John de Crom rapste in eindsprint Europese titel motoball voor Russisch team Carpentier wint op routine PZC sport David Thorpe weer in de voorste lijn Rustige start van Westhoektoernooi Transfer Witschge nog niet afgerond Weinig erkende prijsrijders in Sint-Maartensdijk Amerikanen onttronen Joegoslaven Lewedorpse biljarters winnen in kaderstrijd Voorspoedige start V echthanentoernooi MAANDAG 22 JULI 1991 Sbw 1 2 SINT-MAARTENSDIJK - Het deelnemersveld van de wieler ronde van Sint-Maartensdijk voor A-amateurs kende zater dag onder de 45 vertrekkers weinig erkende prijsrijders. Veel Brabantse amateurs zagen meer heil in de ronde van Hoe ven, terwijl de ZRTC Theo Mid delkamp zijn beste renners in een etappëwedstrijd moest la ten vertrekken. Desondanks maakten de coureurs er een aar dige wedstrijd van, die werd ge- REUTLINGEN (ANP) - Drievou dig wereldkampioen David Thorpe heeft in de Grand Prix van Duitsland afgerekend met een mindere periode. De crosser won de Grote Prijs voor de 500cc-ers voor de Brit Jeremy Whatley en de Belg Jacky Mar tens. In de strijd om de wereld titel behield de Belg Georges Jobé de leiding, met een voor sprong van dertien punten op Martens. Thorpe werd op het keiharde cir- BARCELONA (SID) - Wereld- en Olympisch waterpolokampioen Joegoslavië is als houder van de wereldbeker onttroond door de Verenigde Staten. Bij het toer nooi in Barcelona wonnen de Amerikanen in de finale na ver lenging met 7-6 (1-1, 0-1, 1-2, 3-1, 1-1.1-0). Spanje zegevierde in de strijd om de derde plaats even eens na verlenging met 11-10 over Hongarije (2-1 2-3 2-2 3-3 0-0 2-1). In de halve finales won de Ver enigde Staten met 6-5 van Span je en Joegoslavië met eveneens 6-5 van Hongarije. Opvallend was het zwakke op treden van Europees kampioen Duitsland De nieuwe bonds coach Karl-Heinz Scholten kreeg bij zijn debuut louter ne derlagen te slikken: tegen Hon garije 8-15. Spanje 9-15, Sovjetu nie 8-9 en tweemaal Australië 4-5 en 11-13. De eindstand: 1. Verenigde Staten. 2 Joegoslavië, 3. Spanje, 4. Hongarije, 5. Sovjetunie, 6- Roemenie. 7. Austra lië. 8. Duitsland. cuit in Reutlingen tweede en eerste, voldoende voor de dagze ge. Zijn eerste dit jaar. In de eer ste manche moest zijn meerdere erkennen in Jobé. Kees van der Ven reed ook weer in de punten. De Brabander ein digde als tiende en zevende en vergaarde daarmee dertie'n pun ten. Carlo Hulsen was de tweede Nederlander die zich voor de Grote Prijs kwalificeerde. Hij beèindigde alleen de tweede manche, op de 23ste plaats. Reutlingen (Dui). Grand Prix 500cc: eerste manche: 1 Jobé (Bel) Honda, 2. Thorpe (GBr) Kawasaki, 3. Liles (VSt) Kawasaki. 4. Whatley (GBr) Kawasaki, 5. Smets (Bel) Honda, 6 Wheeler (GBr) KTM, 10. Van der Ven (Ned) tweede manche: 1. Thorpe. 2. Jacky Martens (Bel) KTM. 3. Sulzer (Oos) Honda. 4. Whatley. 5. Bartolim tlta) Husaberg. 6. Banks (GBr) KTM. 7. Van der Ven, 23. Hulsen (Ned). Stand WK na achttien manches: 1 Jobé 199 punten, 2. Martens 186, 3. Geukens (Bel) 137, 4. Nicoll (GBr) 132, 5. Liles 119, 6. Pantilla (Fin) 117, 13. Van der Ven 56,16. Hulsen 51. Huldiging van Mast Andriessen SINT-MAARTENSDIJK - Voor dat zaterdag de 26e wielerronde van Sint-Maartensdijk voor A- amateurs van start ging, werd de voorzitter van het organise rende wielercomité, Mast An driessen, in de bloemen gezet. Voor de 25e keer was Andriessen als organisator bij de plaatselij ke wedstrijd betrokken. Burge meester Van de Munnik van Tholen liet lovende woorden vergezeld gaan van een bloe mentuil, terwijl consul. Arjaan de Schipper de verdiensten van Andriessen onderstreepte met een presentje en een KNWU- speld. De Russische motorvoetballers (witte helmen) vechten voor elke meter tijdens de finale tegen Frankrijk foto Lex de Meester) VLISSINGEN In een zinde rende finale is het Russische na tionale team gisteren in Vlissin- gen Europees kampioen motor voetbal geworden. De Fransen bogen na felle tegenstand met 2-1 voor de Russische selectie. Nederland leed in de strijd om de derde plaats een 17-1-neder- laag tegen Duitsland. Direct na de aftrap ontspon zich een bikkelharde strijd tussen de Russen en de Fransen. Om elke centimeter werd gestreden. Twintig minuten lang hielden de teams elkaar in evenwicht en de eerste periode eindigde in 0-0. De verrasing kwam in de 6e mi nuut van de tweede periode toen de Fransen via Philipe Lenoir geheel onverwacht een 1-0-voor- sprong namen. Voor de Fransen kwam deze treffer eigenlijk te vroeg. Onmiddellijk gingen ze over op een verdedigende tac tiek en hielden ze drie man ach ter terwijl een man stoorde. Deze tactiek werd door de Russen af gestraft. De Russen bleven kalm en via sterspeler Alexander Shiriaev scoorden ze twee minuten latei- de gelijkmaker. Nog eens twee minuten later, in de tiende mi-; nuut, nam dezelfde speler een vrije trap die hard en zuiver ach- ter de Franse keeper verdween: 2-1. Wat de Fransen in de nog reste rende twee perioden ook pro beerden, ze wisten Rusland niet meer in de problemen te.bregen. De Russen hielden de ,bal in de ploeg en gaven geen kansen meer weg, waarmee de titel naar Rusland ging met Frankrijk als verdiende tweede. Nederland werd eerder op de dag slachtoffer van de Duitse frustratie, dat er niet in slaagde de finale te bereiken. De Duit sers walsten over Nederland heen en behaalden een monste roverwinning van 17-1. Het Nederlands team speelde1 zijn beste wedstrijd zaterdag avond toen het met 6-1 de Bulga ren wegspeelde. De Bulgaren verloren daarop nog verrassend van Oost-Duitsland met 1-5 waardoor Bulgarije naar de zes de plaats werd verwezen. Eindstand Europees Kampioen schap: 1 Rusland, 2 Frankrijk, 3 West-Duitsland, 4 Nederland, 5. Oost-Duitsland, 6 Bulagrije. wonnen door John de Crom die zich in de finale de snelste toon de van een kopgroep van zes coureurs. De wedstrijd werd al in de eerste kilometer geopend door het duo Pascal Vergeer en Dennis Hey. In het peloton werd men pas on gerust toen de voorsprong van de koplopers was opgelopen tot 45 seconden. En terwijl Vergeer (naar later bleek met succes) het ene na het andere punt voor de leidersprijs incasseerde, pro beerde men in het peloton een achtervolgende groep te forme ren. Uit het peloton reed een groep weg met John de Crom, Peter Mol, Willy van Hoof, John v. d. Ameele, Wilfried Bastiaan- se en Vital Timmermans. Het pe loton reageerde heftig, waardoor die poging strandde. De tem poversnelling had wel tot gevolg dat veel coureurs de man met de hamer tegenkwamen. Dat was het moment waarop Twan den Braber, John de Crom. Peter Mol en Silvester Aarts er tussen uit knepen en met succes op zoek gingen naar de twee vroege vluchters. De reactie van eerst Wilfried Bastiaanse met Vital Timmermans en later van john van Schaick met Wilfred Raas kwam te laat. Uiteindelijk zou den zeven renners elkaar vinden in een te laat ondernomen po ging iets van het verloren terrein goed te maken. In het spoor van initiatiefnemer John van de Ameele gingen Erwin Götzen- berger, Willy van Hoof, Eric van Nieuwkerk, Henk Verheyen, He roen Blijleven en Vital Timmer mans mee. Bij de leiders onder nam Peter Mol nog een poging de springers te verrassen, maar in de demarrage van de Zeeuw zat geen overtuiging. In de eind sprint liet John de Crom zien nog steeds over rappe benen te beschikken. Bij de B-amateurs ging de mees te aandacht uit naar een kop groep van zes coureurs. Piet de Jong. Jacky van der Horst, Hans Lindhout, Ton Keller. Christ Donders en John van Wortel, vonden elkaar in een vlucht die tot de finish stand hield. Piet de Jong bleek uiteindelijk de rap ste van het stel en pakte ver diend de bloemen. Uitslagen: Amateurs A: 1 J. de Crom, Woensdrecht, 2 P. Vergeer, Warmond, 3 P. Mol. 's-Gravenpolder; 4 S. Aarts. Kruiningen: 5 T. den Bra ber. Fijnaart; 6 D. Hey, Zevenhuizen; 7 J. Blijleven, Rijen; 8 J. v. d. Ameele, Terneuzen, 9 W. van Hoof, Hooger- heide; 10 E. van Nieuwkerk, Kapelle; 11 V. Timmermans, Putte; 12 H Ver heyen. Rijsbergen; 13 E. Götzberger. Middelharnis; 14 J van Schaick, Oost-Souburg, 15 F. v. d. Ham. Heer- Ie, 16 R. Westerbeek, Prinsenbeek; 17 W Bastiaanse, Hoogerheide; 18 T. Vermeulen, Goes; 19 J. van Grinsven, Olland; 20 P. Krol, Rijen. Amateurs B: 1 P de Jong. Rijen; 2 H. Lindhout, St.-Maartensdijk; 3 T. Kei ler, Steenbergen; 4 J. v. d. Horst. Oost-SOuburg; 5 J v Wortel, Oud- Gastel; 6 C Donders. Tilburg; 7 C Callegari, Delft; 8 J. v.' Nieuwkoop. Roosendaal, 9 J. Akkermans, Nw. Vossemeer, 10 A. Verheyen. Oud Gastel; 11 H. Oomen. Etten-Leur; 12 J. Cools, Roosendaal; 13 K den Har- tog, Overschie; 14 H. Baelde, Bode graven; 15 R. Willems, Nistelrode; 16 R. van Elven. Rucphen; 17 G. van Melick, Strijen; 18 K. Pothof. Helle- voutsluis; 19 M v. d. Elshout. Made; 20 M Oosse, Middelburg, De kopgroep van zes renners maakt zich op voor de eindstrijd [foto Willem Mieras VLISSINGEN - Het team van LBV uit Lewedorp is winnaar geworden van de eerste compe titie voor kaderteams van de drie Zeeuwse biljartdistricten. LBV, dat uit kwam met Jaap Hameling (ALM Goes), Piet Raas (LBV) en Ko Koppejan (BVM Middelburg) won vijf keer en leed één nederlaag. Het ö-7-resultaat tegen DOS uit Ovezande kwam bij de win naars overigens wel hard aan. De beslissende wedstrijd om de toernooizege tegen KOT uit Terneuzen werd echter wél ge wonnen, 5-2 was net genoeg om het favoriete Zeeuws-Vlaamse team (met Johnny Rottier, Frits Bakker en Jac. de Maat) van de ovérwinning af te houden. Met een verschil van 1 punt werd KOT tweede, het team van DOS uit Ovezande sloot de competi tie als derde af. Het initiatief van het biljartdis trict Walcheren de Bevelanden om in de drie Zeeuwse districten een competitie teamwedstrijden kader 38/2 van de grond te krij gen, mag sportief geslaagd he ten. „Er is wisselvallig gespeeld. Bijna alle deelnemers wisselden sterke met zwakke partijen af. Maar de slotconclusie is toch dat de eerste uitgave op het sportie ve vlak een ruime voldoende heeft gehaald", oordeelt team leider Wim de Schrijver van het district Walcheren de Bevelan den. dat de organisatie van het eerste toernooi op zich nam, De Schrijver is ook gelukkig met winnaar LBV. „Vooraf startte KOT met Rottier, Bakker en De Maat als torenhoog favoriet voor Tennistoernooi in Middelburg MIDDELBURG - Het Middel burgse Maeneblusscherstennis- toernooi voor B-,"C- en D-spelers begint maandag (vandaag) en loopt door tot zondag 28 juli, Op nieuw wordt het toernooi op de banen van MLTC, het sportpark De Veste te Middelburg, gehou den. Ongeveer 240 deelnemers hebben zich aangemeld. Geplaatste spelers: HE Cl: 1. J. Bronkhorst, 2. S. Ende DE Cl: I C. de Veij, 2. E Labruijère, HE C2: 1. J. Mooibroek. 2. G. Mc Gillany. DE C2 1 M. Meulenberg, 2, L. Verhage. HE Dl. 1 H. Mennega, 2. S. Linnenback DE Dl 1 M. Walraven, 2. L. Boog- aart. HE D2; l E. Roelse. 2. A van Tries. DE D2: l. J. Lijrlijn, 2. A Brand. HDC 1 S. EudeA. Tournois. GDC: 1. M Ileeringa/J Goense. HDD: 1. A Mabelus/R Labruijère. DDD 1 Van Leeuwen/M. Walraven. GDD: 1 K. Fiipse/L. Flipse de eindzege. LBV heeft echter bevestigd dat biljarten als team sport in het district Walcheren de Bevelanden erg hoog mag worden aangeslagen." Ter on dersteuning van die uitspraak verwijst de teamleider uit Nieuw en Sint Joosland naar eerdere nationale titels van LBV en on langs van Onda uit Krabbendij- ke. Minder gelukkig is hij met de houding van een aantal teams. „Tijdens de competitie kon geen enkele informatie over het toer nooi worden gegeven. Voor een deel moet dat worden gezocht in het systeem dat is gehanteerd. De teams waren vrij om in on derling overleg hun wedstrijden te regelen. Vooral de Zeeuw- Vlaamse teams lieten echter na om de uitslagen te melden. Daardoor is deze competitie te veel binnenskamers gebleven en is er publicitair niet uitgekomen wat we er van hadden ver wacht", zegt een toch ook wat te leurgestelde Wim de Schrijver. Hij besluit: „Als ik in Zeeuwsch- Vlaanderen wedstrijdleider was viel de ene boete na de andere. Hun uitslagen zijn zeer gebrek kig doorgekomen. Ik heb vorige week zelfs nog moeten bellen om de laatste resultaten binnen te krijgen. En iedereen was toch op de hoogte dat 1 juni de sluitings datum van het toernooi was." Kinderziektes Voorzitter Bart de Willigen kan zich bij de kritiek van zijn wed strijdleider wel aansluiten, maar zwakt die toch wat af: „Het is de eerste ontmoeting tussen een aantal teams uit de drie Zeeuw se districten. We moeten nog even aan elkaar wennen. Laten we het maar op de bijna onver mijdelijke kinderziektes hou den", zegt hij. De Willigen neemt zich overigens wel voor om in ja nuari, tijdens de jaarlijkse bij eenkomst van de drie besturen, de zaken op een rijtje te zetten. „En het moet óók mogelijk zijn om uit de districten meer teams aan de start te krijgen voor het tweede toernooi", denkt hij. De uitslag' van de teamwedstrijden kader 38/2: 1. LBV Lewedorp (Jaap Hameling, Piet Raas, Ko Koppejan) 27 punten, 2, KOT Terneuzen (John ny Rottier. Frits Bakker, Jac. de Maati 26: 3. DOS Ovezande (Lou Westdorp, Rinus Hoondert. Jan Rijk) 25. 4. VEG/ABV Oost-Souburg (Jo Alleijn, Peter de Bree, Rob Tupan- wel) 22; 5. DOS Nieuwerkerk (Rinus Lems, Ger Monster, Richard de Bruijn, Henk Wielaard en Bertus Ver steeg) en Den Ouden Arend, Sint Jansteen (Cor Verlinde, Dion Berg mans, Berty van Remortel) 16; 7. SBC Sluiskil (Theo Verlinde. Bram de Kraker. Herman Cornelis en Eu gene Ongenae) 15. Spannend Dikke Toren tennistoernooi in Zierikzee ZIERIKZEE - De 26-jarige Serge Carpentier schreef gis termiddag de achtste editie van het Dikke Toren tennis toernooi in Zierikzee op zijn naam. In twee sets (6-3 en 6-1) versloeg hij in een uur de 16- jarige Marcel Schouw uit Goes. De voormalige A2-spe- ler uit Vlissingen wist zeer be hendig het spel van Schouw te ontregelen. „Ik weet hoe Marcel speelt, daarom moet je hem op de achterlijn houden. Maar ik werd toch steeds ver rast door hem. Ik had moeite hem mijn speelwijze op te leg gen", aldus Carpentier. „Het was de eerste keer dat ik tegen Carpentier speelde", zei Marcel Schouw na zijn verlo ren partij. „Maai- mijn dag kon toch al niet meer kapot. Ik had de finale bereikten volcjoende punten behaald om van de B2-klasse te promoveren naai de Bl-klasse", aldus de Havo scholier. Carpentier, die full time bezig is met zijn tennisschool in Vlis singen, gaf Schouw een aardig compliment: „De laatste twee jaar heeft Marcel zich enorm verbeterd. Vooral door het ho ge tempo en tactisch inzicht stond hij vanmiddag op BI-ni veau te spelen. Zo'n jongen zou het land in moeten trek ken om zich te kwalificeren op de toernooien voor de A-klas se". Stunt Een dag eerder had Carpentier zijn handen vol aan de 21-jari- ge Walter Montenarie uit Mid delburg. In de halve finale had hij drie sets nodig om een fina le plaats te verdienen. Er werd op hoog niveau getennist. Montenarie legde de Vlis- singse tennisleraar het vuur na aan de schenen. Maar uit eindelijk was het toch Monte narie die uit het toernooi werd gewipt. Marcel Schouw zorgde zaterdagmiddag op de gravel- baan in Zierikzee voor een stunt. De als tweede geplaatste Mar cel Wolfert uit Vlissingen kreeg in twee sets van 7-5 en 7- 6 klop van de jonge Goese spe ler die lid is van tennisclub Het Halve Maantje. Marcel Schouw kon met zijn dubbel- partner Harold Schipper als nog gistermiddag een bokaal ontvangen. Dankzij de winst in het heren dubbel B waar zij in twee sets van 6-3 en 6-2 Jos Verschuuren en Marcel Wol- Winnend finalist Serge Carpentier (foto Pieter HonhofJ) Verliezend finalist Marcel Schouw foto Pieter Hohhoff) fert versloegen. Serge Carpen tier won met zijn partner Meu lenberg het gemengd dubbel van Verschoore/Wolfert. Emerence van Wingen uit Ka pelle won de dames enkel B-fi- nale. In drie sets (6-7,6-2 en 6-2) versloeg zij de 22-jarige Marije Leijten uit Bergeijk. Na een moeizame start kreeg ze steeds meer vat op het spel. „Ik heb de laatste tijd weinig getraind. Mijn atheneum-ein dexamen eiste veel tijd op. Ja. ik ben gelukkig geslaagd", lachtte Van Wingen. De speelster heeft een zwaar seizoen achter de rug. „Ik had dus mijn school en ik speelde ook nog competitie in Barne- veld. Het laatste jaar heb ik ge probeerd mij te kwalificeren voor de A-klasse maar dat is niet gelukt. Ik ga nu in Am sterdam studeeren en ik wil voorlopig in de B-klasse blij ven. In die klasse kan ik leuke toernooien spelen en dat moet in die hogere klasse nog maar afgewacht worden", verklaar de Van Wingen die samen met Cora Cyvat ook het dames dubbel B won in twee sets van 6-1 en 6-4. De achtste editie van het Dik ke Toren tennistoernooi in Zierikzee kreeg dit jaar ruim 300 deelnemers te verwerken op zes gravelbanen. De organi serende tennisvereniging LTC in Zierikzee kan dit toernooi als het spannendste en verras sendste toernooi in de geschie denisboeken schrijven. Niet alleen werd er in de B-klasse op hoog niveau gespeeld maar ook in de C- en D- klassen ver dienden de deelnemers vele punten om het volgende sei zoen op een hogere speelsterk- te te mogen uitkomen. Uitslagen: Heren enkel B: halvefi nale S. Carpentier-W. Montenarie 6-3,4-6.6-2. M.Schouw-M.'Wolfert 7- 5,7-6. Finale: S.Carpentier- M.Schouw 6-3, 6-1. Heren enkel C: Halvefinale: B.Spee-A.Roose 6-1, 6-0. S.Eude-E.v.Donk 6-1,6-3. Fina le: B.Spee-S.Eude 1-6, 6-3. 6-3. He ren enkel C2 Halvefinale: J.Mooi- broek-A.Goedgebuure 6-0,6-4. R.de Bakker-M.Altena 6-4,7-6. Fi nale: R.de Bakker-J.Mooibroek 7- 5,6-2. Heren enkel Dl FKramer- M.Lodewijk 7-6.7-6. S.Vroegop- R.v.d. Lindert 6-3,7-5. Finale F.Kramer-S.Vroegop 1-6, 0-6. He ren enkel D2: halvefinale: J. Vlees- houwer-G.Janse 2-6,6-1,7-6 P.v.d. Cingel-C.Folmer 6-2, 4-6. Fianle: J Vleeshouwer-C Folmer 7-6, 6- 1.Heren enkel D35+: Halvefina le: J de Jonge-H.Veenstra 2-6.2-6. C.Zuidweg-L.Jobse 6-3,6-2. Finale H.Veenstra-C Zuidweg 6-1, 6-3. He ren dubbel B: Finale: J.Verschuu- re/M.Wolfert-H.Schipper/ M Schouw 3-6,2-6. Heren dubbel C: Finale: M v Geer/P.Coppoolse- S.Eude/J.de Jong 4-6, 3-6. Heren dubbel D' Finale: R.v.d.Rooy/ H.ten Ouden-C.Zuidweg/J.de Jong 6-4,6-1. Dames enkel B. Halvefinale: M van Wingen-C.Cyvat 6-4,4-6,6-3. M. Leijten-L.de Vries 6-2, 6-4. Fina le: M.van Wingen-M.Leijten 6-7,6- 2,6-2. Dames enkel C: finale: M.He- ringa-J.Stokla 2-6, 1-6 Dames en kel D. fianle: S. v.Leeuwen-M.Wal- raven 2-6. 1-6. Dames enkel D2: Fianle: B.Paro-V.Bijdevaate 1-6, 6-7 Dames dubbel B: Finale: C.Cy- vafM.v Wingen-M.Leijten/M.Jille 6-1,6-4 Dames dubbel D: S.v.Leeu- wen/W.Walraven-G.Minnaar/ W.Veenstra 6-0,0-4. Gemengd dub bel B. m.Meulenberg/S Carpen- tier-m Verschoore/M Wolfert 6-0, 6-4 Gemengd dubbel C: P.Kort/ W.Hoogerhuis-E.Grootenhuis/ J.Mooibroek 6-3, 6-2. Gemengd dubbel D: T.Kort/H.den Ouden- H Minnaar/W. Veenstra 6-7, 3-6. BURGH-HAAMSTEDE - Het Westhoektoernooi van tennis club Westenschouwen is zater dag met drieëntwintig partijen van start gegaan. Vooralsnog werden er geen spectaculaire uitslagen genoteerd: Uitslagen zaterdag: D.D.-D2: Bil-Buteijn/Coppoolse- Coppoolse 6-4, 6-3 H.D. Dl: Peters-v. d. Werken/Bil-Bu- teijn 1-6, 3-6 G.D. Dl: Wels-Wels-Bos-Bos 0-6, 6-7. G.D. D2: Buteijn-Buteijn-Rijnberg- Rijnberg 2-6, 6-2, 4-6; Schell-Hoare/ Boom-Boom 2-6, 6-4, 6-0. H.D. Veteranen: Bakker-Rijnberg/ Dool-Silvis 6-1, 6-2; Schonberger-v. d. Vet/De groot-Klomp-e 6-3, 6-0, Nij- en-Wels/Blonk-Karstens 6-3, 3-6, 6-7; Hart-Vermeulen/Santos da Silva- Verspeek 6-2, 3-6, 6-7. G.D. Veteranen: De Bakker-De Bak- ker/Silvis-Silvis 6-1, 6-1; v. Rooy- Dool/Platschorre-Vermeulen 3-6,4-6 Zondag: D.D. D2: Boom-Klompe/Kostense-v.. Oeveren 6-2, 7-5. H.D. D2: De Groot-Klompe/Bil-Rijn: berg 6-1, 3-6, 6-3; Dokter-de Spirt/Pe- ters-v. d. Werken 7-6, 6-3. H.D. Dl: Kort-v. d. Polder/Ribbens-" Roda 6-4. 7-6; Dool-SIlvis/Hoogen- doorn-de Glopper 6-34,4-6,4-6; v. I ke-v. d. Pol/Bil-Buteijn 6-1, 1 Schonberger-Slootweg/Santos Silva-Verspeek 6-3, 6-2. H.D.-C: Dettingmeijer-Meuldijk/ Koppen-Koppen 6-0, 6-2. D.D.-Veteranen: Kort-Platshorre/ Boom-Klompe 6-1, 6-1; v. d Polder- Wels/Begeman-Vleeshouwers 3-6, 3- 6. H.D. Veteranen: v. Beek-Schubert/ Ribbens-Schoneman 6-2, 6-3. G.D.-Veteranen v. Dijke-v, Dijke/v. Wingerden-Blonk 6-3, 6-4. BRESKENS - De eerste partijen in het vijfde Vechthanentennis- toernooi in Breskens leverden weinig verrassingen op. Jaap van der Walle, Natascha Adam en Lilian Heydens werden de eerst bekende kwartfinalis ten. In de D2-categorie had Van der Walle aan een 6-4 en 6-3-over- winning op Ronald de Dekker genoeg voor het bereiken van de laatste acht. Natascha Adam had in dezelfde categorie bij" de dames drie sets nodig om Mari na de Paepe uit te schakelen. Li lian Heydens klopte in twee sets Cai'la de Rijcke. Uitslagen: HEC2 eerste ronde Mario Simonse-Geert de Bruyckere 6-2 6-0; Niek van Remortel-George Dhont 7- 6 6-2, HEC 35: Cor Deij-George Dhont 6-4 7-5; Jan Huiskes-Gert Ries 6-16- HED1 eerste ronde: H.Riemens-Jaap Carels 6-0 6-3. HED2 eerste ronde' Rudy Snouwaert-Davy Pielaet 7-5 6- 0; Jaap van de Walle-Joop Heydens-, 2-6 7-5 6-0; Sjaak Verduyn-Wim Ris- seeuw 4-6 6-3 6-3; Niek Stellenaar-j Mark de Paepe 6-1 6-2; Anthony' Trapman-Wim Fenijn 6-3 6-0; R Scherbeijn-Mark Praas 6-0 6-2; tweede ronde: Jaap van de Walle-Ro- nald de Dekker 6-4 6-3. DED2 eerste ronde: Natascha Adam-Manna de' Paepe 6-2 2-6 6-2; Lilian Heydens-'/ Carla de Rijcke 6-3 7-6 HED 35 eerste ronde: Jaap Carels-Cyriel Schuer-,, man 6-3 6-4; Riny van Mook-Eram van Hanegem 6-3 6-2. HDD eerste ronde: Verduyn/Snauwaert-Dhonf/ Dhont 6-1 6-0; Trapman/Fliers-De Back/De Wever 7-6 6-4. GDD eerste^ ronde: De Hart/De Hart-Van der Liri- de/Verplanke 6-4 6-4. GDD 35: Klop- meij er/Klopmeijer-Comelisse/Slap- pendel 6-1 6-2. AMSTERDAM (ANP) - De on derhandelingen tussen Ajax en Barcelona over de transfer van Richard Witschge zullen nog en kele dagen voortduren. Dat al thans is de verwachting van Arie van Eijden, directeur van de Amsterdamse club. Algemeen wordt aangenomen dat Ajax en Barcelona deze week overeenstemming zullen bereiken. „Maar op dit mo ment", aldus Van Eijden, „zijn we beslist nog niet zover. Er zal zeker verder moeten worden ge praat. In Spanje is blijkbaar de- suggestie gewekt dat het al rond is. maai- daarvan is op dit mo ment geen sprake. Het is c geen zaak van vandaag of mor: gen, het zal waarschijnlijk iets langer duren." Als de clubs het eens zijn over het transferbedrag, gaat Witsclv ge met zaakwaarnemer Rob Jansen (VVCS) over zijn per soonlijke eisen praten. Zowel Jansen als Witschge hebben al laten weten in dat opzicht geen problemen te verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12