Paul de Haan hield hoofd koel widercomités Tennistoernooien zitten boordevol protesteren bij gemeente Nationale titel voor Xhibition Paul Hemelsoet neemt na tien jaar afscheid sport 12 Winnaar van tennisfinale in Belforttoernooi Sluis Marco van der Meulen domineert trimlopen Zaalvoetballers trotseren de hitte MAANDAG 15 JULI 1991 Kosten in Oostburg te hoog SLUIS - Bernd van Quekelberg- he zat er na afloop van de B-fi nale in het Belfort-tennistoer nooi ion Sluis wal ontredderd bij. Kwaad op zichzelf om de ge miste kansen en de slechte con centratie. Paul de Haan keek van een afstandje naar zijn ont goochelde rivaal. In twee sets had de geroutineerde De Haan zijn onervaren tegenstander verslagen, waarmee het toer nooi de tevoren verwachte win naar kreeg. Paul de Haan heeft vele jaren er varing in de hoofdklasse en eer ste klasse. Daarnaast houdt hij, in elk geval uiterlijk, het hoofd koel. Zelfs bij een 0-40 achter stand straalt de speler uit Phi lippine een flegmatieke houding uit en lijkt hij voor elk punt af zonderlijk te spelen. Zijn motivatie bestaat niet meer uit mooie toekomstdromen over tennis, maar uit plezier in Het spel én uit eerzucht. „Ik hoop me op het huidige niveau te kunnen handhaven. Ik ben druk aan het studeren en het tennis is een goede uitlaatklep. Natuurlijk had ik vandaag op Bernd mijn ervaring voor, maar ik speel ook vrijuit. Ik heb het niet moeilijk gehad, mede omdat mijn tegen stander te weinig initiatief nam", aldus de toernooiwin- naar. Dat was het manco waaraan Van Quekelberghe in de alles zins boeiende finale leed. Hij scheen vastgekleefd aan de ba seline, waar hij bovendien door De Haan met diepe ballen nog meer werd vastgepind. De laat ste durfde wel op te komen, maakte dan aanvankelijk regel matig fouten, maar dwong zijn tegenstander er nog meer te ma ken en haalde op vaak geraffi neerde manier de punten bin nen. Van Quekelberghe. geplaagd door een hevige bloedneus, ver loor al direct in de eerste game zijn opslag en liep daarna achter de feiten aan. Zeker niet slecht spelend, al wilde hij zelf anders doen geloven, ging hij ten onder tegen een man die gewoon beter was. Toch heeft Van Quekel berghe de laatste jaren een enor- COLIJNSPLAAT - De rond- en platbodems en de kleinere jachten in de NKK bleven vrij dag tijdens de Deltaweek bin nengaats. Zaterdag, toen de zei lers van de Veronicarace (165) afgepeigerd binnendruppelden, kozen alleen nog de rond- en platbodems het ruime sop voor de laatste zeilwedstrijd. De gro te NKK-jachten, de IMS 6 en 7 en de J-24 hadden vrijdag een zwa re en lange wedstrijd gevaren. Vandaar dat er ook in die klas sen zaterdag geen liefhebbers meer waren voor een wedstrijd. Maar gisteren kwam een gedeel te van de IMS-vloot van de Del taweek weer in actie voor de slotwedstrijd van het Open Ne derlandse kampioenschap IMS. Voor dat kampioenschap telden ook de Zeelandbrugwedstrijden, de race van Zierikzee naar Sint- Annaland en de Roompotsluis- race of Veronicarace mee. De Xhibition troefde in de IMS 1 en 2 klassen alle tegenstanders af. De uitslagen, vrijdag, binnenwed- strijd: Rond en plat: A: 1. de Wad- waai, 2. de Groote Beer B: 1. Nieuwe Maen, 2. Boukje. C: 1. Maartjes Maat, 2. Vrouwe Jannetje. NKK 6:1. Tarka, 2. Taling. NKK 8: 1. Caprice, 2. Schommelaar. Zeelandbrugrace: NKK 1 1. Hor- naet. NKK 2 en 4; niemand gefinisht. Roompotsluisrace: IMS 6: 1. Gouden Ruiter. 2. Celestine, 3. Solution Too. 4. 2-off. IMS 7: 1. Arriba, 2. Pagan, 3. Exquis. Zaterdag: Binnenwedstnjd: Rond en plat: A: 1. Haesewindt, 2. Wad- waai, 3. Windroos. B: 1. Bijlegger, 2. Ijzeren Marie C: 1. Platte Muyl. Veronicarace: IMS 1:1. Blue Hat, 2. Soeticheyt, 3. Svalin IMS 2:1. Xhibi tion, 2. Barcarossa, 3. Kopje Kleiner, 4. Pepaju, 5. Anne Mazurke, 6. Check mate. IMS 3: 1. Tourbillon, 2. Jimp, 3. Colours, 4. Avanti. IMS 4: 1. Heer Lij- ke, 2. Sandettie, 3. Blue Jane, 4. Na tional Devil IMS 5: 1. Witte Woerd, 2. Catch Up, 3. Farr Out, 4. Non plus ul tra, 5. Easy Living. Slotwedstrijd (zondag) IMS Open Nederlandse kampioenschap: IMS 1 en 2: 1. Barcarossa. 2. Xhibition, 3. Kopje Kleiner. IMS 3: 1. Colours, 2. Hotspring, 3. Avanti. IMS 4: 1. Spet ter, 2. Sandettie, 3. Switch-on. IMS 5: 1. Farr Out. 2. Witte Woerd, 3. Master piece, 4. Easy Living. IMS 6 1. Blue Peter H. 2. Solution Too, 3. Gouden Ruiter. Einduitslag IMS kampioenschap: IMS 1 en 2: 1. Xhibition, 2 Barcaros sa, 3. Kopje Kleiner, 4. Svalin, 5. Soe ticheyt, 6. Aldebaran IV, 7. Checkma te, 8. Pepaju. IMS 3: 1. Colours, 2. Tourbillon, 3. Spring, 4. Jimp. IMS 4: 1. Sandettie, 2. Blue Jane, 3. Heerly- ke, 4. Spetter. IMS 5: 1. Farr Out, 2 Witte Woerd, 3. Easy Living, 4. Catch Up. IMS 6: 1. Celestine, 2. Solution 2, 3. Gouden Ruiter IMS 7; 1. La Bon ne, 2. Ancor, 3. Arriba. Sterke bezettingen Aardenburg en Sluiskil AARDENBURG - De organisa toren van het vierde Kikker- toernooi van de tennisvereni ging SJEF moesten vorige week diverse spelers en speelsters, die op de valreep wilden in schrijven, nog teleurstellen. Het toernooi in Aardenburg, dat tegen de gewoonte in deze maal zonder scheidsrechters wordt gespeeld, zat barstens vol. „We hebben zelfs enkele promi nente B-spelers moeten weige ren", verklaren de leden van de wedstrijdcommissie Paul Scher- beijn en Piet Baas met spijt. „Maar de plaatsingen waren ver richt, dus er was geen gaatje meer te vinden. Met ruim 160 deelnemers, die goed zijn voor 215 partijen, is de grens in Aar denburg bereikt. „Elke dag staan er vanaf van daag (maandag) zo'n 35 partijen op het programma", zegt Baas. „Ik moet er niet aan denken dat het slecht weer wordt, want dan zitten we klem. Weliswaar zijn de tennisbanen in Sluis een uit- Kustloop van De Wielingen NIEUWVLIET - De polders rondom Nieuwvliet zijn mor genavond (dinsdag) het strijd toneel van de tweede Kustloop uit een serie van vijf. De trim- loop, georganiseerd door AV De Wielingen, begint om 19.45 uur. Afgaande op het aantal deelne mers aan de eerste Kustloop, vo rige week dinsdag in Cadzand- Bad, lijkt de atletiekvereniging De Wielingen met de organisatie van de vijfdelige trimloop-serie een schot in de roos te hebben gegeven. Zeventig deelnemers verschenen namelijk aan de start en men heeft guede hoop dat het er in Nieuwvliet-Dorp nóg wat meer zullen zijn. De te kloppen man op de langste afstand is ongetwijfeld Marco van der Meulen. De Oostburger won in Cadzand-Bad overtui gend en schreef zaterdag in Sint Kruis de Peperbusseloop op zijn naam. Inschrijven voor de tweede Kustloop is mogelijk op dinsdag vanaf 19.00 uur in dorpshuis De Heerlijkheid aan de Dorpsstraat te Nieuwvliet. Men heeft de keu ze uit drie afstanden: 1260 meter en 3,9 en 11,8 kilometer. De kort ste afstand vertrekt om 19.45 uur. Het startschot voor de an dere afstanden valt om 20.00 uur. wijkmogelijkheid, maar daar maken we slechts in de hoogste nood gebruik van." Het merendeel van de spelers komt uit de streek, waarvan een groot aantal lid is van de eigen vereniging. „De belangstelling binnen de club is erg groot", zegt Scherbeijn, die zich bij de orga nisatie naast Baas ook gesteund weet door Thea de Rijcke, Cees van Kampen, Eddy Musson en bondsgedelegeerde Arnold van Pamelen. „We hebben 275 leden die erg veel belangstelling hebben voor het toernooi. Jarenlang nam men in Aardenburg een bijzon dere positie in door de partijen door scheidsrechters te laten lei den. De verliezer van een partij nam dan plaats op de scheids- rechtefsstoel bij de volgende ontmoeting. „We zijn daar. wel iswaar met spijt, van afgestapt", zegt Scherbeijn. In de B-categorie, waar op een schema van 16 wordt gestart, kreeg Mike Simon de eerste plaats toegewezen. De enige Bi- speler kan mogelijk de opvolger worden van Tim van Dijk die vo rig jaar won. Als zijn belangrijk ste rivaal wordt Luc Gelevert uit Oldenzaal verwacht. Sebastien Rottier en Coen Dobbeleir wor den als gevaarlijke outsiders ge zien. De dames B ontbreken op het Kikkertoemooi, omdat er slechts twee inschrijvingen wer den ontvangen. De overige plaatsingen: HDB 1 Simon/Langeraert; 2.Rottier/ Verstraeten.HECI: l.Menno van der Hout; 2.Olaf Burgers; 3/4, Paul Hen- drikse en Mario Leenhouwers.HEC2 l.Philip Haldermans; 2,Jan Willem Buysrogge; 3/4.Gerril Perdok en Pe ter van der Sloot,DEC: 1.Marian Scherbeijn; 2,Ria Sterrenberg.HDC: l.DijkmanA/an der Hout; 2 Van Heel- sbergen/Leenhouwers; 3/4.Reindl/ Seen en Van RemorteUVan Remor- tel.GDC: 1 Scherbe'jn/Hendrikse; 2.Sterrenberg/Van Heelsbergen- .HED: 1 Jacky de Paepe, 2.Jean Marc Sinack; 3/4.Arno Maenhout en Mike van Pamelen.HED 35: l.Bram van Dijk; 2.Freddy Delahaye; 3/4.Willy de Bruin en John Leenhouwers.DED: 1.Nicolettè Janssens, 2.Marie Baas; 3/4.Emmy Blackman en Marian den Hollander.HDD: l.Fensky/Scher- beijn; 2,SinackA/an Daele; 3/ 4.Nijsse/Vercruysse en Van Kam- pen/Houf.HDD 35. 1 De BruinA/er- aart; 2,Fensky/Scherbeijn.GDD: 1 Adriaansens/Apers: 2.Janssens/ Van Kampen GDD 35 1 Van Kam pen/Van Kampen; 2Musson/Mus- son.DDD: l.Janssens/Vermeire; 2.Van Dongen/Kindts. Sluiskil Jarenlang al was er ook grote be hoefte aan een tennistoernooi in me progressie doorgemaakt en is een belofte voor de toekomst. „Volgens mij speelde Paul van daag een foutloze partij", was de mening van de verliezer. Boeiend kijkspel De Oldenzaalse Hilde Otter mans prolongeerde haar titel bij de dames. In een poule van drie kreeg ze de meeste tegenstand van Isabelle Leenhouwers. De aantrekkelijke partij tussen de beide meisjes leverde een boeiend kijkspel voor de toe schouwers op, die Ottermans vrij gemakkelijk in haar voor deel wist te beslissen. Boas Bierings is de laatste we ken in uitstekende vorm. Na winst in het toernooi in Axel schreef hij nu ook Sluis op zijn naam in de Cl-categorie. De fi nale tegen favoriet Paul Hen- drikse leverde een spannende drie-setter op die Bierings in de tie-break in zijn voordeel wist te Sluiskil. Na veel voorbereidin gen start vandaag officieel dan ook het eerste Open 'Sluuskille- tennistoernooi'. Wedstrijdleider Marco van Avermaete, zelf een enthousiast toemooispeler, roemt de medewerking die van uit de tennisvereniging Sluiskil wordt geboden. „Nu er een begin is gemaakt, krijgen we steun genoeg. Velen stonden aanvankelijk wat scep tisch tegenover het toernooi, omdat we als klein clubje maar op twee banen kunnen spelen. Daarom hebben we vooraf een maximum aantal van 120 in schrijvingen vastgesteld." De respons was volgens Van Avermaete, die wordt bijge staan door de wedstrijdcommis sieleden Rien Kriekaard, Lies- beth Verbunt, Jan Vermeulen en Herman te Wieske, enorm. „Met 119 inschrijvingen zitten we overvol. Er komen deelnemers uit heel Zeeuwsch Vlaanderen van 16 verschillende verenigin gen." Het gebrek aan ervaring speelt beginnende organisatoren van een toernooi vaak parten. „Wat dat betreft hebben we erg veel steun gehad van Johnny Bleij- enberg," stelt Van Avermaete. „Die kent door zijn ervaringen bij Animo het klappen van de zweep. Verder heeft uit eigen kring Jan Vermeulen als leider van de clubkampioenschappen de nodige kennis." Vooral de D2/E-categorie bij de heren is in Sluiskil met 31 deel nemers prima bezet. „Een cate gorie die we gezien de reacties de komende jaren zeker zullen handhaven." Het toernooi, dat wordt begeleid door bondsgede legeerde Frans Strooband, wordt zondag 21 juli afgesloten met de finalewedstrijden. Plaatsingen.HEDl: l.Liet Erpelinck; 2.Bart Bouwens; 3/4 Johnny Bleijen- oerg en Marco van Avermaete.DED1: poule met Ann Walrave, Liesbeth Verbunt, Ingrid Visser en Marianne Verschueren.HDDl: l.Bleijenberg/ Langeraert; 2.Strooband/Van Aver maete, 3/4,Van Halteren/Hamelink en Asselman/De Clerck.DDDl poule 1.Bierings/Deij; 2 Jetten/ Jetten.GDDll.Mast/Kint, 2 Verbunt/Bleijenberg.HED2/E: 1 Rien Kriekaard; 2.Dirk de Paauw; 3/4,Peter van Remoortere en Mark de Waal.DED2/E: l.Margot de Nijs; 2 Ria Scheele, 3/4.Sandra Mulder en Nel G roenenwoud.HDD2/E1 Van Alem/Viveen; 2. Huisman/ Bogaart.DDD2/E: l.De Nijs/Nijssen; 2.Groenenwoud/Van Dorsselaer; 3/ 4.De Visser/Seghers en Vercruysse/ Van de Hemel. GDD2/E: 1 De Paauw/De Schepper; 2 Kriekaard/ Kriekaard; 3/4.Du Puy/Visser en Van Rumste/Spijkerman. beslissen. Koert van de Akker werd de eveneens niet verwach te winnaar in de C2-groep. De eindstrijd bij de C-dames werd gewonnen door Marian Scherbeijn, die de verrassend tot de finale doorgedrongen thuisspeelster Sandra van Keu len de baas bleef. In de D-catego- rie ging de winst naar de verras send goed spelende Sassenaar Elmer Lie (te sterk voor Bart Bouwens) en Marie Baas (drie sets-overwinning op Nicolette Janssens). De uitslagen in de halve finales en finales: HEB: Paul de Haan-Johan Schaut- teet 6-1 6-0: Bernd van Quekelberg- he-Michel Verberkmoes 6-16-1; Paul de Haan-Bernd van Quekelberghe 6- 3 6-2 DEB: Hilde Ottennan-Isabelle Leen houwers 6-2 6-2. HDB: Burgers/Versluys-Langeraert/ Verberkmoes 6-3 6-4; Van Quekel- berghe/Marteijn-Dijkman/De Haan 6-4 6-3; Van Quekelberghe/Marteijn- Burgers/Versluys 6-2 6-3 GDB: Tolhoek/Leenhouwers-Dijk- man/Du Fosse w.o.; SteijaerVOtter- man-Marteijn/De Wit 13-6; Tolhoek/ Leenhouwers-SteijaerVOtterman 7-5 6-3. IIECl: Paul Hendrikse-Olaf Burgers 8-7; Boas Bierings-Mario Leenhou wers 6-7 7-6 6-4; Boas Bierings-Paul Hendrikse 2-6 6-0 7-6. HEC2: Patrick van de Broucke-Hans Smolders 6-7 6-1 6-3; Koert van de Akker-Onno van Quekelberghe 7-6 3-6; Koert van de Akker-Patrick van de Broucke 5-7 6-1 6-1. DEC: Sandra van Keulen-Bep van de Vijver 6-7 6-4 6-4; Marian Scherbeijn- Debby Schelfaut 6-2 6-1; Marian Scherbeijn-Sandra van Keulen 6-3 6- 4. HDC: Dijkman/Leenhouwers-Bun/ Van Waterschoot 6-3 3-6 6-4; De Brou- wer/Lambert-Hamelink/Hamelink 15-4; De Brouwer/Lambert-Dijk- man/Leenhouwers 7-5 6-2. GDC: LLeenhouwers/Scherbeijn; 2.Seen/Van Keulen. HED: Bart Bouwens-Emiel Berkvens 6-2 6-4; Elmer Lie-Herman Geerlink 6-2 6-2; Elmer Lie-Bart Bouwens 6-2 1-6 6-1. DED: Marie Baas-Christian Dhont 6-2 7-5; Nicolette Janssens-Carla Burgers 6-2 6-4; Marie Baas-Nicolette Janssens 3-6 6-4 6-1. HDD: Klooster/De Rijk-Nijsse/Ver- cruysse 6-2 4-6 6-4; Van Daele/van Daele-Bouwens/Diehl 6-3 6-3; Van Daele/Van Daele-Klooster/De Rijk 5-7 6-3 6-4. DDD: Baas/Vriends-Leenhouwers/ De Schepper 6-0 6-2; Schouppe/Ver- leije-Dhont/Van Dongen 6-3 4-6 7-6; Baas/Vriends-Schouppe/Verleije 6-4 6-3. GDD: Baas/Janssens-Van de Kerck- hove/Schouppe 6-4 6-0; Lippens/Die- leman-Leenhouwers/Leenhouwers 6-0 6-1; Lippens/Dieleman-Baas/ Janssens 6-2 6-7 7-5. Paul Hemelsoet nam vrijdagavond afscheid als speler van het eerste elftal foto Camile Schel- straete Tijdens jubileum wedstrijd van RIA WESTDORPE - Voor Paul He melsoet betekende de wed strijd van RIA uit Westdorpe tegen Lokeren niet alleen een sportief hoogtepunt. Hel was ook zijn laatste optreden in het eerste elftal. Na veertig minuten in de wedstrijd te gen de Belgische eerste klas- ser kreeg Hemelsoet van trai ner Audenaerd een publiek- swissel. Voor de laatste keer verliet de laatste man van RIA onder luid applaus het veld. Paul Hemelsoet speelde in totaal tien jaar in de hoofdmacht van de rood-zwarte ploeg, die dit jaar in de eerste klasse van het Zeeuwse zondagvoetbal uitkomt. BRESKENS - De wielerorgani saties uit de gemeente Oostburg hebben de handen ineen gesla gen om het bestuur van die ge meente gezamenlijk te benade ren over een aantal zaken. Zoals over tarieven voor gebruik van materieel en de afgifte van ver gunningen. De comités, die de laatste weken wielerwedstrij den hebben georganiseerd, kre gen van de gemeente ,te hoge re keningen" voor het gebruik en vervoer van bijvoorbeeld dranghekken. Op initiatief van het wielercomite IJzendijke kwamen in Breskens acht orga nisaties bijeen om de zaken op een rij te zetten. Vanaf dit jaar moeten de organi satoren van wedstrijden betalen voor het brengen en ophalen van dranghekken, die gebruikt wor den voor afzetting van het par koers. „Tot vorig jaar moest dat niet. Maar nu krijgen we plotse ling behoorlijk hoge rekeningen gepresenteerd", aldus Lucien de Smit van het comité IJzendijke. De wielercomités uit Oostburg hebben overigens het idee dat er met twee maten wordt gemeten. „Want", wist De Smit te vertel len, „ik weet bijvoorbeeld dat de organisatoren van andere wed strijden. zoals een triathlon in IJzendijke, niets hebben moeten betalen voor het halen en bren gen van de dranghekken." Opmerkelijk is ook het grote prijsverschil. Een paar voorbeel den; Hoofdplaat moest 330 gul den betalen (overigens heeft dit comité geen gebruik gemaakt van de dranghekken die de ge meente had afgeleverd en dus ook niets betaald). IJzendijke kreeg een rekening die lag tus sen de 600 en 700 gulden, terwijl Breskens voor twee wedstrijden in totaal 1180 gulden af moet dragen aan de gemeente. Verder was ook de afgifte van de vergunningen niet naai- wens van de comité's. „Vooral ook omdat we daar altijd lang op moeten wachten. Ze komen pas op het allerlaatste moment", al dus De Smit. Maar er was niet al leen kritiek op die late toezen ding, ook de inhoud roept verba zing op. „Bij ons in Hoofdplaat was hel helemaal belachelijk. We had den om een vergunning ge vraagd om een huis-aan-huis collecte te mogen houden. Ook pas op het laatste moment kre gen we die, maar wat stond er in? Dat we op de dag van de wed strijd, nota bene op zondag, een collecte mogen houden. Alsof we die dag niets anders te doen heb ben. Bovendien ga je op zondag toch niet de deuren langs voor een collecte...", vertelde Frans Sutin enkele weken geleden tij dens de wedstrijd in Hoofdplaat De comités besloten gezamen lijk de gemeente te benaderen om wat aan deze situatie te doen. „In de eerste plaats g we natuurlijk vragen of het ook voor ons gratis kan. Als dat niet mogelijk is, dan zullen we plei ten voor een tarief dat voor ie dereen gelijk is.", aldus De Smit, Wethouder J.P.S.A. Thomaes van financiën kan de wielerco mités al min of meer op hun wen ken bedienen. Thomaes in een reactie; „We hebben inmiddels al besloten de tarieven aan te passen. Vorig jaar is er een rege ling opgezet dat organisaties die dranghekken vragen een ver goeding moeten betalen. Dat wordt een eenheidstarief voor halen en brengen. Ik meen dat het 140 gulden is. Daarnaast moet er natuurlijk wel voor het gebruik worden betaald." Verder vindt Thomaes dat er van een organisatie „best wat creativiteit mag worden ver langd. Het is natuurlijk niet zo dat de gemeenschap voor alle kosten op moet draaien. Het moet in een kern toch mogelijk zijn dat er iemand beschikbaar is om deze hekken op te halen in Oostburg, zodat de kosten ver meden kunnen worden." Thomaes kon meedelen dat do aangepaste regeling van toepas sing is met terugwerkende kracht tot 1 januari 1991. „En naar Hoofdplaat zal er geen re kening uitgaan, omdat dat in derdaad een fout van de ge meente is. Wat betreft de ver gunning voor de collecte is ei sprake geweest van een misver stand door een onduidelijke aanvraag", aldus Thomaes. Snelste in Peperbussenloop Sint Kruis SINT KRUIS - Voor de tweede keer binnen vijf dagen bleek Marco van der Meulen dit week einde de sterkste in het zomerse trimloop-circuit. Nadat hij dinsdag in Cadzand al de Kust loop op zijn naam had geschre ven, was de atleet uit Oostburg zaterdag in Sint Kruis de num mer één in de eerste Peperbus seloop. Zeventig deelnemers waren za terdagavond afgekomen op de eerste editie van deze trimloop om de Peperbusse, de volks naam voor de stompe kerktoren van het West Zeeuwsvlaamse dorpje. De temperaturen hadden waar den bereikt die het lopen aange naam maken. Dat verleidde Bert de Ruijsscher ertoe om kort na de start meteen in het offen sief te gaan. Alleen Marco van der Meulen en Ron Goossen konden in het kielzog van de sterk tempo makende Aarden burger blijven. Voor Goossen bleek het tempo van De Ruijsscher na verloop van tijd te hoog te liggen, maar Van der Meulen slaagde er na vijf kilometer wel in om de kop loper bij te halen. Vrijwel onmid dellijk liet hij Bert de Ruijsscher zelfs achter zich, om vervolgens een respectabele voorsprong op te bouwen. In het zicht van de finish liet hij zich weliswaar nog terugzakken tot vlak voor de nummer twee, maar zijn tweede zege binnen vijf dagen kwam desondanks niet; meer in gevaar. Die nummer twee was Bert de Ruijsscher, die geplaagd door hooikoorts toch een goede race liep. Op bijna één minuut ach terstand kwam Ron Goossen als derde over de meet. Patrick van Queckelberghe was de enige 7 kilometer-loper dif met de koplopers van de 10,5 ki lometer meekon. Het bezorgd! de Aardenburger voldoend! voorsprong op afgetekend If winnen op zijn afstand, voor Pe ter van Waes en Francois Ba- bijn. Net als tijdens de Kustloop ii Cadzand-Bad waren de vrouw* lijke hoofdrollen zaterdag weg gelegd voor Joan en Karin Stolk Op eigen terrein was Joan df snelste dame op de 7 kilometer, terwijl Karin in de Peperbusse loop de snelste deelneemster op de 3,5 kilometer was. De uitslagen: 10,5 km.: 1. Marco van der Meute (Oostburg) 34.32, 2. Bert de Ruijs scher (Aardenburg) 34.35, 3. Ros Goossen (Cadzand) 35.35, 4 Bramdi Hullu (Nieuwvliet) 36.50, 5. Adrió: Regt (Hoek) 36.55, 6. Jaap Fremoiw' (Nieuwvliet) 38.30, 7. Ronnie Scher bijn (Cadzand) 40.15. 7 km.: 1 Patrick van Queckelberghe (Aardenburg) 23.07, 2. Peter va Waes (Aardenburg) 23.38, 3 Fran'ois Babijn (Oostburg) 24.03, 4. Gerje Verbeek (Hoofdplaat) 24 19, 5. Fran.' Kerckhaert (Brugge) 25.08. Dames: 1. Joan Stolk (St. Kruis 27.40, 2. Ester de Kam (Waterland kerkje) 33.29. 3,5 km.: 1. Paul Walraven (Zuidzai de) 11.23, 2. Wart Kerckhaert (Brug ge) 12.33, 3. Niek Maenhout (Oofi burg) 12.53, 4. Johan Dutthoy (Si Kruis) 17.50, 5. Claude Dutthoy (SI Kruis) 20.10. Dames: 1. Karin Stolk (St. Krui.' 12.29, 2. Frederique Versluis (Zuk. zande) 12.37, 3. Sandra Scheppen (St. Kruis) 17.40. 1,2 km.: 1 Rutger Veerman (Aarder.-! burg) 4 58, 2. Sam Kerckhaert (Brug ge) 5.06, 3. Diederick Veerman (Aar- denburg) 5.43, 4. Klaas Goossen' (Cadzand) 6.11, 5. Peter van de Lrndt (Oostburg) 6.12. Meisjes: 1. Anniek UitterwilligenlSl Kruis) 7.48. 2. Carolien No- (SI Kruis) 8.35, 3. Naomi de Croock (Sl Kruis) 8.35. Sterke winnaar toernooi Terneuzen TERNEUZEN - Het bij voor baat als dé favoriet voor de eindzege aangekondigde Broodje Ben is deze week win naar geworden van het zaal voetbaltoernooi van Dow uit Terneuzen. In sporthal 't Zwaantje versloeg Broodje Ben in de finale Gemeente afgete kend met 4-1. Aan het in tropische temperatu ren afgewerkte toernooi namen acht teams deel. Na de voorron den (de deelnemers waren inge deeld in twee poules), volgden kruisfinales, voordat aan de ech te finales werd begonnen. In poule A eindigde Broodje Ben als eerste en Gemeente als twee de en in poule B ging Sporting van den Hemel De Pooter voor af. De kruisfinales brachten vei volgens Broodje Ben (dat metS- 2 De Pooter versloeg) en Ge meente (dat met 4-0 te sterk was voor Sporting van den Hemel een plaats in de eindstrijd. Daarin was Broodje Ben (da' Gemeente in de voorronden nol een 1-1 gelijkspel had moetet toestaan) dus de sterkste. strijd om de derde en \rierce plaats tussen Van den Hemele De Pooter liep op een 4-2 ov« winning voor De Pooter uit. De eindstand: 1. Broodje Ben 2 Gt meente 3. De Pooter 4. Sporting v'8J den Hemel 5. Sporting'88 6. Dow' IZV en 8. EK Yugo 2. Tot beste speler van het toerno# werd Alhan Aydagan van EK Yup uitgeroepen. Paul de Haan speelde vrijuit in de finale en won het toernooi in Sluis (foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22