Raak tegen Staak bolkampioen Oogstfeest Biervliet trok weinig publiek Beach Blues Festival in Nieuwvliet in gedrang Demonstratie ringrijden in IJzendijke Hof van Eede ten strijde tegen het jeugdvandalisme streek Bollen zit weer in de lift j lezers schrijven MAANDAG 29 JULI 1991 OOSTBURG - Bezwete handen maakten het niet altijd even ge makkelijk om de bol in een juis te baan op de staak af te sturen, maar het eerste team van de or ganiserende vereniging Raak Zware schade bij botsing SLUIS - Bij een gecompliceerde aanrijding tussen drie perso nenauto's op de kruising Pro vinciale weg-Kanaahveg in Sluis liep A. S. uit Sint Oedenro- de zaterdagmiddag omstreeks twee uur een verwonding aan het hoofd op. Zijn vrouw moest ter observatie worden opgeno men in het ziekenhuis van Oost burg. S, kwam frontaal in botsing met G. de S. uit Retranehement. Ook de auto van H.M. uit Puurs (B) werd geraakt. Er ontstond zware schade aan alle drie voertuigen. Man gewond bij botsing met trekker PHILIPPINE - M. J. uit Philip pine is zaterdagavond in de Ka naalpolder bij Philippine in botsing gekomen met een land bouwtrekkercombinatie van J. B. uit Sluiskil. De auto van J. raakte het uitste kende gedeelte van de trekker, die in tegenovergestelde rich ting reed Hij bemerkte het land bouwvoertuig te laat. mede door de niet deugdelijke verlichting. J. moest zich onder doktersbe handeling laten stellen. Zijn au to werd bij de botsing onherstel baar beschadigd. Ruim 3000,- gestolen uit huis Zaamslag ZAAMSLAG - Bij een inbraak in de woning van G. O. uit Zaamslag is zaterdagnacht van ruim 3.000 gulden gestolen. De daderis) kwam(en) via een niet afgesloten achterdeur bin nen. Uit een geldkistje werd een kleine drieduizend gulden gesto len. Een spaarvarken met 700 gulden en nog een bedrag van 185 gulden in de woonkamer werden eveneens meegenomen. tegen Staak uit Oostburg is er toch in geslaagd Nederlands kampioen krulbollen te wor den. Negentien mannenploegen en zeven vrouwenteams van zes verenigingen streden zaterdag om de hoogste eer van hun club. Respectievelijk tweede en der de werden de teams van Cam- brinus uit Eede. Hoewel clubkoning C. de Wan del van Raak tegen Staak zater dag jarig was, kregen hij en zijn teamgenoten P. de Poorter en R. van Hee de overwinning niet ca deau van mede-finalist Cambri- nus. Na een spannende strijd Zwaargewonde bij vechtpartij TERNEUZEN - Bij een vecht partij in de Noordstraat van Terneuzen zijn zaterdagoch tend omstreeks half vier twee gewonden gevallen. E. E. uit Terneuzen was er het ergst aan toe. De man had zich met zware verwondingen aan zijn hand en hoofd op het politiebureau ge meld. Op verzoek van de dienstdoende arts is E. in het ziekenhuis opge nomen. De politie trof ter hoogte van bar Valentino O. H. uit Ter neuzen aan, die onder het bloed zat. Over de toedracht van de vechtpartij is niets bekend. Zuidzande viert derde dorpsfeest ZUIDZANDE - Zuidzande staat donderdag 1 augustus voor de derde keer in het teken van het dorpsfeest, met een antiek- en rommelmarkt van 14 tot 22 uur. De jeugd vanaf twaalf jaar kan deelnemen aan een competitie skate-bike. Ook is er een super sjoelbak en een eigen gemaakt gaaibolspel. Voor de peuters staat er een draaimolen, voor de grotere kinderen een luchtkus sen. Een clown zal de kinderen 's middags amuseren. Een dweil band zorgt voor de muzikale noot. Op het podium geeft 's avonds de Koninklijke Muziekvereni ging Veronica een concert. Dat wordt gevolgd door een optre den van de 'Corner Cats' een groep van twee mannen en twee vrouwen met muziek uit de jaren zestig. werd de zenuwenslag uiteinde lijk met negen tegen zes punten beslist in het voordeel van Oost burg. „Ze stonden stijf van de ze nuwen", typeerde Raak tegen Staak-penningmeester K. J. Hu- bregtse de gemoedstoestand van zijn clubgenoten. „Vooral De Pooter en Van Hee hadden vlinders (of misschien eerder een troep jonge ratten) in de buik." Het was warm op de overdekte banen in het clubgebouw aan de Quarles van Uffordweg. Om de spelers toch voldoende zuurstof te geven voor de concentratie, waren de voor- en achterdeur van het houten pand tegen el kaar opengezet. Het vochtver lies werd in ruime mate gecom penseerd door frisdrank en alco holvrij'bier. Voor de zuiverheid. Het bollen zit weer in de lift, con cludeerde penningmeester Hu- bregtse na afloop van het 24e na tionale (lees: Zeeuws-Vlaamse) clubkampioenschap. Er hadden acht teams meer ingeschreven dan vorig jaar (18). In totaal wa ren er 69 spelers. De deelnemen de verenigingen kwamen uit Oostburg, IJzendijke, Eede. Breskens, Aardenburg en Sas van Gent. De organisatie was net als voorgaande jaren mede in handen van de Kust VVV. Zaterdag 10 augustus strijden de koningen en koninginnen van negen bolverenigingen in het clubgebouw van Raak tegen Staak om de keizerstitel. De in dividuele wedstrijden beginnen om twee uur. Eén van de deelnemers aan het nationaal kampioenschap krulbollen in Oostburg geconcentreerd in actie (foto Camile Schelstraete) IJZENDIJKE - De Zeeuwse Ringrijders Vereniging heeft een demonstratie ring- en sje- zenringrijderij gehouden tij dens de twintigste folkloristi sche dag van IJzendijke. Vieren twintig ringrijders en twaalf sjezenparen streden om het kampioenschap van IJzendijke. Bij de ringrijders te paard bleek Ramon Vader de sterkste door 29 ringen in dertig beurten te steken. Bij de sjezenrijders bleek evenals vorig jaar Angelina Franeke samen met haar vader Bram de sterkste. Zij staken 79 ringen in tachtig beurten. De mooist versierde sjees was van Leo en Mieke de Visser. Uitslag ringrijders na dertig beurten: 1 Ramon Vader 29 ringen. 2 Arno Franeke 28,3 Sjaco de Visser 27,4 Re- né Provoost 25,5 Peter Maranus 24,6 Elly Simonse 24 (winnares ploeg- strienk, beste dame), 7 Jan Hendrik- se 24, 8 Pieter Dingemanse 23, 9 Ri- nus de Visser 22,10 Bart ter Welle 22, 11 Johnny Wisse 22, 12 Cees de Kroo 22,13 Jan Willem Poppe 22,14 Corne- lie Langebeeke 22, 15 Erik Verburg 21.16 Henk van de Guchte 20,17 Jan nis de Visser 19,18 Kees Langebeeke sr 19,19 Simon Lous 17, 20 Andre Ma- rinissen 15, 21 Wilco Maranus 15, 22 Sjaak Luijk 13. 23 Wim Geldof 12, 24 Edwart Dingemanse 10 (winnaar pol lepel minst gestoken ringen). Uitslag sjezenrijden na tachtig beur ten: 1 Angelina en Bram Franeke 79 ringen, 2 Natasja en Adrie Verhage 74,3 Mieke en Leo de Visser 74,4 Pau- lien Meijers en Gerrit van de Driest 72,5 Ina en Cor Coppoolse 71,6 Corrie en Jan de Visser 62, 7 Prina en Ab Paauwe 61, 8 Lidy en Erik Bostelaar 60, 9 Annemarie en Hans van de Broeke 55,10 Koos en Kees Stroo 54, 11 Lena en Bram Roose 53, 12 Corrie Tilroe en Ries de Visser 43. Feest Harley Davidson-rijders trekt groot publiek NIEUWVLIET - Come see me early in the morning'. Treffen der had de Belgische rhythm bluesband Medl'ord Slim het pa rool van het vijfde Beach Blues Festival op het strand tussen Nieuwvliet en Cadzand niet kunnen omschrijven. Zaterdag avond en -nacht hadden de ongeveer 1300 bezoekers van het strandfeest slechts oog en oor voor drie dingen: muziek, motoren (zo'n 600) en gezellig heid. Tot de zon de maan weer zou verdringen. Er dreigen echter donkere wol ken voor het festival. De organi serende Harley Davidson club The Hogs uit Sluis heeft van de gemeente Oostburg te horen ge kregen dat er volgend jaar waar schijnlijk moet worden uitgeke ken naar een andere lokatie voor het strandfeest. De plek waar de blues- en motorfanaten ieder jaar neerstrijken is onlangs uit geroepen tot stiltezone van het aangrenzende natuurgebied Zwartepolder. „Dat betekent dat wij hier vol gend jaar in principe niet meer terug kunnen komen", aldus se cretaris Louis Houdersteijn van The Hogs. Hij is boos, vermoedt dat de gemeente het besluit ge bruikt als een excuus om de mo torclub te dwarsbomen, en gooit een paar voorbeelden in de strijd om zijn argwaan tegenover de bestuurders kracht bij te zetten. „Hier achter de duinen is een camping", wijst Houdersteijn schuin omhoog richting Nieuw vliet. Die staat dus net zo ver van Zwartepolder als onze blues tent. Daar hebben ze dus een heel seizoen last van. En een eindje verderop, nog dichter bij Zwartepolder, laat het leger minstens één keer per maand een paar mijnen of granaten uit de Tweede Wereldoorlog ont ploffen. En dan zouden wij niet één avondje feest mogen vie ren!" Houdersteijn voorspelt dat zijn club alles op alles zal zetten om de lokatie te behouden. „We zit- Eén van de bezoekers van het Beach Blues Festival laat zijn toch al niet lege arm nog wat meer tatoee ren (foto Camile Schelstraete) ten hier perfect. Naar mijn weten is er in de buurt nergens anders de mogelijkheid om met vracht wagens (voor geluidsapparatuur en bevoorrading) de dijk over te kunnen. Bovendien, de mensen weten nu waar we zitten. Na twee j aar losvast, hebben we ein delijk naam kunnen maken met het festival. Als we nu weer zou den moeten verkassen, houden we straks misschien geen pu bliek over." Dat publiek was zaterdag even wel ontwetend van alle toekom stige sores. Er was dan ook geen tijd voor sombere gezichten. Een enorm kampvuur van zo'n vier honderd pallets zorgde voor een ruim vier meter hoog lichteffect tijdens het optreden van de vijf bluesbands. Topact was de En gelse formatie Paul Lamb The King Snakes, maar de feest vreugde was inmiddels hoog op gelaaid door toedoen van Stool Gang, Ries The Resets, Her man Brock and the FFF Band en Medford Slim. Een groot verschil met andere Harley-treffens is dat The Hogs hun partijtje openstellen voor ie dereen die maar wil komen. Deels om van het taaie imago af te komen van gevaarlijke vech tersbazen. Hogs-penningmees- ter Jan Schippers: „We zijn wel ruig, maar we doen niemand kwaad." Zijn 'bekentenis' wordt nog die zelfde nacht gestaafd in de druk bezochte tatoeage-stand op het festivalterrein. Een ruwe bol ster, lang haar, grote baard, spij kerjasje zonder mouwen maar op ieder stukje blauwe stof een tekst of een amulet, laat zijn na genoeg blanke huid bewerken met de in kleurstof gedrenkte elektrisch prikkende naald. Een grimmige bulldogkop is het re sultaat. Tijdens de operatie (aids-veilig met handschoenen aan) houdt een vriendin zijn hand vast. Zijn trots over de nieuwe aanwinst was er niet minder om. Marcel Modde Fietser gewond OOSTBURG - De fietser J. H. uit Oostburg kwam zaterdag ochtend omstreeks half twaalf in botsing met een auto in de Veer- hoeklaan in zijn woonplaats. Op het moment dat H. richting aan gaf. werd de fietser door de naast hem rijdende auto van A. E. uit Breskens aangereden. H. moest ter observatie naar het zieken huis in Oostburg. De langste sjoelbak ter wereld, een dertig meter lange bak uit Friesland, trok enige belangstelling tijdens de tweede Oogstfeesten in Biervliet, maar lange rijen wachtenden stonden er niet foto Camile Schelstraete) BIERVLIET - Voor een groot varken aan het spit en een boe- renmaaltijd in de koelte van de zomeravond willen mensen nog wel komen opdraven, maar overdag moesten de tweede Oogstfeesten in Biervliet het af leggen tegen de brandende zon. Kende het oud-Hollands feest in de tent voor bejaardenhuis Ter Walle zaterdagavond nog een bezoekersaantal van 120 oude ren en jongeren, slechts een handjevol kwam zondag even vlug een kijkje nemen in het centrum bij trimloop, boeren- en speelgoedmarkt, toeristi sche rondleidingen en een der tig meter lange sjoelbak. „Als het regent is het ook niet goed, maar dit is weer tè", puft een verhitte Jack van Ham. Sa men met Fini de Paauw en An dreas Kalkman is hij één van de organisatoren van het feest dat sinds 1990 de onrendabele ker mis in Biervliet vervangt. De try-out van vorig jaar leverde zo veel positieve reacties op dat be sloten werd het driedaagse feest jaarlijks te laten terugkeren. Van Ham: „Het is niet druk, maar hét is in eerste instantie ook niet de bedoeling dat de middenstand er dik aan ver dient. Voorop staat de gezellig heid. Dat er iets is te doen in Biervliet, nu we geen kermis meer hebben." Burgemeestersvrouw C. Barbé- Dusarduijn van Terneuzen viel zondag de eer te beurt om met een krachtinspanning aan een dertig meter lange sjoelbak de tweede Oogstfeesten officieel te Bromfiets gestolen TERNEUZEN - C. S. U\t Hoek mist sinds zaterdagmiddag haar bromfiets. Deze stond gepar keerd in de Terneuzense Nieuw- straat. De nieuwe paarse brom fiets vertegenwoordigt een waarde van 2.295 gulden. Fietser breekt neus bij val SLUIS - A. de V. uit Terneuzen is zaterdag in Sluis met zijn fiets ten val gekomen. Op het Jaag pad brak de voorvork van zijn fiets af. De Terneuzenaar moest zich met een gebroken neus en schaafwonden onder doktersbe handeling stellen. openen. Eén van de zeven ste nen raakte doel, de rest bleef er gens driekwart van de langste bak ter wereld (uit Friesland) steken. Vanmiddag, maandag, begint om één uur een veetentoonstel ling voor de boeren uit de regio Philippine, Hoek en Biervliet. Naar verwachting zullen er zo'n zestig runderen worden aange voerd. Verder worden er ook schapen gekeurd. Ook is er op de Markt een ringsteekwedstrijd en om 14.30 uur (trimmers) en om 18.30 uur (amateurs) is de start van de wielerronde van Bier vliet. Uitslagen De uitslag van de trimloop die zon dagochtend werd gehouden in de straten van de haringstad was: 10 km mannen: 1 S Vermeulen, Axel; 2 E. de Jager, Westdorpe, 3 H de Caluwé, Westdorpe, rolstoel 10 km: R. Diele- man. Axel 10 km vrouwén: 1 C. Dek ker, Terneuzen; 2 Y. de Grave', Ter neuzen; 5 km mannen: 11. de Bruïjn, Hulst; 2 P. Jansen, Terneuzen, 3 M Buyck, Biervliet; 5 km dames: E de Kom. Waterlandkerkje; 2 L. van Lim burg, Rotterdam: 3 H Vink, Westdor pe; 2.5 km mannen: 1 M Roelofse Velp; 2 S van der Veire, Oostburg; 3 M van Brengelen, Biervliet; 2,5 km vrouwen: 1 C Becu, Jabbeke; 2 G de Hullu, Nieuwvliet; 3 J Buijze, Bier vliet: rolstoel 2,5 km- Ad van 'tHof. EEDE - De besturen van ge meenschapshuis en rk basis school Hof van Eede gaan een lik-op-stuk-beleid voeren tegen vandalisme aan het gebouw. Al le inwoners van Eede hebben een brief gekregen, waarin bei de stichtingen duidelijk maken dat het nu maar eens uit moet zijn met de 'geldverslindende vernielzucht' van de Eedese jeugd. Ouders worden in het schrijven gewaarschuwd, dat ze in het ver volg direct de rekening gepre senteerd krijgen, wanneer wordt gezien dat hun kroost z'n boekje te buiten gaat. Tevens zal per ge val aangifte worden gedaan bij de politie. „De afgelopen periode hebben we steeds meer te maken met kapotte dakpannen, door aan stekers beschadigde regenpij pen, bekladde deuren, een in brand gestoken zitbank en ste nen die uit de kleuterhoek wor den gehaald", wordt in de be wuste brief de situatie geschetst van het gebouw aan het Dorps plein. De maat is vol, zo stelt secretaris R. Pielaet van het gemeen schapscentrum Stichting Hof van Eede. „Het loopt uit de klau wen. We hebben het financieel al niet zo ruim en dan kun je die ex tra kosten missen als kiespijn. De politie kan niet iedere avond kijken of alles rustig is, dus dat betekent dat het kwaad bij de bron moet worden aangepakt." Pielaet zegt dat iedereen de 'laatste waarschuwing' heeft ge had, omdat niet bekend is wie precies de aanstichters zijn. Hij verwacht niet dat ouders zich beledigd zullen voelen door de wellicht onterechte vingerwij zing. „In de brief staat duidelijk dat het geen beschuldiging is, maar een laatste waarschuwing. Als iemand dat verkeerd opvat, is dat niet onze schuld. Dan kun je alles wel verkeerd opvatten. Als je je kinderen hele dagen bin nenhoudt, weet je zeker dat ze het niet zijn geweest. Maar je moet nooit denken dat je eigen kind zoiets niet doet. Want juist Vernielingen in vakantiehuis RETRANCHEMENT - G. van G. uit Nieuw-Gennep ontdekte zaterdag dat vernielingen waren aangericht in zijn vakantiewo ning in Retranehement. De rui ten waren ingegooid en ook het meubilair was vernield. De scha de is aanzienlijk. In Nieuwvliet zijn veertig strandhokjes met verf beklad. De schade is niet bekend. dat soort loopt voorop. Die jut? ten de zaak op. Ik ben zelf ook jong geweest, dus ik weet hoé dat gaat. Niet dat ik nooit iets heb stukgemaakt, alleen was dat dan per ongeluk. In het geval van het Hof van Eede gebeurt het met opzet. Dan begint het bij. mij van binnen te koken", aldus de stichtingssecretaris. Beide stichtingen hopen dat de brief, zo legt Pielaet uit, ouders* ertoe beweegt hun kinderen nog eens extra op het hart te druk ken dat vandalisme geld kost, Pielaet: „We werken met ge: meenschapsgeld. Dat moet je niet zomaar op straat gooien." Trekker verliest lading na botsing SLUIS - Een trekker met 37 ton aardappelen heeft vrijdag avond bij de kruising Heile in Sluis voor oponthoud gezorgd,, De automobilist J. L. uit Zotte-' gem (B) verleende geen voor rang aan de trekker met opleg ger van P. V. uit De Lier. Op het moment van de botsing begon de lading te schuiven, waardoor vele kilo's aardappe len op de straat terecht kwamen.! Belgen botsen in Sint Anna TERNEUZEN - De 96-jarige au tomobilist A. C. uit het Belgi sche Brasschaat is zaterdag op de kruising Sint Anna bij Ter neuzen door het rode licht gere den. Daardoor kwam hij in bot sing met zijn landgenoot R. V. uit Scherpenzeel, die met zijn auto uit de richting van Zaam slag kwam. De auto van C. werd zwaar be schadigd. De hoogbejaarde uit Brasschaat hield, ondersteund door zijn 92-jarige vrouw, vol door groen licht te zijn gereden. Getuigen bevestigden het te gendeel. Bridge De bridgesociëteit Oostburg speelde de zevende en achtste wedstrijd in het kader van de zomercompetitie. De Uit slag: Zevende wedstrijd, Groep A; 1 me vrouw Van Opdorp - de heer Visser, 2 de heren Van Dronkelaar - Zwaan en 3 mevrouw Te Beek - de heer Bras ser; Groep B; 1 de dames Luteijn - Van Dronkelaar. 2 en 3 de heren Kloos - Mintjes en de dames Roest - Lindemans. Achtste wedstrijd. Groep A; 1 de he ren Visser - Pieters, 2 mevrouw Re- mijn - de heer Ouweneel, 3 de heren Van Dronkelaar - Zwaan; Groep B; de dames Luteijn.- Van Dronkelaar, 2 de dames Van der Schaaf en 3 de dames Verwilst - Ouwendijk. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. Ereschulden II Het gelamenteer van de Stich ting Japanse Ereschulden wordt wat onwezenlijk. Aan Japanse kant zal heus wel van deze of ge ne zijde toegegeven worden dat het gedrag van vele Japanse mi litairen gedurende de tweede wereldoorlog verre van fraai was. Vlak daarachter kan even wel de opmerking komen dat Nederland zelf als koloniale mo gendheid vele honderden jaren aanwezig was in de Gordel van Smaragd. Was het Nederlandse optreden dan altijd zo voorbeel dig, waarbij mij dan de namen te binnen schieten van de generaal van Heutsz en kapitein Wester ling? Wat de Nederlanders de be volking aangedaan hebben ge durende het zeer lange bewind, staat in geen enkele verhouding tot datgene wat de Japanners in die paar jaar aangericht hebben! Van Japanse zijde kan men ver der betogen dat men wil praten over een schadevergoeding, te betalen aan echte Nederlanders: degenen die binnen het Rijk in Europa geboren zijn, of van wie de ouders in Nederland geboren zijn. Alle anderen worden door de binnen dit land geborenen zelf maar amper als echte Neder landers gezien, laat staan door de heren in Tokio! Laat men de discussies ter gelegenheid van het staatsbezoek aan Japan toch vooral strikt zakelijk hou den. Mogendheden met een vlekkeloos (koloniaal) verleden bestaan immers helemaal niet! Emiel H. Neumann Galmgat 25 4336 KB Middelburg Zuid-Afrika Het bericht, dat de Zuidafri- kaanse regering financiële steun heeft gegeven aan de Inkatha, is koren op de molen van het ANC. Uit tactisch oogpunt verdient deze gift natuurlijk afkeuring, maar er zijn - zoals ik hieronder zal uiteenzetten - voor deze han delwijze verzachtende omstan digheden aan te voeren. Ondanks alle veranderingen ten goede in Zuid-Afrika voeren het ANC en zijn geestverwanten nog steeds actie om de sancties te handhaven. Dat de regering van het land aan de Kaap deze actie wil bestrijden, ligt voor de hand Het is dan ook verklaarbaar, dat zij een groepering zwarte Zuid- Afrikanen, die sancties werpt, geldelijk tegemoet komt. Het ANC is wel de laatste organisatie, die zich hierover mag beklagen, gezien de miljoe nen, die deze instelling in de loop der jaren uit het buitenland heeft ontvangen. Wat de ongeregeldheden in de zwarte woonoorden betreft, noch het ANC noch de Inkatha gaat hier vrijuit. De Zoeloes zijn bekend om hun strijdlust, maar de leden van het ANC zijn ook niet zo onschuldig als pasgebo ren lammeren. Wie - zoals de schrijver dezes - video-opnamen van halsbandmoorden heeft ge zien, weet beter. Alle bevolkingsgroepen Zuid-Afrika zijn verplicht het hunne bij te dragen tot het scheppen van nieuwe verhou dingen in dit land. Daarom dient het Inkatha-incident, hoe be treurenswaardig op zich dit ook is, zo snel mogelijk te worden vergeten. J. W. Th. Vermeiden, Kamperstraat 3, 4524 EN Sluis. Zeeuws wapen We houden ons oude wapen. Wat zijn dat voor mensen die dat wil len veranderen? Vast geen echte Zeeuwen. Want die doen zoiets niet. In mijn ogen zijn het mensen die geen gevoel voor iets moois heb ben. Ik vind dat wij dit niet toe moeten laten. Met al die echte 'Zeeuwen' is dat tegen te hou den. Géén nieuw wapen en géén nieu we vlag. Het 'Luctor et Emergo' blijft op de goede plaats! A. v. d. Vliet Oesterstraat li Bndnisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22