Jan Timman toch licht favoriet Kees Schouwenaar de slimste PZC Adri van der Poel mist de dagzege Drie Zeeuwen in de halve finales Cuba grossiert in gouden medailles Tennistoernooi in Hoek start maandag Komst basketballers Ljubljana onzeker sport ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1991 14 Kloetinger is mede-vluchters met sterke jump te rap af in Aangtekerke Monique Schipper elfde bij kogelstoten Ilse Schramm grijpt nationale zwemtitel Kortsjnoi, Viktor de Verschrikkelijke, neemt unieke plaats in THESSALONIKI - Monique Schipper is er gisteren niet in geslaagd een toppositie te ver overen bij het kogelstoten op de Europese kampioenschappen jeugdatletiek. De Zierikzeese stootte een afstand van 13,78. Daarmee eindigde ze op een elf de plaats. Haar persoonlijk re cord staat overigens veel scher per. Schipper kwam al eens tot 15,21 meter. De 16-jarige Monique Schipper hield overigens Corrie de Bruin, de zus van Erik de Bruin, achter zich. Dit Nederlandse talent kwam tot 13,38. De Zeeuwse, die dit seizoen al menigmaal de Zeeuwse records op kogel en dis cus verbeterde, komt vandaag, zaterdag in actie bij het discus werpen. Thessaloniki. EK Jeugd, finales: Jongens: 1500 m 1 Canellas (Spai 3.53,11, 2. Boelkonski (Sov) 3.53,61, 3. Witte- kindt (Dui) 3.53,66 110 m horden 1 Gophler (Dui) 13,95, 2. Pesjenkin (Sovi 14,06, 3. Edorh (Dui) 14,26 kogelslingeren: 1Dikii (Sov) 70,06 m, 2 Kunkel (Dui) 68,94 m. 3. Kiss (Hon) 68.40 m Meisjes: 1500 m 1 Ewerlof (Zwe) 4.15,43, 2. Trabaldo (Spa) 4.15,58, 3. Jegorova (Sov) 4.17.09. 100 m horden 1 Maddox (GBr) 13,39, 2. Huybrechtse (Ned) 13,44 (ned jeugdreeord), 3. Baker (GBr) 13,61. ver: 1. Idowu(GBr)6,60m,2. Galinka (Sov) 6,64 m, 3 Prandjeva (Bul) 6,50 m. kogelstoten: 1. Gundler (Dun 16,80 m, 2. Gersdorf (Dui) 16.09 m, 3. Ilina (Sov) 16.06, 11 Schipper (Ned) 13,78 m, .12. De Bruin (Ned) 13,38 m Axel wint van Schoondijke 2-1 SCHOONDIJKE - In een oefen duel met afdelings tweede klas- ser Schoondijke kwam Axel gis teravond tot een 2-1 overwin ning. „Voor de rust speelden we goed georganiseerd", zei trainer Ferdy Hermans na afloop, „maar in de tweede helft was het allemaal minder, omdat we toen ook meer wisselden". Bij de rust leidde Axel met 2-0 door doelpunten van Mels Ver- helst (uit een strafschop) en Fon- ny Verstraeten. Een kwartier na de hervatting scoorde Erwin de Ruijsscher tegen. Sluisikil-IIVV Het oefenduel tussen de eerste elftallen van de voetbalvereni gingen Sluiskil en HVV'24 vindt niet, zoals eerder is gemeld, van daag (zaterdag), maar morgen (zondag) plaats. Het aanvangs-' tijdstip wordt half drie. Te vroeg rechtop in zadel LIVERPOOL (Reuter) - Adri van der Poel heeft gisteren de dagze ge in de Ronde van Engeland ge mist. In het tweede deel van de vierde etappe waande hij zich de zekere winnaar in de massa sprint in Liverpool. Kort voor de finish ging hij rechtop zitten, waardoor hij op de lijn nog ge passeerd werd door de Duitser Aldag. Beide delen van de vierde etap pe eindigden in massale aan komsten. In de middag won de Italiaan Bortolami de rit van Buxton naar Manchester voor de Belgen Redant en Museeuw. Van der Poel werd achtste. De Australiër Anderson behield de leiding. Hij gaat de slotdag in met een seconde voorsprong op de Belg Verdonck en de Zwitser Imboden. Beste Nederlander is Eddy Bouwmans uit de ploeg Post, negende op 56 seconden. Ronde van Engeland. Vierde etappe, eerste deel Buxton - Manchester: 1. Bortolami (Ita) 106 km in 2 48.24,2. Redant (Bel), 3. Museeuw (Bel), 4. Verdonck (Bel). 5. Aldag (Dui), 6. Hamburger (Dui), 7. Hundertmark (Dui), 8. Van der Poel (Ned), 9. Ander son (Aus). 10. Yates (GBr) allen zelfde tijd als Bortolami. Vierde etappe, tweede deel Man chester - Liverpool: 1. Aldag (Dull 83,9 km in 1.58.27, 2. Van der Poel (Ned), 3. Anderson (Aus), 4. Museeuw (Bel), 5. Willems (Bel), 6. Martinelli (Ita), 7. Verdonck (Bel), 8. Holm (Den), 9. Hundertmarck (Dui), 10. Lil holt (Den) allen zelfde tijd als Aldag Algemeen klassement: 1. Anderson 19.41.41,2. Verdonck 0.01,3. Imboden (Zwi) 0.01. 4 Millar (Sch) 0.17, 5. Heppner (Dui) 0.41, 6 Peiper (Aus) 0.53, 7 Holden (GBr) 0.53, 8. Sunder land (Aus) 0.53, 9 Bouwmans (Ned) 0.56, 10. Van der Poel 3.40. Buggenhout-Opstal (Bel). Prof- koers: 1. Heirweg (Bel) 207 km in 5.08, 2. Schoovaerts (Bel) 0.45, 3. Macheri) (Bel) 1.05, 4. De Wilde (Bel), 5. Priem (Bel), 6. De Wolf (Bel), 7. Giesberls (Bel), 8. Mattheus (Bel), 9. TsjraS (Sov). 10. Wijnants (Ned), 20 Knuvers (Ned). HOEK - Het Ador-sportcentrum in het recreatietiecenlrum De Braakman is vanaf aanstaande maandag weer het toneel waar op het jaarlijkse Ador-toernooi zich afspeelt. Het tennistoernooi van organi sator Mike Simon is dankzij deelname van zowel senioren als juniorenspelers het grootste van Zeeuwsch-Vlaanderen. Tot en met zondag, 18 augustus, worden 21 reeksen afgewerkt. Plaatsingen Ador-toernooi Hoek: HEB: 1 Rob Simon, 2. Mike Simon, 3/4. Tim van Dijk en Kees Oostrom.- DEB; 1. Marjon Copier, 2. Ciska van Veldhoven. HDB: 1 Simon/Boer- hout, 2. Simon/Oostrom. HECl: 1. Boas Bierings, 2. Richard Hamelink, DEC1: 1. Kelly Bouman, 2. Annelies Everix. HEC2: 1. Onno van Queckelberghe, 2. Peter van der Sloot, 3/4. Hans Smolders en Peter van Veldhoven. DEC2: 1. Kelly Bou man, 2. Ciska van Veldhoven. HDC: 1. Hamelink/Bierings, 2. van der Sloot/Smolders. DDC: 1. Lijbaart/ Bouman. HED11. Jaen-Mark Sinack, 2. Wi) Nijssel, 3/4. remco Klaassen en Hai nie Langeraert, 5/6. Eddo Lokken e Maikel van Jole, 7/8. Peter van Lim men en Guido Verstraeten. DED1: l' Emmy Blackman, 2. Cindy van Waes HDD1: 1. Klooster/De Paepe. 2. Nijs se/Vercruijsse, 3/4. Klaassen/Vos ei Bleijenberg/Langeraert. DDD1: 1 Boeckhout/Blackman, 2. Clement Geuze. GDD1: 1. Den,Hollander/Pae pe, 2. Baas/Van Kampen, 3/4. Vai Calseijde/Langeraert en De Riddej Van Laethem. Jongens t/m 16 jaar: i Boas Bierings, 2. Richard Hamelink 3/4. Jean-Mark Sinack en Milo va) Boeyen. Meisjes t/m 16: 1. Anke Lij baart, 2. Suzan Bogers, 3. Petr; Duijts. Jongens t/m 14: 1. Jori Dhont, 2. Anthony Trapman, 3/( Niels d'Hert en Niek Fliers. Meisjes m 14: 1. Kelly Bouman, 2. Annelie Everix, 3/4. Dagmar van Boeyen e Karen Bogers. Jongens t/m 12. Dirk Verdeursen, 2. Remy Schei beyn, 3/4. Dennis Bouman en Doni van Blackman. Meisjes t/m 12:1. del by van Leijenhorst, 2. Maartje Kui. pens. Jongens t/m 10: 1 Louis Ni sten, 2. Diederik Veerman, 3/4. Dyla Blackman Den Robert Lippens. Tennistoernooi in Cadzand CADZAND - Het Haaietanden- toernooi heeft een erg sterk Zeeuws deelnemersveld binnen de lijnen, dat is inmiddels dui delijk. Met Tim van Veldhoven, Virgil Greeve en Kim Lange raert is de Zeeuwse afvaardi ging bij de halve B-finales maar liefst drie man sterk. En dat in een veld waarin verschillende top tien spelers uit het kwalita tief sterke district Limburg bin nen de lijnen verschenen. Tim van Veldhoven had zich donderdagavond reeds geplaats voor de halve finales via een zege op de Limburgse nummer acht, Hans van Seters. Van Veldho- vens tegenstander is Virgil Gree ve, het 12-jarige talent uit Goes dat in de eerste ronde verraste met een zege op Jeroen Everling en via een walk over op Maurice Beurskens in de halve finale kwam. Beurskens, de nummer zes op de Limburgse ranglijst kampte met een spierscheuring en verkoos het dubbelspel met Van Seteren boven het enkel spel. In de halve finale dubbel B wonnen de Limburgers overi gens in een korte partij glansijk van Van Veldhoven en Lange raert en bereikten de finale. Kim Langeraert drong gisteren net als zijn dubbelpartner door tot de laatste vier in de B-reeks. De Sassenaar won overtuigend van Raymond Quakelaar (6- 6-3). Yannick Maenhout wordt de ti genstander van Esther Hofstee in de dames C-finale. Zij versloe de nummer twee Leslie Lipje met het grootste gemak (6-2, i 1). Uitslagen: HEB: 2e ronde: V. Gre ve-M. Beurskens w.o.; K. Lamg raert-R. Quakelaar 6-4, 6-3. HD! Beurskens/Van Seters 60, 6-3. DD! Halve finales: Blokpoel/Knobbe Hofstede/Ten Brake 6-2, 3-6, 6- Hooiveld/Oorschot-Visser/Visser 6 75. GDB: Halve finales: Hooivel Van Seters-Snoeyen/Blokpoel 46, 6 6-3. Quakelaar/Bouwhuis-Leenho wers/Van Oorschot 6-4, 6-2. HEC2: Halve finales: P van Wat< schoot-N. van Remortel 6-4, 6-2; Sistermans-A. Friednch 6-2, 6 DEC: Halve finale: Y. Maenhout- Lipjes 6-2, 6-1. GDC: le ronc Raedts/Scherbeijn-Coppens/Maen- hout 6-0,6-0. Halve finale: Davids/T brake-Raedts/Scherbeijn 4-6, 6-3, 6- Van Wanrooy/Van Wanrooy-Bou huis/Bouwhuis 6-2, 6-4. HED2: Halve finale: M. Schumnn R. Snouwaert 6-0, 7-5. DED2: 2e ro de: E. Daldrup-B. Bijdemast 6-0, 6 Halve finale: I. Vriends-E Daldn 6-3, 6-3. HDD: Halve finale: Kloosti De Paepe-Fliers/Stellenaar 6-0, 6 DDD: Halve finales: Groosman/Vi meire-Van der Elst/Sielias 4-6, 7-6, 5; Misilje/Van Tiggelen-Claeren/1 Poorter 6-0. 6-2. GDD: Kwartfina Groosman/Groosman-Van Wai Van Waes 7-5, 6-2. Halve finale D drup/Daldrup-Beelen/Beelen 7-6, 6 DEN HAAG - 'Kortsjnoi veegt de vloer aan met Jan Tim man'. Die kop was begin mei in de FZC te lezen, toen de 60- jarige ex-Rus zijn Nederland se tegenstander in het VSB- schaaktoernooi in Amster dam in 23 zetten van het bord schoof. Zondag aanstaande gaan de twee grootmeesters in het SAS Royal Hotel in Brus sel weer tegenover elkaar zit ten voor hun eerste partij in de kwartfinale van het kandida tentoernooi. Het is voor de Ne derlander te hopen, dat er dan betere prestaties van Jan Tim man te melden zijn. Vooral Kortsjnoi heeft een be wogen geschiedenis in de strijd om het wereldkampioenschap achter de rug. Zo was er de meest bizarre tweekamp om de wereldtitel uit de geschiedenis van het schaken, in 1978 in Ba- guio Stad op de Filippijnen, tussen Karpov en Kortsjnoi. Viktor de Verschrikkelijke was toen 'gedrogeerd' door wraak zucht, voor hem het ideale pep middel. Geobsedeerd ging hij de strijd aan met zijn bolsje wistische vijanden in de Sov jetunie, het land dat hem uit gespuugd had. Maar Kortsjnoi verloor. In 1981 zat hij in Mera- no alweer tegen Karpov in het gevecht om de wereldtitel. En verloor voor de tweede keer. Zondag schudt hij dus de hand van Jan Timman. Ondanks zijn zestig jaren is Kortsnoi achter het bord nog altijd kwiek. De wrok van weleer is zo goed als versleten, kwestie van leeftijd en veranderingen in zijn geboorteland. Voor Kortsj noi is Brussel zijn tiende kandi datentoernooi in een leven dat beheerst werd en wordt door het bord met 64 velden en zes tien witte en evenzo vele zwarte stukken. Poolse adel Kortsjnoi werd op 23 juli 1931. in het eerste vijfjarenplan van Stalin, geboren in Leningrad. Zijn moeder, een pianiste, nam spoedig de benen. Zijn vader was van Poolse adel. katho liek, vroeger rijk, maar het Sta- lin-regime had zijn fortuin in gepikt. Officieel was hij leraar Russische taal en literatuur, maar hij verdiende de kost als koelkastmonteur en in een confectie-atelier. De eigenares se van het atelier werd zijn tweede vrouw. Viktor leerde schaken van zijn vader, toen hij zes was. Tijdens het beleg van Leningrad (1941- 43) werd hij in het ziekenhuis opgenomen wegens ondervoe ding. Zijn vader stierf aan het In 1982 speelden Viktor Kortsjnoi (links) en Jan Timman ook een tweekamp. Uitslag: 3-3. Een nog jeugdige Hans Böhm (midden) attendeert namens de organiserende KRO de spelers op de uitstekende lichtomstandigheden (foto ANP) front. In '43 werd hij toegelaten tot het pionierspaleis van Le ningrad, de eredivisie van de schaakwereld. Zijn eerste trai ner was Batoejev. een zanger bij de Leningrader Philharmo- nica. Hij werd later bekend als de man die zijn leven wijdde aan het huiselijk maken van apen, slangen en vogels. In '48 schreef hij zich in op de universiteit van Leningrad. Zes jaar later studeerde hij af als historicus na een opleiding die geheel werd overheerst door de marxistisch-leninisti- sche ideologie. In '51, het ge boortejaar van Jan Timman, werd hij schaakmeester, bad genummer 3901. Vijfjaar later werd hij grootmeester. Voor zijn vlucht uit de Sovjetunie in 1976 werd hij vier keer natio naal kampioen. Toen Timman in '74 grootmeester werd, had Kortsjnoi al vijftien grote toer nooien gewonnen en vier kan didatentoernooien achter de rug. Incidenten Na het IBM-toernooi in Am sterdam in juli '76 vroeg hij na een reeks incidenten in eigen land politiek asiel in Neder land. ..In een boosaardig land dat mensen van hun gevoel van eigenwaarden berooft, kon en wil ik niet langer leven", zei hij tegen de Nederlandse grootmeester Jan Hein Don- ner. De Amerikaanse groot meester Robert Fischer stuur de onmiddellijk een gelukste legram, „gefeliciteerd met de juiste zet". Later liet Kortsjnoi zich ontvallen dat hij wegge pest was door Petrosjan en Karpov. In de Sovjetunie werd hij een verrader. Uit toernooitabellen werd zijn naam geschrapt, zijn boeken uit de handel geno men. Hij liet zijn vrouw, een Georgische uit Tiflis die hij aan de Zwarte Zee had ontmoet en met wie hij in '58 was ge trouwd, en zoon achter. De twee kregen pas jaren later een uitreisvisum. Zwitserland Kortsjnoi woonde een jaar in de Bijlmermeer, trainde het Nederlands Olympiadeteam, werd in '77 Nederlands kam pioen met 3.5 punt voorsprong op Timman en Donner. teken de een contract met Van Oos- terom, de sponsor van Volmac Rotterdam, maar vestigde zich na verloop van tijd in Zwitser land. Zijn contacten met de na tionale top bleven goed. Ree en Van der Wiel secondeerden hem tijdens matches en Tim man hielp hij vorig jaar in diens voorbereidingen op de tweekamp tegen Karpov in Kuala Lumpur. Sinds hun eerste ontmoeting in 1972 in Amsterdam hebben Timman en Kortsjnoi 46 partij en tegen elkaar gespeeld. De stand is 26-20 voor Kortsjnoi. Vooral in de beginjaren liep de Amsterdammer met grote re gelmaat tegen de nul aan. Se dert '85 is zijn score tegen de maestro positief. De twee heb ben twee matches tegen elkaar gespeeld. In '76 verloor Tim man in Leeuwarden met 5,5 - 2,5. Een geflatteerde nederlaag omdat Timman kort daarvoor was teruggekeerd uit Haifa, waar hij tijdens de olympiade de hoogste score van het. toer nooi aan het eerste bord had behaald. In '82 was Kortsjnoi zijn tegenstander in de tradi tionele KRO-tweekamp. Het duel eindigde gelijk (3-3). Oude vrienden Kortsjnoi kwalificeerde zich voor de kwartfinales door winst in Wijk aan Zee op de Hongaar Sax in de verlenging (5,5-4,5). Timman ontdeed zich in Sarajevo met veel minder moeite van de Duitser Hubner (4,5-2.5). De Leningrader be reidde zich voor met twee oude vrienden, Toekmakov en Bronstein. Bovendien speelde hij in Santiago en oefenmatch tegen Morovic. De Chileense kampioen won heel gemakke lijk met 3,5-2,5. Kort daarvoor had Kortsjnoi in de Europa Cup wedstrijd van Volmac ver loren van Salov. In Brussel is Timman in de tweekamp over acht partijen licht favoriet. Niet omdat zijn rating (2630) een fractie hoger is dan die van Kortsjnoi (2610). maar vooral op basis van zijn leeftijd. De vechtlust van Kortsjnoi is onovertroffen, maar Viktor de Verschrikkelij ke is niet zo verschrikkelijk meer als pakweg twintig jaar geleden. Bovendien krijgt hij last van ouderdomkwaaltjes. Hij wordt een tikkeltje doof. Oudste Met Timman-Kortsjnoi wor den in het SAS Royal Hotel ook de andere drie matches uit de kwartfinales gespeeld: Ivantsjoek - Joesoepov, Short - Gelfand en Karpov - Anand. Naar het duel tussen Karpov en Anand wordt in het bijzon der uitgekeken. Vooral na de overwinning van de razend snelle Indiër op Karpov in het toernooi van Linares. Kortsjnoi is nu 60, na Smyslov de oudste die ooit deelnam aan het kandidatentoernooi. Yog- hurt-incidenten, conflicten om parapsychologen, goeroe's zo als destijds in Baguio Stad zul len zich bij Kortsjnoi - Timman in Brussel niet voordoen. De woede van Kortsjnoi is gezakt, zijn onbarmhartigheid achter het bord niet. AAGTEKERKE - Met een aan tal rappe mannen in de kop groep was het bijna voorspel baar dat de ronde van Aagteker- ke een solist aan de finish kreeg. De Engelsman David Williams probeerde in de finale in die rol naar de streep te gaan. maar zag zijn poging mislukken. Ook Ri chard de Vrieze haalde het niet. De derde jump was, voor Kees Schouwenaar, wel raak. Hij ging, net als Pierre van Est vo rig jaar, in de voorlaatste, ronde. En hield, net als de Brabantse coureur toen, op de streep een paar tellen over op een fel sprin tend peloton. Na Heikant en Biervliet was het Schouwe naars derde zege dit seizoen. Attent koersen. Dat is in de Zeeuwse amateurcriteriums het parool nu het bijna traditie is dat in de eerste schermutselin gen het veld telkens beslissend uit elkaar wordt gescheurd. Ge routineerde coureurs weten dat. Die zitten als het ware te wach ten op de man die de wedstrijd opent en geven dan meteen vol gas, In Aagtekerke werd die eerste, en ook nu weer cruciale, jump geplaatst door Zeeuws kam pioen Francois Franse. Hij kreeg heel wat mannen mee: de stree- krenners Jacco Schroevers, Pe ter Mol, Kees Schouwenaar, Ri chard de Vrieze, Wilfred Geijs, Wilfred Raas, maar ook de op merkelijk sterk rijdende David Williams. En Brabanders Mario van Vlimmeren, Vital Timmer mans, Peter Heeren, John de Crom en -de enige- Zeeuws-Vla ming John van den Ameele. Meer kon ook moeilijk, de man nen van de wielervereniging on der De Schelde schitterden door afwezigheid. De achttien leiders hadden daar, na de geslaagde coupe, op dat moment natuurlijk geen bood schap aan. Zij joegen het tempo zó hoog op dat de rest in minder dan geen tijd tegen een gat van ruim een halve minuut moest opboksen. Een omnogelijke op gave, de beslissende slag was ge vallen. Maar natuurlijk was die kop groep ook te groot. Rappe jon gens als Heeren. Van Vlimmeren en Franse neem je uiteraard niet in een zetel mee naar de streep. En dus volgde in de finale de ene demarrage de andere op. De eer ste kwam op naam van het trio Wilfred Geijs, Jack Beks en Da vid Williams. De Engelse ex-prof hield het als enige het langst vol, maar moest zich toch ook ge wonnen geven toen Van den Ameele zijn leidersprijs in ge vaar zag komen en Williams te rugpakte. Meteen ging Richard de Vrieze, maar ook hij sneuvel de. Kees Schouwenaar was de derde aanvaller. Hij slaagde wel. Uitslag: 1. Kees Schouwenaar, Goes 80 km. in 1.48.33; 2. op 3 sec. Peter Heeren, Sprundel; 3. Jacco Schroe vers, Arnemuiden. 4. John de Crom, Woensdrecht; 5. John van de Ameele, Terneuzen; 6. Piet de Jong. Rijen, 7 Peter Mol, 's Gravenpolder. 8 Ri chard de Vrieze, Goes: 9. Vital Tim mermans. Putte; 10. Twan den Bra- ber. Fijnaart; 11 Francois Franse. Kwadendamme, 12. Wilfred Geijs, Kwadendamme, 13. Eric van de Boom, Dongen 14. David Williams, Southport. 15 Will'red Raas. 's Hee- renhoek; 16. Mario van Vlimmeren. Hoeven; 17. Ludo van Overveld: Schijf; 18 Jack Beks, Wouw; 19. Rini Tak, Oudenbosch; 20. Vester Aarts. Kruiningen. HAVANA (AFP) - De Verenigde Staten is Cuba tijdens de Pana- merikaanse Spelen in Havana gepasseerd op de lijst van het aantal gewonnen medailles. De Amerikanen kwamen tot een to taal van 120 plakken, negen meer dan Cuba. De gastheren blijven wel eerste op de medail lerangschikking door een hoger totaal gouden onderscheidin gen (64 tegen 39). De Cubaanse Ana Fidelia Qui- rot veroverde zoals verwacht op de 800 meter voor vrouwen het goud in de uitstekende tijd van 1.58,71,".een record voor de Pana- merikaanse Spelen. Eerder was Quirot eerste geworden op de 400 meter. Haar landgenote Liliana Allen won na de 100 me ter ook de dubbele afstand in 23,11 seconden. Havana (Cuba). Atletiek: mannen: 200 m: 1. DaSilva (Bra) 20,15, kogelstoten 1 Weil (Chi) 19,47 m, polshoog: 1. Mason (VSt) 5.50 m, kogelslingeren: 1. Dnscoll (VSt) 72,78 m, tienkamp: 1. Ferreira (Bra) 7762 punten. Vrouwen: 200 m: 1. Allen (Cub) 23,11, 800 m: 1 Quirot (Cub) 1.58,71. ver springen: 1. Guthrie (Jam) 6,64 m. Vrouwen: 800 m: 4 Vriesde (Sur) 2.01.46. .Judo. Mannen. Tot 95 kg: 1. Salgado (Cub). Boven 985 kg: 1. Moreno (Cub). Vrouwen. Tot 72 kg: 1. Moreno (Cub). Boven 72 kg 1. Santini (PRi). Basketbal. Mannen: Puerto-Rico - Uruguay 98-78, Venezuela - Baha ma's 98-81. Vrouwen: Brazilië - Argentinië 83-56, Verenigde Staten - Cuba 91-71. De kopgroep met John van den Ameele op kop raast door de straten van Aagtekerke. In derde positie Frangois Franse foto Ruben Oreel Voor promotieduel in Vlissingen VLISSINGEN - Het is uiterst onzeker of het Joegoslavische topbas- ketbalteam Ljubljana begin volgende maand naar Vlissingen komt. De Joegoslaven zouden op 3 september in Baskensburg een promotiewedstrijd spelen tegen het Russische topteam BC Kalev uit Tallinn. Door problemen met het verkrijgen van de visa, moge lijk vanwege de sociale en politieke problemen in Joegoslavië, is de komst van het Oosteuropese team onzeker geworden. De organisatie heeft echter al geanticipeerd op de mogelijkheid dat de Joegoslaven op 3 september niet in Vlissingen zijn. Jacques Jo- ziasse, die samen met onder anderen Ton Peters uit Breskens (mana ger bij de Belgische eredivisieploeg Bobcat Gent) druk is met de or ganisatie, heeft drie potentiële vervangers op het oog. „Komende week valt daarover de beslissing", verwacht Joziasse. De drie mogelijke vervangers voor Ljubljana zijn het Amerikaanse College-team van de Universiteit van Utah, Commodore Den Helder (Nederlands landskampioen) en het Belgische Bobcat Gent, beho rend tot de top-5 in België. Het College-team uit Utah verblijft de komende tijd in Europa voor een reeks wedstrijden. Dit team werd afgelopen seizoen College-kampioen van de staat Utah en eindigde als zesde in de Amerikaanse kampioenscompetitie voor College- ploegen. AMSTERDAM (ANP) - Ilse Schramm van de ZC Koe wacht heeft gisteren in Am sterdam verrassend de na tionale titel langebaan zwemmen bij de vrouwen op de schoolslag veroverd. De zwemster uit Koewacht realiseerde op de vijf kilo meter een tijd van 1 uur 27 minuten en 25 seconden. Hans van Goor prolongeer de zijn nationale titel op de 5 kilometer vrije slag. De lan- gebaan-zwemmer uit Hoorn tikte na 58 minuten en 55,2 seconden aan. Op de schoolslag bij de man nen ging de nationale titel naar Razoux Schultz. Amsterdam. NK Langebaan. Mannen. 5 km vrije slag: 1 Van Goor (Hoorn) 58.55.2. 2 Van der Meer (Torpedo) 59.37,1, 3. Van Heusden (Torpedo) 59.44,2. 5 km schoolslag: 1. Razoux Schultz (Dolfijn) 1.15.56,8, 2. Hoofman (De Zijl/LGB) 1 15.57,4, 3. Wempe (HPC) 1.16.14,5. Vrouwen. 5 km vrije slag: 1. Veldhuizen (SGG) 1 05.26.5, 2. Kater (De Zijl/LGB) 1 05.27,3. 3. Van Dijk (Donk) 1.05.34.6. 5 km schoolslag: 1. Schramm (Koe wacht) 1.27.25,9, 2. Willemse (DE Zijl/LGB) 1.27.26,2. 3. Stein (VZC) 1 27.39.9. Ilse Schramm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 42