Volleyballers verspelen de winst PZC RBC stelt teleur in Scharendijke Afzeggingen bederven Jumping Zeeuws-Vlaanderen Universiade valt op door blunders Carpentier heeft de beste papieren sport 31 Italië werkt twee matchpoints weg tegen Nederland Tonnie Dirks tampioen op 10.000 meter M Vermeule wint in Tubbergen uitslagen ZATERDAG 27 JULI 1991 UIL A AN (ANP) - Milaan heeft ezien dat Nederlanders ook lardig kunnen volleyballen, luim 12.000 toeschouwers in en volle zaal in Milaan, onder vie de plaatselijke voetbal- rootheid Marco van Basten elf, zagen dat Nederland we- eldkampioen Italië lange tijd n de hoek zette. De kracht reik- e tot twee wedstrijdpunten. laarna was het op: 3-2 voor Ita- ie, na ruim twee en een half lur. taliaanse managers, die weten het goede vaak van ver :omt, zullen in de rij staan voor Je leden van de langste volley- falploeg ter wereld. Maar ze zul- èn hun kooplust pas na de Jlympische Spelen kunnen be ledigen. Toeschouwer Van Basten vertrok op zijn 22e naar je rijkste stad van Italië. Het ka ntaal plukte de afgelopen jaren 10k enkele rijpe vruchten uit de Nederlandse boom van talent, naai' dat sterkte de overblijvers illeen maar in de verwezenlij king van hun ideaal: succes in Barcelona. .Azzurri, de wereld is helemaal ran jullie", meldde een span- loek in de uitverkochte hal. De ifgelopen jaren was dat ook zo, imdat de Italianen vrijwel alle lelangrijke prijzen wonnen: de üuropese en wereldtitel, de eer- te World League, de Goodwill lames. Juist in eigen huis ging le serie bijna verloren. Superieur Jederland had een geweldige tart. Binnen twee minuten was iet 5-0. Met onder meer twee ices van Zwerver en twee ver- ichrikkelijke „kill-blocks" van lenne. Italië kwam in feite nooit neer terug. Nederland serveer- le, passte en blokkeerde beter in was aanvallend superieur, londscoach Brokking zei aan le vooravond van de wedstrijd ot de opwarming te wachten net het samenstellen van zijn lefïnitieve formatie. Brokking rok voor de vorm een scherm ran onduidelijkheid op, maar vie de Nederlandse trainingen lad gezien wist beter. Bijna alle oefeningen waren met Klok in de basis. De formatie die voor het eerst werd beproefd in het tweede, gewonnen, thuis- iuel met Cuba, twee weken gele ien in Rotterdam. Het was niet toevallig, dat Brokking tijdens ie laatste serieuze training het >ubliek de zaal uitstuurde. Dat nag, bij dit van tactische snufjes vergeven spel. Klok slaagde met lof voor zijn examen. Hij durfde alles en ge droeg zich zelfs licht provoce rend tegen de miljonairs aan de overkant. Als blikken konden doden, zou Marko Klok niet meer zijn. Nederland had alleen een kans als de pass goed was zo dat het gevaarlijke midden met Held en Van der Horst gebruikt kon worden. Dat lukte wonderwel, tot diep in Roy Hendriksen springt over de bal heen in de hoop een mede-speler vrij te spelen (foto Pieter Honhoff) SCHARENDIJKE - RBC heeft de eerste oefenwedstrijd van het trainingsweekeinde in Zee land tegen een Schouwse selec tie met 4-1 gewonnen. Dt Schouwse selectie, onder lei ding van Gerard Olijhoek, be stond uit spelers van alle Schouwse verenigingen. Alleen Bruse Boys leverde geen spelers omdat deze ploeg aanstaande maandag ook tegen RBC oefent De Roosendaalse formatie start te, met de Zeeuwen Roy Hen driksen en Ronald van Oeveren op het middenveld, erg voortva rend. In de vijfde minuut was het Hendriksen, die uit een goede voorzet van Van Oeveren een goede kans kreeg. Zijn te zwak ke inzet kon echter nog van de doellijn worden gehaald. In de zeventiende minuut was het dan toch raak. De actieve Frank van Straalen passeerde enkele Schouwse verdedigers en legde de bal goed terug op Mi chael Aben, die van dichtbij uit haalde, 0-1. De Schouwse selectie kroop wat uit haar schulp en kreeg de eer ste kans, maar Joost Rotte (WIK) kon de mogelijkheid niet afronden. RBC speelde in een te traag tempo en pas 10 minuten voor de rust, maakte Frank van Straalen er 0-2 van na goed voor bereidend van de goed spelende Ronald van Oeveren. Lob Na de rust een kleine sensatie. Schouwen-speler Andre van de Berge (Duiveland) plaatste van ongeveer veertig meter de bal met een schitterende lob over doelman Kamphout, 1-2. De spanning was even terug, maar dat was maar voor even. Eerst was het Mario Molenaar (die de onopvallende Roy Hendriksen was komen vervangen), die een doelpunt zag afgekeurd. Maar even later was het John Mut- saers die, na goed doorzetten van Fokke Zwart, de voorsprong op 1-3 bracht. Door een ongelukkige actie van Andre van de Berge, die de bal verkeerd op zijn schoen kreeg, werd het dan nog 1-4. De wed strijd kabbelde naar het eind, maar in de laatste twee minuten toch nog twee fraaie acties. Eerst was het Fokke Zwart, die met een fraai afstandschot de lat trof en even later was het Jan Heikamp. die namens de Schouwse selectie de lat trof. De eindstand bleef derhalve ste ken op 1-4. Een knappe prestatie van de Schouwenaren, die zon der training aan deze wedstrijd waren begonnen. Schouwse selectie - RBC 1-4: 17. 0-1 Michael Aben, 36. 0-2 Van Straalen, 52. 1-2 Andre van de Berge, 65. 1-3 John Mutsaers, 66. 1-4 Andre van de Berge e.d. Scheidsrechter: Joop Sluyter uit Bruinisse. Aantal toeschouwers: 300. Schoondijke. Schoondijke (2e klasse afdeling) - Dordrecht/SVV 0-16 (0-4). Doelpunten: Langerak 10, Barendse 2, Tebbenhoff 2, Willaarts en Steyaert (ed). Organisatie woedend op weggebleven ruiters IIEUWVLIET - De organisatie an Jumping Zeeuws-Vlaande- :n kreeg de tweede dag niet de eloning die zij voor haar grote nzet verdiende. Van de dertig ngeschreven combinaties die roor de natioale 1.35 meter ru- iriek hadden ingeschreven iwamen er slechts dertien in de ing. Secretaris/penningmees- er Henk van Hanegem van de irganistaie was daarover hevig ferontwaardigd. lenk van Hanegem: ,,Op aan langen van de Belangen Orga- ïisatie van Springruiters BOVS) hebben we deze rubriek egen onze zin ingelast en veer- plaatsen gereserveerd. Wij vilden wel dat de Belgische rui- ars voor deze rubriek ook kon- [ien inschrijven, maar dit werd ins door Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) verboden, op advies van de BOVS. De jonge alentrijke paarden van de Ne derlandse ruiters zouden vol- ;ens de BOVS namelijk de kans louden lopen op de wachtlijst te :omen. En wat zie je dan: ze la ten je als organisatie gewoon in e hemd staan." Voorden waar de in Nieuwvliet tanwezige BOVS-voorzitter lenk van Tuyl niets tegen in ;on brengen Van Tuyl kon zich ïiets meer doen dan veront- 26 ichuldigen en zijn teleurstelling 2® litspreken voor de onsportieve nouding van zijn leden. EINDHOVEN (ANP) - Marianne Freriks en Tonnie Dirks zijn rijdagavond op de Hondsheu vels in Eindhoven de nieuwe nationale kampioenen op de 10.000 meter geworden. Bert van Vlaanderen en Tonnie Dirks, die in april in de mara thon van Rotterdam, eerste en tweede Nederlander werden, be heersten nu ook de tien kilome ter bij de mannen, waar Marti ten Kate en Rob de Brouwer ontbraken. Het duo wisselde el kaar op kop steeds af tot twee ronden voor de finish toen ver snelde Dirks en liet Van Vlaan deren meteen los. Eindhoven. NK eerste dag. Vrouwen, 10.000 m: 1. Freriks (PEC) 33.12,93, 2 Kleijweg (Sparta) 34.10.72, 3 Hom bergen (DAK) 35.49,00. Mannen. 10.000 m 1 Dirks (De Keien i 28.42,46, 2 Van Vlaanderen (Hellas) 28.47.35. 3. Aris (Haag Atle tiek) 29.17,80. Kogelslingeren 1 Bel- lu (Unitas) 57,88 m, 2. Hoede (DEM) 57.86 De afwezigheid van topruiter Emiel Hendrikx schoot hele maal in het verkeerde keelgat bij de organisatie. „Als er iemand absoluut geen recht heeft om hier weg te blijven is het Emiel Hendrix". aldus Van Hanegem. „Vorig jaar was hij vol lof, maar adviseerde ons wel om er een dag bij te nemen zodat de basis rubrieken konden worden uitge breid en de 1.35 meter Nationaal kon worden toegevoegd. En dan komt zo'n man nu met het smoesje dat een paar van zijn paarden niet fit zijn. Zeg dan ge woon dat je er geen zin in heb dan ben je tenminste eerlijk. Als Hendrix volgend jaar wil komen, is hij voor mij in ieder geval niet meer welkom." Van Hanegem wil op deze ma nier geen nationaal concours meer in Nieuwvliet, maar zich beperken tot de basisconcour sen. „We hadden gisteren en vandaag in de basisparcoursen ruim zestig combinaties. Met een fantastische strijd. Als het aan mij ligt leggen we volgend jaar een enkel een concours voor de nationale basispaarden." Arnold Boerekamps, rijdend voor stal Zangersheide met als baas Piet Raaimakers, nam het voor de teleurgestelde organisa tie op. „Ik kan de teleurstelling van de organisatie goed begrij pen, het is een schande dat zo veel ruiters zijn weggebleven. Toch hoop ik dat dit nationaal evenement op de kalender blijft staan. Het zou toch doodzonde zijn als dit topevenement door het wegblijven van enkele rui ters zou verdwijnén." Donlad Pech was er niet alleen voor de organisatie maar ook voor Mi- chiel Brusse. Zijn paard Donlad, waai- hij rond de jaarwisseling de op Indoor Zeeland 'Gouden Mossel mee won overleed in de box aan Spierkrampen Gelukkig werd het weer talrijk aanwezig publiek ook nog dooi de wel aanwezige ruiters vergast op springsport van nationaal topniveau. De nationale 1.35 me ter rubriek kende ondanks de af wezigheid van een groot aantal ruiters een bijzonder spannende finale waarvoor zich zeven rui ters hadden geplaats voor de be slissende fase. Toon Holtus uit het Limburgse Ubach Over- worms toonde zich in het zadel van Tiger, met een foutloze rit en de supersnelee toijd van 28.57 se conden uiteindelijk de beste. Ook in de nationale rubriek wis ten zich negentien combinaties, waaronder Simon den Exter met Avantie, voor de barrage te plaatsen. De grote winnaar werd hier Henk van der Pol. De Einho- venaar eeiste met Hilton de eer ste en met Pink Panter de twee de stek voor zich op. Een balk in de herkanssing verwees Simon den Exter naar de vijftiende plaats in het eindklassement. Uitslagen Nationaal 1.35 meter klas siek (nb): 1 Toon Holtus/Tiger, Ubach-Overworms, 0/28.57: 2 Henk van den Broek/Calypso O, Sevenum, 0/29.06: 3 Wout Jan van der Schans/ Lavender Blue. Lunteren, 0/29.41, 4 Eric van der Vleuten/Callgary's T, Mierlo. 0/30.56; 5 Mieke Bokma/Zebu- lon, Den Ham. 0/31.10; 6 Michiel Brusse/Baltle Cat, Lunteren, 0/31.32; Nationaal 1.30 meter klassiek (nb): 1 Henk van der Pol/Hilton, Eindhoven, 0/38.53; 2 Henk van der Pol/Pink Pan ter, Eindhoven, 0/40.91; 3 Dion van Groesen/Mirage, Mierlo, 0/42.53; 4 Jan van Tuyl/Chico T, Gameren, 0/ 43.09; 5 Carry Huis in 't Veld/Pee- stroika, Amsterdam, 0/43.27; 6 Kyra Swelheim/Cobbler, Loosbroek. 0/ 43.27, 15 Simon den Exter/Avanti, Kortgene, 4/45.29; 20 (zb) Kees Jan van der Graaf/Gentleman G. Brui nisse. 3/101.50. Klasse Zwaar klassiek (nb): 1 Dion van Groessen/Seplo, Mierlo, 0/35.71; 2 Arnold Boerekamps/Rebel II Z, Os- ten, 0/36.45; 3 Henk van der Pol/Dai- sy. Eindhoven, 0/36 58; 4 Wout Jan van der Schans/Diablo. Lunteren, 0/ 37.06; 5 Arnold Boerekamps/Ama- deus Z, Osten, 0/39.01; 6 Jack Neefs/ Don Dion B.K., Breda, 4/39.41; 10 Sandy den Exter/Cadermie, Kortge ne, 4/94.23; 18 Rob Terborg/BIitz. Bruinisse, 4/103.78; 28 Kees Jan van der Graal/Body Guard, Bruinisse, 11.5/117.13; 29 Simon den Exter/Figa- ro,Kortgene, 12/107.50; 34 Simon den f t «r# 1 #C Michiel Brusse met battle-cat werd na een zinderende barrage zesde in de nationale rubriek 1.35 meter foto Camile Schelstraetei SHEFFIELD (RTR) - De We reld Spelen voor studenten, donderdag in Sheffield afge sloten, zijn opgevallen door ongekende blunders en ge stopt met een enorme schuld. Van topprestaties was nau welijks sprake. Er moest op de Universiade in Engeland geld bij. Om precies te zijn 16 miljoen gulden. Het enige positieve was in feite de massale opkomst -en het on gekende enthousiasme- van het Britse publiek. „Ik heb bij een sportevenement in dit land nooit eerder zoveel posi tieve reacties meegemaakt", zei de voor eigen publiek uit komende speerwerper Steve Backley. die als één der weini gen goed presteerde. Het publiek sloot vooral de verliezers in het hart. Dat wa ren er nogal wat. Het vrouwen hockeyteam uit Zimbabwe kreeg 107 doelpunten tegen. De ploeg kwam zelf niet aan scoren toe. De basketbalsters uit Guam maakte het nog bon ter. Ze trokken ten strijde met speelsters met een gemiddel de lengte van 1.62 meter. Dan was er nog een hardloper uit Rwanda, die op de 5000 me ter drie keer een ronde werd in gehaald. Zijn achterstand op de winnaar bedroeg 5 minuten en 30 seconden. De outsiders groeiden uit tot het symbool van de Spelen. Verrassend was bovendien het optreden van de Britse astro naute Helen Sharman, die bij de openingsceremonie de symbolische vlam van het eve nement per ongeluk doofde na te zijn gestruikeld. Afgezien van de speerworp van Backley (87.42 m) was bij de atletiekwedstrijden slechts de prestatie bij het hoogsprin gen van Hollis Conway (2.37 m) van belang. Verder waren de zwemsters uit China van topniveau. Daarmee was alles zo ongeveer gezegd. Het deerde de toeschouwers niet. Net zo min als het de be zoekers uitmaakte dat atleten waarmee het evenement ad verteerde niet kwamen opda gen, dat op de start-borden an dere namen stonden dan die van de atleten die werkelijk liepen, dat verkeerde vlaggen werden gehezen bij prijsuitrei kingen. De organisatoren spraken van een groot succes. „Het is de sfeer, de variatie en de veel heid van nationaliteiten die dit evenement kleur geven", zei één van hen. Bedenbecker verrassend sterk de derde set. Toen leefde Italië op, net als het tot dan verbijster de publiek. Nederland stond in derde reeks met 9-2 voor, mede dank zij vijf bloks en twee aces. Italië kwam terug: 10-10. Neder land kwam met 14-10 voor, kreeg twee keer een wedstrijdpunt. maar kon de partij niet uitma ken. Net als tegen Cuba in de kwartfinales van het WK in Bra zilië. De Italiaanse vedetten hervon den op het ultieme moment hun kampioensvorm. 's Lands eigen Zwerver, Zorzi, wierp net op tijd het masker af. Zorro. noemen de Tifosi hem. Hij werd een tijdje geleden geopereerd aan de knie maar bleek aardig op de weg te rug. Bondscoach Julio Velasco had in zijn startopstelling slechts de helft van zijn zestal wereldkam pioenen ingezet. Van de hoofd macht begonnen alleen Zorzi. Bernardi en Gardini. Pas in de derde set begon de basis, hoewel Bernardi en Cantagalli spoedig verdwenen. Zij bleken toch on misbaar voor Italië en pakten de vierde en vijfde set eenvoudig. De Cubanen versloegen vrijdag in Milaan de Sovjetunie, in een duel dat bijna drie uur en vijf sets duurde. Nederland speelt daardoor om de derde en vierde plaats tegen de Sovjetunie, ter wijl de finale tussen Cuba en Ita lië gaat. World League: Cuba - Sovjetunie 3-2 (15-8 10-15 15-11 12-15 15-12). Italië - Nederland 3-2 (12-15 10-15 16-14 15-5 15-7). Toeschouwers: 12.000 (uitver kocht). Zaterdag: finale; Italië - Cu ba, om de derde plaats: Nederland - Sovjetunie. John McEnroe scheldt zich uit toernooi MONTREAL (RTR) - John McEnroe heeft zichzelf op het internationale tennistoernooi van Montreal met veel ge schreeuw uit de markt gepre zen. De Amerikaan, als zevende geplaatst, kreeg wegens verba le uitbarstingen in de derde set een stafpunt. McEnroe was al meerde keren met umpire Richard Ings in con flict geraakt, alvorens hij het vrijwel beslissende punt tegen kreeg. Wat hij precies had geroe pen, wilde hij naderhand niet zeggen. „Ik zal het niet herhalen omdat ik er spijt van heb", ver klaarde McEnroe. Exter/Aveion, Kortgene, 16.00/93.77; 35 Santa Dingemanse/Patrick D, Ka- pelle, 16/98.43; 39 Jan Noordhoek/ Boemerang. Kortgene, 18.25/112.68, 40 Jan Noordhoek/Amber, Kortgene, 19/109.02; 41 Miranda de Jonge/Ama- dor, Bréskens, 21/123.99. Twee fase wedstrijden Klasse Zwaar: 1 Dave Molin/Cooc Chanel Nattonhoven, 0/32.51; 2 Kees Jan van der Graal/Body Guard, Bruinisse, 0/ 33 76; 3 Esther de Romp/Liberthy. Muiderberg, 0/38,25; 4 Ad van BeekLiberty, Breda, 0/39.73; 5 Christel Aben/Mon Chique, Echt, 0/ 40.27; 6 Dion Groesen/Sepio, Mierlo, 4/31.61; na eerste fase21 Sanja Dinge manse/Patrick D, Kapelle, 4/72.00. 24 Rob Terborg/BIitz, Bruinisse, 4/ 73,20; 28 Sandy den Exter/Cadermie Kortgene, 8/69.20; 31 Simon den Ex- ter/Figaro. Kortgene. 12/70.02: 35 Si mon den Exter/Avelon, Kortgene, 16/73.30; 37 Han Wattel/Ulaan, Vogel waarde, 23.25/97.00. TUBBERGEN - De Zeeuwse at leet John Vermeule is na zijn blessure weer op de goede weg terug. De Middelburger won gisteren in Tubbergen een stra- tenloop over 9,6 kilometer in 28 minuten en 47 seconden. Uitslag: 9,6 km.: 1. Vermeule (Dyna mo Middelburg) 28.47, 2. Nijboer (Da- ventria Deventer) 28.54, 3. Mulder (AV '34 Apeldoorn) 29 04, 4.Linneman (TION Enschede) 29.43, 5. Veneklaas (SV Holten) 30 09, 6. De Weerdt (VN Hilversum) 30.36. Vrouwen: 1 Wegerink (LAAC Olden- zaal) 34.29, 2. Elbert (LAAC) 34.34, 3. Klement (LAAC) 36.43. MIDDELBURG - De Duitser Adriaan Bedenbecker, één van de twee Duitse B-spelers op het Maeneblusscherstennistoer- nooi in Middelburg, blijkt ver rassend sterk. Gisteren plaatste hij zich door overwinningen op E. de Kater en Harald Schipper voor de halve finales, waarin hij het mogelijk op moet nemen tegen de winaar van vorig jaar: A. van Kampen. De Culembor- ger moet dan vanmorgen nog wel zijn kwartfinale tegen P. Maandag tot een goed eindé brengen. De andere halve finale gaat tussen Serge Carpentier en Amr Tawfik. Of de Duitser nu als grote favo riet voor de titel op het Middel burgse tennispark 'De Veste' ge zien moet worden, laat Serge Carpentier in het midden. ..Ik denk dat de winnaar van de hal ve finale tussen mij en Tawfik de grootste kanshebber is", laat Carpentier weten. „Van Kam pen mag dan wel eerste ge plaatst zijn. dat komt voorna melijk omdat de andere drie hal ve finalisten vorig jaar niet mee deden Het toernooi is nu dus veel sterker bezet." Hoe groot zijn kansen zijn op een finale plaats durft Carpentier niet te zeggen. „Ik heb pas twee keer te gen Tawfik gespeelt. Allebei wonnen we een keer. De kansen zijn dus gelijk." Voor Carpentier, de enige Zeeuw die ooit een A-licentie had. is het gek genoeg zijn eerste Maene- blusscherstoernooi in de hoog ste categorie. „De enige reden dat ik meedoe, is omdat een groot aantal leerlingen van mijn tennisschool hier ook speelt", legt hij uit. „Ik ben hier toch heel de week en kan dus makkelijk zelf spelen. Het valt alleen niet mee om goed geconcentreerd te spelen. Ik ben soms meer bezig met een spannende partij van een pupil een paar banen verder, dan met mijn eigen wedstrijd." Dames Iri de dames enkel B-klasse heb ben zich tot op heden weinig ver rassingen voorgedaan. Ook in de kwartfinales ondervonden de reekshoofden één en twee wei nig problemen. Favoriete K, La- zonder won eenvoudig met twee keer 6-2 van M. Groenleer. Ook de als tweede geplaatste M. Cij- souw won in twee sets. E. La- bruyère dolf met 1-6 en 2-6 het onderspit. In de heren enkel Cl-klasse gaat de zegereeks van Jurriën Mooi- broek onverminderd verder. Na op woensdag de als favoriet ge starte Bronkhorst verslagen te hebben, moest dit keer Jan Goense er aan geloven. In de fi nale ontmoet de Vlissinger de winnaar van de partij tussen B. Spee en S. Eude. De belangrijkste uitslagen: Heren enkel B: A Bedenbecker - E. de Ka ter 3-6 7-5 6-2, A. Tawfik - J. Zondag 6-3 6-2, S. Carpentier - L. Moelker 6-2 6-1A Bedenbecker - H. Schipper 7-5 6-2, B van Queckelberghe - A Tawfik 3-6 1-6, M. Tttiheru - S. Carpentier 1-6 2-6. Dames enkel B K Lazonder - M. Groenleer 6-2 6-2, J. de Vries - W. ten Poorter 6-2 1-6 1-6, G. Melis - S. de Reuver 2-6 5-7, E Labruyère - M, Cij- souw 1-6 2-6. Heren enkel CI S Eude - J. Filius 6-0 6-3, J. Mooibroek - J. Goense 6-1 6-0 Heren enkel C2: J. Mooibroek- J. Joziasse 6-2 7-6. Heren dubbel B Hutke/Bedenbecker - Van Kampen/De Kater 7-5 6-2, Carpen- tier/Bronkhorst - Salawane/Titiheru 6-7 4-6. Maandag.Tawfik - Bij de Vaate/De Vlieger 6-2 6-0. Van Quec- kelberghe/De Schipper - Blinden- bach'Zondag 6-3 6-4 Dames dubbel B/C Van Hasselt/De Reuver - La- bruyère/De Vey 6-3 6-1, Van Leer- sum/Brand - Bimmel/Boogaart 6-0 6- 1. Van HasselUDe Reuver - Brand' Van Leersum 6-2 0-6 3-6. Kodde/De Vries - Brand/Van Leersum 2-6 2-6. Kodde/De Vries - Bimmel/Boogaart 1-6 0-6. Heren dubbel C: Eude/Tour- nois - De Jong/Labruyère 6-3 5-7 6-0. Gosling/Gray - Kiefle/Duijn 6-3 6-1. Burgh-Haamstede In het tennistoernooi van Burgh-Haamstede hadden de dames Truus Kort-Marlien Wiel aard bijna drie uur nodig tegen het duo Corrie Hoogerhuis-Joke Hop nodig om hun partij in Da mes Dubbel Dl af te ronden. De winst ging uiteindelijk naar laatst genoemd koppel, maar niet voordat tot tweemaal toe de tie-break nodig was om een be slissing te forceren. Uitslagen: dames dubbel D2: Boom- Klompe/Simmers-v Strien 7-5/7-5. Dames dubbel Dl: Kort-Wielaard/ Hoogerhuis-Hop 6-0/6-7/6-7; Sloot weg-de Willigen/v. Dijke-Slootman 6-7 gestaakt Dames dubbel C. Ars- Scholten/Bruggeman-Peters 6-7/7-5/ 0-6. Heren dubbel D2: Bos-Verkaart/ Louwerse-Ribbens 7-6/6-2. Heren dubbel Dl Hart-v, Rooy/v. Brug- gen-Daanje 2-6/3-6; Kort-v.d. Polder/ Sehoneman-Verspeek 4-6/4-6. Heren dubbel C: Kort-den Ouden/Holm- Kramer 6-4/6-1. Gemengd Dubbel D2: v.d. Werf-v.d. Werf/v. Beek-Rib- bens '2-6/5-7Vleeshouwers-Vlees- houwers/Rijnberg-Rijnberg 7-6/6-2. Gemengd Dubbel Dl: Kort-Kramer/ Santos da Silva-Verspeek 5-7/7-5/6-2. Gemengd dubbel C: Peters-v.d. Ber- ge/'Eilis-Chicago'-Kort 6-1/6-4: Schonberger-v.d Vet/Bek-v. Geer 0-6/6-4/2-6 Gemengd dubbel vetera nen: Hart-Geense/Bij de Vaate-Bij de Vaate 3-6/6-7; de Waal-v. Opstal/ Scholten-Scholten 6-1/6-3; Wols- Meuldijk/Ars-v Geer 1-6/1-6; Plat- schorre-Vermeulen/Ars-v Geer 1-6/ 3-6 Gustafsson en Novacek naar halve finale HILVERSUM (ANP) - 't Melk- huisje heeft zaterdag naast Mark Koevermans - Jordi Arre- se en het optreden van Sieme- rink en Krajicek in de dubbel ook een ander spektakelstuk in de aanbieding. Magnus Gustafs- son contra Karei Novacek, een herhaling van de thriller uit de eerste ronde van Parijs, die door een gekneusde enkel van Novacek een voortijdig einde had. Gustafsson versloeg gisteren Mare Rosset (6-7 (3-7), 6-2, 6-4) met de nodige moeite. De Tsjech Novacek had in de andere kwartfinale eveneens drie sets nodig om de Argentijn Davin van de baan te slaan (7-6 2-6 6-2). Hilversum. Mannen, 500.000 gulden, kwartfinales: Gustafsson (Zwe/4i - Rosset (Zwil 6-7 6-2 6-4. Novacek (Tsj/2) - Davin (Arg) 7-6 2-6 6-2. Dubbelspel, kwartfinales; Krajicek/ Siemerink (Ned/8) - Flegl/Prpic. (Tsj/ Joe/3) 4-6 6-4 6-4. Dammen Nijmegen. Open NK, negende ronde: Valneris (Sov) - Letsjinski (Sov) 1-1, Krajenbrink (Ned) - Baljakin (Sov) 1- 1Gantwarg (Sov) - Van der Wal (Ned) 1-1, Hoekman (Ned) - W. Drost (Ned) 1-1, Knoops (Ned) - Weytsman (VSt) l-l. Koyfman (Isri - Raven (Ned) l-l. Jansen (Nedi - Van Dusseldorp (Ned) 1-1, Katz (Sov) - Mendelsohn (Sov) 2- 0, Zdorovjak (Sov) - Kemperman (Ned) 1-1, Hazen (Ned) - Martianova (Sov) 1-1, Jankovskaja (Sov) - Drent (Ned) 1-1, Van Loenen (Ned) - Van der Pal (Ned) 0-2. Stand aan kop: 1. Valneris, Baljakin 14 punten. 3. Gantwarg. Van der Wal, Krajenbrink, Katz, Letsjinski 13. Golf Noordwijk, Open Nederlands kam pioenschap. Stand na de tweede dag: 1 Mijovic (Can) 134 slagen (67 67) en Langer (Dui) 134 (63 71). 3. Spence (Eng) 135 (66 69) en Stewart (VSt) 135 (67 68). 50. Miyitz (Ned/am) 144. Schaken Biel (Zwi). Internationaal toernooi, mannen, zevende ronde: Lautier (Fra) - Christiansen (VSt) 1-0, Sjirov (Sov) - Barejev (Sov) 1/2-1/2, Gravi- kov (Sov) - Kozul (Joei 0-1, Adams (GBri - Andersson <Zwe) 0-1. Stand: 1. Lautier, Andersson. Bare jev, Sjirov 4. 5. Christiansen 3 1/2, 6. Kozul. Gravlkov 3,8. Adams 2 1/2 Softbal Haarlem. Softbalweek, zesde dag: Taiwan - Whiteford Sharks (VSt) 1-0, Nederlandse Antillen - Taiwan 5-0, Nederland - Italië 1-6. Eindstand voorronde: 1. Nederland se Antillen 8-10. 2. Taiwan 8-10. 3. Ita lië 8-8. 4 Nederland 8-6, 5. Whiteford Sharks 8-6, Tennis Nottingham. Federatiebeker, kwartfinales; Duitsland - Italië 2-1 (Rittner - Reggi 6-3 1-6 6-3, Huber - Cecchini 6-2 6-3. Huber/Rittner - Fer- rando/Bonsignorl 0-1 opgave), Span je - Indonesië 2-0 (Martinez - Wibowo 6-2 6-0. Sanchez - Basuki 4-6 7-5 6-4) Halve finales: Verenigde Staten - Tsjechoslowakije. Duitsland - Span je. Sëzze (Ita). Vrc wen. 50.000 gulden. kwartfinales: Kiene (Ned) - Kruger (ZAf) 6-1 3-6 6-2. Montreal. Open Canadese kam pioenschappen, 2,4 miljoen gulden, mannen, derde ronde: Hlasek (Zwi/6) - Youl (Aus) 7-6 6-4, Lendl (Tsj/1) - Ma- sur (Aus/15) 6-3 3-6 6-4, Malsuoka. (Jap) - Patrick McEnroe (VSL/13) 6-4 6-3, Tsjesnokov (Sov/12) - Pescosoli- do (Ita) 6-4 6-4, Rostagno (VSt/10) - John McEnroe (VSt/7) 6-2 1-6 7-6, Korda (Tsj) - Raoux (Fra) 6-2 6-3, Courier (VSt/2) - Mansdorf (Isr/16) 6-3 3-6 6-3, Grabb (VSt) - Gilbert (VSt/8) 4-6 6-3 6-4. Westchester. 20.000 gulden, vrou wen, tweede ronde: Demongeot (Fra) - Amiach (Fra) 6-4 6-2, kwart-fi nales: Fairbank-NidelTer (VSt) - Ray mond (VSt) 6-3 6-3, McNeil (VSt/2) - Graham (VSt/2) 7-5 6-0. Voetbal Frankrijk, tweede wedstrijddag: Cannes - Montpelier 2-0, Rennes - Nantes 0-1 Vriendschappelijk, Voorst. SC Voorst (zondag 4e kl) - Fcyenoord 0-8 (0-2). Doelpunten Witschge 4, Plomp, Metgod. Farrington en Blin ker. Terwolde: Go Ahead Eagles - FC Twente 2-2 (2-1). Doelpunten GA Eagles: Buisman. Musampa Kasan- gala. FC Twente. Van Rabenzwaay. Numan. Bijzonderheden: Buisman mist strafschop voor GA Eagles. Ro nald de Boer afwezig bij Twente we gens enkelblessure. Gent. FC Antwerp - Ajax 1-0 (1-0). Doelpunt: Jacovljevic. Hinckley Town (Engeland) - FC Utrecht 1-5 (0-1). Doelpunten Utrecht Van der Weert (2). Smola- rek, Bijl en Lindenaar, Gent. HCS-toernooi. AA Gent - Steaua Bukaresl (Roe) 0-0. Gent wint na strafschoppen, zondag: FC Ant werp - Steaua en Gent - Ajax. Appelscha. FC Den Ilaag - Heracles 2-2 (0-1). Doelpunten Den Haag: Her mes, Van Eykeren. Heracles De Vries, Van Goozen. Roden. Roden (zondag 3e kl) - PSV 0- 6 (0-3). Ellerman 2, Scheepers 2, Cho- vanec, De Jong (strafschop). Wielrennen Iiamme (Bel). Profkoers. 1 Schlei cher (Dull 164 km in 4.00.00. 2 Bo- gaert (Bel) op 0.25, 3. Van Leeuwe (Bel). 4 Heirweg (bell, 5. Wijnands (Ned) 10 Akkermans 1.45, 16. Kok kelkoren (Ned), 17. Woltman (Nedi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 31