Biervliet verslaat Europese top Een dagje naar de Caraïben Film en vuurwerk perfect samen Tweede Kevertoer trok zo'n zestig deelnemers streek Veel belangstelling voor trekkertrek in Cadzand-Bad Arrestant op de vlucht het Caraïbisch zwemparadijs in Terneuzen MAANDAG 29 JULI 1991 ADZAND-BAI) - De Green Spirit IV uit Biervliet heeft za- t. crdag voor eigen publiek de de )k ruck- en tractorpulling in de )e prije klasse 4,4 ton gewonnen. Zeeuws-Vlamingen, staan Koude soep van courgettes Voor 4 personen) Deze koude soep of vichysois- se past ook in de vegetari sche keuken, want er wordt geen jouillon bij gebruikt. Voor een ets sterkere smaak kunt u in :- plaats van water natuurlijk wel n [roentebouillon nemen. 1 kilo courgettes 2-3 grote aardappelen zout enkele takjes selderij 2 deciliter slagroom 1 volle eetlepel verse fijngehak te kruiden Was de courgettes en halveer ze. Verwijder met een lepel de zaad lijsten en snijd de courgettes in grote stukken. Schil de aardap pels en snijd ze in kleine blokjes. Breng niet te weinig water met zout aan de kook en laat hierin de stukken courgette, aardap pelblokjes en selderij glijden. Kook courgette en aardappel precies 15 minuten vanaf het moment dat het water opnieuw aa?i de kook is. Giet courgettes en aardappelen door een vergiet af, maar vang het kookvocht op. Verwijder de takjes selderij, laat alles een minuut of wat af koelen en pureer de courgettes en aardappelen dan in een food processor of blender samen met 2,5 deciliter kookvocht. Schenk de puree in een grote kom en laat hem een kwartiertje afkoe len. Klop de slagroom lobbig en vouw de slagroom dan door de groentepuree. Laat de soep ongeveer 2 uur in de koelkast door en door koud worden. Serveer de koude soep, be strooid met fijgehakte kruiden Ibieslookpeterselie, dragon, dille). Janny van der Lee nu derde in het puntenklasse ment voor het Nederlands kam pioenschap. Het puikje van de nationale A- rijders was zaterdag naar Cad zand-Bad gekomen voor een spektaculaire strijd. Onder hen onder meer de Europees kam pioenen It Kypmatsje uit Fries land en Brutus uit Bladel. Grof geweld denderde dan ook, al dan niet steigerend, over de honderd meter lange baan aan de Noord Ringdijk. In de finalestrijd tus sen de Friezen en thuisrijder Green Spirit kwam het team uit Biervliet met z'n twee Rolls Roy- ce vliegtuigmotoren (5000 pk) vier meter verder dan de favo riet. Het topevenement trok zo'n 2500 betalende bezoekers. Maar ook op de binnendijk net buiten het terrein torenden tal van nieuwsgierige hoofden boven de met landbouwplastic 'geblin deerde' hekken uit, om te zien waar al dat lawaai vandaan Twee auto's vernield bij aanrijding HULST - Twee personenauto's zijn zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur op de kruising Rijks weg 60 en Absdaalseweg in Hulst met elkaar in botsing ge komen. Beide automobilisten, C. S. uit Westdorpe (richting Axel) en R. van de V. uit het Belgische Ste- kene (richting Terhole), ver klaarden tegenover de politie dat ze door het groene licht wa ren gereden. De auto's zijn on herstelbaar beschadigd. De poli tie van Hulst vraagt getuigen van de aanrijding zich in verbin ding te stellen met het politiebu reau in Hulst. Bestelbus met cd's gestolen GOES - Een blauwe Toyota-be- stelauto is in de nacht van vrij dag op zaterdag gestolen van het parkeerterrein bij hotel Ter minus in Goes. Het voertuig be vatte voor 22.000 gulden aan compact discs, cassettebandjes en stereo-apparatuur. De voor raad telde 1.500 cd's en 2.000 cas settes. Het kenteken van de be stelauto is BF-28-NS. kwam. Hoewel een gat snel was gemaakt, en de hoogte ondanks de afstand een uitstekend uit zicht bood, vond menigeen het plastic een 'flauwe' maatregel. Volgens één van de organisato ren had het scherm evenwel een praktische reden. „Aan een wed strijd in de A-klasse hangt een behoorlijk prijskaartje. Als de mensen willen zien wat er ge beurt op het veld, worden ze geacht te betalen." Winnaar in de klasse 3,4 ton werd Asterix uit Fijnaard. In de 5.7 ton klasse won het team Po- peye uit Bladel. Zijn tegenhan ger Brutus uit Oud-Alblas kwam, zag en overwon in de su perstock 3.4 en 4,4 ton. .v yf Eén van de deelnemers aan de trekker-trek-wedstrijd in Cadzand-Bad geeft 'vol gas' (foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - Een perfecte combinatie tussen vuurwerk en film. Als vuurwerk ooit het predikaat lieflijk kan krijgen, dan was het wel zaterdagavond op de kop van de Vlissingse Eiland- dijk. Op het moment dat het Nederlandse vuurwerkproject Fi- riety, dat in Zeeland de Europese première beleefde, beelden vertoonde over 'Duizend kussen' spoten vanaf de ponton in de Westerschelde prachtige fonteinen vuurwerk de lucht in. Duizenden toeschouwers verzamelden zich rond de klok van middernacht op de Eilanddijk. Zij zagen een bijzonder samen spel van muziek, film en vuurwerk. Op het filmdoek werden on der meer beelden vertoond van een raketlancering, een spette rende gitaarsolo en een huilende baby. Bij elk item werd passend vuurwerk de lucht ingeknald. Op het moment dat de raket de lanceertoren verliet, nam het vuurwerk de lancering over. Die combinatie bracht velen zowel in verwarring als in verrukking. Ondanks het heiige weer was het vuurwerk tot in de verre omge ving van Vlissingen te zien. Sterren, hoog in de lucht uit elkaar spattende 'paraplu's', gillende, ronddraaiende keukenmeiden; de Leeuwardense vuurwerkfabriek JNS Pyrotechniek had sa men met de Wageningse filmproducent Gerben Kuijpers alles uit de kast getoverd voor een waardig slot van de eerste avond van het Vlissingse Straatfestival. De cartoon 'That's all Folks' be sloot Firiety. De angst van de vuurwerkmakers dat de ponton zou kunnen af drijven, werd niet bewaarheid. Een sleepboot hield de drijvende bak perfect op de vastgestelde plaats. Het vertrek van de duizen den toeschouwers, die het advies van de politie hadden opge volgd om hun auto bij het NS-station te parkeren, nam geruime tijd in beslag. Op het sluizencomplex ontstond een lange rij wachtenden. ■HMMWlfflraHHIIH WÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊ TERNEUZEN - De tweede Ke vertoer van De Zeeuwse Bug gers in Terneuzen is een succes geworden. Namen vorig jaar 30 keverbezitters deel aan de hap pening, ditmaal bevolkte ruim het dubbele aantal 'keveraars' eigenaren van andere old-ti mers het Braakmanterrein. Te gen de middag toog het grootste deel van de aanwezigen op pad om deel te nemen aan een puz- zeltocht. Deze rit was overigens meer een probleem voor de uitzetters dan voor de deelnemers: nadat de start reeds was gegeven waren de 'padvinders' de weg kwijtge raakt in de wijdse Zeeuws- Vlaamse polders. Dank zij de medewerking van een lokale landbouwer werd dit misver standje snel opgelost. De meeting werd desondanks een groot succes. De organise rende vereniging, De Zeeuwse Buggers, kon negen nieuwe le den toevoegen aan haar be stand. De barbecue werd bijgewoond door 40 deelnemers, terwijl de wedstrijd motorwisselen werd gewonnen werd voor de gebroe ders Calon. Kassa Voor de bezoekers viel er heel wat te genieten van hetgeen op vier wielen was aangevoerd. Hierbij mag zeker genoemd wor den de kassa; een halve kever. Eén ding is duidelijk, de ANWB zal nooit rijk worden van de 'bugger club'; de technische saamhorigheid van de leden staat hoog in het vaandel van de kever-eigenaren. Een 'ander' Volkswagen-tikje'; als presse- papier bij de ingang een Volks wagen-embleem. TERNEUZEN - Een arrestant heeft vrijdag met een handboei om zijn pols in de Binnenstad van Terneuzen de benen geno men. Twee surveillerende agen ten van het Terneuzense politie korps stuitten vrijdagavond om half tien per toeval op een ver moedelijke drugstransactie in de Dijkstraat van Terneuzen. Op het moment dat een plastic zakje door een van de twee be trokkenen in de binnenzak van zijn jas werd gestoken, meenden de politieagenten de man te moeten arresteren. Terwijl een agent de verdachte in de houd greep hield, deed zijn collega met enige moeite de man een handboei om. De verdachte ruk te zich vervolgens plotseling los door in de arm van de agent, die hem vasthield, te bijten. De ver dachte (met de handboei) is nog steeds voortvluchtig. De tweede Kevertoer was voorzien van een zeer toepasselijke kassa: een halve Volkswagen (foto Camile Schelstraete) BIERVLIET - Centrum: Oogst feest; BRESKENS - Centrum, 9 uur: Jaarmarkt; BROUWERSHAVEN - Markt plein: Kermis; HAAMSTEDE - Ger. Kerk, 20 uur: Concert Catalina Boldizsar (viool), Cor Jonker (zang) en Bert Kruis (orgel); HEINKENSZAND - La Palo ma, 18 uur: Start wandeltocht KAMPERLAND - De Schots man, 19.30 uur: Concert door Het Zomerorkest Nederland; MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. 19 uur: Ex cursie; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo; St. Jacobstoren, 10-12 en 14- 16.30 uur; Beklimmen en bezich tigen toren; Centrum/Bellamypark e.o.: van af 17 uur: Straatfestival; Happy Buccaneer, 22 uur: Op treden Swingchroon (jazz); WESTKAPELLE - Markt, 18 uur: Sjeesjesrijden. BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 14 uur: Teenage mutant Ninja Turtles, a.l.; 20 uur: Rocketeer, a.l.; Roxy II, 14 uur: Mermaids, a.l.; 20.15 uur: FX 2, a.l.; Cine- mactueel I, 14. 19 en 21.30 uur: Hudson Hawk. 12 jr; cinemactu- eel H, 14.19 en 21.30 uur: The na ked gun 2 1/2, a.l.; Cinemactueel Hl, 14 uur: Assepoester, a.l.; 19 en 21.30 uur: The doors, 16 jr; GOES - Grand. 20 uur. The hard way, a.l.; HULST - De Koning van Enge land, 19 en 21.30 uur: The naked gun 2 1/2, a.l.;19 uur: Hudson Hawk. 12 jr; 19 en 21.30 uur: Roc keteer, a.l., 19 uur: Not without my daughter, a.l.; 21.30 uur: In bed with Madonna, a.l., 21.30 uur: The doors, 16 jr; MIDDELBURG - Electro, 19 uur: In bed with Madonna,a.l., 21.45 uur: The doors, 16 jr; Schuttershof, 20.30 uur: Kaos; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: FX 2, a.l.; 20 uur: Mermaids, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I. 19 en 21.30 uur: Naked gun 2 1/2, a.l.; Alhambra II, 19 uur: Ninja Turtles, a.l.; 21.30 uur: Hudson Hawk, 12 jr; Alhambra III, 19 en 21.30 uur: King Ralph, a.l.; Al hambra IV, 19 en 21.30 uur: Roc keteer, a.l. Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum, 13-17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); BRESKENS - Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes; BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 9-12 en 13.15-17 uur: Brouwers haven berijmd, klederdracht en houtsnijwerk (t/m 30/9); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Klederdrachten en mutsen (t/m 24/8); GOES —Gemeentearchief, 10-12 en 13-17 uur: 'Geen kunst aan', werken diverse kunstenaars (t/ m 12/10); Vesten van Goes, buitenexposi tie: 'Op water gebouwd' door 9 kunstenaars (t/m sept.); Molenplein (buiten), dagelijks: Project 'Trechter 5' (t/m 9 aug,); HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen; HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9); MELISKERKE - Gemeente huis, 9-16 uur: Aquarellen van mevr. C. van der Meulen-Polder- man (t/m 30/8); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur; Ligfietsen (t/ m 25/8) en werken Ronald Mullie (t/m 18/8); Loskade/Ramschip De Schor pioen. 10-17 uur: Communica tie-ontvangers aan boord van Nederlandse schepen tussen 1905-1991 (t/m 30/10); Bibliotheek, 17.30-21 uur. Teke ningen kinderen van Tsjernobyl (t/m 15/8); 'Acryl op papier' van Philip Veurink (t/m 30/8); 'Wei- saam gevoegd en welgebouwd', werk van architect Arend Rot huizen (t/m 31/8); 'Wandelen in Middelburg' foto's (t/m 14/9): NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur; 'Zeespiegelrijzing, een bedreiging' (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7) en 'De waterfiets' (t/m 31/8); Negen windsculpturen van Peter Lo gan (t/m 30/9): OOSTBURG - Den Hoekzak. 9-12 en 13-17 uur: 'Gezicht op jazz' werken van Johan van Gurp en Sjoerd van den Boom (t/m 1/8); OOSTKAPELLE -Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept.) RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 14-18 uur; Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9); RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort Rammekens (t/m aug TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Autokunst door Chris Platteeuw (t/m 23/8); VEERE - Grote kerk. 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis. 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9); De Schotse Huizen, 13-17 uur: Werken Francisca Verdonk (t/m 31/8); VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21 uur: Installatie Eddy Quite (t/m 18/8); Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9); Kenau Hasselaarstraat/Tromp- weg, 9-17 uur: PTT Telecom van dichtbij bekeken (t/m 8/9); Bibliotheek, 13.30-20 uur: 'Vlis singen, veranderd gezicht', fo to's van Piet Janse (t/m aug.): IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit di verse landen (t/m 27/10); ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10); Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (tJ m 25/10); Burgerweeshuis, 10-17 uur: Tuinbeelden en klein antiek (t/m 17/8); ZOUTELANDE - Duinweg 9. 10-17 uur: Zeeuws klederdrach tenmuseum. Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10,00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Scheldepontje Lillo-Doel verdwijnt DOEL - De Vlaamse deelrege- ring neemt met ingang van 1 au gustus de (toeristische) veerver- binding tussen Lillo en Doel uit de vaart. Het Scheldepontje wordt vanaf die datum vervan gen door een goedkopere bus dienst. Het veer wordt geëxploiteerd door de rederij Flandria uit Ant werpen. De boot is vooral in trek bij recreatieve fietsers en andere dagjesmensen. Ook Zeeuws-Vla mingen maken bij mooi weer re gelmatig gebruik van de over steek tussen Doel en Lillo. De opheffing van de pont betekent dat bij Flandria tien banen moe ten verdwijnen. peuterbassin.^Jjr/^Wil je even wat minder water- geweld Naar de knuffelwand, de sauna, of het Turks bad. Of even een hapje eten in het restaurant, of het Venetiaans ïjssalon. En er is nog meer. Zonnebanken, schoonheidssalon, bikinibar... Je noemt hel maar.^T^Weer of geen weer, hier schijnt de^$^ zon altijd. Geweldig, 'S S zo'n dagje naar T^LGa eens naar Scheldorado. j§Zwemmen, relaxen, genieten Sprankelend water, tropisch groen en grillige rotsen. ^"""^Oei Weereen hoge golf. De S whirlpools laten e tollen. Je zwalpt over waterbuiten, buitelt langs waterpaddestoelen. Splash i Je suist met een rotvaart uit de reuzeglijbaan. En de kleintjes kunnen naar harte-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 23