Raak tegen Staak kampioen Bezoekers van Kadefeesten in Goes waren dol op soep Zandstrooisters fleuren Middelburg op 1090 169 25 35 45 79 89 1190 790 49 49 149 AGRIMARKr streek Bollen zit weer in de lift MAANDAG 29 JULI 1991 OOSTBURG - Bezwete handen maakten het niet altijd even ge makkelijk om de bol in een juis te baan op de staak af te sturen, maar het eerste team van de or ganiserende vereniging Raak tegen Staak uit Oostburg is er toch in geslaagd Nederlands kampioen krulbollen te wor den. Negentien mannenploegen en zeven vrouwenteams van zes verenigingen streden zaterdag om de hoogste eer van hun club. Respectievelijk tweede en der de werden de teams van Cam- brinus uit Eede. Hoewel clubkoning C. de Wan del van Raak tegen Staak zater dag jarig was, kregen hij en zijn teamgenoten P. de Poorter en R. van Hee de overwinning niet ca deau van mede-finalist Cambri- nus. Na een spannende strijd werd de zenuwenslag uiteinde lijk met negen tegen zes punten beslist in het voordeel van Oost burg. „Ze stonden stijf van de ze nuwen", typeerde Raak tegen Staak-penningmeester K. J. Hu- bregtse de gemoedstoestand van zijn clubgenoten. „Vooral De Pooter en Van Hee hadden vlinders (of misschien eerder een troep jonge ratten) in de buik." Het was warm op de overdekte banen in het clubgebouw aan de Quarles van Uffordweg. Om de spelers toch voldoende zuurstof te geven voor de concentratie, waren de voor- en achterdeur van het houten pand tegen el kaar opengezet. Het vochtver lies werd in ruime mate gecom penseerd door frisdrank en alco holvrij bier. Voor de zuiverheid. Teams Het bollen zit weer in de lift, con cludeerde penningmeester Hu- bregtse na afloop van het 24e na tionale (lees: Zeeuws-Vlaamse) clubkampioenschap. Er hadden acht teams meer ingeschreven dan vorig jaar (18). In totaal wa ren er 69 spelers. De deelnemen de verenigingen kwamen uit Oostburg, IJzendijke, Eede, Breskens, Aardenburg en Sas van Gent. De organisatie was net als voorgaande jaren mede in handen van de Kust WV. Zaterdag 10 augustus strijden de koningen en koninginnen van negen bolverenigingen in het clubgebouw van Raak tegen Staak om de keizerstitel. De in dividuele wedstrijden beginnen om twee uur. mmBassmm^ssssmsisss^s^sss Vijftien man bekeurd in Renesse RENESSE - De rijkspolitie heeft in nacht van zaterdag op zondag in Renesse vijftien toe risten 'lik op stuk' gegeven. Een nacht eerder werden tien boetes uitgedeeld, variërend van vijf tig tot negentig gulden. De ster ke arm beschikt sinds enkele ja ren over de mogelijkheid kleine overtredingen direct met een boete af te doen. De vijftien schikkingen betrof fen onder meer baldadigheid (vier), overtreding van het alco holverbod (vier), urineren op straat (drie), veroorzaken van overlast (drie) en wapenbezit (één). In de nacht van vrijdag op zaterdag kwamen soortgelijke vergrijpen voor. De politie stak één verdachte ter nuchtering achter slot en grendel. De jonge man mocht zaterdagmorgen op tien uur weer gaan. Folder Goes met route langs monumenten GOES - De gemeente Goes heeft een nieuwe monumentenfolder uitgebracht. De toeristische fol der geeft een routebeschrijving voor de bezichtiging van de be langrijkste monumenten in de stad. In de loop van dit jaar zijn in sa menwerking 'met de ANWB op 28 monumenten informatie bordjes aangebracht. De folder vormt volgens de gemeente een goede aanvulling op deze infor matie. MAVO Tholen houdt reünie THOLEN - De Christelijke MA VO uit Tholen bestaat 25 jaar. Voor de meer dan duizend oud leerlingen van deze school wordt zaterdag 28 september een reü nie gehouden in het schoolge bouw aan de Zoekweg. Deze duurt van 14 tot 18 uur. Vanaf 26 augustus kunnen oud-leerlingen zich hiervoor op school aanmel den. KAPELLE Collecte - De collecte voor het Epilepsie Fonds heeft in Ka- pelle 1731,90 opgebracht. SCHORE Collecte De collecte voor het Epilepsie Fonds heeft in Schore 243,50 opgebracht. WEMELDINGE Collecte De collecte voor het Épilepsie Fonds heeft in We- meldinge 1245,10 opgebracht. Eén van de deelnemers aan het boegsprietlopen tijdens de Goese Kadefeesten doet een kleine misstap [foto Willem Mieras) GOES - Het peil in de melkbussen met 'kadesoep', een mix van allerlei brouwsels, daalde vrijdagavond zienderogen. Bij de op de Goese Kadefeesten traditionele soepuitdeling liep het storm. „Andere jaren moesten we wel eens leuren met de laatste rest jes. Nu waren we in een half uur door de soep heen", glunderde voorzitter Kees Hage van de stichting Goese Kaden. En met re den, want hij kon terugkijken op een drukbezocht en zonover goten driedaags festijn rondom de oude stadshaven. Het weer werkte ook dit jaar prima mee. Op de openingsdag, don derdag, was de stadshaven afgeladen met plezierboten, waarvan de bemanning zich het feestgedruis liet welgevallen of zich er zelf instortte. Want elke avond kon de Kadefeestganger zich bij ver schillende stands tegoed doen aan hapjes - van saté's tot brood jes paling - en drankjes. En dat tot middernacht onder begelei ding van jazz, country, pop en rock roll. Een nieuwe en succesvolle attractie was de Pieremachochel- tocht. Twintig versierde bootjes, hoofdzakelijk bemand door kin deren, voeren vrijdag onder grote belangstelling de stadshaven binnen. „Dit onderdeel kot volgend jaar zeker terug", aldus een enthousiaste Hage. Boegsprietlopen Zaterdag slibden de kaden dicht tijdens het boegsprietlopen bij de Sint Maartenbrug. Een mannelijke deelnemer, verkleed als Zuidbevelandse boerin, trok onder het koddige pseudoniem 'Leune Goovers' de meeste aandacht. Net als 'haar' concurren ten belandde ook de boerin in het water, waarbij eerst de keuzen en toen pas Leune boven kwamen drijven. Twintig jachtjes deden zaterdag mee aan de Ganzerace op de Oosterschelde. De zeilwedstrijd kreeg een hilarisch slot toen één van de boten in de haven bijna zonk. Oorzaak: een kapotte schroef. Het jacht moest worden weggesleept. De achttiende edi tie werd traditioneel beëindigd met vuurwerk. Naast stakellich ten ontstaken de organisatoren dit maal ook Bengaals vuur. De Lunterse Zandstrooisters in actie op het Plein 1940 (foto Oscar van Beest) MIDDELBURG - De Ceremoniemeesters, de evenementencom missie van de VVV in Middelburg, zorgden zaterdag voor een bijzondere attractie in de Middelburgse binnenstad. Op zes plaatsen in het centrum van de Zeeuwse hoofdstad werden zandtapijten gelegd. De Lunterse Zandstrooisters waren voor dit folkloristische evenement uitgenodigd. De groep liet zien hoe in vroeger jaren in huizen en boerderijen zandtapijten werden gelegd. Een van de zandstrooister gaf daar bij deskundige uitleg. Een groot aantal motieven, voor onder meer de keuken en de mooie kamer, werd met vaardige hand gestrooid. Na iedere voorstelling werd het zand bijeen geveegd om elders weer te worden uitgestrooid. Een groot aantal belang stellenden volgde de verrichtingen van de zandtapijtstrooiers. Een enkele toeschouwer liet zich overhalen om het ook eens te proberen. De voorstellingen werden gegeven in de Geere, de Lan- geviele. Plein 1940, de Burgprömenade, de Segeersstraat en de Lange Delft. GOES Hengelsport - De Eerste Goese Hengelsport Vereniging- hield een jeugdhengelwedstrijd in de Goese Oostvest. De 45 jeugdige vissers wisten samen 158 visjes op het droge te halen met een totale lengte van 2142 centimeter. Uitslag: categorie A jeugd tot en met tien jaar: 1 Mathijs Pinksteren 35 punten, 2 Dennis de Jong 20, 3 Chris van Antwerpen 7, 4 Dennis van dei- Zee 6.5 Collin Slabbekoorn 31,6 Mar cel van de Waart 43. 7 Barry van de Berge 45. 8 Jeffrey Levogeler 10. 9 Thomas Pieter Maas 32.10 Zudart de Groot 44. Categorie B jeugd van elf toten met vijftien jaar. 1 René Lepoe- ter 37 punten, 2 Hans Maas 3.3 Frede- rik Zuiddam 19. 4 Laurent Milhouse 11,5 Gijs Bazen 42. 6 Daniel de Wilde 9, 7 André van de Waart 49, 8 Arno Walhout 15, 9 Martin Booms 33, 10 Raimon Mohan 23. De volgende zoetwaterwedstrijd wordt 23 augustus vanaf 19 uur gehouden, eveneens in de Goese Oostvest. Brievenbus PTT vernield HAAMSTEDE - De bewoners aan de J. J. Boeijesweg in Haam stede moesten het afgelopen weekeinde een stukje verder lo pen om een brief of ansicht te posten. In de nacht van donder dag op vrijdag werd de dubbele brievenbus aan hun straat com pleet vernield. Vandalen sloegen een bermpaal dwars door het po- streservoir. Twee gewonden bij botsing PHILIPSDAM - Bij een kleine kettingbotsing op de Philips- dam zijn zondagmorgen twee Belgen gewond geraakt. Ze zijn met onbekend letsel overge bracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. De botsing ontstond toen een ro de Belgische auto, rijdend in de richting Bruinisse, plotseling op de weg keerde. De politie is nog op zoek naar de identiteit van de bestuurder. Door die plotselinge manoeuvre moest de achteropkomende sliert auto's in de remmen. Drie voertuigen reden elkaar daarbij aan, A. W. G. van M. uit Oud- Gastel werd aan de achterzijde geramd door E. J. van G. uit Ma de. die op zijn beurt werd ge raaktdoor J. W. R. D. uit het Bel gische Kalmthout. Twee inzit tenden van het Belgische voer tuig liepen verwondingen op. De auto van Van G. was onherstel baar beschadigd. De andere twee wagens zaten behoorlijk in de kreukels. De drie voertuigen moesten worden weggetakeld. Bromfiets gestolen TERNEUZEN - C. S. uit Hoek mist sinds zaterdagmiddag haar bromfiets. Deze stond gepar keerd in de Terneuzense Nieuw- straat, De nieuwe paarse brom fiets vertegenwoordigt een waarde van 2.295 gulden. vi toeV-eï a Kipkarbonade naturel ol gemarineerd kilojefrfiW Uit onze afdeling vers gebak Boomstammetje of Crèmerol lengte 22 cm mm- Unie Kaas Jong Belegen vacuum verpakt kilostuk f298- Coberco Vanille Yoghurt literpak Puntjes (per 6 st. verpakt) per stuk^Q" Krentebollen (per 6 st. verpakt) per stuk 39- Eierkoeken (per 5 st. verpakt) per stuk 49- Boerenleverworst 100 gram.99- Sellery Salade 100 gram AOS' oH3eSC itieP1 Hamfrikandeau kilojueer Verse Worst kilcSÖO Magere Blinde Vinken jk per stuk 100 gramJÜ9- Bloemkool H per stuk Bananen kilo v. Doomestraat 2 Goes lanbledlngen zl|n geldig t/m zaterdag a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16