Feest voor nieuw clubgebouw VSV JAL0EZIEEN, MAAR 00K PZC Ringrijderijen in vier plaatsen Goede blues voor handjevol publiek CS streek Oudste speeltuinvereniging Vlissingen kreeg net op tijd subsidie Altijd staan we voor u open. Bouwbedrijf Flipse bv van dong ;e interieur t> MAANDAG 22 JULI 1991 VLISSINGEN - De Vlissingse Speeltuin Vereniging (VSV) aan de Bloemenlaan heeft geluk ge had. Net op tijd heeft zij geld ge kregen van de gemeente Vlis singen voor een nieuw clubge bouw. „Was de subsidie-aan vraag nu binnengekomen", ver klaarde wethouder L. C. Poppe- de Looff van welzijn, „dan had den we er toch wat meer vraag tekens bij geplaatst vanwege de Automobilist mist afslag en rijdt het water in KAMPERLAND - De Nieuwdor- per F. de K. (24) is zaterdagnacht omstreeks half één met zijn au to in Kamperland tewater ge raakt. Zijn personenwagen is fors beschadigd afgevoerd naar een garage in Wissenkerke. De K. liep geen letsel op. De Zuidbevelander miste bij het recreatiepark De Schotsman een afslag en kwam op een trai lerhelling terecht. Hij moet ge remd hebben, want zijn perso nenwagen belandde slechts voor de helft in het water. Politie agenten van de groep Walche ren/Noord-Beveland hebben hem een blaastest afgenomen. De K. had ongeveer één promille alcohol in het bloed, 0,5 promille teveel. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. Autokrakers stelen voor 2200 kleding VROUWENPOLDER - Uit een Duitse personenwagen, die was geparkeerd aan de Noorddijk in Vrouwenpolder, is zaterdag nacht voor ongeveer 2200 gul den aan lederen kleding gesto len. De autokrakers wisten dat hen een grote buit te wachten stond. De drie motorjacks, twee motor- broeken en een aantal laarzen die zijn gestolen, lagen duidelijk zichtbaar in de auto. De dieven hebben een ruit ingeslagen en kwamen zo binnen. Ze hadden het alleen op de lederen kleding gemunt. Ze lieten de autoradio cassetterecorder zitten. Aan de Noorddijk stonden meer auto's van bezoekers van de nabij gele gen camping. Die zijn onaange roerd gebleven. bezuinigingen." Die opmerking kon het bestuur van de oudste speeltuinvereniging in Vlissin gen niet deren. Het clubgebouw is klaar en is zaterdagmiddag feestelijk in gebruik genomen. De VSV heeft lang genoeg moe ten wachten op een nieuwe bin- nenaccommodatie. Secretaris A. Gideonse schetste het ge boorteproces. De eerste weeen begonnen al in 1982. Het oude clubgebouw was op en dringend aan vervanging toe. Het allereer ste nieuwbouWplan ketste ech ter af op de welstandscommis sie. Voor een renovatievoorstel kwam in 1986 geen geld op tafel. En opeens kwam twee jaar gele den de toezegging van voorma lig wethouder D. J. P. Brui- nooge. „Of de toen komende raadsverkiezingen de doorslag hebben gegeven", vroeg Gideon- Congres in Goes van Jehovah's Getuigen trok veel bezoekers GOES - Afgevaardigden uit Zuid-West-Nederland namen van vrijdag tot en met zondag deel aan het 'Vrijheidlievende mensen'-districtscongres van Jehovah's Getuigen in de Zee landhallen in Goes. De laatste dag luisterden 4718 personen naar een programma waarin de bijbelse belofte van blijvende vrijheid werd belicht. De he.er R. J. Engelkamp hield zondag de belangrijkste lezing van het congres: 'Gods Nieuwe Wereld van vrijheid begroeten Hoogtepunten van het vrijdag programma waren de thematoe spraak over 'Het doel en het ge bruik maken van onze door God geschonken vrijheid' en een dra ma. dat zich in de oudheid en de huidige tijd afspeelde, getiteld 'Vrijgemaakt om de ware aan bidding te bevorderen'. Zaterdag was er een symposium over 'Vrijheid met verantwoor delijkheid in de gezinskring'. Het programma omvatte verder de doop en ordinatie van 19 be dienaren en een verhandeling over het leven van Jezus Chris tus. Dit congres maakt deel uit van een serie van zes districtscon gressen in verschillende steden in het land. se zich af, „of dat men de nood zaak ervan inzag, ik weet het niet. Maai- het belangrijkste was dat de gemeente 75.000 gulden gaf." Het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton legde nog eens 17.500 gulden bij. Jongelui voor vuurtje beboet BRESKENS - Op het strand na bij camping Zeebad in Bres- kens is zaterdagnacht een aan tal jongelui betrapt bij het sto ken van een vuurtje. Volgens het lik op stuk beleid zijn de da ders veroordeeld tot het betalen van een geldboete. Bij het strandpaviljoen De Boe kanier aan de Zeedijk in Nieuw- vliet werd een bromfiets in brand gestoken. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Speeltuinwerk is in Vlissingen sterk ontwikkeld. „Dat is een goede zaak", oordeelde wethou der Poppe-de Loof, „en de bete kenis van speeltuinverenigin gen kan alleen maai- groeien nu steeds meer ouders allebei werken." Zij zag ook een rol weg gelegd voor speeltuinwerk in het kader van de kinderopvang. Voorzitter T. Weijts van de Vlis singse Speeltuin Vereniging volgde de wethouder. „Spelen is voor de ontwikkeling van een kind heel belangrijk. In een speeltuin leren de kinderen bo vendien spelenderwijs met el kaar ofn te gaan." Feest Weijts ging niet in op de woor den van Poppe-de Looff over de bezuinigingen. B. Kossen, oud raadslid in Vlissingen en voorzit ter van de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties (NUSO) in Zeeland, nam dat voor zijn re kening. ,,'t Is griezelig te horen dat het geld op is. Zeker in het kader van de sociale vernieu wing mogen buurtgerichte acti viteiten, zoals het speeltuin werk, niet uit het oog worden verloren. De gemeente moet or ganisaties als speeltuinvereni- Vandalisme in Terneuzen TERNEUZEN - Vandalen heb ben zaterdagnacht twee auto banden van J. van H. uit Ter- neuzen kapotgestoken. De auto stond geparkeerd in de Abeel- straat. De schade bedroeg 530 gulden. Onbekenden hebben vermoede lijk zaterdagnacht een vuilcon tainer van havenmeester De P. aan de Veerhaven van Terneu zen in het water geduwd. De con tainer moet volgens de politie nog worden opgevist. gingen in ere houden, want het gaat om vrijwilligerswerk dat al relatief weinig geld kost." Wethouder Poppe-de Looff ver richtte rond half vier zaterdag middag de openingshandeling. Ze onthulde, omringd door kin deren uit de buurt en muzikaal begeleid door de Jeugd-Del ta band. een bord met de namen van de financiers van het clubge bouw. De Jeugd-Deltaband speelde 'Lang zal ze leven'. Poppe-de Looff vond dat wel toepasselijk. Veel huizen in de omgeving van de Bloemenlaan zijn gereno veerd of gesloopt én vervangen door nieuwbouw. Veel jonge ge zinnen, allemaal potentiële speeltuinleden, zijn in die wo ningen getrokken. De Vlissingse Speeltuin Vereni ging, opgericht in 1920, telt mo menteel ongeveer negentig ge zinsleden. In haar hoogtijdagen, in de jaren vijftig, waren dat er vijfhonderd. OOSTKAPELLE - De afgelopen dagen werden op Walcheren ringrijderijen gehouden in Oostkapelle, Grijpskerlte, Dom burg en Zoutelande. Vrijdagavond reden de sjezen door Oostkapelle. De uitslag luidt: 1 Diny Krijger en Sjaak Jaiise, 65 ringen uit 66 beurten; 2 Corry en Sam Moens, 63: 3 Bregit Peper en Krijn Coppool- se, 61.4 Lenny van Lambalgen en Jan Blaas. 60; 5 Christel Maranus en Lou Willemse, 57; 6 Hanny en Helm Brou wer. 57; 7 Petra Blaas en Edwin Delle- beeke. 56; 8 Matty en Rinus Moens, 54; 9 Nelly en Lou Louws, 54; 10 Mi randa Sturm en Peter de Pagter, 46; 11 Pia en Ko Blaas, 41. De prijs voor de mooiste aanspan- nings/aankleding werd gewonnen door dezelfde winaars van vorig jaar, namelijk Lou en Nelly Louws. Grijpskerke Terwijl de fanfare nog speelt voor het nieuwe clubgebouw, nemen de kinderen de speeltoestellen al in gebruik (foto Oscar van Beest) Zanger Niko Christiansen van de herboren bluesgroep Livin' Blues tijdens het optreden in Oost-Souburg (foto Lex de Meester) OOST-SOUBURG - De orga nisatie van popconcerten in Zeeland is een grote gok. Sou burger Gerrie de Meij is zater dagavond keihard met de neus op dat feit gedrukt. Hij haalde voor het eerst in de zo mer een bekende band naar de sporthal van Oost-Souburg, de opnieuw aan de weg tim merende Livin' Blues met in het voorprogramma de popu laire Zuidbevelandse blues- groep Juke Joints. Slechts zo'n tweehonderd liefhebbers kwamen erop af. De vaste schare fans van Juke Joints was aanwezig in Oost- Souburg en swingde in de voorste rijen. Zij maakten sfeer. Het publiek was verder zo verspreid over de grote sportzaal, dat het drukker leek dan het was. „Je weet het nooit", verklaar de Gerrie de Meij ietwat gela ten. „Of je succes hebt. hangt van zoveel factoren af. Ik kan best wel begrijpen dat mensen met het mooie weer liever op een terras blijven zitten." Dat juist het afgelopen weekeinde in het Belgische Peer een groot blues-festival is gehou den, heeft naar zijn mening geen al te groot gewicht in de schaal gelegd. „Als je daarmee rekening gaat houden, kun je nooit meer wat organiseren." Blues is in de mode én Livin' Blues klinkt bij dertigers en veertigers nog heel bekend in de oren. Gerrie de Meij con tracteerde met dat beeld voor ogen de Haagse formatie. Li vin' Blues, opgericht in 1967. maakte eind jaren zestig en begin jaren zeventig furore. Niko Christiansen (zang en sa xofoon) en John Lagrand (mondharmonica). mannen van het eerste uur, vonden el kaar opnieuw in 1987 op de golven van de sixties-revival. Joop van Nimwegen (gitaar), Bert Fonderie (drums) en Evert Willemstein (basgitaar) completeren anno 1.991 de band. Vonk Niko Christiansen en John La- grand hebben het bluesen niet verleerd, zo bleek zaterdag avond in Oost-Souburg. Voor al de rauwe stem van Niko Christiansen en het stevige mondharmonicaspel van John Lagrand maken de mu ziek van Livin' Blues tot springlevende blues. Maar wat moet je in een niet eens half volle zaal? De muzikanten werkten met een grote inzet hun programma af, waarbij zo nu en dan een vonk over sprong naar de toeschouwers. „Als de bezoekers het naar hun zin hebben gehad", vertel de de organisator, „ben ik ook tevreden." Hij gaat ondanks de teleurstelling van zaterdag avond door. De Dijk komt za terdag '26 oktober voor de tweede keer naar Oost-Sou burg en Normaal, komende donderdagavond in Westka- pelle, wil graag in maart weer optreden in de Souburgse sporthal. „Succes verzekerd", oordeel de Gerrie de Meij optimis tisch. „Die groepen staan re gelmatig in de hitlijsten, Nu is gebleken dat dat belangrijk is om het grote publiek te kun nen trekken." Zware schade bij aanrijding WESTKAPELLE - Bij een aan rijding op de Grindweg tussen Westkapelle en Zoutelande zijn zondag om tien over twaalf twee auto's van toeristen zwaar beschadigd. De Duitser K. B. (48) uit Hurth reed van Zoutelande naar West kapelle. Ter hoogte van de Duin weg had hij te laat in de gaten dat H. de K. (22) uit Veenendaal daar in zijn auto stilstond om linksaf te kunnen slaan, de Duinweg op in de richting cam ping De Viking. De Oosterbuur reed vol op de personenwagen van de Veenendaler in. Niemand raakte gewond. AAGTEKERKE Avondwandeltocht - De wandelafdeling van de Sportver eniging Aagtekerke (SVA) houdt dinsdag 23 juli een zomer avondwandeltocht in Aagteker ke. De start is tussen 18.00 en 20.00 uur bij het verenigingsge bouw Amicitia aan de Agatha- straat. De afstanden die kunnen worden gelopen, zijn 5 en 10 kilo meter. OOSTKAPELLE Zomeravondconcert - Het trio Dali speelt woensdag 23 juli in de dorpskerk van Oostkapel le. Het zomeravondconcert be gint om 20.00 uur. Het trio Dali bestaat uit Rob Wanders (bari ton), Froukje Hoitinga (sopraan) en Wim Boon (piano). Onder prima weerstomstandig- heden en een goede publieke be langstelling werd zaterdag te Grijpskerke de jaarlijkse sjezen- wedstrijd verreden, waaraan 10 paren deelnamen. De wedstrijd duurde van 18.00 tot 21.00 uur en er waren maximaal 78 ringen te steken. Na enkele ronden werd al duide lijk welke twee paren de kop van het klassement zouden gaan be heersen, namelijk Carin en Erik Francke en Minette en Hans Geertse. De eerste prijs werd met ruime voorsprong gewon nen door Carin en Erik Francke met als goede tweede Minette en Hans Geertse. De eerste beker werd eveneens door Carin en Erik Francke ge wonnen. De kamp om de tweede en derde beker ging tussen Mi nette en Hans Geertse en Bianca Clarisse en Rini Verdoorn. Deze kamp werd al op de 38 mm ring beslist in het voordeel van Mi nette en Hans Geertse, zodat Bianca en Rini genoegen moes ten nemen met de derde beker. De jury voor de beoordeling van Man bedreigd met vuurwapen VLISSINGEN - In de Walstraat in Vlissingen heeft zaterdag middag kort na vijf uur een ach tervolging plaatsgevonden, waarbij de belager met een vuurwapen dreigde. P. J. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats, wist te ontkomen. Zijn belager kon door de grote drukte in de Walstraat ter hoog te van de Kleine Markt niet uit de voeten. De achtervolgde man heeft aangifte gedaan bij de poli tie in Vlissingen. K. kende de man die hem achtervolgde. Ze hebben een privé-conflict. De verdachte is spoorloos. De Vlissingse politie wil graag, in verband met het onderzoek, in contact komen met getuigen van de achtervolging. Het poli tiebureau in Vlissingen is be reikbaar onder telefoonnummer 01184-15050. de versiering had een zvyaj kluif. Een aantal combinatii ontliep elkaar weinig, maar i onbetwist winnend paar vanó eerste prijs en bijbehorende wi selbeker kwamen tenslotte Mi. rie Corbijn en Harrie Franckeii de bus. Uitslag: 1 Carin en Erik Francke;! ringen; 2 Minette en Hans Geeru 70; 3 Monique Poppe en Sam Moen 60. 4 Bianca Clarisse en Rini Ve doorn. 59; 5 Marie Corbijn en Francke. 56; 6 Marjan Clarisse enft Verdoom, 56,7 Anja Dekker en Sj Reurink, 54; 8 Cora Meliefste t Adne Buijs, 53; 9 Nel en-Krijn Popp 45; 10 Dina en Pieter Boone, 36. Wisselbekers: 1 Carin en Erik Fran ke; 2 Minette en Hans Geertsf; Bianca Clarisse en Rini Verdoom Uitslag versieringen: 1 Marie Corbijn en Harrie Francke; 2 Nel en Kliji Poppe; 3 Carin en Erik Francke. Domburg In Domburg werd een demon,, stratie gegeven, die was georgj niseerd in samenwerking ma VVV Domburg. De uitslag luidt: 1 Simon de Visser,S ringen uit 30 beurten: 2 Jos Dourlèji 27; 3 Lou Willemse/Hans van E. ren, 26; 4 Ko Jan Proovost, 26; 5 Ro bert Jan Provoost, 25; 6 Ko Brand 24; 7 Huib Brand, 24,8 Wim Provoolt 23; 9 Christina Peute, 21; 10 Arjan Provoost, 16; 11 Jan Provoost, 14; lü Tamara de Jonge, 13. De beker werd gewonnen door li Brand. Zoutelande In Zoutelande werden zaterdag; bij mooi weer redelijke presta- ties bereikt. Na afloop reikte; burgemeester drs W. J. Plomp van de gemeente Valkenisseöe. ereprijzen bij de baan uit. De overige prijzen werden 's avonds in de Sandemanbar tijdens een; groot ringrijdersbal uitgereikt waar iedereen nog eens terug blikte op deze geslaagde dagen, de superieure prestatie van.i overwinnaar Lout Vos. De uitslag na 3Q beurten luidt: 1 Lm j Vos, 29 ringen, 2 Ab de Visser, 26;3 Cees Janse, 26; 4 Jan Brasser, 25;j Liza Janse, 24; 6 Adrie de Visser,24;i j Piet Kleinepier, 22; 8 Henk de Kar. 22; 9 Piet Lievense. 22; 10 Ad Jans 21; 11 Chris Provoost, 21; 12 JosVe 21; 13 Miranda Minderhoud, 5 Sandra vd Vreugde, 20; 15 Pietve- Sluijs, 19; 16 Piet Janse, 16; 17 Vfa Duvekot, 16; 18 Job Wisse, 16; 19 Mi delon Lievense, 15; 20 Niels Janse, 1( 21 Adrie Boogaard, 14; 22 Jos Duvr kot, 14; 23 Willem van Sluijs, 14;!) Lau Vos, 13; 25 Korina Cijvalt, 12;'2i Marleen Gabriëlse, 12; 27 Wim Bron wer, 12; 28 Wim Boogaard, 11; -8 Kees van Sluijs, 11,30 Brigit Roek 9; 31 Peter Melis, 8; 32 Henk Wilk- boordse, 6; 33 Willie Gabriëlse, 6;k Jan Piet Louwerse, 5. Bekers na 8 beurten; le beker C Janse. 7 ringen; 2e beker Jan Brasse 7; 3e beker Ab de Visser. 7; 4e beke i Adrie de Visser. 7; 5e beker PietKk nepier, 7; 6e beker Lout Vos, 7; 7e k ker Miranda Minderhoud, 7. Jeugdbeker: Niels Janse, 4 ringen,.' Pollepel. Cees Janse. Volgringfi Lout Vos, 27 ringen. Versiering: 1 rina Cijvat; 2 Sandra vd Vreugde;,! Madeion Lievense. ..maar nu zijn we even dicht! Mlddelburgsestraal 60 b, 4371 ET Koudekerke, Tel. 01185-2110, Fax.01185-1925 INTERIEUR WAARBORG 0 3.000 m' creatief wonen Naast de enige échte horizontale jaloezie zijn er nog vier t\pen raambekleding met het "Luxaflex' merk. Romantische 'Duette Fashion Shades. Gordijn-jaloezieën van. textiel of aluminium. Elegante plissé, En dekoratieve rolgordijnen. Dessins, tinten en materialen kunt u exakt alslemmen op uw persoonlijke stijl. Loop 'ns binnen bij de "Luxaflex' Dealer. GRAAG TOT ZIENS IN KOUDEKERKE DORPSPLEIN 35 - KOUDEKERKE - TEL. 01185-2330 MAANDAGSMORGENS GESLOTEN VRIJDAG KOOPAVOND.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 6