Volleyballers verspelen de winst wint Badrit Van Glabbeek valt jop door blunders Afzeggingen bederven Jumping Zeeuws-Vlaanderen Jeroen Verstraeten bevestigt goede vorm SVV Dordrecht rolt Schoondijke op: 0-16 Tl 111111111111111111111111111 Italië werkt twee matchpoints weg tegen Nederland Tonnie Dirks kampioen op 10.000 meter Vermeule wint in Tubbergen Parma wil Blangé Wielerkoers van Terhole uitslagen i IILAAN (ANP) - Milaan heeft ezien dat Nederlanders ook lardig kunnen volleyballen. luim 12.000 toeschouwers in 8 ;en volle zaal in Milaan, onder vie de plaatselijke voetbal- ;rootheid Marco van Basten ielf, zagen dat Nederland we reldkampioen Italië lange tijd ii de hoek zette. De kracht reik- g te tot twee wedstrijdpunten. n Daarna was het op: 3-2 voor Ita- na ruim twee en een half uur. Italiaanse managers, die weten k lat het goede vaak van ver ;omt, zullen in de rij staan voor )i ie leden van de langste volley- balploeg ter wereld. Maar ze zul hun kooplust pas na de Olympische Spelen kunnen be- tredigen. Toeschouwer Van ii' Basten vertrok op zijn 22e naar le rijkste stad van Italië. Het ka- pi taal plukte de afgelopen jaren ook enkele rijpe vruchten uit de Nederlandse boom van talent, maar dat sterkte de overblijvers alleen maar in de verwezenlij king van hun ideaal: succes in Barcelona. „Azzurri, de wereld is helemaal van jullie", meldde een span doek in de uitverkochte hal. De afgelopen jaren was dat ook zo, omdat de Italianen vrijwel alle belangrijke prijzen wonnen: de Europese en wereldtitel, de eer ste World League, de Goodwill Games. Juist in eigen huis ging de serie bijna verloren. Superieur Nederland had een geweldige start. Binnen twee minuten was het 5-0. Met onder meer twee aces van Zwerver en twee ver schrikkelijke „kill-blocks" van Benne. Italië kwam in feite nooit meer terug. Nederland serveer- SHEFFIELD (RTR) - De Wereld Spelen voor studenten, donder dag in Sheffield afgesloten, zijn opgevallen door ongekende blunders en gestopt met een enorme schuld. Van toppresta- ties was nauwelijks sprake. Er moest op de Universiade in Engeland geld bij. Om precies te zijn 16 miljoen gulden. Het enige positieve was in feite de massale opkomst -en het ongekende en thousiasme- van het Britse pu bliek. „Ik heb bij een sporteve nement in dit land nooit eerder zoveel positieve reacties meege maakt", zei de voor eigen pu bliek uitkomende speerwerper Steve Backley, die als één der weinigen goed presteerde. Het publiek sloot vooral de ver- S liezers in het hart. Dat waren er nogal wat. Het vrouwen hockey team uit Zimbabwe kreeg 107 doelpunten tegen. De ploeg kwam zelf niet aan scoren toe. basketbalsters uit Guam maakte het nog bonter. Ze trok ken ten strijde met speelsters met een gemiddelde lengte van 1.62 meter. Dan was er nog een hardloper uit Rwanda, die op de 5000 meter drie keer een ronde werd inge haald. Zijn achterstand op de WH winnaar bedroeg 5 minuten en 30 seconden. De outsiders groei den uit tot het symbool van de Spelen. Verrassend was bovendien het optreden van de Britse astro naute Helen Sharman, die bij de openingsceremonie de symboli sche vlam van het evenement per ongeluk doofde na te zijn ge struikeld. Afgezien van de speerworp van Backley (87.42 m) was bij de atle tiekwedstrijden slechts de pres tatie bij het hoogspringen van Hollis Conway (2.37 m) van be lang. Verder waren de zwem sters uit China van topniveau. Daarmee was alles zo ongeveer gezegd. Het deerde de toeschouwers niet. Net zo min als het de bezoe kers uitmaakte dat atleten waarmee het evenement adver teerde niet kwamen opdagen, dat op de startborden andere na men stonden dan die van de atle ten die werkelijk liepen, dat ver keerde vlaggen werden gehezen bij prijsuitreikingen. De organisatoren spraken van een groot succes. „Het is de sfeer, de variatie en de veelheid van nationaliteiten die dit eve nement kleur geven", zei één van hen. de, passte en blokkeerde betel en was aanvallend superieur. Bondscoach Brokking zei aan de vooravond van de wedstrijd tot de opwarming te wachten met het samenstellen van zijn definitieve formatie. Brokking trok voor de vorm een scherm van onduidelijkheid op, maar wie de Nederlandse trainingen had gezien wist beter. Bijna alle oefeningen waren met Klok in de basis. De formatie die voor het eerst werd beproefd in het tweede, gewonnen, thuis duel met Cuba, twee weken gele den in Rotterdam. Het was niet toevallig, dat Brokking tijdens de laatste serieuze training het publiek de zaal uitstuurde. Dat mag, bij dit van tactische snufjes vergeven spel. Klok slaagde met lof voor zijn examen. Hij durfde alles en ge droeg zich zelfs licht provoce rend tegen de miljonairs aan de overkant. Als blikken konden doden, zou Marko Klok niet meer zijn. Nederland had alleen een kans als de pass goed was zo dat het gevaarlijke midden met Held en Van der Horst gebruikt kon worden. Dat lukte wonderwel, tot diep in de derde set. Toen leefde Italië op, net als het tot dan verbijster de publiek. Nederland stond in derde reeks met 9-2 voor, mede dank zij vijf bloks en twee aces. Italië kwam terug: 10-10. Neder land kwam met 14-10 voor, kreeg twee keer een wedstrijdpunt, maar kon de partij niet uitma ken. Net als tegen Cuba in de kwartfinales van het WK in Bra zilië. De Italiaanse vedetten hervon den op het ultieme moment hun kampioensvorm. 's Lands eigen Zwerver. Zorzi, wierp net op tijd het masker af. Zorro. noemen de Tifosi hem. Hij werd een tijdje geleden geopereerd aan de knie maar bleek aardig op de weg te rug. Bondscoach Julio Velasco had in zijn startopstelling slechts de helft van zijn zestal wereldkam pioenen ingezet. Van de hoofd macht begonnen alleen Zorzi, Bernardi en Gardini. Pas in de derde set begon de basis, hoewel Bernardi en Cantagalli spoedig verdwenen. Zij bleken toch on misbaar voor Italië en pakten de vierde en vijfde set eenvoudig. De Cubanen versloegen vrijdag in Milaan de Sovjetunie, in een duel dat bijna drie uur en vijf sets duurde. Nederland speelt daardoor om de derde en vierde plaats tegen de Sovjetunie, ter wijl de finale tussen Cuba en Ita lië gaat. World League: Cuba - Sovjetunie 3-2 (15-8 10-15 15-11 12-15 15-12) Italië - Nederland 3-2 (12-15 10-15 16-14 15-5 15-7). Toeschouwers: 12.000 (uitver kocht). Zaterdag: finale: Italië - Cu ba, om de derde plaats: Nederland - Sovjetunie. Straf Roma GENEVE (Reuter) - De UEFA heeft de straf van AS Roma om zijn eerstvolgende Europese thuiswedstrijd op tenminste 300 kilometer van het eigen veld te spelen opgeheven. Wel kreeg de Romeinse club een boete van bijna 200.000 gulden. AS Roma was gestraft wegens ongeregeld heden met supporters in de fina le van de strijd om de UEFA-be- ker tegen Inter. Michel Verberkmoes plaatste zich voor de halve finale (foto Camile Schelstraete) BRESKENS - Jeroen Verstraeten zorgde voor een prima prestatie in het heren enkel B van het Vechthanentennistoernooi. Verstrae ten, goed in vorm en afgelopen week finalist in Aardenburg, bereik te de halve finale door de als tweede geplaatste Groningse Bl-spe- ler Ben Visser in twee sets uit te schakelen. De volgende tegenstander van Verstraeten wordt Michel Verberk moes die te sterk was voor Oostburger Stefan Steijaert.In de Cl-ca- tegorie bereikte Gregor Reindl de laatste vier door na een uiterst spannende partij Djalmar Sistermans in drie sets te verslaan. In de wedstrijd, die een reprise was van de finale van het Kikkertoernooi, had Reindl twee tie-breaks nodig om de winst te pakken. Niek van Remortel deed knap werk in de C2-categorie door halve finalist te worden ten koste van de als tweede geplaatste Tim Pop- pe.Joris Dhont en Niek Stellenaar waren beiden verrassend doorge drongen tot de halve finale in de D2-categorie. De jeugdige Dhont was daarin duidelijk de sterkste en treedt zondag aan in de finale. Saskia Bonnen doet het goed in Zeeuws-Vlaanderen. Bij de Cl-da- mes verwierf de Limburgse zich een finaleplaats door van de favorie te Terneuzense Andrea Hamelink te winnen. HWH Uitslagen. HEB kwartfinale: Michel Verberkmoes-Stefan Steijaert 6-3 6-0: Je roen Verstraeten-Ben Visser 7-5 6-2. GDB halve finale: De Haan/Horst-Wouda Wissinlt 6-4 6-3 HEC1 kwartfinale: Gregor Reindl-Djalmar Sistermans 7-6 4-6 7-6 DEC1 halve finale: Saskia Bonnen-Andrea Hamelink 6-3 6-1.HEC2 tweede ronde. Koert van de Akker-Wim Nijsse 6-2 6-0; Paul van Waterschoot-Adrie Risseeuw 6-4 5-7 6-4; kwartfinale Ene Janse-Mario Simonse 6-3 6-3. Niek van Remortel-Tim Poppe 7-6 7-6.HDC kwartfinale: Seen/Reindl-Bun/Van Water schoot 7-6 6-1 DED1 kwartfinale: Muriel Boddaert-Bea de Hart 6-1 4-6 6-4; hal ve finale- Emmy Blackman-Sophie Boddaert 6-1 6-4 HED2 tweede ronde Joh- ny de Wever-Sjaak Verduyn 6-0 6-2; kwartfinale: Peter Hom-Jaap van der Wal- le 6-0 6-4; Niek Stellenaar-Frank Neyrinck 6-3 6-4; Joris Dhont-Robert van der Heyde 6-1 6-4, halve finale. Joris Dhont-Niek Stellenaar 6-2 6-0.DED2 halve finale: Wendy van Pamelen-Monique Marteijn 6-2 6-2. Annelies Kaan-Hendri- ka van der Linde 6-2 6-3.HED 35 tweede ronde: John Verbeke-Marc de Paepe 2-6 6-2 6-4; kwartfinale Henk Klaaysen-Harold Albicher 6-1 6-O.HDD tweede ronde: Sinack/Van Remortel-Dekker/Fenijn 6-2 6-1: kwartfinale: Riemens/De Rijk-Musson/Van Daele 3-6 6-3 7-6 HDD 35 kwartfinale Catsman/Boeckhout- Vermeulen/Custers 6-2 6-4 GDD kwartfinale: Veltboer/Husken-Van Tiggelen/ De Rijk 6-3 6-1Gele vert/Gelevert-Janssen/Van Hamerveld 6-2 6-1; De Hart/De Hart-Clement/Van Limmen 6-2 6-3 DDD 35 halve finale Den Haan/Roelol's- Boeckhout/Lips 6-2 6-2. Organisatie woedend op weggebleven ruiters NIEUWVLIET - De organisatie van Jumping Zeeuws-Vlaande ren kreeg de tweede dag niet de beloning die zij voor haar grote inzet verdiende. Van de dertig ingeschreven combinaties die voor de natioale 1.35 meter ru briek hadden ingeschreven kwamen er slechts dertien in de ring. Secretaris/penningmees ter Henk van Hanegem van de organistaie was daarover hevig verontwaardigd. Henk van Hanegem: „Op aan dringen van de Belangen Orga nisatie van Springruiters (BOVS) hebben we deze rubriek tegen onze zin ingelast en veer tig plaatsen gereserveerd. Wij wilden wel dat de Belgische rui ters voor deze rubriek ook kon den inschrijven, maar dit werd óns door Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) verboden, op advies van de BOVS. De jonge talentrijke paarden van de Ne derlandse ruiters zouden vol gens de BOVS namelijk de kans zouden lopen op de wachtlijst te Komen. En wat zie je dan: ze la ten je als organisatie gewoon in je hemd staan." Woorden waar de in Nieuwvliet aanwezige BOVS-voorzitter Henk van Tuyl niets tegen in kon brengen. Van Tuyl kon zich niets meer doen dan veront schuldigen en zijn teleurstelling- uitspreken voor de onsportieve houding van zijn leden. EINDHOVEN (ANP) - Marianne Freriks en Tonnie Dirks zijn vrijdagavond op de Hondsheu vels in Eindhoven de nieuwe nationale kampioenen op de 10.000 meter geworden. Bert van Vlaanderen en Tonnie Dirks, die in april in de mara thon van Rotterdam, eerste en tweede Nederlander werden, be heersten nu ook de tien kilome ter bij de mannen, waar Marti ten Kate en Rob de Brouwer ontbraken.. Het duo wisselde el kaar op kop steeds af tot twee ronden voor de finish toen ver snelde Dirks en liet Van Vlaan deren meteën los. Eindhoven. NK eerste dag. Vrouwen, 10.000 m: 1 Freriks (PEC) 33.12,93, 2. Kleijweg (Sparta) 34 10.72. 3 Hom bergen (DAK) 35 49,00. Mannen, 10.000 m: 1 Dirks (De Keien) 2842,46, 2. Van Vlaanderen (Hellas) 28.47,35. 3 Ans (Haag Atle tiek) 29 17,80. Kogelslingeren 1 Bel- lu (Unitasi 57,88 m, 2. Hoede (DEM) 57.86. De afwezigheid van topruiter Emiel Hendrikx schoot hele maal in het verkeerde keelgat bij de organisatie. „Als er iemand absoluut geen recht heeft om hier weg te blijven is het Emiel Hendrix", aldus Van Hanegem. „Vorig jaar was hij vol lof, maar adviseerde ons wel om er een dag bij te nemen zodat de basis rubrieken konden worden uitge breid en de 1.35 meter Nationaal kon worden toegevoegd. En dan komt zo'n man nu met het smoesje dat een paar van zijn paarden niet fit zijn. Zeg dan ge woon dat je er geen zin in heb dan ben je tenminste eerlijk. Als Hendrix volgend jaar wil komen, is hij voor mij in ieder geval niet meer welkom." Van Hanegem wil op deze ma nier geen nationaal concours meer in Nieuwvliet, maar zich beperken tot de basisconcour sen. „We hadden gisteren en vandaag in de basisparcoursen ruim zestig combinaties. Met een fantastische strijd. Als het aan mij ligt leggen we volgend jaar een enkel een concours voor de nationale basispaarden." Arnold Boerekamps, rijdend voor stal Zangersheide met als baas Piet Raaimakers, nam het voor de teleurgestelde organisa tie op. „Ik kan de teleurstelling- van de organisatie goed begrij pen, het is een schande dat zo veel ruiters zijn weggebleven. Toch hoop ik dat dit nationaal evenement op de kalender blijft staan. Het zou toch doodzonde zijn als dit topevenement door het wegblijven van enkele rui ters zou verdwijnen." Donlad Pech was er niet alleen voor de organisatie maar ook voor Mi- chiel Brusse. Zijn paard Donlad, waai- hij rond de jaarwisseling de op Indoor Zeeland 'Gouden Mossel mee won overleed in de box aan Spierkrampen. Gelukkig werd het weer talrijk aanwezig publiek ook nog dooi de wel aanwezige ruiters vergast op springsport van nationaal topniveau. De nationale 1.35 me ter rubriek kende ondanks de af wezigheid van een groot aantal ruiters een bijzonder spannende finale waarvoor zich zeven rui ters hadden geplaats voor de be slissende fase. Toon Holtus uit het Limburgse Ubach Over- worms toonde zich in het zadel van Tiger, met een foutloze rit en de supersnelee toijd van 28.57 se conden uiteindelijk de beste. Ook in de nationale rubriek wis ten zich negentien combinaties, waaronder Simon den Exter met Avantie. voor de barrage te plaatsen. De grote winnaar werd hier Henk van der Pol. De Einho- venaar eeiste met Hilton de eer ste en met Pink Panter de twee de stek voor zich op. Een balk in de herkanssing verwees Simon den Exter naai- de vijftiende plaats in het eindklassement. Uitslagen Nationaal 1.35 meter klas siek (nb): 1 Toon Holtus/Tiger, Ubach-Overworms, 0/28.57; 2 Henk van den Broek/Calypso O. Sevenum, 0/29.06; 3 Wout Jan van der Schans/ Lavender Blue. Lunteren, 0/29.41; 4 Eric van der Vleuten/Callgary's T, Mierlo, 0/30.56; 5 Mieke Bokma/Zebu- lon, Den Ham, 0/31.10; 6 Michiel Brusse/Battle Cat, Lun teren, 0/31.32; Nationaal 1.30 meter klassiek (nb): 1 Henk van der Pol/Hilton, Eindhoven. 0/38.53; 2 Henk van der Pol/Pink Pan ter, Eindhoven. 0/40 91; 3 Dion van Groesen/Mirage. Mierlo, 0/42.53; 4 Jan van Tuyl/Chico T, Gameren, 0/ 43.09; 5 Carry Huis in 't Veld/Pee- stroika, Amsterdam, 0/43.27, 6 Kyra Swelheim/Cobbler, Loosbroek. 0/ 43.27; 15 Simon den Exter/Avanti. Kortgene, 4/45.29; 20 (zb) Kees Jan van der Graaf/Gentleman G. Brui- nisse, 3/101.50. Klasse Zwaar klassiek (nb): 1 Dion van Groessen/Sepio. Mierlo, 0/35.71; 2 Arnold Boerekamps/Rebel IIZ, Os- ten, 0/36.45: 3 Henk van der Pol/Dai- sy, Eindhoven, 0/36.58; 4 Wout Jan van der Schans/Diablo, Lunteren, 0/ 37 06; 5 Arnold Boerekamps/Ama- deus Z. Osten, 0/39.01: 6 Jack Neefs/ Don Dion B.K., Breda, 4/39.41: 10 Sandy den Exter/Cadermie, Kortge ne, 4/94.23; 18 Rob Terborg/Blitz, Brumisse, 4/103.78; 28 Kees Jan van der Graaf/Body - Guard, Bruinisse, 11.5/117.13; 29 Simon den Exter/Figa- ro.Kortgene, 12/107.50: 34 Simon den Michiel Brusse met battle-cat werd na een zinderende barrage zesde in de nationale rubriek 1.35 meter (foto Canule Schelstraete) Exler/Avelon, Kortgene, 16.00/93 77; 35 Sanja Dingemanse/Patrick D, Ka- pelle. 16/98 43; 39 Jan Noordhoek/ Boemerang, Kortgene, 18.25/112.68; 40 Jan Noordhoek/Amber, Kortgene, 19/109.02; 41 Miranda de Jonge/Ama- dor, Breskens. 21/123.99 Twee fase wedstrijden Klasse Zwaar: 1 Dave Molin/Cooc Chanel Nattonhoven, 0/32.51; 2 Kees Jan van der Graaf/Body Guard, Bruinisse, 0/ 33.76; 3 Esther de Romp/Liberthy, Muiderberg, 0/38.25; 4 Ad van BeekLiberty, Breda, 0/39.73; 5 Christel Aben/Mon Chique, Echt, 0/ 40 27; 6 Dion Groesen/Sepio, Mierlo, 4/31.61; na eerste fase 21 Sanja Dinge manse/Patrick D, Kapelle. 4/72.00; 24 Rob Terborg/Blitz, Bruinisse, 4/ 73 20, 28 Sandy den Exter/Cadermie. Kortgene. 8/69.20; 31 Simon den Ex- ter/Figaro, Kortgene. 12/70.02; 35 Si mon den Exter/Avelon. Kortgene. 16/73.30: 37 Han Wattel/Ulaan, Vogel waarde, 23.25/97.00. TUBBERGEN - De Zeeuwse at leet John Vermeule is na zijn blessure weer op de goede weg terug. De Middelburger won gisteren in Tubbergen een stra- tenloop over 9,6 kilometer in 28 minuten en 47 seconden. Vermeule had een voorsprong van zeven seconden op de num mer twee, Gerard Nijboer. Uitslag: 9,6 km.: 1 Vermeule (Dyna mo Middelburg) 28.47,2. Nijboer (Da- ventria Deventer) 28.54, 3 Mulder (AV '34 Apeldoorn) 29.04, 4 Linneman (TION Enschede) 29.43. 5. Veneklaas (SV Holten) 30.09, 6. De Weerdt (VN Hilversum) 30.36. Vrouwen: 1. Wegerink (LAAC Olden- zaal) 34.29. 2 Elbert (LAAC) 34.34, 3 Klement (LAAC) 36.43 SCHOONDIJKE - Ook het tweede bezoek aan Zeeuws Vlaande ren werd gisteravond door SVV/Dordrecht '90 met een dubbele cijferwinst afgesloten. Na SDO (0-18) was het nu Schoondijke dat met 0-16 terug werd gewezen. Michel Langerak eiste met tien treffers de hoofdrol voor zich op bij de eredivisionist. In de eerste helft leek er niets op dat de score nog zo ruim uit zou vallen. SVV/Dordrecht speelde mat en bood de honderd toe schouwers allesbehalve een fraai visitekaartje. Pas na een kwar tier bleek Zier Tebbenhof in staat de score open te breken, waar na Michel Langerak een minuut later 0-2 aan liet tekenen. Tot vijf minuten voor het rustsignaal bleef het daarbij. De Rot- terdams-Dortse combinatie zocht het teveel in individuele ac ties. en als ze dan eens bij het vijandelijke doel kwamen vonden ze de sterk-keepende Pascal Ringoot op hun weg. Twee straf schoppen op rij, beiden benut door ex-Feijenoorder Peter Ba- rendse, brachten de ruststand op 0-4. In de tweede akte kreeg het publiek eindelijk wat meer waar voor hun geld. SW/Dordrecht zocht meteen na het eerste fluitsignaal van arbiter Bogaert de weg naar het doel en zetten Schoondijke onder druk. Al na twee minuten bleek de nieuwe tactiek succes vol, want uit een corner kopte Langerak de stand naar 0-5. Langerak bleek in die tweede helft een neus te hebben om op het juiste moment op de juiste plaats te staan, want hij wist zijn per soonlijke score tot tien treffers op te voeren. Vijftig procent van die productie kwam overigens met het hoofd tot stand. Een let terlijke hoofdrol voor de boomlange Michel Langerak dus, maar hij werd daarin voorbeeldig bediend, vooral vanaf de linkerflank door Jantje Mulder en Ries Vonck. Treffers van ZierTebbenhof.de onopvallend aanwezige Erik Wil- laarts en een eigen doelpunt van Frank Steyaert completeerden de uiteindelijk 0-16 stand op het scorebord. Schouwseselectie - RBC 1-4:37.0-1 Michael Aben. 36.0-2 Van Straalen, 52. 1-2 Andre van de Berge. 65. 1-3 John Mutsaers, 66. 1-4 Andre van de Berge e d. Scheidsrechter: Joop Sluyter uit Bruinisse. Aantal toeschouwers: 300 CADZANI) - De tweede Badrit van de West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub (WZA) is in de wedstrijdklasse gewonnen Scheidsrechters naar buitenland ZEIST (ANP) - De UEFA heeft voor internationale wedstrij den de volgende Nederlandse scheidsrechters aangewezen: Europa Cup II, eerste ronde, eerste wedstrijd (18 september): Bakker (Blom, Merks) bij Odense/Galway United - Banik Ostrava, Uilenberg (Lammers. Nienhuis) bij Eissenhiit- tenstadt - Galasatary, UEFA-beker: Houben (Luyten, Meyer) bij Lyon - Oesters Vaxjö, Blankenstein (Luin- ge, Wegereef) bij Sporting Gfjön - Partizan Belgrado; eerste ronde, tweede wedst rijd (2 oktober): Europa Cup I: Van der Ende (Schuurmans, Van Riel) bij Glasgow Rangers - Sparta Praag, Europa Cup II Reyg- wart (Wegereef, Jansen) bij Jeunesse d'Esch - Norrköpping. interland (25 september): Bakker (Houben. Lam mers) bij IJsland - Spanje. John McEnroe scheldt zich uit toernooi MONTREAL (RTR) - John McEnroe heeft zichzelf op het internationale tennistoernooi van Montreal met veel ge schreeuw uit de markt gepre zen. De Amerikaan, als zevende geplaatst, kreeg wegens verba le uitbarstingen in de derde set een stafpunt. Zijn tegenstander. Derrick Rostagno, kwam daar door op matchpoint. De Ameri kaan sloeg prompt toe. 6-2 1-6 7- 6. McEnroe was al meerde keren met umpire Richard Ings in con flict geraakt, alvorens hij het vrijwel beslissende punt tegen kreeg. Wat hij precies had geroe pen, wilde hij naderhand niet zeggen. „Ik zal het niet herhalen omdat ik er spijt van heb", ver klaarde McEnroe. Gustafsson en Novacek naar halve finale HILVERSUM (ANP) - 't Melk- huisje heeft zaterdag naast Mark Koevermans - Jordi Arre- se en het optreden van Sieme- rink en Krajicek in de dubbel ook een ander spektakelstuk in de aanbieding. Magnus Gustafs son contra Karei Novacek, een herhaling van de thriller uit de eerste ronde van Parijs, die door een gekneusde enkel van Novacek een voortijdig einde had. Gustafsson versloeg gisteren Mare Rosset (6-7 (3-7), 6-2, 6-4) met de nodige moeite. De Tsjech Novacek had in de andere kwartfinale eveneens drie sets nodig om de Argentijn Davïn van de baan te slaan (7-6 2-6 6-2). Hilversum. Mannen, 500.000 gulden, kwartfinales. Gustafsson (Zwe/4) - Rosset (Zwi) 6-7 6-2 6-4. Novacek (Tsj/2) - Davin (Arg) 7-6 2-6 6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Krajicek/ Siemerink (Ned/8) - Flegl/Prpic (Tsj/ Joe/3) 4-6 6-4 6-4. door G. van Glabbeek uit Eind hoven. De Brabantse rallyrij der. in de nationale competitie een topper, was voor het gezel schap dat in Cadzand aan de start kwam, een aantal maten te groot. In de toerklasse streden E. van Amerongen uit IJssel- stein en A. van Tichelen uit Biervliet om de zege. Van Ame rongen won nipt. Uitslagen. Wedstrijdklasse 1. G. van Glabbeek. Eindhoven 75 strafpunten, 2. J. Ver gouwe. Zuidzande 150: 3. L. van Schaick, Oostburg (die de eerste rit op zijn naam bracht en in het aparte klassement leidt) 230; 4. J. de Koeyer, Oostburg 230; 5. M. de Zutter, Groe- de. 345; 6 J. Verplanke. Zuidzande 345; 7. M. Verstraeten, Axel 355; 8. W. Esseling, Schoondijke 410. 9 M. de Caussemaeker/L. van de Dries. Aar denburg 460: 10. S. van der Bliek'E. Versehaeve. Aardenburg 470; 11. J Salomé, Groede 510. Toerklasse: l. E. van Amerongen. IJsselstein 370. 2 A. van Tichelen. Biervliet 390; 3. G. van Biessen, Peize (leider in het toerklasse-klassement) 495; 4. H. Smits. Beers 500; 5. B. Arendsen, Lochem 505; 6 H Werk man, Grubbenvorst 545; 7. J. Kuijt. Borgerhout iB.) 550; 8 P Buist. En schede 560; 9. F. Linssen, Axel 565; 10, J. van Amerongen, Rhoon 565. De derde (en laatste) badrit gaat donderdag 1 augustus in Groede van start. MILAAN (ANP) - Peter Blangé, de voormalige spelverdeler van de nationale ploeg, voert tij dens de finaleronde van de World League in Milaan ge sprekken over een mogelijke overgang naar de topclub Maxi- cono Parma. De Voorburger be zoekt het evenement op uitnodi ging van Parma. De Braziliaanse trainer van de club, Roberto de Freitas, is ge-, charmeerd van de 2,05 meter lange spelverdeler. De Freitas is van oordeel, dat Blangé bij de matige club Catania een goed seizoen heeft gedraaid. Blangé verwacht dat de transfer binnen kort rond komt. De huidige spel verdeler van Parma. de Ameri kaan Stork, vertrekt vrijwel ze ker naar Milaan. TERHÖLE - Hel wielercomité Terhole houdt vandaag (zater dag) de 'Vijf Uur van Terhole', een wedstrijd voor trimmers. De A- en B-licentiehouders van de Zeeuws-Vlaamse Wieier Trim Bond en de categorie recreanten krijgen er startgelegenheid. De A's en B's in een paar criteriums die in reeksen worden verreden, de recreanten in een omnium, dat bestaat uit een afvalkoers, een criterium, een puntenkoers en een tijdrit. De Vijf Uur stuurt om 13.30 uur de recreanten het parkoers op, vanaf 14.30 begin nen de criteriums. De finale- reeks daarvan staat om 17,30 uur op het programma. De in schrijving wordt in café De Kroon gehouden. a' Dammen Nijmegen. Open NK, negende ronde: Valneris (Sov) - Letsjinski (Sov) 1-1. Krqjenbrink (Ned) - Baljakin (Sov) 1- 1, Gantwarg(Sov) - Van der Wal (Ned) 1-1. Hoekman (Ned) - W Drost (Ned) 1-1, Knoops (Ned) - Weytsman (VSt) 1-1, Koyfman (Isr) - Raven (Ned) 1-1, Jansen (Ned) - Van Dusseldorp (Ned) 1-1, Katz (Sov) - Mendelsohn (Sov) 2- 0, Zdorovjak (Sovi - Kemperman (Ned) 1-1, Hazen (Ned) - Martianova (Sov) 1-1, Jankovskqja (Sov) - Drent (Ned) 1-1, Van Loenen (Ned) - Van der Pal (Ned) 0-2 Stand aan kop: 1 Valneris, Baljakin 14 punten, 3. Gantwarg. Van der Wal. Krajenbrink, Katz, Letsjinski 13. Golf Noordwijk, Open Nederlands kam pioenschap. Stand na de tweede dag: 1. Mijovic (Can) 134 slagen (67 67) en Langer (Dui) 134 (63 71), 3. Spence (Eng) 135 (66 69) en Stewart (VSt) 135 (67 68), 50. Muntz (Ned/am) 144, Schaken Biel (Zwi). Internationaal toernooi, mannen, zevende ronde: Lautier (Fra) - Christiansen (VSt) 1-0, Sjirov (Sov) - Barejev (Sov) 1/2-1/2, Gravi- kov (Sovi - Kozul (Joe) 0-1, Adams (GBn - Andersson (Zwe) 0-1. Stand: 1 Lautier, Andersson, Bare jev, Sjirov 4, 5. Christiansen 3 1/2, 6. Kozul. Gravikov 3, 8. Adams 2 1/2. Softbal Haarlem. Softbalweek, zesde dag; Taiwan - Whiteford Sharks (VSt) 1-0, Nederlandse Antillen - Taiwan 5-0. Nederland - Italië 1-6. Eindstand voorronde: 1. Nederland se Antillen 8-10,2. Taiwan 8-10,3. Ita lië 8-8, 4. Nederland 8-6, 5. Whiteford Sharks 8-6. Tennis Nottingham. Federatiebeker, kwartfinales; Duitsland - Italië 2-1 (Rittner - Reggi 6-3 1-6 6-3, Huber - Cecchini 6-2 6-3, Huber/Rittner - Fer- rando/Bonsignori 0-1 opgave), Span je - Indonesië 2-0 (Martinez - Wibowo 6-2 6-0, Sanchez - Basuki 4-6 7-5 6-4) Halve finales: Verenigde Staten - Tsjechoslowakije, Duitsland - Span je. Sezze (lta). Vrouwen, 50.000 gulden. kwartfinales: Kiene (Ned) - Kruger (ZAf) 6-1 3-6 6-2. Montreal. Open Canadese kam pioenschappen, 2,4 miljoen gulden, mannen, derde ronde: Hlasek (Zwi/6) - Youl (Ausi 7-6 6-4, Lendl (Tsj/1- Ma- sur (Aus/15) 6-3 3-6 6-4, Matsuoka (Japi - Patrick McEnroe (VSt/13) 6-4 6-3. Tsjesnokov (Sov/12) - Pescosoli- do (lta) 6-4 6-4, Rostagno (VSt/10) - John McEnroe (VSt/7) 6-2 1-6 7-6, Korda (Tsj) - Raoux (Fra) 6-2 6-3, Courier (VSt/2) - Mansdorf (Isr/16) 6-3 3-6 6-3, Grabb (VSt) - Gilbert (VSt/8) 4-6 6-3 6-4. Westchester. 20.000 gulden, vrou wen, tweede ronde: Demongeot (Fra) - Amiach (Fra) 6-4 6-2; kwart-fi nales: Fairbank-Nideffer (VSt) - Ray mond (VSt) 6-3 6-3, McNeil (VSt/2) Graham (VSt/2) 7-5 6-0. Voetbal Frankrijk, tweede wedstrijddag: Cannes - Montpelier 2-0, Rennes - Nantes 0-1. Vriendschappelijk, Voorst. SC Voorst (zondag 4e kl) - Feyenoord 0-8 (0-2). Doelpunten: Witschge 4. Plomp. Metgod, Farrington en Blin ker. Terwolde: Go Ahead Eagles - FC Twente 2-2 (2-1). Doelpunten GA Eagles: Buisman, Musampa Kasan- gala. FC Twente. Van Rabenzwaay, Numan, Bijzonderheden; Buisman mist strafschop voor GA Eagles. Ro nald de Boer afwezig bij Twente we gens enkelblessure. Gent. FC Antwerp - Ajax 1-0 (1-0). Doelpunt: Jacovljevic. Hinckley Town (Engeland) - FC Utrecht 1-5 (0-1). Doelpunten Utrecht: Van der Weert (2), Smola- rek, Bijl en Lindenaar. Gent. HCS-toernooi. AA Gent - Steaua Bukarest (Roe) 0-0. Gent wint na strafschoppen, zondag: FC Ant werp - Steaua en Gent - Ajax. Appelscha. FC Den Haag - Heracles 2-2 (0-1). Doelpunten Den Haag: Her mes, Van Eykeren. Heracles: De Vries. Van Goozen. Roden. Roden (zondag 3e kl) - PSV' 0- 6 (0-3). Ellerman 2, Scheepers 2, Cho- vanec. De Jong (strafschop). Wielrennen Hamme (Bel). Profkoers. l Schlei cher (Dui) 164 km in 4.00.00, 2. Bo gaert (Bel) op 0.25, 3. Van Leeuwe (Bel), 4. Heirweg (bel), 5. Wijnands (Ned) 10. Akkermans 145, 16. Kok kelkoren (Ned), 17. Woltman (Ned).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 45