Toneelclub repeteert in Brogum Succes stichting Homecare leidt tot uitbreiding Koninklijk zilver voor schipper A. G. Versluis Karate-demonstratie op dorpsplein in Ouwerkerk Schietbaan Meliskerke kan in oktober open Voormalige school wordt gesloopt streek 12 Ruime zaal en opslagruimte zijn ideaal Gratis rondje kermis Goese gehandicapten Klassieke motoren weekenddiensten kerkdiensten ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1991 ZIERIKZEE - De Amateur Co- medie Zierikzee (ACZ) gaat het jongerencentrum iBrogum ge bruiken als oefenruimte. Vanaf begin september zullen de repe tities in Brogum plaatsvinden. De toneelvereniging denkt ook aan het opvoeren van éénakters en korte produkties in het jon gerencentrum. De ACZ gebruikt, nu nog het dorpshuis in Kerkwerve als on derkomen. Deze locatie gold als noodloplossing, omdat in Zierik zee geen geschikte ruimte voor handen was. De toneelvereni ging repeteerde aanvankelijk in de Theo Thijsenschool, maar verhuisde drie jaar geleden naai* Kerkwerve omdat de oefenruim te in de school verre van ideaal Begin dit jaar lanceerde de ACZ het idee om Brogum te gaan ge bruiken voor repetities. Het cen trum heeft namelijk alle gemak ken voor een toneelvereniging: een ruime gezellige zaal met to neel en voldoende opslagruimte. Het bestuur van Brogum was di rect te porren voor een samen werking met de toneelvereni ging. „Het is een ideale oplossing". zegt bestuurslid C. Klippel- Huurling „Want het gebouw staat immers een groot gedeelte van de week leeg. Er is echter één maar aan verbonden en dat is dat vrijwilligers nu op zondag het centrum moeten schoonma ken omdat de toneelvereniging op maandag gaat repeteren". Geknokt Ook Yvonne Koolmees, voorzit ter van de ACZ, toont zich ui terst content met Brogum: „We hebben er als bestuur drie jaar voor geknokt om weer een ge bouw in Zierikzee te krijgen en dat is ons nu eindelijk gelukt. Volgens haar worden er nu twee vliegen in één klap geslagen: „Brogum krijgt er een aardige inkomensbron bij. terwijl wij de beschikking krijgen over een mooie ruimte". Voor grotere produkties blijft de ACZ gebruik maken van de Con certzaal. Brogum zal dus in eer ste instantie gaan fungeren als repetitieruimte. In de toekomst hoopt de ACZ het gebouw te vens te kunnen gebruiken als een mini-cultureel centrum, waar diverse manifistaties ge houden kunnen worden. Het jongerencentrum Brogum in Zierikzee, dat vanaf september onderdak biedt aan repeterende spelers van de Amateur Comedie Zierik zee (ACZ) (foto Pieter Honhoff) HULST - De Stichting Homeca re, actief op het gebied van de thuis-, maar vooral kraamzorg, boekt momenteel zoveel succes met het werk dat op korte ter mijn het werkgebied wordt uit gebreid tot over de provincie grens. Was de Stichting, die nu ruim twee jaar bestaat, eerst nog actief in alleen Zeeuwsch- Vlaanderen, later ging men zich ook manifesteren op Walcheren en Schouwen-Duiveland. Nu zit er dus een uitbreiding op Goe- x*ee Overflakkee, Tholen en Sint-Philipsland in de pen. Volgens directeur C. de Block is het succes vooral te wijten aan de kwaliteit en service die gebo den wordt. „De mensen die ge bruik willen maken van de kraamzorg kunnen zelf uur en tijd van de zorg bepalen. Boven dien werken we met ervaren kraamverzorgers". zegt hij. Eind deze maand krijgt de Stichting een kantoor in Goes en later mo gelijk ook nog één in Zierikzee. afhankelijk van het succes. In het hele gebied boven de Wes- terschelde zijn momenteel vijf kraamverzorgers actief. De ver wachting is dat dit zeker tot vijf tien zal worden uitgebreid. Het aantal klanten bedraagt nu nog vijftig, maar volgens de Block zullen dat er op korte termijn honderd worden en volgend jaar hoopt hij op 300 klanten. GOES - Tweehonderd Goese ge handicapten mogen maandag middag gratis gebruik maken van de kermisattracties op het Molenplein. Dat uitstapje is mo gelijk gemaakt door een geza menlijke bijdrage van exploi tanten en de gemeente Goes. De Goese kermis ging vrijdagmid dag open en duurt tot en met woensdag. Tussen 14 en 16 uur hebben de gehandicapten maandag vrij en tree in de attracties. Het overige publiek moet wel muntjes of kaartjes kopen. De exploitanten zorgen voor begeleiding van de gehandicapten. Ook de gemeen te Goes zal hierbij een handje helpen. De gehandicapten, af komstig uit alle Goese tehuizen, krijgen tevens een cadeautje mee naar huis. Ook wordt hen hapjes en drankjes aangeboden. Voor het uitstapje van de gehan dicapten, dat nu voor het derde jaar op touw wordt gezet, heb ben de exploitanten ieder een duit in het zakje gedaan. Met een deel van dat geld halen ze maan dag de Veronica top-40-show naar Goes, die wordt gepresen teerd door het bekende televisie gezicht Erik de Zwart: Het mu ziekspektakel, dat zich van 19 tot 23 uur op het Molenplein af speelt, wordt gelardeerd met spelletjes. Nieuw De kermis kent dit jaar een aan tal nieuwe attracties zoals het Lunapark, een Oud Hollandsche poffertjeskraam en de Muizen- stad. In het laatste oord krioelen ongeveer duizend (levende) mui- .zen door een miniatuurkermis, die door echte katten achter de vodden worden gezeten. „Als je dit vergelijkt met een paar jaar geleden, dan oogt de kermis een stuk volwassener". vertelt ex ploitant H. de Voer van de bots- autobaan, die zelf recent nieuwe wagentjes heeft aangeschaft. Het publiek kan zich ook dit jaar gratis per paardetram van de Grote Markt naar het Molen plein laten vervoeren. Woensdag rond 22 uur begint het traditio nele vuurwerk, waarna de ker mis om middernacht sluit. De exploitanten hebben ook dit jaar in overleg met de gemeente en buurtbewoners afgesproken de overlast zoveel mogelijk te beperken. Het is de bedoeling Karateka's van de Zierikzeese sportschool Kyokushinkai in actie op het dorpsplein in Ouwerkerk (foto Pieter Honhoff) OUWERKERK - Karateka's van de Zierikzeese sportschool Kyokushinkai oogsten vrijdagavond veel bewondering op het jaarlijkse zomeravondfeest van Ouwerkerk. Over publieke belangstelling op het sfeervolle dorpsplein hadden de vechtsporters niet te klagen. Ook het optreden van de fakir en gooche laar Mister Diamond vond veel weerklank bij de Ouwerkerkers. Het openluchtfeest, waarvoor de klein tjes langer mochten opblijven, ging tot twee uur 's nachts door. ZIERIKZEE - Schipper A. G. Versluis van de peilboot Meer min van het waterschap Schou wen-Duiveland is vrijdag ko ninklijk onderscheiden met de eremedaille in zi.ver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De Zierikzeese loco-burgemees ter L. J. van Gastel reikte de on derscheiding aan de heer Ver sluis uit tijdens een bijeen komst in het waterschapskan- |oor 's Landskamer. De schipper van de in Zierikzee gestationeerde peilboot Meer min, die werkzaam is voor alle zeven Zeeuwse waterschappen, kreeg de onderscheiding na veertig werkzame jaren in dienst van de overheid. Naast zijn werkzaamheden als schipper is Versluis machinist van het gemaal 't Sas in Zierik zee. Op 16 augustus 1951 kwam hij in overheidsdienst als motor- drijver/dekknecht bij de visserij- politie. Daarvoor was hij vanaf zijn zestiende jaar werkzaam ge weest bij een beurtschipper in Kamperland, zijn geboortedorp, en op een sleepboot, (Rijn- en binnenvaart). Loco-burgemees ter Van Gastel noemde in zijn toespraak verder de inzet van Versluis, direct na de waters noodramp in 1953, in Ouwerkerk en omgeving. Als schipper van de peilboot ver richt Versluis interessant, se cuur en belangrijk werk, op alle Zeeuwse wateren waar de voor oevers van de waterkeringen en duinkust gepeild moeten wor den, aldus de loco-burgeme.es-, ter. Dijkgraaf A. P. de Haan ken schetste Versluis als een kleur rijke figuur. 'In feite is Versluis de man met de mooiste baan bij het waterschap. Zijn peilboot is voor hem het mooiste wat er is'. Trouwens, zo moest mevrouw De Haan ruiterlijk van het hart: 'Een zomers dagje op het achter dek van de Meermin is inder daad een aantrekkelijk aspect van het werken bij het water schap.' In de eerste plaats echter had de dijkgraaf Bram Versluis leren kennen als een goed va rensman en een betrouwbaar persoon. Hoofdingenieur J. H. R. Scheel van de technische dienst vond Versluis een ware gekuksvogel, die behalve op de peilboot ook pas echt in zijn element is als het gemaal op volle toeren draait, 'En hoe onregelmatiger zijn diensten uitpakken, hoe beter het valt bij Bram'. Versluis voelt zich nog altijd zo goed in zijn element dat hij geen gebruik van de vut-regeling voor Keuringsdag MIDDELBURG - De Vereni ging Het Zeeuws Melkschaap r houdt zaterdag 31 augustus een keuringsdag op de kaasboerde rij van de familie Kwekkeboom aan de Prooyenseweg in Middel burg. Tussen 10.00 en 15.30 uur worden ruim honderd dieren ge keurd in verschillende catego rieën. Toename van diefstallen op stranden VLISSINGEN - Het aan tal diefstallen op Vlis- singse stranden is de laatste veertien dagen sterk toegenomen. Bij de gemeentepolitie heb ben de afgelopen twee weken verschillende badgasten aangifte van diefstal gedaan. Een bezoeker van het Badstrand miste deze week, na een zwempartij, nogal wat persoonlijke papieren, cheques en twee vliegtickets. Een politiewoordvoerder sprak vrijdag het ver moeden uit dat er wel meer diefstallen zijn ge pleegd dan uit de aangif ten kan worden opge maakt. Hij riep badgas ten op hun spullen, als ze gaan zwemmen, door be kenden of 'buren' goed in de gaten te laten hou den. MELISKERKE De schietbaan in Meliskerke is van de buiten kant nauwelijks te ontdekken. Een heuvel van een meter of vijftig lang met daarnaast een optrekje dat als rijtjeshuis niet zou opvallen, is het enige dat van de straat af te zien is. Toch is de trots van de Schietvereni- GOES - Café De Pompe in Goes organiseert morgen, zondag, voor de vijfde maal het 'Olie- pompetreffen' voor Britse, Ame rikaanse, Europese en klassieke motoren. Vanaf 10.30 uur kun nen bezitters van deze motoren op de Goese Grote Markt te recht voor een ruilbeurs, een toerrit en een hapje of een drank je. De toerrit begint om 13.00 uur en gaat, onder politiebegelei ding, over Noord-Beveland. De middag wordt afgesloten met li- ve-muziek van de Zeeuwse band Surrender. ging Meliskerke bijna af: een schietbaan, geschikt voor aller lei typen wapens, die voldoet aan alle olympische eisen. Al leen het elektrische systeem dat de schietschijven automatisch op de juiste plaats moet bren gen en de riolering moeten nog aangelegd worden. Zoals het er nu naar uitziet, kan de baan in oktober officieel geopend wor den. Het was oorspronkelijk de be doeling in augustus alle zaken rond te hebben. Penningmees ter P. Wijkhuijs heeft een verkla ring voor de vertraging. „In de eerste plannen zou een aanne mer een deel van het werk op zich nemen. We hebben later be sloten al het werk in eigen be heer te doen, De bouw is daar door iets langzamer gegaan dan gepland." De baan is nog niet te gebruiken. De vereniging heeft al wel de eer ste officieuze schiet- en geluid- proeven gedaan. „De overlast is nihil," vertelt bouwopzichter C. Roelse. „We stonden buiten te luisteren of we veel last hadden. Toen we naar binnen gingen om aan de schutter te vragen waar om hij niet begon, bleek hij alle schoten al afgevuurd te hebben. Maar de baan is dubbel geïso leerd en heeft daar overheen nog een zandwal." De officiële proe ven worden volgende week ge daan door functionarissen van het ministerie van defensie. Wijkhuijs is niét bang dat er veel protesten komen tegen de schietbaan. „Er is bijna geen geluidsoverlast. De schietsport is trouwens een van de veiligste sporten. Er gebeuren hooguit tien ongelukken per jaar. Leden van schietverenigingen - in Ne derland een paar honderddui zend - weten heel goed waarmee ze bezig zijn.«et zijn echt niet de jongens die graag cowboytje spelen." De schietvereniging houdt jaar lijks een rommelmarkt. Die is dit jaar zaterdag 31 augustus, op het terrein van de schietbaan. Het heeft er nog even om ge spannen of de markt kon door gaan. omdat de gemeente Marie- kerke niet kon garanderen dat de riolering op tijd klaar was. In middels is de toezegging er wel. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal wil de voormali ge Lbo-Mavo aan het Clercqs- wegje kopen. Ze kan het school gebouw van de Dienst der Do meinen, een afdeling van het ministerie van financiën, voor een kwart miljoen gulden over nemen. Het is de bedoeling het pand te slopen, zodat men de grond als bouwkavels kan uit geven. Het college verdedigt de aan koop met het argument dat langdurige leegstand een nega tief effect kan hebben op de woonomgeving. Een leeg ge bouw wordt al gauw het mik punt van vandalisme. B en w denken dat de opbrengsten van de bouwgrond het aankoopbe drag compenseren, zodat de ge meente er niet op toe hoeft te leggen. „De bouwkavels liggen op een uitstekende en gewilde lokatie", aldus het college. Het is niet onmogelijk dat een deel van het terrein is verontréi nigd door een ondergrondse huisbrand olietank. In de koop overeenkomst wordt daarom de voorwaarde opgenomen dat de grond schoon moet worden op geleverd of dat Domeinen aan sprakelijk is voor de vervuiling. Het laatste is nog een punt van discussie tussen beide partijen. Reimerswaal wil dit najaar de tweede fase van het riolerings plan Oostdijk aanpakken. Het gaat specifiek om de aanleg van een nieuwe riolering aan de zuid zijde van de Lavendeldijk. Vol gens b en w is het noodzakelijk de daar aanwezige populieren, in totaal 25 stuks, te rooien. Ze staan niet alleen de werkzaam, heden in de weg, maar ondermij. nen ook het wegdek, wat tot vel- schillende klachten van bewo ners heeft geleid. De eigenaai van de weg en de bomen, de Stichting Het Zeeuwse Land schap, stemt hier onder voor. waarden mee in. Reimerswaal heeft gedeputeerde staten ir> middels een vergunning gé. vraagd voor het rooien en ver wacht dat het provinciebestuur' die ook verleent gezien de op.' stelling van Het Zeeuwse Land. schap. Het karwei kost bijna 4 ton. Als het aan b en w ligt, krijgt de stichting ook dit jaar een subsi die van drie cent per inwoner Hoewel Het Zeeuwse Landschap niet voldoet aan de normen-dé stichting heeft teveel reserves- wil het college de subsidie toch toekennen. Vermogensvorming is voor Het Zeeuwse Landschap een soort levensvoorwaarde om ook in de toekomst waardevolle gronden te kunnen aankopen, aldus b en w. Fietstocht voor senioren ZIERIKZEE - De Stichting Wel zijn Ouderen Schouwen-Duive land houdt dinsdag 3 september I een fietstocht voor senioren. De ze 'dijkentocht' beslaat 24 kilo- meter en voert door Duiveland 'naar Sirjansland. De fietstocht gaat om 13.30 uur van start, van af het sportpark De Hooge Blok in Zierikzee. het geluid in de late uurtjes te temperen en bij het afbreken re kening te houden met de nacht rust van omwonenden. De ker misondernemers zijn overigens zeer te spreken over de samen werking met de gemeente Goes, die niet klakkeloos de goed koopste attracties werft. Dat leidt tot verdriet van veel exploi tanten in andere steden dikwijls tot geluidscöncurrentie. „Som migen draaien de knop steeds verder open, omdat ze denken dat dat meer publiek trekt. Het gevolg is dat anderen dan mee gaan. Je wordt er niet alleen zelf doof van, maar het hindert ook de buurt. In Goes staan de ex ploitanten op goede voet met el kaar, waardoor het allemaal met veel minder geluid kan", aldus exploitant B. Leander. Het Zgebouw van de voormalige Lbo-Mavo aan het Clercqswegje in Kruiningen foto Willem Mieras) overheidsdienaren wil maken. 'Ik vaar door tot mijn vijf-en-zes tigste' gaf hij erg verguld met zijn onderscheiding te verstaan. _n_ I I I 1 I I I I 1 1 11 1 1 1 1 iTT 17 EN 18 AUGUSTUS 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniels, Poststraat 32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur, Burgh-Haamstede: vrij. 18.00- ma. 08.00 uur: G. van Beek-Ver beek en J. Ph. P. Stenger, Burgh- seweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861 Renesse en Ellemeet: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Re- nesseweg 6, Renesse, tel. 01116- 1280. Brouwershaven en Scharendij- ke: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth. Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland en Nieuwerkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Ooster land, tel. 01114-1280. Bruinisse: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5 Bruinisse, tel. 01113-1280 en C. Pet, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. D. H, de Kup, Vroonweg 4, Burgh- Haamstede, tel. 01115-1359. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. I M I I I I I I I I I I I I I I Loco-burgemeester van Zierikzee L. J. van Gastel speldt de eremedaille op de revers van schipper A. G. Versluis (foto Pieter Honhoff) Zondag 18 augustus 1991 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 11 ds. Buijs (HA):. Bruinisse 10 ds. Cohen, 17 ds. de Goei; Burgh 10 ds ten Ha ve; Dreischor 11 ds. Jonker; Ei kerzee (Scharendijkc) 9.30 ds. Mulder; Haamstede 10 ds. Baks, 19 ds. Haasnoot; Kerkwerve 11 ds. Mulder; Nieuwerkerk 10 ds. klip, 17 ds. Spoelman; Noord- gouwe 9.30 ds Jonker; Noord- welle 11 ds. Spaans-Molenaar; Oosterland 10 ds. Wassenaar, 18 ds. Teunissen; Ouwerkerk 10 dhr. v.d. Berg; Renesse 9.30 ds. Spaans-Moolenaar, 20 ds. Pan- nekoek (Duitstalig); Seroosker- ke 10 kand. Knoop. 19 ds. van Weelde, Sirjansland 10-18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 prof, dr. Sperna Weiland, 11 ds. de Boo, 18.30 kand. den Ot ter; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 ds. ten Have; Zonnemaire 9.30 ds. Buijs (HA). Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. van Zoelen; Bruinisse 10 ds. Gootjes; Haam stede 9.30 drs. Lingen (HA), 19 ds. de Nooy; Nieuwerkerk zie HK; Scharendijke 10, 19 ds. van Zoelen: Zierikzee 10 drs. Riep- ma, 18.30 ds. Noordhof. Gereformeerde Gemeente Haamstede 10,18.30 ds. Verweij; Nieuwerkerk 9.30, 15.30 stud Visscher; Oosterland 10 lees- dienst, 14.30 ds. Verwey, 18.30 stud. Visscher. Oud-Gereformeerde Gemeente Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10,17 ds. Oos terbroek; Kerkwerve 10, 18 ds Korving; Zierikzee 10, 18 ds Oosterbroek. Gereformeerde Kerk (vrijge maakt). Brouwershaven 9.30 ds Masterd, 18.30 ds. Wisselink. Gereformeerde Gemeente in He- derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst Roöms-Katholieke Kerk. Haam stede 10 dienst; zat. 19 dienst: Zierikzee 10 dienst, zat 13 dienst: Renesse 10 dienst, zat 18 dienst. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woensd. 20 sa menkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 38