Daling bejaardenplaatsen onwijs Schietbaan Meliskerke kan in oktober open Gratis rondje kermis Goese gehandicapten Vakantieweken voor kinderen uit vier plaatsen in Borsele streek 12 Ter Reede-directeur keert zich tegen plannen provincie: weekenddiensten kerkdiensten Tl i ii 111 ii 111111111111111111 Klassieke motoren in Goes Commissie Veere bijeen ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1991 1111111111 ii i ii 111111111111 VLISSINGEN - Handhaving van het aantal plaatsen in de Vlissingse verzorgingstehuizen is het minste wat de provincie Zeeland kan doen. Directeur J. de Graaf van het bejaardencen trum Ter Eeede in Vlissingen en de Zoute Viever in Oost-Sou burg keert zich zo tegen de on langs voorgestelde verlaging van de capaciteit met negentien bedden, omdat in de gemeente Vlissingen al jaren een fiks te kort bestaat aan verzorgings plaatsen. De geplande reductie is naar zijn oordeel 'onwijs'. Ter Reede en de Zoute Viever moeten, volgens gedeputeerde staten, op termijn de verpleegaf- delingen sluiten. In Vlissingen gaat het om veertien bedden en in Oost-Souburg om vijf. Het particuliere bejaardentehuis Sonnevanck. waar zeven men sen wonen, moet ook dicht. Vlis singen krijgt in ruil een splinter nieuwe voorziening, een woon zorgproject met veertig plaat sen. Voormalige kleuterschool wordt gesloopt OOST-SOUBURG - De voorma lige kleuterschool De Kubus achter de Zwartezeestraat in Oost-Souburg wordt zo spoedig mogelijk gesloopt. De gemeente Vlissingen werkt aan een herin richtingsplan voor het stukje grond aan de rand van Oost- Souburg. De gedachten gaan uit naar woningbouw. De Kubus, een noodaccommo- datie, is al geruime tijd niet meer in gebruik als kleuterschool. Het inmiddels sterk verwaarloosde gebouw heeft onlangs nog ge diend als tijdelijk onderkomen van een Vlissingse scouting groep. De afbraak vangt zo snel mogelijk aan, nadat de Vlis singse gemeenteraad begin sep tember een krediet voor de werkzaamheden heeft verstrekt. Het bebouwingsplan voor het terrein tussen de Zwartezee-, Zuiderzee- en Vlissingsestraat moet nog concreet vorm krijgen. Zodra alle ideeën op papier staan, worden de omwonenden ingelicht. Zij krijgen zoals ge bruikelijk de mogelijkheid in spraak te plegen. Al met al komen er in Vlissingen, zo op het eerste gezicht, veertien verzorgingseenheden bij. „Dat is schijn", verklaart directeur De Graaf. „De verpleegafdelingen zijn voor een geheel andere groep bejaarden bestemd dan het woonzorgproject". Woonzorgproject In de verpleegafdelingen verblij ven ouderen die permanent ver pleging nodig hebben, omdat ze ernstig lichamelijk gehandicapt of in de war zijn. Plaatsing in ver pleegtehuis Der Boede is veelal nog niet noodzakelijk of de part ner dreigt achter te blijven in het bejaardentehuis. „Scheiding op die hoge leeftijd kan niet", geeft De Graaf aan. „Die mensen zien elkaar dan nooit meer." Een woonzorgproject is bedoeld voor senioren die relatief weinig hulp behoeven, ,,'t Is een prima voorziening", merkt de direc teur van Ter Reede en de Zoute Viever op, „maar een woonzorg project is niet hetzelfde als een bejaardentehuis. Ik vind dat niet alleen. Ook de indicatie commissie voor de plaatsing van ouderen in verzorgingstehuizen is die mening toegedaan." Wachtlijsten Dat in Vlissingen eerder behoef te is aan meer verzorgingsplaat sen dan minder, bewijzen de wachtlijsten voor de tehuizen Ter Reede, de Zoute Viever en Scheldehof. Tweehonderdzestig alleenstaanden en negenender tig echtparen zijn door de nieu we, strenge indicatiecommissie erkend. Ter vergelijking: Ter Reede, het grootste van de drie, telt 251 plaatsen. „Dat aantal wachtenden is een betrekkelijk hard gegeven", te kent De Graaf aan. „Vroeger meldden mensen zich lang van- tevoren aan om maar een plaats je te kunnen krijgen, maar dat kan niet meer." De wachtlijsten zijn in Vlissingen zo omvangrijk, omdat de capaciteit al klein is én omdat relatief veel Vlissin- gers een beroep doen op de geor ganiseerde, gesubsidieerde zorg verlening. Volgens De Graaf heeft dat te maken met de socia le samenstelling van de Vlis singse bevolking, met het grote aantal arbeiders. „Die kunnen zich met hun aow-uitkering en vaak klein pensioen geen appar tement in een serviceflat veroor loven." Bewoners van het Vlissingse bejaardentehuis Ter Reede (foto Ruben Oreel GOES - Tweehonderd Goese ge handicapten mogen maandag middag gratis gebruik maken van de kermisattracties op het Molenplein. Dat uitstapje is mo gelijk gemaakt door een geza menlijke bijdrage van exploi tanten en de gemeente Goes. De Goese kermis ging vrijdagmid dag open en duurt tot en met woensdag. Tussen 14 en 16 uur hebben de gehandicapten maandag vrij en tree in de attracties. Het overige publiek moet wel muntjes of kaartjes kopen. De exploitanten zorgen voor begeleiding van de gehandicapten. Ook de gemeen te Goes zal hierbij een handje helpen. De gehandicapten, af komstig uit alle Goese tehuizen, krijgen tevens een cadeautje mee naar huis. Ook wordt hen hapjes en drankjes aangeboden. Voor het uitstapje van de gehan dicapten, dat nu voor het derde jaar op touw wordt gezet, heb ben de exploitanten ieder een duit in het zakje gedaan. Met een deel van dat geld halen ze maan dag de Veronica top-40-show naar Goes, die wordt gepresen teerd door het bekende televisie gezicht Erik de Zwart. Het mu ziekspektakel, dat zich van 19 tot 23 uur op het Molenplein af speelt, wordt gelardeerd met spelletjes. Nieuw De kermis kent dit jaar een aan tal nieuwe attracties zoals het Lunapark, een Oud liollandsche poffertjeskraam en de Muizen- stad. In het laatste oord krioelen ongeveer duizend (levende) mui zen door een miniatuurkermis, die door echte katten achter de vodden worden gezeten, „Als je dit vergelijkt met een paar jaar geleden, dan oogt de kermis een stuk volwassener", vertelt ex ploitant H. de Voer van de bots- autobaan, die zelf recent nieuwe wagentjes heeft aangeschaft. Het publiek kan zich ook dit jaar gratis per paardetram van de Grote Markt naar het Molen plein laten vervoeren. Woensdag rond 22 uur begint het traditio nele vuurwerk, waarna de ker mis om middernacht sluit. De exploitanten hebben ook dit jaar in overleg met de gemeente en buurtbewoners afgesproken de overlast zoveel mogelijk te beperken. Het is de bedoeling het geluid in de late uurtjes te temperen en bij het afbreken re kening te houden met de nacht rust van omwonenden. De ker misondernemers zijn overigens zeer te spreken over de samen werking met de gemeente Goes, die niet klakkeloos de goed koopste attracties werft. Dat leidt tot verdriet van veel exploi tanten in andere steden dikwijls tot geluidseoncurrentie. „Som migen draaien de knop steeds verder open, omdat ze denken dat dat meer publiek trekt. Het gevolg is dat anderen dan mee gaan. Je wordt er niet alleen zelf doof van, maar het hindert ook de buurt. In Goes staan de ex ploitanten op goede voet met el kaar, waardoor het allemaal met veel minder geluid kan", aldus exploitant B. Leander. 17 EN 18 AUGUSTUS 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, za. 0.00-24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. zo. 0.00-24.00 uur: F. G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg, vrij. 17.00-za. 23.00 uur: A, P. Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, M^Jelburg, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Patiënten Wijkgezondheidscen trum Middelburg, artsen Kod de, Visser en Ponten: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arne- muiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, za. 0.00-24.00 uur: Souburg, Nieuwland en Arne muiden, za. 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zo. 0. 00-24. 00 uur: R. G. G. Groot, Dr. v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R, Ubels, Vroonstraat 11, Seroos kerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke en West- kapelle. Voor de praktijken van de artsen Van Eede en Vaandra ger vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. N. van Eede, Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Zoutelande, Meliskerke, Bigge- kerke en Koudekerke. Voor de praktijken van de artsen Van der Male en Noorlander, vrij. 18.00 uur - zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander. Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Biggekerke en Meliskerke voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). vrij. 18.00. ma 08.00: B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, teL 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: R. P. Reddingius Badhuisstraat 183, Vlissingen tel. 01184-12644. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 18.00-ma. 00,0(1 uur: Mw. H. Klompe, tel. 71140 Middelburg, zat. 09.00-ma. 09.00 uur: J. Drijdijk, Gandhistraat5 tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803, visites aanvragen van 08.00-09.00 uur: Kleine huisdieren (spreekuren zonder afspraak zat. en zon, U. 12 en 17-18 uur): Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg tel. 01180-11011. Dierenartsen praktijk 'Oostka. pel le': Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, tel. 01181) 1443. Behandeling kleine huis. dieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam, Kelderwegi.tei 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren (voor kleine huisdieren): Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077. Spreekuur zat 10- 11 uur. Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, Lan ge Delft 133, tel. 12538. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Vlissingen: Apotheek Pape gaaienburg, winkelcentrum Pa pegaaienburg 24-26, tel. 66345 De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigtop de vrijdagmorgen daaropvol gend. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren via Alarmcentrale tel. 01184-14444 HEINKENSZAND - In de ge meente Borsele worden in de laatste week van de school vakantie in vier verschillende plaatsen kindervakantieweken georganiseerd. In Heinkenszand kunnen de kin deren van 26 tot en met 30 augu- sus terecht op het Scoutingter rein. Daar zet de werkgroep kin dervakantiewerk van buurtver eniging Watervliet vijf dagen lang activiteiten op rond het thema 'Olympische Spelen'. De organisatie verwacht dat daar zo'n 150 kinderen op afkomen. Op het programma staan onder meer het bouwen van een Olym pisch dorp, diverse sport- en spe- laktiviteiten, een trimloop en een theatervoorstelling. Op 28 augustus geven de clowns Pjotr en Laura een uitvoering van hun clownsprogramma. Dat begint om 14.30 uur. Wielerronde in Westkapelle WESTKAPELLE - Trimmers vanaf zestien jaar kunnen zater dag 31 augustus deelnemen aan de wielerwedstrijd van de stich ting Trimbelangen Midden-Zee land in Westkapelle. De ronde wordt verreden als afsluiting van het wielerseizoen 1991 Start en finish zijn in de Koe straat. Van daar loopt het par cours over de Krekelstraat, het fietspad onderlangs de zeedijk, Hogeweg en Oude Zandweg. Om 16.30 uur start een koppeltijdrit over 7,5 kilometer. Om 18.30 uur start de wielerkoers over 55 kilo meter in 14 ronden. De organisatie verwacht zestig tot tachtig deelnemers. GOES - Café De Pompe in Goes organiseert morgen, zondag, voor de vijfde maal het 'Olie- pompetreffen' voor Britse, Ame rikaanse. Europese en klassieke motoren. Vanaf 10.30 uur kun nen bezitters van deze motoren op de Goese Grote Markt te recht voor een ruilbeurs, een toerrit en een hapje of een drank je. De toerrit begint om 13.00 uur en gaat, onder politiebegelel- ding, over Noord-Beveland. De middag wordt afgesloten met h- ve-muziek van de Zeeuwse band Surrender. In 's-Gravenpolder is het drie dagen lang kindervakantiefeest in en om een grote tent bij het jeugdgebouw aan de Magnolia straat. Van 27 tot en met 30 au gustus organiseert het jeugd werk 's-Gravenpolder tal van aktiviteiten rond het thema 'stripfiguren'. Te verwachten zijn: fiets- en speurtochten, stok brood bakken, beschuit versie ren, theater en disco. De kinder vakantiedagen worden extra luister bijgezet door een kinder kennis op het plein bij de sport hal. De stichting tot behoud van Roodkapje en de Boze Wolf treedt 28 augustus om 14.00 op met haar programma 'Repel steeltje'. De werkgroep Kindervakantie werk Baarland en omgeving or ganiseert voor het zevende ach tereenvolgende jaar een vakan tiespektakel voor kinderen uit Baarland. Ellewoutsdijk, Hoe- dekenskerke en Oudelande. Op 27. 28 en 29 augustus worden zo'n 100 kinderen op het sport veld in Baarland verwacht om met het thema 'circus' aan de slag te gaan. Bijvoorbeeld door het bouwen van hutten, panne koeken te bakken of mee te doen aan een circusvoorstelling. Ook hier treden Pjotr en Laura op met hun circusprogramma. Aanvang 10.00 uur. Voor het eerst dit jaar ook kin dervakantieweek in 's-Heer Abtskerke. Op het speelveld bij de school verrijst 29 en 30 augus tus een cowboydorp, waar de kinderen deel kunnen nemen aan een speurtocht, stokbrood bakken en een feestavond. Motorrijders doen rondje Zeeland VLISSINGEN - De motorsport vereniging Ophemert houdt zondag 25 augustus voor de tweede maal de Zeeland-toer tocht. De route van zo'n 150 kilo meter gaat over smelle weg getjes en dijken in West-Bra bant. Zuid-Beveland, Tholen en de Oesterdam. Start en finish zijn bij eethuis 's Smitje in Wouwse Plantage. De deelne mers vertrekken tussen 10.00 en 12.00 uur. Gaaibol - Op camping De Vo gel in Hengstdijk werd een gaai- bolwedstrijd gehouden, waar aan 51 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel H, Breen, Goes, linkerzijvogel M. Breyaert, Hengst dijk; rechterzijvogel L. Freyser. Hulst. Meeste vogels, acht. M Goe- demont, Kieldrecht. Het 52 meter lange dak van de nieuwe overdekte schietbaan in Meliskerke (foto Oscar van Beest) MELISKERKE - De schietbaan in Meliskerke is van de buiten kant nauwelijks te ontdekken. Een heuvel van een meter of vijftig lang met daarnaast een optrekje dat als rijtjeshuis niet zou opvallen, is het enige dat van de straat af te zien is. Toch is de trots van de Schietvereni ging Meliskerke bijna af: een schietbaan, geschikt voor aller lei typen wapens, die voldoet aan alle olympische eisen. Al leen het elektrische systeem dat de schietschijven automatisch op de juiste plaats moet bren gen en de riolering moeten nog VEERE - De commissie volk huisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer van de ge meente Veere spreekt zich woensdag 21 «ugustusuit over het ontwerp-bestemmingsplan hoek Kapellestraat-Kerkstraat in Veere. Besproken wordt ook de gewei- gere bouwvergunning voor een loods aan de Zoekweg in Vrou wenpolder. Verder staan enkele voorbereidingsbesluiten voor de percelen Noordweg 101 in Se rooskerke en Kruisweg 2 in Vee re op de agenda. De vergadering begint om 15.00 uur in de ge meentesecretarie in Veere. aangelegd worden. Zoals het er nu naar uitziet, kan de baan in oktober officieel geopend wor den. Het was oorspronkelijk de be doeling in augustus alle zaken rond te hebben. Penningmees ter P. Wijkhuijs heeft een verkla ring voor de vertraging. „In de eerste plannen zou een aanne mer een deel van het werk op zich nemen, We hebben later be sloten al het werk in eigen be heer te doen. De bouw is daar door iets langzamer gegaan dan gepland." De baan is nog niet te gebruiken. De vereniging heeft al wel de eer ste officieuze schiet- en geluid- proeven gedaan. „De overlast is nihil," vertelt bouwopzichter C. Roelse. „We stonden buiten te luisteren of we veel last hadden. Toen we naar binnen gingen om aan de schutter te vragen waar om hij niet begon, bleek hij alle schoten al afgevuurd te hebben. Maar de baan is dubbel geïso leerd en heeft daar overheen nog een zandwal." De officiële proe ven worden volgende week ge daan door functionarissen van het ministerie van defensie. Veilig Wijkhuijs is niet bang dat er veel protesten komen tegen de schietbaan. „Er is bijna geen geluidsoverlast. De schietsport is trouwens een van de veiligste sporten. Er gebeuren hooguit tien ongelukken per jaar. Leden van schietverenigingen - in. Ne derland een paar honderddui zend - weten heel goed waarmee ze bezig zijn. Het zijn echt niet de jongens die graag cowboytje spelen." De schietvereniging houdt jaar lijks een rommelmarkt. Die is dit jaar zaterdag 31 augustus, op het terrein van de schietbaan. Het heeft er nog even om ge spannen of de markt kon door gaan, omdat de gemeente Marie- kerke niet kon garanderen dat de riolering op tijd klaar was. In middels is de toezegging er wel. Speelweek voor kinderen met een handicap MIDDELBURG - Voor kinde ren met een verstandelijke han dicap staat de week van maan dag 26 tot en met vrijdag 30 au gustus in het teken van voeding. Vanuit het scoutingcentrum aan de Nassaulaan in Middel burg organiseert de Sociaal Pe dagogische Dienst een speel week met activiteiten als knut selen, zingen, muziek maken en uitstapjes in en rond Middel burg. De speelweekdagen begin nen om 9.30 uur en duren tot 15.30 uur. De leiding is in handen van medewerkers van de Sociaal Pedagogische Dienst en van vrijwilligers. Keuringsdag Het Zeeuws Melkschaap MIDDELBURG - De Vereni ging Het Zeeuws Melkschaap houdt zaterdag 31 augustus een keuringsdag op de kaasboerde rij van de familie Kwekkeboom aan de Prooyenseweg in Middel burg. Tussen 10.00 en 15.30 uur worden ruim honderd dieren ge keurd in verschillende catego rieën. MIDDELBURG Gevonden in de periode van 26 juli tot 12 augustus zijn door Maxis de navolgende voor werpen aan het bureau van de gemeentepolitie in Middelburg- afgeleverd: pop nog in plastic verpakking; paarse portemonnee,, inhoud fo to's, papieren, opschrijfboekjes; blauwe rugzak, bruine paraplu, bruin gemeleerd nylon tasje; zil veren hanger (of deel van oor bel), zilveren kinderring; 'bieb- 'pasje ten name van T. Korting; houten kralen kinderarmband je; horloge, zwart/blauw Disco Sport; dameshorloge, goudkleu rig, buggy, een strandmatje; houten kralen (kinder(ketting; zonnebril, piloten-model; zonne bril. pilotenmodel wit montuur; bril, bruin gemeleerd montuur met leesstukjes; zilveren ring met inscriptie Udo 2-12-75; gou den ring met steentjes; hanger tje, sterrenbeeld vissen; roze (kinder(broche, in de vorm van zonnebril; deel van een oorbel, doorschijnend wit plastic. Toename van diefstallen op stranden VLISSINGEN - Het aan tal diefstallen op Vlis singse stranden is de laatste veertien dagen sterk toegenomen. Bij de gemeentepolitie heb ben de afgelopen twee weken verschillende badgasten aangifte van diefstal gedaan. Een bezoeker van het Badstrand miste deze week. na een zwempartij, nogal wat persoonlijke papieren, cheques en twee vliegtickets. Een politiewoordvoerder sprak vrijdag het ver moeden uit dat er wel meer diefstallen zijn ge pleegd dan uit de aangif ten kan worden opge maakt. Hij riep badgas ten op hun spullen, als ze gaan zwemmen, door be kenden of'buren' goed in de gaten te laten hou den. Zondag 18 augustus 1991 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Bruyn, 19 ds, Spaans; Arnemuiden 9.30 - 15 ds. Ten Klooster; Biggekerke 10.15 ds. Schorèl; Domburg 10 ds. Allewijn, 19 ds. Spaans; Ga pinge 11 ds. De Boer; Grijpsker ke 10 ds. Boon, 19 ds. Damsma; Kleverskerke 11 ds. Lukasse; Koudekerke 9.30 ds. Van Tuyl van Serooskerken; Meliskerke 9 ds. Schorèl; Middelburg: Tho maskapel 9.30 ds. Paulus; Eglise Wallonne 10.45 mme. Fromont- Massé; Engelse Kerk 19 ds. Pau lus; Oostkapelle 10 ds. Don, 19 ds. De Boer; Oost-Souburg: (Ka- naalstraat) 9.30 mw. drs. Polder man; Oranjeplein 19 mw. drs. Polderman; De Zoute Viever 19 dhr. v.d. Putte; Serooskerke 10 ds. Faassen, 19 kand. mw. Glos- bergen; Sint-Laurens 9 ds. Fox; Veere 9.30 ds. Lukasse; Ter Ree de 19 ds. van Dam; Bethesda/ Sint-Joseph 10 ds. Boomer; ver pleeghuis Der Boede 10.30 ds. Herweyer; Open Hof 9.30 ds. Van Voorts Vader; De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooy; Vrouwenpol der 9,30 ds. De Boer; Westkapel le 9.30 ds. Spaans, 19 ds. De Bruyn; Zoutelande 9-10.30 ds. Boekestein. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30-19 ds. Nauta; Domburg 10 ds. Damsma; Gapinge 19 kand. Zweers; Grijpskerke 10 kand. Lous; Koudekerke 9.30-19 ds. Wijnands (HA); Meliskerke 10-19 ds van Reenen; Middel burg: Hofpleinkerk 9.30 ds. v.d. Berg. 14.30 ds. Ykel; Getuigenis- kerk 9.30 ds. Ykel, 19 ds. Dub- bink; Oostkapelle 10-19 ds. Van Dijke (HA); Serooskerke 10 dhr. Glasbergen, 19 mw. Glasbergen; Sint-Laurens 10 ds. Joosse, 19 ds. v.d. Berg; Veere 9.30 kand. Zweers; Vlissingen: Petruskerk 9.30 ds. Van Veen; Vrouwenpol der 10 dhr. Van Leerdam, 19 ds. Den Breejen; Westkapelle 9.30- 14.30 ds. Halsema. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30-19 leesdienst, 14 ds. Meeuse; Meliskerke 9.30-19 ds. van Ruitenburg, 14.30 lees dienst; Middelburg-Centrum 9.30-18.30 ds. Van Stuijvenberg, 14 leesdienst; Middelburg-Zuid 9.30-19 leesdienst, 14 ds. Van Ruitenburg; Oostkapelle 10-15 ds. Harinck; Vlissingen 9.30-16 ds. Vreugdenhil; Westkapelle 9.30-18.30 ds. Meeuse, 14 lees dienst; Zoutelande 9.30 lees dienst, 19 ds. Harinck. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg 9.30-16.30 ds. Scholte; Souburg en Vlissin gen (De Lannoystraat) 9.30-16.30 ds. Mostert; Vrouwenpolder 8.45-10.30 ds. Borgdorff, 14.30 ds. Gratz; Oostkapelle 16.30 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30-16.30 kand. Markus; Vlissingen 9.30- 17 ds. v.d. Boomgaard. Vereniging van Vrijzinnig Her vormden en Remonstranten. Middelburg (Koorkerk) 10 ds. Oort; Vlissingen (Ophir) 10 ds. Van Bork. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg/Vlissingen 1(1 mw. ds. Van Dam Hersteld A-postZendingsge- meente. Vlissingen (Walstraat 23) 10 en 17 dienst. Geredja Kristen Maluku i tan di Belanda. Oost-Souburg 10 ouderling; Koudekerke ^ou derling. Niemv-Aposlolische Kerk. IV.- Souburg (Westerbaan) 9.30 en 16, woensdag 20 dienst. Leger des Heils. Middelburg 1( kapt. Bijl; Vlissingen 10 kapt Bijl-Muller, 19 kapt. Bijl. Anglicaanse Kerk. Vlissingen- Oost (kapel zeemanshuis Schel- depoort) 10.30 Holy communion en 19.30 evening prayer. Zevendedags-Adventisten (za terdag). Vlissingen (Het Anken 9.30 ds. v.d. Ploeg; Middelburg (Doopsgezinde Kerk) 11 ds. v.d. Ploeg. Baptisten Gemeente. Middel burg (kapel Bree 8) 10 ds. E2' Pinkstergemeente. Vlissingen 14.30 en woensd. 19.30 dienst, Middelburg (Ver.geb. 't Zandl 15.30 dienst. Evangelie Gemeente. Middel burg (De Wijngaard, LTS) 9.30 br. Van Engelenhove. Volle Evangelie Gemeente. Vlis singen Filadelfia (Vrouwestraal 5) 9.45 dienst.; Berea (Wester baan 16) 10 dienst.; Arnemuiden Immanuel (Westdijkstr. 5-7) 10 dienst. Het Apostelische Genootschap. Vlissingen - Singel 190 9.30 dienst; woe. 20 dienst. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Middelburg: Wester- kerk 9.30,14 en 18.30 dienst. Vrije Evangelische Gemeente. Westkapelle 9.30 ds. Van Ber gen. De kerk van Jezus Christus var, de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen (Badhuisstr. 161)10 dienst. Evang. Baptistengemeente. Middelburg (Damplein 12) 10br. Lok. Volle Evangelie Bethel Kerk Middelburg (geb. 't Zand) 16 dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Mid delburg: (Petrus en Pauluskerki 10; De Hoeksteen zat. 19; Sou burg (Zoute Viever) zat. 9; Marti nuskerk 10; Vlissingen Lieve Vrouwekerk 9.30; zat. 19; Open Hof 11.15; Bethesda/Sint-Josepii 11.15; Ter Reede zat. 17; Dom burg (Badhuisweg) 10 uur; zat. 19 uur. Inbrekers kraken fruitautomaten SCHOONDIJKE - In een ffi' tuurzaak aan de Markt in Schoondijke is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebro ken. Er werden twee fruitauto maten opengebroken. In totaal wordt een geldbedrag vermin tussen de 1000 en 1500 gulden- Men kwam de frituur binnen door een deur te forceren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12