bekennen dat NAC dit seizoen nog niet naar verwachting presteert. Na vijf wedstrijden heeft de forma tie van Cor Pot zes punten, goed voor een bescheiden een elfde plaats op de ranglijst. Een tegen valler, omdat de de Brabanders zich aan het einde van het sei zoen versterkten met de door half Nederland begeerde spits Pierre van Hooydonk van RBC en tevens het gevreesde en veel scorende spitsenduo Cornelis sen en Lammers wist te behou den. De aanwezigheid van die drie ge renommeerde aanvallers zou normaal gesproken voor iedere oefenmeester een luxe-pro bleem zijn, maar voor NAC-trai- ner Cor Pot lijkt het eerder in zijn nadeel te werken. Ton Cor nelissen, John Lammers en Pier re van Hooydonck eisen op grond van hun verdiensten alle drie een basisplaats en nemen geen genoegen met een plaats op de bank. Als Pot één van het drietal niet opstelde, had dat meteen een conflict tot gevolg. De laatste tijd speelt NAC dan ook, waarschijnlijk om de vrede in de ploeg te bewaren met alle drie spelers, al zouden bijvoor beeld Van Hooydonk en Lam mers volgens Pot „elkaar het licht niet in de ogen gunnen." Karelse: „We spelen op dit mo ment minder dan vorig seizoen. Het is duidelijk dat we nog steeds zoeken naar de vorm. Vo rig seizoen hadden we twee spit sen met zelfvertrouwen, maar VLISSINGEN - Vandaag, zater dag, begint de badmintoncom- petitie 1991/1992. De competitie van het badminton staat voor de deur. Zeeland wordt verte genwoordigd door 22 teams op landelijk en districtsniveau. Zes verenigingen komen uit in de landelijke competitie. Dit zijn: VSV Marathon (Vlissingen) en Temeuzen (beide tweede klasse, afdeling 7) en BC Avanti 1 en 2 (Middelburg), BC Back hand Cs-Gravenpolder, BC Koli brie (Goes), BV De Sjuttul (Bres- kens) en BC Terneuzen 2 (vierde klasse). Beide teams van Avanti Middel burg beginnen het seizoen in ei gen huis met een derby. Avanti 1 ontvangt Backhand ('s-Graven- polderi en het tweede team neemt het op tegen de reserves van Terneuzen. Beide duels wor den afgewerkt in sporthal de Kruitmolen en beginnen van middag om 14.00 uur. Samenstelling landelijk spelende teams: Tweede klasse: VSV Marathon 1: J. v. Esch, N. Boekhout, Dennie Mol, A. Hoff en M. Lammers. Trainer Andre Hoogenboom. BC Terneuzen 1: Marcel Wisse. Ro- BERLIJN (GPD) - Het Neder lands mannen-hockeyteam be gint morgen (zondag), tegen Duitsland, zonder bondscoach Hans Jorritsma aan het toer nooi om de Champions Trophy in Berlijn. I)e Amsterdammer kan zich wegens familie-om standigheden niet eerder dan dinsdag bij de nationale ploeg voegen. Pïeter Offerman, assistent van Jorritsma bij de veldtrainingen, zal tot die tijd de honneurs waar nemen. Aanvankelijk zou de coach van Bloemendaal niet op het toernooi in Berlijn (13 t/m 22 september) aanwezig" zijn in ver band met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De omstan digheden hebben daarin veran dering gebracht. Offerman zal nu het hele toernooi in Berlijn blijven. Het bestuur van de landskampioen heeft de Amstel- vener daarvoor toestemming ge geven. Voor de komende week wordt intern bij de club een op lossing gezocht voor de trainin gen. bert Peters, Remco ten Broecke, Claudia Castro en Marion Peters. Trainer Ab Delzenne. Vierde klasse: BC Avanti 1: Marièlle Ridderikhoff, Lien Frenie. Auke- Joop Bremer en Jeroen Proos. BC Avanti 2: Siska van der Linden, Susan Sol, Coen Valckenier, Walter Huis In het Veld en Arie van der Wal Trainer Guus Maassen, BC Backhand 1: L v. Ooyen, E Steenge, E. Steenge, M. van de Ber gen en P. Visser. Trainer Gerbrand Visser BC Kolibrie 1: Laura Murre, Mike Loemey. Wayn Ravenstein, Caterina Piek. Trainer Rudy Bish. BV De Sjuttul 1: Edo Pfaff, Marüjn Pfaff, Mia de Rijk en Anja Moerman. Begleidster Ria Pieters BC Terneuzen 2: Ronnie Kerst, Ste ven Doornduin, Dennis Nijhoff, Ma- Ion de Feijter en Christel Simpelaar. Indeling distriktsconipetitie Zee land, seizoen 91/92. Klasse 1, afd. A: Smash 1; Zierikzee 1; Marathon 2; Marathon 4; Backhand 3. Astroiden 1Avanti 4, Pluumpje 1. Klasse 1, afd. B; Stenge 1, GrootSas 1; Astroiden 2, Marathon 3; Backhand 2; Terneuzen 3; Avanti 3; Smash 2. Klasse 2, afd. A; Stenge 4; Sinar 1; Netwerk 1; Dok 1, Astroiden 5, DFS 2; Avanti 5; Rillan- dia 1 Klasse 2, afd. B; Stenge 3: Groot Sas 2; Marathon 5, Astroiden 4. Backhand 4; Kolibrie 3; Terneuzen 4, Den Ossaert 1 Klasse 2, al'd. C; Sjuttul 2: Verommemeppers 1: Ter neuzen 5; Slash 3; Astroiden 3; Koli brie 2; Avanti 7; Pluumpje 2. Klasse 2. afd. I): Stenge 2; Zierikzee 2: Smash 4: Dok 2, Backhand 5; DFS 1 Avanti 6. Klasse 3, afd. A; Den Os saert 2. Zierikzee 3. Netwerk 3; Kats 1Terneuzen 6. Astroiden 9; Smash 6. Klasse 3, afd. B; Rillandia 3: Zierik zee 4; Netwerk 4; Terneuzen 7, Astroi den 6; Groot Sas 3; Pluumpje 3 Klas se 3, afd. C: Sjuttel 3; Terneuzen 8; Schepnet 1Marathon 6: Astroiden 8: Kolibrie 4; Avanti 9. Klasse 3, aid. I); Stenge 5; Smash 5; Netwerk 4: Wis- senkerke 1; Astroiden 7: Avanti 8: Rillandia 2. Klasse 4. afd. A; Rillan dia 4; Zierikzee 6, Marathon 8: Astroi den 10, Kolibrie 5: Groot SAS 4: Den Ossaert 3. Klasse 4, afd. B; Stenge 7. Wissenkerke 2; Schepnet 2: Back hand 6: Kolibrie 6; Astroiden 11Ver- ommeppers 2. Klasse 4. afd. C; Sten ge 6; Zierikzee 5, Kats 2; Marathon 7; Kolibrie 7. Verommemeppers 3: Pluumpje 4. KOPPEJAfS rtelekommunicatie 1 Telefooninstallaties mm Hotelinstallaties Autotelefoon draagbaar - inbouw r Mobilofoon portofoon Faxapparatuur k_. Randapparatuur 00E 24-uurs service Koop - lease - huur iCS2 Voor alle apparatuur Grote kade 40 - Goes 15 01100-21293 Antwerpsestraat 22 Re men op Zoom - 01640 - 5 98 98 Na 17 30 uur: 01100-21295 Autotel 06 - 52 77 0018 dit jaar drie spitsen zonder zelf vertrouwen. Als er twee staan opgesteld, dat weten ze beiden dat ze na een slechte wedstrijd aan de kant kunnen. Tegen Cambuur speelden we in de tweede helft met Cornelissen en Van Hooydonk in de spits en stond Lammers op links in de zo ne. Dat pakte goed uit, want we wonnen met 1-3." Volgens de goalie ligt het pro bleem van NAC meer op het middenveld. „We zijn volkomen afhankelijk van Ton Lokhoff. Hij is veruit de belangrijkste speler van de ploeg. Alles staat of valt met Lokhoff. Hij verdeelt het spel en heeft wat dat betreft bok geen vervanger. Er is niemand die zijn rol kan overnemen. Op dit moment is hij licht gebles seerd en ik moet er niet aan den ken dat hij zou wegvallen." Voorzitter John Peek heeft, in middels openlijk steun betuigd aan zijn trainer Cor Pot. De kri tiek van sommige spelers, dat Pot „geen greep meer heeft op de spelersgroep", heeft hij op origi nele wijze weerlegd met de bewe ring dat de spelers „een stelletje lamzakken" zijn. Karelse vindt het ook te ver gaan om Pot alle schuld te geven van de mindere prestaties van NAC. „Ik vind dat John Karelse en keeperstrainer Pim Doesburg (rechts) op de trap van de hoofdtribune aan de Bredase Beatrixlaan (foto Gerard van Offeren Pim Doesburg Met de keeper zelf gaat het een stuk beter. „Ik ben beter in vorm dan aan het begin van het vorige seizoen. Toen had ik echt zes wedstrijden nodig om mijn draai te vinden", aldus Karelse die zich gelukkig prijst met zijn nieuwe keeperstrainer Pim Doesburg. „Ik heb vier jaar trai ning gehad van Joop Korebrits en onder hem ben ik echt twee klassen beter gaan keepen. Maar na vier jaar wil je wel wat anders. Cor Pot heeft ervoor ge zorgd dat ik nu twee keer in de week training van Pim Does burg krijg." De oud-keeper van Sparta, PSV en het Nederlands elftal werkt er hard aan om van Karelse een be tere keeper te maken. „Hij weet me precies te vertellen wat ik fout doe. Hij heeft natuurlijk ontzettend veel ervaring. Ik denk dat ik geen betere trainer had kunnen treffen." Karelse, ondanks vijf jaar erva ring in het betaalde voetbal nog maar 21 jaar, tekende aan het einde van het vorig seizoen een tweejarig contract. „Ik dacht: dat is kat in het bakkie. Volgend jaar lekker eredivisie. Dat viel dus even tegen", aldus Karelse, die een dag nadat hij getekend had bij NAC nog een aanbieding van MVV kreeg. „Toch heb ik geen spijt, dat ik al bij NAC had getekend. Als je éénmaal gete kend hebt moetje niet meer zeu ren." NAC komt morgen (zondag) dui delijk voor twee punten naar Vlissingen. „Een ploeg met am bities zoals NAC komt om te winnen. Zeker tegen een ploeg als Zeeland mogen we de de pun ten niet laten liggen", vindt Ka relse, die wel waakt voor onder schatting. „Vorig seizoen speel den we op eigen veld 2-2 tegen Vlissingen, dat op dat moment nog nauwelijks een punt ver overd had. Deze wedstrijdenen zijn vaak het moeilijkst." Elk duel willen winnen, die instelling mist de libero nog bij Middelburg OOST-SOUBURG - De uitge stoken hand ter begroeting zit onder het kalkstof. Arold Back maakt even een half uurtje vrij voor een inter view, terwijl zijn partner doorgaat met het slopen van de voorgevel van het renova- tiepand in Oost-Souburg. Even verderop vertelt Arold Back (30) dat hij blij is met Middelburg. „Toen ik eind mei benaderd werd, heb ik di rect toegehapt. Dat gebeurde in dezelfde periode dat van verschillende Middelburg spelers bekend werd, dat ze naar VCV Zeeland zouden gaan." Zelf heeft de oud-speler van Go Ahead Eagles, die alweer enige jaren een tweemans aan nemersbedrijf (Reproba) runt, het profvoetbal wel gezien. „Na tien jaar betaald voetbal ga je dat anders benaderen. Ik zou best nog in de eredivisie willen spelen, net als bij Go Ahead. Maar de eerste divisie zie ik niet meer zitten. Zoals bij VCV Zeeland, bij die club speel je in 'de marge van het betaalde voetbal, wanneer je in de onderste regionen voet balt. Daar zou ik geen trek meer in hebben. Bovenin de eerste divisie lijkt me nog wel leuk. Van die jongens die van Middelburg naar VCV Zeeland zijn gegaan, kan ik me de keus best voorstellen. Zij grijpen hun kans om ook eens betaald voetbal te spelen, met wedstij- den tegen RBC en NAC. Dat spreekt hen aan." De routinier weet als geen an der. dat betaald voetbal in de marge allesbehalve een lol letje kan zijn. „Als je onderin staat, wordt er ongelooflijk veel geouwehoerd rondom de club. Overal en altijd. Ieder een weet het dan beter, ik heb dat meegemaakt toen we met Go Ahead Eagles onderaan stonden in de eredivisie, met Nico van Zoghel. De kritiek is dan niet van de lucht. Dan moet je als speler toch stevig in je schoenen staan, wil je die kritiek langs je heen laten gaan." VC Vlissingen Back. die vorig seizoen het slot van de competitie voor de amateurs van VC Vlissingen speelde (in het seizoen 1988- 1989 speelde Back met Vlissin gen in de hoofdklasse), is ove rigens niet benaderd door VCV Zeeland. „Dan had ik trouwens ook 'nee' gezegd. VC Vlfssingen had me al eerder gevraagd. In eerste instantie heb ik nee gezegd, omdat we Arold Back: „Jonge spelers willen nog wel eens een beslissende actie maken op het verkeerde moment. Dan scheld ik ze verrot" foto Oscar van Beest drie renovatiepanden voor een bepaalde datum moesten af hebben. Toen dat werk klaar was, ben ik alsnog bij Vlissin gen gaan spelen. In het begin had ik het vooral conditioneel moeilijk, want ik had ander half jaar stil gelegen. Gaande weg' ging het steeds beter, we zijn er bijna nog ingebleven. Jammer van die degradatie, want het is toch Vlissingen-on- waardig om in de afdeling te spelen", vindt Back, die dit seizoen de positie van laatste man inneemt bij Middelburg. Hoewel hij de voorbereiding wegens vakantie ten dele mis te en ook een tijdje gebles seerd was, zegt Back conditio neel geen problemen te ken nen. Tegen Wilhelmina kreeg de Vlissinger verdedigend wei nig te verhapstukken, maar bleef niettemin ver achter zijn defensie spélen. „Vermunt wil dat we zo spelen. Het is in de eerste klasse toch zaak, om de nul vast te houden. Ik denk dat we veel ploegen zullen te genkomen, die net als Wilhel mina erg afwachtend spelen. Ze proberen toe te slaan uit een counter. Dat was bij Vlis singen in de hoofdklasse niet anders en ook in de eerste klasse wordt volgens mij zo ge speeld." Over het elftal, waarin Back nu speelt, is hij redelijk te spre ken. „Technisch is het niveau erg hoog bij Middelburg. De spelers zijn technisch en indi vidueel erg sterk, maar daar mee alleen kun je geen wed strijden winnen. Ik vond Wil helmina verschrikkelijk slecht, maar het speelde ver dedigend erg agressief. Daar op zal Middelburg zich moeten instellen. Er moet aan de in stelling geschaafd worden. Je moet op dit niveau de wil heb ben om elk duel te winnen. Kees Vermunt weet dat na tuurlijk ook, met zijn ervaring als coach in de top van het amateurvoetbal. Ik heb nog niet eens met hem gesproken over voetbal, dat was tot nu toe ook niet nodig. Hij meet niet met twee maten, wie niet goed speelt, haalt hij eruit." Schelden Hoewel Middelburg een jong elftal heeft, wordt het gedra gen door routiniers als Arold Back, Ron van Dam en Geert Bouwman. Hans de Nooijer, de andere routinier, is nog ge blesseerd. „Slechte voetbal lers heb ik bij Middelburg niet gezien. Jongens als Ron Kod de en Jurjen Swiers stonden vorig jaar in het tweede elftal. maar het zijn eerste elftal waardige spelers. Vooral de jongere spelers zullen nog wel het een en ander naar hun hoofd geslingerd krijgen, als ze weer eens een beslissende ac tie willen inzetten op het ver keerde moment. Dan scheld ik ze verrot. Dat ging vroeger bij Go Ahead met Kees van Koot- en en Dick Schneider ook zo. Dan leerde je eerst je eigen taak goed uit te voeren, voor dat je aan andere dingen ging denken. Soms moet je simpel spelen." Dosko Morgen (zondag) komt Dosko naar Middelburg. Dat levert opnieuw een confrontatie op tussen de titelkandidaten van het vorig seizoen in de tweede klasse. Back benadert met al zijn voetbalervaring de wed strijden laconiek. „Van Dosko weet ik niks. Dat ze zich met- zeven spelers versterkt heb ben, daar word ik niet koud of warm van. Het zullen geen we reldvoetballers zijn, anders zouden ze niet bij Dosko spe len. Ja, dat kunnen ze ook van Middelburg zeggen. Maar bang hoeven we van geen en kele tegenstander te zijn. als we spelen zoals afgelopen zon dag tegen Wilhelmina." de spelers eerst maai' de hand in eigen boezem moeten steken. In de laatste wedstrijd tegen Hera cles stonden we met 2-0 voor, maar gaven we dat nog volledig uit handen omdat we in de dek king te veel ruimte gaven. Als trainer sta je dan machteloos. Je kunt wel aangeven, datje korter moet dekken, maai' wanneer dat niet kan worden opgebracht, doe je daar natuurlijk niets aan." VLISSINGEN - De KNVB afde ling Zeeland heeft voor van daag (zaterdag) alle voetbal wedstrijden afgelast. Morgen (zondag) zal er wel in de afde ling worden gevoetbald, zij het op beperkte schaal. Zoals be kend hebben diverse gemeen ten de clubs een speelverbod op gelegd. In veel gevallen geldt dat echter niet voor standaard teams. Vandaag is er dus geen senio ren-, junioren-, pupillen- en da mesvoetbal in Zeeland. Ook de eerste elftallen van afdelings clubs hebben een vrije zaterdag. Elftallen, die op KNVB-niveau spelen, vallen niet onder deze af gelasting. Het is dan ook vrijwel zeker, dat Hoek - Achilles Veen vanmiddag doorgaat. Ook in de derde en vierde klasse worden diverse duels gespeeld. Alleen in de gemeenten Middelb L Goes, Kapelle en Reimersn wordt er helemaal niet gevi bald. US Middelburg De kans, dat Middelburg -1 d® ko zondagmiddag- wordt, is aanzienlijk. Wim Gi1 newegen, ambtenaar van de meente Middelburg, die ver: woordelijk is voor sportpark Nadorst, schat de kansen1 „tachtig a negentig proceids nli „Er moet niet op gerekend? M den, dat alles op De Nadorst speeld kan worden. Het hoi veld ligt er op dit moment eclek goed bij, waardoor Middelhui en mogelijk ook Middelhui; een elftal dat ook op KNVB veau speelt, gewoon kunn voetballen." Ja ille VLISSINGEN - Raddraaiers, die morgenmiddag (zondag) worden opgepakt bij de voet balwedstrijd VCV Zeeland - NAC (aanvang 14.30 uur) in Vlis singen, zullen nog op dezelfde dag een dagvaarding ontvan gen. De politie van Vlissingen zal morgen (zondag) in samen werking met het Openbaar Mi nisterie te Middelburg het zoge naamde 'Lik op Stuk'-beleid toepassen, dat ook bij andere ri sico-wedstrijden in het betaal de voetbal wordt toegepast. De politie van Vlissingen heeft er voor gezorgd dat de voetbal wedstrijd op zondag wordt ge speeld en niet op de gebruikelij ke zaterdagavond. Vorig jaar werd het 'risico-duel' gespeeld op woensdagavond en dat is de politie slecht bevallen. Tijdens dat duel werden er twee Zeeuw se supporters opgepakt, die een vuurwerkbom op het veld wier pen en voor aanvang van het duel werden er tien supporters van NAC opgepakt, die de bin nenstad waren ingetrokken en daar het winkelende publiek be dreigden. Een ruit sneuvelde en ook werden er paraplu's gesto len. „Daarom zullen risico-wed strijden in het vervolg alleen nog maar worden gespeeld op zon dag", licht hoofdinspecteur J.G. den Rooijen toe. De Vlissinger verwacht niet dat zijn personeel (zo'n 25 man van de politie komt zondag in actie) zal moeten worden ingezet tegen zich misdragende voetbalfans. „Ik verwacht dat het allemaal rustig zal verlopen. Er worden ook minder agenten ingezet dan vorig jaar." Vorig jaar werden er vijftig agenten ingezet bij VC Vlissingen - NAC. Alcoholverbod In samenwerking met het be- stuur van de VCV Zeeland zijn er wel extra voorzorgsmaatregelen getroffen. Zo zullen de stadion bezoekers worden gefouilleerd onder toezicht van de politie en is vanaf 12.30 uur, twee uur voor aanvang van het duel, een alco holverbod van kracht in en rond het stadion. Supporters van de VCV Zeeland kunnen het terrein aan de Iris laan alleen maar betreden via de hoofdingang aan de Irislaan. De ingang aan de Baskensburg-zij- de is gereserveerd voor de sup porters van NAC. De politie ists uit i i i i i i i i i i i i i i i i i i rrrr raadt, gezien de verwachte di te, de Zeeuwse supporters vens aan om de auto thuis te ten. Zoals bekend zijn er morj geen kaarten meer te krij; aan de loketten bij het stad) 'die op de wedstrijddag geslol moeten blijven. In de voon koop zijn inmiddels al zo'n 2 kaarten verkocht en VCV Z 3 land-penningmeester Ad 1 ,jg, verwacht dan ook dat het di u 1 zo goed als uitverkocht zal uei ken. „We gooien nog zo'n 1 kaarten in de verkoop op dag. Inclusief de seizoenkj ^e'i tenhouders zitten we dan goed als vol", aldus Tax. Vanochtend zijn tot 12.00 ifc'g kaarten te krij gen op de voorv koopadressen. Vanmidö rei wordt om 14.00 uur het loket het terrein aan de Irislaan opend., Dat is de laatste mo| lijkheid om een kaartje te machtigen. Tax: „We zullenoLn doorgaan met de verkoop 1 't 2 ongeveer 16.00 uur, tenzij ;in( tuurlijk alles al eerder weg is; Jan Poortvliet Daan Eikenhout en Emiel Dofc zijn de vraagtekens in de font tie van VCV Zeeland. „Daaniicht kenhout heeft een lichte ku blessure en Emiel Dorst he j d een dikke knie", licht trail Louis Verstraaten toe. Aanvoi ;uje der Jan Poortvliet heeft mai dag en dinsdag niet mee: traind met de groep, maar 1 El wel gewoon mee spelen tegi NAC. Verstraaten: „Jan had li van een lichte blessure en vo hem gaan de jaren natuurli ook tellen. Het is normaal dat wat extra rust neemt.' De routinier heeft inmiddels m een groot gedeelte van zijn tat ais technisch manager uit ha den gegeven na een onderhol met enkele bestuursleden, d la hem verweten niet genoeg tijd zijn functie te steken. Poortvlii die de laatste weken duidelij Siti met een vormcrisis worstelt, v( zocht toen zelfvan een aantal! n ken te worden ontheven om zit 5ier volledig te kunnen concentrerf )en& op het voetballen. Verstraaten ziet tegen NAC 4d mogelijkheden. „NAC komtgiakt woon voor twee punten, zekert ior gen een ploeg als VCV Zeek Er is ook een grote kans datiten ons zullen onderschatten. Daa iafp van moeten we zien te profit' n p ren", aldus Verstraaten. sp -irb; tsd: -j titie tnsfi de - Iger TIT ZATERDAG 09.00-10.00 EURO: International mo torsport. 10.00-11.30 EURO: Voetbal: Euro '92 Far-oer-eilanden-Noord-Ierland. 11.30-13.00 EURO: Atletiek: Memo rial Ivo van Damme vanuit Brussel. 13.00-14.00 EURO: BMX WK: Noor wegen. 13.15-18.00 BBC 1: Grandstand: met voetbal (terugblik op de wedstrijden van Engeland en Schotland en een vooruitblik op Liverpools terugkeer in de Europacup), atletiek (triathlon van Portsmouth), motorsport (Britse Supercup), WK turnen, voetbaluit slagen en paardesport. 14.00-15.55 Super: Sport. 14.00-18.00 EURO: Saturday alive, met: WK Turnen vanuit Indianapo lis, WK Skelteren vanuit Frankrijk, hockey: Champions Trophy '91 voor mannen vanuit Berlijn (Duitsland- Pakistan), 14.30-17.50 Ned 3: Studio Sport: WK tuinen en EK volleybal voor man nen, 15.55-16.00 Super: Sports News. 18.00-18.05 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.00-19.30 EURO: EK Volleybal voor mannen, le halve finale vanuit Duits land. 18.10-19.00 Did 1: Sportschau: Bun- desligavoetbal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.30 EURO: International mo torsport. 20.15-20.30 BBC 2: Sport. 20.30-22.30 EURO: WK Turnen van uit Indianapolis, samenvatting, 21.55-23.15 Did 2: Das aktuelle Sport Studio. 22.15-22.50 Ned 3: Studio Sport. 22.30-23.00 BRT 1: Sport op Zater dag. 22.30-00.00 EURO: EK Volleybal voor mannen, halve finales vanuit Duits land. 23.30-23.50 BBC 1: Sport. 00.00-01.00 EURO: Boksen vanuit DüsseJdorf. or h J OU 09.00-10.00 EURO: Transworlds 10.00-11.30 EURO: EK Volleybal mannen, le halve finale vanuit Doi land. 11.30-13.00 EURO: EK Volleybal# W mannen, 2e halve finale vanuit Dixp ai land. 11.55-14.30 RTL 4: Match Extra. %us rathon van Amsterdam. 12.00-13.15 RTL Sport 3 ExiT' paardesport (dressuur). 13.00-18.00 EURO: Sunday met: WK Turnen individueel van 'M Indianapolis WK Skelteren van 1 vc Frankrijk, Autosport (WSCC Magjtm cours races). 14.25-18.00 BBC 2: Sunday Grai stand: met atletiek en WK turnen 14.30-17.50 Ned 3: Studio Sport 0 n d( hockey (Champions Trophy 15.05-17.00 Did 1: Sport Extra:* turnen, EK paardesport ei sport. 15.10-15.25 BRT 1: Tofsport 16.50-17.35 RTL 4: Match. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Repoj ge: paardesport, voetbal en hoti .1 (Champions Trophy in Berlijn. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Special; 18.00-19.30 EURO: EK Volleybal mannen, finale vanuit Duitsland. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18:45-19.10 RTL Sport. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.30-20.30 EURO: Paardrijd Dressuur vanuit Donaueschingen "cd 19.40-20.30 RTL 4: Match: voeÖ jari (hoogtepunten uit de Spaanse.! n|)f liaanse en Engelse competitie. 19.50-20.35 BRT 1: Sportweekenc 19.58-19,58 Did 1: Sportschau-" gramm. 20.30-22.00 EURO: Tennis: Op kampioenschappen, finale v neove. 22.00-23.30 EURO: Boksen: chard-Rochegiani vanuit Dus* dorf. 22.40-23.00 BRT 1: Sport. 23.00-00.20 Did 2: Sport Extra fplhc turnen. 23.30-01.00 EURO: WK turnen Indianapolis. irdl 0i 11 se ka (ögin ijsv Br; 'ci. Ore

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 18