Feest voor clubgebouw VSV PZC 990 990 890 890 198 125 Wie wil er een stekkie Goede blues voor handjevol publiek streek Oudste speeltuinvereniging Vlissingen kreeg net op tijd subsidie bent u beter af MAANDAG 22 JULI 1991 VLISSINGEN - De Vlissingse Speeltuin Vereniging (VSV) aan de Bloemenlaan heeft geluk ge had. Net op tijd heeft zij geld ge kregen van de gemeente Vlis singen voor een nieuw clubge bouw. „Was de subsidie-aan vraag nu binnengekomen", ver klaarde wethouder L. C. Poppe- de Looff van welzijn, „dan had den we er toch wat meer vraag tekens bij geplaatst vanwege de bezuinigingen." Die opmerking kon het bestuur van de oudste speeltuinvereniging in Vlissin gen niet deren. Het clubgebouw is klaar en is zaterdagmiddag feestelijk in gebruik genomen. De VSV heeft lang genoeg moe ten wachten op een nieuwe bin- nenaecommodatie. Secretaris A. Gideonse schetste het ge boorteproces. De eerste weeën begonnen al in 1982. Het oude clubgebouw was op en dringend aan vervanging toe. Het allereer ste nieuwbouwplan ketste ech ter af op de welstandscommis sie. Voor een renovatievoorstel kwam in 1986 geen geld op tafel. En opeens kwam twee jaar gele den de toezegging van voorma lig wethouder D. J. P. Brui- nooge. „Of de toen komende raadsverkiezingen de doorslag hebben gegeven", vroeg Gideon se zich af, „of dat men de nood zaak ervan inzag, ik weet het niet. Maar het belangrijkste was Automobilist mist afslag en rijdt het water in KAMPERLAND - De Nieuwdor- per F. de K. (24) is zaterdagnacht omstreeks half één met zijn au to in Kamperland tewater ge raakt. Zijn personenwagen is fors beschadigd afgevoerd naar een garage in Wissenkerke. De K. liep geen letsel op. De Zuidbevelander miste bij het recreatiepark De Schotsman een afslag en kwam op een trai lerhelling terecht. Hij moet ge remd hebben, want zijn perso nenwagen belandde slechts voor de helft in het water. Politie agenten van de groep Walche ren/Noord-Beveland hebben hem een blaastest afgenomen. De K. had ongeveer één promille alcohol in het bloed. 0,5 promille teveel. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. Demonstratie ringsteken in Wissenkerke WISSENKERKE - Leden van de ringrijdersverenigingen van Nieuw en Sint Joosland en van Arnemuiden verzorgden tij dens de braderie in Wissenker ke een demonstratie ringste ken. De heer Van Boven, voorzitter van de dorpsgemeenschap Wis senkerke, reikte de eerste beker uit aan Frank van Eenennaam, de tweede aan Jan Maljers, de derde aan Steef de Rijke en de vierde aan Piet Meijer. Piet Meijer won de wisseltrofee die beschikbaar gesteld was door de stichting Recreatiewerk Zeeland. Johan Baas was de winnaar van de pollepel. Uitslag van het dagklassement 1 Piet Meijer, 22 ringen; 2 Jan Maljers 20; 3 Steef de Rijke. 20; 4 Liesbeth Kodde, 20; 5 Frank van Eenennaam, 20; 6 Jan Crucq, 18; 7 Ko Baas. 17; 8 Jacco Maljers, 17; 9 Johan Baas. 16. 10 Lieven van Belzen, 15; 11 Adrie van Belzen, 12; 12 Patricia Snoek, 12, 13 Ineke van Belzen, 11. 14Comé van Belzen, 10; 15 Lein de Kraker, 8; 16 Marjan Pleijte, 8; 17 Adrie Pleijte. 7, 18 Henk Marijs, 6; 19 Matty Pleijte, 5. Congres in Goes van Jehovah's Getuigen trok veel bezoekers GOES - Afgevaardigden uit Zuid-West-Nederland namen van vrijdag tot en met zondag deel aan het 'Vrijheidlievende mensen'-districtscongres van Jehovah's Getuigen in de Zee landhallen in Goes. De laatste dag luisterden 4718 personen naar een programma waarin de bijbelse belofte van blijvende vrijheid werd belicht. De heer R. J. Engelkamp hield zondag de belangrijkste lezing van het congres: 'Gods Nieuwe Wereld van vrijheid begroeten Hoogtepunten van het vrijdag programma waren de thematoe spraak over 'Het doel en het ge bruik maken van onze door God geschonken vrijheid' en een dra ma, dat zich in de oudheid en de huidige tijd afspeelde, getiteld 'Vrijgemaakt om de ware aan bidding te bevorderen'. Zaterdag was er een symposium over 'Vrijheid met verantwoor delijkheid in de gezinskring'. Het programma omvatte verder de doop en ordinatie van 19 be dienaren en een verhandeling over het leven van Jezus Chris tus. Dit congres maakt deel uit van een serie van zes districtscon gressen in verschillende steden in het land. dat de gemeente 75.000 gulden gaf." Het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton legde nog eens 17.500 gulden bij. Speeltuinwerk is in Vlissingen sterk ontwikkeld. „Dat is een goede zaak", oordeelde wethou der Poppe-de Loof, „en de bete kenis van speeltuinverenigin gen kan allèen maar groeien nu steeds meer ouders allebei werken." Zij zag ook een rol weg gelegd voor speeltuinwerk in het kader van de kinderopvang. Voorzitter T. Weijts van de Vlis singse Speeltuin Vereniging volgde de wethouder. „Spelen is voor de ontwikkeling van een kind heel belangrijk. In een speeltuin leren de kinderen bo vendien spelenderwijs met el kaar om te gaan." Weijts ging niet in op de woor den van Poppe-de Looff over de bezuinigingen. B. Kossen, oud raadslid in Vlissingen en voorzit ter van de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties (NUSO) in Zeeland, nam dat voor zijn re kening. ,,'t Is griezelig te horen dat het geld op is. Zeker in het kader van de sociale vernieu wing mogen buurtgerichte acti viteiten, zoals het speeltuin werk, niet uit het oog worden verloren. De gemeente moet or ganisaties als speeltuinvereni- t gingen in ere houden, want het gaat om vrijwilligerswerk dat al relatief weinig geld kost." 'Bü Gemarineerde Barbeque Karbonade kilo 1390" Barbequeworst kilo-iOOO- Gemarineerde Speklappen kilo j-secr Gemarineerde Drumsticks kilol09ff Kipsatê portie a 3 stokjes,22$r Junior Spiets met gehaktballeties, paprika, spek en ui per stuk a 100 gram L4-9- i Paprika's rood, groen per stuk Het publiek bewondert de fuchsia's tijdens de drukbezochte tentoonstelling in 's-Heer Arendskerke (foto Willem Mieras GOES - Wie wil er een stekkie, een stekkie, een stekkie.... Sinds 'Ja zuster, nee zuster' is de fuchsia een van de populairste plan ten in Nederland geworden. Dat bleek zaterdag ook weer op boom- en fruitkwekerij Westhof in 's-Heer Arendskerke, waar Zeeuwse fuchsialiefhebbers een grote fuchsiatentoonstelling hebben ingericht. Ruim dertienhonderd verschillende soorten staan er. De tentoonstelling werd zaterdagmorgen officieel ge opend door mevrouw Mandos, echtgenote van de burgemeester van Borsele. De eerste tentoonstellingsdag trok ruim tweeduizend bezoe kers. De fuchisatentoonstelling duurt nog tot en met zaterdag 27 juli. De openingstijden zijn van 9.00 tot 17.00 uur. OOST-SOUBURG - De organi satie van popconcerten in Zee land is een grote gok. Souburger Gerrie de Meij is zaterdagavond keihard met de neus op dat feit gedrukt. Hij haalde voor het eerst in de zomer een bekende band naar de sporthal van Oost-Souburg, de opnieuw aan de weg timmerende Livin' Blues met in het voorprogram ma de populaire Zuidbeveland- se bluesgroep Juke Joints. Slechts zo'n tweehonderd lief hebbers kwamen erop af. De vaste schare fans van Juke Joints was aanwezig in Oost- Souburg en swingde in de voor ste rijen. Zij maakten sfeer. Het publiek was verder zo verspreid over de grote sportzaal, dat het drukker leek dan het was. „Je weet het nooit", verklaarde Gerrie de Meij ietwat gelaten. „Of je succes hebt. hangt van zo veel factoren af. Ik kan best wel begrijpen dat mensen met het mooie weer liever op een terras blijven zitten." Dat juist het af gelopen weekeinde in het Belgi sche Peer een groot blues-festi val is gehouden, heeft naar zijn mening geen al te groot gewicht in de schaal gelegd. „Als je daar mee rekening gaat houden, kun je nooit meer wat organiseren." Blues is in de mode én Livin' Blues klinkt bij dertigers en veertigers nog heel bekend in de oren. Gerrie de Meij contracteer de met dat beeld voor ogen de Haagse formatie. Livin' Blues, opgericht in 1967. maakte eind jaren zestig en begin jaren ze ventig furore. Niko Christiansen (zang en sa xofoon) en John Lagrand (mond harmonica). mannen van het eerste uur, vonden elkaar op nieuw in 1987 op de golven van de sixties-revival. Joop van Nim- wegen (gitaar), Bert Fonderie (drums) en Evert Willemstein (basgitaar) completeren anno 1991 de band. Vonk Niko Christiansen en John La- grand hebben het bluesen niet verleerd, zo bleek zaterdag avond in Oost-Souburg. Vooral de rauwe stem van Niko Chris tiansen en het stevige mondhar- monicaspel van John Lagrand maken de muziek van Livin' Blues tot springlevende blues. Maai- wat moet je in een niet eens halfvolle zaal? De muzikan ten werkten met een grote inzet hun programma af, waarbij zo nu en dan een vonk oversprong naar de toeschouwers. „Als de bezoekers het naar hun zin hebben gehad", vertelde de organisator, „ben ik ook tevre den." Hij gaat ondanks de te leurstelling van zaterdagavond door. De Dijk komt zaterdag 26 oktober voor de tweede keer naar Oost-Souburg en Normaal, komende donderdagavond in Westkapelle, wil graag in maart weer optreden in de Souburgse sporthal. „Succes verzekerd", oordeelde Gerrie de Meij optimistisch. „Die groepen staan regelmatig in de hitlijsten. Nu is gebleken dat dat belangrijk is om het gro te publiek te kunnen trekken." Zanger Niko Christiansen van de herboren bluesgroep Livin' Blues tijdens het optreden in Oost-Sou burg (foto Lex de Meester) Gezellig druk op braderie in Stavenisse STAVENISSE - Het was zater dagmiddag gezellig druk op de jaarlijkse braderie van Stave nisse. In de kern van het dorp stonden 55 kraampjes opge steld. Diverse verenigingen na men de kans waar om de club kas te spekken. Er waren onder meer een rad van avontuur en een loterij en men kon envelop pen trekken. Naast de stands van de plaatse lijke middenstand stonden er nogal wat handelaars afkomstig uit plaatsen buiten het eiland Tholen. De bezoekers konden naar hartelust snuffelen naar braderiekoopjes. Ook de horeca deed goede zaken. Snacks, ijs en koele drankjes vonden gretig af trek bij het rondwandelende pu bliek. SI. Willebrord Dorpsstraat 14 Oudonbosch - Prol. Mulderslaar Roosondaal - Laan van Henegouwen 17 Zundett Molenstraat EN NU OOK WINKELCENTRUM DE BIGGEUAR ROOSENDAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16