Krajicek overdondert Edberg Dokter Sanders krijgt ontslag Van Steen bevestigt suprematie Affaire rond naam profclub Zeeland Wereldrecord Duitse ploeg achtervolging Short behoudt zijn voorsprong Nederlandse tennisser geeft op in de kwartfinale Beerschot naar derde klas >jEW HAVEN (ANP) - Richard Krajicek baant zich in de Ver enigt^ Staten een weg naar de beste twintig tennisspelers ter •wereld. I)e man die in een jaar honderd plaatsen op de wereld ranglijst steeg, bereikte don derdagnacht de laatste acht van een toernooi in New Haven dooi de nummer twee van de wereld, Stefan Edberg, uit te schakelen Veel plezier had de Nederlander ■overigens niet van zijn verras- jende winst. Vannacht moest de Nederlander wegens een blessu- loin de kwartfinale de strijd sta ken tegen de Amerikaan Ros- tagno. krajicek had de eerste set met 6-3 gewonnen en stond met ,2-1 achter op het moment van ajn opgave. Tien dagen voor aanvang van de open Amerikaanse titelstrijd op Flushing Meadow in New York liet de Hagenaar tegen Stefan Edberg in ieder geval zien dat hij geweldig vooruit is gegaan. Het was de eerste keer in zijn loop baan, dat Krajicek een speler uit de top-tien versloeg. Alleen in de eerste set (6-4) was de Zweed in staat de „normale" verhoudin gen te handhaven. Daarna heer ste de 21-jarige Krajicek, wiens service bij zijn tegenstander be wondering afdwong: 6-3, 6-3. Sampras Edberg mist de vorm van vorig jaar toen hij in de aanloop naar „Flushing Meadow" 21 achter eenvolgende partijen won. Vori ge week werd de Zweed in de kwartfinale in Cincinnati ge stopt door de Amerikaan Pete Sampras, in 1990 winnaar van het US Open. In Los Angeles was Brad Gilbert, een andere Ameri kaan hem de baas. Edberg bevestigde niet in zijn „normale", laat staan goede doen te zijn, „Ik was er niet 'erg bij. Gewoonlijk mis ik nooit zo veel." Door zijn overwinning komt Krajicek langzaam los van de overige drie Nederlandse tennis sers, met wie hij om de positie van kopman van het Nederland se tennis vecht. Twee anderen, Paul Haarhuis, en Jan Sieme- rink werden in New Haven, waar het prijzengeld twee miljoen gul den bedraagt, uitgeschakeld. Op de baan in de Amerikaanse staat Connecticut capituleerde Haarhuis voor de als negende geplaatste Amerikaan Derrick Rostagno (3-6, 5-7) en moest Sie- merink buigen voor de Joego slaaf Goran Ivanisevic (2-6. 4-6). Krajicek werd in april na Mark Koevermans de tweede Neder lander van zijn generatie, die een ATP-toernooi (Hong Kong) op zijn naam schreef. Enige maan den daarvoor bereikte hij de vierde ronde van de Open Au stralische kampioenschappen. Op dat moment was hij net toe getreden tot de mondiale top- honderd. Service De Nederlandse kampioen, bij laatste publicatie nummer 34 op de wereldranglijst, overdonder de Edberg met zijn krachtige service. „Die returns deugden niet", was het commentaar van Krajicek, die als vijftiende was geplaatst. „Hij miste nog al wat back-hands op mijn tweede ser vice. Door die zwakke returns bleef ik aardig in de wedstrijd." De tweede verrassing in Ne\v Haven kwam op naam van de Zwitser Mare Rosset, die de Tsjechoslowaak Ivan Lendl in twee sets uitschakelde: 6-4, 6-4. New Haven, mannen. 2.000.000 gul den, derde ronde: Krajicek (Ned/15) - Edberg (Zwe/li 4-6 6-3 6-3, John McEnroe (VSt/4) - Rose (Bra) 6-0 6-3, Chang (VSt/10) - Svensson (Zwe/7) 6-3 3-6 6-3, Rostagno (VSt/9) - Haarhuis (Ned) 6-3 7-5. Camporese (Ita/13) - Marcelino (Bra) 6-2 6-2 Kwartfina les: Rostagno (VSt) - Krajicek (Ned) 3-6 2-1 Krajicek opgegeven. Ivanise vic (Joe/5.) - John McEnroe (VSt/4) 6-4 6-2, Korda (Tsj) - Camporese (Ita) 6-4 6-1 Indianapolis, mannen, tweede ron de: Santoro (Spat - Pioline (Fra) 6-4 5-7 6-2. derde ronde. Becker (Dui/li - Bergström (Zwe/16) 6-2 6-2, Courier tVSt/2) - Clavier (Spa/15) 6-2 6-1. San toro (Spa) - Agassi (VSt/3) 2-6 7-5 6-2, Sampras (VSt/ai - Patrick McEnroe VSt/12) 6-3 6-4, Wheaton VSt/6) - Bryan (VSt) 6-3 7-5, Tsjerkasov (Sov/ 8) - Volkov (Sov/10) 7-6 7-5, Hlasek (Zwei -Stoltenberg (Aus) 6-3 6-4, Fromberg (Aus) - Mayotte (VSt) 6-1 7-5 Kwartfinales: Wheaton (VSt/6) Santoro (Fra/14) 6-1 6-4, Courier (VSt/2) - Tsjerkasov (Sov) 6-2 7-5. Manhattan Beach, vrouwen 700.000 gulden, derde ronde: Seles (Joe/1) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-1, Sabatini (Arg/2) - Graham (VSt) 6-3 6-1Sukova (Tsj/6) - Pierce (VST/116-7 6-2 6-2, Paz Arg) - Frazier (VSt/7) 3-6 7-6 6-1, McNeil (VSt) - Lindqvist (Zwe/15) 6-7 6-0 6-1, Date (Jap) - Basuki (Ind/10) 6-2 6-2. Durie (GBn - Magers (VSt) 6-3 6-4 Eerste kop rolt in affaire ploeg Gisbers VALKENSWAARD (GPD) - De eerste kop is gerold bij PDM, die van dokter Wim Sanders. Hij is door de leiding van deze profes sionele wieiers tal verantwoordelijk gesteld voor het echec in de Tour de France, als gevolg waarvan de hele ploeg (negen man sterk) in een tijdsbestek van twee dagen van het Franse toneel verdween. De oorzaak was een voedselvergiftiging, die - bleek na veel omwegen - een gevolg is geweest van het gebruik van besmet Intralipid, een extract uit sojabonen dat normaliter wordt gebruikt om de energievoorraad van darmpatiënten aan te vullen. De renners van PDM kregen dit middel via een infuus toegediend om het calorieënpeil op de gewenste hoogte te krijgen. Dat ge beurde overigens niet op voorspraak van dokter Sanders. Het idee voor dit'aanvullende' voedsel was afkomstig van ploeglei der Jan Gisbers. Volgens Manfred Krikke, de manager van het wieier te am, was Gisbers op deze suppletie-mogelijkheid attent gemaakt door een bevriende sportfysioloog. Krikke was hiervan niet op de hoogte. Niettemin wil de manager niet zo ver gaan om vergaande consequenties te verbinden aan de handelswijze van Gisbers. Hoewel Krikke allerminst gelukkig is met deze gang van zaken, wenst hij zijn ploegleider de hand boven het hoofd te houden. Krikke: „De dokter staat, zeker qua uitvoering, nu eenmaal dich ter bij dit soort medische zaken dan de ploegleider. Gisbers kun je niet verwijten dat het middel verkeerd is gebruikt". Netjes Wel staat inmiddels vast dat het spel van Sanders bij PDM is uitgespeeld. Krikke: „Ik kan niet zeggen dat we al met hem heb ben gebroken. Na het WK zullen we nog een gesprek met hem hebben, maar het is niet aannemelijk dat hij voor ons blijft werken. Dat is ook beter voor hem zelf, want hij zal altijd worden nagewezen. Trouwens, ik heb begrepen dat Sanders inmiddels zelf ook de buik meer dan vol heeft van dat hele gedoe. We zullen alles netjes met hem afwerken". Sinds het Tour-debacle staat Sanders, die momenteel met vakantie is, al op non-actief. Er blijkt ook geen enkele PDM-ren- ner meer te zijn die er nog behoefte aan heeft de Limburgse arts, die in eerste instantie van alle blaam is gezuiverd, te consulteren. Het Tourdrama werkt nog altijd door in alle hoeken en gaten van het wielerbastion van Krikke. De Valkenswaardse big boss is druk aan het evalueren en spaart daarbij zichzelf niet. „Iedereen, van manager tot mecanicien, komt of is reeds ter sprake geko men. Ja, ik ook. Ook al ben je de baas, dan nog dien je je van tijd tot tijd een spiegel voor te houden. Dat kan geen enkel kwaad, integendeel dat kan zeer verhelderend werken". Vooralsnog is Krikke. een zeer succesvol zakenman, ervan overtuigd dat hij rustig op zijn hoge post kan blijven zitten. Arrivee Gisbers mag eveneens blijven zitten, al stak Krikke niet onder stoelen of banken dat hij zijn directeur-sportief een schot voor de boeg heeft gegeven. Krikke bespeurde bij Gisbers de laatste tijd een 'wie-doet-me-wat-houding'. Krikke: „Gisbers denkt een arri vee te zijn na enkele succesjaren en handelde daarnaar. Buiten dat ben ik van mening datje de top van een bedrijf, en dat is de wielerploeg van PDM. na een jaar of vijf eens moet vervangen. Dat kan zeer verfrissend werken". Krikke zal komende week nog een keer een diepgaand gesprek hebben met Gisbers. Duidelijk is in elk geval wel dat deze zijn 'tweede man', de Belg Ferdi van den Haute, meer naast zich zal moeten dulden. Krikke: „Jan is iemand die het best functioneert in een etappewedstrijd. Hij kan een renner prima door een ronde loodsen. Maar in de klassiekers heeft Raas ons al vaak te pakken gehad voordat we het het in de gaten hadden. Van den Haute heeft zo zijn eigen ideeën en die is, door zijn opleiding als sportle raar, ook beter geschoold. Hij weet meer van moderne trainings technieken. Vandaar dat ik erop ga aandringen dat Jan meer moet gaan delegeren aan Ferdi. Het mooiste zou zijn als ze ieder negen renners onder hun hoede nemen, maar van die wenselijk heid heb ik Gisbers nog niet kunnen overtuigen". Richard Krajicek dwong behalve de winst ook bewondering af bij zijn tegenstander Edberg (foto EP A Statutair nog steeds VC Vlissingen VLISSINGEN - De profclub VCV Vlissingen is in de afgelo pen week verzeild geraakt in een affaire rond de naam van de club. Deze affaire ontstond toen de KNVB de club liet weten dat de profsectie en de amateursec tie van de vereniging onder de zelfde naam moeten uitkomen. Tweede secretaris Bruijnis van de amateursectie van de KNVB in Zeist liet zelfs weten, dat én de profclub én de amateurafde ling: statutair nog altijd VC Vlis singen heten. Secretaris Harry Verkaart van de profclub Zeeland stelt, dat beide secties van de club in feite ■dezelfde naam hebben: „De prof sectie luistert nog altijd naar de ,naam VC Vlissingen, alleen heb ben wij het afgekort tot VCV en er bovendien de naam Zeeland aan toegevoegd. Wij hebben voortdurend signalen uit het Zeeuwse bedrijfsleven gekregen dat we op meer steun konden re kenen als wij de naam Zeeland droegen. Natuurlijk zijn er ook historische banden met de VC Vlissingen en daarom hebben we gekozen voor de naam VCV Zeeland, waarin de naam VC Vlissingen dus gehandhaafd is. Om commerciële redenen, waar door er financieel een gezondere basis voor de club is. gebruiken we de naam Zeeland ook". Voorzitter André van Ombergen van de amateursectie van de club stelt met nadruk dat de amateurs uit historische'en tra ditionele overwegingen inder daad vasthouden aan de naam VC Vlissingen. De club viert bin nenkort het 75-jarig bestaan en dat gebeurt onder de naam VC Vlissingen. Souplesse De profclub VCV Zeeland ver wacht van de KNVB de nodige souplesse om uit dit probleem te komen. Beide secties, de profs en de amateurs, hebben VC Vlis singen in de naam. De KNVB stelt zich bureaucratisch en for meel op als het de profs niet is toegestaan het woord Zeeland aan de naam toe te voegen. Volgens de statuten van de KNVB moeten het eerste (prof- 'elftal, het tweede elftal en het jeugdelftal onder dezelfde naam uitkomen. Voor het eerste en en het tweede elftal van de profaf daling is dit dus geen enkel be swaar, maar het jeugd team maakt deel uit van de amateur afdeling, de VC Vlissingen. In de bepalingen van de KNVB staat aangegeven, dat eventueel kan worden afgeweken van de voor waarde onder dezelfde naam te spelen. Dat kan gebeuren vol gens de richtlijnen van de KNVB. Verkaart: „Maai- wat die richtlijnen inhouden, wist men ons bij de KNVB nog niet te ver tellen". Overigens is Verkaart er van overtuigd, dat de bond de dispensatie wel zal verlenen. Slager De VCV Zeeland heeft inmiddels de hulp ingeroepen van Gerard Slager van de FBO, die er al op wees, dat andere clubs wel met twee namen werken. Zo luistert in Den Bosch de plaatselijke profclub naar de naam BW Den Bosch, terwijl de amateurs BW als naam hebben. De profclub Cambuur L heeft een amateuraf deling met de naam Leeuwar den. Verkaart: „Volgens het ge lijkheidsprincipe moet het ons dus ook toegestaan worden". Woordvoerder Bruijnis van de KNVB stelt echter, dat de VCV Zeeland en de VC Vlissingen „maar moeten ontkoppelen als beide afdeling vast houden aan hun naam". Harry Verkaart: „Maar wij willen helemaal niet ontkoppelen. Ik ben er van over tuigd, dat we er wel uitkomen met de KNVB". Bruijnis: „Wij wachten op antwoord van de VCV Zeeland en van de VC Vlis singen. Natuurlijk blijft de Zeeuwse profclub echt wel in de competitie. De wedstrijd BW Den Bosch-VCV" Zeeland gaat zeker door". Van Tour VCV Zeeland-trainer Louis Ver- straaten kan vandaag (zaterdag) weer een beroep doen op zijn laatste verdediger Carlo van Tour in de uitwedstrijd tegen BW Den Bosch. Van Tour kon afgelopen dinsdag in de oefen wedstrijd tegen Hapoel El Tikva niet meedoen door een lichte blessure. Gisteren en donderdag- bleek de routinier op de training- echter al weer voldoende her steld om de competitiestart mee te maken. Louis Verstraaten schat 'zijn te genstander BW Den Bosch hoog in. „Ze zijn behoorlijk am bitieus en richten zich al meteen op het veroveren van de eerste periodetitel". aldus Verstraaten, die de spitsen Bud Broeken, Guus van de Borgt noemt als op vallendste spelers. „In principe zijn we natuurlijk met een punt tevreden. Maai- als het mogelijk is gaan we natuurlijk voor de volle winst." Verstraaten kan geen beroep doen Richard Ver- wey. Hij is nog niet hersteld van een enkelblessure. De latere winnaar Martin van Steen (rechts) kijkt achterom bij het ingaan van de laatste ronde. Links Ludo Keijzers en in het midden Mario van Vlimmeren (foto Pieter Honhoff) Frangois Franse scheurt spier in wielerronde van Zierikzee ZIERIKZEE I)e organisa toren van de 'Ronde van Zie rikzee' hadden aardig wat na tionale toppers weten te strikken voor de gisteren in Zierikzee gereden wielerwed strijd. Het Zeeuwse publiek kreeg daardoor eens wat cou reurs te zien die normaliter niet kiezen voor een Zeeuws rondje rond de kerk. Het co mité zelf kreeg in ieder geval waar voor zijn geld dat men ongetwijfeld in de vorm van reisvergoedingen heeft moe ten uittrekken. De meest in het oog springen de'renner daarbij was zonder discussie Martin van Steen uit Dongen. De Koga Miyata cou reur was in iedere serieuze ont snapping present. Dat niet al leen: hij bleek in die ontsnap pingen telkens ook de grote motor. Om zijn suprematie nog eens extra te benadruk ken, eiste Van Steen ook nog eens de leidersprijs voor zich op. Het was de Brabander Rinus Anssems die al vrij vroeg in de wedstrijd het vuur aan de lont bracht. Daarna volgde een spervuur van demarages en plotseling waren de kaarten geschud. Negen leiders daver den bij de grote groep weg en het waren niet de minsten die op oorlogspad trokken. Ludo Keijzers, Bob Rasenberg. Frank van Merwijk. Martin van Steen. Erwin Stofrneel. Tonnie Teuben en Mario van Vlimmeren wisten zich in ge zelschap van twee Zeeuwen. Het waren de Zeeuws-Vlamin gen Patrick van Passel en Rolf Mobach die in de spits van de wedstrijd de provinciale eer hoog moesten houden. Maai de koplopers moesten hard werken voordat men groen licht kreeg. Want uit het pelo ton ging een twaalftal renners op jacht naar de koplopers. Bij die achtervolgers gooiden o.a. Francois Franse, Wilfred Geys, Peter Mol en Kees Schouwenaar alles in de strijd om de bres met de koplopers te dichten. Per ronde knabbel de deze tweede groep, waar men Richard de Vrieze met materiaalpech zag wegvallen, enkele seconden van hun ach terstand op de koplopers weg. Maar op het moment dat het verschil tussen de eerste en tweede groep nog slechts 14 seconden bedroeg, sloot een kleine derde groep met daarbij Roy Bogaert en Vester Aarts bij de achtervolgers aan. En wonderlijk genoeg was dat het moment dat de samenwerking bij de achtervolgers volledig zoek geraakte. Francois Franse Toen bij de volggroep ook Francois Franse nog eens ten val kwam en naar het zieken huis vervoerd diende te wor den. stond voor de leiders het licht definitief op groen. Daar bleef men elkaar in de finale bestoken en werden nogal wat pogingen ondernomen een verdere selektie door te voe ren. Maar de demarages van Ludo de Keijer en Frank van Merwijk werden voornamelijk door Tonnie Teuben en Martin van Steen teniet gedaan. De acht leiders presenteerden het goed opgekomen publiek als uitsmijter een schitterende sprint. Martin van Steen ver wees Tonny Teuben daarbij naar de tweede plaats en greep zodoende zijn vijfde seizoen- zedge. En terwijl de eerste berichten over Francois Franse er op duidden dat deze een aantal spieren in zijn schouder had gescheurd, diende een zestal renners zich te melden voor de zogenaamde 'control medi cal'. Een zeker in Zeeland niet vaak voorkomend verschijn sel, waardoor de Ronde van Zierikzee ook op dat gebied uniek bleek te zijn. Uitslag: 1. Martin van Steen, Don gen. 2. Tonnie Teuben, Heeren veen. 3. Mario van Vlimmeren, Hoeven. 4 Ludo Keijzers, Baarle Nassau. 5 Patrick van Passel, Sluiskil 6. Erwin Stofrneel, Til burg. 7. Frank van Merwyk. 's-Her- togenbosch. 8. Rolf Mobach, Sluis kil. 9. T. van Loon, Zegge. 10. M. van Hees, Zundert. ll.L. Nederlof, Oost Voome. 12. T. den Braber, Fij naart. 14.R. van Vlimmeren, St. Willibrord. 15 R. Tak. Ouden bosch. 16. P. Heeren, Sprundel. 17. W. Bastiaanse, Hoogerheide, 18. W. Geys. Kwadendamme. 19. F Aarts, Kruiningen. 20. C. Schouwe naar, Kloetinge. STUTTGART (ANP) - De Duitse achtervolgersploeg heeft gis- tern bij de mondiale titelstrijd in de kwalificatierit over 4 kilo meter het wereldrecord met ruim twee seconden scherper gesteld. Lehmann, Glóckner, Steinweg en Walzer lieten de electronische klokken in de Sehleyer Halle in Stuttgart stoppen bij 4.08,064. De snelste tijd tot vrijdag stond op naam van de Sovjetunie. Op 4 augus tus 1989 had het Sovjetrussi- sche kwartet met onder andere Ekimov in Moskou 4.10,877 no dig. De Nederlandse achtervolgers zijn vrijdag in de kwartfinales over 4 km uitgeschakeld. Het viertal. Beumer, Van Bon, Cent en Knaven, kwam uit tegen de Duitsers, die het wereldrecord (4.08,064) dat 's ochtends in de kwalificatieritten was geves tigd, verbeterden (4.07,707). De laatste tijd werd officieel niet als record erkend omdat er twee ploegen in de baan waren. In de eindstand klasseerde het Oran je-viertal zich als zesde, vier plaatsen beter dan vorig jaar in Japan. Jekimov Vjatsjeslav Jekimov heeft on dervonden dat hij zonder vol doende voorbereiding een we reldtitel niet kan verdedigen. De 25-jarige Sovjetrus verloor vrij dagavond in Stuttgart de regen boogtrui aan Francis Moreau. De Fransman had de renner uit de ploeg van Peter Post de weg naar de finale om het wereld kampioenschap achtervolging versperd. Stuttgart. WK wielrennen baan, vierde dag; Achtervolging vrouwen 3 km halve finales: eindstand: 1 Rossner. 2 Eickhoff. 3 Clignet. 4. Werckx. Achtervolging professionals 5 km halve finales: eindstand: 1. Moreau, 2. Wallace, 3. Sturgess, 4. Jekimov. 7. Pieters (Ned), Ploegachtervolging amateurs 1 km kwalificatie: 1 Duitsland 4 08,064 (wereldrecord) gem: 58,050 km/u. Kwartfinales Sovjetunie 4.09,079 w.v. Frankrijk 4.16.243. Denemarken 4.09,224 w.v. Tsjechoslowakije 4.15,934. Australië 4 08.134 w.v. Nieuw-Zeeland 4 13.743. Duitsland 4 07,707 w v. Nederland 4.14.562. Ne derland eindigt als zesde Stayeren professionals 50 km (175 ronden): geplaatst voor finale: Clark, Kuttel. Bellati, Steiger, Gün- ther, Bielli en Romanov. Puntenkoers amateurs, finale: 1. Ri- si (Zwi) 50 km in 59.40 36 (gein: 50,274 km/u) 55 punten. 2. McGlede Aus) 40, 3. Petersen (Den) 31,4. Van Bon (Ned) 19.18. Cent (Ned) 9. ANTWERPEN (ANP) - Het bestuur van de Belgische voet balbond heeft beslist dat Beerschot in het nieuwe seizoen zal uitkomen in de derde klasse. De Antwerpse club degra deerde in het vorige voetbaljaar van de eerste naar de twee de klasse. De straf, waar geen beroep tegen mogelijk is, werd uitgespro ken omdat de club op verschillenbde manieren de bonds- reglementen heeft overtreden. Dit gebeurde vooral op het fi nanciële vlak. mede door het instellen van een investerings club. die de spelers voor minder geld van Beerschot kocht dan zij werden doorverkocht. Bovendien heeft Beerschot de pensioengelden voor zijn spelers niet afgedragen. BRUSSEL (ANP) - Short heeft zijn voorsprong in de schaak tweekamp tegen Gelfand be houden. De afgebroken partij uit de vierde ronde van de kwartfinales van de kandida tenmatches eindigde vrijdag in Brussel in remise. Na vier par tijen staat de Engelsman een punt voor (2 1/2 -11/2).' Het was de eerste remise tussen beide grootmeesters in zeven duels. Van de voorgaande zes had Short er vier gewonnen en Gelfand twee. De grootmeester uit Minsk probeerde vrijdag in het eindspel van toren en loper tegen twee lopers lang een door baak te forceren. Pas op de 91e zet zag hij het nutteloze van zijn pogingen in en berustte hij in de deling van het punt. Brussel. Kwartfinales kandidaten toernooi, tweekampen over acht partijen, afgebroken partijen. Vier de ronde: Gelfand (Sov) - Short (Eng) 1/2 - 1/2, stand: 11/2-2 1/2. Overige standen na vier ronden: Karpov (Sov) - Anand (Ind> 2 1/2-1 1/ 2, Timman (Ned) - Kortsjnoi (Zwi) 3-1, Ivantsjoek (Sov) - Joesoepov (Sov) 2- Basketbal Havana, Panamerikaanse Spelen, mannen, halve finales: Puerto Rico - Verenigde Staten 73-68 (29-37), Mexi co - Cuba 93-87 (47-44). Cricket Haarlem. Nederland - West-Indië: Nederland verliest met 88 runs van West-lndie. Nederland 142, West-In- die 230/8 in 55 overs. Bowling Neder land: De Leede 3/15, Lubbers 2/55. Le- febvre 1/31, Boerstra 1/46 Batting Nederland: De Leede 68, Lefebvre 16, Lubbers 15, Clarke 12. Bowling West-lndie: Marshall en Ambrose na men 2 wickets. Batting West-Indië: Richardson 61, Marshall 60 Dammen Brunssum. Internationaal toernooi. Achtste ronde: Samb (Sen) - Jatsjen- ko (Sov) 2-0, Gantwarg (Sov) - Sjats- jov (Sov) 0-2. Presman (Sov) - Katz (Sov) 1-1, Schwartsman (Sov) - Kal- makov (Sovi 1-1, Rigterink (Ned) - Mooser (Ned) 1-1, Vatoetin (Sov) - Scholma (Ned) 1-1, Baljakina (Sov) - Boelatov (Sov) 1-1, Van Leeuwen (Ned) - Ribakov (Sov) 2-0, Schotanus (Ned) - Spelstra (Ned) 2-0. De Heer (Ned) - Jagne (Gam) 1-1, Van Lith (Ned) - Nartsjoek (Sov) 2-0 Stand: 1. Samb 14 punten, 2. Sjatsjov 13.3.Kalz, Presman en Van Leeuwen Olympic barius n. Callghan/Intervet Phillip) 4475, 3- Frankrijk 4267 Plankzeilen Puck (Polen), Europese kampioen schappen plankzeilen, eindstanden: Lechner, mannen: 1. Van den Berg (Ned), Lechner, vrouwen. 1. Maud Herbert (Fra), 5. De Vries (Ned), 8. Keijer (Ned), Raceboard, vrouwen 1 Allandrieu (Fra), 5. Goudswaard (Ned) Voetbal Oefenwedstrijd: FC Den Haag - BBC 2-2 (1-0). Doelpunten FC Den Haag: Van Oosten en Otto, RBC: Roovers en Yilrnaz. Toeschouwers: 600. Scheidsrechter: Kloeg. Tweede ronde Duits bekertoernooi: Borussia Mönchengladbach - Wat tenscheid 2-0, Werder Breinen .^ama teurs) - VfB Stuttgart 1-5. Montecatini (Ita). EK (tot 17 jaar): Verenigde Staten - Italië 1-0(1-0). Wielrennen Hockey Havana, Panamerikaanse Spelen, mannen, finale: Argentinië - Canada 3-0 (2-0), om de derde plaats Verenig de Staten - Barbados 7-1 (5-2). vrouwen, finale: Argentinië*Canada 0-0 (na strafballen 3-11. om de derde plaats: Verenigde Staten - Mexico 7-0 (3-0). Ronde van de Limousin (open), der de etappe, Tulle - Aubusson: 1. Pascal Simon (Fra) 4 50 32, 2. Kap- pes (Dub 0.41, 3. Colotti (Fras), 4. Le- blanc (Fra), 5 Willems (Bel). Alge meen klassement: 1. Kappes 13.47 52, 2. Vermote (Bell zelfde tijd. 3 Andersen 0.03.4. Roux (Fra) 0.03.5. Engelman iVSt) 0.03 Zaalhandbal Sittard: Nederland - Algerije (man nen) 25-19 (9-9). Toeschouwers: 25. Doelpunten Nederland: Veerman (10), Nijdam (3). Portengen, Van Ol- phen. Groener, Fiege. Schuurs en Nusser (allen 2). Zeilen Paardesport Rotterdam. CHIO, springen. Lan- denwedstrijd, twee manches na bar rage: 1 Nederland (Raymakers/Rati- na Z 0-36,89, Tops/Top Gun la Silla 0- 41,42, Voorn'Oisterwijk 0-45,03, Lan- sink/Egano, niet gestart) 0-123,34, 2, Frankrijk (Navet/De Baussy gedis kwalificeerd, Robert/Nonix 0-37,38. Godignon/De Revel 0-38,57, Durand/ Jappeloup 8-40.54) 8-116,49, DressuurGrand Prix, individueel 1 Uphoff(Dui) Rembrandt Borbet 1718 punten, 2. Werth (Dun Gigolo 1637. 3 Balkenhol (Dui) Goldstern 1636, 6. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfi re 1516, 7 Janssen (Ned) Bo 1509, 9. Bartels (Ned) Olympic Duphar's Courage 1480,10. Bontje (Ned) Olym pic Lanus II 1479. 11. Callaghan (Ned) Invervet Phillip C 1426. Lan- denwedstrijd: 1. Duitsland lUphofi/ Rembrandt Borbet, Werth/Gigolo. Balkenhol/Goldstem, Theodorescu/ Grunox) 4991, 2. Nederland (Van Gunsven/Olympic Bonfire, Bartels' Olympic Duphar's Courage, Bontje/ San Francisco. WK Mistral, course race, Mannen, lichtgewicht: zesde ra ce: 1. Wirtz (Ita). 23. Peter Dannen- burg (Ned), zevende race. 1. MacDo- naldiAus). 8. Dannenburg (Ned) Stand 1 Wintzritai 39.75 punten, 14. Dannenburg 117.0. Middengewicht, zesde race: l. Giordano (Itai. 10. Op- ten (Nedi. 16 Klein (Ned); zevende ra ce: 1. Giordano. 2. Opten, 7 Klein. Stand 1. Giordano 7.5.'2 Opten 34.0. Zwaargewicht, zesde race: 1. René Dannenburg (Ned). Zevende race: 1 Anderson. Stand: 1 Anderson 6.5 Vrouwen, zesde race: 1 Fenner (VSt) 7. Stalman (Ned), zevende race: 1. Fenner. 5. Stalman. Stand: 1. Fenner 9.75, 6 Stalman 53.0 Zwemmen Fort Lauderdale. Amerikaanse ■/.wemkampioenschappen, vrouwen, 100 m rug: 1. Bedford 1.02,43. 400 m vrij; 1. Kole 4,15.54. 100 m school: 1. Short 1.10.79.100 m vlinder: 1. Wilson 1.01,03. Mannen. 100 m rug; 1. Weatherford 56,25. 400 m vrij: 1 Jorgenson 3 54,15. 100 m school: 1. Van Neerden 1.02,11. 100 m vlinder: 1. Zedlitz 54,53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15