Nieuwe vleugel Huize Emmaüs r Zwemcomplex Goes in mei klaar Geen nieuwbouw school De Eikelaar in Koewacht Verzwaring van lasten wacht inwoners Sluis 5 z U N U G H Z OS X a m z UITNODIGING OPEN HUIS Bejaardenoord in IJzendijke moet wel 15 plaatsen inleveren 6 Z J. P. A Rossël f5.- flO.'enz Den Hertog bv WAARSCHUWING IJZENDIJKE - Bejaardenoord Huize Emmaüs in IJzendijke wordt gemoderniseerd. Gede puteerde staten hebben bet be stuur van het verzorgingshuis toestemming verleend voor vervangende nieuwbouw en ge deeltelijke aanpassing van de accommodatie. Met de verbouwing wordt direct na de winterperiode begonnen. Huize Emmaüs moet wel vijftien verzorgingsplaatsen inleveren. Het waren er 75 en de provincie heeft nu bepaald dat het er straks niet meer dan 60 mogen zijn. Als alles volgens plan verloopt wordt pal naast Huize Emmaüs volgend jaar ook een twintigtal aanleunwoningen gebouwd. De gemeente Oostburg heeft daar toe al planologische voorberei dingen getroffen. De twintig wo ningen worden neergezet in op dracht van Woningbouwvereni ging West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. SLUIS Kleindierenshow - De kleindierenvereniging Oostburg en omstreken houdt vrijdag, za terdag en zondag de jaarlijkse tentoonstelling in de sporthal aan de Vleeshouwerijstraat in Sluis. De konijnen, kippen, sier- duiven en cavia's worden vrij dag door negen keurmeesters onder de loep genomen. De keu ringen beginnen om negen uur en nemen de hele dag in beslag. Openingstijden voor het pu bliek: vrijdag van 19.00 tot. 21.00 uur, zaterdag van 10 .00 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. ZAAMSLAG Hengelsport - De hengel sportvereniging HVSO uit Zaamslag hield de zesde club wedstrijd op parcours De Griete aan de Scheldedijk Er waren achttien deelnemers. De vangst was slecht, Van de achttien vis sers hadden er maar zes beet. De uitslag: 1 M. A. de Zutter 122 punten. 2 J. van de Velde 69 pun ten. 3 T. Marteijn 37 punten. 4 Mare de Zutter 33 punten. 5 J. de Ruijter 31 punten en 6 I. C. de Zutter 28 punten. De aanpassing van Huize Em maüs behelst de bouw van een nieuwe vleugel van drie verdie pingen en een opknapbeurt voor de bestaande zijvleugel. In het nieuwe gedeelte worden 51 een persoonskamers onderge bracht, in de zijvleugel 5 twee persoonskamers. Ook andere ruimten in het verzorgingshuis worden aangepast. Bewoners Voor de bewoners heeft het om vangrijke karwei nauwelijks ge volgen. Een woordvoerder van de leiding van Huize Emmaüs: „Omdat de nieuwe vleugel pal voor het huidige gebouw wordt neergezet, kunnen de mensen gewoon in hun eigen kamer blij ven. Ze verliezen natuurlijk wel een tijdje hun uitzicht, maar ach. die bouwwerkzaamheden vormen misschien wel een leuke afwisseling. Verder zullen we wat meer gröepsactiviteiten op touw zetten, zodat de bewoners ook wat vaker uit hun kamer weg kunnen." Of het capaciteitsverlies (terug naai- 60 plaatsen) consequenties heeft voor het personeelsbe stand was dinsdag nog onduide lijk. Huize Emmaüs biedt werk aan een kleine veertig mensen, een deel part-time. Bestuur en directie gaan er vanuit dat door de capaciteitsvermindering de werkdruk wat kan afnemen. Met afvloeiingen wordt dan ook nau welijks rekening gehouden. Zuster Dominica verlaat Huize Emmaüs IJZENDIJKE - Zuster Domini ca neemt eind september af scheid als directrice van bejaar dentehuis Emmaus in IJzendij ke. Zeventien jaar stond zij aan het hoofd van bet tehuis. Vrij dag 27 september is er in Em maus een receptie. Tussen 17.00 en 19.00 uur kan de scheidende directrice de hand worden ge drukt. Zuster Dominica gaat samen met haar medezuster Anna IJ zendijke verlaten. Zij verhuizen naar het zusterhuis van de Fran ciscanessen in Dongen. De twee zusters zijn de laatsten in IJzen dijke. De heer P. Ploegaert wordt de nieuwe directeur van Emmaüs. De bouw van het nieuwe zwemcomplex in Goes ligt op schema foto Willem Mieras) GOES - De bouw van het nieu we zwembad in Goes vordert. De werkzaamheden liggen vrij wel geheel op schema. Dinsdag werd het hoogste punt bereikt. Het sport- en recreatiebad wordt vermoedelijk in mei van het volgend jaar in gebruik ge nomen. Het drie bassins tellen de zwembad is geschikt voor nagenoeg alle denkbare zwem- aetiviteiten: wedstrijdzwem- men, schoolzwemmen, zwem lessen, waterpolo en recreatie- zwemmen. Het complex wordt onder meer voorzien van een 45 meter lange glijbaan, wirlpool. wildwater- kreek. fonteinen, massagestra- len en een apart peuter- en kleu terbadje. De plannen omvatten ook een restorette met terras en bar, een buitenterras en een lig- weide. Er komt parkeerruimte voor zo'n 500 fietsen en 300 au to's. Er worden speciale voorzie ningen getroffen voor minder- validen. Het luxueuze zwembad wordt gebouwd naar een ontwerp van het architectenbureau Koppert Koenis uit IJsselstein. Het be drijf staat bekend als een van de grootste zwembadontwerpers in Nederland. Bij de ontwikkeling van de plannen is ruime aan dacht geschonken aan een zo zuinig mogelijk energiever bruik: gevels en daken worden goed geisoleerd, bij de techni sche installaties worden diverse energie-besparende maatrege len getroffen. De bouwkosten bedragen 9.7 miljoen gulden. De jaarlijkse ex ploitatielasten worden op 765.000 gulden geraamd. Dat is ongeveer net zoveel als Goes voor z'n bestaande zwembad jaarlijks kwijt is. De tarieven voor een zwemkaartje zullen straks echter aanzienlijk stij gen: nu kost een entreekaartje nog 3,25. Voor een duik in het nieuwe zwembad moet ruim vijf gulden worden betaald. Het initiatief tot de bouw van het zwembad werd genomen door het Goese gemeentebe stuur. Het stadsbestuur heeft - vooral gevoed door fiscale mo tieven - de verdere uitwerking in handen gegeven van een zelf standige onderneming. uie wordt gevormd door de Stich ting Administratiekantoor Goes (toezichthoudend orgaan). Goes Goed bv (daarin is het onroe rend goed ondergebracht) en het Sportcentrum-Zwembad Goes bv (belast met de feitelijke ex ploitatie). Die constructie levert Goes een belastingvoordeeltje van grofweg twee miljoen gul den op. Overwogen wordt ook de exploi tatie van de aangrenzende sporthallen en squashbanen bij de Stichting' Administratiekan toor Goes onder te brengen. Daarover lopen onderhandelin gen. Na de ingebruikname van het nieuwe zwemcomplex wordt het huidige Ganzebad gesloopt. B en w Axel vinden bouwkundige staat nog goed Kaarting AXEL - De rooms-kalholieke basisschool De Eikelaar in Koe wacht moet het voorlopig nog- even doen met de technische ge breken aan het gebouw. Burge meester en wethouders van de gemeente Axel zijn niet van plan op korte termijn te zorgen voor vervangende nieuwbouw. Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Koewacht, had om een ander onderkomen gevraagd, omdat dakbedekking en gevelkozijnen hard aan ver vanging toe zijn. maar de school volgens de regels van het minis terie van onderwijs niet voor 2006 in aanmerking komt voor ingrijpend onderhoud. Hoewel het college erkent dat de basis school zo spoedig mogelijk aan renovatie toe is. is het met de bouwkundige staat volgens b en w nog goed gesteld. Ook zonder vervanging is het schoolgebouw nog steeds geschikt voor het ge ven van onderwijs, concludeert het college. De Eikelaar zou in eerste instan- SAS VAN GENT EHBO - De afdeling Sas van Gent van de Katholieke Natio nale Bond voor EHBO start op maandag 7 oktober een oplei ding Eerste Hulp Verlening. Dat gebeurt onder auspiciën van het Oranje Kruis. De cursus wordt op 17 februari beëindigd. De cur susavonden vinden plaats in De Speije. Belangstellenden kun nen zich melden bij kaderin structeur F. van Rossum in Sas van Gent. NIEUW-NAMEN Autorit - Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis hield het sport- en fesetcomitë in Nieuw-Namen een auto-oriënta- tietocht waaraan 19 voertuigen deelnamen. De route bedroeg- ruim 40 kilometer. Uitslag. 1 G. de Bruycker, 76 punten; 2 F. van der Heyden, 72; 3 J. van de Bran den. 68; 4 M. van Hecke. 67. 5 Th. van Poorten. 66. SINT JANSTEEN Jeugdsoos - In het gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen wordt vrijdag de eerste jeugdsoos van het nieuwe seizoen gehouden. Deze bijeen komst is bestemd voor jongens en meisjes uit de oudste groepen van de basisschool tot en met zestien jaar. Naast, verschillende spelen is er ook een disco. De soos duurt van 19.00 uur tot 22,00 uur. tie volgend jaar in aanmerking zijn gekomen voor ingrijpend onderhoud. De nieuwe over- heidsrichtlijnen van 1990 gaan echter uit van een toegekend stichtingsjaar (1965) in plaats van het oorspronkelijke stich tingsjaar 1931van de school. In 1965 onderging de school een verbouwing'. Met renoveren moet daarom worden gewacht tot na de eeuwwisseling', zo be paalde het ministerie onlangs. Het stichtingsbestuur ging te gen deze uitspraak in beroep bij de Raad van State. De zaak is nog in behandeling. Onmogelijk B en w van Axel kaartten de pro blematiek rond de nieuwe richt lijnen en de daaruitvolgende consequenties voor De Eikelaar in aprü aan bij verschillende Tweede-Kamerleden. Hoewel het college nu het voorstel voor vervangende nieuwbouw afwijst onder verwijzing naar de nog goede bouwkundige staat van het bestaande pand, stelden b en w in de brief aan de volksver tegenwoordigers dat 'een onbe lemmerde voortgang van het ba sisonderwijs in Koewacht onmo gelijk wordt gemaakt' door uit stel van het ingrijpend onder houd. De onderhoudsperikelen rond De Eikelaar worden woensdag besproken in de commissie on derwijs. De (openbare) vergade ring begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het stadhuis in Axel. BRESKENS - Op de Arjoanbol- baan in Breskens werd een kaar ting gehouden. Er waren 49 deel nemers. Uitslag, bieden: 1 Arnold de Zutter, 2 Jan Verduin, 3 Joop Hoogstadt; joke ren: 1 Annie Reinhout. '2 Nanne de Krijger, 3 Saai' Eversdijk De volgende kaarting is op vrij dag 27 september. Zaterdag 14 september is er een prijsbolling. Deze begint om 13.30 uur. Open dag rond darmziekten GOES - In het Oosterschelde Ziekenhuis in Goes wordt 5 ok tober een open dag gehouden rond hel thema darmziekte. De open dag is een intitatief van de Zeeuwse afdelingen van de Crohn en colitis ulcerosa ver eniging en de stoma vereniging 'Harry Bacon'. Vanaf half twee 's middags staan specialisten klaar om vragen over darmziekten en stoma's te beantwoorden. Daarnaast toont een bandagist uit Rotterdam stomamaterialen. De middag is zowel voor leden als belangstellenden toeganke lijk. SLUIS - De inwoners van de ge meente Sluis moeten volgend jaar rekenen op een verdubbe ling van het tarief van de afval stoffenheffing. Nu bedraagt dat tarief tachtig gulden. „En we zijn nog niet aan het einde van de verhogingen", zo liet burge meester IYI. Everaers dinsdag weten tijdens een vergadering van de commissie financiën/be stuurlijke coördinatie. De raadsleden in die commissie hadden geen bezwaar tegen het verhogen van de precariorech ten met name voor terrassen. „Wat mij betreft mag het een for se verhoging zijn". liet .T. Tas (CDA) horen. In Sluis betaalt men 12,75 per vierkante meter en bijvoorbeeld in Hulst meer dan ƒ40.- „Ik vind dat een ex treem contrast ten opzichte van andere gemeenten. Dat verdie nen ze op een achtermiddag te rug", aldus Tas. Ook het verhogen van het tarief voor de parkeerterreinen aan de Sint Annastraat en de Maria Ha venpolder mag van Tas wel meer worden. Het college stelde voor om het tarief van 2.- met 0.50 te verhogen. „Dat mag best 3.- worden". vond Tas. die het hui dige tarief belachelijk noemde ten opzichte van andere ge meenten. Ook J Boogaard (PvdA) vond dat. er wel te praten valt over een verhoging. „Mijn bezwaar is dat we de opbrengst van de parkeer- gelden gebruiken voor investe ringen waaraan structurele uit gaven gekoppeld zijn. Als de klad in de opbrengsten komt hebben we de poppen aan het dansen", aldus Boogaard. Er hangen de inwoners van Sluis in de toekomst nog meer lasten verzwaringen boven het hoofd. Everaers verwachtte dat de in voering van het rioolrecht in de toekomst niet te voorkomen is. Daarnaast worden de leges voor het begraven en trouwen aange past aan de tarieven in de omlig gende gemeenten. Het goede nieuws voor de Sluissenaars is dat de onroerendgoed-belasting niet wordt verhoogd. Over de in voering van de toeristenbelas ting wordt in Sluis in bedekte termen gesproken. Het woord al leen al komt moeilijk over de lip pen bij de Sluisse bestuurders. Vooralsnog wordt die belasting niet ingevoerd, al hebben Boog aard en H. Masclee (D66> er wel oren naar. „Toeristenbelasting is nog steeds een politieke afwe ging en geen cijfermatige", con cludeerde Boogaard. Over die belasting wordt een nota voor bereid. die halverwege volgend jaar aan de orde komt. tandprotheticus NIEUWE KUNSTGEBITTEN Spec, voor slechtzittende gebitten en ingevallen gezichten. REPARATIES: klaar terwijl u wacht! Informatie GRATIS Tel. afspraken 01184-14533 HOBEINSTRAAT 52 VUSSINGEN GEMEENTE AXEL BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van de gemeente Axel maken bekend dat op zaterdag 14 septem ber a.s. de doden en bevrijdingsherdenking zal plaatsvinden. Zij nodigen de inwoners/sters uit, om op genoem de datum vanaf 's morgens tot zonsondergang te vlaggen en. hetzij persoonlijk, hetzij in vereni gingsverband. deel te nemen aan de bloemleg- ging bij het Poolse monument aan de Zeestraat/ Oranjestraat. Axel. 11 september 1991. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. de Graaf, burgemeester. J. P. van Sabben. secretaris. Aanbesteding GEMEENTE GOES Namens het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Goes zal de afdeling Weg- en Waterbouwkunde op vrijdag 11 oktober 1991 om 11.00 uur overeenkomstig het Uniform Aanbeste dingsreglement 1986 in het openbaar aanbesteden: RAW bestek en voorwaarden d.d. september 1991 nr. 91/1095.53.01.01/1 K, het uitvoeren van opruimings-, grond-, riolerings- en verhardingswerken, voor de re constructie van de kruising 's-Gravenpolderseweg- Oostmolenweg te Goes. Het werk bestaat in hoofdzaak uit - uitvoeren van grondwerken ca. 1400 m - leveren en verwerken zand ca. 645 m - opnemen van verhardingen ca. 3400 m - aanbrengen verhardingen: asfaltconstructie ca. 1915 nr' fundering ca. 1100 nv' 'klinkerverhardingen ca. 340 m 'tegelverhardingen ca. 1015 m trottoirbanden ca. 500 m' opsluitbanden ca. 575 m' Het werk moet binnen 40 werkbare werkdagen ge reed zijn voor oplevering. De betaling.zal geschieden in 4-wekelijkse termijnen, waarvan de grootte wordt vastgesteld aan de hand van de verwerkte hoeveelheden. De bankgarantie groot 10% van de aanneemsom wordt verlangd tot aan het eind van de onderhouds termijn. De bestekken zijn verkrijgbaar vanaf 20 september 1991 tegen betaling van 170,- inclusief btw, eventu eel bestek en diskette tegen betaling van 210,- inclu sief btw, uitsluitend op girorekening 858882 ten name van HASKONING, Koninklijk Ingenieurs- en Architec tenbureau, Barbarossastraat 35, postbus 151, 6500 AD Nijmegen, tel. (080) 284284, onder vermel ding van werknummer 1095.53.01 bestek 91/-.01/1 k. Geen restitutie. Het bestek zal worden verzonden door HASKONING na ontvangst van het verschuldig de bedrag. Inlichtingen worden gegeven op donderdag 3 okto ber 1991 in het Stadskantoor, kamer 301, van de ge meente Goes. De aanbesteding zal worden gehouden in het Stads kantoor, kamer 301, van de gemeente Goes. Geschiktheidseisen en gunningscriteria. De inschrijver moet desgevraagd binnen een week na het daartoe ontvangen verzoek zijn financiële en eco nomische draagkracht en technische bekwaamheid aantonen door de volgende gegevens te verstrekken a) een bewijs van inschrijving van zijn onderneming in het beroepenregister, b) de voor zijn onderneming vereiste vestigingsver gunning of ontheffing; c) verklaringen omtrent betalingsgedrag zoals deze worden afgegeven door de belastingdienst en de bedrijfsvereniging; d) een bankverklaring waaruit de financiële draag kracht van zijn onderneming blijkt; e) een verklaring betreffende de totale omzet aan werken van zijn onderneming over de laatste drie boekjaren; f) een lijst van de in de laatste drie jaren door zijn onderneming uitgevoerde werken, het bedrag van de werken alsmede tijd en plaats van de uitvoering met vermelding van de opdrachtgever. g) de beoordeling of een inschrijver voor de opdracht in aanmerking komt zal me de geschieden aan de hand van de door hem ingediende staat van verrekenprij- zen, met dien verstande dat deze alleen in de beoordeling zal wordfen betrokken indien de daarin voorkomende bedra gen kennelijk onredelijk zijn. In afwijking van het gestelde in^rtikel 6 lid 1 van het UAR 1986 is het aantal da gen tussen aankondiging en aanbeste- ding teruggebracht naar 30 dagen. N>i refill - GEMEENTE GOES 12 september van 10.00-21.00 uur 13 september van 9.00-18.00 uur 14 september van 9.00-16.00 uur in onze nieuwe winkel Segeersstraat 30 te Middelburg Boekhandel Reveil B.V. is al vele jaren een bekend adres in Middelburg. De laatste jaren konden wij u echter door ruimtegebrek niet altijd van dienst zijn zoals we graag wilden. We hebben nu de beschikking gekregen over een winkel met twee keer zoveel ruimte, schuin tegenover het oude pand. Het is nu mogelijk, mede door een nieuw interieur, ons assortiment boeken en muziek uitgebreid en overzichtelijk te laten zien. Op deze dagen vindt u in de kelder van ons nieuwe pand een groot aantal afgeprijsde Theologische boeken Kerkgeschiedenisboeken Jeugdboeken Romans Hobby- en tuinboeken van f1.-/2.50 f5 Ook diverse pakketten voor eenheidsprijzen j Langspeelplaten vanaf ƒ4.00 Alles zolang de voorraad strekt. Elke bezoeker ontvangt op die dagen een attentie. De naam Boekhandel Reveil ia tevens veranderd in Boekhandel Den Hertog B.V. Deze winkel ia een filiaal van Den Hertog B.V., Uitgeverij en Boekhandel te Houten. In verband met de verhuizing zijn wij van maandag 9 t/m woensdag 11 september gesloten boekhandel Segeersstraat 30 - Middelburg Telefoon 01180-12486 KOELING TE HUUR VOOR POOTAARDAPPELEN Tijdig bestellen Michielsen Zaamslag tel. 01153-1450 of 1494 (na 18.00 uur). NV DELTA NUTSBEDRIJF. Poelendaelestngel 10 4335 JA Midói Schoonmaken leidingnet vanaf 9 septe bert/m 13 september 1991. os Waarschuwing aan alle bewoners ifrs Othene, De Val, De GrieteEendrachtj» der, Reuzenhoek, gemeente Terneuzen 0 De N.V. Delta Nutsbedrijven gaat beginnen me! osl schoonmaken van het waterleidingnet in boven nie schreven gebied. uk In principe zal het werk plaatsvinden de hele wee'< maandag tot en met vrijdag en zo nodig een err maal 's nachts. De bewoners van de straten in noemd gebied waar op een bepaalde dag dele gen worden schoongemaakt zullen hiervan door) del van een huis-aan-huis bezorgde brief persoo' ter op de hoogte worden gebracht. fei iak l\ md (tl Gebleken is dat bij een dergelijke schoonmaa het leidingnet ook omliggende straten last vani water kunnen krijgen en dat plaatselijk de drukl' f kan worden. De-bewoners van het genoemde gebied wordtdc/ in1 ve aangeraden voor alle zekerheid een kleine'') 3al raad schoon water bij de hand te houden tijde"-' fic werkzaamheden. Tijdens de werkzaamheden is de kans aanwezk bruin water uit de kranen komt dat vlekken op wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorziet*? 1 zijn met het wassen van wasgoed en in gevd bruin water het water te laten doorstromen ld weer helder is. Voor informatie kunt u terecht op het districtsl van de N.V. Delta Nutsbedrijven te Terneuzen,j foon 01150-13151. N.V. Delta Nutsbedrijven doet al het mogelijke! bewoners geen last te bezorgen, maar kan incid bruin water niet voorkomen zo lang de werken' Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. JXij, N.V. Delta Nutsbedrijven heeft getracht bedrijv instellingen ook individueel te waarschuwen, N.V, Delta Nutsbedrijven aanvaardt geen enkelej^l van aansprakelijkheid voor schade die zou_Bj*l voortvloeien uit het feit dat bedrijven, insteltinjiyli personen niet vooraf individueel zijn gewaarsm* N.V. Delta Nutsbedrijven, ir. P. Stoter, directeur. IZcl', ,ked ïcide

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28