VCV Zeeland mist Jan Poortvliet RBC boekt ruime zege Peter Mol heeft feestje nodig voor eerste winst Van der Wekken doet goede zaken Tawfik ook zonder training de sterkste sport 12 Trimloop Zuidafrikaanse atleten nog niet terug bij WK MAANDAG 29 JULI 1991 Roep om meespelen routinier na schamele vertoning tegen Aardenburg wordt steeds groter AARDENBURG - Het gesprek tussen trainer Louis Verstraat- en en technisch-manager Jan Poortvliet over de definitieve taakverdeling binnen de VCV Zeeland had vandaag (maan dag) niet op een beter moment kunnen vallen. De roep om Poortvliet zo snel mogelijk als speler op te stellen laat na de schamele vertoning van de Zeeuwse profvoetballers tegen al'delingsklasser Aardenburg aan duidelijkheid niets te wen sen over. De 6-2 winst op het zonovergoten sportpark in Aar denburg was vanzelfsprekend in hel voordeel van de VCV Zee land, maar de manier waarop heeft het laatste restje twijfels bij de technische staf weggeno men. VCV Zeeland is zonder de in breng van een ervaren profvoet baller een roepende in de woes tijn. Ook de reactie van Louis Verstraaten sprak boekdelen: „Ik zou graag Jan Poortvliet wil len opstellen. Jan kan binnen het veld een prima verlengstuk van de trainer zijn." In de rust had Verstraaten im mers zijn team erop gehamerd om directer te spelen, maar zijn smeekbede vond geen gehoor bij de spelers. „Het speelveld moest zo breed mogelijk worden ge houden. Door de snellere balwis selingen hadden we deze tegen stander moeten dwingen tot looparbeid. Dan vallen er auto matisch gaten, maar ik heb er niets van teruggezien", mopper de de Roosendaler. Na twee weken van voorberei ding is een eerste conclusie, dat het elftal voor aanvang van de competitie (over drie weken) nog geen gestalte heeft gekregen. Verstraaten: „Met het elftal van NIEUWLAND/KORTGENE RBC speelde het afgelopen weekeinde een tweetal oefen wedstrijden. Zaterdagavond won de Roosendaalse eerste-di- visionist nog met 7-1 van zater dag-derdeklasser Nieuwland. Zondagmiddag was het Dordse SW/Dordreeht'90 te sterk, 0-2. De wedstrijd tegen Nieuwland begon erg verrassend, omdat de eerste kansen voor de amateurs waren. Eerst was het Steef de Rijke die een voorzet net over kopte en evep later kwam Kees Janse oog in oog met RBC-doel- man Marius Konings. RBC bleef echter een achterstand be spaard. In de vijfendertigste mi nuut werd het dan toch 0-1 voor RBC, toen een vrije schop van Gerrie Voets door de handen van doelman Michel Bak ineens in het doel vloog. Voor de rust liep RBC vlot uit naar 0-3, dankzij doelpunten van Fokke Zwart en Michael Abe. Na rust was het eenrichtingsver- kreer op het doel van Nieuwland en liepen de Roosendalers uit naar o-7 via doelpunten van Fokke Zwart. Gerrie Voets (pe nalty). Mario Molenaar en Arjan Machielse (strafschop). Vijf mi- Supercross Aagtekerke AAGTEKERKE - Zo n tweedui zend toeschouwers kregen in Aagtekerke een fantastische su percross te zien. Mede door de komst van twee Belgische top pers, Alain Roels en Serge Ge- zelle, viel er voor het publiek heel wat spektakel te beleven. Erik van der Wekken verzamel de voldoende punten om de lei ding in het algemeen klasse ment over te nemen met tien punten voorsprong op Jean Pierre de Bleyser uit Heikant en de Belg Alain Roels. De Mc de Pekelinge, in samen werking met MSV De Uitlaat, hadden vrijdagavond de zaken goed voor elkaar. Een uitste kend parkoers en een prima or ganisatie zorgden ervoor dat ie dereen het er overeen was dat Luctor tegen FC Groningen HEINKENSZAND - Vanavond (maandag) speelt de kersverse derdeklasser Luctor '88 op eigen veld een oefenwedstrijd tegen eredivisionist FC Groningen. De wedstrijd wordt gespeeld op het gemeentelijk sportterrein in Heinkenszand, aanvang 19.30 uur. Het naar de tweede klas gepro moveerde Bruse Boys speelt op eigen veld tegen eerstedivisio- nist RBC Het duel wordt ge speeld in Bruinisse. aanvang 19.00 uur. Van der Ploeg wordt tweede ondanks val KORTGENE/SCHIJF - Junior Lars van der Ploeg uit Nieuw- dorp pakte dit weekeinde twee keer net naast de overwinning. Na een tweede plaats, zaterdag in Kortgene, leverde ook de 27e ronde van Schijf gisteren een dergelijke klassering op. Uit een vroeg gevormd kopgroepje reed - latere winnaar - Gianni Romme weg en men zag die eerstejaars junior pas terug bij de huldiging. Daar werd Lars van der Ploeg als tweede op het podium geroepen. Dat ondanks een val in de finale. Razendsnel terug op de fiets wist. Van der Ploeg toch weer bij de eerste groep aan te pikken In de laatste ronde stelde hij de tweede plaats na een korte solo veilig vandaag kan ik de competitie niet in", maar ik wil zeker niet zeggen, dat we nu een stapje te rug hebben gedaan. Van de vier achterliggende oefenduels was dit de slechtste beurt. Tegen SVV/Dordrecht hebben we onze beste wedstrijd gespeeld." Onwaardig Naarmate de wedstrijd tegen de afdelingsvoetballers vorderde, des te meer het spel van VCV Zeeland verwaterde naar een ni veau eerste divisie onwaardig. Op zulke momenten zou Jan Poortvliet als ideaal verleng stuk van de trainer kunnen fun geren. Juist hij is ook verant woordelijk geweest voor de komst van een aantal amateur voetballers naar de Zeeuwse profclub. Vandaar dat de gelou terde profvoetballer staat te springen om morgen (dinsdag) tegen Brighton zijn debuut tus sen zijn 'amateurs' te maken. „Ik wil dolgraag spelen. Ik heb nu vier duels aan de kant gezeten. Misschien had ik vandaag de jongens al kunnen bijsturen. In elk geval verliep de voortzetting veel te traag. Tot drie keer toe werd de bal aangenomen, maar ik ben ook geschrokken van de stuntelende manier van verdedi gen, die debet waren aan twee tegendoelpunten. Ook Verstraeten had kritiek op zijn verdediging: „Twee lange ballen, die slecht werden ver werkt. Het samenspel tussen de verdedigers (Belfroid en Stok- mans) en de doelman John Jas- perse zag er niet goed uit." Steve Lalonde klopte vlak voor en even na rust twee keer op zui vere snelheid de verdedigers Adrie Belfroid en Huub Stok- mans, overigens een van de bete ren. Ook doelman John J asperse verkeek zich daarbij op de snel heid van de aanvaller van Aar denburg. Lalonde. die elf secon den over de 100 meter noteert, profiteerde gretig uit twee iden tieke situaties. Hoewel de malaise bij VCV Zee land troef was, viel er ook nog een enig lichtpunt te bespeuren. Zo liet John Alleman op het mid denveld een goede indruk ach ter. Zijn doeltreffend afstands schot was de bekroning voor zijn spel. VCV Zeeland kwam binnen een minuut op een 2-0 voor sprong. Eerst scoorde Emiel Dorst 1-0 en het fraaie schot van Alleman van ruim 20 meter bete kende 2-0. Hoewel het tempo on dermaats bleef, scoorde Jos Kayser na een goedlopende aan val 3-0. Vijf minuten voor rust liet dezelfde speler van rechts een goede voorzet los, die Mike nuten voor tijd kon Nieuwland wat terugdoen. Uit een voorzet van Huib Oostdijk schoot Wilco Kwekkeboom de bal fraai achter doelman Van Campenhout. Dordrecht RBC opende in de wedstrijd te gen SW/Dordrecht'90 erg goed maar schoten van Gerrie Voets en tweemaal John Mutsaers misten scherpte. Het laatste kwartier van de eerste helft kwam SVV/Dordrecht wat beter op dreef. De doorgebroken Or lando Trustfull werd binnen het strafschopgebied neergehaald en Peter Barendse schoot de strafschop goed in, 0-1. De tweede helft bood weinig goed voetbal. RBC kreeg slechts een kans. maar de vrije schop van Fokke Zwart werd door een Dordse verdediger van de lijn ge haald. In de laatste minuut besliste Dean Gorre de wedstrijd defini tief, door een schitterende vrije schop van Peter Barendse, in te tikken. De ploeg van Dick Advo caat revancheerde zich met deze 2-0 overwinning, op een eerder tijdens de oefenperiode opgelo pen nederlaag tegen RBC. Emiel Dorst passeert Aardenburg-keeper Noel van Winckel en opent de score voor VCV Zeeland foto Camile Schelstraete But beheerst inkopte (4-0). „Dit worden dubbele cijfers", zei aan de kant Paul Schipper, die hun kert naar zijn eerste optreden. Fysiotherapeut Erik Heijens laat Zeeuws topscorer aan krachttraining doen, om zijn knie aan te sterken. „Er zit nog wat vocht in de knie. Ik denk, dat Paul begin september zal spelen." Aardenburg trad met een ruime selectie de Zeeuwse profvoetbal lers tegemoet. Trainer Jan Ko- lijn had de keuze goed inge schat, want zijn ploeg kon daar door in de tweede helft door de vele wissels conditioneel gemak kelijk op de been blijven. Na de opvoering van Lalonde (hij was topscorer met dertien treffers) bleef de 4-2 stand tot ruim een kwartier in de tweede helft ge handhaafd. Een steekballetje van Huub Stokmans werd door Jan de Rijke benut (5-2) en in de slotfase mocht Mike But buiten het gezichtsveld van scheids rechter Leon van Puijvelde de bal via zijn arm in het Aarden- burgdoel werken (6-2). Aardenburg-VCV Zeeland 2-6 (1-4). 14, Emiel Dorst en John Alleman 0-1 en 0-2, 34. Jos Kayser 0-3. 40. Mike But 0-4, 44. Steve Lalonde 1-4, 46 La londe 2-4, 62. Jan de Rijke 2-5, 78. Mi ke But 2-6. Scheidsrechter: L. van Puijvelde uit Hoek. Toeschouwers: 100 Opstelling VCV Zeeland: John Jas- perse, Huub Stokmans, Adrie Bel froid, Danny Magito. Ron Proos, Jos Kayser, John Alleman, René Schreu- der. Jan de Rijke, Emiel Dorst, Mike But. Marco Jalink en Ad de Jong zijn na rust ingevallen. Enkel Verweij in het gips AARDENBURG - VCV Zeeland zal het voor onbepaalde tijd moeten stellen zonder Richard Verweij. De middenvelder, die tijdens de eerste oefenduels sterk op dreef was, verstuikte tijdens een partijtje tussen en kele wisselspelers op een oefen veldje in Aardenburg zijn en kel. Aanvankelijk werd gevreesd dat de Middelburger zijn enkelban den had gescheurd, maar vol gens Verweij loopt het zo'n vaart niet. „Clubarts Peter den Doel- der denkt dat het wel meevalt", aldus Verweij. De enkel van Verweij is voor alle zekerheid wel in het gips gezet. Verweij: „Dinsdag gaat het gips eraf en wordt er verder gekeken hoe het met mijn enkel is." deze cross in Aagtekerke vol gendjaar zeker een vervolg moet krijgen. De series in de superklas werden gewonnen door de Belgische toppers. Ook de Zeeuwse top on der aanvoering van Eric van der Wekken knalde er op los zodat de hele top van het klassement zich rechtstreeks voor de finale manches plaatste. In de eerste finale-manche toonde Jacco Paauwe zich de snelste starter met vlak achter zich Eric van der Wekken en Alain Roels. De Ge- zelle had een minder goede start. Twee ronden wist Paauwe het Belgische Grand-Prix geweld achter zich te houden. Roels nam de leiding over en Van der Wekken schoof op naar de twee de plaats fel aangevallen door De Gezelle. Op enkele ronden van het einde nam De Gezelle de tweede plaats over. Achter dit drietal ontstond een fel duel tus sen Paauwe, Zuidhof en Cort- vriendt die in die volgorde finih- sten. De tweede manche was Roels als eerste weg en kreeg zijn landge noot De Gezelle als felste aan valler. Deze twee lieten het pu bliek genieten van prachtige motorsport. Vooral tegen het einde toen De Gezelle aanval op aanval plaatste. In de laatste ronde maakte hij echter een fout en ging dwars waarna Roels met voorsprong won. De Gezelle handhaafde zich op de tweede plaats voor een uitstekende Eric van der Wekken en een fel opge rukte Kees Zuidhof. Bij de 80cc gaat Erik van Taten- hove na een bekeken gereden wedstrijd aan de leiding. De jon ge Zeeuws-Vlaming blijkt de tot nu toe de meest uitgekookte en sterkste door rustig te blijven en geen valpartijen te maken, uitslagen: Superklasse: 1 Alain Roels 30 punten. 2 Serge Gezelle 27,3 Eric van der Wekken 25,4 Kees Zuid hof 23, 5 Jacco Paauwe 21 80 cc: 1 leendert van Brussel 30. 2 Erik van Tatenhove 27, 3 Edwin Fitters 25, 4 Pascal de Zeeuw 23. 5 Erwin van Ta tenhove 21 Rec.klasse 1 jan Zwe- mer, 2 E Eversdijk. 3 Mario hame link, 4 André Nuyen. 5 Jaap de Visser. Tussenstand na 3 wedstrijden: Su perklasse 125cc en hoger): 1 Erik van der Wekken 70 punten. 2 Jean Pierre de Bleyser en Alain Roels (B> 60. 4 Gianni de Jonghe 56.5 Richard Leeu- wenstein 55. 6 Serge Gezelle (Bi 54, 7 Jacco Paauwe en Adwin Cortvriendt 52. 9 Kees Zuidhof 46, 10 Ad Geldof 45. 80 cc 1 Erik van tatenhove 167. 2 Leendert van Brussel 157,3 Pascal de Zeeuw 151. 4 Erwin van Tatenhove 134, 5 Peter Rottier 118. 6 Ronald Bimmerl 115, 7 Casper Ovaa 105, 8 Ronald Biinmel 101, 9 Tim Goethals 55, 10 Edwin Fitters 47. De volgende supercross wordt op 16 auguslus verreden in Hontenisse KORTGENE - Acht keer was Peter Mol dit jaar naar een tweede plaats in een wielercri- terium gereden. De coureur uit 's-Gravenpolder begon zelfs wat te twijfelen of hij dit sei zoen het zoet van de overwin ning nog zou smaken. En juist op een moment dat hij zeil' dacht dat het niet meer kon, pakte hij de bloemen. Mol toon de. zich zaterdag de sterkste in de ronde van Kortgene, na een wedstrijd waarin van alles viel te beleven en waarbij het pu bliek weer eens ouderwets kon genieten. „Hier snap ik echt niets van", al dus een dolgelukkige Mol na af loop van de wedstrijd, „ik ben deze nacht na een feestje om vier uur in mijn bed gerold, iets wat ik anders nooit doe, maar soms kun je daar niet omheen. En juist dan pak ik mijn eerste zege van het seizoen". De wijze waarop de voor WV Casba Swift uit Leiden rijdende coureur dat deed was imposant. Hij was present toen na 40 kilo meter een bijzonder sterke kop groep definitief het peloton de hielen liet zien. Die kopgroep ontstond overigens pas nadat heel wat pogingen daarvoor wa ren gestrand op een zich fel ver zettend peloton. Gevolg was dat veel coureurs door het hoge tem po vroegtijdig het rugnummer konden inleveren. Maar ook de beslissende kopgroep met Peter Mol, Fester Aarts, Jack Beks, Eric de Crorri, John de Crom, Francois Franse. Patrick van Passel en Vital Timmermans kreeg beslist niets cadeau. In de achterhoede werd keer op keer een jachtgroep geformeerd, die uiteindelijk gestalte kreeg toen Roy Bogaert, Fabian van de Ham. Mare Huysmans en Ben Patton gezelschap kregen van Jeroen Leijten, Rini Tak. Mario van Vlimmeren, Ruud Zijlmans, Gerard Egberts en Jaap Vierge ver. Fester Aarts De kopgroep hield de achtervol gers uiteindelijk vrij eenvoudig op afstand. Bij de leiders luidde Fester Aarts de fraaie finale in door 15 kilometer voor de finish te demareren. Aarts werd weer bijgehaald, waarna Patrick van Passel het vaandel overnam en snel een tiental seconden voor sprong nam. Peter Mol besefte het gevaar en reed in één streep tot bij de ex-beroepsrenner Van Passel. Achter die twee probeer de Francois Franse eveneens bij de achtergebleven groep weg te springen. Maar toen de Zeeuwse kampioen de rest van de oor spronkelijke kopgroep terug in zijn wiel zag komen, weigerde hij zijn Brabantse rivalen terug tot bij de twee Zeeuwse koplopers te rijden. De twéé leiders liepen zodoende geen gevaar meer. Mol liet zo'n grote kans op zijn eerste seizoen zege niet aan zijn neus voorbij gaan en kon na een lange nacht opnieuw een feestje gaan bou wen. Bij de B-amateurs toonde Wil lem Varekamp weer eens zijn grote mogelijkheden. De cou reur uit Hellevoetsluis ging in de slotronde op de solotoer en ver wees daarmee de Zeeuw Hans Lindhout uit St.-Maartensdijk naar een overigens uitstekende tweede plaats. Ook de junioren droegen fors bij tot de fraaie wielerdag in Kort gene. In een van de eerste tot de laatste minuut boeiende wed strijd leek Lars van der Ploeg uit Nieuwdorp de beste papieren voor de zege te hebben. Na een ware slijtageslag bleef Van der Ploeg in de spits van de wed strijd over met Lennard van An- rooy en Pieter Jongeneelen. In de eindsprint eiste Van Anrooy de hoogste eer voor zich op, daarmee Van der Ploeg afhou dend van zijn zesde seizoenzege. Michel Rommers eindigde op een prima vijfde plaats. UITSLAGEN: Amateurs A: 1 P. Mol. 's-Gravenpolder 85 km in 2.02 00; 2 P. van Passel, Sluiskil. 3 J de Crom. Woensdrecht; 4 F. Franse, Kwaden- damme; 5 E. de Crom, Hoogerheide; 6 V. Timmermans, Putte: 7 F. Aarts. Kruiningen; 8 J. Beks, Wouw; 9 J. Viergever, Drunen; 10 G. Egberts, Nietap; 11 R Zijlmans, Roosendaal; 12 R. Tak, Oudenbosch; 13 B. paton, Essex; 14 M. Huysmans, Oude Ton- ge; 15 R. Bogaert, 's-Gravenpolder; 16 F. v. d. Ham, Heerle; 17 M, van Vlimmeren., Hoeven; 18 J. Leijten, Etten-Leur; 19 J. van Ginneken, Et ten-Leur; 20 B Rasenberg, Terhey- den Amateurs B: 1 W Varekamp, Hellevoetsluis; 2 H. Lindhout, St.- Maartensdijk; 3 F. Segeren, Made; 4 H. Oomen, Etten-Leur, 5 M. v d. Esl- hout. Made; 6 P. Kessel, Boekei, 7 P. Coehorst, Tilburg; 8 J. van Hest, Goirle; 9 J. Cools, Roosendaal; 10 C. Donders, Tilburg: 11 G. v. d. Pluym, Nieuwendijk; 12 F. Hommel, Nw. Vossemeer; 14 P. Casteleijns. Steen bergen. 15 G v d. Pijl, Almkerk; 16 E. Oostdijk, Wolphaartsdijk; 17 R. Wil- lems, Nistelrode: 18 H. Baelde, Bode graven. 19 J. Akkermans, Nw. Vosse meer, 20 P. Sager, Zuid-Beyerland. Junioren: 1 L van Anrooy, Nieuwen dijk. 2 L. v. d. Ploeg, Nieuwdorp; 3 P. Jongenelen, Oudenbosch; 4 S Wil- lemsen. Tilburg; 5 M Herr, Dort mund (D), 6 J. P. Gödde, Hoogerhei de; 7 J. van zundert, Ossendrecht; 8 M. v. d. Voort, Maarssen; 9 R. Oomen, Etten-Leur; 10 M. Carter, Australië: 11 G. Swagemakers, Kruisland. 12 W van Hoof. Helmond: 13 G. de Punder, Ovezande; 14 J Lauwerfjssen, Ruc- phen; 15 R Klaassed, 's-Heer Hen drikskinderen. 16 M. v. Oirschot, Til burg; 17 D Rooderkerk. Breda; 18 R. Segeren. Made; 19 M Short, Austra lië; 20 D. Beljaars, Standaardbuiten Maeneblusscherstoernooi: MIDDELBURG - Amr Tawfik heeft gistermiddag de tiende editie van het Maeneblusscher- stennistoernooi in Middelburg gewonnen. In de finale rekende hij gedecideerd in twee sets af met de Duitser Adriaan Beden- becker. De finale in de hoogste damesklasse werd gewonnen door Katja Lazonder. Vooral de overwinning van Taw fik sprak tot de verbeelding. Na een tennisstop van ruim een jaar, bewees hij nog steeds een uitstekende speler te zijn. „In de finale speelde ik niet eens zo goed", blikte de in Koudekerke woonachtige Egyptenaar terug. „Een voetblessure verhinderde dat. De belangrijkste partij voor mij was echter al in de halve fina le tegen Carpentier. Toen ik die gewonnen had, was de toernooi- overwinning zo goed als zeker." „Ik heb het hele toernooi met ontzettend veel plezier gespeeld. Ik verwachtte niet al te veel en stond dus totaal niet onder druk", legde Tawfik uit. „Mijn conditie was echter nog niet he lemaal honderd procent. Geluk kig won ik, ondanks een inzin king, de tweede set tegen Car pentier. Anders was het nog moeilijk geworden." „Maar eigenlijk is het natuurlijk een lachertje dat een ongetrain de speler dit toernooi kan win nen", meende de ex-Davis Cup speler van Egypte. „De ervaring die ik jaren geleden op toernooi en in de hele wereld heb opge daan, zijn blijkbaar nog steeds voldoende." Dames In de hoogste damesklasse ver liep alles precies' zoals de toer- nooileiding voorspeld had. De als nummer één ingeschatte Katja Lazonder won in twee sets van nummer twee Marjolein Cij- souw. „Toch ging het dit keer niet gemakkelijk tegen Marjo lein. Ik moest haar constant on der druk houden", aldus de speelster uit het Overijsselse El- burg. „Aan het eind van de eer ste set maakte ik het mezelf nog behoorlijk moeilijk." Katja La zonder deed hiermee echter te veel af van haar uitstekende prestatie. Verder als vijf games liet ze haar tegenstandster in de finale niet komen. Serge Eude riep in de heren en kel Cl klasse de zegereeks van Jurriën Mooibroek een halt toe. Na een marathonpartij besliste hij de derde set nipt in zijn voor deel tegen de revelatie van het toernooi. Mooibroek won wel zijn eigen C2-klasse. De dames Cl werd gewonnen door M. Groenleer. In de finale versloeg ze A. Brand. De belangrijkste uitslagen: Heren enkel B: R. Maandag - A. Bedenbec- ker 6-2 6-7 2-6, A. Tawfik - S. Carpen tier 7-5 6-4, A. Tawfik - A. Bedenbec- ker 6-3 6-4. Dames enkel B: K Lazon der - W. ten Poorter 6-0 6-1, M. Cij- souw - S. de Reuver 6-2 6-4, K. Lazon der - M Cijsouw 6-3 6-2. Heren enkel Cl: S. Eude - B. Spee 1-6 7-5 7-5, J Mooibroek - S Eude 6-4 2-6 4-6. Da mes enkel Cl: C. de Vey - M. Groen leer 6-7 2-6, A. Brand - E. Labruyëre 1-6 6-0 6-2, M. Groenleer - A. Brand 6-2 6-3. Heren enkel C2: J. Mooibroek - F Hendrikse 6-1 6-2, J Bos - S. Gray 2-6 3-6, J Mooibroek - S. Gray 6-3 6-1. Da mes enkel C2: M. Meulenberg - Y. Baarends 6-2 6-3, M. Walraven - L.u Verhage 6-1 7-5, M Walraven - M Meulenberg 7-6 6-0. Heren dubbel B: Bedenbecker/Hofken - Van Queckel- berghe/Schipper 7-5 7-6, Maandag/ Tawfik - Salawane/Titiheru 7-5 3-6 6- 3, Bedenbecker/Hofken - Maandag/ Tawfik 7-6 6-2. Dames dubbel BC: Cijsouw/De Vries - Van Hasselt/De Reuver 6-0 6-2. Heren dubbel C: Eu- de/Toumois - Anspach/Hoogeboom 6-1 6-0, Gosling/Gray - Goense/De Peg 6-3 6-4, Eude/tournois - Gosling/ Gray 6-2 6-2. Oostkapelle Zaterdagmiddag is op het ten nispark van LTC De Sprink in Oostkapelle de vijftiende editie van het Open Jeugdtoemooi af gesloten. In totaal kwamen van af maandag 130 spelers in actie. Voor het eerst werd er naast het hoofdtoernooi ook nog een ver liezersronde afgewerkt. De extra partijen die deze ronde met zich meebracht werden grotendeels in Domburg gespeeld. De belangrijkste uitslagen: Jongens: tot 11 jaar: Bob Henflieng - Floris Peters 6-2 6-3. tot 13 jaar: Jelle Wisse - Bob Henflieng 6-2 6-1. tot 15 jaar: Ruben Hendrikse - Sebastiaan Bresser(Bresser geeft op wegens blessure), tot 17 jaar: Gerbrand Vroe- gop - Joost Grevink 6-4 6-3. Meisjes: tot 11 jaar: Claire Barnhard - Eveline Kunst 6-3 6-4. tot 13 jaar: Danneke Bakker - Julia Löcher 6-1 6- 1 tot 15 jaar: Afke Hartog - Sophie van Leeuwen 6-4 6-2. tot 17 jaar: Cori- ne Davidse - Janita Davidse 7-5 6-2. Burgh-Haamstede Het Westhoektoernooi in Burgh-Haamstede vond afgelo pen weekeinde met stralend weer haar beslag. Zondags von den negen van de twaalf te spe len finales plaats, terwijl op de zaterdag daarvoor de overige drie werden gespeeld. De uitslagen: dames dubbel D2: Be- geman-Goud/Boom-Klompe 7-5, 3-6, 6-7; dames dubbel Dl: Bij de Vaate- Terwisscha/Van de Cmgel-Spoeel- man 6-1, 6-4; dames dubbel C: Pe- ters-Bruggeman/Peters-Peters 6-3, 6-2; heren dubbel D2: Janse-Vlees- houwer/Bos-Verkaart 7-5, 6-2; heren dubbel Dl: Van Dijke-Van de Pol/ Den Ouden-Kort 3-6, 6-2, 0-6; heren dubbel C: De Bakker-De Bakker/ Vreeke-Coppoolse 4-6, 7-6, 2-6; ge- 1 mengd dubbel D2: Van Beek-Rib- bens/Vleeshouwer-Vleeshouwer 7-6, 5-7, 1-6; gemengd dubbel Dl: Schol- ten-Scholten/Kort-Den Ouden 2-6, 3-6; gemengd dubbel C: Verspeek- Coppoolse/De Waal-Van Opstal 6-1, 6-4; dames dubbel veteranen: Brug- geman-Peters/Roda-De Waal 6-3.6-3; heren dubbel veteranen: Bek-Van Geer/De Bakker-De Vlieger 1-6, 2-6; gemengd dubbel veteranen: De Waal-Van Opstal/Ars-Van Geer 6-4, 6-7.6-1 DOMBURG - Vanavond (maan dag) houdt de Atletiekvereni ging Dynamo een prestatieloop van maximaal 4 keer drie kilo meter in Domburg. De start is bij camping Domburg, aanvang 19.30 uur. JOHANNESBURG (Reuter) - Een snelle terugkeer van Zuid afrikaanse atleten bij interna tionale wedstrijden is niet te verwachten. Zaterdag stemden de leden van de Zuidafrikaanse Amateur Atletiek Associatie (SAAAA) tegen het sturen van een ploeg naar de wereldkam pioenschappen, volgende maand in Tokyo. In een officiële verklaring liet de overkoepelende organisatie we ten dat de beslissing geen ploeg naar de wereldtitelstrijd te stu ren niet zal worden herroepen. Eerder deze maand verklaarde Sam Ramsay, voorzitter van het Zuidafrikaans Olympisch Comi té. dat de aanwezigheid van een atletiekploeg in Tokyo 'walge lijk' zou zijn. De tegenstanders van een snelle terugkeer kregen zaterdag hun zin. Zuid-Afrika kreeg na het af schaffen van de apartheidspoli tiek een uitnodiging voor het evenement in Tokyo. De Italiaan Primo Nebiolo, voor zitter van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) liet eerder doorscheme ren dat Zuid-Afrika maatregelen kan verwachten als het de uitno diging voor Tokyo naast zich neerlegt. Het land dreigt in dat geval niet I in aanmerking te komen voor een hernieuwd lidmaatschap, waardoor de aanwezigheid op de Olympische Spelen in Barcelo na gevaar loopt. Alleen de leden van de Zuidafri- -I kaanse Amateur Atletiek Unie stemden zaterdag voor het stu ren van een ploeg. Voorzitter Gert le Roux beschouwde de ne gatieve uitslag (negen tegen, vijf voor) nog niet als bindend. „Er is een kans dat het besluit wordt terugggedraaid als de leden van het congres zich positief over To- kyo uitspreken", aldus Le Roux. Een aantal Zuidafrikaanse atle ten heeft al een reis naar Tokyo geboekt. Patrick van Passel sleurt aan kop van het peloton (foto Willem Mieras I Amr Tawfik versloeg de Duitser Bedenbecker in de finale van het herenenkel B (foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12