Boeren boos op schade-taxateurs J J Jj Schuttersvereniging Victoria vierde feest PZC streek \nderhalf jaar evangenisstraf mor oplichting Drama op vlucht Dax in Zoutelande studie watersnood ZLM bezoekt door noodweer getroffen agrariërs Proviïiciegeld VOOr gWalcherse ringrijders hielden wedstrijden MAANDAG 15 JULI 1991 UULo I Een aantal boeren in jost Zeenvvseh-Vlaanderen is °I liet te spreken over de rol van Schade-taxateurs. Diverse ver- ickeraars stuurden afgelopen »'eek hun deskundigen op pad Kom de door het noodweer ont- itane schade aan de gewassen d van de verzekerde boeren te ^schatten. Volgens K. Jille van je Zuidelijke Landbouw Maat- d schappij (ZLM) in Goes voelt dt een aantal boeren zich Hink ge dupeerd. Vandaag (maandag) irengt daarom een delegatie dan het dagelijks bestuur van ZLM een bezoek aan enkele D joor hagel- en regenschade ge- roffen agrarische bedrijven. De delegatie bestaat uit ZLM vi- te-voorzitter A. Munters, de SEROOSKERKE - Ringrijders- jerenigingen op Walcheren e' Helden zaterdag twee wedstrij- |en, in Gapinge en Westkapelle. «I n samenwerking met de mid- 10 lenstand van Serooskerke reed 11 le Gapingse ringrijdersvereni- jng een wedstrijd voor sjezen in de Torenstraat in Serooskerke. Er waren dertien in Walcherse kleder- iracht die streden om vijf wissel- x (ekers. De dames konden in to- 50 aal 84 ringen steken. .ei n| (ndanks de mindere weersom- landigheden was er een goede ai lublieke belangstelling. Win aars werden Paulien en André dflleijers met 83 ringen; zij won- m ;en ook de pollepel. De mannen- »nde werd gewonnen door ïh idrie Verhage. De volledige uit- ad lag is als volgt: ,e; Paulien en André Meijers, 83 rin- j6 ^n: 2 Annemieke Poppe en Gerrit it Véél te hard iver Philipsdam ZIERIKZEE - Op de Philips- lam zijn vrijdag in de namiddag 152 voertuigen aan een snel- i» leidscontrole onderworpen. Ne- dtren automobilisten reden te isiard, van wie één 65 kilometer op aeer dan de toegestane snelheid 25 ran 100 km/u. IIDDELBURG - De rechtbank aMiddelburg heeft de 50-jarige J.P.T. F. tot an- erhalf jaar gevangenisstraf eroordeeld voor flessentrek- ,n erij. F. heeft als medewerker jn an een Vlissingse nep-handels- 'g! mlerneming grote hoevelhe- fen goederen in het zwarte cir- uit laten verdwijnen. Er wer- Jen spullen gekocht voor rond fezeven ton, waarvoor de leve nimmer betaling ont- dingen uper pizza i ITix voor witbrood leent zich iluitstekend om een bodem or een grote pizza te maken. fg een vel bakpapier of alumi- 'amfolie op een bakplaat of vet i plaat gewoon in en verdeel It brooddeeg hierover. Uw piz- J iwordt dus net zo groot als uw plaat! Pak witbrood mix II lauwwarm water ietlepels olie matenketchup flinke tomaten tl gram ham Ipaprika 5gram gesneden Goudse kaas 'tak van ivitbroodmix, water 'olie een soepel deeg. Laat het ig afgedekt een halfuurtje rij- i. Rol het deeg vervolgens uit 11 leg het op een ingevette bak- i ht. Verwarm de oven voor op H graden. Bestrijk het deeg it een laag tomatenketchup. ik de pizzabodem iets onder - it Midden van de oven onge ler- 10-15 minuten voor. Snijd tdertussen de tomaten in plak- inen verdeel de paprika in rin- I n. Verwijder de korstjes van kaas. Neem de pizzabodem j ie oven en verdeel eerst de 1 lm over de ketchupschik hier- Ide plakken tomaat en ringen 1 prika en dek dit alles af met plakken kaas. Schuif de pizza 1 'nieuw terug in de oven en bak m nogmaal 10-15 minuten. In- lots van ham kunt u natuur- tf ook salami riemen, in plaats lo plakken kaas. geraspte imezaanse kaas. Janny van der Lee voorzitter van de akkerbouw commissie, J. Geluk, de voorzit ter van de tuinbouwcommissie, C. Hamelink, en algemeen secre taris J. Oggel. Ook Jille (voor lichter) vertrekt deze morgen naar het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. het in Zeeland zwaarst door het nood weer getroffen gebied. De scha de aan de landbouwgewassen daar wordt, geschat op minstens 1,5 miljoen gulden. De bedrijven die de ZLM-delega- tie in elk geval bezoekt zijn die van A. Verbrugge in Lamswaar- de (bij hem heeft een perceel aardappelen aanzienlijke scha de opgelopen) en het fruitbedrijf van A. de Deckere in Hulst. Het is volgens Jille zeer wel mogelijk van den Driest, 80:3 Natasja en Adrie Verhage, 79; 4 Angeline Francke en Paul van dén Broeke, 76; 5 Ina en Cor Coppoolse, 68; 6 Mona Kwekkeboom en Marcel van den Broeke, 67; 7 Caro- lien Wisse en Krijn Coppoolse Czn., 67; 8 Anna en Jo Wondergem, 62; 9 Marianne en Bram Francke, 56; 10 Louisse Vader en Conno Francke, 56; 11 Janette Vermeulen en Jan Krijn Coppoolse, 55; 12 Koos en Krijn Cop poolse, 49; 13 Sylvia Derksen en Wim Maljers, 45. Westkapelle De uitslag van de VVV-ringrijd- wedstrijd zaterdag in Westka pelle is als volgt: 1 Chr. de Visser, 25 ringen; 2 M. Moens, 24; 3 A. Francke, 24,4 K. Min- derhoud, 24; 5 A. de Witte, 23; 6 J. van de Broeke, 23; 7 H. Houterman, 23; 8 P. de Pagter, 23; 9 C. Wisse, 23; 10 H. Dekker, 23; 11 L de Visser, 23; 12 E. Simonse-Brasser, 22; 13 J. Wisse, 22; 14 R. Vader, 22; 15 J. Dourleyn, 22; 16 J. Wisse-Reynierse, 21; 17 J. J Pro voost, 21; 18 M. Koets, 21; 19 W. Brou wer, 21; 20 A. Roelse, 20; 21 P. de Vis ser, 20; 22 S. Moens, 19; 23 R. Pro voost, 19; 24 J. Dekker, 19; 25 J. de Witte, 18; 26 J. W. Minderhoud, 18; 27 K. Zijl, 18; 28 S. J Lous, 18; 29 C. Peu- te, 17; 30 A. Lous, 17; 31 M Gabrielse, 17; 32 T. de Pagter, 17; 33 S. de Visser, 17; 34 R. Minderhoud-Brasser, 17; 35 W. Geldof, 16; 36 B. Peper, 15; 37 A. Roose, 14; 38 J. Geldof, 14; 39 E. Ver burg, 14; 40 A. Gabrielse, 14; 41 W. van Sluys, 13; 42 K. van Sighem, 11; 43 J. Wondergem, 9; 44 J. Meyers-de Witte. 9; 45 P. Cijsouw, 7; bekers: 1 J van de Broeke, 2 Chr, de Visser, 3 K. Minderhoud, 4 A. Francke, 5 J. Wis se-Reynierse, 6 H. Dekker; pollepel: R. Vader. Zij werden zoetgehouden met valse Letters of Credit van een Ghanese bank. Er werd hen voorgespiegeld dat het Vlis singse bedrijf zaken met Ghana deed. F. wist met mooie praatjes het vertrouwen van de handels partners te winnen. Ook zorgde hij voor het transport van de spullen naar Rotterdam, waar zwarte handelaren ze opkoch ten. De 40-jarige J.W.R. W. uit Ber gen kreeg voor zijn rol in het be drog een jaar gevangenisstraf opgelegd. W. hield de leveran ciers aan het lijntje wanneer ze probeerden hun geld los te krij gen. Hij was al eerder voor fles sentrekkerij veroordeeld. Er is één ondernemer failliet gegaan doordat hij zaken met het twee tal en de inmiddels overleden di recteur van het nepbedrijf deed. Er was tegen beiden twee jaar geëist. Meineed De 49-jarige Terneuzenaar M. A. is door de Middelburgse recht bank vrijgesproken van mei need. Hij had vorig jaar bij de po litie aangifte gedaan van het feit dat hij in de Turkse koffieshop aan de Westkolkstraat in zijn woonplaats door de 36-jarige Terneuzenaar F, C, met de dood was bedreigd, terwijl die hem een pistool tegen het hoofd drukte. Als getuige voor de rechtbank herriep hij dat volle dig. C. werd vrijgesproken van de be dreiging. Er waren in deze zaak zoveel tegenstrijdige verklarin gen afgelegd door leden van de Turkse gemeenschap in Terneu- zen, dat de rechtbank de ware gang van zaken niet kon achter halen. Bromfietser na botsing met taxi doorgereden WESTKAPELLE - Een brom fietser die in de nacht van vrij dag op zaterdag op de Baaiweg in Westkapelle in botsing kwam met een taxi, is na het ongeluk doorgereden. De aanrijding gebeurde om streeks 4 uur 's ochtends ter hoogte van de Schelphoekweg. De bromfietser reed zonder ver lichting. De schade die de bot sing bij de taxi veroorzaakte is aanzienlijk. De rijkspolitie vraagt de bromfietser zich te melden. dat later ook nog andere door het noodweer getroffen bedrij ven worden bezocht. Tegemoetkoming „Het doel van ons bezoek is al lereerst de omvang van de scha de te bekijken en vervolgens (Van onze medewerker) MIDDELBURG - Vader Ka- rel en zoon Hans van de Gruy- ter uit Arnemuiden wonnen zaterdag de le prijs van de na tionale vlueht uit Bordeaux bij de oude duiven. Zij klok ten hun eerste van de twee meegegeven duiven op 17.53u. Herman Calon uit Hoofdplaat werd de nationale winnaar bij de jaarlingen. Zijn in mei 1990 geboren duivinnetje ar riveerde om 17.51 uur op het hok. De duiven overbrugden de 800 kilometer in elf uur. KWADENDAMME - Dat wip- schieten een buitengewoon ge schikte sport is voor oudere mensen, hebben zes oude ge trouwen van schuttersvereni ging Victoria in Kwadendam- me zondagmiddag eens te meer bewezen. Nadat zij door de schutter-bestuurders in de bloe metjes waren gezet, namen ze de boog ter hand om te demon streren hoe vaardig ze nog een vogel van de wip af konden schieten. Victoria had zondagmiddag twee feestjes te vieren. In de eer ste plaats bestaat de vereniging 140 jaar. Hoewel zij daarmee naar het oordeel van voorzitter P. Repkes niet de oudste in Zee land is, was de leeftijd toch alles zins een feestelijke schieting waard. De tweede reden was. dat juist dit jaar een aantal oude le den een jubileum had te vieren. M. G. de Baar schiet reeds 40 jaar bij Victoria. P. Doene 35 jaar en J. Doene. P. Peeters en J. Koens ieder 30 jaar. En J. Lijten uit Leiden is reeds een kart eeuw beschermheer van de vereni ging. Voor de jubileumschieting had het bestuur twee staande en twee liggende wippen - inleg 3,75 gulden per wip - opgesteld. De laatste waren vooral bedoeld voor mensen met bijvoorbeeld eventueel hulp te bieden bij het verkrijgen van een financiële te gemoetkoming Bij met name dit laatste ziet de ZLM voor zich zelf, als belangenbehartiger van de agrariërs, een belangrijke taak weggegelegd. „Immers zo zegt Jille. „een aantal boeren Druppelsgewijs kwamen zo wel landelijk, als in Zeeuws verband de meldingen binnen. In de twee Zeeuwse centra wa ren 641 duiven (circa 10% van de landelijke deelname) inge- mand. Aan de nationale wed vlucht uit Dax namen tiendui zenden deel. Klok L. J. Hengst te Zoutelande klokte de tweede duif in Ne derland. Alles werd gecontro leerd en in orde bevonden. Bij rugklachten, die het niet meer lukt de vogel uit de staande wip te schieten. Gezellig Niet alleen voor de schutters zelf was het een gezellig feestje. Me nig inwoner van Kwadendamme kwam kijken naar de kunsten van schutters uit Kwadendam me en ver daar buiten. En mu ziekvereniging Con Affezzione bracht de serenade voor de jubi larissen. Uitslagen staande wippen, wip 1; eer ste hoofdvogel voor Adrie Visser van Sint Andries uit Wemeldinge, tweede hoofdvogel Wim de Jonge. AD LM Kwadendamme, eerste zij vogel M. J. Verdonk. Concordia 's Heerenhoek. tweede zij vogel Ko de Boer, Willem Teil Ovezande, eerste kal E. Joosse. Juliana Oudelande. tweede kal A. de Jonge, Soranus Heinkenszand. wip 2: eerste hoofdvogel A. Rijk, ADLM Kwadendamme, tweede hoofdvogel H Steenhuis, Juliana Oudelande, eerste zijvogel J. Koens. Victoria Kwadendamme, tweede zij vogel Jan Vermeule, Juliana Oude lande, derde zijvogel M. Goeree, Zorgvliet Ellewoutsdijk, eerste kal Dien Verdonk, Jacoba van Beieren, Goes, tweede kal John Repkes, Vic toria Kwadendamme. derde kal He- leen Verdonk. Concordia 's Heeren hoek, vierde kal André Schouwe- naar, Juliana Oudelande. liggende wippen, wip 3: eerste hoofd vogel Henk Koens, Spes Nostra Ove zande, tweede hoofdvogel niet afge- heeft nogal wat problemen met de taxateurs van de verzeke ringsmaatschappij „Ik kan hierbij een geval noe men waarbij een boer meent tachtig procent van zijn bieten door het noodweer verloren te hebben, terwijl de taxateur heeft het lichten van zijn compu terklok werd een technische fout gemaakt, die voor Hengst bijzondere nare gevolgen zal hebben. Zonder dat er een printbriefje werd gedrukt werd de klok geopend. Hier door werden alle aankomsttij den gewist. Het feit dat er geen tijden op de klokkeband staan betekent dat de duif niet ge klasseerd kan worden. De eer- staankomende duif in Neder land was niet voor de perso nenauto gezet; L. J. Hengst waagde dit gokje wel. Als alles goed was afgehandeld was hij de autowinnaar geworden. Om dezelfde reden zal ook de auto aan zijn neus voorbij gaan. Een forse domper voor de Zeeuwse Dax-winnaar, die reeds van alle kanten in de bloemen was gezet met zijn be haald succes. Nu wordt Max de Rijke uit Nieuw en St. Joos- land, geklokt om 11.55 uur. de eerste Zeeuw vahuit Dax. Vroege meldingen Bordeaux: Oude duiven: Karei van de Gruy- ter en Zn, Arnemuiden, 17.51 uur: Jan Dingemanse en Zn, Arnenui- den, 18.14; A. van de Ki'eeke, Kam perland, 18.23; P. van Belzen, Co- lijnsplaat, 18.30; J. Hoek, Arnemui den, 18.37; J Siereveld. Arnemui den, 18.45; Gebr. Maljers, Arne muiden, 18.52; J. J Nolet, Axel, 18 45; O. van Damme, Koewacht. 18.41; L van Wallenburg, Middel burg, 18.50; H. Biemans en Dt, Sou burg, 19.12; Gebr. de Nooyer, Arne muiden 19.10. P. van Leeuwen, 's Heer Hendrikskinderen, 19.10, M de Rfike, Nieuw en St. Joosland, 19.31; F. Glerum, Kruiningen, 19.41; Jarige duiven: Herman Ca lon, Hoofdplaat, 17.53; H Wijnac- ker. Hengstdijk, 18.28; Maas-Mel- chior. Zoutelande 18.38 en 18.50; D. van Bommel. Kruiningen,18.42; G van de Voorde, Nieuw en St. Joosland, 18 48; W. Kwist 18.53; Jst. de Ridder. Arnemuiden, 18.40; schoten, eerste zijvogel Hans Eist, Zorgvliet Ellewoutsdijk, tweede zij- vogel Jan Harink, Diana Yerseke, derde zijvogel Andries Schouwenaar, Juliana Oudelande, vierde zij vogel E. Joosse, Juliana Oudelande, eerste kal Henk Koens. Spes Nostra Ove zande. tweede kal M. Verdonk, Con cordia 's Heerenhoek. wip 4: eerste hoofdvogel Jan Re- meijnse. Zorgvliet Ellewoutsdijk, tweede hoofdvogel Henk Koens, Spes Nostra Ovezande, eerste zijvo gel eveneens Henk Koens, tweede zij- vogel Willem Neije, Zorgvliet Elle woutsdijk, derde zijvogel John Rep kes. Victoria Kwadendamme, eerste kal Ruud Verdonk, Concordia 's Hee renhoek, tweede kal Nees Schouwe naar, Juliana Oudelande. derde kal Jan Joosse, Juliana Oudelande. Autoinbraak in Terneuzen TERNEUZEN - Mevrouw L. V. uit Sas van Gent heeft zaterdag bij de gemeentepolitie van Ter- neuzen aangifte gedaan van een inbraak in haar auto. Die stond geparkeerd nabij Hotel Rotter dam. Tussen 9.30 en 13 10 uur werd de achterruit van de auto kapotgeslagen, waarna het por tier moet zijn geopend. L. V. mist een radio-cassetterecorder, ge luidsboxen en het instructie boekje van de installatie. gezegd dat slechts twintig pro cent verloren is. Kijk, dat zijn zo van die gevallen waarbij het om heel veel geld gaat en misschien kunnen wij in zo'n geval bij springen. Want de boeren mo gen natuurlijk niet de dupe van het weer worden", zegt Jille. A van Leeuwen, 's Heer Hendriks- kinderen 18.54; L. Waasdorp, Dom burg, 19.08; KI. de Meulmeester. Arnemuiden, 19.10; Carlo Domini- cus. Goes, 19.25, J. Westerbeke, Westkapelle, 19.36: A. Schults. Brulnisse. 19.45: Vroegste meldingen Dax: Zondagvliegers: 1790 duiven. M de Rijke, Nieuw en St. Joosland. 11.55. 1019m; van de Pijl-Berre- voets. Goes, 12.19/1002m; C. Domi- nicus, Goes, 14.20/980m; A, Arens, Spui. 12.27- 12.52/973-947m; Hiet- brink-Ventevogel, Nieuw en St. Joosland,12.57/964m: J. Manhave, Groede, 13.18/921m; E. Rammelae- re, Eede. 13 34/890m; Comb. Pro voost, Hulst, 13.38/909m; R. Pie- laet, Clinge,13.37/908m; H. Wijnac- ker, Hengstdijk. 13 42/908m; J. van Maldegem, Heinkenszand. 13.48: 910m; A. Romijn, Dreischor. 14.03/ 923m; Meerman-Teeuwen, Vlissin- gen, 14.20/875m. Jos. du Puy, Bier vliet, 14.55/836m. G de Wever. Schoondijke, 15.15/821m, B. de Poorter. Hoofdplaat, 15.19/822m; J Voois, Kruiningen, 15.03/852m, F. Vette, Hansweert, 15 18/840m. D. Rijk. Heinkenszand. 15.33/826m. A. Arrebout, Kruiningen, 15.44/ 822m; R. Soethart, Westdorpe. 15.57/790m; A. Luteijn, Schoondij ke, 15.50/797m; A. de Putter, Cad- zand, 15.58/789m; G, Dusarduyn, 16.11/784m; J. Risseeuw, Zuidzan- de. 1628/768m. Zaterdagvliegers Dax: F Hille- brand, Krabbendijke, 950m, J. Feytel, Wemeldinge 938 m; J. Ste- ketee, Bruinisse. 926m, J. Scherpe- nisse, Smerdiek, 919m; Gebr. van Belzen, Arnemuiden, 906m; P Geijs, Vlissingen, 886m; A, de Bruyne, Terneuzen, 884m: J. Wal pot en Zn, 880m; J Duinkerke, Borssele, 837m; E. Minnaard, Mz. Yerseke, 829m. S, Branderhorst, Kortgene, 827m; J. Toetenel, Tho- len, 793m; P. Hommel. Oud-Vosse- meer, 780m; Comb. Houtekamer, 775m; Comb. Scheele, Zaamslag, 774m; Comb, van der Kamp, Zie- rikzee, 767m; Comb. Hermes. Goes. 740m; J. Versprilee. Bres- kens, 737m. J. Valckx. Ossenisse, 726m. Keukenbrand richt zware schade aan GOES - De keuken van een flat woning in de de Graafstraat in Goes is zaterdagmorgen om streeks 5.00 uur zwaar bescha digd door een brand, die was ontstaan nadat de bewoner de frietpan had opgezet en op de bank in slaap was gevallen. De door buren gealarmeerde brandweer wist het binnen brandje in enkele minuten te bedwingen, maar kon niet voor komen dat de overige vertrek ken van de woning ook rook- en waterschade opliepen. Ongeveer tegelijkertijd hadden de benedenburen last van lekka ge, maar volgens de politie had dit met het blussen van de brand niets van doen. De waterleiding in de portiek was door onbeken de oorzaak aan het lekken gesla gen. Lichtgewonde en ravage bij slippartij Goes GOES - Vier in de Zonne- nbloemstraat in Goes gepar keerde auto's en twee tuinen al daar zijn zondagmorgen om streeks vier uur beschadigd door de wagen van M. H. uit Kortge ne. H. raakte toen hij vanuit de Oostsingel de Zonnebloem straat inwilde, de macht over het stuur kwijt, waardoor zijn voertuig slipte. In een tuin aan de Zonnebloemstraat kwam hij tot stilstand. Passagiere C. H. uit Goes moest voor behande ling van een hoofdwond naar het ziekenhuis in Goes. De auto werd geheel vernield. Winkels en auto's doelwit dieven Goes GOES - Uit een vitrine van een juwelier aan de Lange Kerk straat in Goes is zaterdagmor gen, toen de winkel net open was, een gouden horloge gesto len ter waarde van 10.000 gul den. Waarschijnlijk heeft de dief zijn kans gegrepen nadat hij het personeel had afgeleid. Eveneens zaterdagmorgen is een nog onbekend bedrag weg genomen uit de kassa van een rijwielzaak aan de Ganzepoort- straat in Goes. Uit een woning aan de Zaagmo lenstraat in Goes is in de nacht van vrijdag op zaterdag geluids apparatuur gestolen ter waarde van 2000 gulden. Het is de politie niet bekend hoe de man of vrouw het huis is binnengekomen. In de nacht van vrijdag op zater dag zijn de ruitjes van vijf aan de Zandkreekweg in Wolphaarts- dijk geparkeerde wagens inge tikt en werd de radio of radiocas setterecorder ontvreemd. MIDDELBURG - De restauratie van een Ambonese Waterpoort uit het Zeeuws koloniaal verle den. was de Zeeuwse staten vrijdag even lief als de voort gang van een wetenschappelijk onderzoek naar de watersnood ramp van 1953. De provincie stopt 10.000 gulden in de Water poort van het Fort Nieuw Victo ria, waarop een Zeeuws wapen schild prijkt. En er wordt 40.000 gulden proviïiciegeld uitge trokken om de 'oral historie' van de watersnoodramp in druk le laten verschijnen. De staten gingen met beide voorstellen akkoord, zij het niet unaniem. De WD stemde in bei de gevallen tegen. De projecten behoren nu niet bepaald tot de kerntaken van een provinciebe stuur dat op alle fronten de broe kriemen moet aanhalen, vinden de liberalen. Om die reden stem de ook de GPV-er P. Roose tegen de subsidie voor het Ambonees restauratieproject en steunde D66 het VVD-verzet tegen mede financiering van de Waters- nood-studie. De restauratie van de Ambonese Waterpoort is een initiatief van de Nederlandse ambassadeur te Jakarta, die er ook een aantal Hollandse gemeenten (eveneens met een wapenschild vertegen woordigd) voor wist te interesse ren. Het onderzoek naar de wa tersnoodramp wordt uitgevoerd door het Documentatiecentrum voor Nieuwste Geschiedenis van de Universiteit van Amsterdam. Het omvat (de publikatie van) een wetenschappelijke studie naar de wijze waarop Zeeuwen de ramp destijds hebben erva ren. Dit aan de hand van ge sprekken met betrokkenen. Overbodig, vond het provincie bestuur in eerste instantie. Uit eindelijk liet men zich toch over tuigen. al wordt nu wel 20.000 gulden minder gegeven dan ge vraagd. Delta Anders vindt dat een soortgelijk, journalistiek, onder zoek van de auteur Kees Slager evengoed steun verdient. Maar het dagelijks provinciebestuur heeft het desbetreffende subsi dieverzoek - ingediend door uit gever De Koperen Tuin te Goes - inmiddels afgewezen. Gedepu teerde van cultuur G. de Vries- Hommes (PvdA) oordeelde gis teren dat de twee onderzoeken elkaar teveel overlappen. „We zien de meerwaarde niet in." Ze zag het niet zitten om - zoals Delta Anders voorstelde - de 40.000 gulden over beide projec ten te verdelen. Reden waarom ook Delta Anders tegen de sub sidie stemde. Kraanmachinist (Slot van pagina 5) spectie is vrijdag begonnen met. een onderzoek naar de toe dracht. Volgens chef materiaal van aannemingbedrijf Van der Straaten uit Hansweert. A. Pol derman. luidt de voorlopige con clusie van het onderzoek dat de drassige ondergrond de oorzaak is van het ongeluk. „De stelling is langzaam weggezakt. Dat had niet mogen gebeuren." Het ongeluk was niet te wijten aan een te lichte installatie, ver klaarde ir B. Kamerling, hoofd inspecteur van de Arbeidsin spectie in Breda, vrijdag al. De installatie was prima in orde en was onlangs nog goedgekeurd door een erkende instantie. „Maar je moet er wel zorgvuldig mee werken. De stelling stond op dragline-schotten. Dan moet de ondergrond vlak zijn. De stel ling stond aan de ene zijde iets hoger dan aan de andere kant", aldus ir Kamerling. AXEL - Hofplein, 19 uur: Circus Renz. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren. RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 19 uur: Ex cursie. VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. St.-Jacobstoren, 10-12 en 14- 16.30 uur: Beklimmen en bezich tigen toren. Centrum, 10-24 uur: Kermis. BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,14 uur: Teenage mutant Ninja Turtles H, a.l.; 20 uur: Marked for death; Roxy II, 14 uur: Ook honden gaan naar de hemel, a.l.. 20.15 uur: The hard way; Cinemactueel I, 14 uur: Asse poester. a.l.; 19 en 21.30 uur: Mer maids, a.l.; Cinemactueel II. 14, 19 en 21.30 uur: Hudson Hawk, Cinemactueel III. 14 en 19 uur: In bed with Madonna, a.l.; 21.30 uur: The silence of the lambs, 16 jr. GOES - Grand, 20 uur: Not wit hout my daughter, a.l. HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Mermaids, a.l.; 20 uur: Not without my daughter, a.l.; 20 uur: Hudson Hawk, a.l.; 20 uur: Nobody's perfect. MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: The Doors; Schuttershof, 20.30 uur: Rocco en zijn broer. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The Doors, a.l., 20 uur: Teenage mutant Ninja Turtles II, a.l. VLISSINGEN - Alhambra I, 19 en 21.30 uur: Hudson Hawk, a.l.; Alhambra II, 19 en 21.30 uur: King Ralph, a.l.; Alhambra III, 19 uur: Ninja turt les, a.l.; 21.30 uur: The hardway. Alhambra IV, 19 en 21.30 uur: Mermaids, a.l. Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum 13- 17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); De Paardenstal, 13-21 uur: Schil derijen van Kees Riemslag (t/m 21/7). BRESKENS - Visserijmuseum, f 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes. BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 9-12 en 13.15-17 uur: Brouwers haven berijmd, klederdracht en houtsnijwerk. BURGH HAAMSTEDE - De Be- waerschole, 13.30-16.30 uur: Schilderijen van Hetty de Wette (t/m 20/7). GOES - Gemeentearchief 10-12 en 13-17 uur: 'Geen kunst aan', werken diverse kunstenaars (t1 m 12/10); Vesten van Goes, buitenexposi tie: 'Op water gebouwd', door 9 kunstenaars (t/m sept.). HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HULST - Streekmuseum, zat. 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9). KAPELLE - Gemeentehuis, 9-12 uur: Werken fotoclub Valkenisse (t/m 26/7). MARIEKERKE - Gemeente huis, 9-16 uur: Aquarellen van mw. C. van der Meulen-Polder- man (t/m 30/8). MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Ligfietsen (t1 m 25/8) en werken Ronald Mullie (t/m 18/8). Loskade/Ramschip De Schor pioen, 10-17 uur: Communica tie-ontvangers aan boord van Nederlandse schepen tussen 1905-1991 (t/m 30/10); Bibliotheek, zat. 17.30-21 uur: 'Met Mozart op reis' (t/m 20/7) en 'Weisaam gevoegd en welge bouwd', werk van architect Arend Rothuizen (t/m 20/7). NEELTJE JANS - Topshuis, 10- 17 uur: 'Zeespiegelrijzing, een bedreiging' (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7). OOSTBURG - Den Hoekzak, 9- 12 en 13-17 uur: 'Gezicht op jazz' werken van Johan van Gurp en Sjoerd van den Boom (t/m 1/8). OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/ msept.). RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 'tZwin, 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9). RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort Rammekens (t/m aug.). VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10). Stadhuis, zat. 11-17 uur: '700 jaar wonen in Veere' (t/m 6/9). De Schotse Huizen, 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7). VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21, 'Tijdsbeeld'. 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10). Stedelijk Museum. 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9). Bibliotheek, 13,30-20 uur: 'Vlis singen, veranderd gezicht', fo to's van Piet Janse (t/m aug.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit diverse landen (t/m 27/10). ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10). Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (tl m 25/10). Burgerweeshuis, 10-17 uur: Tuinbeelden en klein antiek (t/m 17/8). Galerie De Eenhoorn, 10-18 uur: Tekeningen en grafieken van Anna Reinders (t/m 14/7). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelcfoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384. De winnaar van de nationale vlucht op Bordeaux: v.l.n.r. Karei van de Gruyter, mevrouw Van de Gruyter en Johan van de Gruyter (foto Adrie van Riel) De jubilarisen van schuttersvereniging Victoria in Kwadendamme: v.l.n.r: M. G. de Baar, P. Doene, Jac. Doene, P. Peeters, KJ. Koens en J. Lijten (foto Camile Schelstraete) Van de Gruyteren Calon winnen nationaal Bordeaux

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 7