Hendriksen in de leer bij RBC De jongens gaan compleet door het lint Geslaagde rentree van Marcel Peeper Franse topclubs starten met zege Piet den Boer toch niet naar Feyenoord sport 14 Van Oeveren scoort winnende treffer tegen SW/Dordrecht SVV/Dordrecht ook tegen VCV Zeeland Kleurrijk slotstuk van Wereld Gymnaestrada VCV Zeeland scoort vlot tegen Ria W MAANDAG 22 JULI 1991 Keuze op Belgische vierde klasser WESTKAPELLE - Roy Hen driksen weet nu al dat hij alles op alles moet zetten om een ba sisplaats bij de Roosendaalse eerste divisionist RBC af te dwingen. 3ij Middelburg kreeg hij de afgelopen jaren de taak van leider en animator toebe deeld, bij RBC vertolkte de 22- jarige voetballer zaterdag te gen eredivionist SVV/Dor drecht in Westkapelle voorals nog een bescheiden rol. „Alles is nieuw en het tempo ligt hoog. Ik moet nog wennen bij RBC", zei hij dan ook na afloop van de oe fenwedstrijd, die RBC door een treffer van Ronald van Oeveren met 1-0 had gewonnen. Voor Ronald van Oeveren, die ooit samen met Roy Hendriksen bij VC Vlissingen speelde, beho ren die aanpassingsverschijnse len tot de verleden tijd. De 25-ja- rige inwoner van Scharendijke herinnert zich nog heel goed hoe hij drie jaar geleden de overstap van Vlissingen naar RBC maak te. Hij begrijpt dan ook dat het niet gemakkelijk voor Hendrik sen is. „Voordat ik bij RBC on der contract kwam, pingelde ik graag. Dat veranderde toen ik mijn enkelbanden scheurde." Van Oeveren heeft die harde leerschool met verve doorstaan. „Ik heb in drie jaar tijd mijn speelwijze noodgedwongen ge wijzigd. Ik ben vooral sneller gaan spelen en veel vaker zoek ik de combinatie." Dat was ook zaterdag op het veld van Noormannen te zien. De bal vaardige rechtermidden velder was de grote stimulator van RBC die bovendien in de 60e minuut ook nog eens bewees zeer doeltreffend te zijn. Met een harde kopbal scoorde hij het eni ge doelpunt uit de wedstrijd. De nieuwe fusieclub SVV/Dor drecht was zaterdag duidelijk nog op zoek naar de juiste sa menstelling. Trainer Dick Advo caat en technisch manager Hans Verel kunnen putten uit een groot scala voetballers. „Toch vond ik dit ook al een goed team. Maar als je kijkt wie er allemaal aan de kant zitten, dan is de con currentie bij SW/Dordrecht nog veel groter dan bij ons", zei Van Oeveren. Basisplaats Ook RBC zit niet krap in geta lenteerde spelers, zoals de 18-ja- rige John Mutsaers, die van Wil lem II is gekomen. „Ik weet dat het niet mee zal vallen een basis plaats te krijgen", besefte Roy Hendriksen. „Maar het is een fantastische groep. Ik voelde me daarin direct opgenomen. We zijn met elkaar een paar dagen gaan zeilen. Daarna leek het als of ik die jongens veel langer ken de. Ik ga met plezier naar de trai ningen." Roy Hendriksen pendelt dage lijks van Middelburg naar Roo sendaal op en neer. „We trainen nu zes keer per week. Ik werk bij de Schelde van 8.00 uur tot 14.45 uur. Daarna eet ik thuis en rijd ik naar Roosendaal. Dat bevalt me tot nu toe uitstekend. Dat komt ook omdat de sfeer in de groep goed is en onze trainer. Wally Jansen, geeft heel gevarieerde trainingen." Twee weken is RBC inmiddels in training. De eerste twee trainin gen werden in het bos afgewerkt. „Die gingen lekker", zei Hen driksen. „Maar de eerste veld- tfaining stond ik toch even vreemd te kijken. Ik kon niet, zo als ik gewend was bij Middel burg. rustig een bal aannemen. Elke training wordt er keihard op de bal gespeeld." Debuut Toch maakte Roy Hendriksen bij de eerste oefenwedstrijd van RBC, afgelopen woensdag tegen een selectieteam van hoofdzake lijk hoofdklasse spelers uit de re gio Oosterhout. een goed de buut. „Ik scoorde twee keer. Dat is natuurlijk altijd aardig, vooral als laatste man." Over zijn prestatie tegen SVV/ Dordrecht was Hendriksen min der te spreken. „Tegen een hoofdklasser wordt er veel min der van je handelingssnelheid gevraagd dan tegen een ploeg uit de eredivisie. Peter Barendse en Dean Gorré (van SVV/Dor drecht) zijn geen kleine jongens. Ik was vandaag ook nog ver moeid van de vele trainingen. Vandaar dat ik het niet erg vond gewisseld te worden." In de 55e minuut moest Roy Hendriksen het veld ruimen. Van Wally Jansen had hij ook de opdracht mee gekregen veel zijn mond te roeren. In de rol van middenvelder voelde hij zich naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter op zijn gemak „maar ik was nog niet in staat mijn mond open te doen. Het gaat allemaal zo snel en dat kost adem. Ik had nog te veel aan dacht voor mezelf nodig." Hendriksen heeft nog niet gefilo sofeerd over zijn positie in dit team. „Dat maakt me ook niet uit. als ik er maai- in sta." De Koudekerkenaar Piet Koster, voorzitter van RBC, vulde daar op aan: „De concurrentie is groot. Ik zou het een toppresta tie van Roy vinden als hij dit sei zoen al bij de 14 geselecteerden behoort. RBC is een vereniging waar hij zich uitstekend kan ont plooien." Hendriksen, die als amateurin ternational geproefd heeft aan voetballen op hoog niveau, is met bravoure in het avontuur bij RBC gestapt. „Ik weet dat ik eerst zelf honderd procent fit moet zijn om een plaats in de se lectie af te dwingen. Maar een seizoen is lang. We kunnen schorsingen en blessures krij gen. En wie weet krijg ik dan mijn kans." RBC - SVV/Dordrecht 1-0 (0-0). 60.1-0 Ronald van Oeveren. Toeschouwers: 250. Scheidsrechter Rien van Haaf- DEN HAAG (ANP) - Piet den Boer heeft in de keuze van zijn nieuwe club de maatschappelij ke zekerheid laten prevaleren boven zijn sportieve loopbaan. De 33-jarige spits tekende zater dag een 5-jarig contract bij de Belgische vierdeklasser Tielen. De aanbieding van Feyenoord, dat hem voor twee jaar op de loonlijst wilde plaatsen, vond hij niet interessant. Den Boer gaat voor de hoofdsponsor van de ambitieuze club commerciële activiteiten ontplooien. De voor malige spits van Excelsior, KV Mechelen, Bordeaux en Caen wil nog twee jaar voetballen. Daar na hoopt Den Boer technisch of commercieel directeur bij Tielen VLISSINGEN - De gloed nieuwe voetbalcombinatie SW/Dordrecht, verblijft nog tot vrijdag in Westkapel le. De omvangrijke selectie van de fusieclub. met onder anderen international Joop Hiele en spits Piet Keur, traint op de velden van De Noormannen aan de Domi neeshof en speelt een flink aantal oefenwedstrijden. Het programma luidt als volgt: Dinsdag 23 juli: 's Heer-Arendskerke - SW Dordrecht in 's Heer-Arends kerke, aanvang 19.30 uur. Woensdag 24 juli: SDO - SW/Dordrecht in Lams- waarde, aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 juli: SW/Dor drecht - VCV Zeeland in Westkapelle, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 26 juli: Schoon- dijke SW/Dordrecht in Schoondijke, aanvang 19.30 uur. Zondag 28 juli: SW/ Dordrecht - RBC in Kortge- ne, aanvang 17.00 uur. Roy Hendriksen, nieuwkomer van RBC, in gesprek met Piet Koster (rechts), de Zeeuwse voorzitter van de Roosendaalse eerste divisieclub (foto Lex de Meester Profclub VCV Zeeland bouwt aan éénheid in trainingskamp Ossendrecht OSSENDRECHT - Het is zon dagmorgen elf uur. De selectie spelers van de VCV Zeeland verlaten met kleine oogjes en hevig zwetend het schitterend gelegen sportveld van het Volksklooster bij Ossendrecht, waar de Zeeuwen de afgelopen dagen een trainingskamp be leefden. Als laatste stapt Louis Verstraaten van het door hoge bomen omzoomde terrein. De Brabantse trainer heeft het dui delijk naar zijn zin. Hij heeft zijn spelers een uur lang met een zogenaamde pyramideloop aan het werk gezet en is tevre den. „De jongens gaan aan alle kan ten door het lint", constateert hij. „De meesten hebben gister avond de bloemetjes buiten ge zet, maar ze waren er vanoch tend allemaal weer optimaal bij. Niemand liep te klagen of te zeu ren. Dat was vorig jaar wel eens anders". John Alleman, vorig jaar rechts back bij tweedeklasser Middel burg, is één van de weinigen die een tipje van de sluier over de za terdagavond op wil lichten: „De meesten van ons zijn gister avond wezen stappen. De thuis blijvers hebben de boel nogal verbouwd. Toen we terug kwa men konden een paar jongens de kamer niet in. Ze hadden de deu ren met touwen aan elkaar vast geknoopt. Ze moesten naar bo ven klimmen en door het raam naar binnen. Bij anderen waren de lakens nogal smerig ge maakt. Ik kwam om half vier thuis, de laatste ploeg kwam om half zeven binnen." Louis Verstraaten heeft er alle maal niets van gemerkt. Hij lag allang op één oor „Maar ze mochten erop uit van me, als ze vanmorgen maar weer present waren". De trainer uit Bergen op Zoom had zijn nachtrust echt wel nodig. Hij is overdag onder wijzer en was net aan zijn vakan tie begonnen. „Ik ben vrijdag nog even op en neer naar school geweest, maar daar heeft nie mand wat van gemerkt". Wat Verstraaten ook tevreden stemt, is de goede sfeer in de se lectie. „De meeste jongens ken nen elkaar al en gaan voor el kaar door het vuur. Zoals gister avond, in de oefenwedstrijd te gen RIA in Westdorpe. In verge lijking met vorig jaar zijn we mentaal nu al een stuk sterker. En die mentaliteit is verdomd belangrijk. Kijk maar naar De Graafschap. Dat is een ploeg met weinig echte uitblinkers. Ze zijn wél kampioen geworden. NAC, dat meer individuele kwa liteit in huis heeft dan De Graaf schap. heeft het niet gered om dat ze collectief minder sterk waren. Nee ik zie het wel zitten met deze mannen. Je moet na tuurlijk geen wonderen van ze verwachten, maar ze kunnen ze ker mee." Ambitie Johan le Conté, die na lang aar zelen toch voor het profbestaan bij de VCV Zeeland koos, denkt er net zo over. „Er is een prima sfeer in de groep. Gisteren tegen R-IA (8-0-winst) waren we soms misschien wel té fanatiek. Er waait een nieuwe wind in Vlis singen en de ambitie is enorm". Met een gebaar van teleurstel ling wijst hij naar Paul Schipper. „Voor hem ziet het er minder goed uit. Hij heeft nog steeds last van zijn knie". Paul Schipper, vorig seizoen Zeeuws topscorer, is inderdaad één van degenen die deel uit maakt van de ziekenboeg. Hij is wel in Ossendrecht aanwezig (voor de sfeer, aldus Louis Ver straaten) maar raakt geen bal aan. De Middelburger is zes we ken geleden geopereerd aan zijn knie, maar nog steeds niet gene zen. Bij de minste of geringste belasting komt er vocht in het gewricht. Fysiotherapeut Erik Heijens, die Schipper zeker zo'n tien kilo te zwaar vindt, neemt de Middelburger apart onder handen ergens in een hoekje van het veld. De masseur denkt dat het herstel van Schipper nog ze ker zes weken in beslag zal ne men. Heijens heeft het trouwens druk. Ook Romeo van Aerde. Leo Kaijser, Arthur van Huizen, Marco Jalink, John Jasperse en Emiel Dorst kampen met uit eenlopende blessures en krijgen aangepaste oefeningen. Jan Poortvliet Over de rol van Jan Poortvliet in de VCV Zeeland bestaat in Os sendrecht nog steeds onduide lijkheid. Louis Verstraaten stelt in eerste instantie dat Poortvliet manager is van de ploeg, en dus in principe niet speelt. „Maar laat er geen misverstand over bestaan. Ik zie Jan graag in het veld staan. Hij is een echt voet- baldier en traint nog steeds als een bezetene mee. Hij kan van grote waarde zijn voor de ploeg. Maar als hij speelt, dan moeten er goede afspraken gemaakt worden over zijn functioneren. Hij kan niet én manager zijn én voetballer. Die twee dingen kan je niet allebei honderd procent goed doen. We moeten er nog eens goed over praten. Geloof me, voor mij is het geen pro bleem we zijn er binnen een half uur uit." Poortvliet, die net aan komt lo VCV Zeeland nuttigt de lunch, vlnr, Patrick Vogel, Mike But, Daan Eikenhout, Jos Kaijser en Paul Schipper (foto Lex de Meester) Jack Schipper, de nieuwe elftalleider (foto Lex de Meester) te worden. De geboren Rotter dammer gaat zich met zijn gezin definitief vestigen in België. Door de afwijzing van Den Boer| moet Feyenoord opnieuw naar een aanvalsleider uitkijkea John van Loen, bij Anderlecht min of meer overbodig, is van de kandidaten. Een tussentijds vertrek van Henk Fraser bij Feyenoord is van de baan. Vorige week toon de Karlsruhe serieuze belang stelling, maar een transfer ket j ste vrijdag af op de persoonlijke eisen van de verdediger en de vergoedingssom die Feyenoord verlangde. Fraser staat in de Kuip nog tot midden 1994 onder i contract. AMSTERDAM (ANP) - De We reld Gymnaestrada 1991 is een groot succes geworden. Zin gend, dansend, juichend en wui vend hebben de 20.000 deelne mers zaterdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam afscheid genomen van Nederland èn van elkaar. Met een kleurrijk slot stuk werden nog éénmaal de shows in mini-vorm gedemon streerd. Meer dan 100.000 betalende be zoekers zagen 20.000 gymnasten uit 28 landen (alleen Albanië had verstek laten gaan, anders had Amsterdam een record ge vestigd met 29 deelnemende lan den) hun demonstraties uitvoe ren in alle hallen van de RAI en het Olympisch Stadion. In de RAI was een zitplaatsca paciteit gecreëerd voor 23.000 stoelen, verdeeld over negen werkvloeren. Bij enkele demon straties was de belangstelling zc groot, dat uitgeweken moest worden naar hallen met een rui mere capaciteit. De landenavon- den in de Randstadhal, met een capaciteit van 4.000 toeschou wers, waren steeds nagenoeg uitverkocht. Vijf jaar lang heeft een staf van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiekbond gewerkt om deze marathon te laten slagen, VUGHT (ANP) - Marcel Peeper van FC Twente heeft een lange periode van revalideren afge sloten. Zaterdag maakte de middenvelder tijdens het eerste oefenduel van zijn club tegen BW Den Bosch (5-2) in de twee de helft zijn rentree na een ab sentie van zestien maanden. Het optreden van Peeper duur de de volle 45 minuten en ver liep naar ieders tevredenheid. „Er is een enorme last van mijn schouders gevallen", bekende Peeper. „Ik heb maanden naar mijn eerste wedstrijdje uitgeke ken. Ik voel dat ik bijna weer de oude ben. Ik heb klachtenvrij ge speeld. Normaal gesproken ben ik er vanaf het begin van de com petitie weer bij." Peeper (25) liep op 28 maart 1: tijdens zijn eerste interland in en tegen de Sovjetunie een dubbele beenbreuk op. Aanvankelijk werd voor een vroegtijdig einde van zijn loopbaan gevreesd, maar mede dankzij een intensief revalideringsprogramma her stelde hij van de zware blessure Peeper was niet de enige speler van FC Twente, die zaterdag in Vught met een voldaan gevoel van het veld stapte. Aanvaller Ronald de Boer, van Ajax over gekomen, maakte zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe werk gever. human, Van Halst, Elzin- ga en Mrkela scoorden even eens. De Gier was twee keer suc cesvol voor de bekerfinalist. pen en vervolgens een paar rek- oefeningen doet, durft zich niet echt uit te spreken over zijn ta kenpakket. „Kijk", zegt hij aar zelend, „als ze me nodig hebben dan speel ik. Ik denk dat ik een goede functie kan vervullen in de ploeg. Als ze me niet nodig hebben dan zeg ik, de competitie duurt 38 wedstrijden, ze kunnen me later misschien nog wel ge bruiken." Wie er definitief in de eerste se lectie van de VCV Zeeland zal worden opgenomen is nog onze ker. De groep bestaat nu nog uit 26 spelers en wordt rond 29 juli, als de tweede selectie begint te trainen, terug gebracht tot 18 man. Jan Poortvliet daarover: „Er zullen een aantal mensen te leurgesteld moeten worden, maar ik heb steeds tegen ieder een gezegd dat als ze er nu niet bij zitten, hun kans later zeker komt. De competitie duurt lang en als je je blijft inzetten, dan komt die plaats in de eerste se lectie zeker". Jack Schipper Een opvallende verschijning in Ossendrecht was de persoon van Jack Schipper. De voormalige trainer van Zierikzee, die er in het noorden van Zeeland een aantal tropenjaren op heeft zit ten, werd afgelopen maandag benaderd voor de functie van elf tal begeleider. Hij moet een soort buffer gaan vormen tussen de spelers en de technische staf van de VCV Zeeland.„Het leek me wel wat", aldus de Vlissinger. „Ik kan het een stukje rustiger aandoen en hou toch contact met de voetballerij. Woensdag was alles al geregeld." Een andere onverwachte nieu weling in de selectie is René Schreuder. De Middelburger die vorig seizoen in de spits van Vee- re was geposteerd, koos in laat ste instantie toch voor een car rière bij de profclub. „Het was wel even moeilijk, want mijn pleegvader (Jo Tax) is de voor zitter van Veere. Gelukkig vond hij ook dat ik deze kans niet voorbij moest laten gaan." Dat Verstraaten niet alleen de teugels kan laten vieren, maar ze ook weer strak aan kan halen blijkt na het middagmaal. De spelers krijgen een gedetailleer de instructie over het achterla ten van de kamer (de bedden op de plaats, het laken en de sloop netjes opgevouwen), het inleve ren van de uitgaanskleding en de verplichte rust tot half vier. „Denk erom dat je het zo doet want je weet wat er anders op staat", spreekt hij. Een goede verstaander heeft daarbij maar een half woord nodig: de trainer doelt op het pas ingestelde boe tesysteem. PARIJS (ANP) - De start van de Franse competitie heeft zater- dagvond geen verrassingen op geleverd. De topclubs, Olympi- que Marseille en Monaco, won nen het eerste duel. Monaco overtuigend met 4-1 van Mont- pellier, Marseille moeizaam met 1-0 van Lille. De tien duels op de eerste speeldag waren goed voor twintig treffers en 133.000 kijkers. De belangstelling voor het eer ste optreden van landskam pioen Olympique was zaterdag bijzonder groot. Liefst 40.000 toeschouwers waren op de sei zoensopening tegen Lille afge komen. Met hoge verwachtin gen. Of ze binnenkort allemaal weer terugkeren, mag worden betwijfeld. De duurste poeg van Frankrijk maakte zich er ge makkelijk vanaf. Een treffer van Papin, in de zeventiende minuut uit een strafschop, was voldoen de voor de eerste twee punten. Daarna kende wedstrijd nauwe lijks nog hoogtepunten. Monaco maakte in Montpellier duidelijk dit seizoen serieus mee te dingen naar de titel. De li ge uitwedstrijd leverde een on verwacht grote zege op. Met 4-1 pakten de Monegasken de pun ten. Passi zette de bezoekers in de eerste helft met twee doel punten op voorsprong. Een mi nuut nadat Ziober voor de thuis club de achterstand had gehal veerd, sloeg Monaco opnieuw toe. Via Djorkaeff. Vlak voor tijd besliste Weah het duel definitief. Naast de twee topclubs behaal den nog vijf verenigingen de vol le winst. Auxerre, Metz, Le Ha vre, Saint-Etienne en Nancy wa ren succesvol. Tsjechoslowaken speelden bij twee clubs een grote rol. Aanwinst Danek bezorgde zijn nieuwe werkgever Le Havre twee punten met een treffer te gen Lyon, Tittel voorkwam vier minuten voor het einde dat Ni- mes bij Sochaux een nederlaag zou leiden. Eerste speeldag: Olympique Mar seille - Lille 1-0, Montpellier - Monaco 14, Auxerre - Rennes 3-1, Nancy: Cannes 1-0, Le Havre - Lyon 1-0, Too louse - Caen 0-0, Nantes - Paris St j Germain 0-0, Lens - Metz 0-2, St Etienne - Toulon 3-1, Sochaux - Ni mes 1-1. WESTDORPE - De profclub VCV Zeeland heeft zaterdag in Westdorpe een oefenduel tegen afdelingseersteklas ser RIA met een ruime 8-0- winst afgesloten. De wed strijd was een onderdeel van het trainingskamp in het Brabantse Ossendrecht. Het prijsschieten werd in gang gezet door Huib Meer man. De laatste man van de Zeeuwse profclub scoorde na tien minuten met een fraai afstandsschot 1-0. Daarna tilde Ron Proos met twee prima doelpunten (19e en 28e minuut) voor rust de stand naar 3-0. In de tweede helft tekende Jan de Rijke in de vierde minuut 4-0 aan en na een kwartier zette dezelf de speler Zeeland op een 5- 0-voorsprong. Invaller Mike But nam de zesde treffer voor zijn rekening, terwijl in de slotfase Daan Eikenhout en Huib Meerman de eind stand op 8-0 bepaalden. Bij VCV Zeeland ontbraken onder anderen Paul Schip per (hij herstelt van zijn knie-operatie), Romeo van Aerde (hij ondervindt nog last van zijn dubbele been breuk) en Jan Poortvliet, die de verrichtingen van zijn veelal nieuwe teamgenoten vanaf de kant bekeek. De begin-opstelling van VCV Zeeland: Ruud Pennings, Huib Meerman, John Alleman, Johan le Conté. André Belfroid (ach ter). Richard Verwey, Jan de Rij ke, Ron Proos (midden). Emiel Dorst, Daan Eikenhout, Marco Jalink. John Jasperse (doelman), Mike But. Patrick Vogel, Jos Kaiser, Danny Magito, Huub Stokmans kwamen na rust bin nen de lijnen. Scheidsrechter was Paul Vink uit Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 14