Knetemann creëert oranjegevoel Commercie ontdekt Van Moorsel PZC Koersverloop bij de wielerprofs Medaillewinnaars sport 18 Bondscoach krijgt in Stuttgart alle lof van renners Koersverloop bij de dames Piet Kuys grijpt weer mis met zijn amateurs Nederlanders verdienden 40 mille Monique Knol niet in selectie MAANDAG 26 AUGUSTUS 1991 iDoor Dick Heuvelman i STUTTGART (GPD) - Je zag hem inwendig glimmen van trots: Gerrie Knetemann. Die zilveren plak van Steven Rooks, daar kun je als debute rend bondscoach mee voor de dag komen. Hij wilde er alleen geen woord van hebben en slaagde erin zijn emoties voor zich te houden. Al waren er in zijn glinsterende oogjes spoor tjes van trots zichtbaar. „Of ik een voldaan gevoel heb? Dat hou ik liever even voor me zelf. De tijd is geweest dat ik tot tranen toe bewogen raak." pro beerde Knetemann het succes van zijn oranjeploeg te relative ren temidden van de chaos die na een belangrijke wielerwed strijd immer losbarst. Want het vice-wereldkampioenschap dat Rooks in Stuttgart ten deel viel. was toch vooral ook het resul taat van Knetemanns hart stochtelijke aanpak. De geboren Amsterdammer (411 gooide zijn ziel en zaligheid in het werk. dat hij op onbezoldig de basis voor de wielrenunie ver richt. Hij deed bij de in de regel koele, voor klinkende munt fiet sende profs, een beroep op het oranjegevoel. Natuurlijk, de poen bleef niet onbesproken en er kwam een recordbedrag van drie ton in de premiepot terecht Daar wil je wel even hard voor trappen. Maar. zo weet Knete mann uit ervaring, met geld al leen kom je er niet in een wereld kampioenschap De geest moet ook in de fles zitten en dat heeft 'De Kneet' hem toch maar even tjes geflikt. Het zilver van Steven Rooks ver dient een gouden randje. Versla gen worden door één van de sterkste wielrenners van het mo ment (Gianni Bugnoi is geen schande. Het is een prima opste ker voor de toekomst. De vice-wereldtitel geeft Neder land als wïelernatie internatio naal weer de glans, waaraan het de laatste tijd ontbrak. Een jaar lang stond het vaderlandse prof metier bol van intriges, relletjes, matige prestaties, roddel en ach terklap. met als triest diepte punt de PDM-aftocht in de Ron de van Frankrijk. De wereldkampioenschappen werden met scepsis tegemoet gezien. Zeker gezien het debacle van 1990 in Japan, waar alleen Erik Breukink de finish haalde en de overige renners al zeer vroeg in de wedstrijd afstapten. De beslissing van de KNWU (Ko ninklijke Nederlandse Wielrenu nie) een neutrale bondscoach aan te wijzen, bleek achteraf een juiste te zijn Gerrie Knetemann bleek in staat een tamelijk hechte een heid te smeden van zijn groep van twaalf renners, die 364 da gen per jaar onder contract staan bij vijf sponsors wier be langen niet parallel lopen. Erik Breukink' „Dat. we hier zo goed hebben gepresteerd, heeft zeker te maken met de komst van Knetemann. Wat hij alle maal heeft gedaan, heb ik een gewone ploegleider (Post. Priem, Raas en Gisbers deden het in voorgaande jaren bij toer beurt) nooit zien doen. Die had den er de tijd ook niet voor." Zelf mocht Breukink zich in een vrije rol verheugen. De PDM'er bleek echter nog geen potten te kunnen breken, al vestigde hij nog wel even de aandacht op zich met. eepsolootje toen er nog zo'n 80 kilometer voor de wielen lagen. Het was een pure opoffe ringsactie, zoals Knetemann dat graag zag. Breukink „Ik voelde dat ik in de finale niet mee zou kunnen en dan moet je toch wat doen. Dan ga je maar openen. Als je initia tief neemt, wil het nogal eens be ter lopen in een ploeg. Zoiets werkt motiverend." Beter kon de eenheid in het Ne derlands twaalftal niet worden verwoord. Een kopman van de ene ploeg (PDM) die voor deze gelegenheid de spitsen van de concurrentie, zijnde Theumsse (TVMi. Rooks en Maassen (bei den Buckler) een mentaal duw tje in de rug geeft. En zowaar, het werkte ook nog. Op het moment, dat het gevecht om de prijzen serieus werd inge zet en de knechten voor hun be wezen diensten werden be dankt. meldden zich zowel Theumsse. Maassen als Rooks aan het front. Knetemann; „We hadden de kwaliteiten en als je die wilt benutten, moet je een paar dingetjes doen." Gevoelige snaar Vandaar dat Knetemann hemel en aarde bij zijn internationals heeft bewogen om toch vooral oog te hebben voor het landsbe lang. Die gevoelige snaar blijkt hij te hebben geraakt, want ook het toptrio voorop had veel voor eikaar over. Toen Frans Maas sen voor zichzelf had uitge maakt dat hij naar de regen boogtrui kon fluiten, zette hij zich in voor de kansen van Rooks, ook in het dagelijks le ven zijn ploegmakker. Dank zij Maassen bleef het duo Frans- Italiaanse duo Madiot. (Marei- Fondnest op schootsafstand van het elite-pelotonnetje, dat zich vijftig kilometer voor de meet had geformeerd. Theunisse nam Maassens werk in de laatste klim over en hun ar beid leidde tot de beslissende Knetemann als brokkenpiloot STUTTGART (ANP) - Hij legde de proeve van bekwaamheid als bondscoach bijna cum laude af. Voor het rij-ex- amen zou Gerrie Knete mann zondag zijn ge zakt. De door de organi satie van het WK be schikbaar gestelde Fiat zag er na afloop uil alsof hij had deelgenomen aan een botsauto-race. Het rechter spatbord was ingedeukt en zat vol krassen, de linker kop lamp was beschadigd en de buitenspiegel aan de linkerzijde stond scheef. „Ik breng die auto niet terug", grinnikte de Kneet. „Ik ,was waar schijnlijk een beetje ner veus. De schade is on- staan doordat ik in het begin te snel de renners wilde helpen toen som migen pech kregen." Gianni Bugno (midden) was zondag simpelweg de beste van het wereldkampioenschap. De Italiaan wordt tijdens de huldiging geflankeerd door Steven Rooks (links) en Miguel Indurain (rechts) tfoto EP At slag. waarin Rooks zich begaf met Bugno. Indurain en de ver rassende Colombiaan Mejia. Rooks: „Ik heb bewust zo lang mogelijk gewacht met het on dernemen van actie en er voor gezorgd dat ik niet teveel een be roep hoefde te doen op mijn re serves. Daarvoor was het par cours te slopend. Elke trap te veel. zou je in de finale hebben opgebroken." Ook dat was trouwens een tip van Knetemann. die voor al zijn renners, of die nu Schurer heette of Rooks, een tactisch plaatje had ingekleurd. Rooks incas seerde zijn zilveren plak overi gens als ware het een dubbeltje, zo nuchter en afstandelijk. Alsof hij niet besefte dat hij een unieke kans op de wereldtitel had ge mist. De beste Twee jaar geleden, was hij ook al dichtbij de regenboogtrui. toen moest hij in de sprint LeMond. Konisjev en Kelly voor laten gaan. Rooks: „Ja. het is natuur lijk jammer voor mij. maar Bug no was gewoon de beste. Daar heb je je bij neer te leggen. Ik kan niet anders dan tevreden zijn. Als ploeg hebben we voortreffe lijk gewerkt, van het begin af aan." Die indruk had Knetemann in al zijit - valse - bescheidenheid ook. De Kneet: „Als je ziet dat Talen wacht als Theunisse lek rijdt, kun je ervan uitgaan dat de op drachten zijn uitgevoerd." Zelf had hij zich ook niet onbetuigd gelaten in zijn volgauto en dook hij brutaal en gretig daar op in de karavaan, waar hij dat nodig' achtte. Dat ging wel ten koste van wat deuken in de door een sponsor beschikbaar gestelde auto. maar die schade vermocht, de pret alleen maar verhogen. Knetemann: „Maar ik baal er wel van dat we niet hebben ge wonnen. Dat zou pas een beves tiging van dit collectief zijn ge weest." Maar - en daar wilde hij wél rond voor uitkomen - alle moeite had desondanks geloond. Knete mann: „Ik heb mijn doel bereikt. De goeien van ons zaten in de fi nale en dan heb je er toch wel een beetje kijk op, denk ik." Waarna hij, voordat hij zwetend in de massa verdween, meldde dat het voor hem ook een zware dag was geweest. „Ik ben hele maal naar de Filistijnen. Ik ben net zo kapot als vroeger toen ik zelf nog fietste." Wereldkampioene publicitair meer waard dan Rooks of Maassen STUTTGART (GPD) - Leontien van Moorsel kan munt slaan uit haar wereldtitel. Volgens Harrv Jansen in hel dagelijks leven p.r.-man bij de ploeg-Raas, maar in hel Oostbrabantse ook op vrijwillige basis vertrou wensman van de nieuwe we reldkampioene wielrennen op de weg, is er een gouden toe komst weggelegd voor de nieu we kampioene in het damas- wielrennen. „Leontien van Moorsel had tot afgelopen za terdag de financiële waarde van een goeie knecht. Maar als ze internationaal écht kan wor den 'gebracht', dan krijgt ze pu blicitair gezien anderhalf keer de uitstraling van een Steven Rooks of Frans Maassen", be weert Jansen. Harrie Jansen waakt met zorg over de 'exploitatie' van het ver schijnsel-Van Moorsel. Samen met de succesvolle vrouwen- coach Piet Hoekstra vormt hij de buffer tussen de opdringende buitenwereld en de graag gezie ne. 21-jarige Boekelse. Na het achtervolgingsgoud en dat van de ploegentijdrit van 1990 zette ze nu alles op de individuele wegkroon en ze slaagde glans rijk. Van Moorsel maakte op het stra- tenparkoers in Stuttgart haar 0 km: 114 vrouwen beginnen in Stuttgart onder een bewolkte hemel, waaruit af en toe een mie zerige regen valt aan de 24ste wegwedstrijd voor het wereld kampioenschap 3 km: Van Moorsel bepaalt met een het tempo. Marsal en Clig- net houden haar nauwlettend in de gaten. 31.6 km: Van Moorsel passeert als eerste bij de tweede passage de streep 33 km: De Italiaanse Maria Pao lo Turcotto ontsnapt. Haar vlucht is van korte duur. Van Moorsel neemt haar taak over en demarreert in de beklimming 47,4 km: Bij de derde passage heeft Van Moorsel 0 35 voor sprong op Thompson en 1.30 op het eerste peloton 63,2 km: Het verschil met Thompson is gegroeid tot 1.24. de hoofdmacht met Marsal. Clig- net. Schop en Vink volgt op 2.33. 79 km: Van Moorsel voltooit haar solo succesvol en wordt de vijfde Nederlandse wereldkam pioene op de weg Het zilver is voor de Amerikaanse Thomp son. het brons gaat naar de Ca nadese Sydor. favorietenrol volledig waar, werd goed gevoed door de twee belangrijkste Nederlandse 'knechten' Astrid Schop en Els- beth Vink, reed ruim een uur lang solo. en finishte met bijna twee minuten voorsprong op de zilveren Amerikaanse Inga Thompson: de bronzen Canade se Allison Sydor won op 2.46 min de sprint van het eerste peloton. Jansen: „Ik woon in haar buurt, er rijden veel wielrenners langs, en ook zij kwam nogal eens ge zellig kletsen. Als je wist hoe dik wijls ze wordt gevraagd voor al lerlei dingen - onvoorstelbaar. Braderieen. winkels openen, tv- spelletjes. ga maar door. Als een roeivereniging in Goes een prijs wil laten uitreiken, dan is er al tijd wel iemand die de naam van Van Moorsel oppert. Ze besteedt al eenderde van haar tijd aan liefdadigheid. Maar omdat dat niet te gek moet worden, en ze nooit 'nee' kan zeggen, heeft ze gaandeweg haar zaken doorge schoven naar mij." Neeknikker Op die manier is Jansen verhe ven tot Van Moorsels 'neeknik ker', „Waarbij steeds de sportie ve excuses voorop stonden. Als er niemand voor haar selecteert, komt ze aan trainen niet meer toe. Daarom laat ze tegenwoor dig alles via Hoekstra en mij lo pen." De populariteit van Van Moorsel is waanwinnig groot. In Neder land. maar ook internationaal. De 'mennekes' zwermen als vliegen om haar heen. ze heeft de aantrekkingskracht als een bloem voor een bij. Is ook de per sonificatie van de stelling, dat vrouwenwielrennen niet langer is voorbehouden aan de 'lelij kerds' en 'dikkonten' Van Moorsel startte zaterdag in de regen met felrose gelakte na gels en een waterproof make-up. Tussen de huldiging, de doping controle. de twee persconferen ties en het handtekeningen kwartiertje in greep zij telkens even naar 'het spiegeltje'. „Eerst kijken of ik er nog uit zie." Jansen* „Dat is toch uniek; ze presteert op het allerhoogste ni veau. maar ze heeft daarnaast een charisma dat ongekend is. Daarom is het jammer, dat er qua sponsorcontracten zo wei nig met haar kan worden ge daan. Ze zit vast aan de KNWU en het AMEV-contract. Op zich niks fouts mee. maar wat moet AMEV met Leontiens interna tionale waarde0 Ze heeft zater dag een tv-waarde gescoord van misschien een tot anderhalf mil joen gulden. Maar AMEV kan daar niet meer dan een kwart van genieten, In Straatsburg, Baris of Valencia wordt echt geen polis meer verkocht." Volgens Jansen is Van Moorsel het absolute paradepaardje, de katalysator tussen KNWU en sponsor. „Zij alleen maakt de sponsorinvestering meer dan waar. Zodra zij niet meer zou fietsen, zou AMEV zo goed als niets aan de investering heb ben." Van Moorsel wil zelf. zolang Piet Hoekstra de scepter zwaait bij de vrouwen, in 'KNWU-dienst' blijven fietsen. Jansen: „Daar is niets op tegen, maar ik hoop dat ze ook persoonlijk van deze titel wijzer wordt. Wat ze tot nu aan het wielrennen overhield verte genwoordigt slechts tien per cent van haar werkelijke waar de." Het wachten is daarom op inter nationale firma's. Jansen: „Dan is het voor mij zaak zo goed mo gelijk te selecteren, er de werke lijk interessante dingen uit te halen. Beter een keer goed, dan een heleboel keer half. Letten op dingen die bij haar passen: eer der cosmetia dan beschuit. En waken voor 'overkill'. Afgelopen winter was ze zes keer in een week live op tv. Dat is teveel. Denk je eens in wat dat allemaal aan kleding kost?" Yvonne van Gennip Ook met Yvonne van Gennip werd destijds een soortgelijke selectieve 'verkoop'-politiek be dreven. Jansen: „Maar Leontien heeft het voordeel dat haar ef fect langer is. Haar wielercarriè- re houdt niet op bij een Olypi- sche Spelen. Van Moorsel is niet na acht dagen vergeten. Zij sport in de continuïteit. En daar moeten wij haar waarde op pro beren te bepalen." „Ook interessant voor mij? Mijn functie heeft geen status, er is geen overeenkomst. Afgelopen jaar had ik met haar al meer werk dan met welke individuele renner van Buckler ook. Dat zal vanaf nu zeker niet minder wor den. Het is een zeer drukke hob by. en zo wil ik het ook maar 't liefst blijven zien." én tot anderhalf miljoen gulden Zo gezegd FC Den Haag-trainer Co Adriaanse in Voetbal In ternational: ,.In onze voetbaltijd zag je in de top alleen maar jongens met karakter Watjes en slapjanussen die vielen sowieso al af. Dat ivas de charme van het straatvoetbalivant daar vond de natuurlij ke selectie plaats. Wie in Amsterdam op straat uitblonk, ging naar Ajax en de minderen kwamen bij DWS of Volewijckers terecht." Idem: ..Bij Ajax is voetbal kunst. Dat is mooi om naar te kijken. Feye- noord speelt havenwer- kersvoetbal. Als ze maar werken en de beuk d'r in gooien, vinden ze het al prima. Langs de hele kuststrook spelen ze stormbal-hijs-voetbal. Vrouioen en kinderen eerst. Dat zie je van Kat wijk. via Noordwijk tot in Egmond. Kuststreek voetbal noem ik dat. Lo gisch. want het ligt het dichtst bij Engeland." Penningmeester/miljo nair Arie van Os van Ajax in Voetbal Interna tional: ..Zodra ik het nodig vind om geld in Ajax te ste ken. treed ik meteen aj als bestuurslid." Idem: ..Ik weet als enige wat niet scoren kost." Presentator Eddie Jan sen vrijdagavond in het radioprogramma NCR V-sport: ..En dan schakelen we nu over naar verslagge ver Jos van Kuyeren bij de WK zwemmen in Au stralië." Ex-wereldkampioen wielrennen Rudy Dhae- nens, over de effecten van de geboorte van zijn dochter in de Haagsche Courant: ..Die kleine meid heeft overigens een enorme in vloed op mij. Ik ben er volledig door veranderd. Ook als coureur. In de af dalingen heb ik meer schrik dan vroeger. Ik weet niet hoe dat komt. maar ik moet nu vaak aan Claudia denken, waardoor ik veel voor zichtiger ben geworden." Zestien ronden van 15,8 km (252,8 km) 0 km: 191 beroepsrenners uit 27 landen beginnen aan de WK op de weg onder goede weersomstandigheden. Tweede ronde: Argentin raakt verstrikt in een Italiaanse; vlag. In zijn val sleurt hij Talen mee. Van Orsouw krijgt even later een lekke band. Achtste ronde: Theunisse rijdt lek. Drie Oranje-renners* wachten hem op. Bontempi maakt, tempo aan kop peloton. Talen in moeilijkheden. Negende ronde: Een groep van tien renners, onder wie Sclui- rer. bereikt een voorsprong van 25 seconden. Breukink wordt) getroffen door een lekke band. Negende ronde: Een vlucht van De las Cuevas. Van Hooy- donck en Chiappucci breekt het peloton. Het drietal heeft o de top van de beklimming 17 tellen voorsprong op Camargt 24 op een groepje met. Bouwmans en iets meer dan 40 op het peloton. Tiende ronde: Lelli. Richard. Alldag en Camargo voegen zich bij de drie vluchters. Ook het groepje van Bouwmans. Onder aanvoering van de Spanjaarden wordt de uitbraak verijdeld. Talen. Schurer. Siemons en Den Bakker stappen af. Twaalf de ronde: Na de passage springt Breukink weg uit het pelo-< ton. Hij bereikt een maximale voorsprong van 42 seconden, Fignon voert het peloton aan. LeMond valt en geeft op. Op de top heeft. Breukink 15 tellen op Claveyrolat en 35 op de hoofd macht. Dhaenens waagt in zijn eentje een poging. In de afda ling wordt Breukink tot de orde geroepen. Dertiende ronde: Van Orsouw gelost. Breukink moet ook af haken. De Deen Riis legt de basis voor een grote schifting. Zevendertig renners, onder wie Maassen. Theunisse. Rooks. Bugno. Chiappucci, Fondriest. Fignon. Mottet, Dhaenens, Indurain en Delgado. beginnen aan de finale van de WK. Het peloton wordt al snel op bijna twee minuten achterstand g zet. Veertiende ronde: Frans Maassen alleen op avontuur. Hij wordt snel teruggepakt. Vijftiende ronde: Delgado ontsnapt. Golz haalt hem tereug, Vervolgens slaan Fondriest en Madiot op de vlucht. Maassen houdt het tempo hoog. Theunisse dicht het gat met, de Ita liaan en de Fransman.. Zestiende ronde: Cassani en Stephens ontsnappen. Vlak voor de top worden ze teruggepakt,. Rooks. Indurain. Bugno en Mejia gaan er vandoor. Theunisse volgt met Gölz, Fon driest en Oegroemov. Het viertal wordt echter door de ach tervolgers ingelopen. 252,8 km: Bugno verslaat met enkele millimeters Steven. Rooks en volgt. Rudy Dhaenens als wereldkampioen op. 96 renners worden geklasseerd waarvan vier Nederlanders: naast Rooks. Maassen, Theunisse en Breukink. Sovjetrus naar wereldtitel contacten met Spaanse ploegi voordat hij wereldkampio werd. Die belangstelling i Spanje had hij te danken ai zijn overwinning in de Vrede koers dit jaar. Na de wereldti! van zaterdag in Stuttgart lieti 23-jarige Sovjetrus doorscheir, ren met ingang van volgendja de overgang naar de beroepsre ners te willen maken. De voormalige gasfitter uit Kii mentsjoek in de Oekraïne, m hij samenwoont met zijn moed en zus. vindt dat hij in 1992 Barcelona op de' Olympiad Spelen toch niets te zoeh heeft. „Het parcours is te vli voor mij. Ik ben meer een m voor de bergen", vertelde hij. De opvolger van Mirko Gual werd bij verrassing wereld!» pioen. Hij reed in dienst ïi Viatsjeslav Djavanian, maari vijfhonderd meter van de stat lette iedereen op iedereen,! halve op Rzjaksinski, van i geen gevaar werd verwacht.I Sovjetrus profiteerde van diei wachtende houding en wonm glans. STUTTGART (ANP) - Piet Kuys meent dat het aan de spanning van een wereldkampioenschap ligt. De bondscoach van de ama teurs beweert dat altijd bij te genvallende prestaties van zijn renners. Zaterdag, na het te leurstellend optreden van de amateurs in Stuttgart, ver school hij zich opnieuw achter die dooddoener. De 41-jarige Brabander besefte dat zijn ver klaringen eentonig klinken, maar wist op het moment dat de Sovjetrus Viktor Rzjaksinski als wereldkampioen werd ge huldigd niets beters te verzin nen. „Het valt me zwaar tegen dat we helemaal niet hebben meege daan. Aan medailles hebben we geen moment gedacht. Een klas sering bij de eerste tien was mo gelijk geweest. Ik blijf het merk waardig vinden dat deze selectie in elkaar stort, terwijl ze dit sei zoen goed hebben gepresteerd." De beste plaats was de 38e voor Raymond Meijs. De 23-jarige Limburger was de enige van het zestal die even in beeld kwam. De overigen eindigden op grote achterstand of haalden zoals Groenendaal en Compas de fi nish niet eens. „Het moet de spanning zijn", herhaalde Kuys. „Ik zou echt niet weten hoe ik die moet weg halen. Ik blijf erbij dat het goede renners zijn. Maai' kennelijk niet geschikt voor een wereldkam pioenschap. Ze hebben als dooie vogeltjes rondgereden." De winnaar Rzjaksinski had al De uitslag bij de amateurs: 1.1 sinski (Sovi 173.8 km in 4 2 8 04 ig 38.9 km/ui. 2. Rebellin (Itai. 3 Ztt (Zwi). 4 Djavanjan (Sov), 5 Bod; (Pol), 6. Belli (Ita>, 7 Hervé (Frai Lanz (Zwi) zelfde tijd als Rzjaksmil 9. Gualdi (Ila) op 0.23,10. Sypytkoi ki (Poli. 11 Casagrande (Itai. 121 vaud (Frai. 13 Edo (Spa), 14 Herii (Bel). 15. Hampsall (GBr), 17 Slie-i iVSt), 18 Marin (Col), 19 Claw (Spa). 20 Magalhaes Avedo iB zelfde tijd als Gualdi. 38 MeijsiS 3 56.61 Hoffman (Ned) 5 43, F ker 14.19. 94. Tak 23.26. STUTTGART (ANP) - De me daillewinnaars van het wereld kampioenschap wielrennen in Stuttgart zijn: Professionales: Baan. Sprint 1 va- kant (Hall/Aus gediskwalificeerd). 2 Colas (Frai, 3 vakant (Pate/Aus ge- disk. i Keirin: 1. Hubner (Duif. 2 Go- linelli (Itai. 3 Colas (Frai. Achtervol ging: 1. Moreau (Frai. 2 Wallace (GBn. 3 Sturgess (GBr). Stayeren: 1. Clark (Ausi. 2 Steiger (Zwi). 3. Kuttel (Zwi). Puntenkoers: 1 Ekimov (Sovi. 2 Moreau (Frai, 3. PietersiNed) Weg: individueel: 1 Bugno (Ita2 Rooks (Nedi, 3 Indurain (Spai Amateurs: Baan. Achtervolging, in dividueel 1 Lehmann (Dun. 2. Glöcknei' iDui). 3 Petersen (Den) Ploegenachtervolging: 1 Duitsland. 2. Sovjetunie. 3 Australië Sprint 1. Fielder iDui). 2 Huck iDun. 3. Nei- wand (Ausi Kilometertijdrit 1 Mo reno (Spai. 2. Glücklich (Dun. 3 Sa muel (NZei Tandem: 1. RaasclvPo- korny (Dun. 2 Buran/Hargas (Tsj). 3. Lancien/Lemyre (Frai Stayeren 1 Königshofer (Oosi. 2. Solan (Itai, 3 Podlesch (Dun Puntenkoers: 1 Risi (Zwi). 2. McGlede (Ausi. 3 Petersen (Deni Weg: individueel: 1 Rzjakjsinksi STUTTGART (ANP) - De twaalf Nederlandse wielrenners die meededen aan de wereldtitel strijd voor profs op de weg heb ben bijna veertigduizend gulden te verdelen, Dat is een kwart van de 150.000 gulden die sponsor Amev bij een wereldtitel be schikbaar zou hebben gesteld (Sov). 2 Rebellin (Ita). 3 ZbergiZ! Ploegentijdrit 1 Italië. 2. Duitsls 3. Noorwegen. Vrouwen: Baan. Achtervolging Rossner (Dun. 2. Eickhoff (VSO. Clignet (Frai. Sprint 1 Haiii (Ned). 2 Neumann (Duu, 3 Y« (VSt) Puntenkoers: 1 HaringaiNi •2 Werckx (Bel). 3 Eickhoff iDun Weg: individueel: 1 Van MM (Nedi. 2. Thompson (VSt). 3 S)i (Can) Ploegentijdrit: 1 Franknjl Nederland (Knol. Monique de Brf Westland. Schop). 3 Sovjetunie STUTTGART (ANP) - Monifl Knol behoeft niet te rekenen deelneming aan de EG-rom die maandag 3 september Erfurt begint en op 14 scple ber in Den Haag eindigt. De- jarige Amersfoortse had opi nomen willen worden in dei tionale selectie van bondscOJ Hoekstra, omdat de reglenii ten van de UCI (de internatioi le wielrenunie) sponsorploes nie,t toelaten. „Geen sprake van", sprak Hw stra zaterdag rechtlijnig. ..Er geen plaats voor Knol. Ik li me niet ompraten. Zij moeti aanpassen. Het is haar P recht dat niet te doen. maari moet ze ook de consequent aanvaarden. Ik heb haar al ge* zen voor de ploegentijdritJ mag conservatief overkom* maar ik heb nu eenmaal een' paalde visie waarvan ik niets wijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 18